PDA

View Full Version : ***Martesa***


Prishtinasja_
20-02-07, 11:55
Pėr ata qe nuk jeni martu..lexoni ēka po ju pret..:tongue: e ju qe e keni honger... a keni me shtua ndo njė gjė :biggrin: ? zgerdhihet zgerdhihet perqeshje

> > 1. Kanunore:
> > Martesa ėshtė veprim religjioz ne te cilin fitojme njė te prishur me shumė dhe njė virgjereshe mė pak.

> > 2. Ligjore:
> > Martesa ėshtė burgim i perjetshem ne te cilin i denuari mund te
lirohet vetėm ne baze te veprimeve te keqija !

> > 3. Jetesore:
> > Ne martese asnjė femėr nuk fiton atė qe shpreson dhe asnjė mashkull
nuk shpreson ne atė qe merr.

> > 4. Matematikore:
> > Martesa ėshtė zgjidhje e merzise, marrje e lirisė, shumezim i
pergjegjesive dhe pjestim i te hollave !!

> > 5. Permbajtesore:
> > Martesa ėshtė mėnyra me e shpejte e shtimit te peshes.


> > 6. Ushtarake:
> > Martesa ėshtė lufte ne te cilėn flejme me armikun !

> > 7. Filozofike
> > Martesa ėshtė vend ne te cilėn ne mėnyrė reciproke ndahen dhe
zgjidhen problemet te cilat as qe do t'i kishim sikur tė mos ishim
te martuar !

> > 8. Seksuale:

> > a) Me pare: 2 herė ne ditė
Me pas: 2 herė ne muaj
> > b) Me pare: te len pa fryme
Me pas: te ngulfate
> > c) Me pare: mos u ndal...
Me pas: mos ia fillo...
> > d) Me pare: ethet e se shtunes mbrema
Me pas: futboll te dielen mbrema
> > e) Me pare: pyetem ēka do tė bėja pa te
Me pas: pyetem ēka te bėj me te
> > f) Me pare: erotike
Me pas: neurotike
> > g) Me pare: mbrėmė kemi fjetur ne kauq
Me pas: mbrėmė (kam ikur nga ajo) dhe kam fjetur ne kauq

prishtinasi
20-02-07, 12:24
hahahhahah....:tongue: ...cool

Murgesha
20-02-07, 12:40
Pėr ata qe nuk jeni martu..lexoni ēka po ju pret..:tongue: e ju qe e keni honger... a keni me shtua ndo njė gjė :biggrin: ? zgerdhihet zgerdhihet perqeshje

> > 1. Kanunore:
> > Martesa ėshtė veprim religjioz ne te cilin fitojme njė te prishur me shumė dhe njė virgjereshe mė pak.

> > 2. Ligjore:
> > Martesa ėshtė burgim i perjetshem ne te cilin i denuari mund te
lirohet vetėm ne baze te veprimeve te keqija !

> > 3. Jetesore:
> > Ne martese asnjė femėr nuk fiton atė qe shpreson dhe asnjė mashkull
nuk shpreson ne atė qe merr.

> > 4. Matematikore:
> > Martesa ėshtė zgjidhje e merzise, marrje e lirisė, shumezim i
pergjegjesive dhe pjestim i te hollave !!

> > 5. Permbajtesore:
> > Martesa ėshtė mėnyra me e shpejte e shtimit te peshes.


> > 6. Ushtarake:
> > Martesa ėshtė lufte ne te cilėn flejme me armikun !

> > 7. Filozofike
> > Martesa ėshtė vend ne te cilėn ne mėnyrė reciproke ndahen dhe
zgjidhen problemet te cilat as qe do t'i kishim sikur tė mos ishim
te martuar !

> > 8. Seksuale:

> > a) Me pare: 2 herė ne ditė
Me pas: 2 herė ne muaj
> > b) Me pare: te len pa fryme
Me pas: te ngulfate
> > c) Me pare: mos u ndal...
Me pas: mos ia fillo...
> > d) Me pare: ethet e se shtunes mbrema
Me pas: futboll te dielen mbrema
> > e) Me pare: pyetem ēka do tė bėja pa te
Me pas: pyetem ēka te bėj me te
> > f) Me pare: erotike
Me pas: neurotike
> > g) Me pare: mbrėmė kemi fjetur ne kauq
Me pas: mbrėmė (kam ikur nga ajo) dhe kam fjetur ne kauq

O ma mirė mos u martoni fare ju ė pamartuarit se boll mirė e ka Prishtinasja. :wink:

turisti
20-02-07, 12:42
Pėr ata qe nuk jeni martu..lexoni ēka po ju pret..:tongue: e ju qe e keni honger... a keni me shtua ndo njė gjė :biggrin: ? zgerdhihet zgerdhihet perqeshje

> > 1. Kanunore:
> > Martesa ėshtė veprim religjioz ne te cilin fitojme njė te prishur me shumė dhe njė virgjereshe mė pak.

> > 2. Ligjore:
> > Martesa ėshtė burgim i perjetshem ne te cilin i denuari mund te
lirohet vetėm ne baze te veprimeve te keqija !

> > 3. Jetesore:
> > Ne martese asnjė femėr nuk fiton atė qe shpreson dhe asnjė mashkull
nuk shpreson ne atė qe merr.

> > 4. Matematikore:
> > Martesa ėshtė zgjidhje e merzise, marrje e lirisė, shumezim i
pergjegjesive dhe pjestim i te hollave !!

> > 5. Permbajtesore:
> > Martesa ėshtė mėnyra me e shpejte e shtimit te peshes.


> > 6. Ushtarake:
> > Martesa ėshtė lufte ne te cilėn flejme me armikun !

> > 7. Filozofike
> > Martesa ėshtė vend ne te cilėn ne mėnyrė reciproke ndahen dhe
zgjidhen problemet te cilat as qe do t'i kishim sikur tė mos ishim
te martuar !

> > 8. Seksuale:

> > a) Me pare: 2 herė ne ditė
Me pas: 2 herė ne muaj
> > b) Me pare: te len pa fryme
Me pas: te ngulfate
> > c) Me pare: mos u ndal...
Me pas: mos ia fillo...
> > d) Me pare: ethet e se shtunes mbrema
Me pas: futboll te dielen mbrema
> > e) Me pare: pyetem ēka do tė bėja pa te
Me pas: pyetem ēka te bėj me te
> > f) Me pare: erotike
Me pas: neurotike
> > g) Me pare: mbrėmė kemi fjetur ne kauq
Me pas: mbrėmė (kam ikur nga ajo) dhe kam fjetur ne kauq

Pershendetje Prishtinase.

Interesant dhe te vertete nga kendet e ndryshme jetesore......:biggrin:

selvija
20-02-07, 13:26
Pėr ata qe nuk jeni martu..lexoni ēka po ju pret..:tongue: e ju qe e keni honger... a keni me shtua ndo njė gjė :biggrin: ? zgerdhihet zgerdhihet perqeshje

> > 1. Kanunore:
> > Martesa ėshtė veprim religjioz ne te cilin fitojme njė te prishur me shumė dhe njė virgjereshe mė pak.

> > 2. Ligjore:
> > Martesa ėshtė burgim i perjetshem ne te cilin i denuari mund te
lirohet vetėm ne baze te veprimeve te keqija !

> > 3. Jetesore:
> > Ne martese asnjė femėr nuk fiton atė qe shpreson dhe asnjė mashkull
nuk shpreson ne atė qe merr.

> > 4. Matematikore:
> > Martesa ėshtė zgjidhje e merzise, marrje e lirisė, shumezim i
pergjegjesive dhe pjestim i te hollave !!

> > 5. Permbajtesore:
> > Martesa ėshtė mėnyra me e shpejte e shtimit te peshes.


> > 6. Ushtarake:
> > Martesa ėshtė lufte ne te cilėn flejme me armikun !

> > 7. Filozofike
> > Martesa ėshtė vend ne te cilėn ne mėnyrė reciproke ndahen dhe
zgjidhen problemet te cilat as qe do t'i kishim sikur tė mos ishim
te martuar !

> > 8. Seksuale:

> > a) Me pare: 2 herė ne ditė
Me pas: 2 herė ne muaj
> > b) Me pare: te len pa fryme
Me pas: te ngulfate
> > c) Me pare: mos u ndal...
Me pas: mos ia fillo...
> > d) Me pare: ethet e se shtunes mbrema
Me pas: futboll te dielen mbrema
> > e) Me pare: pyetem ēka do tė bėja pa te
Me pas: pyetem ēka te bėj me te
> > f) Me pare: erotike
Me pas: neurotike
> > g) Me pare: mbrėmė kemi fjetur ne kauq
Me pas: mbrėmė (kam ikur nga ajo) dhe kam fjetur ne kauqKurr mendim me mevend nuk ke jap Prishtnasja kur martohesh do burgohesh..qdo hap je mbikqyris ku qet ate hap mos po shkel dikund but e kan frik se mos nuk po vrahesh....rri motrushe e mos u marto dija pak lezetin e kesaj dynjaje....kemi bere gabim shum te madh ne qe jemi martue..me lan mashkujt qashtu le te sillen t'ja din pak kimetin pastaj FEMRAVE se kush jan ato....:redface:

MemphiSx
20-02-07, 13:40
Ku ku qysh se paskom lexu ma heret :smile:

Giovanni
20-02-07, 14:13
Pėr ata qe nuk jeni martu..lexoni ēka po ju pret..:tongue: e ju qe e keni honger... a keni me shtua ndo njė gjė :biggrin: ? zgerdhihet zgerdhihet perqeshje

> > 1. Kanunore:
> > Martesa ėshtė veprim religjioz ne te cilin fitojme njė te prishur me shumė dhe njė virgjereshe mė pak.

> > 2. Ligjore:
> > Martesa ėshtė burgim i perjetshem ne te cilin i denuari mund te
lirohet vetėm ne baze te veprimeve te keqija !

> > 3. Jetesore:
> > Ne martese asnjė femėr nuk fiton atė qe shpreson dhe asnjė mashkull
nuk shpreson ne atė qe merr.

> > 4. Matematikore:
> > Martesa ėshtė zgjidhje e merzise, marrje e lirisė, shumezim i
pergjegjesive dhe pjestim i te hollave !!

> > 5. Permbajtesore:
> > Martesa ėshtė mėnyra me e shpejte e shtimit te peshes.


> > 6. Ushtarake:
> > Martesa ėshtė lufte ne te cilėn flejme me armikun !

> > 7. Filozofike
> > Martesa ėshtė vend ne te cilėn ne mėnyrė reciproke ndahen dhe
zgjidhen problemet te cilat as qe do t'i kishim sikur tė mos ishim
te martuar !

> > 8. Seksuale:

> > a) Me pare: 2 herė ne ditė
Me pas: 2 herė ne muaj
> > b) Me pare: te len pa fryme
Me pas: te ngulfate
> > c) Me pare: mos u ndal...
Me pas: mos ia fillo...
> > d) Me pare: ethet e se shtunes mbrema
Me pas: futboll te dielen mbrema
> > e) Me pare: pyetem ēka do tė bėja pa te
Me pas: pyetem ēka te bėj me te
> > f) Me pare: erotike
Me pas: neurotike
> > g) Me pare: mbrėmė kemi fjetur ne kauq
Me pas: mbrėmė (kam ikur nga ajo) dhe kam fjetur ne kauqNese nuk je e martuar oj Prishtinase_ po ta theme nga provoja ime martesore se martesa eshte gjeja me e bukur ne bote, kuptohet nese burri dhe gruaja krijoin nje raport te mire d.m.th si dy shoke e jo si dy te martuar.
Une par veten time po kaloj bukur.

Ju te pa martuar mus ju frigoni marteses.....:wink:

instruktori
20-02-07, 18:28
Pershendetje.
Vertet ata qe jan te martuar i paskan la kacijat ndersa te pa martuarit tia vejn gishtin kokes?

Albanian eX|PerT
20-02-07, 19:48
Nuk paskan pasur faj ata qe kane thene: "Femijet kane deshire te jene te medhenje, e te medhenjet te kthehen edhe nje here ne femijeri" hahahahahaha.:tongue:

Njeriu gjithemone e deshirone ata ne te cilen nuk eshte...:confused:

Mos na frikesoni neve beqarve... se ku ku per juve... hahahahaha:biggrin:

albanian expert

gazi-de
20-02-07, 19:54
Nuk paskan pasur faj ata qe kane thene: "Femijet kane deshire te jene te medhenje, e te medhenjet te kthehen edhe nje here ne femijeri" hahahahahaha.:tongue:

Njeriu gjithemone e deshirone ata ne te cilen nuk eshte...:confused:

Mos na frikesoni neve beqarve... se ku ku per juve... hahahahaha:biggrin:

albanian expert
jo ket ,ne vend me na thane pake shprese na pakane tranu krejte........................

Albanian eX|PerT
20-02-07, 19:57
jo ket ,ne vend me na thane pake shprese na pakane tranu krejte........................
hiq pa meshire hahaha:biggrin::tongue:

gazi-de
20-02-07, 20:03
hiq pa meshire hahaha:biggrin::tongue:
po keta nuke paskane shpiret far...hahaha

Albanian eX|PerT
20-02-07, 20:06
po keta nuke paskane shpiret far...hahaha
po ne kemi faj, qe i lexojme "paralajmerimet" e tyre hahaha

gazi-de
20-02-07, 20:14
po ne kemi faj, qe i lexojme "paralajmerimet" e tyre hahaha
po edhe na te shkretit,thashe mesojme diqka prej tyre...hahaha

sikure ketyne her qe i kane mesu kure jane hi s“pari dhenderr,edhe ne fund i kan hy grushta...
po keta me duket para kohe na grushtune e shkelmune.......hahahaha

ARI_03
23-02-07, 21:29
Pėr ata qe nuk jeni martu..lexoni ēka po ju pret..:tongue: e ju qe e keni honger... a keni me shtua ndo njė gjė :biggrin: ? zgerdhihet zgerdhihet perqeshje

> > 8. Seksuale:

> > a) Me pare: 2 herė ne ditė
Me pas: 2 herė ne muaj
> > b) Me pare: te len pa fryme
Me pas: te ngulfate
> > c) Me pare: mos u ndal...
Me pas: mos ia fillo...
> > d) Me pare: ethet e se shtunes mbrema
Me pas: futboll te dielen mbrema
> > e) Me pare: pyetem ēka do tė bėja pa te
Me pas: pyetem ēka te bėj me te
> > f) Me pare: erotike
Me pas: neurotike
> > g) Me pare: mbrėmė kemi fjetur ne kauq
Me pas: mbrėmė (kam ikur nga ajo) dhe kam fjetur ne kauq
>> h) Mė parė:vallja luhej mė shpejt,dhe
Mė pas:vallja s'ka lezet se i njejti ritėm vazhdon.....

Tė pėrgėzoi pėr temėn....:wink:

Agolli
23-02-07, 23:40
>> h) Mė parė:vallja luhej mė shpejt,dhe
Mė pas:vallja s'ka lezet se i njejti ritėm vazhdon.....

Tė pėrgėzoi pėr temėn....:wink:

:eek: ........ tu paska prishe STEREO.........:biggrin:

dardana78
07-04-08, 10:35
Perpara martese

Ajo: Ciao!
Ai: Me ne fund! Kisha shume kohe qe e prisja kete moment.
Ajo: Deshiron qe une te iki?
Ai: Jo! Si te shkon ne mendje?
Ajo: Me do?
Ai: Sigurisht. Ne cdo ore te dites dhe te nates.
ajo: Me ke tradhetuar ndonjehere?
Ai: Jo! Asnjeher! Perse me pyet?
Ajo: Deshiron te me puthesh?
Ai: Po, cdo here qe me jepet rasti.
Ajo: A do te me rrihje ndonjeher?
Ai: U cmende? Ti me njeh mire mua.
Ajo: Mund te kem besim tek ty?
Ai: Po
Ajo: Shpirt.

Pas shume vitesh martese.

Mjafton ta lexoni tekstin nga poshte - lart.

jadore
07-04-08, 10:48
Perpara martese

Ajo: Ciao!
Ai: Me ne fund! Kisha shume kohe qe e prisja kete moment.
Ajo: Deshiron qe une te iki?
Ai: Jo! Si te shkon ne mendje?
Ajo: Me do?
Ai: Sigurisht. Ne cdo ore te dites dhe te nates.
ajo: Me ke tradhetuar ndonjehere?
Ai: Jo! Asnjeher! Perse me pyet?
Ajo: Deshiron te me puthesh?
Ai: Po, cdo here qe me jepet rasti.
Ajo: A do te me rrihje ndonjeher?
Ai: U cmende? Ti me njeh mire mua.
Ajo: Mund te kem besim tek ty?
Ai: Po
Ajo: Shpirt.

Pas shume vitesh martese.

Mjafton ta lexoni tekstin nga poshte - lart.

..hahahah, forre e forte kjo Dardana, e une thash pse kjo teme qenka perkufizuar ( demek nominuar ) me 6 yje..

rafet llapjani
07-04-08, 14:19
Pėr ata qe nuk jeni martu..lexoni ēka po ju pret..:tongue: e ju qe e keni honger... a keni me shtua ndo njė gjė :biggrin: ? zgerdhihet zgerdhihet perqeshje

> > 1. Kanunore:
> > Martesa ėshtė veprim religjioz ne te cilin fitojme njė te prishur me shumė dhe njė virgjereshe mė pak.

> > 2. Ligjore:
> > Martesa ėshtė burgim i perjetshem ne te cilin i denuari mund te
lirohet vetėm ne baze te veprimeve te keqija !

> > 3. Jetesore:
> > Ne martese asnjė femėr nuk fiton atė qe shpreson dhe asnjė mashkull
nuk shpreson ne atė qe merr.

> > 4. Matematikore:
> > Martesa ėshtė zgjidhje e merzise, marrje e lirisė, shumezim i
pergjegjesive dhe pjestim i te hollave !!

> > 5. Permbajtesore:
> > Martesa ėshtė mėnyra me e shpejte e shtimit te peshes.


> > 6. Ushtarake:
> > Martesa ėshtė lufte ne te cilėn flejme me armikun !

> > 7. Filozofike
> > Martesa ėshtė vend ne te cilėn ne mėnyrė reciproke ndahen dhe
zgjidhen problemet te cilat as qe do t'i kishim sikur tė mos ishim
te martuar !

> > 8. Seksuale:

> > a) Me pare: 2 herė ne ditė
Me pas: 2 herė ne muaj
> > b) Me pare: te len pa fryme
Me pas: te ngulfate
> > c) Me pare: mos u ndal...
Me pas: mos ia fillo...
> > d) Me pare: ethet e se shtunes mbrema
Me pas: futboll te dielen mbrema
> > e) Me pare: pyetem ēka do tė bėja pa te
Me pas: pyetem ēka te bėj me te
> > f) Me pare: erotike
Me pas: neurotike
> > g) Me pare: mbrėmė kemi fjetur ne kauq
Me pas: mbrėmė (kam ikur nga ajo) dhe kam fjetur ne kauq

ahahaahahahahahahhahaah kush e pask shkrue ket poezi kaqe te dhimshme fiuuuuuuuu qishtu eshte kur te lujsh mshefaz me sy qel aghaghaghaghaghahgaghaghaaghaghaghagh