PDA

View Full Version : Mundėsia njė minutėshe tė ndryshoi textin


Drinni
23-01-07, 20:54
Kam njė propozim rreth projektit tė web faqes dardanai.de
E shohė shumė tė arsyeshme, mundėsin njė minutėshe, qė tė mund tė ndryshohet texti i sapo botuar-postuar!
Edhe unė jam dakord me atė se postimet spontane janė mė origjinale, dhe nė dukje kan njė kuptim mė tė fort, nga arsyeja se, mendohėsh disa herė pėr tė postuar njė herė!
Por ndodhė nga njė herė qė tė pėrvidhet ndonjė shkronjė, shenjat e piksimit, apo edhe ndonjė fjali e tėrė.
E nga e gjitha i tėrė postimi merr njė kuptim tė quditshėm!
Mundėsia njė minutėshe pasi tė kesh postuar, e tė mund tė korrigjosh do tė ndihmonte shumė!
Shėndet nga Drinni

jadore
23-01-07, 23:47
....propozim shume me vend Drinni ,
( dhe pse thene drejten, nese do aprovohej vete nuk do ta praktikoja , arsyeja . ...
dembelija ....dhe ajo pse 99% e postimeve te mija postohen nga ana ime pa ja hudhe nje sy ,lexim apo korigjim te shkrimit , (ok e tregoj sekretin nese do e lexoja do me dukej aq monoton apo i perseriteshem , sa qe do me ikte deshira per postim ) keshtu qe ,kerkoj ndjese pse shume here ne postimet e mija hasni probleme dhe veshtersi ne terminollogjin,ne gramatike, apo ne formulim dhe renditje mendimi .. )... pra njejte per mua,patem apo nuk patem mundesi intervenimi ... besoj qe te tjeret do shprehin mendimin e tyre gjithashtu ...!!

prishtinasi
23-01-07, 23:59
...pajtohem propozim i mire, po te shfletoheshin faqet e dardanise me shpejt! Por, s'eshte diqka qe do ta preferoja...

LOJETARI
24-01-07, 00:26
hahahahaha.......hapni syte para se te postoni ,e mos ia leni fajin tjeterkujt hahahahaa....................:biggrin:

prishtinasi
24-01-07, 00:28
hahahahaha.......hapni syte para se te postoni ,e mos ia leni fajin tjeterkujt hahahahaa....................:biggrin:

ki drejte...gjithqka mund te avullohet...edhe shkronjat...plus per nje presje se kemi kqyre kurre...hahahahh

yllbardh
04-08-07, 14:59
Propozim me vendė. sepse edhe pse tė duket se ėshtė mirė e tėrė ajo qė keni shkruar, kur tė postohet e vėrevni se keni gabuar dicka. Kėshtu qė i bashkangjesė pėlqimin tim rreth kėtij propozimi.

GjIlAnAsI_cSi
04-08-07, 18:04
Tė pakten e mira do ishte jo 1 min por 10.. pasi duhet bere qe te ndryshohen se shpesh here po harroj ndonje shkronje dhe spo kam mundesi per ndryshim..

Elektroliti
06-09-07, 19:29
Kur kam hyrė pėr herė tė parė kėtu e para gjė qė mė ka rėnė nė sy ka qenė mungesa e mundėsisė sė redaktimit.
Edhe unė mendoj se redaktimi ėshtė i domossdoshėm. Kam pasrė shumė forume nė shumė faqe botėrore askund nuk ėshtė i ndaluar redaktimi. Sė paku njė minutė ose maksimalisht 30 minuta mund t'u jepet kohė pėrdoresve qė tė ndryshojnė atė qė kanė thėnė. Nėse jo pėr tjetėr po sė paku tė ndreqen gabimet gjuhėsore (kush i ka merak). :D
Pasi jam kėtu, a ka shans bre tė ma ndėrroni nofkėn?

yllbardh
11-10-07, 17:19
Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga jador : Dje nė 23:59

Ja edhe unė duhet me i'a nis nė njė farė mėnyre qė tė bėhem MODERATOR se duket se kan privilegje qė ne forumistat e thjesht nuk i gėzojm. Fjalėn e kam pėr njė koment #20 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=1138591&postcount=20) tė njėrit nga moderatorėt sikurse edhe e kam cituar mė lartė.

P.S. Ishalla nuk i jet hatri kėtij moderatori qė e kam marrė si shembull.....hahahahaaa

Estella
21-02-08, 18:48
Kam njė propozim rreth projektit tė web faqes dardanai.de
E shohė shumė tė arsyeshme, mundėsin njė minutėshe, qė tė mund tė ndryshohet texti i sapo botuar-postuar!
Edhe unė jam dakord me atė se postimet spontane janė mė origjinale, dhe nė dukje kan njė kuptim mė tė fort, nga arsyeja se, mendohėsh disa herė pėr tė postuar njė herė!
Por ndodhė nga njė herė qė tė pėrvidhet ndonjė shkronjė, shenjat e piksimit, apo edhe ndonjė fjali e tėrė.
E nga e gjitha i tėrė postimi merr njė kuptim tė quditshėm!
Mundėsia njė minutėshe pasi tė kesh postuar, e tė mund tė korrigjosh do tė ndihmonte shumė!
Shėndet nga Drinni

Shume propozim me vend .p.sh 1 min nje shkronje me hjek apo me shtu ndryshon kuptimin e nje fjale shume

Pse nuk na lejoni qė tė kemi mundėsi tė ndryshojm(edit) apo edhe ta fshijm(delte) njė mesazh pasi qė kemi postuar. cfarė ėshtė qėllimi? Pa keqkuptime, vetum mė intereson.

Urata
22-02-08, 02:13
Kur kam hyrė pėr herė tė parė kėtu e para gjė qė mė ka rėnė nė sy ka qenė mungesa e mundėsisė sė redaktimit.
Edhe unė mendoj se redaktimi ėshtė i domossdoshėm. Kam pasrė shumė forume nė shumė faqe botėrore askund nuk ėshtė i ndaluar redaktimi. Sė paku njė minutė ose maksimalisht 30 minuta mund t'u jepet kohė pėrdoresve qė tė ndryshojnė atė qė kanė thėnė. Nėse jo pėr tjetėr po sė paku tė ndreqen gabimet gjuhėsore (kush i ka merak). :D
Pasi jam kėtu, a ka shans bre tė ma ndėrroni nofkėn?


Propozim shume me vend!

pleshti
22-02-08, 04:48
Edhe mua si te doni ma lejoni, Plesht jam e tastatura e madhe po i qes gabim shkronjat.

Pupi
22-02-08, 11:40
Tė gjithė pjesėmarrėsit nė diskutime kanė mundėsi tė editojnė postimet e tyre nė forum, deri nė 10 minuta pas postimit.


Bond
Euu Bond Bond.
Njė vitė e mė sipėr t'u paska dashur tė mendohėshe pėr kėtė punė kaq me rėndėsi!
Ti nuk ke mundur ta kuptosh ndoshta , nga njėra anė ti e ke patur veq kėtė mundėsi, si dhe moderatorėt poashtu.
Ndėrsa neve tė tjerėt na u ėshtė privuar kjo e drejt, ose tė aplikojm pėr moderator ?
Thėnė tė drejtėn kisha frigėn qė njė ditė tė gjithė do tė jemi "moderator" jo nga qejfi edhe aq, sa nga friga :wink:

Vendimi ėshtė pėr tu pėrshėndetur, njė hap i matur dhe shumė i mirėpritur besoj nga tė gjithė(me shpres tė mos keqėpėrdoret! e thash - nuk e thash).
Edhe tash kur po e shkruaj kėtė , ende s'mund ta besoj qė do tė mund ta redaktoj/korrigjoj apo ta shlyej fare, nga ajo edhe i hyra qė nga fillimi nė mos kam ngatrruar diēka.
Gjithashtu me shpres qė tė mos mungoj kualiteti i tė shkruarit spontan( aty pėr aty)!

Preshevar
22-02-08, 12:19
Tė gjithė pjesėmarrėsit nė diskutime kanė mundėsi tė editojnė postimet e tyre nė forum, deri nė 10 minuta pas postimit.


Bond

Qe 1 orė e gjysmė (ndoshta edhe me shumė) qe e kam postuar nje tekst... dhe ende kam mundsin ta editoj.


ps: ishte nje info, jo ankes :lol: !

Estella
22-02-08, 13:46
Qe 1 orė e gjysmė (ndoshta edhe me shumė) qe e kam postuar nje tekst... dhe ende kam mundsin ta editoj.


ps: ishte nje info, jo ankes :lol: !

Te Un spom bon pra sdi pse ???????

BE LK
22-02-08, 16:17
Tė gjithė pjesėmarrėsit nė diskutime kanė mundėsi tė editojnė postimet e tyre nė forum, deri nė 10 minuta pas postimit.


Bond
Shyqyr bre, se une mbeta tuj shkrujt arabisht e kerkush spo me kupton.....:D

FLM BOND.....!

Preshevar
22-02-08, 17:22
Te Un spom bon pra sdi pse ???????

A e ke pagu me rregull ??? :confused::tongue:

Estella
22-02-08, 17:49
A e ke pagu me rregull ??? :confused::tongue:

kon mor me pagu ?...............

Preshevar
22-02-08, 17:50
kon mor me pagu ?...............

A s'tka ardh hala faktura a ?? :eek:

IIiiiii Ilegalisht je tu qendru ne forum a ????

Estella
22-02-08, 18:26
ikkk mor ti a hajagre je tu bo a

Pupi
22-02-08, 21:25
I nderuar Pupi, sikurse reputacioni edhe mundėsia e editimit tė shkrimeve nė forum ėshtė keqpėrdorė.


Bond

Bond i nderum, a mė falė or burrė, se tė paskam hye n'hak!
Si tė kam hye n'hak unė !
Nga e para qė kam kėrkuar :wink:
Dhe e dyta qė kam komentuar.

Vetėm disa orė nga e drejta qė tė vetėredaktojm shkrimet, rrotullime ...... lamsh.

Vėrtet Bond rrespekt, nuk dua tė jem nė lėkurėn tėnde!