PDA

View Full Version : BBC-ja Akuzoj Papen


amari
04-11-06, 13:47
BBC-ja ka akuzuar Papen Benedikti XVI per fshehje te akteve te pedofilise se prifterinjve katolike

pėrfaqsuesi "i pa gabueshem" i Zotit mundohet te i fsheh te zezat e prifterinjėve.
Per me teper :
"British documentary alleges pope linked to "child abuse cover-up"

http://www.informationclearinghouse.info/article15190.htm (http://www.diskutime.com/disk/out.php?http://www.informationclearinghouse.info/article15190.htm)

Ethnic Albanian
04-11-06, 17:27
O amar,

po keta papat e priftat i kane fshehur citatet e Zotit e lere me keso dallaveresh qe per ta sjan tema tabu, po te fillonin te tregonin realitetin e priftave se qka bejne neper kisha do te duhej ti burgosnin te gjithe ata. Ata njeren ane paraqiten te "devotshem" dhe nuk martohen gje qe e kundershton natyrshmerin e njeriut, anen tjeter slajne te zeze pa ba!!
BBC-ja ka akuzuar Papen Benedikti XVI per fshehje te akteve te pedofilise se prifterinjve katolike

pėrfaqsuesi "i pa gabueshem" i Zotit mundohet te i fsheh te zezat e prifterinjėve.
Per me teper :
"British documentary alleges pope linked to "child abuse cover-up"

http://www.informationclearinghouse.info/article15190.htm (http://www.diskutime.com/disk/out.php?http://www.informationclearinghouse.info/article15190.htm)

Giovanni
05-11-06, 12:03
O amar,

po keta papat e priftat i kane fshehur citatet e Zotit e lere me keso dallaveresh qe per ta sjan tema tabu, po te fillonin te tregonin realitetin e priftave se qka bejne neper kisha do te duhej ti burgosnin te gjithe ata. Ata njeren ane paraqiten te "devotshem" dhe nuk martohen gje qe e kundershton natyrshmerin e njeriut, anen tjeter slajne te zeze pa ba!!


Nuk ke fai ti sepse je shume "Katolik" andj i din te gjitha mbi priftrinjet.
Leni keto shaka o djelmosha se kur nuk dini punet me mire te mos shkruani andaj kini kujdes se qka po shkruani.

Me nderime Giovanni..

Arijanit
05-11-06, 13:30
Nuk ke fai ti sepse je shume "Katolik" andj i din te gjitha mbi priftrinjet.
Leni keto shaka o djelmosha se kur nuk dini punet me mire te mos shkruani andaj kini kujdes se qka po shkruani.

Me nderime Giovanni..

Te dish mbi prifterinjt nuk eshte patjeter te jesh ''katolik'', ose te dish per hoxhollaret nuk eshte patjeter te jesh musliman.Kurse a jan shaka a JO ajo me mire shihet ne ate se cfare tht BBC-ja, aty nuk shihet ndonje sken humoristike qe na ketu te quajm shaka,ose tallje, por eshte thjesht nje akuze qe ka fakte,,,,nuk besoj se ben ndonje mekat kurre e thua te verteten,te pakten kete e dij nga feja islame, dhe askush nuk duhet te ket kujdes nese shkruan gjithcka qe eshte e vertet,dhe qe bazohet diku,,,

'' Nuk pres ndonje ofendim '' sepse nuk thash une asgje per Papen por BBC-ja eshte fajtore per kete :wink: :wink:

Me nderime______________________________________
Ka disa njerez qe pranojn vetem ate qe u pelqen atyre, mirpo shpetimi eshte ne ate se bota nuk sillet rreth tyre por rreth boshtit te vet...

pirro
05-11-06, 14:17
Eshte e vertete se ka ndodhur raste te pedofilise ne radhet e prifterinjve,mirpo kjo eshte keqperdorur shume ketu ne forum, sepse shumica e rsteve kan nodhur tek prifterinjet Protestan,mirpo kekush nuk mund ta mohoi se nuk ka raste edhe tek prfteriniet katolik.
Gjithsesi ato raste jan shume te rralla dhe ne shumicen e rasteve jan bere publike.

Mirpo ketu ne FORUM disa antare i japin shume rendesi ketyre rasteve te kishes katolike,dhe ne anen tjeter kur te ja hedhesh nje sy "kolegve"te prifterinjeve, psh HOXHALLAVE aty e sheh tmerrin ata jo qe nuk e ndalojn pedofilin mirpo e praktojn ate si te urdheruar nga "PROFETI TYRE"dhe vazhdon qe te praktikohet.Tek muslimanet e jo te te KRISHTERET vazhon te perdoret INCSTI (dmth behen martesa ne vij gjaku te drejt,qe sipas kodit penal kish me qene veper penale).
Tek muslimanet ka ardhur koha qe eshte shume veshtir qe te ndahet feja nga terrorizmi qe po ndodh,ku jan kapur shume raste ku hoxhallaret kan predikuar terrorin.

Po kthehemi tek BBC kjo eshte ne medium shume i forte dhe shume i guximshem dhe qe kontrollon me anen e objektivitetit krejt anen e erret te botes(kuptohet me mundesit e veta),dhe shkaku e kesaj formohen si religjioze si shtetrore shume te forta dhe te qendrushme.
Ndersa ne boten muslimane...krejt rrafsh.

Besoni ka me u ba mire!!

Giovanni
05-11-06, 14:19
Te dish mbi prifterinjt nuk eshte patjeter te jesh ''katolik'', ose te dish per hoxhollaret nuk eshte patjeter te jesh musliman.Kurse a jan shaka a JO ajo me mire shihet ne ate se cfare tht BBC-ja, aty nuk shihet ndonje sken humoristike qe na ketu te quajm shaka,ose tallje, por eshte thjesht nje akuze qe ka fakte,,,,nuk besoj se ben ndonje mekat kurre e thua te verteten,te pakten kete e dij nga feja islame, dhe askush nuk duhet te ket kujdes nese shkruan gjithcka qe eshte e vertet,dhe qe bazohet diku,,,

'' Nuk pres ndonje ofendim '' sepse nuk thash une asgje per Papen por BBC-ja eshte fajtore per kete :wink: :wink:

Me nderime______________________________________
Ka disa njerez qe pranojn vetem ate qe u pelqen atyre, mirpo shpetimi eshte ne ate se bota nuk sillet rreth tyre por rreth boshtit te vet...
Edhe ne BBC ka njerz te pa moralshem dhe te pa fe qe bejn propaganda.