PDA

View Full Version : Penesti


Agolli
03-03-07, 15:14
I nderuari Penesti!.... Me pelqen menyra e te shprehurit dhe koncepti i formulimit te debateve apo diskutimeve tuaja, te lumte......jan per c'do lavdat, vazhdoni ne ate drejtim.... mua per ate edhe vendosa qe ta hapi nje ode dhe njekohesisht te deshiroj mire se ardhje ne shtepin e madhe Shqipetare,... DARDANIA !!!!!
Te pershendes dhe te uroj c'do te mir ne jete.........

Me sinqeritet...................Agolli!!

Penesti
05-03-07, 14:02
I nderuar Agolli

Do isha i padrejt te fshehi ndjenjen e kenaqsise kur lezova konsideraten e juaj per qasjet e mia ndaj dukurive qe mberthejne boten shqiptare.Kujtoj se ju vertet keni lexuar qellimin e shkrimeve andaj ma do mendja se vlersimi i juaj ne kete njohje te rastit ( e rasti thone esht mbret i botes)i sherben inkurajimit shum fisnik per angazhimin tim ne kete drejtim.Me duhet te pranoj se konsiderata te tilla me bejne nder por akoma me shume me shtrengojne per nje perkushtim edhe me serioz ne prononcimet e ardhshme.I nderuar eshte korektesi te pranosh se ne rrjedhat e tanishme sidomos brenda dhe jasht gardhit shqiptar eshte teper e veshtire ndonje konstatim i akecilit prej nesh te mos "kapet " prej qellimkqijve dhe pastaj te terhiqet zvare deri ne pafundesi.E them kete per vet faktin se shoqeria shqiptare ne kete faze tranzicioni "tranimi" si debulese nga vuajtjet e sistemit qe ngulfati per gjysem shekulli mendesine shqiptare e tani pa nje kriter vlerash po pranon gjithfar ideologjish qe shfaqen si shpetimtare.
Per kete paranteze qe e hapa shpresoj te shtrojme debate me kuptimplota ne vijim nderkaq jam teresisht i bindur se ju z. Agolli operoni shkelqyeshem me deshifrimin e shkrimeve qe permbajne figurshem qellimet, andaj pershendet-ndarjen time po e perfundoj pa asnje fije dyshimi per ndonje hijezim te qiltersise suaj sado qe ne shkrimet e mia edhe mund te pervidhet pa dashje ndonje mangesi.
Miqesisht nga vendi ku bukes i thone buk e ujit uje.

DEA
06-03-07, 17:46
Penesti me 10 shkrimet e juaja, keni arritur te na tregoni se keni aftesi te veqanta komunikimi. Ku me kete rast doja te te uroja mireseardhje ne Forumin Dardan dhe nje pershendetje miqesore kudo qe je...DEA

Penesti
06-03-07, 17:50
I nderuar Agolli
E lexova pergjigjen e juaj dhe mbeta dy her i lumtur qe ju me paskeni perdorur shprehjet e mija si reference. E pranoj mbeta i befasuar per te mire. Sa per keqkuptime ju siguroj se nuk me ka vajtur mendja qe mund te provokoj dikend per ndonje perbuzje te cfardo lloji.Ju po me refeni se diku shkarazi ka mund te kisha keqkuptuar figuracioni qe keni perdorur. Un nje gje te tille ende se kam lexuar dhe nuk e di ne cilin postim ndodhet. Pavarsisht nga shqetesimi i juaj nuk e besoj se mund te shfaqet ndonje molle sherri ne komunikimet tona. Te menduarit ndryshe nuk parafrazon armiqesi perkundrazi sjell freski dhe levizjen e gjerave ne kahje te shendosha.Dhe me sa hetova un nga shkrimet e deritanishme ju as edhe me ndonje presje te vogel nuk shigjetoni qasjet e mia, perkundrazi i ledhatoni, levderoni dhe ate ndoshta pameritueshem. Se fundi jemi njerez dhe duhet pranuar se komunikimi i ketij lloji nuk krijon mundesine e shpalosjes se teresishme per ti dhene pastaj mandat vetes per kualifikime apsolute . E kam fjalen se ju ndoshta nxitueshem me kornizoni per shkrues te shkelqyeshem. Po per kete ( kulifikimin e juaj)disi jam ne qejf por njikohesisht edhe koshient se ende ndodhem ne skajet e krijimeve te mirefillta pa shmangur ambicien per nje objektiv te tille.
Kujtoj z.Agolli se shpjegimperpjekja ime per relacionet tona eshte e kristalte dhe me mbeteni borxhlinje qe ne temat e ndryshme te shfaqeni qofte ballazi ( polemizues)qofte si perkrahes. Ne te dyja rastet do me benit nder te madh e asesi vetem si lexues.E them kete duke njohur gjithnje e me shume potencen e juaj per bashkebisedim dhe polemizim.
E ndjej mallengjimin qe ju kam shkaktuar me fjalpershendetjen time.Me vjen keq dhe pak sa u preka ngase vet e kam perjetuar per disa vite te biseduarit shqip vetem me vetveten. Teresisht te kuptova dhe ju kerkoj ndjese...
Nderkaq per miratimin tim lidhur me publikimin e mesazhit privat jeni teresisht sovran dhe nuk me prek sedren per asnje grime.
Ju mirepres shqiptarisht.

Agolli
06-03-07, 18:26
Mesazhi privat nga une, ne kutin e Penestit....!!!!!

I nderuari Penesti!

Me plote sinqerite dhe me kurreshtje i lexoi postimet tuaja, dhe ta theme te drejten me pelqejn shume, sidomos ajo thenja qe e kam stolisur me ngjyre Flamuri, thenja.....apo shprehja e juaj!!!
Me vjen keq qe ka marre kahje te keqkuptuar, sepse ishte gabim shkrimi nga une, por asesesi gabim vlersimi !!’’’
Aty ku e nenvizova nofken tende.....Penisti:::::::::..=Lapsi apo Kalemi i menqurise.....edhe pse e di siq thoshte edhe mesuesi ime,’’’’Pokeri!!!,te cilin e pershendes!!! ”Ketu apo ne ket Forum,..njerezit e kuptojn vehtem gjuhen LAKURIQE'''!!!
Deshta ta beja te kjarte se me te vertet simbolizoni vlera dhe merita kombetare,.......dhe i takoni drejtesis dhe barazis KOMBETARE'''''''''''Te lumte..!!!

Miqesisht nga vendi ku bukes i thone (bröd) dhe ujit (vatten) !!!! arsya se gjindem ne ket vend,''' eshte,’’ se une nuk e kam zgjedhur!! ''''por koha dhe kushtet, kjo vendoseshmeri eshte marre nga Prindit e mi!! Dhe i falemnderohem qe vepruan dhe me edukuan ashtu, sikur se te isha linde ne Vendin ku bukes i thone buk dhe ujit uje
p.s. kjo ishte thenja nga ju qe me la pershtypje, dhe mund qe te keqkuptohet nga masa, ishte gabim shtypi…….PENISTI ne vend te PENESTI……..

Tema…Fjale te urta nga zgjuarsija e jote apo filozofesh……..
"Islami eshte feja e vellezerve te mi dhe anasjelltas krishterimi eshte feja e vellezerve te mi."
Penisti

Te pershendes kudo qe te jeni,!!!!
Me sinqeritet Agolli!!!!!

Penesti
06-03-07, 19:27
I nderuar agolli
Kesaj radhe spo zgjatem.Te siguroj se per asnje cast nuk ve ne dyshim sinqeritetin tend. Me fute borxh per nderin qe me bere me hapjen e odes. Ta kthefsha me te mira shpresoj . I tere shqetesimi le te mbetet si nje rastesi per nje trashje miqsie ndermjet nesh. Ky kapitull ( i shqetesimit)per mua esht i mbyllur. Un po ju hapi miqesine pa asnje rezerve. Tani e tutje ju mirepres dhe pse jo ju perkrah ne cdo iniciative qe kodifikon mireqenien shqiptare.

Penesti
06-03-07, 21:12
E nderuara Dea

Nese kujtesa nuk me genjen emri DEA ( Perendi ) eshte personifikim i persosmerise. Dhe Ju nuk duket se keni bere perzgjedhje te rastesishme.Njeriu ne thellesi te shpirtit eshte pretendent i gjithkoheshem per te qene i persosur dhe kjo perpjekje nuk ju kursen as ju . Ambicen e shendosh si duket ju e ushqeni gjithanshem dhe ajo reflekton tejdukshem edhe ne fjalpergezimin dhe fjalmirepritjen e juaj. Jeni pak sa e padrejte kur barazvlersoni shkrimet e mija me epitet vecantie aq me teper kundruall shkrimeve tuaja qe me sa verejta ato tani me kishin emblemizuar odat e forumit . Ani se, e kuptoj qellimin me shum se fisnik qe do si do me ve sa ne qejf po aq edhe me sikleton kur me prangos drejt nje perkushtimi per te mos zhgenjyer epitetet qe mi pershkruani. E nderuara Dea shkrimet e mia sa po kane zene filljete ne kete sofer andaj kujtoj se ende nuk mund jane meritore per te pervjedhur kualifikimet supreme .Por e kuptoj zemerbardhesia dhe sinqeriteti i pafund dhe teresisht inkurajues qe i shkon ambicieve tuaja te shendosha per nje persosmeri njerzore relative ( se ate absolute e ka rezervuar Zoti per vete apo jo ) gjithnje reflekton kesisoji. Te lumte me shume se te lumte...Te tillet si ju ndoshta jo ralle here kan zgjuar potencat e pergjumosura dhe mepastaj i kan detyruar te bejne te pamunduren per te justifikuar levdatat. Leximi i disa shkrimeve tuaja shum shpejte ma dha karakterin e juaj ne shuplak dore dhe me padurim nxitoj te bashkangjes miqesine me ju per te me plotesuar edhe me shume ne perpjekjet e mia ne larje borxhi ndaj sojit qe i takojme .


Ne vend te fjalpershendetjes ;
jam aty ku jeni ju ku ujit uj i i thone e bukes buke.

Paradox_13
06-03-07, 21:19
Penesti i nderuar.
Ne ato pak shkrimet tuaja arrita te identifikoj nje mendimtar i cili fuqishem i jep nje ze te kjart qenjes son kombetare,aty vrej nje kontrast dukshem te theksuar per te dhen te plot dhe sa me te qart iden.
Ju pergezoj.
Mire se na vjen ne mesin tone ore mik.

Dea_A
06-03-07, 22:12
Pershendetje dhe mireseardhje ,te deshiroj !
Se si me duken disi te kapshme ,te njohura shkrimet tua!

Albanian eX|PerT
07-03-07, 06:22
…uroj Agollin per hapjen e kesaj ode, per mikun tone Penistin… Gjithashtu Penistit i deshiroj cdo te mire ne mesin tone…

Porse dua te bej nje sqarim…!!! Me falni,.. porse e pash te nevojes… ndoshta per dikend eshte vetem perkujtim…!!!!

....mos te harrojme te nderuar, se edhe aty ku bukes i thone 'Bröd' apo ujit 'vatten' apo aty ku i thone bukes 'psomi' e ujit 'nero', apo edhe aty ku bukes i thone 'pane' e ujit 'akua', apo edhe aty ku bukes i thone 'bread' apoe ujit 'water', apo edhe aty ku bukes i thone 'lep' e ujit 'voda',... mos te harrrojme, se edhe aty kane qene te shtrire te paret tane, pellazget e dashur, qe kane folur shqipen e bukur....!!! Gjuha jone, me e mira ne Bote,... eshte burimi i te gjithe ketyre fjaleve...!!!!

rrespekt per ju
albanian expert

Penesti
07-03-07, 12:50
Pershendetje DEA A

Nje konstatim qe eterizohet koheve te fundit kodifikon mardheniet njerzore kesisoji: ARMIQESI DHE MIQESI TE PERHERSHME SKA , KA INTRES TE PERHERSHEM. Un nuk jam ne anen e ketij konstatimi dhe gjithnje e me teper me shoqerojne raportet e mirfillta qe kam me njerzit.Si duket ky botkuptim po me forcohet dit e me teper dhe ja qe edhe ky kompliment i juaji rreshtohet ne te.
Ju falemenderit perbotshem.

Murgesha
07-03-07, 13:05
Penesti pas mirėseardhjes qė tė kam dėshiruar nė privat po shfrytėzoj rastin tė tė pėrshėndes edhe njėher tek oda e jote.

Kalo sa mė mirė nė FD.

Murgesha!

jEtA_1
07-03-07, 13:11
Penesti se pari pershendetje dhe mirseardhje ne mesin ton , edhe pse ke ber pak postime ato kan vleren e vet dhe lirisht nje postim tendin mund ta krahasoj me 100 postime tjera qe shkruajn e nuk din cka shkruajn . Nje forum siq eshte Dardania ka nevoj per nje person qe ka nje intelegjenc siq je ti andaj mburrem qe ne ket mes gjindem dhe une respekt te veqant per ju Penesti

Penesti
07-03-07, 16:51
Penesti se pari pershendetje dhe mirseardhje ne mesin ton , edhe pse ke ber pak postime ato kan vleren e vet dhe lirisht nje postim tendin mund ta krahasoj me 100 postime tjera qe shkruajn e nuk din cka shkruajn . Nje forum siq eshte Dardania ka nevoj per nje person qe ka nje intelegjenc siq je ti andaj mburrem qe ne ket mes gjindem dhe une respekt te veqant per ju Penesti
jETA 1

Freskia, ngazellimi dhe fisnikeria e rreshtave qe i drejtoni ndaj meje nuk ka se si shpjegohen ndryshe veqse nje deshir mirseardhje e perkryer dhe kryekeput shqiptarqe. Nje oferte miqesore te ketij lloji do e deshironte secili prej nesh. Un ndjehem i privelegjuar qe kam pararendes miq si ju dhe te tjeret qe nuk hezituan pakursimfjalesh te me inkurajojne ne perpjekjen time per familjarizim ne FD.Besoj thellesisht
se se bashku do ja dalim te instalojme oden shqiptare ne kete forum e cila ne mungese shkaollash ne te kaluaren ka perfaqsuar Universitet Kombetar. E kam shum te lehte te deshifroj gjithsecilin qe me botkuptimet e veta frekuenton shqip. Andaj kenaqesi per mua esht ndjenja e te qenit bashkebisedues me ju ne te gjitha variantet edhe ather kur ndoshta mendoni ndryshe nga une. Me pergezimin e juaj sot ne diten e arsimit fitova dhuraten me te kendshme e cila teresisht eshte e barazvlefshme me dhuratat qe tani dekorojne vitrinat e dhomes sime.
E madhe je Jeta1.

Penesti
07-03-07, 16:59
Penesti pas mirėseardhjes qė tė kam dėshiruar nė privat po shfrytėzoj rastin tė tė pėrshėndes edhe njėher tek oda e jote.

Kalo sa mė mirė nė FD.

Murgesha!
Murgeshe e nderuar.
Me sa duket komunikimi i pare qe pata me ju u shendrua ne "fajtor" kryesor per kete miqesi te shpejte edhe me antaret tjere te forumit. Ju qysh ne fillim mi hapet shtigjet dhe me mbjellet vetbesimin per te vazhduar metej. E pranoj pa hezitim me "ngateruat " perbotshem ne forumin e juaj.Ju pergezoj ne kete drejtim , paskeni sensin e mire e gjahtarit dhe hedhjegrepi s`ju shkon huq.
Falemenderit

jEtA_1
09-03-07, 11:55
jETA 1

Freskia, ngazellimi dhe fisnikeria e rreshtave qe i drejtoni ndaj meje nuk ka se si shpjegohen ndryshe veqse nje deshir mirseardhje e perkryer dhe kryekeput shqiptarqe. Nje oferte miqesore te ketij lloji do e deshironte secili prej nesh. Un ndjehem i privelegjuar qe kam pararendes miq si ju dhe te tjeret qe nuk hezituan pakursimfjalesh te me inkurajojne ne perpjekjen time per familjarizim ne FD.Besoj thellesisht
se se bashku do ja dalim te instalojme oden shqiptare ne kete forum e cila ne mungese shkaollash ne te kaluaren ka perfaqsuar Universitet Kombetar. E kam shum te lehte te deshifroj gjithsecilin qe me botkuptimet e veta frekuenton shqip. Andaj kenaqesi per mua esht ndjenja e te qenit bashkebisedues me ju ne te gjitha variantet edhe ather kur ndoshta mendoni ndryshe nga une. Me pergezimin e juaj sot ne diten e arsimit fitova dhuraten me te kendshme e cila teresisht eshte e barazvlefshme me dhuratat qe tani dekorojne vitrinat e dhomes sime.
E madhe je Jeta1.
I nderuar Penesti edhe une jame per instalimin e odes shqiptare dhe lirisht mund te bashkpunojm ne kete drejtim , per ate dhe intuita ime ndaj shkrimeve tua nuk me ka zhgenjyer duke te vlersuar njerin nder postuesit e ralle qe besoj shkrimet tua do te ken lexues te shumt qe do ti lexojn keto rreshta me vemendje mbes me shpres se do te na postosh edhe shume shkrime tjera .......

Penesti
09-03-07, 16:57
I nderuar Albanian Expert
E pranoj gabimin e padashem ndoshta. Ju qe i referoheni gjithkohes pellazgeve ju perkujtoj se Penestet jane dege e tyre andaj nese nuk gabohem une ndoshta edhe mund te perbuzem se nuk jam i paprekshem por Penestet se besoj se meritojne perbuzje apo jo. Te lutem mos me keqkupto por faji esht i juaji kur ne vend te Penesti ju dy her radhazi perdorni flalen Penisti perskaj sqarimit me z. Agollit per kete qeshtje. Nuk me ben pershtypje mua por frigohem se ju zbret juve nivelin nje pakujdesi e vogel si kjo.
Nderkaq sa per perkujtimet qe i beni ndonse edhe keni drejte per ata qe nuk kane shfletuar historine shqiptare e sa me perket mua ju siguroj se thenia qe kam perdorur nuk dimensionon territore, ajo eshte perkujtuese pa dallim ku ndodhet ai qe flet se paku edhe me vetveten shqip.
Me te mira dhe miqesisht Penesti.

Penesti
09-03-07, 18:02
I nderuar Penesti edhe une jame per instalimin e odes shqiptare dhe lirisht mund te bashkpunojm ne kete drejtim , per ate dhe intuita ime ndaj shkrimeve tua nuk me ka zhgenjyer duke te vlersuar njerin nder postuesit e ralle qe besoj shkrimet tua do te ken lexues te shumt qe do ti lexojn keto rreshta me vemendje mbes me shpres se do te na postosh edhe shume shkrime tjera .......
E nderuar Jeta1
E pata lehte te lexoj qellimin e juaj qe ne fillim. Perkrahjen e pa rezerve per idene time ju e ofroni jo rastesisht. Tere kohen verej se ndermjet disa antareve te forumit po zhvillohen polemika qe sjane gje tjeter veqse harxhim energjie dhe shfrenim emocionesh ( ne rastet kur ju mungon teksti e banalizojne polemiken). Jam i bindur thellesisht se tek cdonjeri prej tyre egziston energjia pozitive te cilen ndoshta edhe pa vetedije e ngulfasin per gjera te kota dhe si e tille ajo i sherben si harxh mullijte jasht gardhit. Se kendejmi jam i mendimit se kendveshtrimet tona edhe duhet te jene te ndryshme sepse polemikes apo debatit do i humbej kuptimi por ama kam pershtypjen se i tere opusi i falje-lutjeve tona vetem sa i shmanget objektivit qe kemi, andaj ndaj mendjen se disa temat qe hapen, apriori paracaktojne barikadimet e panevojshme.
E gjeta rastin ne kete shkembim fjalesh dhe idesh me ju qe te inicoj tema qe dosido jan te diskutueshme dhe qe kerkojne angazhime serioze per te menjanuar sa eshte e mundur anomalite qe shfaqen brenda sojit tone. Nuk pretendoj verje pike kesaj dukurie aq me teper tani kur vrullshem mbi qiellin shqiptare hijezohen mjegullinat e akredituara nga kuzhinat me te sofistikuara per ndalrritjen e nje populli te cilit i shfaqet fati historik si shkendijedrite pas ndonje tuneli te stergjatur shekullor.Cdo race e menqur tani si kurdohere me pare tere potencialin do e shigjetonte ne nje cak. E kemi per borxh qe ne momente te ketilla te sillemi pergjegjshem dhe historikisht. Brazat qe vijne nuk do e pranojne kerkimfaljen tone. Te tilla momente perseriten ne cepet e qindvjeqareve.
Pra, jam ithtar i temave qe ngerthejn kendveshtrime te ndryshme dhe te cilat ne asnje variante te mundshme nuk nxisin ndasite berlinase brenda nesh sepse e tere kjo se fundi do rezultoje epilogjet vetshkateruese paraprakisht te sajuara nga soji qe i gjason hijenave.
Ja disa prej temave qe i kisha propozuar per nje trajtese polemizuese:
Roli i femres ne edukimin e shoqerise sone
Arsimi i politizuar apo politika e arsimuar
Quo Vadis brezi 21
Prespektiva e njerezve pa percaktime politike
Mediat ne shoqerine shqiptare
Historia ne funcion te edukimit patriotik
Shkaqet e devijimeve morale
Varferia dhe solidarizimi me to
Diaspora shqiptare dhe prespektiva e saj
Bashkeshortesia dhe peripecite e saja
Gjuha dhe shtremberimet e saja
Dialektet pasuri apo ndasi
Festat Kombtare si duhet festuar ato
Arsimi , anomalte dhe prespektiva
Vlerat dhe pseudovlerat
Titujt shkencor dhe vlerat
Shkollat private-perparsi?
Feja embleme e tolerances
......

Ju bezdisa Jeta por ju lutem me kuptoni esht nje reagim krejt i natyrshem.
Dliresia e juaj e trazon gjenin shqiptarisht

Luana
10-03-07, 01:24
Pershendetje te embela nga une dhe vetja ime :wink:

Penesti
10-03-07, 15:10
E nderuar qofsh z. Luana!
Pa dashur te prejudikoj motivin qe ju shtyn ne vendosjen e relacioneve me mua jam i prirur te besoj se kjo pershendetje esht nje zgjatjedore dhe konsiderate per paraqitjet e mia. Uroj nje bashkekomunikim te shendetshem te sinqerte dhe parasegjithash njerezor.
Me sa kam percjellur shkrimet e juaja nuk gaboj kur konceptet e juaja i bashkerendoj ne kornizen e asaj qe dimensionohet vetem shqip dhe shqiptarisht.
Me shpres bashkepunimi per mireqenie te gjenit tone.

Buqja_ch
11-03-07, 09:39
I nderuar Penesti ne kete mengjez te bukur te se dielles..deshta te pershendes edhe un...
te uroi mir se ardhje ne kete shoqri..dhe shume te mira ne jete..

Me RRespekt per Ju.......

Paradox_13
11-03-07, 09:47
E marr me mend se je ne gjume ende,po sikur te kisha pak ma afer per inati do ta kisha zbraz nje kof uje fytyres....ahahahahha

Te pershendes i nderuar dhe te deshiroj nje vikend me plot relaks...
Paradox_13.

Penesti
11-03-07, 14:33
E nderuara Buqe!
Se si ma zbukurove sot oden...Jam i nderuar qe ne dhompritjen time fjelet e juaja dekorojne perjetesisht miqesine me ju. E ndjej qe kjo miqesi e sinqerte ne vazhdim do i prije lakmive te antareve tjere per te qene pjese e saj. Nuk jane perallore synimet per ti dashur njerezit pa dallim ( dhe une kete dobesi e kam) ani pse zhgenjimet me te medha vijne pikerisht prej ketij soji. I prije besimit per jetesimin e miqesive kudo gjitmone dhe perbotshem.

vjeshta
11-03-07, 15:47
Ju pershendes dhe ju uroj mireseardhje ,qaste te kendeshme ketu ne mesin tone .


Vjeshta.

Penesti
12-03-07, 18:17
Tung Paradox
Ani de mere kofen me uje e ne me gjetsh ne shtrat hedhe por se besoj e ti e di mire se mua ora 7 e mengjezit edhe mund te me gjej ne shtrat por ather diqka e rende mund te kish ndodhur... ather meri gersheret e pregatitem per sall te operacionit... haha

Penesti
12-03-07, 18:18
Z.VJESHTA

Mirepritjen e ofruar nga ju ska se si e kuptoj ndryshe veq se nje perkrahje e ngjajshme si ajo e femiut qe perpelitet te nderoj hapat e para. Un jam i ri ne Forum dhe perkrahjet e ketij lloji me jan te nevojshme aq shume. Nuk prejudikoj qe keto perkrahje ti prangos ne berjeqejfi.Ju pres dhe mirepres edhe ateher kur keni kundershtime ne pikpamjet e mia sepse ato i konsideroj po aq te vlefshme per sajimin e nje polemike te shendoshe dhe frytedhenese.
Per rrespekt dhe njohje reciproke

vjeshta
12-03-07, 18:24
Z.VJESHTA

Mirepritjen e ofruar nga ju ska se si e kuptoj ndryshe veq se nje perkrahje e ngjajshme si ajo e femiut qe perpelitet te nderoj hapat e para. Un jam i ri ne Forum dhe perkrahjet e ketij lloji me jan te nevojshme aq shume. Nuk prejudikoj qe keto perkrahje ti prangos ne berjeqejfi.Ju pres dhe mirepres edhe ateher kur keni kundershtime ne pikpamjet e mia sepse ato i konsideroj po aq te vlefshme per sajimin e nje polemike te shendoshe dhe frytedhenese.
Per rrespekt dhe njohje reciproke

Flm ,se besoj qe keto fjal do ti thuash edhe ma vone ,sepse te debatosh me mu duhet me i pas trut e ......:biggrin:,sa qe shumica ikin ,por mbasi po e shoh qe jeni nje mik i paradoxit ,ku do te thot qe mund te jeni mik edhe i imi ,te kisha lutur qe te konsultohesh me te per durimin ndaj meje .:redface:

Respekt reciprok ,

Vjeshta!

Paradox_13
12-03-07, 18:27
Flm ,se besoj qe keto fjal do ti thuash edhe ma vone ,sepse te debatosh me mu duhet me i pas trut e ......:biggrin:,sa qe shumica ikin ,por mbasi po e shoh qe jeni nje mik i paradoxit ,ku do te thot qe mund te jeni mik edhe i imi ,te kisha lutur qe te konsultohesh me te per durimin ndaj meje .:redface:

Respekt reciprok ,

Vjeshta!


Penesti i nderuar...
Nese don te ngritet pluhuri pas teje,duhet te jesh miku i mikes sime.....edhepse je pak i zaift bre...ahahahah

vjeshta
12-03-07, 18:36
Penesti i nderuar...
Nese don te ngritet pluhuri pas teje,duhet te jesh miku i mikes sime.....edhepse je pak i zaift bre...ahahahahHahahaha o mbas juve u baft tym e flak ,veq une te jem rahat .:tongue:

Penesti
12-03-07, 19:51
Se besoj se ke karakter piromane. Vet nofka vjeshte esht sinonim i fikzjareve apo jo . Se paku nese vjeshta sjell shi ajo ather i shuan zjaret qe i kan kaplu malet ne stin verore.
perhsndetje ne dimer e pa bore .

Penesti
12-03-07, 20:13
Penesti i nderuar...
Nese don te ngritet pluhuri pas teje,duhet te jesh miku i mikes sime.....edhepse je pak i zaift bre...ahahahah


Mos me frigo bre mik kaq shum . Se kto pun nuk perballen me zajfllek e trashsi...
mos u bej merak ti se i kam ba do vjet dyrve te huja. E besa nuk jam dal shum i lagur. Thashethemet si ve nkallap te merziave. Ato me bejn te qeshem edhe kur i kam vetullat e vrejtura hahahha

Albanian eX|PerT
12-03-07, 20:16
I nderuar Albanian Expert
E pranoj gabimin e padashem ndoshta. Ju qe i referoheni gjithkohes pellazgeve ju perkujtoj se Penestet jane dege e tyre andaj nese nuk gabohem une ndoshta edhe mund te perbuzem se nuk jam i paprekshem por Penestet se besoj se meritojne perbuzje apo jo. Te lutem mos me keqkupto por faji esht i juaji kur ne vend te Penesti ju dy her radhazi perdorni flalen Penisti perskaj sqarimit me z. Agollit per kete qeshtje. Nuk me ben pershtypje mua por frigohem se ju zbret juve nivelin nje pakujdesi e vogel si kjo.
Nderkaq sa per perkujtimet qe i beni ndonse edhe keni drejte per ata qe nuk kane shfletuar historine shqiptare e sa me perket mua ju siguroj se thenia qe kam perdorur nuk dimensionon territore, ajo eshte perkujtuese pa dallim ku ndodhet ai qe flet se paku edhe me vetveten shqip.
Me te mira dhe miqesisht Penesti.
I nderuar! Eshte i mundur nje gabim i llojit te tille, perderisa nuk e kam menduar nickun tuaj si emer domethenies, porse si iniciale, qe mbas saj fshihet kuptimi i dickaje interesante..!!!

...ndersa sa i perket perkujtimit, ajo kishte te bene, qe te i tregoj vellaut tim Agollit, se edhe pse ai eshte ne nje vend ku bukes e ujit nuk i thone sikur ne Shqiperine Etnike, prap se prap ta kete parasysh se ato vende kane qene tonat, dhe ato fjale jane bijat e gjuhes shqipe.

...me rrespekt te vecant per ju...
...albanian...!!!

Penesti
12-03-07, 22:53
I nderuar! Eshte i mundur nje gabim i llojit te tille, perderisa nuk e kam menduar nickun tuaj si emer domethenies, porse si iniciale, qe mbas saj fshihet kuptimi i dickaje interesante..!!!

...ndersa sa i perket perkujtimit, ajo kishte te bene, qe te i tregoj vellaut tim Agollit, se edhe pse ai eshte ne nje vend ku bukes e ujit nuk i thone sikur ne Shqiperine Etnike, prap se prap ta kete parasysh se ato vende kane qene tonat, dhe ato fjale jane bijat e gjuhes shqipe.

...me rrespekt te vecant per ju...
...albanian...!!!
I nderuar !
E kuptova teresisht kete sqarim tuajin dhe leshimgabimin qe duket te jete i rtastesishem. Per asnje moment nuk me shqetesonte mua por isha tejet i sigurt qe ju ska se si mendoni ndryshe nga shum shkrime qe ju jeni parimisht i thirur per mosofendime.
E sa per pellazget keni te drejte ndonese autor te ndryshem siq jane Gjyzepe Katapano- filolog e shum te tjere dite e me shume po e vertetojne se pellazget dhe pellazgjishtja do jet baze e gjuheve te mepastajme pra edhe te asaj latine qe deri dje konsiderohej si bazament i gjuheve indoeuropjane.
Rrespektueshem gjithere kur konsiderata frekuenton reciprokisht

ninnela
12-03-07, 23:04
Pershendetje per ty edhe pse eshte hera e pare qe hasi ne nofken tende ketu

Uroj te kesh fat dhe lumturi ne jete :smile:

Ja kalofsh mire


Respekt Ninnela:wink:

Penesti
12-03-07, 23:16
Penesti i nderuar...
Nese don te ngritet pluhuri pas teje,duhet te jesh miku i mikes sime.....edhepse je pak i zaift bre...ahahahah


O Paradox a e ke llogarit edhe sa postime i ben 5000; 5000-4919=81 , hahah
ni pjes te atij pluhurit qe do bie mbi ju po e mar un... veq vazhdo se miqte e mire nuk njihen duke e ngrene nje thes me kryp por ne raste te veshtira...

Penesti
12-03-07, 23:22
Pershendetje per ty edhe pse eshte hera e pare qe hasi ne nofken tende ketu

Uroj te kesh fat dhe lumturi ne jete :smile:

Ja kalofsh mire


Respekt Ninnela:wink:
Thjesht e bukur nga ju po me vjen kjo pershendetje ne keto oret e mbremjes per te me lene zgjuar edhe me ne kujtesen e shtimmiqesie me mike si ju. Se sa shum me pelqeu kjo nofka Ninnela.
Prano dorzgjatjen time gjithhere e kudo z. Ninela. Tani jam i pasur edhe per nje mike si ju.

ninnela
12-03-07, 23:25
Te falemnderit per miqesine tuaj te fresket ,je i mireseardhur ne cdo kohe :smile:

rilinda
15-03-07, 00:57
http://www.skydiveworld.com/ecards/data/media/3/love01.jpg

Penesti
15-03-07, 17:44
http://www.skydiveworld.com/ecards/data/media/3/love01.jpgFalemenderit !
Rilindem gjithnje kur urimet vijne te pambeshtjellura , dmth ashtu te xhveshura . Te tilla urime ja kan lakmi te gjithe pa perjashtim shpirtbardhet po se po por edhe te tjeret....

ARI_03
17-03-07, 11:07
http://www.grusskartenkoenig.de/images/de/ecards/wochenende/wochenendgruss.jpg

Penesti
17-03-07, 17:24
http://www.grusskartenkoenig.de/images/de/ecards/wochenende/wochenendgruss.jpg
Urim i mrekullueshem !
faleminderit dhe juve gjirthashtu

Buqja_ch
18-03-07, 14:14
mir dita i nderuari Penesti..sod vendosa te iku nga strofulli im..dhe mora rrugen drejt te oda jote..
ki te drejt se um thu e strukur..se deshira ime eshte ma shum te lexoi dhe te priti musafir se sa.
te foli a te bej vizita..te gjith kan mendu se un ktu jom ma e re,por jo ,,jom qe sa vite vetum duke i lexu ktu te gjith..dhe dikur vendosa te jem musafire edhe me germa..dhe jam ne mesin e me te mirve..
me fal per kto fjal te gjata..mbes me shpres se do te kalosh mir edhe ket dite pushimi..

shum te mira per shume vite..nga Buqja

falma_lotin
22-03-07, 17:50
Deshiroje edhe une te beje nje pershendetje zemrore per ju i nderuar dhe shum i rrespektuar Penesti .Kudo qe jeni dhe kudo qe ndodheni te uroje lumturi,fat,shendet dhe paqja te mbretrojne ne familjen tuaj ,pra sukse ne lemit e jetes sate.

http://img226.imageshack.us/img226/1059/herz01yz4.pngMe rrespekt falma_lotin

Penesti
24-03-07, 00:01
Deshiroje edhe une te beje nje pershendetje zemrore per ju i nderuar dhe shum i rrespektuar Penesti .Kudo qe jeni dhe kudo qe ndodheni te uroje lumturi,fat,shendet dhe paqja te mbretrojne ne familjen tuaj ,pra sukse ne lemit e jetes sate.

http://img226.imageshack.us/img226/1059/herz01yz4.pngMe rrespekt falma_lotin
Sa urim i veqante nga ju falam lotin
te tilla urime relievizohen ne kujtesen time perjetesisht. ju falemnderit dhasht zoti ju kthefsha me te mire... ashtu siq edhe meritoni.

Buqja_ch
25-03-07, 10:57
te pershendes dhe te kalosh ni dite pushimi
si eshte me se miri....

Buqja

Sy_kaltra
25-03-07, 11:27
http://www.flairmyspace.com/userpics/graphics/thumbnail/days/daysofweek42.gif

Penesti
25-03-07, 17:33
te pershendes dhe te kalosh ni dite pushimi
si eshte me se miri....

Buqja
Falemenderit Buqe .. pershendetjet e juaja vijne jo rall here si prehje per te sanuar ndonjeher zhgenjimet e momentit...

Penesti
25-03-07, 17:37
http://www.flairmyspace.com/userpics/graphics/thumbnail/days/daysofweek42.gif

Ma bete te kendshem ket fundjave me urimin qe ma percollet ju kaltersisht ...falemederit

rilinda
02-04-07, 11:38
http://www.supergreetingcards.com/cards/3915.jpg

Penesti
02-04-07, 16:26
http://www.supergreetingcards.com/cards/3915.jpg

Uratat e juaja te rilindin ndjenjen e miqesise perskaj ditancave hapsinore dhe kohore.

Albanian eX|PerT
03-04-07, 22:14
http://www.classact.ca/RubberStamps/Words/Word%20Stamps/EX11B_B_HaveaNiceDay.jpg

vjeshta
04-04-07, 13:27
http://img85.imageshack.us/img85/2187/wasser008408jjjjjpb3.gif


Urime ditelindjen ,edhe shume e shume te tjera ne mesin e me te dashureve tu.


Vjeshta!

Paradox_13
04-04-07, 13:39
http://img85.imageshack.us/img85/2187/wasser008408jjjjjpb3.gif


Urime ditelindjen ,edhe shume e shume te tjera ne mesin e me te dashureve tu.


Vjeshta!

Vjeshta ..,seq me befasove me ket urim,nuk e them kot se syrin tel e ke ahahahhaahah

Sidoqoft per hajr te koft o Penestoooo,edhepse nuk me paske ftuar sonte more i marrum....

Penesti
04-04-07, 13:51
http://img85.imageshack.us/img85/2187/wasser008408jjjjjpb3.gif
.

Urime ditelindjen ,edhe shume e shume te tjera ne mesin e me te dashureve tu.


Vjeshta!

Ne te gjitha shkrimet e mia drejtuar juve nuk paskem shtuar asgje nga ajo qe vertet jeni ...... Falemenderit Vjeshta per te mire dhe ne gzime ju kthefsha

Penesti
04-04-07, 13:52
http://www.classact.ca/RubberStamps/Words/Word%20Stamps/EX11B_B_HaveaNiceDay.jpg


Falemenderit Pellazg. Urimi i juaj e fuqizon serishem konsideraten per nje miqesi vllau.

Penesti
04-04-07, 13:55
Vjeshta ..,seq me befasove me ket urim,nuk e them kot se syrin tel e ke ahahahhaahah

Sidoqoft per hajr te koft o Penestoooo,edhepse nuk me paske ftuar sonte more i marrum....
Ditelindja ime mi kujton relacionet e ngucjeve me ty kur ti cdoher dilje fitues ....hahahaha ne saje te dajeperkrahesve tu ...... tani ste kan mbet shum veq dy hahahahah dhe ata te pafuqishem dhe po te perkujtoj qe ne te ardhmen mos ja msy.....
faleminderit shum ....

Paradox_13
04-04-07, 14:04
Ditelindja ime mi kujton relacionet e ngucjeve me ty kur ti cdoher dilje fitues ....hahahaha ne saje te dajeperkrahesve tu ...... tani ste kan mbet shum veq dy hahahahah dhe ata te pafuqishem dhe po te perkujtoj qe ne te ardhmen mos ja msy.....
faleminderit shum ....


Mire e thua Penesti edhepse shumehere kualiteti dominon mbi kuantitetin,veqse mos harro se prap qaj thiu i moqem jam, e sidomos kur eshte ne pytje dhallti....ahahahahhaa

Te uroj nga zemra edhe njeher per ditelindjen tende duke te deshiru shendet dhe qdo te mire ne jeten tuaj ty o miku ime ngucakeq.....
Urime..

Buqja_ch
04-04-07, 16:47
SHUME URIME PER DITLINDJE...SHUME FATE
E GEZIME PER SHUME VITE ...SHENDET PER SHUME MOTE

URIMEEEEEEEE

Te pershndet Buqja....

Albanian eX|PerT
04-04-07, 17:32
Falemenderit Pellazg. Urimi i juaj e fuqizon serishem konsideraten per nje miqesi vllau.
Gezohem! :smile:

Gjithashtu shfrytezoje rastin te te uroje ditelindjen, duke te deshiruar jete te gjate me perplot perspektiva, lumturi e gezime, rahati e komoditet!

Ju nderon!
Experti!

jEtA_1
04-04-07, 18:11
Per shokun tone dhe mikun ton virtual nje pershendetje speciale me rastin e ditlindjes uroj qe ti festoj edhe 100 pranvera tjera me shendet lumturi dhe suksese te nipasnishme ne te gjitha sferat e jetes urime pra edhe njiher nga une mikja jote jEtA_1

Penesti
04-04-07, 18:37
SHUME URIME PER DITLINDJE...SHUME FATE
E GEZIME PER SHUME VITE ...SHENDET PER SHUME MOTE

URIMEEEEEEEE

Te pershndet Buqja....

Eh Buqe sa te kendshme jan urimet e juaja . Urime te tilla prej jush do i kisha dashur me shume se 100 e sa.

Penesti
04-04-07, 18:42
Per shokun tone dhe mikun ton virtual nje pershendetje speciale me rastin e ditlindjes uroj qe ti festoj edhe 100 pranvera tjera me shendet lumturi dhe suksese te nipasnishme ne te gjitha sferat e jetes urime pra edhe njiher nga une mikja jote jEtA_1
Shuum falemenderit Mike e nderuar! Cdo shkronje e shkruar ishte speciale ashtu siq jeni edhe vet. Ua kthefsha ne me shum se njeqind rast-ditlindjesh tua...

selvija
04-04-07, 19:12
http://s128.photobucket.com/albums/p165/commentgraphics/Birthday/cf2bd26185bbc05.jpg (http://www.layoutmygraphics.com/)

Agolli
04-04-07, 20:33
Urime ditelindja i nderuari Penesti!
Te deshiroj edhe shume te tjera, ''''fati dhe lumturija te shoqerofshin gjate gjithe jetes''''

Agolli.......

gazi-de
04-04-07, 21:00
URIME datelindja Penesti....i gezofeshe edhe njeqinde pranevera.........

legenda
04-04-07, 21:05
ndegjova nga Vjeshta se e ke ditelindjen,urime edhe shume e shume ditelindje tjera....

http://www.babyundfamilie.de/media/F060802ANONP110015/F060810PUBAP111416/BXP44748Geburtstagskuchen_i4.jpg

e_martumja
04-04-07, 22:57
Sa vjet i mbushe more se spo di ēfar dhurrat me te dhurru :biggrin:


Edhe nje her po ta uroj ne oden tende...Cdo te mire ne te ardhmen te deshiron e_martumja

LuLjaa
04-04-07, 23:00
http://i109.photobucket.com/albums/n52/ultra4ver/img/hello/013.gif

Luana
04-04-07, 23:10
Penesti te Uroj edhe Nji mije tjera hahahahhhaa


Urime ditelindjen dhe te deshiroj fat e sukses per ket vite ....Kliko ketu... http://http://greetings.riversongs.com/greetings/happy_birthday.html

Luana
04-04-07, 23:13
Linkun e dergova gabim , te lutem provo edhe nji here ..


http://greetings.riversongs.com/greetings/happy_birthday.html

Penesti
04-04-07, 23:44
Linkun e dergova gabim , te lutem provo edhe nji here ..


http://greetings.riversongs.com/greetings/happy_birthday.html

Urimet e juaja ( Selvije, Luana, E martomja Lulja Ylberi dhe te tjeret pararendes ) me inkurajojne ne ndjesine time se zhgaravitjet e mia ia dalin te peshojne sado aq ne kujtesen e juaj.E pranoj , per kete jam i ngazellyer po druaj gjithnje e me teper te mos zhgenjej konsideraten tuaj te shprehur ndaj meje .
gjithnje me perkushtim miqesie dardane per Ju

Penesti
04-04-07, 23:48
ndegjova nga Vjeshta se e ke ditelindjen,urime edhe shume e shume ditelindje tjera....

http://www.babyundfamilie.de/media/F060802ANONP110015/F060810PUBAP111416/BXP44748Geburtstagskuchen_i4.jpg

Dhurate e bukur kjo legende ... Shija e saje pa pertypje te ofron miqesine qe e shprehni aq kendeshem ...
ju falemnderit

Dreni30
05-04-07, 00:03
I nderuar, urime ditelindja e u befsh plak i vjeter, njeherit shendet e lumturi me te gjithe te afermit tu.Dreni.

Penesti
05-04-07, 11:15
I nderuar, urime ditelindja e u befsh plak i vjeter, njeherit shendet e lumturi me te gjithe te afermit tu.Dreni.

Te falemnderit Dreno.... ta kthefsha ne gzime tuaja...

Buqja_ch
06-04-07, 12:48
Kalo sa me mir keto dit feste..dite te pushimit...
se na iken ditet po ikin vitet....

te pershndes dhe shume te mira paq

Buqja

legenda
08-04-07, 10:20
http://image.blog.livedoor.jp/mailnobu/imgs/d/b/dbbb0c69.jpg

rilinda
08-04-07, 12:37
http://haurat.free.fr/images/Bonjour/BJR042.gif

ninnela
09-04-07, 12:38
Pershendetje penesti,uroj te kesh nje jave te mbare

NINNELA

Penesti
09-04-07, 13:51
http://image.blog.livedoor.jp/mailnobu/imgs/d/b/dbbb0c69.jpg

Falemnderit legenada per pershendetjen ...

Penesti
09-04-07, 13:52
http://haurat.free.fr/images/Bonjour/BJR042.gif
Tung e falemnderit Rilinda ... po si po e kalon fillim prillin pranveror qe simbolizon rilindjen e natyres po edhe te zgjuarsise njerzore te cilen ti se ke mangut asnjehere...

Penesti
09-04-07, 13:55
Pershendetje penesti,uroj te kesh nje jave te mbare

NINNELA
Urimi i juaj e forcon ambicien dhe disponimin e njeriut gjithehere aq me teper kur ai buron i pa ndikuar thjesht miqesore

Djellza:
14-04-07, 22:27
Pranoni pershendetje me te sinqerta nga une i nderuar .

Ju rrespekton Djellza

Paradox_13
15-04-07, 14:04
Pershendetje,.nje pasdite te kendeshme ju deshiroj..
Paradoxi.

rilinda
15-04-07, 17:40
http://haurat.free.fr/images/Bonjour/BJR025.gif

gazi-de
16-04-07, 12:52
Penesti pershendetje..........

LuLjaa
17-04-07, 02:17
Pėrshėndetje i nderuar.

http://i121.photobucket.com/albums/o240/cositaChikita/weekendbutterfly0213xr8pp.gif

Sy_kaltra
20-04-07, 17:55
http://cards.lovingyou.com/platinum/images/helloh014.jpg

rilinda
21-04-07, 21:55
http://www.blogadorn.com/graphics/friends/friend00029.gif

uck_aksh
23-04-07, 00:34
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/pershendetje.jpg

gazi-de
27-04-07, 11:40
Pershendetje........

Luana
28-04-07, 19:53
http://i109.photobucket.com/albums/n52/ultra4ver/img/hello/040.gif

LuLjaa
07-05-07, 19:05
Penesti t'pershendes ku do qe t'jesh.

http://img120.imageshack.us/img120/6166/n1887bcn8.gif

gazi-de
09-05-07, 22:29
http://www.uni-ulm.de/azubi/fachinformatiker/praktikanten/johannes_gaiser/bilder/hallo_hallo_yellow.jpg

selvija
11-05-07, 20:58
http://www.zangygraphics.com/fri/9.gif (http://www.zangygraphics.com/picture.php?c=fri&n=9)

Buqja_ch
13-05-07, 18:44
Me ni mire dita nga larg i nderuar Penesti te pershndes
duke te deshiru shum te mira Ty e familjes tende

me shum rrespekt

Buqja

vjeshta
22-05-07, 02:40
Pershendetje dhe respekt per juve i nderuar.


Vjeshta!

uck_aksh
24-05-07, 04:23
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/ddddddd.jpg

selvija
26-05-07, 17:26
Penest te pershendes dhe te uroj nje vilend te kendhshem

E mos ke frik se luget i kish lidh si mir,, do ti kethe nje dit,,sa hahet pitja me luge e pirun ahaha
http://www.henka.ee/images/6/730840titaankomplekt.gif
por per nder te lugve ta kthej nje bakshish te bukur,,
http://www.hopeajaloste.com/img/elisabeth/eh16.jpg

ninnela
28-05-07, 19:05
I nderuari Penesti te pershendes kudo qe je


Ninnela

rilinda
29-05-07, 00:10
Jeta tė servoftė pėrplot befasira tė kėndshme!

Shėndet!
Rilinda

Dreni30
30-05-07, 11:05
Shendet dhe gjithe te mirat, kudo qe te jesh.

Dreni.

Elina
31-05-07, 10:44
Ju pershendes ...:smile:

Arkza
05-07-07, 14:53
Penesti Te Pershendes dhe Ju Uroj Sukses.

uck_aksh
14-07-07, 01:30
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/hahahahahahah.jpg

vjeshta
30-11-07, 19:07
http://www.riversongs.com/Flas/lovely.html (http://www.riversongs.com/Flas/lovely.html)

Luana
02-12-07, 23:06
http://th196.photobucket.com/albums/aa133/ar43_2007/Hello%20Sunshine/th_c0e59df7.gif

Paradox_13
19-12-07, 12:31
http://ourworld.cs.com/fei%20hun%2018/Disejne_Mia/Eid.gif

LuLjaa
21-12-07, 02:16
Urime festa e Kurban Bajramit

Gėzim, harmoni dhe dashuri mbreterofte ne Familjen tuaj!

Buqja_ch
30-12-07, 06:56
..... Urime viti i ri 2008 .....

Dardan Kastrati
30-12-07, 15:17
http://img247.imageshack.us/img247/2464/shtepianedimerdv3.gif

Sy_kaltra
30-12-07, 15:23
http://www.postribe.com/album/albums/userpics/10001/normal_Gezuar_vitin_e_ri16.jpg

Buqja_ch
17-02-08, 14:58
http://www.youtube.com/watch?v=71zneo-wHNg

turisti
21-02-08, 22:04
http://www.rtv21.tv/site/img/images/content/marketing/pavaresine.gif

selvija
04-04-08, 13:50
Urime Penesti befsh 101 vite te bukura suksese te shumta...

http://shoutpix.com/graphics/birthday/fun-birthday.gif

vjeshta
04-04-08, 14:23
http://img85.imageshack.us/img85/2187/wasser008408jjjjjpb3.gif


Urime ditelindjen ,edhe shume e shume te tjera ne mesin e me te dashureve tu.


Vjeshta!

Eshte datelindja e dyte qe po e festoni ne Fd ...edhe shume te tjera me radhe.


Urime .......:smile:

Buqja_ch
04-04-08, 14:57
http://www.proidee.ch/uimgs/geschenkverpackung_gross.gif


Urime shumé urime pér Ty ...........

vjeshta
18-10-08, 22:19
http://img221.imageshack.us/img221/7366/vjeshtaod8.jpg (http://www.dardania.de/vb/upload/)