PDA

View Full Version : Borat, shfrytezon muzike shqipe per humorin e tij


Reana
26-11-06, 06:16
http://www.metacafe.com/watch/51645/borats_guide_to_britain/

Fatekeqesisht humoristi britanez Sacha Cohen, isha Ali-G, per protagonistin e tij te ri umoristik, "Borat" ne disa klipe, jashte filmit te realizuar tash vone, ka shfrytezuar muzike shqipe, dhe konsiderohet te kete bazuar "Boratin" mbi nje protagonist te me hereshem te krijuar nga ai, nje gazetar shqiptar te shpikur me emrin Kristo.

Reana
26-11-06, 06:17
http://www.metacafe.com/watch/68544/borat_guide_to_britain/

Amina
27-11-06, 01:20
http://www.metacafe.com/watch/51645/borats_guide_to_britain/

Fatekeqesisht humoristi britanez Sacha Cohen, isha Ali-G, per protagonistin e tij te ri umoristik, "Borat" ne disa klipe, jashte filmit te realizuar tash vone, ka shfrytezuar muzike shqipe, dhe konsiderohet te kete bazuar "Boratin" mbi nje protagonist te me hereshem te krijuar nga ai, nje gazetar shqiptar te shpikur me emrin Kristo.

Po qka ti bejshe oj Reana, ky Sacha Cohen nuk ma merr mendja se e din se kush jane Shqipetaret a po Kazastanet(ne qofte se keshtu i thojne). Ai e ka vetem nje ide se Kazastani eshte i varfer dhe pasi qe njerezit ne bote, a posaqerisht ata ne Amerik nuk kan lidhje dhe nuk e din qfare eshte Kazastan, i beosojne edhe ketije filmi.

Ne Amerik ka qen numer 1 ne kinema hmmm

Drinni
27-11-06, 01:36
Jo unė nuk mendoj se regjisoret nuk e kan ditur se ē'far bėjn nė kėtė rast.

Shiqo menjėher mbas filmit ke njė pėrshėndetje nė gjuhėn Polake. do tė thot ai i vė thjesht nė njė enė tė gjithė tė tjeret qė nuk janė Anglo-Amerikan.

Si gjithmonė nė stilin anglez.

Po ja kėshtu e ka kur nuk ke shtetin e fort pėr ta paditur, nga pėrfitimi qė ka nga filmi ti hjekesh disa milion spaku, bile bile njė padi private nga Ilir Shaqiri nė Strassburg jam i bindur se do tė kishte sukses!

Marco
27-11-06, 01:39
http://www.metacafe.com/watch/51645/borats_guide_to_britain/

Fatekeqesisht humoristi britanez Sacha Cohen, isha Ali-G, per protagonistin e tij te ri umoristik, "Borat" ne disa klipe, jashte filmit te realizuar tash vone, ka shfrytezuar muzike shqipe, dhe konsiderohet te kete bazuar "Boratin" mbi nje protagonist te me hereshem te krijuar nga ai, nje gazetar shqiptar te shpikur me emrin Kristo.

Hej BORAT oshte nji Humorist ku edhe i merr disa shtete si shembull edhe i kesh .ndoshta e keni pa sivjet ku e kesh Danimarken ne MTVE music W. edhe ata live . Ndersa sa i perket muzikes shqiptare kush e njef mir si Ali_G kur ka dal albumi i Madonnes me Ali_G aty e cek se Idoli i tij per ka zėri dhe muzika oshte Ilir Shaqiri edhe keni mujt me ndegju edhe ne MTV muziken e Ilirit apo ne showet e ndryshme qe ka qen i ftuar .. BORAT numer 1 ne Kinemat e famshme (prejashtim RUSIS)..

Preshevar
27-11-06, 10:58
Borat ja paska dhan nje shanc Ilir Shaqirit per mu bo i famshėm hehehee lol :biggrin:

Hajgare pak,.. e pash edhe un po ske qka i bon ? E kam lexuar me heret se Shteti i Kazakstanit e kan akuzuar per racizėm a sdi per qka,... edhe para disa jave Borat-in e rrehen ne New-York, sa pėr me ja nxerr hakin Shqiptarve.:biggrin:

fedora
28-11-06, 21:37
http://www.metacafe.com/watch/51645/borats_guide_to_britain/

Fatekeqesisht humoristi britanez Sacha Cohen, isha Ali-G, per protagonistin e tij te ri umoristik, "Borat" ne disa klipe, jashte filmit te realizuar tash vone, ka shfrytezuar muzike shqipe, dhe konsiderohet te kete bazuar "Boratin" mbi nje protagonist te me hereshem te krijuar nga ai, nje gazetar shqiptar te shpikur me emrin Kristo.

kjo eshte shpifje
Borat eshte i inspiruar nga nje turk qe quhet Mahir Cagri dhe web faqja e te cilt ishte shume e popullarizuar qysh me 1999
ja cila eshte ajo
http://www.ikissyou.org/
Mahiri per me teper do ta akuzoj Sacha Cohenin per kopjim

Reana
28-11-06, 22:35
kjo eshte shpifje
Borat eshte i inspiruar nga nje turk qe quhet Mahir Cagri dhe web faqja e te cilt ishte shume e popullarizuar qysh me 1999
ja cila eshte ajo
http://www.ikissyou.org/
Mahiri per me teper do ta akuzoj Sacha Cohenin per kopjim

LOL Fedora...do te deshiroja te jete shpifje...
Perderisa Mahiri eshte shfrytezuar vetem si "melmese" ,e kuader te filmit, skeletoni mbi te cilin eshte bazuar protagonisti kryesor ka dy burime: gazetarin shqiptar Kristo, dhe nje gazetar nga Moldavia!!!
Paramount Comedy channel ne Londer ka emituar ne forme TV seriali, klipet humoristike me teme gazetarin Kristo, te realizuara nga Sacha B. Cohen. dhe gjinden diku ne internet te postuara ne forme videoklipi-i kam pare vete.

Reana
29-11-06, 03:30
http://www.salon.com/ent/video_dog/comedy/2006/11/03/borat_christo/index.html

Sacha Baron Cohen si reporteri shqiptar Kristo, duke vizituar Londren me 1998 (parajmeroj vizituesit e linkut se klipi perban skena eksplicite, dhe mund te ofendoje dike....LOL)!

Reana
29-11-06, 18:48
S'paska ardhe "Fedora" me, ketu....:smile:

fedora
05-12-06, 19:13
"UNE" erdha po nuk kam koment
edhe me tutje jame e bindur qe Borati imiton Mahirin

fedora
06-12-06, 12:23
http://en.wikipedia.org/wiki/Mahir_%C3%87a%C4%9Fr%C4%B1#Links_with_Borat

fedora
06-12-06, 12:24
http://celebs.electronicnewsnetwork.com/sacha-cohen/

arton121
15-12-06, 17:41
mas pari borat u kan kristo ni gazetar shqipetar,prej atehershit i ka met kjo muzika e ilir shaqirit