PDA

View Full Version : ketu postoni poezi humoristike


uck_aksh
06-11-06, 13:29
GURBETI

o gurbet o gurbet
si na prishe ti ket jet
qka na bane mor gurbet
me kto viza na tranove krejt

qyre djali don mu feju
me nje vajz me vizen C
qyre vajza qka po thot
ti mor djal qe po me don mu
a e din se ty nanen edhe baben
ne shtepi un sta du

ndaq ti me mu mu feju
ndaju nga prindit e tu
se valla un smuj mi duru
ndaq ti me ardh ne gurbet
keto kushte un ti qes

edhe nja du me ta than
qe kur te vje ne gurbet
mos mendo qe bahesh mret
shkon ti pun te renda me punu
se pare duhet me fitu
duhet me fitu shum para
se mu me duhen per me dal
te shtunen ti punon un me shok e shoqe
ne muzik shkoj

falma_lotin
08-02-07, 19:32
Unė dhe ti nėn hije tė mollės
Kishim rėnė nė dashuri,
Me mallėngjim shikonim qiellin
Kur na ra njė glasė pėrmbi!
……………………………….

Shkuam nė arė me veturė
Dashuri s’ngopeshim dot,
Kur u humbėm nė njėri tjetrin
Ėndrrėn na e prishi njė tėrrnakop!!
…………………………………….

Thellė nė sy ty tė shikoja
Humba aty nė brendi
Kur kujtoja se pėr mua lotoje
Pash se tė kishte rėnė qerpiku nė sy!

falma_lotin
08-02-07, 19:34
Tė mora pėr dore
Shkuam andej nga liqeni
Mu atėherė kur ty tė puthja
Tė gėlltiti peshkaqeni!
(po ku ka peshkaqen nė liqe se??)

uck_aksh
09-02-07, 01:33
Mojjj e miraa moojjj natoo maleeee,
a t'kan nxan ooo mojjj Cicat majeee ??.

Kan nxan maje he nxanshin veteeee,
Kmisha e trash Djalooo po mi vreteee..

Kmisha trash Djaloo po mi vreteee,
me Kmish te holl Djal ooo po mvejn Lezeteeeee...

Me Kmish t'holl ooo po mvjen Lezeteeee,
duuuu Beqar me mju ra nder mjeteeeee !!!

Duuuu Beqar oooo me mi shterrngueeeee ,
Bark per barki ooooo meu bashkueeeeee !!.....

OOOoooo kukuuuuuuuuu hahahah

uck_aksh
09-02-07, 01:48
afer Gardhit U Afrova
Pashe Qe Token Po Punoje
Befas Sec Pelliti Lopa
E Kuptove Qe Me Doje.

uck_aksh
09-02-07, 01:51
Dashuria informatike

Zemra ime tastiere,
zemra jote diskete,
Dashuria jone,
WINDOWS 98`

uck_aksh
09-02-07, 01:53
ne dritare rrija une
ne dritare rrije ti
buke me gjalp haja une
buke me gjiz haje ti
EH Dashuri, dashuri...........

e_martumja
17-02-07, 20:56
PREJ HOTMAILIT KUR TI LESHOVA SYT


PREJ HOTMAILIT KUR TI LESHOVA SYT
KUR TE PASH PASWORDIN NE FYT
THASH U MYT KUKU PER MU
SHPEJT WINDOWSIN E KAM STARTU

JA PO QELI MESENGJERIN ME SHUM DESHIR
PER ME GJET NJE QIKE TE MIRE
KAM VENDOS EDHE PIKE
U NJOFTOVA ME NJE QIKE

TUNG I THASH QKA PO BAN
UNE JAM BACA SHABAN
TUNG ME THA ME DASHURI
UNE JAM DADA SELVI

UNE E VESE PER DASHURI
KAM DESHIR ME I PAS PES FEMI
AJO ME THA O BABALOK, LARGOHU
SE TA FUTA BLOK

OK I THASH NUK TE LUS
PO TA FUTI NI VIRUS
NUK ESHTE GAJLE THA PER MU
KAM ADRES EDHE NE YAHOO

Agolli
17-02-07, 21:32
POLITIKEN KEMI NE GJAK...

Jemi popull
Me tradita
Rrojme pa uje
Edhe pa drita.

Jemi popull i vogel
Me drejtues te nalte
Nuk bindemi aq lehte
Politiken kemi ne gjak.

Jemi popull
Me emer te madh
E gjithe bota
Ne goje na mban.

Na mban ne goje
E na ka zili
Qe ne kemi
Njeqind parti.

Por te gjithe
Te thone c'te dojne
Ne politiken
S'do ta leshojme.

Shume parti
Jane me te vertete
Si kemi per ndonje hall
Por i kemi per qejf.

Qe te gjitha partite
Rrfshin sa malet
Qe na i qajne
Te gjitha hallet...

P.s. e huazuar.........:tongue: :tongue:

ARI_03
17-02-07, 21:47
Te shkomi i kavajes
T'dielen kom shku ne plazh
Kur te bregu detit
Turinin tat pash

Me ca rrobe banje
Si drane kopliku
PO u rrotullojshe
Qe t'shifte publiku

Per i xhiro te bregu
te ftova per pak kohe
Po ti refuzove
Gjasme se nuk do

Po une e di
se ti per mu vdes
dhe une s'te ndahem
o ylli lalit t' vet


Ajo plaka jote
me inot me pa
kujdes mi dreq kujdes
se gocen s'ta ha.

Per drek i fute
domote me qep
dhe tasin e llalles
e rrujte komplet

Per t'hy ne muhabet
TE kerkova nje kaptin qep
po ti s'me dhe gjo
se nje gjysem kishe vet.

dallget bejne shkum,
dielli rrezaton
po ti oyll bote
plazhin po terbon

O zot faleminderit
qe yllin tim kom pa
qe ja hongsha buzen
e t'gjitha ēa ka...

Per ne cunat e rinj
o zot bej bismilah
se si rrushi lalit
ne kete dynjah s'ka ...

P.s. e vjedhur,por autorin e njoh nuk e bėn tė madhe,,,,:tongue:

uck_aksh
18-02-07, 00:55
Nuse shkon


Diten kur ti te behesh nuse
te lutem mos vesh fustan te bardhe
mos me dergo mua ftese
se une me lot smundem me ardheTjetri do te pret para dere
tjetri do te kap per dore
tjetri tash do ti puth
faqet e tua si lule boreUne mendoj e qaj me lot
ma merr jeten te lutem o zot
ate qe e deshta po e martojne
nje tjetri nuse po ja dergojneNuse shkon te tjetri djale
zemra ime vdekjen kerkon
spaska me rende ne kete jete
se kur dashuria te deshtonLoti pikon e kurr nuk ndalet
ne vendin tim tash vuajtja flet
kur te kujtoj sa te kam dashur
e si zemra me mbet tash vetNje zemer rende e ke thyer
nje zemer tjeter e ke gezuar
mos harro se shum me ke lenduar
tash kurr me skam per tu sheruarJeta qenka nje sfide e rende
te ben te vuash, te ben te qashė
plaget smundesh ti sherosh
vetem me lot mbetesh ti lashėKur e dashurove ate njeri?
Pse tash nuse te shkosh te nje tjeter?
Nese kjo quhet nje tradheti
me lot te them Lamtumire dashuri e vjeter...

falma_lotin
22-02-07, 15:29
e kam vendos mos me pas pun me ty...
zdua ta qaj koken me ty...
se ti mu mushknit mi ke nxi
per ty harxhova shum pare...
OJ E POSHTRA CIGARE


http://www.mediabistro.com/fishbowlny/original/marlboro.gif

Albanian eX|PerT
22-02-07, 15:42
PREJ HOTMAILIT KUR TI LESHOVA SYT
PREJ HOTMAILIT KUR TI LESHOVA SYT

KUR TE PASH PASWORDIN NE FYT
THASH U MYT KUKU PER MU
SHPEJT WINDOWSIN E KAM STARTU

JA PO QELI MESENGJERIN ME SHUM DESHIR
PER ME GJET NJE QIKE TE MIRE
KAM VENDOS EDHE PIKE
U NJOFTOVA ME NJE QIKE

TUNG I THASH QKA PO BAN
UNE JAM BACA SHABAN
TUNG ME THA ME DASHURI
UNE JAM DADA SELVI

UNE E VESE PER DASHURI
KAM DESHIR ME I PAS PES FEMI
AJO ME THA O BABALOK, LARGOHU
SE TA FUTA BLOK

OK I THASH NUK TE LUS
PO TA FUTI NI VIRUS
NUK ESHTE GAJLE THA PER MU
KAM ADRES EDHE NE YAHOOhahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

Albanian eX|PerT
22-02-07, 15:55
Rrokullisu rreth pemes
gjeje djalin e zemres
mos e gjej te bukur
se te tradhton
gjeje simpatik
dhe qe te dashuron

Albanian eX|PerT
22-02-07, 15:57
Me Sy Te Shiqova
Me Zemer Te Dashurova
Ne Enderr Te Enderrova
Ne Internet Te Takova
hahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaha

Albanian eX|PerT
22-02-07, 16:03
Te dua ne emer
te dua ne zemer
na koft per hajr
une e ti me nje mbiemer :biggrin:

Agolli
22-02-07, 18:35
Hajde per hajr,per hajr
ne darsem po duka me te ardhe
dhe nese mbiemrin ia nderron
ishalla experte nuk ja bone.:biggrin: :tongue:

falma_lotin
28-02-07, 18:20
Ti Me Je Si Rrot Traktori
Prekolicen Kush Ta Mori,
E Prej Lloqit Kush Te Nxori,
Pom Doket Ka Zon Me Tu Blloku MOTORI :
Hajde Tash Dirdhe Prekolicen
Tash Deshe Traktorin
Se Po Du Me Ta Pa Akumulatorin,
Po Du Me Ta Pa E Me Ta Dhez Motorin,
Me Ta Dhez E Me Ta Kall Me Shpejtesin E Par,
Me Shpejtsin E Par E Me Te Dyt Po Du Qe Me Ty Me U Shetit

Albanian eX|PerT
01-03-07, 13:58
Hajde per hajr,per hajr
ne darsem po duka me te ardhe
dhe nese mbiemrin ia nderron
ishalla experte nuk ja bone.:biggrin:
:biggrin: :biggrin:

O ju pruft e mbara oj shoqni
se e hapur eshte dera per miqasi
skam qare pa ju kallzue
se edhe asaj experte
mbiemri ka me iu vnue
bile edhe n'dardani kam me e regjistrue:tongue:

selvija
04-03-07, 19:43
Kurbeti

Jete pa jete
pa kuptim, pa enderr
i nenqmuar,pa zemer

Buks s'eshte si buka
as uji si uje
e rende eshte jeta
ne dhe te huje

Mbremjet vin te zymta
malli shperthen vullkan
gjumi merr arratine syri lotin s'e mbane.

ARI_03
05-03-07, 20:22
Shkuam nė arė me veturė
Dashuri s’ngopeshim dot,
Kur u humbėm nė njėri tjetrin
Ėndrrėn na e prishi njė tėrrnakop!!

Thellė nė sy ty tė shikoja
Humba aty nė brendi
Kur kujtoja se pėr mua lotoje
Pash se tė kishte rėnė qerpiku nė sy!


Tė mora pėr dore
Shkuam andej nga liqeni
Mu atėherė kur ty tė puthja
Tė gėlltiti peshkaqeni!
(po ku ka peshkaqen nė liqe se??) :tongue: :wink:

falma_lotin
07-03-07, 21:47
Dikund eshte me lire nje ore 50-cent
Flasin ndermjet veti deri ne oret e vona
E shef me kamere e i flet me shkronja
Qoft mallku sahati shkreti qe u morrem vesh
Ti ma bone bllok moj zemer une bana refresh

Na u ka kyc lulija ne msn te shpija
Send jolla sherr jolla, open jolla sherr jolla
Cancel jolla sherr jolla, enter jolla sherr jolla

Na u ka kyc lulija ne msn nickname
Me vija don me gjet frajer

Na lulijen e marrim ne shpi se na vllaun e kemi I-P
Hajt lulije sille veturen me printer ta shtypim frizuren

Qaj lulije o me pika loti na qejzin ta rujna ne floppy
Kce lulije fustanin me lule vllau i jone ty te ka gjet ne google

Na lulijen shum e dojna ne 6 sahati o e ristartojna
Se lulija jone ka shume kulture na i qet cajat me tesature

Po vjen msiti tu qesh me hare na bakshishin ja qesim ne CD-e
Jemi rahat e sun na hyn virusi ne te dyve na bashkojm mausi

falma_lotin
07-03-07, 21:48
Oh moj Vajz je ba Dallavergji,
Zemren tem ti ku e Ki,
Me ma pru pa ardh Terri,
Se pasha Zoten te na“zan Sherri,
Me ma pru sa ma Shpejt,
Se me Thik ti ka“puti Dejt,

Kesh i urt tash u bana i Shtir,
Ta pi Gjakin si Vampir,
Jam Lugat e jam Dragull,
Ti sa“kuqi Faqet Shpull.
Sukur Morr rri tuj Kcy,
Kerkush sa“po ta ma“bush at Sy,

Ne Hund lesh hala sa“ki Has,
Sa“mundesh me lujt si me Shok ne Klass,
Se knej na“llapi kerset Huni e Dajaki,
Te bahet Shpina ma But se Barki,
Duhet me pas bes e jo me Tradhtu,
Un te dua ty,sa me don ti Mu.

falma_lotin
07-03-07, 21:50
Zemra jote pot qet Flak,
Met kap ndor tbaj Sallat,
E ki Kryt si Kupurdh,
Rrin tuj kesh sukur Qyr

Rri mir mos e nguc DJALIN,
Vjen e nflok ta qet Morrin,
Rrin si budallic tuju Kru,
Prej sikletit duhet Flokt mej Rru,

Tkish dal Kryt sukur Cic,
Vin Sorrat met Glacit,
Tash po e din se kush jam Un,
Qa pom kqyr si Majmun,

falma_lotin
07-03-07, 21:56
Me kujtohet hala ajo dite kur une ty t'pash,
me sy ngjyre pasuli e me bel te trash,
prej parfemit fallc n'dy gjujte rash,
numrin e telefonit kur ma lype s'ta dhash,

Moj e keqja neper Prishtine,
se ki vendin as n'vitrine,
kur t'pash ate dite ne kapigjik,
ti e ki vendin ne kopsht zoologjik,

Shminka jote shpejt fshihet,
era e djerses me kilometra t'nihet,
fytyra jote si leter grithse,
kryt si te maqines thithse,

Moj e keqe ne internet,
t'shkojne jarget si sherbet,
vathet e medhaja si tepsi,
floket e bardha si jamboli,

Me begj rreth qafe shkon e kthehesh,
me tesha pembe gjith veshesh,
kepucet e kuqe si patligjon,
kur fol ti kurkush nuk t'ngon,

Eh kuku" t'pat thone nona,
shko laju oj qike e jona,
neper kmish tu kan lepit shume bombona,
shko bleji nja tri shampona,

Kshilla e jeme per ty ish kone,
ma pak me fol e me nejt ne dhome,
pse s'pe bon ti moj loqki nje ndrim,
shko bre te lutem laju me varekin.

lyra2
25-07-07, 12:11
Te dashures nga nje Matematicient!!

Ty po te drejtohem, vajze moj syzeze;
me do a s'me do, kjo eshte hipoteze.

Pamja jote e embel, porsi teoreme;
kur te shoh perpara, sikur zgjidh probleme.

Ti je elegante si ekuacion;
mesi yt i holle porsi ypsilon.

Supet delikate, pika infenksioni;
qafa si cilinder, koka si trung koni.

Hunda si segment, posi rreze drite,
veshet simetrike, balli si orbite.

Buzet si elips, mjekra si kupole,
syte si dy vatra, vetull parabole.

C'mi ke ndare aq bukur floket si spirale,
moj tu thafte dora si me simetrale.

Rreze rrezatojne syt' e tu te qeta,
njeri rreze alfa, tjetri rreze beta.

Per ty psheretimat qe dalin rrethore
hapen vale-vale si rrathe bashkqendrore.

Une e ti nje thyese lidhur ne nje bosht
ti numerusi siper, une emerusi poshte.

Po s'ta bera jeten diell si pranvera,
c'vite me jane taksur mi shumezofte zerua.

Dashurise per ty mos ti shuhet vapa;
cdo fjale qe te thuash do ta fus ne kllapa.

Dhe, oh si do rritet me hapa ritmike
sot fuqi katrore, mot fuqi kubike.

Bukuria jote bukuri limit;
mi perndau mende gjer ne infinit.

Me trete formule, me shkrive te gjalle
si nje copez akull ne plus njeqind shkalle.

Folme shpirti im, shpirt ne maksimum
se pa ty s'kam gjume as ne minimum!