PDA

View Full Version : Studentet e mjekesis, ne Psikiatri, haha haha


Albanian eX|PerT
16-02-07, 16:26
Nje burre shkon ne spitalin psikiatrik per te takuar te vellain mjek. Ne hyrje te godines takon nje djale te ri.
- Me fal,- i thote,- mos e dini ku ndodhet zyra e doktor Latifit ?
- Po !- i thote djali i ri. Ndodhet ne katin e trete. A do shkosh ta takosh ?
- Po,- i thote burri.
- Atehere hip,se te coj une,- ia pret djali i ri.
- Ku te hipi more ?
- Annn…nnn.. Annn… nnnn Ann , ne motorri tim more. Te coj une deri ne katin e trete.
- Po ku e ke motorrin ?
- Kam hypur ne te, a nuk e shikon?
- Jo, faleminderit. Do shkoj ne kembe,- foli burri i frikesuar.
- Hyp shpejt ne motorr se ta mora shpirtin,- ia preu djali.
Burri nuk beri ze, por i shkoi prapa djalit, i cili me goje imitonte zhurmen e motorrit. Kur u ngjiten ne katin e trete, djali ‘frenoi’ para deres se mjekut.
- Mire ! Faleminderit qe me solle,- i tha burri.
- Hej, ku po shkon more. Hidh 50 lekshin ketu. Une te solla me motorr!
- Cfare motorri more. Ne u ngjitem ne kembe!
- Hilli more paret se ta mora shpirtin.
Shpejt e shpejt, burri e pagoi djalin, i cili me pas u largua. Kur u fut ne zyren e te vellait, burri shfreu gjithe duf :
- Mos i lini te marret neper korridore more burre, se do t’ju bejne ndonje hata.
- Ku ka te marre neper koridore more vella. Ata jane te gjithe te izoluar.
- Jo more, jane jashte. Mua me doli perpara nje i semure dhe me morri leke per te me sjelle deri ne katin e trete gjoja m motorr.
- Po jo more vella ! Ata nuk jane te semure. Jane studentet e mjeksise ! Ashtu i nxjerrin leket e cigareve…