PDA

View Full Version : Bingooo*****


Faqet : [1] 2

legenda
09-03-07, 00:09
BINGOOOOO!!!!....
I KAM 10 MILIOOOOOON EURO
CKA PO INVESTOJME NE KOSOVE.

legenda
09-03-07, 00:10
une kisha investu ne nje DET:biggrin:
ne zemer te KOSOVES.


:wink: .

BINGOOOOO!!!!....
I KAM 10 MILIOOOOOON EURO
CKA PO INVESTOJME NE KOSOVE.

legenda
09-03-07, 00:13
http://www.new-dream.de/image/wallpaper/natur/strand-meer/strand-meer_59.jpg
une kisha investu ne nje DET:biggrin:
ne zemer te KOSOVES.


:wink: .

Dea_A
09-03-07, 00:24
http://www.new-dream.de/image/wallpaper/natur/strand-meer/strand-meer_59.jpg

Se cilat qytete e paskan taksirat me u zhduk nen uje moj Legende?!...... apo sa te madhe e kemi Kosoven veq deti aty po na mungon :tongue: !
Une do te i pasuroja politikanet po te isha fatlumja e Bingos e mos rastesisht po mendojn per popullin e mjere qe kane nevoje per det:tongue: !

prishtinasi
09-03-07, 00:30
BINGOOOOO!!!!....
I KAM 10 MILIOOOOOON EURO
CKA PO INVESTOJME NE KOSOVE.Ok, transferoj ne konton time se edhe une jam Kosove...haha...

legenda
09-03-07, 00:38
ahahaha,jo nuk desha te zhduk asnje qytet moj,po ta zgjerojme terenin,ia bejme vendin edhe DETIT na,ihaaaa
shqiptare jemi,ahahahaaa:wink:

Se cilat qytete e paskan taksirat me u zhduk nen uje moj Legende?!...... apo sa te madhe e kemi Kosoven veq deti aty po na mungon :tongue: !
Une do te i pasuroja politikanet po te isha fatlumja e Bingos e mos rastesisht po mendojn per popullin e mjere qe kane nevoje per det:tongue: !

legenda
09-03-07, 00:40
nese ma tregon fshehtesine,se cka don me investu pastaj:wink:
Ok, transferoj ne konton time se edhe une jam Kosove...haha...

gazi-de
09-03-07, 00:51
BINGOOOOO!!!!....
I KAM 10 MILIOOOOOON EURO
CKA PO INVESTOJME NE KOSOVE.


une mendoje legenda lule,me e mbushe kosoven vetem me lule,sepse ti e nderuare po i dojshe lulet shume...dhe vepra juaj shkruhet ne histori dhe ne liber te genisit..do te thote legenda e ka thy nje rekorte me lule...........ky eshte vetem mendimi im,se ato miljona jane tuat,ti mundesh te besh qe te duashe,vetem vlerso pak iden time,se nuke eshte e keqe...
me respeket per temen legend....

prishtinasi
09-03-07, 00:53
nese ma tregon fshehtesine,se cka don me investu pastaj:wink:Shume thjeshte...ne hapjen e institutit kosovare per hapsire (gjithesi) (IKH)

legenda
09-03-07, 00:59
flm GAZ,qe e pelqeve temen,kemi pas nevoje per kete teme,aaaa...


luleeeee.hmmm.ide e mire,por mendoj se pastaj KOSOVA behet shume e lakmueshme per ziliqare,:wink:

une mendoje legenda lule,me e mbushe kosoven vetem me lule,sepse ti e nderuare po i dojshe lulet shume...dhe vepra juaj shkruhet ne histori dhe ne liber te genisit..do te thote legenda e ka thy nje rekorte me lule...........ky eshte vetem mendimi im,se ato miljona jane tuat,ti mundesh te besh qe te duashe,vetem vlerso pak iden time,se nuke eshte e keqe...
me respeket per temen legend....

legenda
09-03-07, 01:02
nese behet RAFET_DJALI,drejtor:biggrin:
Shume thjeshte...ne hapjen e institutit kosovare per hapsire (gjithesi) (IKH)

prishtinasi
09-03-07, 01:08
nese behet RAFET_DJALI,drejtor:biggrin:


Mbasi je donator...mundemi me marr ne konsiderim kete oferte...por Rafeti ma shume eshte per pilot te anijes kozmike:biggrin: ! Bone drejtor...nese sakrifikoshesh ti per sekretaresh te tij!

legenda
09-03-07, 01:10
hahahhaaa,je fantastik e pranoj...:tongue:


po ku une sekretareshe e RAFETIT ftyrooooo,une jam BOSS:mad:

Mbasi je donator...mundemi me marr ne konsiderim kete oferte...por Rafeti ma shume eshte per pilot te anijes kozmike:biggrin: ! Bone drejtor...nese sakrifikoshesh ti per sekretaresh te tij!

prishtinasi
09-03-07, 01:12
hahahhaaa,je fantastik e pranoj...:tongue:


po ku une sekretareshe e RAFETIT ftyrooooo,une jam BOSS:mad:
Ti je donator more...veq mbasi ke kontribu me 10 milion euro, po e sakrifikoj sekretareshen teme...edhepse e di qe ko me e mjel si dhite....Rafet djali:biggrin:

Guri i madh
09-03-07, 01:14
http://www.new-dream.de/image/wallpaper/natur/strand-meer/strand-meer_59.jpgvalla une nji liqen bile jo fort i madh ma i vogel se liqeni i shkodres se nuk ka ven ma shum kosova

Linka_pz
09-03-07, 11:53
Sa i perket temes bash teme e qelluar .
Sa i perket se to te kishim fituar ndonjeri nga ne ne bingo Ju kisha pergjegj qe asnjeri nga ne nuk kish investu ne Kosove ,te jeni te sigurt qe ēdonjeri nga ne do te kishim investuar per vete ne te ardhmen tone kaq kisha eshte veq mendimi im personal.

jEtA_1
09-03-07, 12:02
Legenda se pari flm nga ti per kete tem qe per momentin eshte mese e qelluar per rinin e kosoves qe bredhin rrugve e nuk kan mundesi ta gjejn nje vend pune , investimi me i mir per te ardhmen e kosoves do te jet te investojm ne rinin e kosoves qe eshte filisi apo ēelula e pare qe do na qoj drejt pavarsis se kosoves

Paradox_13
09-03-07, 14:12
BINGOOOOO!!!!....
I KAM 10 MILIOOOOOON EURO
CKA PO INVESTOJME NE KOSOVE.Bani qka te bani ..,veq mos harroni punkryesin......:smile:

uliksi31
10-03-07, 16:24
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/Avatars/Kosova.jpg

Ndoshta mjafton ky det. Edhe pse na paskan hek Ulqinin ska gajle.:biggrin:

Guri i madh
10-03-07, 17:28
Bani qka te bani ..,veq mos harroni punkryesin......:smile:
nese tenton me e marr tenderin mundesh me intervenue te une veq mos hajde dur that

Tomori
10-03-07, 21:09
BINGOOOOO!!!!....
I KAM 10 MILIOOOOOON EURO
CKA PO INVESTOJME NE KOSOVE.Une kisha investu edhe nje lufte perfundimtare, qe Kosova definitifishte te jete Shtet sovran me gjithe luginen ce i takon..!
Edhe ky breze le te sakrifikohet qe brezat e ardhshem te ken perparim e prosperitet ne Atdheu e lire e te shejte te Kosoves.

Tung.

legenda
10-03-07, 22:29
urraaaaaa,ja ku shihen VIZIONARET e medhenje,
kete ide e kisha edhe une,me gjete nje dalje ne ADRIATIK,e me u lidh me OQEANE,dhe me gjithe BOTEN,...:biggrin:

http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/Avatars/Kosova.jpg

Ndoshta mjafton ky det. Edhe pse na paskan hek Ulqinin ska gajle.:biggrin:

Albanian eX|PerT
10-03-07, 22:32
legenda, gjalle je? hahahaha

legenda
10-03-07, 22:32
hahahaha,GURI,nese jam une DONATORE e ka pak veshtire,ahahaha...:biggrin: :tongue:
nese tenton me e marr tenderin mundesh me intervenue te une veq mos hajde dur that

rafet llapjani
10-03-07, 22:32
urraaaaaa,ja ku shihen VIZIONARET e medhenje,
kete ide e kisha edhe une,me gjete nje dalje ne ADRIATIK,e me u lidh me OQEANE,dhe me gjithe BOTEN,...:biggrin:


Kuku te koka rrit llapi e i paska marr gjith kto shtete ahgahgahgahgahgahagahgahgahg

legenda
10-03-07, 22:35
edhe e FORTE,ahahahaaa,e sheh qfare AKCIONI PATRIOTIK kam marr,ahahaha....:tongue:
legenda, gjalle je? hahahaha

legenda
10-03-07, 22:37
ahahaha,po praaaa,e TI ende ne karrike ul po pret llokum ne goje,aaaaaa....:biggrin:
Kuku te koka rrit llapi e i paska marr gjith kto shtete ahgahgahgahgahgahagahgahgahg

Albanian eX|PerT
10-03-07, 22:38
edhe e FORTE,ahahahaaa,e sheh qfare AKCIONI PATRIOTIK kam marr,ahahaha....:tongue:

Sepse je e expertit, dhe vetem e tij... hahahahaha

rafet llapjani
10-03-07, 22:41
ahahaha,po praaaa,e TI ende ne karrike ul po pret llokum ne goje,aaaaaa....:biggrin:Po de une tu nejt tanat e batllaves te koka qperthy ahahahaha

a mos pate naj llakum oj legend,po llakum je vet ti :tongue: :wink:

legenda
10-03-07, 22:48
kesaji thone UZURPIM:biggrin:
Sepse je e expertit, dhe vetem e tij... hahahahaha

legenda
10-03-07, 22:50
ahaha,Refet po ajo me duket eshte edhe zgjidhja e vetme e QESHTJES SE KOSOVES,a,me i mlu me det ARMIQTE,ahaha,le te mbesin fundrrina ne oqean:wink:


qysh joooo,une llokum e gjysme,edhe me arraaa,ahaha
ruju mos po te mbes ne FYT:tongue:

Po de une tu nejt tanat e batllaves te koka qperthy ahahahaha

a mos pate naj llakum oj legend,po llakum je vet ti :tongue: :wink:

Paradox_13
10-03-07, 22:57
hahahaha,GURI,nese jam une DONATORE e ka pak veshtire,ahahaha...:biggrin: :tongue:
Gjerat me vler gjithnje jan te veshtira, megjithat ia vlen sakrifica per te qen ne listen e ofertuesve.....

legenda
10-03-07, 23:04
ke te drejte,:rolleyes:
SAKRIFIKOHU:tongue: .....

Gjerat me vler gjithnje jan te veshtira, megjithat ia vlen sakrifica per te qen ne listen e ofertuesve.....

Albanian eX|PerT
10-03-07, 23:05
kesaji thone UZURPIM:biggrin:

Para ca dite lexoje nje artikull shkencore, per risite bashkekohore, dhe u njoftova aty se:

"Qiftet gjate jetes se tyre, fillojne ti perngjajne njeri tjetrit":wink:

S'do mend, se ke filluar te behesh edhe ti experte, si experti yt...

i juaji
...albanian...!!!

Paradox_13
10-03-07, 23:14
ke te drejte,:rolleyes:
SAKRIFIKOHU:tongue: .....


Ah..jo ,jo falemnderit ...po vrej se kjo iniciativ paska te bej me zgjerim detrash ,e me mungon licenca per kryrjen e ketyre puneve ,keshtu qe ma mire po terhiqem pa sakrifiku....
Po jetoj me fukarallakun tem....

legenda
10-03-07, 23:17
ncncncncnccc....teori interesante,po une jam veq vetja:tongue:


trego cka kishe investu ne KOSOVE,mos dil nga tema:wink:

Para ca dite lexoje nje artikull shkencore, per risite bashkekohore, dhe u njoftova aty se:

"Qiftet gjate jetes se tyre, fillojne ti perngjajne njeri tjetrit":wink:

S'do mend, se ke filluar te behesh edhe ti experte, si experti yt...

i juaji
...albanian...!!!

legenda
10-03-07, 23:20
keto jane PROJEKTPROPOZIME:biggrin:
ende nuk dihet,mos u dorzoooo de,:wink: ....lufta vazhdon,
a ke ndonje IDE,flaseeee

Ah..jo ,jo falemnderit ...po vrej se kjo iniciativ paska te bej me zgjerim detrash ,e me mungon licenca per kryrjen e ketyre puneve ,keshtu qe ma mire po terhiqem pa sakrifiku....
Po jetoj me fukarallakun tem....

Albanian eX|PerT
10-03-07, 23:21
ncncncncnccc....teori interesante,po une jam veq vetja:tongue:


trego cka kishe investu ne KOSOVE,mos dil nga tema:wink:
E verteta e hidhur :biggrin: ...!!!!

Sa i perket temes:

Do i kisha edukuar femijet e mi, sikur nena e tyre, qe eshte perplot legenda, per nje Kosove te perparuar...!!!

...albanian...!!!

prishtinasi
10-03-07, 23:22
S'di sa ideja po duhet me ju jap:tongue: ....veq mbasi vendimi qenka marre per deti, atehere ju duhen edhe forcat detare....tash ju investoni vete ne Popajin....

legenda
10-03-07, 23:23
nese mendon me nderru GARNITUREN POLITIKE


:wink: .ok


Une kisha investu edhe nje lufte perfundimtare, qe Kosova definitifishte te jete Shtet sovran me gjithe luginen ce i takon..!
Edhe ky breze le te sakrifikohet qe brezat e ardhshem te ken perparim e prosperitet ne Atdheu e lire e te shejte te Kosoves.

Tung.

Paradox_13
10-03-07, 23:28
keto jane PROJEKTPROPOZIME:biggrin:
ende nuk dihet,mos u dorzoooo de,:wink: ....lufta vazhdon,
a ke ndonje IDE,flaseeee

Kjo po i vije si me lyp sy prej qorri..!!!

Albanian eX|PerT
10-03-07, 23:33
Kjo po i vije si me lyp sy prej qorri..!!!
Thene me troc, sikur ta pyesesh te verberin per bukurine e gjelberimit, apo te shurdhin per kenaqesine e melodise....!!!! :biggrin:

legenda
10-03-07, 23:36
ahahahahaaaa,.....
rrituuuu vete more TI ,njehere,qyyy:tongue:

E verteta e hidhur :biggrin: ...!!!!

Sa i perket temes:

Do i kisha edukuar femijet e mi, sikur nena e tyre, qe eshte perplot legenda, per nje Kosove te perparuar...!!!

...albanian...!!!

Paradox_13
10-03-07, 23:37
Thene me troc, sikur ta pyesesh te verberin per bukurine e gjelberimit, apo te shurdhin per kenaqesine e melodise....!!!! :biggrin:

Expert boll truq e thash po ti koxha e paske zgjanu......po ska dert se mire po tingllojka.....

Albanian eX|PerT
10-03-07, 23:42
ahahahahaaaa,.....
rrituuuu vete more TI ,njehere,qyyy:tongue:
...Semundja dhe Ilaci...!!! Ke ndegjuar...!!!

...ilaci, pasi qe te semuresh eshte shkak per sherim, porse me mire do ishte para se te behesh per ta perdorur ilacin te ruhesh...!!!!

...po rritem e po mesoj...!!!

...vjen koha...!!!

...albanian...!!!

Albanian eX|PerT
10-03-07, 23:43
Expert boll truq e thash po ti koxha e paske zgjanu......po ska dert se mire po tingllojka.....
Ishte perforcim i shtyllave te fjales suaj...!!!:wink:

legenda
11-03-07, 22:48
ahahahahaaa,i ka dhene ngjyre POETIKE :biggrin: ,se e ka shpirtin romantik...:rolleyes:
Expert boll truq e thash po ti koxha e paske zgjanu......po ska dert se mire po tingllojka.....

gazi-de
11-03-07, 23:12
legenda ende nuke financove me miljoneshine tend a,apo nuke gjete ide sa duhete....................

legenda
11-03-07, 23:45
ehhhh,Gazi une prita qe ka me pas shuuume IDE,po dardanet
si duket qenkan lodhe me TENDERA:biggrin: ...

legenda ende nuke financove me miljoneshine tend a,apo nuke gjete ide sa duhete....................

Albanian eX|PerT
12-03-07, 00:31
ahahahahaaa,i ka dhene ngjyre POETIKE :biggrin: ,se e ka shpirtin romantik...:rolleyes:

...prej nga e perceptuat se posedoj nje shpirt romantik, apo mos valle ju jeni ajo qe strehoni aty mbrenda ketij shpirti? :biggrin:

legenda
12-03-07, 02:48
ahahahaaa,ndoshta ...:tongue:(ehhhh,,, cka percepton Legendaaaa!!!!...)

...prej nga e perceptuat se posedoj nje shpirt romantik, apo mos valle ju jeni ajo qe strehoni aty mbrenda ketij shpirti? :biggrin:

Albanian eX|PerT
12-03-07, 02:59
ahahahaaa,ndoshta ...:tongue:(ehhhh,,, cka percepton Legendaaaa!!!!...)Te strehohesh aty, te shohesh bukurijen e saj, te perceptosh subtilitetin mbrenda, dhe prap te thuash: "ndoshta", eshte joreale :biggrin:

...legenda eshte e expertit, prandaj ben perceptime te hatshme, me te cilat na befason,...!!! Legend mo !!! :tongue:

legenda
13-03-07, 23:52
ex||||peeeert,e kam nje IDE,a po investojme ne nje XHAMI
me 5 minare,vetem per TY-Legendaaa:smile: :wink:

Te strehohesh aty, te shohesh bukurijen e saj, te perceptosh subtilitetin mbrenda, dhe prap te thuash: "ndoshta", eshte joreale :biggrin:

...legenda eshte e expertit, prandaj ben perceptime te hatshme, me te cilat na befason,...!!! Legend mo !!! :tongue:

Albanian eX|PerT
14-03-07, 08:27
ex||||peeeert,e kam nje IDE,a po investojme ne nje XHAMI
me 5 minare,vetem per TY-Legendaaa:smile: :wink:
Ide e mire... porse....mjafton nje minare, ngase kemi nevoje edhe per investime ne vende te tjera, si shkolla e spitale...!!!

...vetem per ty, kete postim te fundit....experti, i juaji!!!!:wink:

legenda
23-03-07, 23:27
dicka jam duke e pa ne ENDERR kete HARTE,ahahaha....
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/Avatars/Kosova.jpg

Ndoshta mjafton ky det. Edhe pse na paskan hek Ulqinin ska gajle.:biggrin:

Albanian eX|PerT
23-03-07, 23:29
dicka jam duke e pa ne ENDERR kete HARTE,ahahaha....

Ne enderr po te shoh edhe ty, porse hmmmm enderrat mbesin enderra hahahahahahahaha

Paradox_13
23-03-07, 23:30
dicka jam duke e pa ne ENDERR kete HARTE,ahahaha....
Besa edhe nuk mungoi sot kjo pamje ne disa lokalitete te vershuara ne Kosov....

Rammstein_1979
24-03-07, 01:11
BINGOOOOO!!!!....
I KAM 10 MILIOOOOOON EURO
CKA PO INVESTOJME NE KOSOVE.

JO MORE HAJDE E NGJYROSUM PANVARSIN SE JU KA MET NGJYST :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: EDHE JA RREGULLOJM VENIN SE SKEM KU ME LON ..... ahahahahahh..

legenda
24-03-07, 02:04
ahahahahaaaaaa
ahahahahahahahaaaa...


IDE SHUUUME E FORTE;
po me ban te bie ne mendime,athua valle

Athua valle,,,ku do ta vendosim PAVARESINE????
pyetje e FORTE,ahaha...


JO MORE HAJDE E NGJYROSUM PANVARSIN SE JU KA MET NGJYST :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: EDHE JA RREGULLOJM VENIN SE SKEM KU ME LON ..... ahahahahahh..

legenda
24-03-07, 02:05
ehhh,edhe ENDERRAT E MIA.....dalin shpesh....ahahaaaa
Besa edhe nuk mungoi sot kjo pamje ne disa lokalitete te vershuara ne Kosov....

prishtinasi
24-03-07, 02:11
A e din qe nuk di not....kete a e ke vrejte ne enderr:biggrin:
ehhh,edhe ENDERRAT E MIA.....dalin shpesh....ahahaaaa

legenda
24-03-07, 02:13
Ahahahaaaa...

NO PROBLEM,kemi mjete NDIHMESE....ahaha

A e din qe nuk di not....kete a e ke vrejte ne enderr:biggrin:

prishtinasi
24-03-07, 02:17
Mi thuaj neser cilat jane ato mjete...se tash po shkoj une me enderru....:wink:
Ahahahaaaa...

NO PROBLEM,kemi mjete NDIHMESE....ahaha

legenda
24-03-07, 02:19
djaloooo,kqyr se cka po ENDERRON;ahahahaaa....


ani se edhe une po shkoj me vazhdu enderren,se me pelqej dicka si shuuuume....ahahahaaa....

Mi thuaj neser cilat jane ato mjete...se tash po shkoj une me enderru....:wink:

Albanian eX|PerT
24-03-07, 02:57
Une e pash ne enderr se juve legenda ime, jeni duke pare enderr, dhe u zgjova, e ta shijojme se bashku ate enderren tuaj, mbase e simpatizoj thuajse shumicen e enderrave te tua, ne te cilat persoanazhi kryesor jane une :biggrin: !

rilinda
30-03-07, 17:12
Une e pash ne enderr se juve legenda ime, jeni duke pare enderr, dhe u zgjova, e ta shijojme se bashku ate enderren tuaj, mbase e simpatizoj thuajse shumicen e enderrave te tua, ne te cilat persoanazhi kryesor jane une :biggrin: !

A ēka kisha pas qef me t'qėllu bingo ni BOKS. E din ti pse!

Albanian eX|PerT
30-03-07, 17:14
A ēka kisha pas qef me t'qėllu bingo ni BOKS. E din ti pse!
Hahahahahahahahahahahhaaa, jemi marrur vesh ne hahahahahahahha, oki;)? :D

legenda
10-04-07, 10:12
.......ahahahahahaaaa,,,
te ndihmoj edhe une,edhe pse nuk eshte stili im por e anagazhoj dikend qe e ka BOKSIN e forte,....ahahaaaa

A ēka kisha pas qef me t'qėllu bingo ni BOKS. E din ti pse!

legenda
10-04-07, 10:20
....EUREKAAAA,,, EUREKAAAAAA,,, E GJETAAA,, E GJETAAA....therriste ARKIMEDI,kur e zbuloi formulen qe masa e trupit te zhytur ne uje,eshte e barabarte me sasine e ujit te derdhur,,,per deri sa ai ishte i zhytur ne vaske.,i shkrepi kjo IDE GJENIALE...

EUREKAAAAA , EUREKAAAAA ,E GJETAAAA-therret Legenda
do te investojme ne 1.000.000 milion lap-top,dhe do te i shperndajme femrave shqiptare,,,ne rradhe te pare nenave me shume femije,nuseve dhe vajzave,qe te kene mundesi te hyne ne internet nga VASKA...ahahahaaaaa

me nderime
Legenda,qe po poston nga vaska...mmmm...hahahahahaaaa

prishtinasi
10-04-07, 16:57
....EUREKAAAA,,, EUREKAAAAAA,,, E GJETAAA,, E GJETAAA....therriste ARKIMEDI,kur e zbuloi formulen qe masa e trupit te zhytur ne uje,eshte e barabarte me sasine e ujit te derdhur,,,per deri sa ai ishte i zhytur ne vaske.,i shkrepi kjo IDE GJENIALE...

EUREKAAAAA , EUREKAAAAA ,E GJETAAAA-therret Legenda
do te investojme ne 1.000.000 milion lap-top,dhe do te i shperndajme femrave shqiptare,,,ne rradhe te pare nenave me shume femije,nuseve dhe vajzave,qe te kene mundesi te hyne ne internet nga VASKA...ahahahaaaaa

me nderime
Legenda,qe po poston nga vaska...mmmm...hahahahahaaaa
Investim i qelluar:biggrin:, tash e tutje...do te rri me shume afer pc:tongue: ....
p.s: kane dal hithrat legenda...sa per informim...opinionit artdashes...hahah

Albanian eX|PerT
10-04-07, 22:25
.......ahahahahahaaaa,,,
te ndihmoj edhe une,edhe pse nuk eshte stili im por e anagazhoj dikend qe e ka BOKSIN e forte,....ahahaaaa
E pseeeeee.....? :frown: A pse me keni nxene ju dyjat mua vet, a? Hajt se dilni ju nga mahalla ime, e do e shihni se si me krejt femijet e mahalles do ju versulem :tongue:

Rammstein_1979
10-04-07, 22:26
Investim i qelluar:biggrin:, tash e tutje...do te rri me shume afer pc:tongue: ....
p.s: kane dal hithrat legenda...sa per informim...opinionit artdashes...hahah:biggrin: ...ahahahaha qkas po dini bre ...hahahah ...Nonat tona legjendare ..spo me kujtohet mo ...deshta me than nji vjersh :biggrin: per nonat tona...shum demokrate..

Rammstein_1979
10-04-07, 22:34
urraaaaaa,ja ku shihen VIZIONARET e medhenje,
kete ide e kisha edhe une,me gjete nje dalje ne ADRIATIK,e me u lidh me OQEANE,dhe me gjithe BOTEN,...:biggrin:

aahhahahaha :biggrin: shum fort te kuka bo ...qetash shkojm n'durrs (n'deti ) Me Anije ....:biggrin: :biggrin:

Albanian eX|PerT
10-04-07, 22:52
....EUREKAAAA,,, EUREKAAAAAA,,, E GJETAAA,, E GJETAAA....therriste ARKIMEDI,kur e zbuloi formulen qe masa e trupit te zhytur ne uje,eshte e barabarte me sasine e ujit te derdhur,,,per deri sa ai ishte i zhytur ne vaske.,i shkrepi kjo IDE GJENIALE...

EUREKAAAAA , EUREKAAAAA ,E GJETAAAA-therret Legenda
do te investojme ne 1.000.000 milion lap-top,dhe do te i shperndajme femrave shqiptare,,,ne rradhe te pare nenave me shume femije,nuseve dhe vajzave,qe te kene mundesi te hyne ne internet nga VASKA...ahahahaaaaa

me nderime
Legenda,qe po poston nga vaska...mmmm...hahahahahaaaaKu ku:eek: , paskan me e pa gazepin burrat "demokrata" te ketyre grave, as ate punen spaskan me pas kohe me e ba :biggrin:

Albanian eX|PerT
10-04-07, 23:03
Ku ku:eek: , paskan me e pa gazepin burrat "demokrata" te ketyre grave, as ate punen spaskan me pas kohe me e ba :biggrin:
Hahahahahahahahaha, vecse me u rrit problemi akoma me shume, si psh, me u 'kurorezue' edhe burrat "demokrata" me keto lap-topa, atehere ska mbet tjeter alternative per keta "burra" pos n'dorentinen :tongue:

Guri i madh
10-04-07, 23:18
poshtersi e dikujt nuk paska kufi

legenda
11-04-07, 19:22
shume COOL,prishtinali,a....
po ky eshte nje projekt GJIGAND,si thua te formojme nje komision per ndarjen e Laptopeve,dhe e caktojme nje KRYETAR te komisionit,qe kete pune ta kryen me devotshmeri,a,si thua .....


ahahahaaaa,mire shume,po nuk di kush eshte adhurues i HITHAVE,ahaha,
me duket se nese pervlohen me uje te nxehte ne VASKE,iu humb efekti,ahaha...

Investim i qelluar:biggrin:, tash e tutje...do te rri me shume afer pc:tongue: ....
p.s: kane dal hithrat legenda...sa per informim...opinionit artdashes...hahah

prishtinasi
11-04-07, 19:26
shume COOL,prishtinali,a....
po ky eshte nje projekt GJIGAND,si thua te formojme nje komision per ndarjen e Laptopeve,dhe e caktojme nje KRYETAR te komisionit,qe kete pune ta kryen me devotshmeri,a,si thua .....


ahahahaaaa,mire shume,po nuk di kush eshte adhurues i HITHAVE,ahaha,
me duket se nese pervlohen me uje te nxehte ne VASKE,iu humb efekti,ahaha...

Ndoshta e kam njeriun e duhur per ty, per kryetar te komisionit....propozoje qe te jete Albanian_Expert...hahah!

Ndersa sa i perket hithave...me lere mua kete pune...merru ti me vasken...hahah

legenda
11-04-07, 19:37
uaaaaaa,BINGOOOO,po ky djal shume me pelqen,ka plote energji pozitive,,,e aprovoj kete propozim,ahahahaaaa...
por me nje KUUUUSHT,

Laptopin e pare le ta merr EX||||PERTI,,,e le ta rezervon per nusen e TIJ,,,ahahahaaaa....

pastaj ky le ta njek "DORUNTINEN"....ahahahaaaa,,,,por KUJDEEES,,,shpirti i vogel,,,se KONSTANDINI qohet prej varrit....

ahahahaaaa
ahahahaaaaa......

te gjithe HITHAT e Botes-per TY,,,hajde per hajr,ahahahhaaa

Ndoshta e kam njeriun e duhur per ty, per kryetar te komisionit....propozoje qe te jete Albanian_Expert...hahah!

Ndersa sa i perket hithave...me lere mua kete pune...merru ti me vasken...hahah

Albanian eX|PerT
11-04-07, 19:38
Trego be koleg, per kryetar personi me adekuat jam une :biggrin: , vec ishallah m'be ndonje sekretaresh e mire :tongue: ..........e pamartuar :biggrin:

Albanian eX|PerT
11-04-07, 19:43
uaaaaaa,BINGOOOO,po ky djal shume me pelqen,ka plote energji pozitive,,,e aprovoj kete propozim,ahahahaaaa...
por me nje KUUUUSHT,

Laptopin e pare le ta merr EX||||PERTI,,,e le ta rezervon per nusen e TIJ,,,ahahahaaaa....

pastaj ky le ta njek "DORUNTINEN"....ahahahaaaa,,,,por KUJDEEES,,,shpirti i vogel,,,se KONSTANDINI qohet prej varrit....

ahahahaaaa
ahahahaaaaa......

te gjithe HITHAT e Botes-per TY,,,hajde per hajr,ahahahhaaaMos i lidh keto pune me martesen, ndegjo shpirtin e vogel,... :biggrin: neve jemi ne sherbim te te martuarve, ndersa per vete rrim beqar, a po be beqaresha e nderuar legenda :tongue:

Kjo i bie sikur puna e qirut, ben drite per te tjeret, e digju per vete :biggrin:

legenda
11-04-07, 19:49
ahahahahaaaa,a FTYRAAAAA qe je TI,ahahahaaaa...mos u nxirr nga situata tani,TI gjithe Forumin e mbushe duke lyp NUSE,shpirti i vogel i Legendes,ahahaha.....
Mos i lidh keto pune me martesen, ndegjo shpirtin e vogel,... :biggrin: neve jemi ne sherbim te te martuarve, ndersa per vete rrim beqar, a po be beqaresha e nderuar legenda :tongue:

Kjo i bie sikur puna e qirut, ben drite per te tjeret, e digju per vete :biggrin:

prishtinasi
11-04-07, 19:50
Trego be koleg, per kryetar personi me adekuat jam une :biggrin: , vec ishallah m'be ndonje sekretaresh e mire :tongue: ..........e pamartuar

hahah...kolege i nderuar...ti e din qe te gjitha sekretareshat i kam pervetsuar moti, keto qe i kam ne firmen time.....por kam nje propozim per ty...e ne kete rast degjoje me mire ekspertin e sekretareshave (qe do te thote une):tongue: !
Per ndihmese te kryetarit te komisionit ne kete rast emroj Rilinden....mos me thuaj qe nuk je i kenqaur...nese jo...do ta shqyrtoje me kujdes ndonje propozime tjeter...hahahah!

Albanian eX|PerT
11-04-07, 19:57
hahah...kolege i nderuar...ti e din qe te gjitha sekretareshat i kam pervetsuar moti, keto qe i kam ne firmen time.....por kam nje propozim per ty...e ne kete rast degjoje me mire ekspertin e sekretareshave (qe do te thote une):tongue: !
Per ndihmese te kryetarit te komisionit ne kete rast emroj Rilinden....mos me thuaj qe nuk je i kenqaur...nese jo...do ta shqyrtoje me kujdes ndonje propozime tjeter...hahahah!
O koleg e expert, akoma s'ke kuptuar se mbretereshat nuk punojne? Rilinden e kam mbretereshe :biggrin: ahahahahahahahhahahahahahhahahaha... shiko ndonje propozim tjeter, sigurisht se te gjeturit e nje sekretareshe te vyeshme per expertin, eshte investimi me i mencur ne kete kohe per neve hahahahahahahahahahhahahahaha

Albanian eX|PerT
11-04-07, 20:03
ahahahahaaaa,a FTYRAAAAA qe je TI,ahahahaaaa...mos u nxirr nga situata tani,TI gjithe Forumin e mbushe duke lyp NUSE,shpirti i vogel i Legendes,ahahaha.....

Mos mi prekni impulsat :biggrin: se akoma punojne hiq pa prova hahahahahahahahahh hahah aha ahahahahahahahhahaha, ... hej nime, cka u be puna e marteses, a spo e nxjerrni nje arkater qe kerkon te holla per lemoshe, e qe me hollat e mbledhura te me martoni me rilinden :biggrin: DO ISHTE INVESTIM SHUME I DUHUR, me rahatoni :tongue: DARSEM QE DO MBAHET NE MEND do jete fryti i investimit

prishtinasi
11-04-07, 20:06
O koleg e expert, akoma s'ke kuptuar se mbretereshat nuk punojne? Rilinden e kam mbretereshe :biggrin: ahahahahahahahhahahahahahhahahaha... shiko ndonje propozim tjeter, sigurisht se te gjeturit e nje sekretareshe te vyeshme per expertin, eshte investimi me i mencur ne kete kohe per neve hahahahahahahahahahhahahahaha

Mire e kuptoj vendimin...nuk don ta perzish punen e re me jeten private....vendim i menqur edhepse une kurre se kam aplikuar...ahahah!
Do ti shqyrtoj CV-te dhe se shpejti do ta kumtoj lajmin se kush do te jete ndihmesja e juaj e re, ne kete projekt gjigand!:smile:
Vetem te lutem, mbasi ma ke lene mua ne dore kete pune, s'ka diskriminin...te zgjedhesh te martuar ose te pamartuar...te gjithe personat kane drejt konkurimi...hahahah!

Albanian eX|PerT
11-04-07, 20:11
Mire e kuptoj vendimin...nuk don ta perzish punen e re me jeten private....vendim i menqur edhepse une kurre se kam aplikuar...ahahah!
Do ti shqyrtoj CV-te dhe se shpejti do ta kumtoj lajmin se kush do te jete ndihmesja e juaj e re, ne kete projekt gjigand!:smile:
Vetem te lutem, mbasi ma ke lene mua ne dore kete pune, s'ka diskriminin...te zgjedhesh te martuar ose te pamartuar...te gjithe personat kane drejt konkurimi...hahahah!

Ani, ndoshta i rregulloje maredheniet reciproke me te martuara :biggrin: , sepse tash per tash me kane shpall bojkot sezonal :tongue: edhe pse ua ka qefi me qene ne loje me expertin, hahahahahahhaha

legenda
11-04-07, 20:24
hmmmmm,pse qfare te dukemi NE,
NE mirremi me PROJEKTE_GLOBALE,,,
nuk jemi SHOQATE_HUMANITARE nga ARABIA,ahahahaaaa....
qe te merremi me martesa....edhe pse me qef TY te kisha rahatu,se ne siklet je,....ahahahahahaaaa

Mos mi prekni impulsat :biggrin: se akoma punojne hiq pa prova hahahahahahahahahh hahah aha ahahahahahahahhahaha, ... hej nime, cka u be puna e marteses, a spo e nxjerrni nje arkater qe kerkon te holla per lemoshe, e qe me hollat e mbledhura te me martoni me rilinden :biggrin: DO ISHTE INVESTIM SHUME I DUHUR, me rahatoni :tongue: DARSEM QE DO MBAHET NE MEND do jete fryti i investimit

Albanian eX|PerT
11-04-07, 20:39
hmmmmm,pse qfare te dukemi NE,
NE mirremi me PROJEKTE_GLOBALE,,,
nuk jemi SHOQATE_HUMANITARE nga ARABIA,ahahahaaaa....
qe te merremi me martesa....edhe pse me qef TY te kisha rahatu,se ne siklet je,....ahahahahahaaaaMos ik prej teme, aaaaaaaahaaaaahahahaha, se neve jemi duke diskutuar per investime vendore qe edhe nese jane globale, ato shkrihen ne lokale, pra nuk i kalojne kufijte! E sa per rahatimin, mbaroji ceshtja, Murgesha e ka marr persiper kete pune, me shkue msit n'Prizren, haahahahahahahahahahaha, porse ty dhe prishtinasit, ju takon, me ma hjek darsmen dhe muziken, dhe restoranin haahaaaaaaaaaaaaahaahahahahha

Murgesha
11-04-07, 21:33
Mos ik prej teme, aaaaaaaahaaaaahahahaha, se neve jemi duke diskutuar per investime vendore qe edhe nese jane globale, ato shkrihen ne lokale, pra nuk i kalojne kufijte! E sa per rahatimin, mbaroji ceshtja, Murgesha e ka marr persiper kete pune, me shkue msit n'Prizren, haahahahahahahahahahaha, porse ty dhe prishtinasit, ju takon, me ma hjek darsmen dhe muziken, dhe restoranin haahaaaaaaaaaaaaahaahahahahha

Hj, hej nuk hy unė msit pa e mbush ti mirė kuletėn time, po prit sa tė vijė Prizrenalikja e pastaj shofim e bajmė. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Albanian eX|PerT
11-04-07, 21:56
Hj, hej nuk hy unė msit pa e mbush ti mirė kuletėn time, po prit sa tė vijė Prizrenalikja e pastaj shofim e bajmė. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
Per prizenaliken ta kthejė ty mbreterine edhe njehere :biggrin:

SoKoLi-i-Maleve
12-04-07, 02:11
Expertin e kemi shum special dhe ati i duhet nji nuse e mire dhe sojnike,mbas sa kohe tue mendue se ku e si me ja gjet nusen,,mendova se do te ishte shum e peshtashme dhe e dobijshme me e martue me te Bijen e Lefezojes,keshtu do te ishin te dy afersisht te njejt,te zgjuar dhe sojnik.Le te trashegohen qifti i ri.

legenda
12-04-07, 13:54
ahahahaaa...Qy,,,Tipi
ncncncnc...
a e ndegjove Prishtinali,
po kesaj i thone KORRUPCION-keqperdorim i pozites qe ia dhame per perfitime personale,ahaha...
a mos deshte edhe ne DET me te qu gratis.


ani TIPI e paska postu ngjyra-ngjyra,,,krejt YLBER e paska ba prej qefit,ahahahaaa....

Mos ik prej teme, aaaaaaaahaaaaahahahaha, se neve jemi duke diskutuar per investime vendore qe edhe nese jane globale, ato shkrihen ne lokale, pra nuk i kalojne kufijte! E sa per rahatimin, mbaroji ceshtja, Murgesha e ka marr persiper kete pune, me shkue msit n'Prizren, haahahahahahahahahahaha, porse ty dhe prishtinasit, ju takon, me ma hjek darsmen dhe muziken, dhe restoranin haahaaaaaaaaaaaaahaahahahahha

Albanian eX|PerT
12-04-07, 15:36
Expertin e kemi shum special dhe ati i duhet nji nuse e mire dhe sojnike,mbas sa kohe tue mendue se ku e si me ja gjet nusen,,mendova se do te ishte shum e peshtashme dhe e dobijshme me e martue me te Bijen e Lefezojes,keshtu do te ishin te dy afersisht te njejt,te zgjuar dhe sojnik.Le te trashegohen qifti i ri.
Me plote konsideraten per kete investim kaq miqesore prej jush, une nuk di c'fare te beje ne kete rast, mbase vecse konkurimi ka filluar, ndersa numri i konkuruesve ka arritur kulminacionin, sa qe mendohet te me shkruajne ne librin e Genisti, porse perderisa kam koleget, legenden dhe prishtinalijen, nuk po e mbylli kete drita pa konsultimin e tyre!

Paraprakisht ju falenderoje per mirekuptimin, :biggrin:

Experti!

Albanian eX|PerT
12-04-07, 15:40
ahahahaaa...Qy,,,Tipi
ncncncnc...
a e ndegjove Prishtinali,
po kesaj i thone KORRUPCION-keqperdorim i pozites qe ia dhame per perfitime personale,ahaha...
a mos deshte edhe ne DET me te qu gratis.


ani TIPI e paska postu ngjyra-ngjyra,,,krejt YLBER e paska ba prej qefit,ahahahaaa....Nese jeni kaq zemergjere sic po tregoheni, nuk prish pune, apo jo, ne deti te me dergoni gratis, ne muajin e mjaltit! :biggrin:

Ngjyrat simbolizojne, se une jam gjithe ne qef :wink: ,... pervec kur me mungon prizrenasja :confused:

Nejse, tipit, tung njehere nga
Experti :biggrin:

Albanian eX|PerT
12-04-07, 17:13
Ska ide te re? C'jeni ra ne pikellim o njerez?

Propozime!

1. Prishtinalijes nje kamer te re, sigurisht do i nevojitet per te na xhiruar ne darsmen time me prizrenaliken! :biggrin:

prishtinasi
12-04-07, 17:19
Ska ide te re? C'jeni ra ne pikellim o njerez?

Propozime!

1. Prishtinalijes nje kamer te re, sigurisht do i nevojitet per te na xhiruar ne darsmen time me prizrenaliken! :biggrin:

Sigurisht qe po...bile...kam dashur ti propozoj legendes qe 1 milion te vendosen ne konton time bankare...por eshte donatore kogja e zorshme! ende jam ne negociata!
Ndersa ne lidhje me darsmen (financimin) e Expertit me prizrenalike, jam duke menduar ta hap nje fond "ekspertat thrrasin"...:biggrin: :smile:

Albanian eX|PerT
12-04-07, 17:36
Sigurisht qe po...bile...kam dashur ti propozoj legendes qe 1 milion te vendosen ne konton time bankare...por eshte donatore kogja e zorshme! ende jam ne negociata!
Ndersa ne lidhje me darsmen (financimin) e Expertit me prizrenalike, jam duke menduar ta hap nje fond "ekspertat thrrasin"...:biggrin: :smile:
A ka mundesi koleg, fondi te emertohet ne njejes: EXPERTI THERRET :biggrin:

prishtinasi
12-04-07, 17:45
ahahahaaa...Qy,,,Tipi
ncncncnc...
a e ndegjove Prishtinali,
po kesaj i thone KORRUPCION-keqperdorim i pozites qe ia dhame per perfitime personale,ahaha...
a mos deshte edhe ne DET me te qu gratis.


ani TIPI e paska postu ngjyra-ngjyra,,,krejt YLBER e paska ba prej qefit,ahahahaaa....

Si po thu ti legenda, ta shkarkojme Expertin nga pozita e kryetarit te komisionit per fondin gjigand...hahah...???:tongue:
Tash tere kete pune te shkarkimit po e le ne duart tua! hahah
Une them ta martojme...o tash o kurre!

prishtinasi
12-04-07, 17:49
A ka mundesi koleg, fondi te emertohet ne njejes: EXPERTI THERRET :biggrin:

do ta shqyrtoj kete kerkese Expert, por do te kem probleme me Expertat e tjere mbasandej:tongue: , sikurse: Une (expert i sekretareshave), Agolli (expert i pirunit ne desert), Rafeti (expert i llavabove)...etje etj....
Vendimi eshte i rende...hahaha...nuk po me konvenon as mua ne njejes!
Une them t'ia leme kete pune Drejtoreshes se pergjithshme--Legendes!:biggrin:

Albanian eX|PerT
12-04-07, 17:57
do ta shqyrtoj kete kerkese Expert, por do te kem probleme me Expertat e tjere mbasandej:tongue: , sikurse: Une (expert i sekretareshave), Agolli (expert i pirunit ne desert), Rafeti (expert i llavabove)...etje etj....
Vendimi eshte i rende...hahaha...nuk po me konvenon as mua ne njejes!
Une them t'ia leme kete pune Drejtoreshes se pergjithshme--Legendes!:biggrin:
Okey, po presim drejtoreshen e pergjitheshme me vendimet e saja :biggrin:

legenda
12-04-07, 18:19
ahaha....
Prishtinalia eshte ASISTENTI IM,
nuk e rrexoj aq poshte me ba Kamerman,ahahaaa...

Ska ide te re? C'jeni ra ne pikellim o njerez?

Propozime!

1. Prishtinalijes nje kamer te re, sigurisht do i nevojitet per te na xhiruar ne darsmen time me prizrenaliken! :biggrin:

legenda
12-04-07, 18:24
kur e kam afer vetes nje kshilltar kaq te menqur si TY,,,qfare me duhet te mendoj une,ahaha....
mire qe e ke vrejte se mendet i ka veq te MARTESA,,,mire kishte qene ta martojme kete djale,ndoshta qetesohet pak,ahahahaaaa....
IDE BRILANTE ajo me hap nje fond per martesen e tij,se dihet ne kemi prestigj te larte e nuk merremi me "cikerrima"....ahahaha

Si po thu ti legenda, ta shkarkojme Expertin nga pozita e kryetarit te komisionit per fondin gjigand...hahah...???:tongue:
Tash tere kete pune te shkarkimit po e le ne duart tua! hahah
Une them ta martojme...o tash o kurre!

Albanian eX|PerT
12-04-07, 20:36
legenda, me idet e tua progresive, ti vetem se po deshmone se je me te vertete meritore per drejtoresh te investimeve tona, dhe qe eshte privilegj te jemi une dhe prishtinalija ne sherbimin tuaj per nje perspektive me te mire per vendin tone!

E nderuar, mbase fondi yne: "Bingo*****" ka bere fame te madhe dhe deshira e te tjereve per t'u inkuadruar ketu per te pare se si ne kenaqemi (duke punuar per popull) shoqerisht eshte rritur shume, po mendoje te investojme me 1 milion euro, per te blere fleta, per fletparaqitje, ku 8.000 anetaret e FD-se mund te paraqesin te dhenat e tyre, per t'u anetaresuar ne fondin tone, -fond i cili- ka marrur permasa nderkombetare, sa qe mendohet -dhe per kete kemi paralajmerime nga mediat- qe per darsmen time dhe per qefin tuaj, nje shume te kenaqshme do te marrim edhe nga Banka Boterore, ne shenje rrespekti ndaj neve, qe me idet tona koherente per inovacione te kesaj epoke kemi influencuar edhe tek organizatat Boterore! :biggrin:

Pune te (pa) lodhshme, ju deshiron
Experti :tongue:

Albanian eX|PerT
13-04-07, 12:44
Upsssssssss, isha per pak duke harruar nje investim tjeter te nevojshem! Mbase per tek fondi yne do konkurojne mbi 8.000 anetare, sigurisht na nevojiten mbi :biggrin: 50 punetore te mbajtjes se rendit :biggrin: te cileve duhet patjeter siguruar nje korpage e rroge mujore, te pakten nga :tongue: 500 euro :tongue: , e qe d.m.th. kerkohen nga ne qe nga fondi yne te nxjerrim 25.000 euro, apo 50.000 marka te gjermanit, :lol: :lol: :lol: :lol:!

Shpresoje ne mirekuptim nga drejtoresha |legenda|, :lol: :lol: :lo:, ndoshta do perfillet propozimi im! :lol: :lol: :lol:

legenda
13-04-07, 14:36
ndegjo EX||||PERT,e kam parasysh kete qe thua TI,ky FONDI BINGOOOO***** patjeter se eshte shume joshes,dhe me siguri se do te antarsohen shume anetare,qe IDETE e tyre do te i sjellin ketu,....mmmmm...duke marr parasysh edhe shperndarjen e 1.000.000 Laptop-eve qe do te i shperndahen gjinise se bukur shqiptare,atehere llogarisim se FORUMI do te vershohet edhe nga 1.000.000 zonja dhe zonjusha,,,ufufufuffff....ahahahaaaaa,te cilat padyshim se do te antarsohen ne kete FOND,i cili do te merr permasa gjigandeee-e patjter na duhet NDIHME NGA BANKA BOTNORE;ahahahaaaa...por e rregulloj kete pune UNE.ahaha....kjo eshte PERSPEKTIVA,....ahahahaaa

e sa per dasmen TENDE,e hap Prishtinasi nje FOND PER EXPERTA....ahahahaaaa...edhe ashtu nuk eshte asgje e re hapja e Fondeve sot,ku mbledhen para nga populli,per qellime kuptohet "BAMIRESE",....ahahahaaaa

legenda, me idet e tua progresive, ti vetem se po deshmone seje me te vertete meritore per drejtoresh te investimeve tona, dhe qe eshte privilegj te jemi une dhe prishtinalija ne sherbimin tuaj per nje perspektive me te mire per vendin tone!

E nderuar, mbase fondi yne: "Bingo*****" ka bere fame te madhe dhe deshira e te tjereve per t'u inkuadruar ketu per te pare se si ne kenaqemi (duke punuar per popull) shoqerisht eshte rritur shume, po mendoje te investojme me 1 milion euro, per te blere fleta, per fletparaqitje, ku 8.000 anetaret e FD-se mund te paraqesin te dhenat e tyre, per t'u anetaresuar ne fondin tone, -fond i cili- ka marrur permasa nderkombetare, sa qe mendohet -dhe per kete kemi paralajmerime nga mediat- qe per darsmen time dhe per qefin tuaj, nje shume te kenaqshme do te marrim edhe nga Banka Boterore, ne shenje rrespekti ndaj neve, qe me idet tona koherente per inovacione te kesaj epoke kemi influencuar edhe tek organizatat Boterore! :biggrin:

Pune te (pa) lodhshme, ju deshiron
Experti :tongue:

Albanian eX|PerT
13-04-07, 14:55
ndegjo EX||||PERT,e kam parasysh kete qe thua TI,ky FONDI BINGOOOO***** patjeter se eshte shume joshes,dhe me siguri se do te antarsohen shume anetare,qe IDETE e tyre do te i sjellin ketu,....mmmmm...duke marr parasysh edhe shperndarjen e 1.000.000 Laptop-eve qe do te i shperndahen gjinise se bukur shqiptare,atehere llogarisim se FORUMI do te vershohet edhe nga 1.000.000 zonja dhe zonjusha,,,ufufufuffff....ahahahaaaaa,te cilat padyshim se do te antarsohen ne kete FOND,i cili do te merr permasa gjigandeee-e patjter na duhet NDIHME NGA BANKA BOTNORE;ahahahaaaa...por e rregulloj kete pune UNE.ahaha....kjo eshte PERSPEKTIVA,....ahahahaaa

e sa per dasmen TENDE,e hap Prishtinasi nje FOND PER EXPERTA....ahahahaaaa...edhe ashtu nuk eshte asgje e re hapja e Fondeve sot,ku mbledhen para nga populli,per qellime kuptohet "BAMIRESE",....ahahahaaaa
Pajtohem me ju drejtoresh e nderuar :biggrin: , gjithashtu per te gjithe te interesuar paralejmeroj duke i njoftuar, se te qenurit anetare i fondit tone, -fond ky- i perspektivave per zonja e zonjusha, beqar e te martuar, eshte privilegj qe juve duhet te jeni krenar bile qe keni mundesine e konkurimit nder miliarda njerez ne kete planet, te cilet po te njoftoheshin per fondin tone qe hap dritaret e suksesit do konkuronin pa ngurruar, mbase te qenurit e admistrates sone kaq korrekte, te kryesuar nga zonja/zonjusha (?) :rolleyes: legenda, ben punen tone me produktive :tongue: !

Albanian eX|PerT
14-04-07, 17:09
Te dashur miq,

Pederisa investimeve tona, -fatkeqesisht- kane pasur renie drastike, lus drejtoreshen te bejme nje mbledhje te pergjitheshme per anetaret e fondit, qe te inkurajohemi qe te bejme akoma me shume e me shpesh investime progresive per nje perspektive per vendin tone.

Parapaktisht, ju falenderoje per mirekuptimin!

Experti :biggrin:

rilinda
14-04-07, 18:46
Hj, hej nuk hy unė msit pa e mbush ti mirė kuletėn time, po prit sa tė vijė Prizrenalikja e pastaj shofim e bajmė. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Erdha une... e ti msite a do me ta mush kuleten para apo pas dasmes?

E ti o Expert bimi do pare more se duhet me dal me ble diqka per dasem...

Albanian eX|PerT
14-04-07, 22:13
Bingooooooooo

E gjetaaaaaaa, e gjetaaaaaaaaaa :biggrin:

Po investojme ne 100.000 euro per fustanin e Rilindes qe do e vesh ne diten e dasmes, qe do te jete fustani me i shtrejte ne Bote dhe do futemi ne librin e Genisit, cfare mendoni? :tongue:

rilinda
14-04-07, 22:23
Bingooooooooo

E gjetaaaaaaa, e gjetaaaaaaaaaa :biggrin:

Po investojme ne 100.000 euro per fustanin e Rilindes qe do e vesh ne diten e dasmes, qe do te jete fustani me i shtrejte ne Bote dhe do futemi ne librin e Genisit, cfare mendoni? :tongue:

a qė jon prej xhepit t'tjerve qekaq shlir po thu ti a?

legenda
15-04-07, 10:56
ncuuuk more,mos jep DEZINFORMATA,a nuk po e sheh "lulezimin" tone,ahahaha...
apo e pate me qellim strategjik qe te mos na sulmojne dashekeqinjet,ahhh kush je TI-VIPI I RI I FORUMIT,ahaha....

Te dashur miq,

Pederisa investimeve tona, -fatkeqesisht- kane pasur renie drastike, lus drejtoreshen te bejme nje mbledhje te pergjitheshme per anetaret e fondit, qe te inkurajohemi qe te bejme akoma me shume e me shpesh investime progresive per nje perspektive per vendin tone.

Parapaktisht, ju falenderoje per mirekuptimin!

Experti :biggrin:

Paradox_13
15-04-07, 17:28
ncuuuk more,mos jep DEZINFORMATA,a nuk po e sheh "lulezimin" tone,ahahaha...
apo e pate me qellim strategjik qe te mos na sulmojne dashekeqinjet,ahhh kush je TI-VIPI I RI I FORUMIT,ahaha....

Jam mbet para nje dileme,nuk di nga ta orientoj biznisin e pse jo qe edhe une te perfitoj diq nga ky investim kapital...
Nuk di dhe nuk jam ka munde te vendos,te hap nje sallon dasmash,butik apo megjithat me mire te mirrem me mirembajtjen e laptopeve.....

Albanian eX|PerT
15-04-07, 17:41
ncuuuk more,mos jep DEZINFORMATA,a nuk po e sheh "lulezimin" tone,ahahaha...
apo e pate me qellim strategjik qe te mos na sulmojne dashekeqinjet,ahhh kush je TI-VIPI I RI I FORUMIT,ahaha....
"Realiteti eshte i hidhur" hahaha :biggrin:

Nejse, tash kete epitetin "VIPI I RI I FORUMIT" e gezoje qe moti, prej kur jam ē'kurorzuar nga Angelina Jolie, porse tash ka marrur atributin: "VIPI I PA ARRITSHEM, E I PAKALUESHEM" :biggrin:

Edhe nime.......... Bingoooooooooooooooooooo, cka me ka ra ndermend, a po investojme ne 3.000 euro, per paga te truprojeve, qe do e mbajne rendin ate dite kur do jemi ne vizite ne Hollywood, kur do me versulen femrat per autograf, sigurisht, si VIP qe jam do behet nje kallablak i madhe, e sidomos kur ta kuptojne se jam pjestare i administrates se te nderuares legenda dhe te nderuarit tone, prishtinalijes :tongue: !

Albanian eX|PerT
15-04-07, 17:47
Jam mbet para nje dileme,nuk di nga ta orientoj biznisin e pse jo qe edhe une te perfitoj diq nga ky investim kapital...
Nuk di dhe nuk jam ka munde te vendos,te hap nje sallon dasmash,butik apo megjithat me mire te mirrem me mirembajtjen e laptopeve.....
Edhe pse fjalen kryesore e ka drejtoresha jone, legenda , une si menaxhues do jap mendimin tim, ne shprese se do aprovohet ne menyre qe investimet tona te jene sa me profitabile :biggrin: duke propozuar nje mendim progresivė qe Paradoxit ti japin detyren e mirembajtjeve te lap-topeve, ne shprese se grate e martuara te jene te kenaqura me sherbimin :biggrin:

Pra propozimi do shqyrtohet nga drejtoresha. Ju falemnderit per mirekuptimin! :tongue:

legenda
15-04-07, 20:49
....ahahahaaaa,,,
patjter se vetem TY mundemi me ta besuar nje vend te punes kaq "DELIKAT"...ahahaaaa
por nuk di se sa kerkon si shperblim,per kete pune delikate....ahaha

Jam mbet para nje dileme,nuk di nga ta orientoj biznisin e pse jo qe edhe une te perfitoj diq nga ky investim kapital...
Nuk di dhe nuk jam ka munde te vendos,te hap nje sallon dasmash,butik apo megjithat me mire te mirrem me mirembajtjen e laptopeve.....

Paradox_13
15-04-07, 20:51
Edhe pse fjalen kryesore e ka drejtoresha jone, legenda , une si menaxhues do jap mendimin tim, ne shprese se do aprovohet ne menyre qe investimet tona te jene sa meprofitabile :biggrin: duke propozuar nje mendimprogresivė qe Paradoxit ti japin detyren e mirembajtjeve te lap-topeve, ne shprese se grate e martuara te jene te kenaqura me sherbimin :biggrin:

Pra propozimi do shqyrtohet nga drejtoresha. Ju falemnderit per mirekuptimin! :tongue:

Bingo********

Ma ne funde me duket se edhe mua me doli nafaka,ahahahaha...meq Experti si "i martuari"me i ri ka besim qe per mua te lej ne dispozicion detyren e mirembajtesit te laptopeve mbetem me shpres se as drejtoresha nuk do te refuzoj ket propozim.
Nuk dua te ofroj premtime te parakoheshme,edhepse nuk do ta kem leht me fillestaret(te sapomartuarat)shpresoj te mos ju zhgenjej......

legenda
15-04-07, 20:52
auuuuu e zbulove Ameriken,qy
problem i vogel ky,ia jap une FUSTANIN TIM qe e kisha pregadite....,,,,ahahahaaaa...kuptohet nese pranon NUSJA

Bingooooooooo

E gjetaaaaaaa, e gjetaaaaaaaaaa :biggrin:

Po investojme ne 100.000 euro per fustanin e Rilindes qe do e vesh ne diten e dasmes, qe do te jete fustani me i shtrejte ne Bote dhe do futemi ne librin e Genisit, cfare mendoni? :tongue:

Paradox_13
15-04-07, 20:56
....ahahahaaaa,,,
patjter se vetem TY mundemi me ta besuar nje vend te punes kaq "DELIKAT"...ahahaaaa
por nuk di se sa kerkon si shperblim,per kete pune delikate....ahaha

Ehh..!! drejtoresh e nderuar,nuk dyshoj ne experiencen tuaj,porse une pajtohem qe per nje afat te caktuar kohor te kryej ket sherbim si pune provuese,pastaj bisedojm rreth kontratave...

legenda
15-04-07, 21:04
...kuptohet,kuptohet,....por mos na befaso pastaj me kerkesa qe nuk mundemi me i mbulu,se ne pyetje jane 1.000.000laptop,,,dhe duke marr parasysh se nje numer i gjinise se bukur jane amatare ,atehere e din se te pret nje pune e madhe,ahaha....por besoj se e kalojme kete problem,se TI edhe ashtu je mesu me PUNE VULLNETARE,ahaha...


Ehh..!! drejtoresh e nderuar,nuk dyshoj ne experiencen tuaj,porse une pajtohem qe per nje afat te caktuar kohor te kryej ket sherbim si pune provuese,pastaj bisedojm rreth kontratave...

prishtinasi
15-04-07, 21:13
Si duket kerkesa e ime per 1 milion dollare, e paska mbuluar pluhuri ne sirtare! Ndoshta edhe nuk e kam cekur mire, se per qfare aryse me nevojiten 1 milion euro!
Arsyeja eshte se dua ta hapi perseri hamamin e Prishtines (jo te Hyres)! Po e qeli nje harem...!:biggrin:
Sa i perket kerkesave te Expertit, sa jam ne dijeni prizrenalikja ende nuk i ka thene PO, per martese! Deri ne pritje te vendimit te Rilindes, kerkesa e Expertit mbete e parealizuar...haha

Paradox_13
15-04-07, 21:14
...kuptohet,kuptohet,....por mos na befaso pastaj me kerkesa qe nuk mundemi me i mbulu,se ne pyetje jane 1.000.000laptop,,,dhe duke marr parasysh se nje numer i gjinise se bukur jane amatare ,atehere e din se te pret nje pune e madhe,ahaha....por besoj se e kalojme kete problem,se TI edhe ashtu je mesu me PUNE VULLNETARE,ahaha...
Jam plotsisht i vetedijshem per veshtersit qe me presin,por kur eshte ne pyetje kontributi per te miren e shoqeris,pse jo edhe nese kjo pune behet si pune Humanitare......veqse si drejtoresh ju kisha lute qe te me siguroni pjeset rezerv....ahahahah

legenda
15-04-07, 21:20
ahahahaaaa....
ohhhh Asistenti im,po kjo eshte nje IDE FENOMENALE,
ah sa ka nevoje Prishtina jone per nje HAMAM (kuptohet jo te HYRES,ahahahaaaa....)...po mire mendoj se per HAMAM i cili duhet te jete te PLEPAT,afer televizionit,....ahahahaaa dhe HAREM te mjaftojne nja 2 milion,DAKORD.

.....sa per Martesen e EX||||pertit e di se TI e mbaron kete pune ne menyre lojale....ahaha

Si duket kerkesa e ime per 1 milion dollare, e paska mbuluar pluhuri ne sirtare! Ndoshta edhe nuk e kam cekur mire, se per qfare aryse me nevojiten 1 milion euro!
Arsyeja eshte se dua ta hapi perseri hamamin e Prishtines (jo te Hyres)! Po e qeli nje harem...!:biggrin:
Sa i perket kerkesave te Expertit, sa jam ne dijeni prizrenalikja ende nuk i ka thene PO, per martese! Deri ne pritje te vendimit te Rilindes, kerkesa e Expertit mbete e parealizuar...haha

legenda
15-04-07, 21:21
ahahahaaaa,,,,gjithqka per EMANCIPIMIN E GJINISE SE BUKUR,,,apo jo,ahaha...
Jam plotsisht i vetedijshem per veshtersit qe me presin,por kur eshte ne pyetje kontributi per te miren e shoqeris,pse jo edhe nese kjo pune behet si pune Humanitare......veqse si drejtoresh ju kisha lute qe te me siguroni pjeset rezerv....ahahahah

Paradox_13
15-04-07, 21:28
Si duket kerkesa e ime per 1 milion dollare, e paska mbuluar pluhuri ne sirtare! Ndoshta edhe nuk e kam cekur mire, se per qfare aryse me nevojiten 1 milion euro!
Arsyeja eshte se dua ta hapi perseri hamamin e Prishtines (jo te Hyres)! Po e qeli nje harem...!:biggrin:
Sa i perket kerkesave te Expertit, sa jam ne dijeni prizrenalikja ende nuk i ka thene PO, per martese! Deri ne pritje te vendimit te Rilindes, kerkesa e Expertit mbete e parealizuar...haha

Ahahaha,Prishtinali...ide mjaft e qelluar,nje investim qe ia vlen ,edhepse do te kemi mjaft shpenzime per darsmen e ketyre dy te rinjeve.....
Une mendoj se marreveshja eshte arrit,rilinda ka pranu propozimin.....

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=15821&dateline=1146184933 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=15821)

Anėtarėsuar: 29-06-04
Vendndodhja: Ulun n'karrik- pėrball kompjuterit!
Postime: 5,150
http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gif


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif
Citim:Erdhaaaaaa...o sa m'keni mungu!
Murgesha e pranoj msitninė tėnde

p.s sa mirė e kishim bo edhe intervistėn
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.

prishtinasi
15-04-07, 21:35
Ahahaha,Prishtinali...ide mjaft e qelluar,nje investim qe ia vlen ,edhepse do te kemi mjaft shpenzime per darsmen e ketyre dy te rinjeve.....
Une mendoj se marreveshja eshte arrit,rilinda ka pranu propozimin.....

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=15821&dateline=1146184933 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=15821)

Anėtarėsuar: 29-06-04
Vendndodhja: Ulun n'karrik- pėrball kompjuterit!
Postime: 5,150
http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gif


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif
Citim:Erdhaaaaaa...o sa m'keni mungu!
Murgesha e pranoj msitninė tėnde

p.s sa mirė e kishim bo edhe intervistėn
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.

Atehere urime...vetem na ka mbete qe Legenda ta hap kuleten, se kam pune une per resto, muzike...! Paradox, shtrejtoje fustanet e nuserise se po me doket do me lulzu biznesi...! Ndersa nga Murgesha kerkoj te me tregoje sa antare i ka forumi i dardanise, qe ta di...sa karrige te jene ne resto!

Paradox_13
15-04-07, 21:40
Atehere urime...vetem na ka mbete qe Legenda ta hap kuleten, se kam pune une per resto, muzike...! Paradox, shtrejtoje fustanet e nuserise se po me doket do me lulzu biznesi...! Ndersa nga Murgesha kerkoj te me tregoje sa antare i ka forumi i dardanise, qe ta di...sa karrige te jene ne resto!

More Prishtinas,leht do ta kemi me karrike e fustana,se tek e fundit nuk kan tjeter edhe ku i gjejn se,..por nese hapim hamamin si do i sigurojm Pocerkat ore djal,,,,phaaaa puna qe na ka dal......ahahahaha

legenda
15-04-07, 21:44
qfare kulete NJERI,qy
po une te kam propozuar me e hap nje FOND TE EKSPERTAVE
ku forumistat do te shtonin kontributin e tyre,....ahahaaaa
qe te mbulohen shpenzimet e kesaj dasme,
hajde per hajr,ahahahaaaa....

Atehere urime...vetem na ka mbete qe Legenda ta hap kuleten, se kam pune une per resto, muzike...! Paradox, shtrejtoje fustanet e nuserise se po me doket do me lulzu biznesi...! Ndersa nga Murgesha kerkoj te me tregoje sa antare i ka forumi i dardanise, qe ta di...sa karrige te jene ne resto!

legenda
15-04-07, 21:45
ahahahaaaa...POCERRKA ka mjafte neper katundet rreth VITISE,ahaha....
More Prishtinas,leht do ta kemi me karrike e fustana,se tek e fundit nuk kan tjeter edhe ku i gjejn se,..por nese hapim hamamin si do i sigurojm Pocerkat ore djal,,,,phaaaa puna qe na ka dal......ahahahaha

prishtinasi
15-04-07, 21:49
More Prishtinas,leht do ta kemi me karrike e fustana,se tek e fundit nuk kan tjeter edhe ku i gjejn se,..por nese hapim hamamin si do i sigurojm Pocerkat ore djal,,,,phaaaa puna qe na ka dal......ahahahaha

Mire e ke se nuk kam mendu per kete detaje...haha...por me duket se e kam personin qe do te na gjeje zgjidhje per pocerrka...Rafeti...experti i llavabove!
Legenda me duket se kam marre shume pergjithesi ne vete, tash edhe me hamamin, kerkoj qe te me lehtesohet puna! Nejse konkursi per puntore ne hamam ende nuk eshte hapur...keshtuqe mos nxitoni!

Paradox_13
15-04-07, 21:53
ahahahaaaa...POCERRKA ka mjafte neper katundet rreth VITISE,ahaha....Na ishte dikur ashtu Drejtoresh e nderuar,por koherat po nryshojn,banoret e Skifterajve nuk po kultivojn ma Pocerka,ngase llogarin ma te mire e gjeten ne kultivimin e kumpirave...ahahahaha

Paradox_13
15-04-07, 21:58
Mire e ke se nuk kam mendu per kete detaje...haha...por me duket se e kam personin qe do te na gjeje zgjidhje per pocerrka...Rafeti...experti i llavabove!
Legenda me duket se kam marre shume pergjithesi ne vete, tash edhe me hamamin, kerkoj qe te me lehtesohet puna! Nejse konkursi per puntore ne hamam ende nuk eshte hapur...keshtuqe mos nxitoni!

Qfar konkursi more djal...po une mendoj se as qe duhet hapur nje konkurs te tille kur e kemi ketu expertin e llavabove...ahahahha
I qoft perhajr Rafetit kjo detyr.....
Si thua ti drejtoresh per ket propozim..????

legenda
15-04-07, 21:58
krejt TRU ,,,je ,ahaha...
pa RAFFET_LLAPIN nuk ban kurqysh,ncuk...ahaha...po kishte qene mire me anagazhu pak rreth puneve ne HAMAM,ahaha..se per POCERRKA i siguron ai per hater te Legendes.


e sa mire mendon me mi largu pak pergjegjesite,thnxxx njeri.

Mire e ke se nuk kam mendu per kete detaje...haha...por me duket se e kam personin qe do te na gjeje zgjidhje per pocerrka...Rafeti...experti i llavabove!
Legenda me duket se kam marre shume pergjithesi ne vete, tash edhe me hamamin, kerkoj qe te me lehtesohet puna! Nejse konkursi per puntore ne hamam ende nuk eshte hapur...keshtuqe mos nxitoni!

prishtinasi
15-04-07, 22:04
krejt TRU ,,,je ,ahaha...
pa RAFFET_LLAPIN nuk ban kurqysh,ncuk...ahaha...po kishte qene mire me anagazhu pak rreth puneve ne HAMAM,ahaha..se per POCERRKA i siguron ai per hater te Legendes.


e sa mire mendon me mi largu pak pergjegjesite,thnxxx njeri.
Po shkoj me e dhez nje cigare, se tash me ra ndermend se do te kem pengesa per te gjetur nje firme qe bene restaurimin e hamamit te Prishtines! Qe njihni ndonje murator ne forum...le te lajmrohet...urgjent!

jadore
15-04-07, 22:16
Erdha une... e ti msite a do me ta mush kuleten para apo pas dasmes?

E ti o Expert bimi do pare more se duhet me dal me ble diqka per dasem...
(
erdha une dhe ketej te shof qka po ngjet )..
qenka ne pytje shpenzimet e dasmes se Rilindes .. po mos u ngushto nuse , kur eshte ne pytje dasma jote te gjitha shepenzimet i ke te mbuluara ,donatcione nga firma ime dhe e Pirshtinasit , (keshtu ashtu ,se qe nga shkrirja e ketyre dy firmave , te gjitha kompetencat dhe aksionet e firmes se tij , kalojne ne duart e mija ,)
pra Rilinda , hjeke brengen e shpenzimeve rreth darsmes , merruni ju vetem me planifikimin dhe formimin e faliljes se re ..
hajde prishtinas .. shtije doren uroja martesen Rilindes , ..(haha)

Albanian eX|PerT
15-04-07, 22:19
auuuuu e zbulove Ameriken,qy
problem i vogel ky,ia jap une FUSTANIN TIM qe e kisha pregadite....,,,,ahahahaaaa...kuptohet nese pranon NUSJA
A ke seriozisht zonje/zonjusha (?) e nderuara per kete? :biggrin:

Paradox_13
15-04-07, 22:22
Po shkoj me e dhez nje cigare, se tash me ra ndermend se do te kem pengesa per te gjetur nje firme qe bene restaurimin e hamamit te Prishtines! Qe njihni ndonje murator ne forum...le te lajmrohet...urgjent!

Problemi me i vogel qe duhet te preokupoj,mos ke dert Prishtinas kemi ketu ing,arqitekt-e e murator te rangut ma te lart,... profesionist te verrtet...sa per fillim ja veq nje project-ide...


Kjo eshte pamja e hamamit nga jasht....
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/c/cf/2006_0403_132256AA.JPG/300px-2006_0403_132256AA.JPG

Ja edhe organizimi i mbrendeshem...

http://www.fotosearch.com/comp/AGE/AGE030/F33-376527.jpg

jadore
15-04-07, 22:24
Po shkoj me e dhez nje cigare, se tash me ra ndermend se do te kem pengesa per te gjetur nje firme qe bene restaurimin e hamamit te Prishtines! Qe njihni ndonje murator ne forum...le te lajmrohet...urgjent!

"ftyren ma morre " partner- koleg , prej qe e ke themelu kete firmen tende je vetem duke u anku dhe kerku ndihme nga jashte , kerkoj kerkoj , prej tash me shkrirjen e firmave tona ne nje te vetem kuptohet ku edhe kompetencat e tua kalojne mbi mua (hahaha) ,fillon ti me plan porgram dhe politik te re te punes ....
(une ti gjej muratore e restaurer e krejt , e edhe ne Hamam investojme mos baj dert , po mesohu bre mos me lyp veq edhe kryej krejt punet pa u bere e madhe se e pate , po na degjuan konkurentet veq kur e gjene ti neser ne mengjes Hamamin ne funksion .. )
mos harro pauza e cigares nenkupton vetem 5 min kohe te lire nga orari i punes ....(hahahah )

Paradox_13
15-04-07, 22:25
(
erdha une dhe ketej te shof qka po ngjet )..
qenka ne pytje shpenzimet e dasmes se Rilindes .. po mos u ngushto nuse , kur eshte ne pytje dasma jote te gjitha shepenzimet i ke te mbuluara ,donatcione nga firma ime dhe e Pirshtinasit , (keshtu ashtu ,se qe nga shkrirja e ketyre dy firmave , te gjitha kompetencat dhe aksionet e firmes se tij , kalojne ne duart e mija ,)
pra Rilinda , hjeke brengen e shpenzimeve rreth darsmes , merruni ju vetem me planifikimin dhe formimin e faliljes se re ..
hajde prishtinas .. shtije doren uroja martesen Rilindes , ..(haha)

Bingooo****
E dija se Jador qan rrugen dhe then te gjitha barierat....ahahahaha

Paradox_13
15-04-07, 22:30
"ftyren ma morre " partner- koleg , prej qe e ke themelu kete firmen tende je vetem duke u anku dhe kerku ndihme nga jashte , kerkoj kerkoj , prej tash me shkrirjen e firmave tona ne nje te vetem kuptohet ku edhe kompetencat e tua kalojne mbi mua (hahaha) ,fillon ti me plan porgram dhe politik te re te punes ....
(une ti gjej muratore e restaurer e krejt , e edhe ne Hamam investojme mos baj dert , po mesohu bre mos me lyp veq edhe kryej krejt punet pa u bere e madhe se e pate , po na degjuan konkurentet veq kur e gjene ti neser ne mengjes Hamamin ne funksion .. )
mos harro pauza e cigares nenkupton vetem 5 min kohe te lire nga orari i punes ....(hahahah )

Me duket se nuk eshte ka e pret mengjesin,kerkesat jan te mdha qe hamami te hapet sa me pare.....

http://www.allaboutturkey.com/pic/hamam2.jpg

Albanian eX|PerT
15-04-07, 22:31
Atehere urime...vetem na ka mbete qe Legenda ta hap kuleten, se kam pune une per resto, muzike...! Paradox, shtrejtoje fustanet e nuserise se po me doket do me lulzu biznesi...! Ndersa nga Murgesha kerkoj te me tregoje sa antare i ka forumi i dardanise, qe ta di...sa karrige te jene ne resto!
Shiko...., per darsmen time, sa i perket muzikes Nexhmie Paragarusha dhe Ismaet Peja kane shfaqur deshiren e tyre ne shenje bamiresije ndaj fondit tone, te kendojne falas per qefin e anetareve te Dardanise, jo per dic tjeter, vec per shkak te rrespektit qe kane ndaj prizrenases sime! :biggrin:

Ndersa sa i perket Restaurantit, konkurrenca eshte jashtezakonisht e madhe, perderisa shume restaurante kerkojne qe dasma yne te mbahet ne lokalet e tyre, porse njekohesisht kerkojne shume te holla mbase kane kuptuar se kane te bejne me nje lidhje jo te zakonshme, pra me nje fond me buxhet te madhe! :tongue:

Te hollat qe i kemi parapare per muziken, e qe do i shpenzojme tani, mendoje t'i derdhim ne nje drejtim tjeter, e qe per mendimin tim, investimi ma adekuate do ishte perpunimi i shatervanit ne Prizren, aty ku do i prese krushqit prizrenasja ime! :tongue:

jadore
15-04-07, 22:40
Me duket se nuk eshte ka e pret mengjesin,kerkesat jan te mdha qe hamami te hapet sa me pare.....

http://www.allaboutturkey.com/pic/hamam2.jpg

hhahaah , hallall , mik konkurent , e dinja qe ketu ka perfitues te njohur tenderesh , qe dine mire ta perdorin situaten , .. respekt ja pafsh hajrin resaurimit te Hamamit , ....(hahahah )
(nejse deri kur te kthehet prishtinasi nga pauza e cigares , do ta kuptoj qe veq u zgjith problemi i hamamit te Prishtines , besa edhe do ta kuptoj me kohe qe sa rendesi ka numri 1(%) shifrore nganjehere, krahas ati dy shifror (99%)hahaha
hajde partener koleg , |(prishtinas , se na humbe kete :pune :) gjej pune tjera ose kalova ne koperim firmash me Paradoxin .. ( hahah ) ska kohe bisnisesh eshte ...

prishtinasi
15-04-07, 22:40
"ftyren ma morre " partner- koleg , prej qe e ke themelu kete firmen tende je vetem duke u anku dhe kerku ndihme nga jashte , kerkoj kerkoj , prej tash me shkrirjen e firmave tona ne nje te vetem kuptohet ku edhe kompetencat e tua kalojne mbi mua (hahaha) ,fillon ti me plan porgram dhe politik te re te punes ....
(une ti gjej muratore e restaurer e krejt , e edhe ne Hamam investojme mos baj dert , po mesohu bre mos me lyp veq edhe kryej krejt punet pa u bere e madhe se e pate , po na degjuan konkurentet veq kur e gjene ti neser ne mengjes Hamamin ne funksion .. )
mos harro pauza e cigares nenkupton vetem 5 min kohe te lire nga orari i punes ....(hahahah )

Firma e jone...e cila pretendon ta bleje firmen e juaj...sepse shkrirja me nuk vjen ne pytje me 99% te personelit qe e ke te gjinise sime, ka nje vizion (planprogram) per 5 vitet e ardheshme! Normalisht, puna e martesave ishte nje befasi per ne, por me nje personel zemergjere dhe me ndihmen e firmave simotra nga diaspora...dhe me donacionin 10 milion euro te Legendes, mendoje se martesa mes Rilindes dhe Albanian_Expert, eshte pune e kryme! Pasiqe jemi ngritur si firme me ndihmen e donatoreve, na ka mbete tash si embelsire te kerkojme....si thote kojshikja e jeme...ruju se beleshi te jete ne fyt o prishtinas...por deri tash...jam i mire ne gelltitjen e donacioneve nga jashte! Ne firmen tone, pausat zgjatin...hahah....1 ore...keshtuqe...pasiqe jam ne kerkim te nje drejtoreshe ne sektorin e marketingut...Jador...mos hezito, se po e shoh qe paske problem me bordin e drejtoreve ne firmen tende! Edhe nje here...me vjen keq qe shkrirja e dy firmave tona nuk pati sukses...pika e mosmarrveshjeve ishte gjithsesi personeli!

Paradox, me duket se punen e restaurimit te hamamit te Prishtines, do ta le ne doren tende...gjithsesi me financim nga firma e ime 40%:biggrin: , dhe me donacione nga diaspora, qe do te thote nga Jador (30%) dhe firma e saj diskriminuese ndaj gjinise se bukur...hahaha dhe nga donatorja e palodheshme e projekteve te medha...Legenda (30%)!
Me respekt nga shefi Prishtinasi dhe nga sekretaresha!

prishtinasi
15-04-07, 22:45
Shiko...., per darsmen time, sa i perket muzikes Nexhmie Paragarusha dhe Ismaet Peja kane shfaqur deshiren e tyre ne shenje bamiresije ndaj fondit tone, te kendojne falas per qefin e anetareve te Dardanise, jo per dic tjeter, vec per shkak te rrespektit qe kane ndaj prizrenases sime! :biggrin:

Ndersa sa i perket Restaurantit, konkurrenca eshte jashtezakonisht e madhe, perderisa shume restaurante kerkojne qe dasma yne te mbahet ne lokalet e tyre, porse njekohesisht kerkojne shume te holla mbase kane kuptuar se kane te bejne me nje lidhje jo te zakonshme, pra me nje fond me buxhet te madhe! :tongue:

Te hollat qe i kemi parapare per muziken, e qe do i shpenzojme tani, mendoje t'i derdhim ne nje drejtim tjeter, e qe per mendimin tim, investimi ma adekuate do ishte perpunimi i shatervanit ne Prizren, aty ku do i prese krushqit prizrenasja ime! :tongue:

Expert ti vetem kerko mos u ndal...me duket se duhet ta blejme edhe kravaten...hahah! Sa i perket Nexhmije Pagarushes, ajo nuk kendon me, keshtuqe pasiqe firma e ime e adhuron muziken live dhe jo ate playback....te kisha lutur qe te behesh gjentelmen dhe te kerkosh nga Rilinda se cfare muzike deshiron per darsem! Nejse deshirat e juaja tash e tutje jane urdher per ne!
Prishtinas Kuleta!:biggrin:

Albanian eX|PerT
15-04-07, 22:50
Mbase ceshtja e marteses sime me prizrenasen ka mbaruar, pra ne aspektin finansiar jane gjetur donacionet, atehere une po e shpalli te hapur ceshtjen e percaktimit te dates se darsmes :biggrin:

jadore
15-04-07, 22:52
Mbase ceshtja e marteses sime me prizrenasen ka mbaruar, pra ne aspektin finansiar jane gjetur donacionet, atehere une po e shpalli te hapur ceshtjen e percaktimit te dates se darsmes :biggrin:

........hajde sahati hajrit ... me izem te Allahit !!
(thone ne gjakove ..)

Albanian eX|PerT
15-04-07, 22:53
Expert ti vetem kerko mos u ndal...me duket se duhet ta blejme edhe kravaten...hahah! Sa i perket Nexhmije Pagarushes, ajo nuk kendon me, keshtuqe pasiqe firma e ime e adhuron muziken live dhe jo ate playback....te kisha lutur qe te behesh gjentelmen dhe te kerkosh nga Rilinda se cfare muzike deshiron per darsem! Nejse deshirat e juaja tash e tutje jane urdher per ne!
Prishtinas Kuleta!:biggrin:
Sa i preket kravates, mendoje se kete radhe do e ndryshojme rendin, mbase kam qelluar admirues i collerave, do e thej akullin duke venduar
:biggrin: kurrdel:biggrin:

Sa i perket muzikes, do e leme ne dore te ndegjuesve! :tongue:

Albanian eX|PerT
15-04-07, 22:56
........hajde sahati hajrit ... me izem te Allahit !!
(thone ne gjakove ..)
Juve jador, me Rilinden kemi vendose qe te ju angazhojme ne diten kur krushqit te ma sjellin nusen, kur te hyje ne oborr te shpijes te ia heqesh vellon bukuroshes sime! C'fare mendoni e nderuar?:biggrin:

Paradox_13
15-04-07, 22:56
hhahaah , hallall , mik konkurent , e dinja qe ketu ka perfitues te njohur tenderesh , qe dine mire ta perdorin situaten , .. respekt ja pafsh hajrin resaurimit te Hamamit , ....(hahahah )
(nejse deri kur te kthehet prishtinasi nga pauza e cigares , do ta kuptoj qe veq u zgjith problemi i hamamit te Prishtines , besa edhe do ta kuptoj me kohe qe sa rendesi ka numri 1(%) shifrore nganjehere, krahas ati dy shifror (99%)hahaha
hajde partener koleg , |(prishtinas , se na humbe kete :pune :) gjej pune tjera ose kalova ne koperim firmash me Paradoxin .. ( hahah ) ska kohe bisnisesh eshte ...


Asnjeher nuk te shifja si konkurente ,edhepse ne biznis konkurenca eshte rregull qe ia vlen te respektohet.....
E persa i perket koperimit mes nesh nuk munde ta refuzoj nje ofert te tille ,veqse praprakisht doja te beja me dije se 30% e shumes qe duhet ta paguaj drejtoresha legenda ate e dhash peshqesh ,....apo then ma drejt e hangra jeshil,..ahahahahh per te fitu tenderin per mirmbajtjen e laptopeve...ahahahahha

prishtinasi
15-04-07, 22:59
Sa i preket kravates, mendoje se kete radhe do e ndryshojme rendin, mbase kam qelluar admirues i collerave, do e thej akullin duke venduar
:biggrin: kurrdel:biggrin:

Sa i perket muzikes, do e leme ne dore te ndegjuesve! :tongue:

hahahaha...edhe ma mire...se kishum mbete nje jave...per te diskutuar se cfare ngjyre do te duhet ta kete kravata! E respektoj vendimin tende...!:biggrin:

jadore
15-04-07, 23:02
Juve jador, me Rilinden kemi vendose qe te ju angazhojme ne diten kur krushqit te ma sjellin nusen, kur te hyje ne oborr te shpijes te ia heqesh vellon bukuroshes sime! C'fare mendoni e nderuar?:biggrin:

i nderuar ,Dhenderr ,
falenderoj per prestigjin qe me jepini ju qifti i ri , mirpo marr ne pergjithesi ne keso solimnitete te rastit te veqant , me pelqen te jem ne prapavije ,
p.s.
mos e merr si obligative te miresjelljes , donacionet rreth shpenzimeve te dasmes i keni te mbuluara edhe nese puna nuk do te me lejoj te jem ne kete gazmend , pas jush vine prap darsma te reja porp donacione te reja , koha nuk pret ..(hahah)

Paradox_13
15-04-07, 23:05
Firma e jone...e cila pretendon ta bleje firmen e juaj...sepse shkrirja me nuk vjen ne pytje me 99% te personelit qe e ke te gjinise sime, ka nje vizion (planprogram) per 5 vitet e ardheshme! Normalisht, puna e martesave ishte nje befasi per ne, por me nje personel zemergjere dhe me ndihmen e firmave simotra nga diaspora...dhe me donacionin 10 milion euro te Legendes, mendoje se martesa mes Rilindes dhe Albanian_Expert, eshte pune e kryme! Pasiqe jemi ngritur si firme me ndihmen e donatoreve, na ka mbete tash si embelsire te kerkojme....si thote kojshikja e jeme...ruju se beleshi te jete ne fyt o prishtinas...por deri tash...jam i mire ne gelltitjen e donacioneve nga jashte! Ne firmen tone, pausat zgjatin...hahah....1 ore...keshtuqe...pasiqe jam ne kerkim te nje drejtoreshe ne sektorin e marketingut...Jador...mos hezito, se po e shoh qe paske problem me bordin e drejtoreve ne firmen tende! Edhe nje here...me vjen keq qe shkrirja e dy firmave tona nuk pati sukses...pika e mosmarrveshjeve ishte gjithsesi personeli!

Paradox, me duket se punen e restaurimit te hamamit te Prishtines, do ta le ne doren tende...gjithsesi me financim nga firma e ime 40%:biggrin: , dhe me donacione nga diaspora, qe do te thote nga Jador (30%) dhe firma e saj diskriminuese ndaj gjinise se bukur...hahaha dhe nga donatorja e palodheshme e projekteve te medha...Legenda (30%)!
Me respekt nga shefi Prishtinasi dhe nga sekretaresha!

Te falenderoj per besimin e treguar ndaj meje shefi i nderuar,edhepse pak shof perspektiv ne ket veprimtari,para se gjithash kur llogaris ne ket 60% qe duhet mbuluar nga donatoret qe jan nen patronati e drejtoreshave .....
Sidoqoft nuk munde ta refuzoj ket pune edhe nese ndahem pa profit fare.....

rilinda
15-04-07, 23:05
Bingo********

Ma ne funde me duket se edhe mua me doli nafaka,ahahahaha...meq Experti si "i martuari"me i ri ka besim qe per mua te lej ne dispozicion detyren e mirembajtesit te laptopeve mbetem me shpres se as drejtoresha nuk do te refuzoj ket propozim.
Nuk dua te ofroj premtime te parakoheshme,edhepse nuk do ta kem leht me fillestaret(te sapomartuarat)shpresoj te mos ju zhgenjej......

su martu hala. pritet mu martu, nese si bjen pishman nusja :tongue: :biggrin:

Albanian eX|PerT
15-04-07, 23:06
hahahaha...edhe ma mire...se kishum mbete nje jave...per te diskutuar se cfare ngjyre do te duhet ta kete kravata! E respektoj vendimin tende...!:biggrin:
Hahahahahahahahaha, koleg mire kishte me qene te konsultohemi me urgjencen ne spital qe te na japin sa per sherbim kombin e tyre, qe kur te dal ne naten e pare per te e shetitut nusen ne qytet, te dukem ma smut :biggrin:

Albanian eX|PerT
15-04-07, 23:07
i nderuar ,Dhenderr ,
falenderoj per prestigjin qe me jepini ju qifti i ri , mirpo marr ne pergjithesi ne keso solimnitete te rastit te veqant , me pelqen te jem ne prapavije ,
p.s.
mos e merr si obligative te miresjelljes , donacionet rreth shpenzimeve te dasmes i keni te mbuluara edhe nese puna nuk do te me lejoj te jem ne kete gazmend , pas jush vine prap darsma te reja porp donacione te reja , koha nuk pret ..(hahah)
Ti do jesh stolija e darsmem,... mos harroni se pa legenden, pa jadoren, dhe pa prishtinalijen s'paramendohet darsma... ju lutem, :biggrin:

Albanian eX|PerT
15-04-07, 23:09
su martu hala. pritet mu martu, nese si bjen pishman nusja :tongue: :biggrin:
Pse a ka ndonje hapesire dyshimesh qe nusja mund te pendohet? :biggrin: Ta hanksha synin ty ho :tongue:

Paradox_13
15-04-07, 23:09
su martu hala. pritet mu martu, nese si bjen pishman nusja :tongue: :biggrin:

Nuse sa te dush ne dite te sodit,po numri i laptopeve eshte i kufizuar..........

rilinda
15-04-07, 23:10
auuuuu e zbulove Ameriken,qy
problem i vogel ky,ia jap une FUSTANIN TIM qe e kisha pregadite....,,,,ahahahaaaa...kuptohet nese pranon NUSJA

Jo jo spe dojsha fustanin tan un. Temin e du personal. 8000 anėtar kan me ardh n'dasem, nashta ka qellu najkush n'dasem tane edhe ta ka majt fustanin n'men... un e du ni fustan qe se ka pas kerkush, se edhe Expertin e kam qysh se ka pas kerkush hiq :D:D:D:D

rilinda
15-04-07, 23:11
Nuse sa te dush ne dite te sodit,po numri i laptopeve eshte i kufizuar..........

Nuse sa t'dush PO, veq qka me bo qe zemra e don veq 1!? :D:D

Paradox_13
15-04-07, 23:13
Jo jo spe dojsha fustanin tan un. Temin e du personal. 8000 anėtar kan me ardh n'dasem, nashta ka qellu najkush n'dasem tane edhe ta ka majt fustanin n'men... un e du ni fustan qe se ka pas kerkush, se edhe Expertin e kam qysh se ka pas kerkush hiq :D:D:D:D

Qyre ti kta....!! tash po na nxjerr pune te kerkojm edhe dizajner-e per fustanin e saj...vakt o vakt po flasin nuset e sodit hale pa ardhe.....

Albanian eX|PerT
15-04-07, 23:14
Nuse sa t'dush PO, veq qka me bo qe zemra e don veq 1!? :D:D
Kallzoju be zemer :biggrin:

Paradox_13
15-04-07, 23:16
Nuse sa t'dush PO, veq qka me bo qe zemra e don veq 1!? :D:D

A po martohet zemra apo Experti..????....sa e njo une ai i don 7 ma se paku qe te permbush kushtin........(per te mos deviju nga tema).....

prishtinasi
15-04-07, 23:17
Te falenderoj per besimin e treguar ndaj meje shefi i nderuar,edhepse pak shof perspektiv ne ket veprimtari,para se gjithash kur llogaris ne ket 60% qe duhet mbuluar nga donatoret qe jan nen patronati e drejtoreshave .....
Sidoqoft nuk munde ta refuzoj ket pune edhe nese ndahem pa profit fare.....

hahahah....gjithsesi..mendoje se puna e juaj eshte vetem ne projektimin e hamamit, ndersa me punet e tjera rreth...restaurimit...mirren ekspertat e llavabove...etj! E vertet qe prespektiva duket jo e ndritshme duke pare se kush i posedon 60% aksioneve!

rilinda
15-04-07, 23:19
(
erdha une dhe ketej te shof qka po ngjet )..
qenka ne pytje shpenzimet e dasmes se Rilindes .. po mos u ngushto nuse , kur eshte ne pytje dasma jote te gjitha shepenzimet i ke te mbuluara ,donatcione nga firma ime dhe e Pirshtinasit , (keshtu ashtu ,se qe nga shkrirja e ketyre dy firmave , te gjitha kompetencat dhe aksionet e firmes se tij , kalojne ne duart e mija ,)
pra Rilinda , hjeke brengen e shpenzimeve rreth darsmes , merruni ju vetem me planifikimin dhe formimin e faliljes se re ..
hajde prishtinas .. shtije doren uroja martesen Rilindes , ..(haha)

O faleminderit shuuuuuuuum... jau kthefshim per t'mir krejt juve qe po kontriboni k'tu... po hajt se tek e fundit skemi mu knaq veq un edhe Experti po krejt DARDANIA :D:D:D

prishtinasi
15-04-07, 23:20
Hahahahahahahahaha, koleg mire kishte me qene te konsultohemi me urgjencen ne spital qe te na japin sa per sherbim kombin e tyre, qe kur te dal ne naten e pare per te e shetitut nusen ne qytet, te dukem ma smut :biggrin:

ahhh...edhe per kete pune kem zgjidhje...jam i sigurte qe ne forum do te duhet te jete ndonje infermiere, e cila do te smuj...para se te hypesh ne kombi! E shoh qe veq je i lidhur shume me ngjyren e bardhe....:biggrin: ! Veq je ne ngjarje...para dites se madhe qe te pret...:biggrin:

Paradox_13
15-04-07, 23:21
hahahah....gjithsesi..mendoje se puna e juaj eshte vetem ne projektimin e hamamit, ndersa me punet e tjera rreth...restaurimit...mirren ekspertat e llavabove...etj! E vertet qe prespektiva duket jo e ndritshme duke pare se kush i posedon 60% aksioneve!

Po bre shef..mire e ke ,qka mu dashte edhe mu te konkuroj per ndertim kur kisha nje pune te mire rreth projektimit,por a e din si jemi ne..:mundohemi me i zan te gjitha vrimat e jesim me gishta ne goje...ahahahahah

rilinda
15-04-07, 23:22
A po martohet zemra apo Experti..????....sa e njo une ai i don 7 ma se paku qe te permbush kushtin........(per te mos deviju nga tema).....

Qysh po mujka me jetu Experti pa zemer more mosi e paska zemren e ndame prej trupit???
E para jam UNĖ, e ato 6 tjerat, kur t'bojm negociata me Expertin, vendosim edhe i marim :D:D:D veq dasem t'madhe ska me pas :D:D:D

Paradox_13
15-04-07, 23:25
Qysh po mujka me jetu Experti pa zemer more mosi e paska zemren e ndame prej trupit???
E para jam UNĖ, e ato 6 tjerat, kur t'bojm negociata me Expertin, vendosim edhe i marim :D:D:D veq dasem t'madhe ska me pas :D:D:D

Mvaret...,,nese ato pranojn te veshin fustanin tend te nusris....

prishtinasi
15-04-07, 23:26
Po bre shef..mire e ke ,qka mu dashte edhe mu te konkuroj per ndertim kur kisha nje pune te mire rreth projektimit,por a e din si jemi ne..:mundohemi me i zan te gjitha vrimat e jesim me gishta ne goje...ahahahahah

Si duket ky fat po na pret...te dyve....te mbesim pa asgje, ne fund!:biggrin:

Naten e mire per sonte; Legenda (donatore), Paradox (Arkitekte i projekteve), Jador( Donatore), Expert (dhenderri), Rilinda (nusja)

Pershendetje nga Prishtinasi (shef dhe donator)

rilinda
15-04-07, 23:39
Mvaret...,,nese ato pranojn te veshin fustanin tend te nusris....

Ndashin burr, pranojn pranojn edhe ty kcy bile :D. Experti nashta martohet 7 her, veq me fustanin e nuses t'par ka mi marr edhe ato 6 tjerat.(ishalla nuk jan ma t'trasha ose ma t'dobta se un :P:P)

Albanian eX|PerT
15-04-07, 23:53
Kete ceshtje as mos e diskutoni bile, se pos Rilindes s'marr nuse tjeter inshaAllah! :smile:

legenda
16-04-07, 23:06
mmmmm...kesaj i thone solidarizim,,,te bashkuar jemi me te fuqishem,le te pelcasin kojshite,ahaha....
(
erdha une dhe ketej te shof qka po ngjet )..
qenka ne pytje shpenzimet e dasmes se Rilindes .. po mos u ngushto nuse , kur eshte ne pytje dasma jote te gjitha shepenzimet i ke te mbuluara ,donatcione nga firma ime dhe e Pirshtinasit , (keshtu ashtu ,se qe nga shkrirja e ketyre dy firmave , te gjitha kompetencat dhe aksionet e firmes se tij , kalojne ne duart e mija ,)
pra Rilinda , hjeke brengen e shpenzimeve rreth darsmes , merruni ju vetem me planifikimin dhe formimin e faliljes se re ..
hajde prishtinas .. shtije doren uroja martesen Rilindes , ..(haha)

legenda
16-04-07, 23:08
kjo me te vertete i mungon PRISHTINES;ahaha....
Me duket se nuk eshte ka e pret mengjesin,kerkesat jan te mdha qe hamami te hapet sa me pare.....

http://www.allaboutturkey.com/pic/hamam2.jpg

Paradox_13
16-04-07, 23:10
kjo me te vertete i mungon PRISHTINES;ahaha....Pjesen e detyres sime u mudova qe ta permbush,...po presim donatoret me ne krye Prishtinasin......

legenda
16-04-07, 23:13
...ahahaha,jo moj loqk,nuk e ka pa askush ate fustan-TOP SEKRET,eshte,ahahaha...

ate fustan e pata pregadite per "martese" me EX||||PERTIN,ahahaaaaa....por e prishem marreveshjen ,sepse kerkoi qe te me vnon FEREXHE,ahaha...

nuk di a me angazhu ndonje DIZAJNER te forte per nje vello ne forme FEREXHE,per TY,ahaha....

Jo jo spe dojsha fustanin tan un. Temin e du personal. 8000 anėtar kan me ardh n'dasem, nashta ka qellu najkush n'dasem tane edhe ta ka majt fustanin n'men... un e du ni fustan qe se ka pas kerkush, se edhe Expertin e kam qysh se ka pas kerkush hiq :D:D:D:D

legenda
16-04-07, 23:16
gjithmone je tregu i gatshem ,ne cdo fushebeteje,,,po mendoj se e meriton edhe TENDERIN per mirembajtjen e Laptopeve,ahahaaaa...
nuk kishte qene keq sikur te kishe organizu ndonje KURS per fillestaret,ahaha...

Pjesen e detyres sime u mudova qe ta permbush,...po presim donatoret me ne krye Prishtinasin......

Paradox_13
16-04-07, 23:20
gjithmone je tregu i gatshem ,ne cdo fushebeteje,,,po mendoj se e meriton edhe TENDERIN per mirembajtjen e Laptopeve,ahahaaaa...
nuk kishte qene keq sikur te kishe organizu ndonje KURS per fillestaret,ahaha...

Pikrisht idea er hapjen e hamamit munde te mirret edhe si nje hap drejt filliit te organizimit te nje kursi te tille,meq dihet se laptopet jan te dedikuar per perdorim ne vaska,e qe ambientet ne hamam na e japin mundesin e demostrimit ne praktik........ahahahaha

legenda
16-04-07, 23:37
ahahahaaa,....ehhhh Asistenti im i ka mendu te gjitha me kohe,,,pasi edhe ai vet eshte adhurues i VASKAVE,me HITHA;asi PA HITHA,ahahaaa...i ka lidhe investimet ne nje pike.
po me duket se per udheheqjen e ketij KURSI TE RENDE,iu duhet trajnim jashte vendit,apo JO,ahaha...

Pikrisht idea er hapjen e hamamit munde te mirret edhe si nje hap drejt filliit te organizimit te nje kursi te tille,meq dihet se laptopet jan te dedikuar per perdorim ne vaska,e qe ambientet ne hamam na e japin mundesin e demostrimit ne praktik........ahahahaha

rilinda
17-04-07, 00:07
...ahahaha,jo moj loqk,nuk e ka pa askush ate fustan-TOP SEKRET,eshte,ahahaha...

ate fustan e pata pregadite per "martese" me EX||||PERTIN,ahahaaaaa....por e prishem marreveshjen ,sepse kerkoi qe te me vnon FEREXHE,ahaha...

nuk di a me angazhu ndonje DIZAJNER te forte per nje vello ne forme FEREXHE,per TY,ahaha....

E kemi gjet na dizajnerin e edhe puna e fustanit u kry :D

rilinda
18-04-07, 01:57
Boni, boni plane ju e dhandrri hupi....

Paradox_13
18-04-07, 10:55
ahahahaaa,....ehhhh Asistenti im i ka mendu te gjitha me kohe,,,pasi edhe ai vet eshte adhurues i VASKAVE,me HITHA;asi PA HITHA,ahahaaa...i ka lidhe investimet ne nje pike.
po me duket se per udheheqjen e ketij KURSI TE RENDE,iu duhet trajnim jashte vendit,apo JO,ahaha...

Bingoooo***
...munde ta quaj edhe kete,..me duket ma ne funde me punoi fati qe edhe une te shijoj udhetimin zyrtar.....

legenda
18-04-07, 14:37
....ahahaaaa,strategji e ka RI_LINDA,,,mos u merzite,...
Boni, boni plane ju e dhandrri hupi....

legenda
18-04-07, 14:39
....pregaditi VALIXHET;dhe mos harro merre titullin e MODERATORIT me vete,ahaha....ta rrit prestigjin....
Bingoooo***
...munde ta quaj edhe kete,..me duket ma ne funde me punoi fati qe edhe une te shijoj udhetimin zyrtar.....

Paradox_13
18-04-07, 14:41
....pregaditi VALIXHET;dhe mos harro merre titullin e MODERATORIT me vete,ahaha....ta rrit prestigjin....Ke te drejt,...se paku ndoshta me lehteson punen ne kufi.....

prishtinasi
18-04-07, 15:10
Punimet ne hamamin e Prishtines kane fillu...qe 1 jave...nese deri ne fund te muajit nuk dorzohen paret nga donatoret...na pret hamami i burgut....hahah!

Si duket dhenderi (Experti) eshte duke i shperndare lop-topat...se zani s'po i nihet, ose po i frigohet dites D!:smile:

rilinda
18-04-07, 17:18
Si duket dhenderi (Experti) eshte duke i shperndare lop-topat...se zani s'po i nihet, ose po i frigohet dites D!:smile:

....ahahaaaa,strategji e ka RILINDA,,,mos u merzite,...

Nuk e ka strategji e nuk eshte tu shpernda lop-topa, e as nuk po i frigihet dites, po ja kan blloku IP-n edhe sun po hyn ma n'Dardani. :mad:

rafet llapjani
18-04-07, 22:28
A ka naje vend per mu ketu more kushe eshte ktu si kryesor i ksaj ndermarje ahahahahahah

prishtinasi
18-04-07, 22:30
A ka naje vend per mu ketu more kushe eshte ktu si kryesor i ksaj ndermarje ahahahahahah

A po e lyp drejtoreshen a shefin.....hahahah

rafet llapjani
18-04-07, 22:40
A po e lyp drejtoreshen a shefin.....hahahah

Jo valla derjtoreshin se me femra kogja me shkon muhabeti ahahahaahahah

prishtinasi
18-04-07, 22:41
Jo valla derjtoreshin se me femra kogja me shkon muhabeti ahahahaahahah

s'eshte ketu...hahah...veq e ka lane nje porosi per ty....

legenda
18-04-07, 22:42
......ahahahaaa
me falni ZOTNIA JOTE,po sonte jam e lodhur,e ke ne dispozicion ASISTENTIN TIM,...ahahaaaa....

Jo valla derjtoreshin se me femra kogja me shkon muhabeti ahahahaahahah

rafet llapjani
18-04-07, 22:43
......ahahahaaa
me falni ZOTNIA JOTE,po sonte jam e lodhur,e ke ne dispozicion ASISTENTIN TIM,...ahahaaaa....


Kon e kom ne disponim Azizin jo oj e deshirushme me ty po du mi ndrru nja dy llafe aahahahahaahahahah

prishtinasi
18-04-07, 22:43
......ahahahaaa
me falni ZOTNIA JOTE,po sonte jam e lodhur,e ke ne dispozicion ASISTENTIN TIM,...ahahaaaa....

Jo shkova edhe une...se veq per femna jom ne dispozicion:D

legenda
18-04-07, 22:44
....ahhhh RI_LINDA;po pse moj ne prag te MARTESES,qy...auuu

ma jep qelsin e ip-adreses,te ia qbllokoj HYRJEN ne forum,se pa DHENDRIN na deshton DASMA....ahaha...

Nuk e ka strategji e nuk eshte tu shpernda lop-topa, e as nuk po i frigihet dites, po ja kan blloku IP-n edhe sun po hyn ma n'Dardani. :mad:

legenda
18-04-07, 22:46
...ahahhaaaa
fol shpejte iu lutem ZOTNI,se nuk kam kohe,po te jap pak privilegj,...ahahahahaaa

Jo shkova edhe une...se veq per femna jom ne dispozicion:D

legenda
18-04-07, 22:46
sorry per Raffet_llapin ishte ky postim,
...ahahhaaaa
fol shpejte iu lutem ZOTNI,se nuk kam kohe,po te jap pak privilegj,...ahahahahaaa

legenda
18-04-07, 22:47
...ahaha,ani rri me mua pra,....ahahaha
Jo shkova edhe une...se veq per femna jom ne dispozicion:D

rafet llapjani
18-04-07, 22:47
Hej ti oj drejtoresh a me te ngjofshum ja kenis a e han ti ryshfetin se me qite prej rendit ahaahahahahahh

prishtinasi
18-04-07, 22:48
...ahahhaaaa
fol shpejte iu lutem ZOTNI,se nuk kam kohe,po te jap pak privilegj,...ahahahahaaa
Edhe une shume shpejt...tregoj Rafetit qe ko me i ndreq llavabot e hamamit (jo te hyres)....edhe po ta marr kerrin...se po me vune diqka....

legenda
18-04-07, 22:51
..kush jep URDHERA ketu,a
ncncnccccc....

mire merre kerrin,cilin po e don,po kah po ia therr ne mes te nates,.....ahahaha

Edhe une shume shpejt...tregoj Rafetit qe ko me i ndreq llavabot e hamamit (jo te hyres)....edhe po ta marr kerrin...se po me vune diqka....

legenda
18-04-07, 22:53
ncuk,nuk ha korrupcion,ahaha....po te tjeret me i korruptu nuk kishte qen keq,ahahaha...

po fajin e ke vet,pse je lajmeru me vonese,ka mbet nje vend i lire te HAMAMI i sheherlise,....ahahahaaaa,ta spjegon ai...

Hej ti oj drejtoresh a me te ngjofshum ja kenis a e han ti ryshfetin se me qite prej rendit ahaahahahahahh

rafet llapjani
18-04-07, 22:53
..kush jep URDHERA ketu,a
ncncnccccc....

mire merre kerrin,cilin po e don,po kah po ia therr ne mes te nates,.....ahahaha

Kadalni kerri me duhet mue sante se i kom dy termin veq me kerr muj mi krye se dy llavaboja jan bllokue keq kush spo i ndreqke veq une ishalla jau boj qaren ahahahahaahahahahahahahaahhaahah

prishtinasi
18-04-07, 22:54
..kush jep URDHERA ketu,a
ncncnccccc....

mire merre kerrin,cilin po e don,po kah po ia therr ne mes te nates,.....ahahaha
Mbase orarit te punes, ski drejt me vete...hahah!

rafet llapjani
18-04-07, 22:57
Mbase orarit te punes, ski drejt me vete...hahah!


hej ti o zorragji qka po kcen si knus kikirez rri rahat edhe deri ne breg te djellit munesh kam me shkue qy ahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahah

legenda
18-04-07, 22:58
hahahaaaa,ti e ke ne dispozicion veturen per sherbime,kurse ASISTENTI me kerkoi veturen time personale,sepse e ka pc mbrena dhe nuk po don m ei shpetu asnje postim i ri ne FORUM,ahahaha....
Kadalni kerri me duhet mue sante se i kom dy termin veq me kerr muj mi krye se dy llavaboja jan bllokue keq kush spo i ndreqke veq une ishalla jau boj qaren ahahahahaahahahahahahahaahhaahah

rilinda
18-04-07, 22:59
....ahhhh RI_LINDA;po pse moj ne prag te MARTESES,qy...auuu

ma jep qelsin e ip-adreses,te ia qbllokoj HYRJEN ne forum,se pa DHENDRIN na deshton DASMA....ahaha...

Si ka Rilinda k'to pun n'dor se moti ish kry edhe dasma...:mad:

legenda
18-04-07, 22:59
ahahahaaaa....

Mbase orarit te punes, ski drejt me vete...hahah!

prishtinasi
18-04-07, 23:00
hej ti o zorragji qka po kcen si knus kikirez rri rahat edhe deri ne breg te djellit munesh kam me shkue qy ahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahah

Kape qyskin...edhe ndreqi llavabot...s'ka qka te vune kerri...e shet nje dhi edhe e blen nje kali....hahahhaha.....edhe neser me te pa te hamidja...per qate hamamgjik....hahah

legenda
18-04-07, 23:01
ohhh RILINDAAAAA;po kush moj loqke,kallxom se ndoshta e korruptojme diqysh,....ahahahahaa...
Si ka Rilinda k'to pun n'dor se moti ish kry edhe dasma...:mad:

rilinda
18-04-07, 23:05
ohhh RILINDAAAAA;po kush moj loqke,kallxom se ndoshta e korruptojme diqysh,....ahahahahaa...S'dojm korrupsion na. Na dojm drejtėsi.

rafet llapjani
18-04-07, 23:06
hahahaaaa,ti e ke ne dispozicion veturen per sherbime,kurse ASISTENTI me kerkoi veturen time personale,sepse e ka pc mbrena dhe nuk po don m ei shpetu asnje postim i ri ne FORUM,ahahaha....Drejtoresh mu bash qaj me pc pom duhet se nuk e hajn a to dy klentet me jau nreq llavabojat pa navigacjon sistem edhe qyskin pe nxike ne gepek aghaghaghaghaghaaghagh

hajt pash mue ama kerrin se tnemi mos me ma dhan edhe a e din qysh tnemi ? hahahahah

rafet llapjani
18-04-07, 23:07
Kape qyskin...edhe ndreqi llavabot...s'ka qka te vune kerri...e shet nje dhi edhe e blen nje kali....hahahhaha.....edhe neser me te pa te hamidja...per qate hamamgjik....hahah

prishtinas nuk shiti une dhi per kali a e din qe ka than ajo nuk ndrroj mbretreshen per kali aghaghahgahgaghaghaghagh

prishtinasi
18-04-07, 23:09
prishtinas nuk shiti une dhi per kali a e din qe ka than ajo nuk ndrroj mbretreshen per kali aghaghahgahgaghaghaghagh

Ani ec pak...se pasulin me vo qe e ke hanger duhet me e trete diqysh....hahahha...edhe ngo drejtoreshen...kerri sonte eshte i jemi....hahahahhaha

legenda
18-04-07, 23:10
...sa po me dhimbset,paska me mbet pra EX|||PERTI jashte,...
S'dojm korrupsion na. Na dojm drejtėsi.

legenda
18-04-07, 23:11
...ahaha...gjithmone me nxjerr nga situata,thnxxx...ahaha
po ku me ia dhane veturen private atij,e shtin edhe naj dhi mbrenda ,ahahahaha...

Ani ec pak...se pasulin me vo qe e ke hanger duhet me e trete diqysh....hahahha...edhe ngo drejtoreshen...kerri sonte eshte i jemi....hahahahhaha

rafet llapjani
18-04-07, 23:12
Ani ec pak...se pasulin me vo qe e ke hanger duhet me e trete diqysh....hahahha...edhe ngo drejtoreshen...kerri sonte eshte i jemi....hahahahhaha


Jo i yti hiq se te koka qkru me ja qperthy gumen rezerv edhe ata me qyski qe qpoj llavaboja ahahaahahahahahah

prishtinasi
18-04-07, 23:14
Jo i yti hiq se te koka qkru me ja qperthy gumen rezerv edhe ata me qyski qe qpoj llavaboja ahahaahahahahahah


Mos gabo me i shperthu...se perndryshe i thom drejtoreshes me te qu, me i ndreq llavabot te hasan lludi....hahahhahaah!

rafet llapjani
18-04-07, 23:16
Mos gabo me i shperthu...se perndryshe i thom drejtoreshes me te qu, me i ndreq llavabot te hasan lludi....hahahhahaah!

Ani ma mire te hasn lludi ani qfare i ka aje made in llavabojat ukraina qe ato llava bo shum shpejt ndreqn aghaghaghaghaghagh

legenda
18-04-07, 23:17
...me duket se sonte duhet te i angazhoj BODYGARDAT,ahaha....

prishtinasi
18-04-07, 23:18
Ani ma mire te hasn lludi ani qfare i ka aje made in llavabojat ukraina qe ato llava bo shum shpejt ndreqn aghaghaghaghaghagh

made in moldavia....edhe i ndreq edhe i mjel...a po e sheh qe ma mire te bjen pa kerr...hahahhahaha

rafet llapjani
18-04-07, 23:24
...me duket se sonte duhet te i angazhoj BODYGARDAT,ahaha....

Kon ata qe rrin si qorra anash me syza te zeza a edin qe me ba mi rrok me kugjum rrafshile tarapush ti gjij drejtoresh kerrin gjythqysh sante se ta shperthej gumen rezerv me qyski ghaaghaghaghaghaghahgaghaghghaaghagh


hej gutu se mu avyt koha e terminav mus ti hupi qato dy llavabo hahahahahaahahah

prishtinasi
18-04-07, 23:30
...me duket se sonte duhet te i angazhoj BODYGARDAT,ahaha....

Drejtoreshat fjalte si ndrrojne....kerri mbete te une...hahahhaha...

rafet llapjani
18-04-07, 23:42
Drejtoreshat fjalte si ndrrojne....kerri mbete te une...hahahhaha...

Qyre more si ndrroj fjalt mere qat fiqen e keqe se te bon pun deri ne breg te djellit ahahahahahahah

ti a spe shef qe don me mi hup terminet ato llavabot kishin oksidu pa iprek kush ahahahahahahah

rafet llapjani
18-04-07, 23:46
ku met drejtoresha drejtoreshhhhhhhhhhhhhhh ku dreqi shkoj pom doket mos ja pin met qata bodi gardat e e qun naj kah hahaahahahahahah

prishtinasi
18-04-07, 23:46
Qyre more si ndrroj fjalt mere qat fiqen e keqe se te bon pun deri ne breg te djellit ahahahahahahah

ti a spe shef qe don me mi hup terminet ato llavabot kishin oksidu pa iprek kush ahahahahahahah

hahahahahahah....po ta la kerrin...ama me bo me lshu helme kimike qysh ke hanger pasul...i pergjigjesh neser drejtoreshes...!

rafet llapjani
18-04-07, 23:50
hahahahahahah....po ta la kerrin...ama me bo me lshu helme kimike qysh ke hanger pasul...i pergjigjesh neser drejtoreshes...!

pre qfar hamai e kae ate klimen aaaaaaa ja lshoj klimen smeret vesh flm prishti .

hej prishtin mdoket drejtoresha nuk ish e martume a kish bae mi dale ene ne dy lufti more ahahhaahahahahaahahahh

prishtinasi
18-04-07, 23:55
pre qfar hamai e kae ate klimen aaaaaaa ja lshoj klimen smeret vesh flm prishti .

hej prishtin mdoket drejtoresha nuk ish e martume a kish bae mi dale ene ne dy lufti more ahahhaahahahahaahahahhBon, nxenja priten....hahahhaha...veq kur te bohesh tani drejtor...me ma lane kerrin...hahahahaha

rafet llapjani
18-04-07, 23:59
Bon, nxenja priten....hahahhaha...veq kur te bohesh tani drejtor...me ma lane kerrin...hahahahaha

ahahahah kerrin ta lae edhe nja dy dhi veq drejtoreshen lema hahahaah cka po thue me ti a eshte e shtir more hahahahahhahh

prishtinasi
19-04-07, 00:01
ahahahah kerrin ta lae edhe nja dy dhi veq drejtoreshen lema hahahaah cka po thue me ti a eshte e shtir more hahahahahhahh

Drejtoresha a...valla qete shkelma kanihere....hahahaha....veq nashta e urton ti...! Dy dhi...per pasterrm...mos mi jep plaka...se nuk hahen...hahahha

rafet llapjani
19-04-07, 00:05
Drejtoresha a...valla qete shkelma kanihere....hahahaha....veq nashta e urton ti...! Dy dhi...per pasterrm...mos mi jep plaka...se nuk hahen...hahahha

jo mos deshte virgjiresha ghaahgaghaghaghaghahgaghaaghagh

A po qitka shkelma ne cillen ane ma shum ahahahahahahh

prishtinasi
19-04-07, 00:08
jo mos deshte virgjiresha ghaahgaghaghaghaghahgaghaaghagh

A po qitka shkelma ne cillen ane ma shum ahahahahahahh

hahahahahahah....veq ne horoskop....!
Per t'kin ma shume qete shkelma....edhe bertet shume...hahah...

rafet llapjani
19-04-07, 00:18
hahahahahahah....veq ne horoskop....!
Per t'kin ma shume qete shkelma....edhe bertet shume...hahah...

ohoh une per tkin ja kom zanat kun spo mujka mem rrok ahaahahahahahh

e sa per te bertitun e kom ilaqin agghaghaghaghaghaghagh

turisti
19-04-07, 08:37
Une kisha investu edhe nje lufte perfundimtare, qe Kosova definitifishte te jete Shtet sovran me gjithe luginen ce i takon..!
Edhe ky breze le te sakrifikohet qe brezat e ardhshem te ken perparim e prosperitet ne Atdheu e lire e te shejte te Kosoves.

Tung.

E ku po jet DETI ???????????? :biggrin: :biggrin:

rilinda
19-04-07, 10:46
E ku po jet DETI ???????????? :biggrin: :biggrin:

Bash mir e ki... Turisti mun me shku edhe neper vene tjera e me shiju detin, po na qe nuk jemi turista qka me bo????

legenda
19-04-07, 13:15
ohhhhhhh,,,Turistiiiiiiiiii,qfare befasie e kendeshme,me ne fund te Bingoooo...ahahaaaa


po,patjeter se do te realizohet ai PROJEKT GJIGAND,u miratu ne Keshillin e BORDIT,te cilin padyshim e udheheqi Legendaaa,ahahaaaa...
pasi qe ky Projekt ka edhe qellime HUMANITARE,sepse pastaj cdo Kosovar do te shkoj ne plazh ne KEMBE,,,,ufufufufffff...
mirpo Firmat qe merren me ujrat e Kosoves,ende jane ne procesin e evaulimit,....ahaha...
priten Rezultatet Turistiiiiii....

http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/Avatars/Kosova.jpg

E ku po jet DETI ???????????? :biggrin: :biggrin:

SoKoLi-i-Maleve
19-04-07, 16:35
ohhhhhhh,,,Turistiiiiiiiiii,qfare befasie e kendeshme,me ne fund te Bingoooo...ahahaaaa


po,patjeter se do te realizohet ai PROJEKT GJIGAND,u miratu ne Keshillin e BORDIT,te cilin padyshim e udheheqi Legendaaa,ahahaaaa...
pasi qe ky Projekt ka edhe qellime HUMANITARE,sepse pastaj cdo Kosovar do te shkoj ne plazh ne KEMBE,,,,ufufufufffff...
mirpo Firmat qe merren me ujrat e Kosoves,ende jane ne procesin e evaulimit,....ahaha...
priten Rezultatet Turistiiiiii....

http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/Avatars/Kosova.jpg

Ah moj Legjenda me ket hart jau ke humb shpresat atyne qe kishin meshtetje morale dhe ekonomike .Kur ta shofin qe u shkrij ne deti ,jau ke humb shpresat.Lol,aahahhhahaha

Albanian eX|PerT
22-04-07, 21:03
Nuk di cfare ka ngjare me administraten e cila nuk ka zhvilluar investimet qe na kane ngecur, deshiroje te me jep nje veshtrim gjeneral drejtoresha apo ndihmesit e saj per inovacionet qe jane dukur kendej, dhe se sa jane aprovuar ato.

Se shpejti stafi i bordit te investimeve, do te dal me nje deklarate per ata qe deshirojne te konkurojne per t'u anetaresuar. Edhe pse numri do jete shume i konzervuar e i vogel, shpresoj ne mirekuptim nga te interesuar te cilat nuk jane pak!

Me rrespekt
Experti!

legenda
23-04-07, 17:31
ahahahaaaa...edhe ZOTI eshte me ne SOKOL_MALEVE

Ah moj Legjenda me ket hart jau ke humb shpresat atyne qe kishin meshtetje morale dhe ekonomike .Kur ta shofin qe u shkrij ne deti ,jau ke humb shpresat.Lol,aahahhhahaha

Albanian eX|PerT
23-04-07, 17:34
Pershendetje te dashur miq, :smile:

Mbase vetem se po afrohet data e fejeses sime me prizrenasen, sigurisht duhet te kemi parasysh disa propozime!

FORUMI DARDANI-ja qe permban 8.565 anetare, e qe jane te ftuar te gjithe, duhet te pritet me traditat tona shume shekullore:

Si psh: Per cdo anetare 3 petlla minimum :biggrin: dhe dy jogurta :tongue: porse perderisa nuk e di se si shkojne harxhimet e harqit :biggrin: kete ēeshtje po e lė ne dore te drejtoresh, e cila do na paraqes edhe harxhiemet qe do behen!

Me rrespekt,
dhenderri

legenda
23-04-07, 17:35
opsssss,,,,,EX||||PERTI qenka kthy ne FORUM,,,
urimeeeeee....ahaha

Nuk di cfare ka ngjare me administraten e cila nuk ka zhvilluar investimet qe na kane ngecur, deshiroje te me jep nje veshtrim gjeneral drejtoresha apo ndihmesit e saj per inovacionet qe jane dukur kendej, dhe se sa jane aprovuar ato.

Se shpejti stafi i bordit te investimeve, do te dal me nje deklarate per ata qe deshirojne te konkurojne per t'u anetaresuar. Edhe pse numri do jete shume i konzervuar e i vogel, shpresoj ne mirekuptim nga te interesuar te cilat nuk jane pak!

Me rrespekt
Experti!

Paradox_13
25-04-07, 19:50
Si duket kerkesa e ime per 1 milion dollare, e paska mbuluar pluhuri ne sirtare! Ndoshta edhe nuk e kam cekur mire, se per qfare aryse me nevojiten 1 milion euro!
Arsyeja eshte se dua ta hapi perseri hamamin e Prishtines (jo te Hyres)! Po e qeli nje harem...!:biggrin:
Sa i perket kerkesave te Expertit, sa jam ne dijeni prizrenalikja ende nuk i ka thene PO, per martese! Deri ne pritje te vendimit te Rilindes, kerkesa e Expertit mbete e parealizuar...haha

Bingo*****
Si duket kerkesa e juaj arriti qe ti vetedijsoj edhe pushtetaret e komunes se Prishtines..
Ma ne funde sot filluan punimet reth restaurimit te hamamit te Prishtines,e qe keto punime parashifet te zgjasin dy vjet ,....keshtu qe mos nxitoni te braktisni hamamin e Hyres ne Prizeren...ahahahaha....Urime Prishtinas.

legenda
25-04-07, 20:21
...ahahaaaa,,,po na i marrin IDETE nga BINGO*****
hmmmm....duhet te angazhojme ADVOKAT TE MEDHENJE,nejse,Paradox mos trego ne publik se ne e financuam HAMAMIN,ahaha....se rrezik pastaj...nuk ka loje me BINGO****,,,,ahaha...

Bingo*****
Si duket kerkesa e juaj arriti qe ti vetedijsoj edhe pushtetaret e komunes se Prishtines..
Ma ne funde sot filluan punimet reth restaurimit te hamamit te Prishtines,e qe keto punime parashifet te zgjasin dy vjet ,....keshtu qe mos nxitoni te braktisni hamamin e Hyres ne Prizeren...ahahahaha....Urime Prishtinas.

gazi-de
25-04-07, 20:26
legenda si po te shkojen punet me"bingon"...ndonje investime deri tani...hghghghghghghg

Paradox_13
25-04-07, 20:27
...ahahaaaa,,,po na i marrin IDETE nga BINGO*****
hmmmm....duhet te angazhojme ADVOKAT TE MEDHENJE,nejse,Paradox mos trego ne publik se ne e financuam HAMAMIN,ahaha....se rrezik pastaj...nuk ka loje me BINGO****,,,,ahaha...
Ke besim ne mua,.... se nuk do te tregoj pa mos qen 1000 veta ne linje...ahahahahaha

legenda
25-04-07, 20:33
zoteri Gazi,,,,me krenari mundem te te tregoj se kemi bere hapa GJIGAND,ahahaha...rezultaten veq filluan te duken ne realitet ja si p.sh.investimet ne HAMAMIN E PRISHTINES,qe ishte deshira dhe ideja e PRISHTINASIT,ahaha....


nese ke edhe TI ndonje IDE REVOLUCIONARE te lutem mos hezito, tregona,ahaha...

legenda si po te shkojen punet me"bingon"...ndonje investime deri tani...hghghghghghghg

legenda
25-04-07, 20:34
ahahahaaaa,
ashtu pra ruhen SEKRETET,
njeri shume LOJAL je TI,
NO COMENT

ahaha...

Ke besim ne mua,.... se nuk do te tregoj pa mos qen 1000 veta ne linje...ahahahahaha

Paradox_13
25-04-07, 20:51
ahahahaaaa,
ashtu pra ruhen SEKRETET,
njeri shume LOJAL je TI,
NO COMENT

ahaha...


Mire qe nuk jam smut,.. siq po thuhet ne ket gjuhen e Collerave....ahahahahahah

Albanian eX|PerT
25-04-07, 21:29
Mire qe nuk jam smut,.. siq po thuhet ne ket gjuhen e Collerave....ahahahahahah
Shume sick njeri :biggrin:

rilinda
25-04-07, 21:38
hamamin e Hyres ne Prizeren

bash n'cilin vend koka ky "Hamami i Hyrės n'Prizren"?! :rolleyes:

Paradox_13
25-04-07, 21:45
bash n'cilin vend koka ky "Hamami i Hyrės n'Prizren"?! :rolleyes:


,...http://shqiperia.com/foto/galeria/view_comments.php?set_albumName=prizreni

edhe mos u mrol aq shume moj,apo e kishe me humor...