PDA

View Full Version : Matematik e thjesht!


ARI_03
24-12-06, 11:58
Perdor numrin ( 8 ), 8 here qe mbledhja ( + ) me kete numer, te jap rezultatin e sakt =1000.

psh:8 + 8 + 88 + 88 + 88 =?
8+8+8+8+8+8+8+8=?

ARI_03
24-12-06, 12:08
Perdor numrin ( 8 ), 8 here qe mbledhja ( + ) me kete numer, te jap rezultatin e sakt =1000.

psh:8 + 8 + 88 + 88 + 88 =?
8+8+8+8+8+8+8+8=?

:frown: shum vone sot me paska dalur gjumi,,,,,,,:biggrin: ,,, kete e paskan zgjedhur qysh...laliloli (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=17999) vbmenu_register("postmenu_861935", true);
Moderator

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=17999&dateline=1160592889 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=17999)

Anėtarėsuar: Mar 2005
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 8,948


Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga E|iza
88888888=1000 kush mundet me e gjet nga keto 8-ta me e zgjeth dhe me i dal shuma 1000 zgjidhnji si te doni me shumzim,pjestim,+ apo -


888+88+8+8+8=1000
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar

niki-ger
27-12-06, 13:32
888+(8+8x8)-8-8=1000