PDA

View Full Version : Box----box-----box


Artisti
21-10-06, 21:02
Lajmet per meqet e Boxit:


Sot ne ora 22:40 fillon meqi i Boxit


Mario Veit & Denis Inkin


Meqi transmetohet ne ZDF


.

Artisti
28-10-06, 11:43
Sot ne ora 23 fillon meqi i Boxit

Alexander Dimitrenko & Gonzalo Omar Basile


Meqi transmetohet ne ZDF.

Artisti
11-11-06, 18:11
Ne naten e sotme,ne ora 04:00 fillon meqi i boxit


Wladimir Klitschko & Calvin Brock


Meqi transmetohet ne RTL ( Radio Television Luxemburg).

Artisti
18-11-06, 18:13
Sot (18.11.2006) prej ores 23:00 do te zhvillohen dy meqe boxi:

Ruslan Chagaev & John Ruiz


pastaj


Alexander Dimitrenko & Billy Zumbrun


te dy meqet do te transmetohen drejtperdrejt


.

Artisti
18-11-06, 18:14
Sot (18.11.2006) prej ores 23:00 do te zhvillohen dy meqe boxi:

Ruslan Chagaev & John Ruiz


pastaj


Alexander Dimitrenko & Billy Zumbrun


te dy meqet do te transmetohen drejtperdrejt


.Natyrisht ne


ZDF


.

Drinni
18-11-06, 18:19
Sot (18.11.2006) prej ores 23:00 do te zhvillohen dy meqe boxi:

Ruslan Chagaev & John Ruiz


pastaj


Alexander Dimitrenko & Billy Zumbrun


te dy meqet do te transmetohen drejtperdrejt


.

Artst valla qeky rusi po u duke si gorill, ēka ta merr menja tya?
More ēka po bahet me Luanin a po di gja ti?

Artisti
18-11-06, 18:26
Hahahahha Drinni,se pari te pershendes shumeeee.

Nuk eshte ky,ai Gorilla po ky eshte nje tjeter qe e hupi rrypin e kampionit ne lufte kunder amerikanit Brigss.

Ai Gorilla do te lufotje me njerin prej meqit fitues Chagaev & Ruiz( Tysoni i bardh)


Luanit po i humb karriera duke qendruar me menagjerin xheloz te tij Kohl,nuk e di pse nuk e merr Eurokoha qe ta sponzoroj dhe ta menaxhoj(kish fluturue prej sukseseve)

.

Drinni
18-11-06, 18:32
Hahahahha Drinni,se pari te pershendes shumeeee.

Nuk eshte ky,ai Gorilla po ky eshte nje tjeter qe e hupi rrypin e kampionit ne lufte kunder amerikanit Brigss.

Ai Gorilla do te lufotje me njerin prej meqit fitues Chagaev & Ruiz( Tysoni i bardh)


Luanit po i humb karriera duke qendruar me menagjerin xheloz te tij Kohl,nuk e di pse nuk e merr Eurokoha qe ta sponzoroj dhe ta menaxhoj(kish fluturue prej sukseseve)

.

Ah pleqnia more Artist, asht rrallue edhe mendja kohrave tė fundit, veq mendja qe spo plaket hahahahaha
Luani, mir e ke pėr zoten.
E more burr ēka ja kam pas pa hajrin njėher Luanit, (nejse mos mė vet ku dhe si veq).
Ish burr i mir valla.
Pėrshėndetje edhe tya vllaēko, ti ke ma i ri e une apo.

Artisti
18-11-06, 18:50
Ah pleqnia more Artist, asht rrallue edhe mendja kohrave tė fundit, veq mendja qe spo plaket hahahahaha
Luani, mir e ke pėr zoten.
E more burr ēka ja kam pas pa hajrin njėher Luanit, (nejse mos mė vet ku dhe si veq).
Ish burr i mir valla.
Pėrshėndetje edhe tya vllaēko, ti ke ma i ri e une apo.


Hahahaha oooo Drinniiiiii,mos u dorezo more se kemi ende pune.

Une pe ndjej veten ende i ri hahahahaha,keta gjermanet thojn,njeriu eshte i ri ,aq sa e ndjen veten te ri :smile: .


.

Artisti
19-11-06, 01:24
Me 25.11.2006 do te zhvillohet meqi i Boxit ne mes


Axel Schulz & Brian MintoPrej ores 22:00 fillon BoxNata.

Artisti
19-11-06, 01:27
Me 25.11.2006 do te zhvillohet meqi i Boxit ne mes


Axel Schulz & Brian MintoPrej ores 22:00 fillon BoxNata.Natyrisht ne


RTL ( Radio Television Luxemburg)

.

Zero Cool
19-11-06, 12:34
A e ka nijet mu rreh Luani ma apo e la krejt æ

Artisti
26-11-06, 13:43
A e ka nijet mu rreh Luani ma apo e la krejt æ


Luani eshte Luan,ai pret mi shkue Dreni ne goje hahahahahahahaha

Dikur kah Marsi ka mu rreh,nqoftese nuk shtyhet meqiMe 02.12.2006

zhvillohet meqi i boxit

Felix Sturm & Gavin Topp


.

Artisti
26-11-06, 13:44
Luani eshte Luan,ai pret mi shkue Dreni ne goje hahahahahahahaha

Dikur kah Marsi ka mu rreh,nqoftese nuk shtyhet meqiMe 02.12.2006

zhvillohet meqi i boxit

Felix Sturm & Gavin Topp


.


Natyrisht ne


ZDF


.

Guri i madh
29-11-06, 21:41
Luani eshte Luan,ai pret mi shkue Dreni ne goje hahahahahahahaha

Dikur kah Marsi ka mu rreh,nqoftese nuk shtyhet meqiMe 02.12.2006

zhvillohet meqi i boxit

Felix Sturm & Gavin Topp


.


po kam frigen se nese pret koh te gjat do te lodhet nga uria e ma von nuk mundet as PANDEN me e rrezikue koha kalon shpejt tani ka boksera 12 vjet ma te ri qe kan titullin e kampionit botror .

Artisti
16-12-06, 23:33
po kam frigen se nese pret koh te gjat do te lodhet nga uria e ma von nuk mundet as PANDEN me e rrezikue koha kalon shpejt tani ka boksera 12 vjet ma te ri qe kan titullin e kampionit botror .


Hahahahaha,pasha zotin ke te drejte plotesisht

.

Artisti
16-12-06, 23:35
Ne keto momente zhvillohet meqiMarco Huck & Pietro Aurino


ARD transmeton drejtperdrejt


.

LOJETARI
16-12-06, 23:39
Ne keto momente zhvillohet meqiMarco Huck & Pietro Aurino


ARD transmeton drejtperdrejt


.

A i kishin truperojet me veti hahahahaha....................................

Artisti
17-12-06, 00:19
Hahahahaha oooo Lojetari,s'ka truproje aty,hyn ne ring me krejt mend,del prej ringu tu i njek mend qe ikun para se mu krye lufta hahahahaahaahahhaa

Meq i keq ishte,ja nisen me shkelma e shuplaka hahahahaha,nuk u rrehen Box.


.

Meti_tetova
26-01-07, 22:24
teni e presim WITALIN KLITCHKON.heheh championin e dikurshem
\tung

Artisti
10-03-07, 10:29
Sot zvhillohet meqi i BoxitWlladimir Klitschko vs. Ray AustinBoxNata fillon ne Ora 22:15


Natyrisht ne RTL


.

Artisti
10-03-07, 12:31
Sipas informacioneve me te fundit, eshte ne pyetje ky meq, sepse Don King ka protestuar kunder vendimit te Stafit Klitschko, behet fjale per Dorezat qe i perdorin.

Austin deshiron dorezat nga sponzori i vet ti perdore, Klitschko thote Jo, edhe pse njehere ishin pajtue gojarisht qe secili ti perdore dorezat e sponzorit te vete.


.

Artisti
17-03-07, 13:50
Sot zhvillohet meqi i Boxit ndermjetLuan Krasniqi vs. Brian Minto


BoxNata fillon se transmetuari prej ores 22:00


Natyrisht ne ZDF


.

Artisti
31-03-07, 09:33
Sot me 31.03.2007 do te zhvillohet meqi i BoxitHenry Maske vs. Virgill Hill


BoxNata fillon drejtperdrejt ne ora 22:45


Natyrisht ne RTL

.

Guri i madh
14-04-07, 17:28
sante ne ora 22 ka BOKS ne ZDF kush rrehet nuk e di veq e di se dikush ka me u rreh

Artisti
14-04-07, 20:16
sante ne ora 22 ka BOKS ne ZDF kush rrehet nuk e di veq e di se dikush ka me u rrehGuri vllaqko jo ne ZDF por ne


ARD

prej ores 22:40 fillon BoxNata

drejtperdrejt

Nikolai Valuev vs. Ruslan Chagaev.

Guri i madh
14-04-07, 20:24
Guri vllaqko jo ne ZDF por ne


ARD

prej ores 22:40 fillon BoxNata

drejtperdrejt

Nikolai Valuev vs. Ruslan Chagaev.falimenderit vllaqko po ku je tret ka koh qe nuk je knej pari

Artisti
14-04-07, 20:30
falimenderit vllaqko po ku je tret ka koh qe nuk je knej pariNganjehere duhet me be nga nje pauze, jam msue prej rafeti hahahahahaa


.

Artisti
14-04-07, 23:42
Lufte mjafte e mire e cila perfundoi me fitoren e Ruslan Chagaev


.

Artisti
25-04-07, 07:57
Te shtunen me 28.04.07
zhvillohet meqi i Boxit ne mes

Felix Sturm vs. Havier Castillejo

BoxNata fillon ne ora 23:00


Natyrisht ne

ZDF.

arton bala
25-04-07, 14:15
Te shtunen me 28.04.07
zhvillohet meqi i Boxit ne mes

Felix Sturm vs. Havier Castillejo

BoxNata fillon ne ora 23:00


Natyrisht ne

ZDF.

Ky do te jete luftim i mire. Eshte luftimi i dyte ne mes te tyre..
Hajt nje parashikim, Artisti. Une them se shkon pa k.o. edhe Felix Sturm fiton (orakel fantastik jam ;))

Artisti
27-04-07, 08:19
Ky do te jete luftim i mire. Eshte luftimi i dyte ne mes te tyre..
Hajt nje parashikim, Artisti. Une them se shkon pa k.o. edhe Felix Sturm fiton (orakel fantastik jam ;))


Do te jete me te vertete lufte e mire, parashikimi eshte veshtire te ipet por anoje kah Felixi, sepse eshte me i etur per titull sesa Havier.

bile mund te them ne rundin e 8 do ta nokautoj Felixi.:biggrin:

Te pershendes arton bala
.

Artisti
28-04-07, 23:37
Ky do te jete luftim i mire. Eshte luftimi i dyte ne mes te tyre..
Hajt nje parashikim, Artisti. Une them se shkon pa k.o. edhe Felix Sturm fiton (orakel fantastik jam ;))

A edhe ti qka po behesh, po te kishe prognozue me nokaut e kishim pa ndonje nokaut se po ja qellon hahahahahaha

Fitoi Felix Sturm me 5 pike me shume


.

arton bala
29-04-07, 03:52
A edhe ti qka po behesh, po te kishe prognozue me nokaut e kishim pa ndonje nokaut se po ja qellon hahahahahaha

Fitoi Felix Sturm me 5 pike me shume


.Hahahah e dita!!

Edhe rezultatin Kliqko vs. Brewster e di (me 7 korrik)! E per kete luftim kam "ndjelle" plot nokauta :tongue:

Hehehhe jo more s“kam lidhje, por qysh thojne: edhe nje pule e qorrune e qellon naj kokerr drithi najhere! Nejse e disha qe Castillejo simbas bilancit te luftimeve eshte rezistent ndaj gjuajteve edhe e pata verejte qysh ne luftimin e fundit se Sturm nuk ka "punch" per te..

Nejse, kryesorja 1:0 jemi me parashikime :biggrin:

Artisti
01-05-07, 21:29
Vini re, Vini re

BoxMeqi i Vitit

Prej te shtunes ne te dielen, pra ne oret e hershme te se dieles 06.05.2007
do te zhvillohet meqi i Boxit ndermjet

Oscar de la Hoya vs. Floyd Mayweather Jr.

BoxNata ose me mire te themi BoxMengjesi fillon ne ora 04:00

Drejtperdrejt


Natyrisht ne


RTL


.

e_martumja
01-05-07, 21:31
Vini re, Vini re

BoxMeqi i Vitit

Prej te shtunes ne te dielen, pra ne oret e hershme te se dieles 06.05.2007
do te zhvillohet meqi i Boxit ndermjet

Oscar de la Hoya vs. Floyd Mayweather Jr.

BoxNata ose me mire te themi BoxMengjesi fillon ne ora 04:00

Drejtperdrejt


Natyrisht ne


RTL


. qyqy rekllam FALAS :biggrin: Bllock dy muj ahaghaahahahhaha

Artisti
01-05-07, 21:36
qyqy rekllam FALAS :biggrin: Bllock dy muj ahaghaahahahhaha

Haaaaaaaaahahhahahahahahahahahaaaa

o shuj se e hangra mojjjjjj

jo jo ky lajm eshte per dashamiret e Boxit e jo te Bllokave hahahahhahahaaaa

.

e_martumja
01-05-07, 21:39
Haaaaaaaaahahhahahahahahahahahaaaa

o shuj se e hangra mojjjjjj

jo jo ky lajm eshte per dashamiret e Boxit e jo te Bllokave hahahahhahahaaaa

. Kush na qenka ky boxi bre, po kam kurreshtje me njoft ndoshta behem dhe une nje dashamire e tij :biggrin:

Artisti
01-05-07, 21:43
Kush na qenka ky boxi bre, po kam kurreshtje me njoft ndoshta behem dhe une nje dashamire e tij :biggrin:

Boxi eshte ai qe t'i then hundet hahhahahahhaaahahaahaaa
ani me te nxan ne dhomen me 4 qyshe, bile qe gjindet ne katund ku nuk degjon askush vaj halli hhhhhhhhhhhhhhhhhhhaahaaaahahaahha

mos te dalim prej teme tash se nime e hajna box asi bllok

hhhhahahhaaahaaaa


.

e_martumja
01-05-07, 21:45
Boxi eshte ai qe t'i then hundet hahhahahahhaaahahaahaaa
ani me te nxan ne dhomen me 4 qyshe, bile qe gjindet ne katund ku nuk degjon askush vaj halli hhhhhhhhhhhhhhhhhhhaahaaaahahaahha

mos te dalim prej teme tash se nime e hajna box asi bllok

hhhhahahhaaahaaaa


. ahahahahahahahahahhahahaahahahahaha patjeter me njek kete Boxin pra :biggrin:

Artisti
18-08-07, 21:57
Boxi filloi ne ARD


Abraham & Gevor


.

Artisti
27-10-07, 22:03
Ne keto ēaste zhvillohet meēi i Boxit


Alexander Dimitrenko & Chris Byrd


Natyrisht ne

ARD

.

Ma-Origano
15-12-07, 22:30
me i miri eshte Luani

Ceni_de
17-12-07, 19:44
Nuri Seferi fiton titullin e parė nė boksin profesionist http://www.albanianboxing.com/images/shqiptaret/nuri%20seferi%20me%20flamur%20kombtar%EB2.jpgMbrėm ė nė Kirchberg tė Zvicrės "Tysoni Shqiptar" Nuri Seferi e fitojė titullin e tij tė parė nė ringun profesionist. Poashtu nė kėtė mbrėmje triumfonte edhe vėllai i tij Sefer Seferi.
Titulli tė cilin e fitoj Nuriu ėshtė titull i botės pėr "Cruiswerweight" nga organizata "GBU" Global Boxing Union e cila nuk ėshtė ndėr ato 4 organizatat mė te njohura tė botės, mirėpo ky titull do ta pėrmirėsoj shumė pozicionin e tij nėpėr tė gjitha ranglistat botėrore.
Lufta nė mes tė Nuri Seferit dhe Josip Jalusic kaloj mbi 12 raunde dhe ishte shumė interesante, rivali Kroat ishte i pregaditur shumė mirė pėr kėtė duel sepse e kishte tė qartė se Nuri Seferi ėshtė shumė i uritur pėr kėtė titull, prandaj edhe Seferi nuk rezikoj asgjė dhe e zhvilloj njė luftė shumė tė menqur duke i pritur rastet e volitshme pėr sulm. Lufta mbaroj pas 12 raundeve me kohė tė caktuar dhe fitues 3:0 u shpall Shqiptari i Ringut Nuri Seferi.
Nė luftėn e dytė kryesore tė mbrėmjes Sefer Seferi e shėnoj fitoren e dytė profesioniste nė njė luftė 6 raundeshe bindshėm me poena.
Poashtu nė kėtė mbrėmje vėllezėrit Seferi organizuan edhe disa lufta amatore me bashkatdhetarėt tanė qė boksojnė nė Zvicėr dhe tė gjithė kėta dolen fitues nga ringu, siq ishte Arnold Gjergjaj nė peshat e rėnda, Agron Xhila e shumė tė tjerė...

legenda
21-02-08, 20:06
Vdiq Lah Nimani


Oklahoma, 21 shkurt 2008
(Kosovapress)http://www.kosovapress.com/ks/repository/images/21-lahi_thmb.jpgPapritmas tė mėrkurėn mbrėma nė moshėn 69 vjeēare ndėrroi jetė legjenda e boksit shqiptar, trajneri i mirėnjohur prof. Lah Nimani. Nimani nga viti 1998 jetojė dhe veprojė nė Oklahoma tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės.
Ai u lind me 15 shtator tė vitit 1939 nė Kostėrc tė Skenderajt, i cili me punėn e tij tė palodhshme nė zejen e trajnerit tė boksit nė vitet 70-80 dridhi tėrė boksin e ish Jugosllavisė. Ai pas pėrfundimit tė Fakultetit tė Kulturės Fizike i rreket zejes sė trajnerit. Nė radhė tė parė nė klubin e boksit Akumulatori tė Mitrovicės, mė pas transferohet nė klubin e boksit Prishtina.
Puna e tij e papėrtueshme, profesionale zbuloi dhe formoi shumė yje tė boksit, duke u nisur nga boksierėt Mehmet Bogujevci, Nazif Gashi, Bajram Hashani, Aziz Salihu, Xhevdet Peci etj, qė sollėn medalje dhe dridhen ringjet e ish ligės federative. Klubi i boksit Prishtina arriti kulmin e saj dhe traditėn nė krye me Nimanin. Pesė herė kampion i ish Jugosllavisė, gjashtė herė nėnkampion dhe tri herė vendin e tretė.
Me dorėn e tij tė vyeshme, pėrgatiti boksierė pėr Olimpiadė pėr vitet: 1976, ‘80. ’84 dhe ‘88. Hera e fundit ishte nė Kosovė, nė vitin 2006. Me 12 prill Federata e Boksit tė Kosovės nė krye me kryetarin Ramadan Selimin dhe ish boksierėt e gjeneratės sė artė e shpallėn kryetar nderi tė Federatės sė Boksit tė Kosovės, Lah Nimanin. Opinioni i gjerė me kohė do tė njoftohet pėr mbledhjen komemorative dhe varrimin e tė ndjerit.

Artisti
22-02-08, 23:18
Wlladimir Klitschko kunder Sultan Ibragimow

Meēi i vitit 2008

prej ores 03:00 te shtunen mbrema apo te dielen ne mengjes si te doni merreni


Natyrisht ne


RTL

.

Artisti
08-03-08, 22:05
Ne mengjesin e se dieles filluar nga ora06:00

zhvillohet meēi i Boxit ndermjet


Samuel Peter - Oleg Maskaev


Natyrisht ne


RTL

.

Artisti
03-05-08, 22:05
ZDF


sot transmeton prej ores


23:15


dy meēe interesante


.

Artisti
11-10-08, 20:37
RTL


sot transmeton meqin e Boxit


Vitaly Klitschko kunder Samuel Peter.

Artisti
31-10-08, 14:18
Me 01.11.08 zhvillohet meqi i Boxit ndermjet, prej ores 22:00


Felix Sturm dhe Sebastian Sylvester


Natyrisht ne
ZDF

.

Skyfter
31-10-08, 16:14
Me 01.11.08 zhvillohet meqi i Boxit ndermjet, prej ores 22:00


Felix Sturm dhe Sebastian Sylvester


Natyrisht ne
ZDF

.

mit dem zweiten sieht man schlechter asi besser .......
besoj se do te jet meq monoton!

Artisti
12-11-08, 17:49
Te shtunen 15.11.2008 zhvillohet meēi i Boxit


Luan Krasniqi & Alexander Dimitrenko


Kete meē mund ta ndiqni prej pres 23:00


Natyrisht neZDF

.

Arb
16-11-08, 10:10
Luannn!

Marre more burre me e hup mecin n'ate menyre... Me ta pa hek kryt me ate gjuajtje osht dasht me provu me u qu...

Karrieren nuk kishe mujt me e perfundu ma keq...

Jana
16-11-08, 16:44
Luani iu kėrkon falje tifozėve tė tij

Boksieri kosovar Luan Krasniqi, iu ka kėrkuar falje tifozėve tė tij pas zhgėnjimit tė mbrėmshėm kur, megjithėse dominoi rundet e para tė pėrballjes me ukrainasin Aleksander Dimitrenko, u nokautua pas njė goditje tė pėsuar nė rundin e tretė.
“Kėrkoj falje nga adhuruesit e mi qė i zhgėnjeva, por nuk munda tė bėj asgjė. Bėra mė tė mirėn qė munda. Mendova se e kisha situatėn nėn kontroll”, ka thėnė Krasniqi pas boksimit tė mbrėmshėm.

Ndėrkaq Dimitrenko thotė se goditja triumfuese e tij kishte qenė shumė mė e fuqishme se ē’kishte menduar dhe shton se ai tash ėshtė i gatshėm tė luftojė nė nivel tė kampionit.

“E di qė adhuruesit nuk ishin me mua. Por mendoj se i kam bindur. E kapa me njė grusht shumė tė mirė, i cili goditi mė fuqishėm se ē’mendova”, ka thėnė Dimitrenko.

“Jam i gatshėm tė luftoj nė nivel tė kampionit tash. Jam stėrvitur me Wladimir Klitschko dhe e di ēfarė duhet”, ka shtuar ukrainasi.

I njohur si Sasha, Dimitrenko tash mban rekord prej 29 fitoresh nga po aq boksime, 19 prej tė cilave, pėrfshirė edhe kėtė tė fundit, me nokaut. Ndėrkaq kjo ishte humbja e katėrt e Krasniqit, kundrejt 30 fitoreve dhe njė barazimi nė karrierėn profesionale tė tij.

Llapjani_HH
16-11-08, 19:48
Jana ku ju kėrkoj falje tifozėve ky i vetquajturi gjerman-schwabe? se nė tv.unė nuk e nieva.
Po nejse po mė dhimen qata Shqiptar qė janė shkue e kanė dhanė pare/euro me pa kėtė schwaben kah dorzohet.
Ani jo ma hini fort, kish pas menue se aj ka me lmue edhe me ja ba najfar masazhe :biggrin:.
Veq edhe aj Dimitrenko boll i poshtėr, qysh mos me i kallxue djalit qė ka me i ra boks e jo me lmue qy :biggrin:

AlbaSoft
16-11-08, 19:54
Luani teknik i mir veq zemer te dobt djal interesi .

Guri i madh
18-11-08, 16:48
Jana ku ju kėrkoj falje tifozėve ky i vetquajturi gjerman-schwabe? se nė tv.unė nuk e nieva.
Po nejse po mė dhimen qata Shqiptar qė janė shkue e kanė dhanė pare/euro me pa kėtė schwaben kah dorzohet.
Ani jo ma hini fort, kish pas menue se aj ka me lmue edhe me ja ba najfar masazhe :biggrin:.
Veq edhe aj Dimitrenko boll i poshtėr, qysh mos me i kallxue djalit qė ka me i ra boks e jo me lmue qy :biggrin:po bile edhe nga 600 km kan udhtue po mir 1 miljon pare janpo 3 runda edhe une kisha qendru veq per 1000 €

Artisti
13-12-08, 12:17
Sot me 13.12.08 ne ora 22:15 fillon meēi i Boxit


Wlladimir Klitschko & Hasim Rrahman


Ky meē do te transmetohet drejtperdrejt natyrisht neRTL


.

Guri i madh
19-03-09, 19:09
me 21 mars rrehet dikush me dikend do me than aj kliqkovi i madh me nji KUBANEZ ,edhe ky kubanezi nese nuk e rraf ,at kliqkovin veq me i dal me murtaj dore

ShEjToNkA
17-02-11, 22:41
Artisti, c'kemi tė reja nga boxi???

Guri i madh
17-02-11, 22:53
LUAN KRASNIQI

e ka nji meq me 26,0 2, 2011 ne RTL


prap po shpreson se do te jet ne formen e para 5 viteve

Oqeani
17-02-11, 22:56
LUAN KRASNIQI

e ka nji meq me 26,0 2, 2011 ne RTL


prap po shpreson se do te jet ne formen e para 5 vitevePo po i kishin dale dhemet e ri ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Guri i madh
17-02-11, 23:23
Po po i kishin dale dhemet e ri ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


une kam fol rreth ksaj teme e te reputacioni me kishin ofendue pse e kam dhan mendimin tim ,po me kalimin e kohes gjdo gje po bjen ne vendin e vet


veq deshta me than se pampuri i ka ik LUANIT

Artisti
19-02-11, 17:56
Artisti, c'kemi tė reja nga boxi???


Njė falenderim tė veēant pėr ty e nderuara Shejtonka.


Pėr adhuruesit e Boxit, sot kanė mundėsi tė ndjekin meēin ndėrmjet:


Felix Sturm vs Ronald Hearns


Mbrėmja boksore fillon prej orės 22:00

Natyrisht nė SAT1
.

Artisti
19-02-11, 18:41
Pėr shkak tė Gripit Luan Krasniqi nuk do tė boksoj mė 26.02.2011.Me kėtė kthimi i tij nė arenėn e Boksit ėshtė nė pyetje tė madhe...

Artisti
30-06-11, 19:30
YES BABY

Mė 02.07.2011 prej orės 22:45 Meēi i stėrpritur


Wladimir Klitschko
vs.
David Haye

Meēi transmetohet drejtpėrdrejt natyrisht nė RTL

Prej Orės 21:45 mund tė ndiqni Countdown


.

Guri i madh
30-06-11, 20:22
qka u bae me luanin pse i ra pishmanitket boshnjakun e kam kqyr nuk ka fitue me merit

Artisti
01-07-11, 17:20
qka u bae me luanin pse i ra pishmanitket boshnjakun e kam kqyr nuk ka fitue me merit


Luani do tė paraqitet vetėm si Expert i Boksit nė RTL, pėrndryshe i ka kaluar koha se pak tux hahahhahahhaha.

Felixin e ka rreh Irlandezi veq ja mori fitoren me vota tė shitura.


Ėshtė nė rrezik Meēi Klitschko vs Haye shkaku i shiut !!!

.

Zanzi/M
02-07-11, 15:40
Oooo. A din kush ndonje adrese ne internet ku me e kqyr kete meq sepse digi alb akund spo e qet.

Nguti se ja nisi.

Artisti
02-07-11, 20:31
Oooo. A din kush ndonje adrese ne internet ku me e kqyr kete meq sepse digi alb akund spo e qet.

Nguti se ja nisi.
A ta rrok RTL

Skyfter
02-07-11, 20:34
Shpresoj se fiton Haye, kto motrat Klitschko nuk e kan vendin ne ring,boxy ka nevoj per tipa rrugaq sikur Tayson e Clasius Clay :tongue:

Zanzi/M
02-07-11, 21:21
A ta rrok RTL

Po flm shume, po ma rroka.

Tash u mbet pjesa me e "leht" me e qu ne pension Klitchkon ky anglezi David ;).

Zanzi/M
02-07-11, 21:22
Shpresoj se fiton Haye, kto motrat Klitschko nuk e kan vendin ne ring,boxy ka nevoj per tipa rrugaq sikur Tayson e Clasius Clay :tongue:

E kryme eshte kjo pune, motrat klitchko po kthehen per Ukraine.

Guri i madh
02-07-11, 21:29
Luani do tė paraqitet vetėm si Expert i Boksit nė RTL, pėrndryshe i ka kaluar koha se pak tux hahahhahahhaha.

Felixin e ka rreh Irlandezi veq ja mori fitoren me vota tė shitura.


Ėshtė nė rrezik Meēi Klitschko vs Haye shkaku i shiut !!!

.qy me komentue boxin die edhe une po qatje me hy ne ring nuk po ma mban


tani veq ka fillue programi sportiv ne RTL kah ora 23 pritet me ja fillue edhe 35 minuta

Naki
02-07-11, 22:28
Tani veq meqi ka filluar,shikim te mire!

Skyfter
02-07-11, 23:59
E kryme eshte kjo pune, motrat klitchko po kthehen per Ukraine.

Haye ka boksu super amo veshtir me rrok n'kin a hundve Klitschkon se durt e gata .........Femer 2 metra krejt muskuj.


Mbas meqit u tregu humbes i dobt Haye, filloi me shkepu kishe ka boksu me kamb t'lendume :rolleyes: ....nejse munet edhe biznis me kon.

Zanzi/M
03-07-11, 15:27
Haye ka boksu super amo veshtir me rrok n'kin a hundve Klitschkon se durt e gata .........Femer 2 metra krejt muskuj.


Mbas meqit u tregu humbes i dobt Haye, filloi me shkepu kishe ka boksu me kamb t'lendume :rolleyes: ....nejse munet edhe biznis me kon.

Sdi vec fort merzi po me vjen me u pensionu motrat klitchko pa i shtri per toke dikush

valiii
03-07-11, 15:52
Mbreme me shume i ka perngja baletit se sa boxit, bash me ta qu gerdine e boxit ka qene. Gjynah gjithe ajo parapergaditje e spektaklit te shkoje huq... Ama bash asnje goditje qe ta kenaq syrin vetem se disa 'direkta' t lodhte...

Guri i madh
03-07-11, 16:34
Sdi vec fort merzi po me vjen me u pensionu motrat klitchko pa i shtri per toke dikush


jo veshtir me i shtrie per toke veq me ju dal me naj zoll me i gjue


kan diciplin ne pun kta zuzakat nuk po mujn veq po aktrojn ne ring


e kta po mbesin mbretrit e boxit

Zero Cool
18-09-11, 18:18
Zeqiri i artė nė Bosnjė e Hercegovinė


http://www.gazetaexpress.com/repository/images/large/Zeqiri_787351_thumb_large.jpg


mė 14 shtator 2011 nė ora 11:59
Boksieri kosovar, Liridon Zeqiri ka fituar medalje tė artė nė turneun ndėrkombėtar ‘Hakija Turajliq-Talijan’, i cili ėshtė mbajtur nė Sarajevė nga 8 deri mė 12 shtator.

Zeqiri nė gjysmėfinale tė kėtij turneu me ndėrprerje mposhti boksierin boshnjak David Cufaj. Ndėrsa nė finale boksieri kosovar mundi bindshėm (6:3) boksierin nga Bosnja Aleksic Mario dhe u stolis me medalje tė artė. Nė kėtė turne, Kosovėn e ka pėrfaqėsuar edhe Egzon Muqolli, i cili u mposht nė gjysmėfinale nga boshnjaku Dzemajl Boshnjak.

Edhe pse boksieri mė i mirė i turneut ishte Liridon Zeqiri, juria kosovarin e shpalli boksierin mė luftarak. Pėrveē boksierėve kosovarė, nė kėtė turne pjesėmarrės ishte edhe gjyqtari ndėrkombėtar, Latif Devolli, i cili ndau drejtėsinė me sukses.

Nė kėtė turne, pjesėmarrės ishin tetė shtete; Bosnja e Hercegovina, Italia, Kroacia, Serbia, Shqipėria, Maqedonia, Kosova e Sllovenia. Pėr drejtuesit e Federatės sė Boksit tė Kosovės (FboxK), ky ėshtė suksesi i radhės i boksit kosovar nė arenėn ndėrkombėtare.

Zero Cool
21-09-11, 14:43
JHnL7wqtQLs&feature=fvwrel

Zero Cool
28-09-11, 21:01
Seferi e mbron titullin e kampionit


http://www.gazetaexpress.com/repository/images/large/Seferi%20topelement_868917_thumb_large.jpg


Nuri Seferi e ka mbrojtur titullin e kampionit evropian nė peshat gjysmė tė rėnda nė versionin WBO. Boksieri profesionist shqiptar ia doli ta nokautojė nė rundin e tretė belgun Tony Ingelrest, tė pamposhtur deri tash, nė meēin i cili u zhvillua nė Gostivar tė Maqedonisė.

Ky sukses e ngrit nė 25 numrin e fitoreve tė Seferit nė 31 meēe profesioniste. Ai i kėnaqi shikuesit e pranishėm nė palestėr duke shfaqur formė tė mirė. 34 vjeēari e mban pozitėn e pestė nė renditjen botėrore tė WBO.

Synim i tij ėshtė qė tė ngrihet nė majė tė boksit botėror nė kategorinė e tij. Seferi njėherėsh konsiderohet edhe si ‘Tysoni shqiptar’, duke u krahasuar me legjendėn e boksit, amerikanin Mike Tyson.

Zanzi/M
21-10-11, 18:57
A din kush me na tregu ne sa ora ka me u ndesh sonte Haxhi Krasniqi per titull? Edhe cili kanal e transmeton?

Artisti
21-10-11, 19:10
A din kush me na tregu ne sa ora ka me u ndesh sonte Haxhi Krasniqi per titull? Edhe cili kanal e transmeton?Nė ora 22:30

Kanali


Merxha 1 HD


Moderacioni nga Dhia e Rafetit


.

Zanzi/M
21-10-11, 21:46
Haxhi Krasniqi kampion i Europes ne kategorine gjysem te rende. Urimeeeee

Artisti
18-02-12, 16:46
Klitschko e hanger njė shuplakė tė madhe para se me ja nis meēi.Sot nė ora 22:15 Countdown i meēit


Klitschko - Chisora
RTL


.

Hajra
18-02-12, 17:26
uIiGWmcnKCc

YanYan
18-02-12, 17:43
Vini re, Vini re

BoxMeqi i Vitit

Prej te shtunes ne te dielen, pra ne oret e hershme te se dieles 06.05.2007
do te zhvillohet meqi i Boxit ndermjet

Oscar de la Hoya vs. Floyd Mayweather Jr.

BoxNata ose me mire te themi BoxMengjesi fillon ne ora 04:00

Drejtperdrejt


Natyrisht ne


RTL


.

I zoti eshte ky Mayweather por ma i mire eshte Manny Pacquiao :biggrin:
I'm a big fan of this guy!!

Zanzi/M
18-02-12, 19:46
Po shpresoj qe sonte e shoh Klitchkon shtrit edhe gjygjtarin tujmja njeh sekondat e ky (klitchko) tuj mendu qe osht n shpi.

e_martumja
18-02-12, 23:43
Po shpresoj qe sonte e shoh Klitchkon shtrit edhe gjygjtarin tujmja njeh sekondat e ky (klitchko) tuj mendu qe osht n shpi.
S'ka shans :biggrin:

Zanzi/M
19-02-12, 10:06
S'ka shans :biggrin:

vec po te kallxoj e martume, cka i kish bo ne ftyre t klichkos ...... haj medet, as gruja sja bon ashtu ;)

Hajra
19-02-12, 15:34
MlCoNu2egPA

Artisti
28-08-12, 19:56
Shtatori muaji i Boxit.

Terminet do tė vijojnė.


.

Artisti
08-09-12, 20:36
Sonte


22:45


RTL


Klitschko vs Charr


.

Gega 1
08-09-12, 21:27
Keta Kliqkovat po shkojne po i zgjedhin do kundershtare te dobet.
Nejse,ky Kliqkovi i madh e ka ni stil rredepski,po eshte ma i pjekun dhe iu qendron t`rameve ma shume se vllau i tij.
Fort kisha pase qef me e pa qit t`madhin nihere me by.th n`dysheme!
Ky i ka diku 40 vjet.Ne rastin normal,po te ishte kundershtari luftarak,kah gjysa e meqit e tutje Kliqkovin e kishin lshue bateriat.
Fiton,fiton Kliqkovi.Kundershtari i tij s`del me qene i rrezikshem.

Artisti
08-09-12, 21:49
Keta Kliqkovat po shkojne po i zgjedhin do kundershtare te dobet.
Nejse,ky Kliqkovi i madh e ka ni stil rredepski,po eshte ma i pjekun dhe iu qendron t`rameve ma shume se vllau i tij.
Fort kisha pase qef me e pa qit t`madhin nihere me by.th n`dysheme!
Ky i ka diku 40 vjet.Ne rastin normal,po te ishte kundershtari luftarak,kah gjysa e meqit e tutje Kliqkovin e kishin lshue bateriat.
Fiton,fiton Kliqkovi.Kundershtari i tij s`del me qene i rrezikshem.


Disis jam i mendimit tė kundėrt pėr fitoren e sontme.

Charr ėshtė agresiv nė box e jo si tė deritashmit e Klitschkos qė kanė qenė planca!

Ta shohim.


.

e_martumja
08-09-12, 22:03
Disis jam i mendimit tė kundėrt pėr fitoren e sontme.

Charr ėshtė agresiv nė box e jo si tė deritashmit e Klitschkos qė kanė qenė planca!

Ta shohim.


.

A te pelqej kenga

Fitoren per Klitschko, na del experti i Boxit Luani :biggrin:

Artisti
08-09-12, 22:06
A te pelqej kenga

Fitoren per Klitschko, na del experti i Boxit Luani :biggrin:


Nuk e dija se ėshtė kėngėtare, mirė ka kėnduar, zėrin e bukur e kishte.

Dėgjoje Majklin e Bufferitve hahaha

Let's go to the Rambooooooooooooooooooooooo


.

e_martumja
08-09-12, 22:09
Nuk e dija se ėshtė kėngėtare, mirė ka kėnduar, zėrin e bukur e kishte.

Dėgjoje Majklin e Bufferitve hahaha

Let's go to the Rambooooooooooooooooooooooo


.

Po edhe mue me pelqeje si kendoj.

Zonin e mire hahaha u bo i famshem Plakiiiiiiiiiiiii ahhahahha


Shikim te mire

valiii
08-09-12, 23:23
Nuk e dija se ėshtė kėngėtare, mirė ka kėnduar, zėrin e bukur e kishte.

Dėgjoje Majklin e Bufferitve hahaha

Let's go to the Rambooooooooooooooooooooooo


.


Shputi, nuk thote let's go to the rambo se s'ka lidhje kjo as me rambon as me rokin po thote " GET READY TO RUMBLE " ( Get redi tu rambėll)

Gega 1
09-09-12, 10:22
Qka thoni ju dashamirt e boksit, a ke me te drejte nderpremja e meqit t`mbramshem??
Mue m`u dokt,manipulim ke!
O normal qe kur pelset arrkada del gjak.Po kjo nuk mund te jete arsye per nderpremje.
Plasja ishte e holle dhe lehte iu nal gjakderdhja.Eshte tjeter gja kur ajet ose kur plasja eshte shume e gjane,si rasti i Kliqkut me Lewis-in.
Mire qe e bane ankesen.Ma merr mendja qe ka gjasa per persiritje t`meqit.

Ky kundershtari, kliqkos realisht s`pat mujte me i ba asgja n`qato 4 runda.
I kish pase duert ma t`shkurta e s`mujke me e mrri.Ama trim ishte.
Ku me dite,nashta n`rundat e mrama e kish qite n`dysheme Kliqkon.

A ju ka ra n`sy Luani?
Qe sa here e njojta gja me kta Kliqkot!Ky koxha jau kruen, a kta dyte s`ia varin hiq!!

Artisti
09-09-12, 17:42
Qka thoni ju dashamirt e boksit, a ke me te drejte nderpremja e meqit t`mbramshem??
Mue m`u dokt,manipulim ke!
O normal qe kur pelset arrkada del gjak.Po kjo nuk mund te jete arsye per nderpremje.
Plasja ishte e holle dhe lehte iu nal gjakderdhja.Eshte tjeter gja kur ajet ose kur plasja eshte shume e gjane,si rasti i Kliqkut me Lewis-in.
Mire qe e bane ankesen.Ma merr mendja qe ka gjasa per persiritje t`meqit.

Ky kundershtari, kliqkos realisht s`pat mujte me i ba asgja n`qato 4 runda.
I kish pase duert ma t`shkurta e s`mujke me e mrri.Ama trim ishte.
Ku me dite,nashta n`rundat e mrama e kish qite n`dysheme Kliqkon.

A ju ka ra n`sy Luani?
Qe sa here e njojta gja me kta Kliqkot!Ky koxha jau kruen, a kta dyte s`ia varin hiq!!


Gegė, ndryshe e kam pasė paramendue edhe ish ardh ndryshe mos me ardh deri te ndėrprerja.

Korrupcion?.

Zero Cool
08-10-12, 20:43
Nuri Seferi nokautoi boksierin serb pėr 15 sekondaNuk i ėshtė dashur as njė minutė, boksierit shqiptar Nuri Seferi pėr tė nakoutuar boksierin serb Nenad Stankoviē nė ndeshjen e zhvilluar mbrėmjen e sė dielės nė Shkup.

Me ovacione nga publiku ėshtė pritur kjo fitore nga shikuesit e shumtė shqiptarė tė cilėt kishin ardhur pėr tė mbėshtetur Nuri Seferin.

Mes tė shikuesve ishte edhe kreu I BDI-sė Ali Ahmeti dhe ambasadori shqiptar nė Shkup Arben Cejku. Pas fitores, Nuri Seferi i premtoi tė gjithė shqiptarėve se do tė bėhet kampion bote.

Titullin e kampionit tė Evropės nė versionin WBO qė mbrojti sonte Nuri Seferi, ai dedikon gjithė shqiptarėve pėr 100 vjetorin e pavarėsisė sė shtetit shqiptar.-IBxNtPOb7I

Zana_ch
03-11-12, 22:22
Shqiptari nga Baselii Zvicres Arnold "the cobra" Gjergjaj kunder polakut Mateusz Malujda me 20.10.2012 fitoj meNokaut KO Gjergjaj deri me tani ne boksin profesional ka 18 meqe 18 fitore( 12 meNokaut KO) !

wWZiDk9rCQA&feature=related

Hajra
03-11-12, 23:44
...ka fillu box-i ne ARD

Guri i madh
10-11-12, 23:28
ka fillue BOXI nė RTL KLIQKO KUNDER NJI POLAKU i lodht koka kyfar polaku

Zero Cool
30-11-12, 15:06
Keta e Dobroshi tė shtunėn nė ring


http://toplajmi.com/wp-content/uploads/2012/11/316.jpgBoksierėt shqiptarė, Gjetan (Mike) Keta e Petrit (Patrick) Dobroshi, tė shtunėn do tė paraqiten nė ring nė Duesseldorf tė Gjermanisė. Keta do tė luftojė nė 10 raunde pėr titullin e Gjermanisė (BDB) nė kategorinė e mesme kundėr Andreas Reimer. Pėr Ketėn, kjo ėshtė pėrballja e 14-tė nė boksin profesionist. Ai ka 12 fitore (11 KO) e dy humbje.

Kundėrshtari i tij Reimer ka shtatė fitore, 10 humbje e dy barazime. Ndėrkohė, Dobroshi nė gjashtė raunde nė kategorinė gjysmė tė rėndė do tė pėrballet me Roman Javoevin. Dobroshi deri mė tash ka 12 fitore (3 KO), njė humbje e tri barazime. Gjeorgjiani 22-vjeēar Javoev ka tri fitore (2 KO) e njė barazim.

Zero Cool
15-11-13, 16:09
Dihen finalistėt e parė tė turneut tė boksit “Adem Jashari”http://www.knninfo.com/repository/images/dihen.jpgPrishtinė, 15.11.2013

Pas zhvillimit tė gjysmėfinales sė parė, tė premten, janė bėrė tė ditur pesė finalistėt e parė tė Turneut ndėrkombėtar tė boksit “Adem Jashari”.Siē raporton kl nė pėrballjen e parė nė kategorinė 60 kg. Rexhildo Zeneli nga Shqipėria ngadhėnjeu me vendim unanim tė gjyqtarėve mbi Stefan Sekuliqin nga Mali i Zi.

Nė kategorinė 64 kg. ku u pėrballėn Kristijan Shytani nga Shqipėria dhe Naser Shala nga Kosova, me vendim tė gjyqtarėve fitoi boksieri shqiptar.

Nė kategorinė 69 kg. boksieri nga Kosova, Arian Gashi, kalon drejt nė finale, pas mungesės sė kundėrshtarit tė tij Bojan Velickoviq.

Nė kategorinė 75 kg. Emiliano Ēekini nga Shqipėria, me vendim unanim tė gjyqtarėve mposhti boksierin kroat, Josip Krsnik.

Ndėrsa meēi i fundit nė kategorinė 91 kg. u fitua nga boksieri maqedonas, Tasko Dimitrov, i cili mposhti boksierin nga Kosova, Pirro Ēuni, pasi ky i fundit u dorėzua nė raundin e dytė.

Kryetari i federatės sė boksit, Ramadan Selimi u nda i kėnaqur me rrjedhėn e organizimit nė gjysmėfinalen e parė.

“Jam i kėnaqur me organizimin e gjysmėfinales sė parė tė kėtij turneu, por jo edhe me performancėn e boksierėve kosovar. Ky ėshtė organizimi i parė ku boksierėt u paraqitėn pa kokore dhe unė mendoj se kjo e bėnė sportin e boksit shumė mė atraktiv pėr shikuesit”, tha Selimi.

Gjysmėfinalja e dytė e kėtij turneu zhvillohet tė premten nė ora 17:15, nė Pallatin e Rinisė dhe Sporteve nė Prishtinė.

Zero Cool
21-12-13, 11:01
Nuri Seferi mposht ish kampionin e botės Steve Herneliushttp://zeri.info/third_party/timthumb/timthumb.php?src=http://zeri.info/uploads/nur-1387572650.jpg&w=596&h=395&q=1000Nuri Seferi ka arritur ta mposhtė ish kampionin e botės, Steve Hernelius sot nė ndeshjen e cila pėrfundoi disa minuta mė parė.

Arena ishte e mbushur me simpatizantė tė zviceranit me nėnshtetėsi shqiptare, por duhet theksuar sė nė atė arenė dukej vetėm flamuri Kuq e Zi.

Seferi fitoi qysh nė raundin e 7-tė kur i ēau vetullėn kundėrshtarit qė edhe shkaku i sjelljes jo tė mirė e humbi ndeshjen.

Nuri Seferi pas fitores festoi me flamurin e kombit shqiptar .