PDA

View Full Version : Humor: Politikant!


DritonPR
01-12-06, 22:00
ka shku nje dite Rugova me vizitu shtatorjen e skenderbeut ne prishtine, tani skenderbeu i thot rugoves, "o Rugove, hajde ndreqma shalen", rugova nuk din si me ja ndreq, e tani i thot skenderbeut "prit qe kthena per 5 minuta"
Tani rugova shkon e merr thaqin e bjen aty, skenderbeu thot: " o rugove une nuk te thash me ma pru nje kali tjeter" :D

DritonPR
01-12-06, 22:01
e thirr nje femer, hashim thaqin ne telefon te shpis, e lajmrohet gruja thaqit, e thot ajo femra grujes: "a eshte aty hashimi?"
gruja pyet: "pse kush po e lyp?"
femra pergjigjjet: "nje shoqe e klases"
gruja pisket: "pse po rren more magjupja se hashimi kurr nuk ka shku ne shkoll!"

dardan100
01-12-06, 22:08
e thirr nje femer, hashim thaqin ne telefon te shpis, e lajmrohet gruja thaqit, e thot ajo femra grujes: "a eshte aty hashimi?"
gruja pyet: "pse kush po e lyp?"
femra pergjigjjet: "nje shoqe e klases"
gruja pisket: "pse po rren more magjupja se hashimi kurr nuk ka shku ne shkoll!"Bravo!!!!!! Po zgjedhe i paske! :tongue: :tongue: :tongue: :tongue:
Te lumte

ARI_03
01-12-06, 22:25
http://www.dallavere.com/dallavere/thumbnail.php?di=&subdi=&src=majko_per_kundershtaret.jpg (http://www.dallavere.com/dallavere/photoview.php?src=majko_per_kundershtaret.jpg&di=&subdi=):tongue: :tongue: :tongue:

HoteL-MadriD
02-12-06, 15:36
hey shka jeni qaty ne net

te mira te gjithve
:wink:

prishtinasi
02-12-06, 15:40
Ankohet te president,i ministresha malihate termkolli ,zotri president krejt kabineti po me thojn se jam mashkull.
-Presidenti hajt bre mos te ha k... qka thojn njerzit!

prishtinasi
02-12-06, 15:54
Shkojn kshilltaret e Rugoves me e zgju prej gjumit
Rugoven per me ja kumtu lajmin se eshte vrar Hashimi. I
thon 'zgjohu se u vra Hashimi' e Rugova pergjigjet 'Auu e
paska vra Thaqi' Pergjumshem

prishtinasi
02-12-06, 15:59
ne hapjen e fabrikes se kumbullave SALI BERISHA shprehet: "E KAM HAP FABRIKEN E KUMBLLAVE, SE SHPEJTI DO TA HAPIM EDHE FABRIKEN E RRUSHIT EDHE KESHTU SHQIPERIN DO TA BEJM RRUSH E KUMBLLA

ARI_03
03-12-06, 10:33
http://www.dallavere.com/dallavere/thumbnail.php?di=&subdi=&src=kercenimet_e_rames.jpg (http://www.dallavere.com/dallavere/photoview.php?src=kercenimet_e_rames.jpg&di=&subdi=)

ARI_03
03-12-06, 15:37
http://www.dallavere.com/dallavere/thumbnail.php?di=&subdi=&src=perpara_partise_punes.jpg (http://www.dallavere.com/dallavere/photoview.php?src=perpara_partise_punes.jpg&di=&subdi=)

ARI_03
03-12-06, 16:03
http://www.dallavere.com/dallavere/thumbnail.php?di=&subdi=&src=fushata_ps.jpg (http://www.dallavere.com/dallavere/photoview.php?src=fushata_ps.jpg&di=&subdi=)

ARI_03
07-12-06, 21:40
Nje kandidat per kryetar bashkie i cili fiton zgjedhjet , dhe kur shkon ne darke ne shtepi i thot gruas.
-Oj gru sonte do flesh gjum me kryetarin e bashkise.
-Ajo u pergjigj:
-Do iki un atje apo do vij ai ketu.

________________________________________

Ne nje miting te Tosit nga rradha e pare nje djale i vogel i thote Tosit un te blej ty per 1000 mij leke.

-Sa e degjuan bodigardet e kapin djalin dhe e cojne ne shtepi ku i del i jati.

-Cka ka ndodhur? - Pyet i jati.
-I tha Fatos nanos qe un te blej per 1000 mij leke.
Babai i bertet te birit.
-Sa here te ka thene babi qe mos besh budalliqe me leket qe te jap un.
hahaaaaaaaaaaaaaa

_________________________________________

Sapo u ul Fatosi, per tu qethur, berberi menjehere e pyet, se si duket Sali Berisha

Fatosi nuk i pergjigjet, por vetem i hedh nje veshtrim zhbirues. Nderkohe, berberi vazhdon ta qethe dhe perseri e pyet, se ēdo te behet me Sali Berishen: Klienti i rendesishem e sheh vengėr dhe nenqesh lehtePo per cudine e tij, berberi kerkon te dije, se a mund te vije Berisha, ndonjehere, ne pushtet;Fatosi e degjon, por nuk i kthen pergjigje

Berberi e perseriti edhe here te tjera pyetjen, derisa mbaroi se qethuri dhe nisi te shkunde qimet.Ne keto ēaste, Fatosit nuk iu durua dhe i kthehet berberit:

- Me cave koken, gjithe kohen, me Berishen! Ēfare doje te dije?

- Asgje.- i thote qete-qete berberi, - Thjeshte pyesja, per te te qethur me mire.

- Si do me qethje me mire, me pyetje te tilla idiote?

E po, kur te permendja Berishen, ty te ngriheshin qimet perpjete dhe une e kisha me kollaj per ti kapur me gershere(!)

____________________________________________

Nje politikan i thote ne telefon nje mikut te vet . - Kam pershtypjen qe telefoni im pergjohet . - Te nesermen merr nje mesazh ngministri i brendeshem : Nuk eshte aspak e vertete