PDA

View Full Version : Tre burra e dy njerez


hari mata hari
14-02-07, 01:27
Pese persona ishin nisur per te shkuar mysafire. Kur arrijne afer asaj shtepie ku ia kishin mesye, i sheh nje femije dhe ai femije i thote babes vet: O babe, o babe!!! Po vijne tre burra e dy njerez! Kush kane qene burrat, e kush njerezit?!

Domira
11-03-07, 23:54
O hari mata hari, tash pa idhnim veq simbas qesaj qe ki shkru ti, matematikisht pi bjen se kane qene tu ardh tre burra e dy gra:wink: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

hari mata hari
08-04-07, 14:21
jo, nuk kane qene tre burra e dy gra....

schütze
08-04-07, 15:30
hari mata hari,ndoshta femiu i ka klasifiku,ne njerz dhe burr,ndoshta ka mendu se ata 3 jan burra se shifen si burra ,e ata dy tjeret jan njerz, ne at aspektin se jan ta dalluar ne menquri. shpresoj se te pakten jam afer zgjidhjes

hari mata hari
08-04-07, 15:38
Jo. Me vjen keq! Mund te jene 3 ushtare dhe 2 rober, e keta jane njerez, natyrisht. Por ajo qe kerkohet eshte dicka tjeter! faleminderit!!

Murgesha
08-04-07, 15:58
Pese persona ishin nisur per te shkuar mysafire. Kur arrijne afer asaj shtepie ku ia kishin mesye, i sheh nje femije dhe ai femije i thote babes vet: O babe, o babe!!! Po vijne tre burra e dy njerez! Kush kane qene burrat, e kush njerezit?!

Tre burrat kan qen duke pirė cigare e dy njerėzit jo. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

hari mata hari
08-04-07, 16:53
Murgeshe! Urime Pashket!!!
Ndoshta pak heret e keni dhene pergjigjen e sakte! Sidoqofte, meqe edhe jeni moderatore, ju lutem qe ta hiqni kete teme! ju falemneres!!!!