PDA

View Full Version : a e ka merituar JUVENTUS te denohet me serie B


valiii
25-12-06, 20:16
pershendetje te gjithve

valiii
25-12-06, 20:28
mendimi im eshte se nuk e ka merituar , une mendoj se nuk ka klub se nuk ben dallavere bile bile as reprezentacion ju kujtohet shume mire suedia me danimarken kur luajten 2-2 qe i mjaftoj italis me eliminim kurse kampionatin e fundit botror flitet se ndeshja kroacia - australia ka qen e montume , kur dihet fakti se tifozet kroat jan nder fanatikat me te mdhej e nuk kan reaguar at nate por kan festuar bashke me australianet une nuk e di po mendoj se juve e ka fitu scudeton me merit bile bile duke i thyuer shume rekorde ne sezonen qe u denu .
u pa qart edhe ne finalen e fundit italy-france kur luajten 7 lojtar te juventusit buffon,kannavaro,zambrotta,camoranezi,del piero , thuram,trezeguet, dhe 4 ishlojtar zidan,hanrry,lippi,inzaghi spo di ndoshta e kam haru ndonjo po oshte kuriozitet
pershendetje

Gjumashja
27-12-06, 17:36
se shpejti do te del ne serie A

prishtinasi
27-12-06, 18:34
Juventusit...eshte dashur vetem te i mirret titulli i vitit te kaluar, dhe te i hiqen 10 pike ne kete sezone....por nuk jam dakord qe eshte larguar ne serin B! Arsyjet: Liga A italiane duket shume e dobet...pa Juventusin!