PDA

View Full Version : Basel, edhe 19 shqiptare te tjere ne ish-kampionet e Zvicres


Zana_ch
10-12-06, 15:48
Basel, edhe 19 shqiptare te tjere ne ish-kampionet e Zvicres

Nje nga skuadrat me te mira te vendit, Basel, ka ne radhet e te rinjve te saj (U18) lojtare te tille shqiptare si Perparim Rafuna, vetem 16 vjec me rol mesfushor. Ai ka pasaporte zvicerane. Aty eshte edhe Skender Zeqiri, me pasaporte serbo-malazeze, edhe ky 16 vjec, qe luan ne mesfushe. Ne ekipin e U16 gjen Florent Pepsin, me pasaporte shqiptare, i lindur ne maj 1991 dhe qe gjithashtu luan ne mesfushe. Ne krah tij eshte Gjerdan Shaqiri, lindur ne tetor 1991, po ashtu mesfushor (pasaporte zvicerane) si dhe Taulant Xhaka, 15 vjec, patjeter edhe ky i mesfushes. Ne U15 eshte vetem Granit Xhaka, 14 vjec. Ne U14 jane plot te tille si Fidan Aliti (13 vjec), Mergim Bajraktari (13 vjec) apo Arlind Ajeti (13 vjec dhe 1.66 metra i larte). Ky i fundit eshte me pasaporte shqiptare dhe luan si mbrojtes. Lista e U13 mbyllet me sulmuesin Rafiz Kovaci, 13 vjec edhe ky. Ne U13 eshte Butrint Shatri, me nenshtetesi shqiptare, lindur ne shkurt 1994, si dhe Brilant Rarniqi me pasaporte serbo-malazeze, lindur ne gusht 1994. Florian Ademej dhe Ardian Dervishi jane te U11. I pari ka nenshtetesi shqiptare, vetem 10 vjec, ndersa i dyti, po ashtu 10 vjec, ka pasaporte zvicerane. Skuadra U10 ka edhe ajo dy shqiptare, Adonis Ajeti (nenshtetesi shqiptare, 9 vjec) dhe Albian Ajeti (nenshtetesi shqiptare, 9 vjec). Edhe ne ekipin U9 eshte Edon Mulaj, Luftetar Mushkolaj dhe Gezim Pepsi

arton121
13-12-06, 12:06
pershendetje zana,
flm per kete liste...i bej apel te gjith talenteve te kontaktojne me zyren per zbulimin e talenteve www.talentet.com (webfaqja nuk eshte dicka private,dhe besoj qe moderatort nuk do ta fshijne se eshte faqe e nje institucioni kombetare..)