PDA

View Full Version : Loja Me Fjale


Faqet : [1] 2

legenda
28-12-06, 23:57
nese keni inspirim,mund te luajme nje loje me fjale,psh.
1.nje antare i thote 3 fjale:PSH: VDEKJA FORCA DASHURIA
2.tjeteri anetar formon nje fjali sipas imagjinates se vete: psh.
DASHURIA ESHTE ME E FORTE SE VDEKJA.

besoj se eshte loje interesante,dhe e zhvillojme pak kreativitetin e te menduarit.
argetim te kendshem.

p.s.nese egsiston teme e ngjajshme ne forum kerkoj falje.

legenda
29-12-06, 00:01
BORA
MALET
KOSOVA

urdheroni formoni nje fjali,e pastaj propozoni 3 fjale tjera:smile:

nese keni inspirim,mund te luajme nje loje me fjale,psh.
1.nje antare i thote 3 fjale:PSH: VDEKJA FORCA DASHURIA
2.tjeteri anetar formon nje fjali sipas imagjinates se vete: psh.
DASHURIA ESHTE ME E FORTE SE VDEKJA.

besoj se eshte loje interesante,dhe e zhvillojme pak kreativitetin e te menduarit.
argetim te kendshem.

p.s.nese egsiston teme e ngjajshme ne forum kerkoj falje.

vjeshta
29-12-06, 00:08
BORA
MALET
KOSOVA

urdheroni formoni nje fjali,e pastaj propozoni 3 fjale tjera:smile:

Malet e Kosoves te mbuluara nga bora ..:biggrin:


Shtepi ,rruge ,dyqyn...:tongue:

prishtinasi
29-12-06, 00:10
BORA
MALET
KOSOVA

urdheroni formoni nje fjali,e pastaj propozoni 3 fjale tjera:smile:
Bora mbulon malet e Kosoves! :tongue: (a jom afer a kerkah)

SHI
VETURA
DRITARET

vjeshta
29-12-06, 00:14
Bora mbulon malet e Kosoves! :tongue: (a jom afer a kerkah)

SHI
VETURA
DRITARET


Ma afer isha une ..:tongue:

legenda
29-12-06, 00:18
shiu bjen mbi dritaret e vetures,me ngjan ne lotet qe derdhen nga syte e tu.:wink:
Bora mbulon malet e Kosoves! :tongue: (a jom afer a kerkah)

SHI
VETURA
DRITARET

prishtinasi
29-12-06, 00:19
Ma afer isha une ..:tongue:


1:0 per ty...:P

A eshte dyqan aty...larte ku e ke shkruar!

legenda
29-12-06, 00:20
Prishtina
Muzgu
RRuget

prishtinasi
29-12-06, 00:21
Malet e Kosoves te mbuluara nga bora ..:biggrin:


Shtepi ,rruge ,dyqyn...:tongue:Ende mendoje per ate dyqanin afer rruges, qe gjindet 10 m nga shtepia e jote:eek:

prishtinasi
29-12-06, 00:23
Prishtina
Muzgu
RRuget

Muzgu ne qytetin e Prishtines, rruget duken te boshatisura!

Drite
Arome
Balte (lloq:tongue: )

vjeshta
29-12-06, 00:25
Ende mendoje per ate dyqanin afer rruges, qe gjindet 10 m nga shtepia e jote:eek:

Me fal ,dyqan ishte :redface:

Mos ke pas lidhje me shitesen e dyqanit ..:biggrin: :tongue:

legenda
29-12-06, 00:26
RRuga qe me shpiente deri tek ti,ishte neper mes shtepive te dendura,e ne skaj te rruges dyqani ku u takuam per here te pare.:wink:Malet e Kosoves te mbuluara nga bora ..:biggrin:


Shtepi ,rruge ,dyqyn...:tongue:

legenda
29-12-06, 00:30
Edhe pse ecja neper balte,aroma jote ndihej mijravale larg,e caku im ishte drita-TI.:smile:
Muzgu ne qytetin e Prishtines, rruget duken te boshatisura!

Drite
Arome
Balte (lloq:tongue: )

prishtinasi
29-12-06, 00:30
Me fal ,dyqan ishte :redface:

Mos ke pas lidhje me shitesen e dyqanit ..:biggrin: :tongue:


Mos ma perkujto kacurrelen:frown: !

Plazh
Syza
Floket

legenda
29-12-06, 00:32
Nata
SHekulli
Forumi

prishtinasi
29-12-06, 00:35
Nata
SHekulli
Forumi

Me duket si nje shekull ka kaluar, me mijera nete e une ende te pres ne forum:tongue: !
(edhe pak me pase shkrujt...pata me e zbulu aftesin e poetit te mjerimit...hahah)

Aterrim
Mjegulle
Doganier

legenda
29-12-06, 00:42
hahahaha e ke lidhe shume bukur,paske talent per shkrimtar,provo nuk dihet:wink:


Edhe pse ishte mjegull,aeroplani ateroi,ne aeroport doganieret ma moren dhuraten qe solla per ty.:confused:

Me duket si nje shekull ka kaluar, me mijera nete e une ende te pres ne forum:tongue: !
(edhe pak me pase shkrujt...pata me e zbulu aftesin e poetit te mjerimit...hahah)

Aterrim
Mjegulle
Doganier

legenda
29-12-06, 03:10
Mjegulla
UJKU
Nata

Elektroliti
29-12-06, 05:52
Nėpėr mjegull ujkut i kujtohej nata e parė me ujkonjėn. :tongue:

Paradox_13
29-12-06, 09:59
Mjegulla
UJKU
Nata

Ishte aq e dendur mjegulla at nate,sa qe edhe ujku u tmerrua dhe nuk doli ne gjah.....

Paradox_13
29-12-06, 10:02
Gjumė
Mėngjes
Pritje.............

~AmaZonA~
29-12-06, 10:06
Gjumė
Mėngjes
Pritje.............

Kėt Mėngjes Ti ende je nė Gjume ndersa une jam ne Pritje.......:eek:

~AmaZonA~
29-12-06, 10:06
Gjumė
Mėngjes
Pritje.............

Kėt Mėngjes Ti ende je nė Gjume ndersa une jam ne Pritje.......:eek:

prishtinasi
29-12-06, 10:22
Shtrati
Lumi
Peshku:tongue:

~AmaZonA~
29-12-06, 10:29
Shtrati
Lumi
Peshku:tongue:

Lumi paska ndrruar Shtratin e Peshku paska ngelur nė rėrė hahahahaahahahha

prishtinasi
29-12-06, 10:30
Lumi paska ndrruar Shtratin e Peshku paska ngelur nė rėrė hahahahaahahahha

hahahhhahah....10 me shefin!

~AmaZonA~
29-12-06, 10:32
hahahhhahah....10 me shefin!
hahahahahahah shef krejt tripat ti kam mesu hahahahaahahahahahahahahahh

prishtinasi
29-12-06, 10:36
hahahahahahah shef krejt tripat ti kam mesu hahahahaahahahahahahahahahh

Normal...shefi s'ka fshehtesi per ndihmsen e pare....!

Shefi
Sekretaresh
Zyre

~AmaZonA~
29-12-06, 10:38
Shefi
Sekretaresh
Zyre

Zyra ka ngel pa Sekretaresh per shkak se Shefi eshte i pavendosur se ciles t'ja jap detyren e sekretareshes hahhahahahahahaha

prishtinasi
29-12-06, 10:40
Zyra ka ngel pa Sekretaresh per shkak se Shefi eshte i pavendosur se ciles t'ja jap detyren e sekretareshes hahhahahahahahaha


hahahhahahhahah.....:tongue: :tongue: :tongue: ...edhe 48 ore para vendimit! hard hard!:tongue:

~AmaZonA~
29-12-06, 10:42
31 Dhjetore
Dita
Vendimi....

Paradox_13
29-12-06, 10:42
Kėt Mėngjes Ti ende je nė Gjume ndersa une jam ne Pritje.......

:eek: :eek: :smile: :tongue:

prishtinasi
29-12-06, 10:45
31 Dhjetore
Dita
Vendimi....

Pak kohe kane mbetur deri me 31 dhjetor ne diten kur do te mirret vendimi per statusin e zyres sime...!

prishtinasi
29-12-06, 10:47
Shefi
Biondina
Zeshkanja

~AmaZonA~
29-12-06, 10:50
Shefi
Biondina
Zeshkanja

Ne fillim Shefi propozoj qe sekretaresha te jete Biondina por tani nuk e perjashton mundesin qe edhe Zeshkanja munde ta fitoj postin e sekretareshes ne zyren e tij hahahahahaaaahh

Paradox_13
29-12-06, 10:52
Shefi
Biondina
Zeshkanja

Shefi u ndodhe ne dilem te madhe,nuk ditke per cilen te vendos,per bjondinen shtathedhur dhe plot energji apo per zeshkenen gjithnje te buzqeshur ne fytyr....


leter
vonuar
problem................

prishtinasi
29-12-06, 10:54
Shefi
Biondina
Zeshkanja

Duke pare qe forumi mbizotrohej nga zeshkanet, ku komuniteti biondin:tongue: ishte pakice, atehere shefi morri te gjitha masat dhe ndryshoj kahjen e konkursit!

arton bala
29-12-06, 12:06
Pershendetje!
A pranoni lojtare te rinje? ;-)

letra e vonuar e se dashures shkaktoi xhelozi, e kjo eshte problem..

vetura
femra
mashkulli

;o)

Sy_kaltra
29-12-06, 12:50
Pershendetje!
A pranoni lojtare te rinje? ;-)

letra e vonuar e se dashures shkaktoi xhelozi, e kjo eshte problem..

vetura
femra
mashkulli

;o)

Pershendetje dhe mire se erdhe arton...bujrum e mire se te ka pru zoti ....:smile:

Vetura ,femra dhe mashkulli brenda apo edhe jashte ahahhahah ,,,momente te pa pershkruara hahahahahah :biggrin:

legenda
29-12-06, 14:49
Prishtinasi
Sekreterasha
Viti i Ri

Paradox_13
29-12-06, 15:14
Prishtinasi
Sekreterasha
Viti i Ri

Verrtet eshte per tu habitur,Viti i Ri veq po troket ne der ndersa Prishtinasi ende nuk po munde te vendos per Sekretareshen e ti te re....:tongue:

arton bala
29-12-06, 15:23
Pershendetje dhe mire se erdhe arton...bujrum e mire se te ka pru zoti ....:smile:

Vetura ,femra dhe mashkulli brenda apo edhe jashte ahahhahah ,,,momente te pa pershkruara hahahahahah :biggrin:vij ne paqe dhe mire se te gjeta Sykaltra shpirtebardhź, :biggrin:

me mire brenda se eshte ftohet e mua si mashkull m“konvenon. kurse verźs, atźherź edhe jashtź.

edhe ti, ku po t“shtishe me mendu...

legenda
29-12-06, 15:26
forumi
zemrat
shetitja

legenda
29-12-06, 15:27
me gjithe deshire,ju veq sa e freskoni forumin:smile:
Pershendetje!
A pranoni lojtare te rinje? ;-)

letra e vonuar e se dashures shkaktoi xhelozi, e kjo eshte problem..

vetura
femra
mashkulli

;o)

Paradox_13
29-12-06, 15:31
forumi
zemrat
shetitja

Shumher dilja per te shetitur,dhe ne park gjeja gjeja miqt qe i kisha afer zemres,e sot at ngrohtesi e ndjej ketu ne forumin dardania.

legenda
29-12-06, 15:34
pritja
viti i ri
parku i dardanise(FORUMI)

Paradox_13
29-12-06, 15:43
pritja
viti i ri
parku i dardanise(FORUMI)

Do te ishte e papershkruar atmosfera ne pritjen e vitit te ri me miqt nga forumi i dardanis

http://www.fotosearch.com/comp/csk/CSK218/KS13026.jpg

Sy_kaltra
29-12-06, 15:45
vij ne paqe dhe mire se te gjeta Sykaltra shpirtebardhź, :biggrin:

me mire brenda se eshte ftohet e mua si mashkull m“konvenon. kurse verźs, atźherź edhe jashtź.

edhe ti, ku po t“shtishe me mendu...

ahhahahahah po ti mos mendo more arton ahhahahah :biggrin:

Fjala
Mendimi
Veprimi :tongue:

Paradox_13
29-12-06, 16:07
ahhahahahah po ti mos mendo more arton ahhahahah :biggrin:

Fjala
Mendimi
Veprimi :tongue:

Mendova shumher te ta thoja at fjal,por gjithnje me mungonte guximi qe te veproj......:biggrin: :tongue:

Sy_kaltra
29-12-06, 16:08
Mendova shumher te ta thoja at fjal,por gjithnje me mungonte guximi qe te veproj......:biggrin: :tongue:

hahahahahahha si ke pernga aspak mixhes bib :tongue:

Ver
Muzik
Ndjenje:biggrin:

Paradox_13
29-12-06, 16:11
hahahahahahha si ke pernga aspak mixhes bib :tongue:

Ver
Muzik
Ndjenje:biggrin:

Pasi degjova at muzik,nuk di nga me erdhi ajo ndjenj dhe nuk u permbajta dot pa e hapur shien me ver......:biggrin:

Sy_kaltra
29-12-06, 16:13
Vera eshte e shendetshme :wink:

Muzika
Timoni
Harresa...

arton bala
29-12-06, 16:48
[quote=legenda]me gjithe deshire,ju veq sa e freskoni forumin:smile:flm per mirepritje, shpresoj qe nuk te pengon shume nese nganjehere t“i "pengoj rrathet e tua"... :wink:

gjithe te mirat,

artoni

prishtinasi
29-12-06, 16:56
Vera eshte e shendetshme :wink:

Muzika
Timoni
Harresa...

Duke degjuar muziken, harrova qe kisha timonin ne duar dhe morra si dhurate shkembin ftyres!

Kembe
Duar
Shikim

arton bala
29-12-06, 17:05
Vera eshte e shendetshme :wink:

Muzika
Timoni
Harresa...


perdore muziken si timon gjate rruges per te harruar nje cast te hidhur

arton bala
29-12-06, 17:10
Duke degjuar muziken, harrova qe kisha timonin ne duar dhe morra si dhurate shkembin ftyres!

Kembe
Duar
Shikim


hahahah nese me ngon mua, e dorezon patentin vullnetarisht ;o)

prishtinasi
29-12-06, 17:14
hahahah nese me ngon mua, e dorezon patentin vullnetarisht ;o)

Qe 7 vite vozitit pa patent...veq mos e perhape se edhe SHPK-ja din me e perdore net-in!:tongue:

arton bala
29-12-06, 17:24
hahahah prishtinas

naten e mire se shkova (jam ne pune),

cdo te mire

prishtinasi
29-12-06, 17:27
hahahah prishtinas

naten e mire se shkova (jam ne pune),

cdo te mire

Kalo bukur Arton...ishall pshton prej shefit!

legenda
29-12-06, 18:02
oh arton me befasove,din latinisht ti,:smile: shume mire,hmmmm ti me embelsine tende edhe nese i prek pak rrathet no problem,:wink: se perndryshe jam e keqe une,hahaha
[quote=legenda]me gjithe deshire,ju veq sa e freskoni forumin:smile:flm per mirepritje, shpresoj qe nuk te pengon shume nese nganjehere t“i "pengoj rrathet e tua"... :wink:

gjithe te mirat,

artoni

legenda
29-12-06, 18:05
Shikimi mu ngul ne kembet e sekretareshes,e kontraten e mbaja ne duarte e mia qe dridheshin.....:biggrin: :wink:
Duke degjuar muziken, harrova qe kisha timonin ne duar dhe morra si dhurate shkembin ftyres!

Kembe
Duar
Shikim

legenda
29-12-06, 18:07
Takim
Dridhje
Zyra

Paradox_13
29-12-06, 18:21
Takim
Dridhje
Zyra

Para se te hyja ne zyre,me kapluan ca te dridhura,nuk di nese ishim nga rendesia e keti takimi apo ishte shikimi i sekretareshes i ngulitur ne mua....

Acar
boshatis
djegur............

legenda
30-12-06, 00:18
Acari qe mbreteronte kishte boshatisur rruget nga udhtaret,vetem une ecja me mallin qe digjej ne shpirte,e qe nuk e mposhte dot acari....
Para se te hyja ne zyre,me kapluan ca te dridhura,nuk di nese ishim nga rendesia e keti takimi apo ishte shikimi i sekretareshes i ngulitur ne mua....

Acar
boshatis
djegur............

legenda
30-12-06, 00:22
Prishtina
Babadimer
DHurata

LOJETARI
30-12-06, 00:31
Prishtina
Babadimer
DHurata

I zanen ngushte Babadimri pranoj se ishte korruptuar nga Prishtinasi para se te hyje ne Prishtine dhe tani kishte ra ne halle pse nuk kishte dhurate per LEGENDEN:biggrin: :biggrin:

legenda
30-12-06, 00:34
hahahahahha,......10 nga une:biggrin:
I zanen ngushte Babadimri pranoj se ishte korruptuar nga Prishtinasi para se te hyje ne Prishtine dhe tani kishte ra ne halle pse nuk kishte dhurate per LEGENDEN:biggrin: :biggrin:

LOJETARI
30-12-06, 00:36
Majmuni
Lojetari
loja

legenda
30-12-06, 00:49
LOJTARI e humbi lojen me MAJMUNIN,andaj duhet te i siguroj Legendes nje dhuraaaaat.:biggrin:Legenda
dhurata
LOJTARI

Majmuni
Lojetari
loja

LOJETARI
30-12-06, 00:53
L


Legenda
dhurata
LOJTARI

Lojetari nuk eshte i korruptuar si Babadimri andaj legenda per te marre dhurate duhet te aplikoj si te tjeret hahahahahahaha.........................

Agolli
30-12-06, 00:54
Majmuni
Lojetari
loja

Lojetari me shokin e tije majmunin (Agollin), loznin lojen po shetisim neper pyje ndoshta Legenda s'eshte aty'e ahahahahahahah

legenda
30-12-06, 01:00
hahahhahaha,...ah jo legenda nuk eshte ujku, legenda eshte mjegulle.....:tongue: :wink:
Lojetari me shokin e tije majmunin (Agollin), loznin lojen po shetisim neper pyje ndoshta Legenda s'eshte aty'e ahahahahahahah

legenda
30-12-06, 01:03
qka i kam merzi aplikimet,jame mesu une me intervenca....hahahaha:biggrin:
Lojetari nuk eshte i korruptuar si Babadimri andaj legenda per te marre dhurate duhet te aplikoj si te tjeret hahahahahahaha.........................

LOJETARI
30-12-06, 01:24
dardania
nata
grate e huaja

legenda
30-12-06, 12:08
Po ashtu sikurse burrat e huaj,edhe grate e huaja e kalojne naten ne dardani.....:biggrin:kesulkuqja
ujku
forumi

dardania
nata
grate e huaja

prishtinasi
30-12-06, 12:33
Po ashtu sikurse burrat e huaj,edhe grate e huaja e kalojne naten ne dardani.....:biggrin:kesulkuqja
ujku
forumi

Pasiqe Keselkuqja nuk ishte konsultuar me ujkun para se te konkurroj per sekretaresh, ajo kerkoj mbrojte nga anetaret e tjere te forumit!

prishtinasi
30-12-06, 12:42
Muzike!
Pije!
Arratisje!

Sy_kaltra
30-12-06, 21:02
Muzike!
Pije!
Arratisje!

Duke ndegju muzik ,dhe duke pire,pa pritmaz ike,,,e gjitha ishte imagjimate....Fst Fst :smile:

Phil Collins...
Sust...
Flok...:wink:

Zana_ch
30-12-06, 21:18
Nje nate ne mal kishter mbet vetem kesullkuqja dhe ishte frigue shum nga ujku (lojtari),dhe nga friga disi me vrap te madh ish kan hy ne forum DARDANIA dhe si duket i kish pelqye shum sepse kish gjet shum miq dhe mikesha.

kesulkuqja
ujku
forumi
mengjes
dita
lojtari

Elektroliti
31-12-06, 00:12
Duke ndegju muzik ,dhe duke pire,pa pritmaz ike,,,e gjitha ishte imagjimate....Fst Fst :smile:

Phil Collins...
Sust...
Flok...:wink:

Isha i shtrirė dhe po dėgjoja njė kėngė nga Phil Collins kur papritmas dėgjova njė zė qė bėri "sust" dhe nga tmerri mė ngriti pėrpjekė njė flok. :tongue:

prishtinasi
31-12-06, 01:03
Duke ndegju muzik ,dhe duke pire,pa pritmaz ike,,,e gjitha ishte imagjimate....Fst Fst :smile:

Phil Collins...
Sust...
Flok...:wink:
Derisa Phil Collins kendonte ne walkman-in tim, ti mi prekshe susta e pantollave dhe floket:tongue:
Qiri
Karriga
Migjeni:tongue:

LOJETARI
31-12-06, 01:07
Derisa Phil Collins kendonte ne walkman-in tim, ti mi prekshe susta e pantollave dhe floket:tongue:
Qiri
Karriga
Migjeni:tongue:


Kur KEK-u ia ndalte Migjenit rrymen ai zgjohej nga karriga dhe ndezte qirin .

Elektroliti
31-12-06, 01:30
Derisa Phil Collins kendonte ne walkman-in tim, ti mi prekshe susta e pantollave dhe floket:tongue:
Qiri
Karriga
Migjeni:tongue:

Euuuu Sy_kaltra e paska pasur fjalėn pėr sustėn. Qe njė "ė" ta ngatėrron punėn. :tongue:

prishtinasi
31-12-06, 11:42
Euuuu Sy_kaltra e paska pasur fjalėn pėr sustėn. Qe njė "ė" ta ngatėrron punėn. :tongue:

Ehhh...per dy pika larte...e bere punen...pe din ti!:wink:

Sy_kaltra
31-12-06, 13:47
hahahahahhaha Prishtinasi ,Elektroliti ndaq me dy pika ndaq pa pika hiq e ka dit prishtinasi qka o kan ahhahahahha :tongue: :tongue:

legenda
31-12-06, 14:00
Fishekzjarret
Viti I Ri
Dradaniaaaaaa

Zana_ch
31-12-06, 14:19
Fishekzjarret
Viti I Ri
DradaniaaaaaaSonte do ndezim shume Fishekzjarre sepse ashte Viti i ri, ..........mirpo na antaret e merkullushem do mblidhem ne sofren e madhe te Dardaniaaaaaaaaa dhe do bejm urimet ma te mira qe do na dalin prej zemres .


Legenda
dardane
shekuj

Elektroliti
31-12-06, 15:38
Ehhh...per dy pika larte...e bere punen...pe din ti!:wink:

S'di ēka po mendon ti por prapė shumė mirė e bėra edhe unė. :tongue:

Elektroliti
31-12-06, 15:45
hahahahahhaha Prishtinasi ,Elektroliti ndaq me dy pika ndaq pa pika hiq e ka dit prishtinasi qka o kan ahhahahahha :tongue: :tongue:
Po jo veē dy pika por edhe njė shkronjė hehhehehheh. Prapėseprapė ti duhet ta shkruash mirė fjalėn. :tongue: :tongue:

legenda
31-12-06, 19:44
Legjenda dardane mbijetoje neper shekuj.....:wink:
Sonte do ndezim shume Fishekzjarre sepse ashte Viti i ri, ..........mirpo na antaret e merkullushem do mblidhem ne sofren e madhe te Dardaniaaaaaaaaa dhe do bejm urimet ma te mira qe do na dalin prej zemres .


Legenda
dardane
shekuj

legenda
31-12-06, 19:45
viti i ri
dy zemra
dardania
:wink:

Paradox_13
01-01-07, 10:48
viti i ri
dy zemra
dardania
:wink:


Duke rrugetuar neper trupin e jetes ,dy zemra sikur nuk hetonin ardhjen dhe shkuarjen e vitit te ri perderisa nje dit nuk u takuan ne porten e dardanis.....:smile:

Paradox_13
01-01-07, 10:49
Agim...
pritje
dritare....

legenda
02-01-07, 00:16
Sa e sa agime prita ne dritare,ehhh sa muzgje percolla une,e ti askund....:frown:
Agim...
pritje
dritare....

legenda
02-01-07, 00:17
erresira
qiriu
vetmia

Paradox_13
02-01-07, 00:23
erresira
qiriu
vetmia

Valet e erresires mtrashen , e drita e qirut e pafuqishme ndaj keti terri sikur pret plasaritjet e mureve te dhomes te renduara nga kjo vetmi.....

legenda
02-01-07, 01:02
pagjumsia
vena
hiri i dashurise....

Paradox_13
02-01-07, 01:30
pagjumsia
vena
hiri i dashurise....

Nuk eshte lufta ime nje betim ndaj pagjumesis,as vena si arm per ta luftuar ate,betimi ime esht lufta ndaj jetes se keputur nga koha e trazuar qe la pas vetem hirin e dashuris....

Paradox_13
02-01-07, 01:32
endrrat
fantazma
mjegull

~AmaZonA~
02-01-07, 11:09
endrrat
fantazma
mjegull
Nė kete mjegull mendimesh me vine ca si fantazma qe duan te mi prishin ėndrrat qe kam thurur per Ty...

Murgesha
02-01-07, 13:16
Amazonet,
Gurėt
Burrat.....

Artisti
02-01-07, 14:28
Amazonet,
Gurėt
Burrat.....

Sa e sa Gure gjenden ne Amazon,te cilet Burrat me lakmi te madhe mundohen mi nxjerr,por Maccccccccccccc

hahahhahahhhahahhahahhahahhahahhahah


.

Murgesha
02-01-07, 14:32
Sa e sa Gure gjenden ne Amazon,te cilet Burrat me lakmi te madhe mundohen mi nxjerr,por Maccccccccccccc

hahahhahahhhahahhahahhahahhahahhahah


.

Mundet edhe kėshtu Artist por....

Amazonet dikur me gurė i mbytnin burrat! :wink:

Artisti
02-01-07, 14:40
Mundet edhe kėshtu Artist por....

Amazonet dikur me gurė i mbytnin burrat! :wink:


Hahahahahahahahahahaha

"Per ate e shkrujta" "Macccccccccccc" hahahahahahahaha:wink:

Sa gurte i kane hanger ktynehere hahahahahahaha

.

Murgesha
02-01-07, 14:45
Hahahahahahahahahahaha

"Per ate e shkrujta" "Macccccccccccc" hahahahahahahaha:wink:

Sa gurte i kane hanger ktynehere hahahahahahaha

.
Eh pasha atė kohė qė se kam jetuar...hahahahahahaaaaaa

Artisti,
Rolin,
Perfeksionon.....

legenda
02-01-07, 15:12
hahahahaha,taman murgesha,mu per kete jam fanse e AMAZONES:biggrin: :wink: JAM FEMINISTE E MADHEEE:wink:
Mundet edhe kėshtu Artist por....

Amazonet dikur me gurė i mbytnin burrat! :wink:

Murgesha
02-01-07, 15:19
hahahahaha,taman murgesha,mu per kete jam fanse e AMAZONES:biggrin: :wink: JAM FEMINISTE E MADHEEE:wink:Ndėrsa unė jam femėr e nderuar Legenda ha,hahahahahaaaaaaaaaa

legenda
02-01-07, 19:32
me vjen mire:smile: ,kisha pas deshire qe ne shoqerine shqiptare te kete sa me shume femra te NDERUARA.
Ndėrsa unė jam femėr e nderuar Legenda ha,hahahahahaaaaaaaaaa

Paradox_13
02-01-07, 20:35
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: ..........

Murgesha
03-01-07, 01:05
:rolleyes: Paradoxi :rolleyes: qenka :rolleyes: hutuar.......... :wink:

Paradox_13
03-01-07, 14:46
Paradoxi
qenka
hutuar.......... :wink:


Mjegulla qe befas zbriti nga qielli ishte aq e dendur keshtu qe Paradoxi jo vetem se u hutua per momentin por edhe humbi rrugen per tu kthyer ne shtepi......:biggrin: :tongue:

prishtinasi
03-01-07, 17:26
Kepucet
Hapat
Era

legenda
04-01-07, 00:36
ERA ecte me hapa enigmatike,kepucet e saja te arta...nuk lenin gjurme rrugeve,por vetem ne zemren e .....:wink:
Kepucet
Hapat
Era

legenda
04-01-07, 00:40
pranvera
Prishtina
mbremje

prishtinasi
04-01-07, 16:11
pranvera
Prishtina
mbremje

Pranvera duket se erdhi me heret ne Prishtine, mbremjet ne bulevardin e qytetit duken te freskta

Autobus
Pritje
Shtepi

legenda
04-01-07, 21:43
Artisti u mundua te perfeksionoj rolin e tij,mirpo pasi legenda ishte regjisore e pati pak veshtire,hahahahahaaaa:wink: :biggrin:
Eh pasha atė kohė qė se kam jetuar...hahahahahahaaaaaa

Artisti,
Rolin,
Perfeksionon.....

legenda
04-01-07, 21:46
E prita autobusin 4,qe ta vizitoj prishtinasin,:cool: por isha ne dy mendje:rolleyes: ,athua me pranon prishtinasi ne vizite,hmmm u ktheva ne shtepi...:wink:
Pranvera duket se erdhi me heret ne Prishtine, mbremjet ne bulevardin e qytetit duken te freskta

Autobus
Pritje
Shtepi

legenda
06-01-07, 00:49
fantazia
silueta
dritarja

prishtinasi
06-01-07, 20:31
fantazia

silueta
dritarja

Derisa veshtroja nga dritarja, pashe silueten e nje femne ne autobus...dhe i thashe vetes mos fantazo...nuk qenka per ty:tongue:

jEtA_1
06-01-07, 21:22
varferia..........
pasuria.........
mjerimi.........

legenda
06-01-07, 21:31
hahahahaha,ajo siluetaaaaa kam qene UNE:biggrin: :wink:
[left]

Derisa veshtroja nga dritarja, pashe silueten e nje femne ne autobus...dhe i thashe vetes mos fantazo...nuk qenka per ty:tongue:

RIN0RI
06-01-07, 22:07
hahahahahahha si ke pernga aspak mixhes bib :tongue:

Ver
Muzik
Ndjenje:biggrin:

hahaha..

Sdeshta te piehm me ver,se pastaj mundesh te me mashtron,kshtu qe krisja nja tallava te mos ndjehem si i dehur hahah..

Blla blla
Kopuk
Moler

Murgesha
06-01-07, 22:52
hahaha..

Sdeshta te piehm me ver,se pastaj mundesh te me mashtron,kshtu qe krisja nja tallava te mos ndjehem si i dehur hahah..

Blla blla
Kopuk
Moler

Kopuki me blla-tė, blla-tė e veta e pengoi molerin pėr ty lyer dhomėn me qyreq :biggrin: ahahahahhahaaaaaaaaaaaa.

Rini,
dėfrim,
zbehje....

Murgesha
06-01-07, 22:54
varferia..........
pasuria.........
mjerimi.........

Kur tė pasurit nuk i ecėn puna e kalon nė varfėri tė plotė atėherė shef mjerimin qė e ka pas po nuk e ka ditur.:wink:

ARI_03
06-01-07, 23:04
Shoqeria.....
Kandar.....
Pazar.....

ARI_03
06-01-07, 23:19
Kopuki me blla-tė, blla-tė e veta e pengoi molerin pėr ty lyer dhomėn me qyreq :biggrin: ahahahahhahaaaaaaaaaaaa.

Rini,
dėfrim,
zbehje....

Lereni rinin te defrehet e mos zbehni..........

Shoqeria.....

Kandar.....

Pazar......

RIN0RI
06-01-07, 23:28
Kopuki me blla-tė, blla-tė e veta e pengoi molerin pėr ty lyer dhomėn me qyreq :biggrin: ahahahahhahaaaaaaaaaaaa.

hahaha.. mos ma asish valakin se ja then bishtin e serrpikesh me pika qereqi haha..

Rini,
dėfrim,
zbehje....

Rini moj e mjera Rini kush te ka asish,ubs defrimu me kok te zbehur ne hi hahah.

Murgesha
07-01-07, 01:00
Lereni rinin te defrehet e mos zbehni..........

Shoqeria.....

Kandar.....

Pazar......

Mos i beso as shokut kur tė mat mallin me kandar ditėn e pazarit.:tongue: :tongue:

legenda
07-01-07, 01:49
vetmia
muzika
mungesa

ARI_03
07-01-07, 11:45
Mos i beso as shokut kur tė mat mallin me kandar ditėn e pazarit.:tongue: :tongue:
:tongue: Shoqeria duhet me kandar se ndryshe te behet llafi pazar.........:biggrin:

Ne vetmi duke negjuar muzik,ateher edhe me shum po me shfaqet mungesa jote.......

ARI_03
07-01-07, 11:47
Femra ....

Princip.....

Univers.......

legenda
07-01-07, 21:45
Femrat me principe te larta e pushtojne edhe UNIVERSIN.
-fjale e urte nga LEGENDAAAA,hahaha:wink:

Femra ....

Princip.....

Univers.......

legenda
07-01-07, 21:45
gjeniu
vetmia
njerzite

prishtinasi
07-01-07, 21:49
gjeniu
vetmia
njerzite

Prishtinasi duke vozitur biciklete "poni" sikurse Migjeni:tongue: dhe i smure nga vetmia, rastesisht takoj Ajnshatjnin dhe aty vrejti se gjeniu kishte lindur (ueee), ne mesin e njerzimit

Poshte
Larte
Drejt

LOJETARI
07-01-07, 22:29
gjeniu
vetmia
njerzite

Prishtinasi , shoku i gjeniut e ka pushtuar njerezimin ,por sekretareshe nuk po munde gjene .hahahahahahahahahaahahaha.......................

~AmaZonA~
07-01-07, 22:35
prishtinasi
bicikleta
sekretaresha???

prishtinasi
07-01-07, 22:35
Prishtinasi , shoku i gjeniut e ka pushtuar njerezimin ,por sekretareshe nuk po munde gjene .hahahahahahahahahaahahaha.......................

S'di a je i informum qe Elvis Prisley junior e kom punsu si rojtar....hahaha:tongue::tongue:

prishtinasi
07-01-07, 22:37
prishtinasi
bicikleta
sekretaresha???

Pasiqe Prishtinasi njihet si mbrojtes i ambientit, gjdo mengjes shkon ne pune me biēiklete me plote vullnet per ta pare sekretareshen e tij te dashur

LOJETARI
07-01-07, 22:38
S'di a je i informum qe Elvis Prisley junior e kom punsu si rojtar....hahaha:tongue::tongue:

Kujdes se po ta korruptojne ,se thojne se po e korruptove rojtarin lehte e kie me pronarin hahahahahahaahaha,.......

LOJETARI
07-01-07, 22:41
prishtinasi
bicikleta
sekretaresha???

Prishtinasi sheh enderr ne biciklete, ndersa sekretaresha bene pushim me kuleten e tij hahahahahahaha

prishtinasi
07-01-07, 22:43
Prishtinasi sheh enderr ne biciklete, ndersa sekretaresha bene pushim me kuleten e tij hahahahahahaha

hahahaha...mos e degjoni...sa ma e mire se ajo s'ka!

legenda
08-01-07, 01:17
prishtinasi
mercedesi
sekretaresha
:tongue:

prishtinasi
09-01-07, 14:43
prishtinasi
mercedesi
sekretaresha
:tongue:

Nje dite Prishtinasi duke pedaluar ne bicikleten e tij, ne itinerarin e zakonshem i erdhi nje ide (sikurse baltazarit), dhe vendosi qe per ditelindje sekretareshes t'ia dhuroj nje mercedes nga bugjeti i kompanise!:tongue:

prishtinasi
09-01-07, 14:44
Diell
Dimer
Park!

legenda
24-01-07, 21:36
Dimri kishte ra mbi park,kurse nje dielli mundohej te i shperthente rete,qe te na ngrohe.

Diell
Dimer
Park!

prishtinasi
28-01-07, 14:39
Vikend
Familja
Argetim!

~AmaZonA~
28-01-07, 14:43
Vikend
Familja
Argetim!

Pothuajse cdo vikend i perkushtohem plotsisht familjes mundohem qe sa do pak te argetohemi sėbashku...


Dimer
Ftohtė
Knaqesi

prishtinasi
28-01-07, 14:50
Pothuajse cdo vikend i perkushtohem plotsisht familjes mundohem qe sa do pak te argetohemi sėbashku...


Dimer
Ftohtė
Knaqesi

Pas nje sezone te nxehte me ne fund arriti Dimeri dhe te ftoftit, por te gjitha keto i mund knaqesia qe kemi te rreshqasim mbi bore!

Dorzat
Shalla
Kapela!

~AmaZonA~
28-01-07, 15:01
Pas nje sezone te nxehte me ne fund arriti Dimeri dhe te ftoftit, por te gjitha keto i mund knaqesia qe kemi te rreshqasim mbi bore!

Dorzat
Shalla
Kapela!


Edhe pse ben acar ne prap se prap nuk e ndjejm te ftohtit i kemi vnue dorzat shallat kapelet keshtu qė te ftohtit nuk ndihet fare :smile:

~AmaZonA~
28-01-07, 15:02
Dreka
Gjella
Ngroht

prishtinasi
28-01-07, 15:14
Edhpse jashte ben acar, dreka eshte gati dhe aroma e gjelles e ngrohte ka kapluar tashme krejt shtepine!:smile:

Vetura
Zingjirte
Qendra e skijimit!

legenda
28-01-07, 19:05
Qendra e skijimit ishte plote,dhe edhe pse nuk i kisha zingjiret per rrote,rrezikova u nisa me veture te takoje miqte e mi atje...
Edhpse jashte ben acar, dreka eshte gati dhe aroma e gjelles e ngrohte ka kapluar tashme krejt shtepine!:smile:

Vetura
Zingjirte
Qendra e skijimit!

legenda
28-01-07, 19:08
bora
Brezovica
romanca

legenda
28-01-07, 21:03
pse
romanca
xhelozia

ARI_03
28-01-07, 22:39
pse
romanca
xhelozia

Pse romanca dhe xhelozia te jen kaq afer te shkruara njera-tjetres..:confused:
mbasi qe romanca ofron, kurse xhelozia ndan......Pse legenda i solli ketu se bashku romancen dhe xhelozin....'????

legenda
29-01-07, 15:12
PSE romancen qe mbush jeten,e prish xhelozia.


:confused: .

Pse romanca dhe xhelozia te jen kaq afer te shkruara njera-tjetres..:confused:
mbasi qe romanca ofron, kurse xhelozia ndan......Pse legenda i solli ketu se bashku romancen dhe xhelozin....'????

legenda
29-01-07, 15:13
romanca
PARISI
ne ...

Paradox_13
02-02-07, 01:26
romanca
PARISI
ne ...Romanca ne PARIS ,nuk harrohet,kur ne dy u bashkuam per te mos u nda kurre.:wink:

Paradox_13
02-02-07, 01:40
Princesha,
Kulla,
yjet...............

Murgesha
02-02-07, 11:44
Princesha,
Kulla,
yjet...............

Na ishte njėherė njė Princesh...
Ajo ishte e dashuruar dhe nga Kulla vrojtonte tė shof tė dashurin e vet....
Por ai ishte larg e nuk vinte e ajo luste Yjet qė tė nesėrmen ti shfaqej dashuria para syve tė saj....

Eh pėrrallė hesapi...:wink:

Mesazhim
Privat
dardani....:biggrin:

Paradox_13
02-02-07, 12:41
Na ishte njėherė njė Princesh...
Ajo ishte e dashuruar dhe nga Kulla vrojtonte tė shof tė dashurin e vet....
Por ai ishte larg e nuk vinte e ajo luste Yjet qė tė nesėrmen ti shfaqej dashuria para syve tė saj....

Eh pėrrallė hesapi...:wink:

Mesazhim
Privat
dardani....:biggrin:

Mesazhet private qe dikur ti dergoja ne faqen e Dardanis tani per shkaqe sigurie kam vendos qe ti dergoj ne emajl.....:biggrin: :tongue: (se paku e di se aty nuk do te shlyhen)

Pejsazhi,
Bora,
Viti i RI...........

uck_aksh
02-02-07, 18:27
Mesazhet private qe dikur ti dergoja ne faqen e Dardanis tani per shkaqe sigurie kam vendos qe ti dergoj ne emajl.....:biggrin: :tongue: (se paku e di se aty nuk do te shlyhen)

Pejsazhi,
Bora,
Viti i RI...........

pejsazhi ne fshatin tim esht bora qe bie ne naten e vitit te ri


fatkeqsia.
trafik.
vdekur

legenda
02-02-07, 19:05
.....kisha nej fatkeqesi trafiku,por ENGJULLI I BARDHE me shpetoi nga vdekja.
pejsazhi ne fshatin tim esht bora qe bie ne naten e vitit te ri


fatkeqsia.
trafik.
vdekur

legenda
02-02-07, 19:06
Qielli
Engjujte
Vallja....

Paradox_13
02-02-07, 19:10
Qielli
Engjujte
Vallja....

Qielli u hap kur engjujt filluan te vallezojn vallen e tyre...

Diell
Shi
Krahror...........:tongue:

jEtA_1
04-02-07, 00:11
Derisa isha duke shetitur ne nje koh te bukur me DIELL papritmas ne KRAHROR filluan te me bin ca pika SHI...................

Jeta
Merzi
Monotoni..................

legenda
04-02-07, 00:15
Jeta eshte e mbushur me merzi,kurse monotonin ma theu zeri yt,qe kumboi thelle ne shpirtin tim dhe me dha shprese...:wink:
Derisa isha duke shetitur ne nje koh te bukur me DIELL papritmas ne KRAHROR filluan te me bin ca pika SHI...................

Jeta
Merzi
Monotoni..................

Paradox_13
04-02-07, 00:20
Jeta
Merzi
Monotoni..................

Duke pritur kohen qe sjell shpetimin per nje jet ma te mire,akrepat e ores me me onomatopen e rrahjes se tyre tyre monetone sikur me bejn te ndjej nostalgji per te kaluaren dhe disi ndjehem i merzitur........


Gozda
fjal
gjuhe......

jEtA_1
04-02-07, 06:09
Derisa me erdhe nje FJAL ne mendje ta them ty mu GOZDUA GJUHA dhe nuk munda te ta them...

Perjetim
Dashuri
Ndjenja...........

Paradox_13
04-02-07, 13:28
Tani po e kuptoj sa veshtir PERJETOVA ato qaste kur NDJENJAT me zhgenjyen ,edhepse ne mbrendesin e zemres isha i mbushur perplot DASHURI..

Fotografi
Kenge
Rrugetim........

jEtA_1
04-02-07, 18:56
RRUGETIM neper kohe me KENGEN ton ne shpirt , kurse FOTOGRAFIA jote me rrin pran syve si korniz e varur ne mur ...

Dritare
Lule
Ambient...

Paradox_13
05-02-07, 15:47
Nga dritarja po veshtroja ambientin qe me qarkonte dhe lulet qe quditrisht sikur po nguten te lulezojn para kohe sivjet.......

Shtegtar
fole
diell..................

legenda
06-02-07, 15:50
...Shtegtaret i lane folet e tyre,dhe u nisen ne rrugen e gjate qe te kerkojne pak DIELL.

legenda
06-02-07, 15:52
Kosova
Perspektiva
Pavaresia

pokeri
06-02-07, 16:05
...Shtegtaret i lane folet e tyre,dhe u nisen ne rrugen e gjate qe te kerkojne pak DIELL.


Shprehur ndryshe (alla-Pokeri)...

Shtegu si gjarpėr i zi
bėhet i ngushte, pėrdridhet
njė qytet pa shtėpi
para syve mė pėrvidhet.

Ec e ec e mos u ndal
nė kėtė rrugė me leqe
hesht e mos thuaj fjalė
frynė njė erė e keqe...

legenda
06-02-07, 19:33
hmmmm. e une kam thene -shume erera fryejne ne .....
qka po ndodh keshtu Z. POKER,po me kupjon koheve te fundit,hahahaha:biggrin:

komplimente,je LARGPAMES....dhe mireserdhe me ne fund te LOJA ME FJALE,nje lloj loje si loja e pokerit eshte,hahaha:wink: .

Shprehur ndryshe (alla-Pokeri)...

Shtegu si gjarpėr i zi
bėhet i ngushte, pėrdridhet
njė qytet pa shtėpi
para syve mė pėrvidhet.

Ec e ec e mos u ndal
nė kėtė rrugė me leqe
hesht e mos thuaj fjalė
frynė njė erė e keqe...

legenda
07-02-07, 19:33
Perspektiven e KOSOVES,e shohim ne PAVARESINE e saj.
----------------------------------------------------------------
POKERI
forumi
zbrazetia

Kosova
Perspektiva
Pavaresia

prishtinasi
07-02-07, 19:49
Pokeri ka vetem disa ore qe u largua ne menyre burrerore nga forumi, por tashme zbraztira po vrehete ne te gjitha postime, nuk ka me origjinalitet, nuk ka me mendime te kthejllta, kam frike se ky forum pa Pokerin kurre s'do te jete i njejte....

Adios Amigo...

prishtinasi
07-02-07, 20:31
Jashtokesoret
Pritja
Buzqeshja

legenda
07-02-07, 21:06
ATHUAAAA,Pokeri ishte nje jashtetoksore qe erdhi me buzqeshje per pak kohe ne Toke,te luaj POKERIN e te gjitha koherave,dhe per te ik prap ne koordinatat e tija enigmatike diku ne KOSMOS,e neve me na lene ne pritje.....


:confused:

Jashtokesoret
Pritja
Buzqeshja

legenda
09-02-07, 08:49
Boraaaa
shetia ne natyre
GJURMET ne bore....

Paradox_13
16-02-07, 09:21
Boraaaa
shetia ne natyre
GJURMET ne bore....

Mekot Bora qe furishem biente ate dite mundohej te mbulonte gjurmet ne boren paraprake,duke dashur te me hutoj dhe te me ndrroj kahjen e shtegut neper te cilin shpesh kalonim gjat shetitjeve ne natyr.....

Sharmi,
Bukuria
Deshira..

DEA
25-02-07, 00:42
Sharmi dhe Bukurija e saj te zgjojne deshiren qe te jesh gjithmon prane saj.
Buke

Uje

Kripe

rafet llapjani
25-02-07, 06:53
Tamel (dhije)

Djath


Speca me long:tongue:

legenda
26-02-07, 20:27
I marrim 2 gota uje,dhe nje luge gjelle kripe,i perziejme:biggrin: ,
kete sasi e derdhim mbi 4gota miell:tongue: ,dhe konludojme se u ba
BUKAAAAA.:wink:


ahahahahaaaaa....

Sharmi dhe Bukurija e saj te zgjojne deshiren qe te jesh gjithmon prane saj.
Buke

Uje

Kripe

legenda
26-02-07, 20:34
....dalim ne pazar ne PODUJEVE,blejme nje kg speca djegessss,:biggrin: ne supermarket blejme nje gjysme litri tamel dhe nja dy copa djath,ne shtepi i pjekim specat ne grill,i qerojme, dhe djathin e coptojme e perziejme me qumeshte,pastaj e derdhim kete mase mbi specaaa...dhe e thrrasim RAFETIN ne dreke me SPECA ME LOOOONG.:tongue: ...


ahahahaaaaa......
:wink:

Tamel (dhije)

Djath


Speca me long:tongue:

gazi-de
26-02-07, 21:28
rafeti shkone me i rujte dhite,e rroke uria,e nxane e mjel nje dhi,dhe ulete e hane buke me tamele dhije e me speca me log....................

gazi-de
26-02-07, 21:32
legenda shkone me ja qu buken rafetit se e ka harru,kur ka shku me dhi...edhe ujet se ingrati nuke ka pi ten diten...kurase krypen ja qone pere dhi,se nuke e lane me hanger buke,.............

gazi-de
26-02-07, 21:33
Mahi...
Shaka...
Humor....

legenda
27-02-07, 20:35
phaaaaaa, rebus i rande...hmmmm

MAHI+SHAKA=HUUUMOOOOR===>>>Raffet_Djaliii


:tongue: .....

Mahi...
Shaka...
Humor....

legenda
27-02-07, 20:50
pranvera
prishtina
qeshja....

prishtinasi
28-02-07, 00:36
pranvera
prishtina
qeshja....


Rruges se "Dubrovnikut", me bicikleten time "Poni" sikurse te Migjenit:tongue:, (jo te ketij modern) qeshja, era godiste ballin tim:biggrin: , kishte ardhe pranvera ne Prishtine! Me ne fund do te mundem lirisht te shprehem, pa pasur frige se ndonje nofke e plakur mi largon shkronjat....qeshja....pranvera ishte ne Prishtine!
Mbetshi me raume!:tongue:

legenda
28-02-07, 22:30
yjet
mbremja
pranvera

rafet llapjani
01-03-07, 00:02
yjet
mbremja
pranvera


phaaaaaa, rebus i rande...hmmmm
Me drejtim te Yjzive vin dhit e mija, ne Mbramje i bie gjith ne torisht, ne Pranver i qoj ne bjeshk haahahahahahahahahahahah

gazi-de
01-03-07, 23:37
me falni po nuke paska fjale siper!
pore nese nuke me ithnoheni pja filloje me emrate te antarve...
prishtinasi shkone tuje nga me i thane legendes ti thote rafetit,ti tute dhite se ja ben basgqen katastrof..

E premte...
E shtune...
E djele...

Albanian eX|PerT
02-03-07, 15:10
I kishin treguar te premtes me i thene te shtunes se te dielen kemi pushim:biggrin: ....

Beqar...
Merzitur...
I gezuar....

legenda
03-03-07, 22:10
Merzia kishte kapluar shtepine,dhe heshtja kumbonte...nje GEZIM te kahmotshem,ne zemren e TIJ,e pritete BEQARi.malli
heshtja
vetmia....

gazi-de
04-03-07, 22:59
malli me kaplone per ty!!!edhe veteme heshti,dhe prape heshti ne vetmiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...........

syri...
balli...
buzeqeshja.......

prishtinasi
04-03-07, 23:19
Duke vozitur bicikleten time si te Migjenit...me hyri nje mize ne sy, frenova...dhe preka ballin...e ndala nje bionde ne rruge dhe i thashe fryj syrit, ajo fjuuuu...une buzqesha...

Takim
Vonese
Xiglitje

legenda
05-03-07, 23:41
....nuk kishte me xiglitje,sepse TAKIMI i pritur po vonohej...:tongue:barka
deti
era....Duke vozitur bicikleten time si te Migjenit...me hyri nje mize ne sy, frenova...dhe preka ballin...e ndala nje bionde ne rruge dhe i thashe fryj syrit, ajo fjuuuu...une buzqesha...

Takim
Vonese
Xiglitje

prishtinasi
05-03-07, 23:47
....nuk kishte me xiglitje,sepse TAKIMI i pritur po vonohej...:tongue:barka
deti
era....


Derisa isha duke mbaruar cigaren time "kaqak"....bummm...papritmas barka livriti me duket se ne grepin tim ra peshkaqeni...era fillonte te fryente forte dhe deti ishte trazuar dhe ne ato momente me ra ndermend qe nuk di not....

Arratisja
Treni
Stacioni

legenda
06-03-07, 00:31
.....isha ulur ne nje bange te vjeter ne stacionin e trenit...nje ndjenje e ftofte me pershkonte...mendoja te ARRATISEM diku larg...por TRENI me iku,:frown: ...dhe mbeta ne FORUM:tongue: ...


aeroplani
Prishtina
takimi....
Derisa isha duke mbaruar cigaren time "kaqak"....bummm...papritmas barka livriti me duket se ne grepin tim ra peshkaqeni...era fillonte te fryente forte dhe deti ishte trazuar dhe ne ato momente me ra ndermend qe nuk di not....

Arratisja
Treni
Stacioni

prishtinasi
06-03-07, 00:47
.....isha ulur ne nje bange te vjeter ne stacionin e trenit...nje ndjenje e ftofte me pershkonte...mendoja te ARRATISEM diku larg...por TRENI me iku,:frown: ...dhe mbeta ne FORUM:tongue: ...


aeroplani
Prishtina
takimi....Aeroplani me ne fund aterroj ne aeroportin e Prishtines....tik-tak...takimi do te ndodhte, ishte koha qe me ne fund, t'ia tregoj puthjen time franceze:tongue: ...nese doganieret, nuk do ta prishnin rastin e shumepritur:tongue:

Qyteti
hyrja
ekstaze

rilinda
06-03-07, 12:09
Nga ato drita tė shumta, hyrja nė atė anė tė qytetit ishte diēka estazuese dhe mė ngjallte shumė mendime, qė tashmė e njė kohė tė gjatė ishin tė strukura nė njė pjesė tė zemrės time.


Dashuria
Polici
Vetura

legenda
06-03-07, 20:04
derisa prishtinasi enderronte per DASHURI,i erdhi polici dhe e denoi se e kishte parku mercedesin e zi-veturen e re gabimishte.nata
papillon
ajo.....

Nga ato drita tė shumta, hyrja nė atė anė tė qytetit ishte diēka estazuese dhe mė ngjallte shumė mendime, qė tashmė e njė kohė tė gjatė ishin tė strukura nė njė pjesė tė zemrės time.


Dashuria
Polici
Vetura

prishtinasi
06-03-07, 20:23
derisa prishtinasi enderronte per DASHURI,i erdhi polici dhe e denoi se e kishte parku mercedesin e zi-veturen e re gabimishte.nata
papillon
ajo.....

Pasiqe polici i trafikut ma humbi takimin, i deshpruar nga uniformat blu:tongue: , naten shkova ne "papillon" ta pi nje birre te pejes...kur papritmas Ajo...me nje fustan te shkurt....(deri te vija ndarese ne mes prapanices dhe kembes:tongue: ) po aterronte ne bar...(mbasandej nuk di, me pate humb vetedija...:biggrin: )

prishtinasi
06-03-07, 20:27
Alivanosje
Uje
Ndihma e pare

legenda
06-03-07, 20:58
...u magjepsa nga bukuria e saj,:biggrin: ...dhe veten e pashe te alivanosur duke me derdh uje ftyres:eek: ,...nga larg u ndegjua sirena e ndihmes se pare...shoket
humori i zi
une...

Alivanosje
Uje
Ndihma e pare

Paradox_13
06-03-07, 21:42
...u magjepsa nga bukuria e saj,:biggrin: ...dhe veten e pashe te alivanosur duke me derdh uje ftyres:eek: ,...nga larg u ndegjua sirena e ndihmes se pare...shoket
humori i zi
une...Une ndoshta ndojher pa dashje parapelqeja poziten prej kerkimtarit ne jet e ne vetvete ,edhepse e dija se nje dite do te zhgenjehem me zbulimin ne ate humor te zi ,por asesi nuk doja te pushoja ne ate kerkim te pandalshem per te mos zbuluar zhgenjimin, se nje zbulim i till prish iluzionin,krijon mospajtime te reja,gerditjen dhe perjashtimin nga shoket.....!!!

legenda
08-03-07, 22:10
feste
pa lule
ajo

Paradox_13
08-03-07, 22:17
feste
pa lule
ajo

Te sjell nje tuf lule ajo ishte deshira jote,por se besoja se do te gjeja lule qe do te permbushnin deshirat e mija per te uruar ket fest.............
Urime pa lule pra....

legenda
08-03-07, 23:06
xixellonjat
mbremjeverore
shtepiza prej druri

rilinda
09-03-07, 21:30
Nė njė mbrėmje verore, kur vetmia kishte pushtuar shpirtin tim, mora rrugėn pa e ditur se nga po ja mbaja, e papritur arrita tek njė shtėpizė e drurit ku dhe aty mbretėronte terri si nė shpirtin tim. Disa xixėllonja e ndriēuan pak vendin e nė tingujt melodik tė tyre, u zgjua edhe gėzimi im.


Parku
Qeni
Vetmia

Buqja_ch
10-03-07, 15:50
Ndihesha krejtsisht e vetmuar,,vendosa te dal pak te shetis e te lexoi pak ne ulset e ndoi parku...
por nuk ndejta shum se nuk gjeja qetsi nga njerzit si kishin dal ti shetisin qenet e tyre,,,ikaaa

Loti
Syri
Buzqeshja

me rrespekt....

rilinda
10-03-07, 17:11
Nga sytė nuk ndaleshin lotėt e unė nuk ndalesha sė buzėqeshuri.


Milka (ēokolladė)
Fabrikė
Burg

legenda
11-03-07, 22:30
qokolloda MILKA,paketohej ne fabrike,e pastaj derdhej ne burgun shtepiak,qe te i embelsonte amviset e mbyllura...:biggrin:
Nga sytė nuk ndaleshin lotėt e unė nuk ndalesha sė buzėqeshuri.


Milka (ēokolladė)
Fabrikė
Burg

legenda
11-03-07, 22:31
qelqi i thyer
dita e zbrazet
qetesia

legenda
19-04-07, 23:03
.....ishte nje dite e zbrazet,kumbonte qetesia te cilen e theu
qelqi qe ra nga dora e cila dridhej....qelqi i thyer u perplas ne dysheme plote dhembje....

qelqi i thyer
dita e zbrazet
qetesia

legenda
19-04-07, 23:04
EX||||PERTI
RI_LINDA
.....heshtja ne forum

Albanian eX|PerT
26-04-07, 16:53
EX||||PERTI
RI_LINDA
.....heshtja ne forum
Kur ne forum heshtja mbreteron dihet se xhaxhi Expert mungon.... kur tek fjalet e urta ska postime te reja, Rilindes sigurisht ju ka ndal rrjeti! :smile:

legenda....
drejtoresh...
investimet....

Linka_pz
24-05-07, 02:06
Vone
Nate
Vetmi..

gazi-de
24-05-07, 02:10
Vone
Nate
Vetmi..
eshte be vone ne ket nate,dhe na sakatoj vetmia......hghghghghghghghg
Bukuri...
Sy zeze..
Model..........hahahahahahah

Paradox_13
24-05-07, 02:34
Vone
Nate
Vetmi..

Vetmi....perse ky kaos ne udhekryqet e kesaj nate te von,ku rruget gatrrohen dhe endrrat e humbin verrtetsin....

LuLjaa
24-05-07, 03:27
Ej ēka jeni tu than bee

Murgesha
25-05-07, 20:46
Shoqėria, mirėkuptimi dhe besimi....

Linka_pz
26-05-07, 00:59
Modesti
Karakter te fort
Sinqeritet

legenda
09-11-07, 14:54
......ajo kishte nje karakter te forte,dhe modestia e saj e bente edhe me te kendshme,se bashku me fjalet qe i thurte me sinqeritet....


---------------------------------------------------------------------

PAVARESIA
ZGJEDHJET
KOSOVA

Modesti
Karakter te fort
Sinqeritet

Paradox_13
09-11-07, 20:35
......ajo kishte nje karakter te forte,dhe modestia e saj e bente edhe me te kendshme,se bashku me fjalet qe i thurte me sinqeritet....


---------------------------------------------------------------------

PAVARESIA
ZGJEDHJET
KOSOVANuk ka njėri nė Kosovė, qė tanimė nuk di se kėto zgjedhje tė 17 nėntorit, nė mes tjerash, organizohen qė tė zbuten tensionet nga njė eskalim i mundshėm i revoltės popullore, pėr shkak tė dėshtimit tė njėpasnjėshėm tė negociatave pėr (pavarsin )-statusin e Kosovės,

Solidaarizim
Bojkot
Vetevendosje

lyra2
12-11-07, 10:35
Te solidarizohemi te gjithe dhe ti bojkotojme zgjedhjet... propozon vetvendosja!!
dita
shi
romantika

legenda
12-11-07, 14:39
....ishte nje dite e LODHUR, me shi ( pikerisht para nje viti),isha ulur ne kolltukun e vetmise,,,nga dritarja shikoja si derdhej JETA _E _SEMURE,....kisha qel lap_topin,ku punoja ne disa programe,...rastesishte e qela kete faqe,...dhe u zhyta ne keto ujra virtuale,...ku ne disa kende nuk mungonte as ROMANTIKA...
------------------------------------------------------------------------

virtualiteti
distanca
realiteti

Te solidarizohemi te gjithe dhe ti bojkotojme zgjedhjet... propozon vetvendosja!!
dita
shi
romantika

lyra2
12-11-07, 14:42
....ishte nje dite e LODHUR, me shi ( pikerisht para nje viti),isha ulur ne kolltukun e vetmise,,,nga dritarja shikoja si derdhej JETA _E _SEMURE,....kisha qel lap_topin,ku punoja ne disa prorame,...rastesishte e qela kete faqe,...dhe u zhyta ne keto ujra virtuale,...ku ne disa kende nuk mungonte as ROMANTIKA...
------------------------------------------------------------------------

virtualiteti
distanca
realitetiNganjeher bota e virtualitetit te distancon nga bota e realitetit,sikur te mos ishte kjo bote tani sigurisht do te isha me afer ndonje shoqerie reale.
gabim
largim
shoqeri

elenora
01-12-07, 21:11
Nganjeher bota e virtualitetit te distancon nga bota e realitetit,sikur te mos ishte kjo bote tani sigurisht do te isha me afer ndonje shoqerie reale.
gabim
largim
shoqeri


nuk e di shkakun pse shoqeria u largua nga une

elenora
01-12-07, 21:15
nuk e di shkakun pse shoqeria u largua nga une


ishte nje gabim i madh qe u largova nga shoqeria e shkolles

elenora
01-12-07, 21:16
nuk e di shkakun pse shoqeria u largua nga une

ishte nje gabim i madh qe u largova nga shoqeria e shkolles

legenda
05-12-07, 22:42
....te falim gabimet,dhe te apstrahojme largimin nga shoqeria...


BORA
NATA
TI

Nganjeher bota e virtualitetit te distancon nga bota e realitetit,sikur te mos ishte kjo bote tani sigurisht do te isha me afer ndonje shoqerie reale.
gabim
largim
shoqeri

lyra2
08-12-07, 18:51
....te falim gabimet,dhe te apstrahojme largimin nga shoqeria...


BORA
NATA
TI....fjollat e bores binin aq lehte thua se nuk donin t'ia prishnin qetesine asaj nate ....ngadal erdhe TI dhe........e prishe qetesine ,:biggrin: :biggrin: :wink:

lyra2
08-12-07, 18:53
....te falim gabimet,dhe te apstrahojme largimin nga shoqeria...


BORA
NATA
TI
....fjollat e bores binin aq lehte ,thua se nuk donin t'ia prishnin qetesine asaj nate ....ngadal erdhe TI dhe........e prishe qetesine :biggrin: :biggrin: :wink:

qetesia
erresira
befasia

Dardan Kastrati
08-12-07, 19:35
....fjollat e bores binin aq lehte ,thua se nuk donin t'ia prishnin qetesine asaj nate ....ngadal erdhe TI dhe........e prishe qetesine :biggrin: :biggrin: :wink:

qetesia
erresira
befasia
Do te prishet qetesia ne erresiren e nates se sontme ,.......nese do te kem ndonje.... befasi te kendeshme nga ti ....:mad:

Nderi
Respkti
Sjellja

lyra2
10-12-07, 09:49
Do te prishet qetesia ne erresiren e nates se sontme ,.......nese do te kem ndonje.... befasi te kendeshme nga ti ....:mad:

Nderi
Respkti
Sjellja
..sjellja e mire te bene te te nderojne dhe te respektojne cdo her ,prandaj do te jesh i lumtur TI:biggrin:

lyra2
10-12-07, 09:52
Do te prishet qetesia ne erresiren e nates se sontme ,.......nese do te kem ndonje.... befasi te kendeshme nga ti ....:mad:

Nderi
Respkti
Sjellja


sjellja e mire te bene te te nderojne dhe te respektojne cdo her ,prandaj do te jesh i lumtur TI:smile:

DUAJ
RESPEKTO
VLERESO

Cia-Ferizaj
10-12-07, 16:31
une e dua ate...........por ajo sme don por vetem me respekton dhe une prap se prap e vleresoj respektin e saj ndaj meje


nata
dhoma
shiu

legenda
11-12-07, 00:08
....dy pika shiu rane mbi qelq,,,ne kete nate pa hane,,,
e dhoma e ftofte u mbush mall...atje larg
qyteza
gjumi

une e dua ate...........por ajo sme don por vetem me respekton dhe une prap se prap e vleresoj respektin e saj ndaj meje


nata
dhoma
shiu

gazi-de
11-12-07, 00:12
....dy pika shiu rane mbi qelq,,,ne kete nate pa hane,,,
e dhoma e ftofte u mbush mall...atje larg
qyteza
gjumiAtje larg teke qyretza e vogel njeren e kaploj gjumi i thelle.................

Endrre.....
Nate...........
Ti.....................

legenda
11-12-07, 00:22
....nje nate e akullte ,,,bora e kishte mbuluar qytezen skaj bjeshkeve,...gjithcka kishte rene ne gjume te thelle,,,ne ENDERRA - si statuje pa shpirt u shfaqe TI.


kenge e harruar
dimri
hijet

gazi-de
11-12-07, 00:30
Nje dite dimri e ndegjova kengen e harruar,kure mu kjutua nje dite vere qe isha ner hijet e flokeve te saje.................

Shiu..........
Dritarja....
Heshtja......................

ninnela
15-12-07, 01:03
Heshtja po mbreteron ne dhome tani perderisa neper dritare trokasin pikat e shiut .......


Mengjezi
Gjumi

Orari.................

SANTANA-29
15-12-07, 01:14
Mengjezi me zuri ne Dardani gjumi me ka humbur orari me eshte prishur po te them sikur lumi pa kthim....

Harresa
Endrra
Gezimi........................................

lyra2
15-12-07, 11:28
Mengjezi me zuri ne Dardani gjumi me ka humbur orari me eshte prishur po te them sikur lumi pa kthim....

Harresa
Endrra
Gezimi........................................

.....harroje te keqen,liro vend te mires ,jeto enderren dhe gezimi do te vie tek TI!

PASTERTIA
PARAGJYKIMI
OFENDIMI

Cia-Ferizaj
15-12-07, 18:07
ti flet me paragjykime se me ofendon se nuk po e mbaj pastertin ne shtepi

dashuria
larg
loti

legenda
17-12-07, 21:51
.....dashuria pafajshem u plagos,lotet rrodhen si lum,dy hije u treten ne erresire,,,atje larg,shume larg...


DALLENDYSHJA
FOLEJA
QYTETI IM