PDA

View Full Version : Kah po shkon moj dardania ime, athua tu deshėn gjitha kėto???


Pupi
20-03-07, 18:06
Nga koha e mangėt, dhe mė shumė nga kryeneqsia, apo edhe rrebelimi im. ndala sot tė lexoj njė ēikėz dardanin, dardanin qė dikur aq shumė e desha, dardanin qė mė vullnetin mė tė madhė ja falja shumė orė tė qmueshme tė jetės sime.
E ēfar tė lexoja, ēfar tė diskutoja me dikė, pėr cilat tema...???
Nė mos vallė tė pij njė kafe me avull interneti ?
Ose tė diskutoj thashethemet/dogmat religjioze tė simpatizuesėve tė kėtij apo atijė religjioni ???!
Eh, dardani, dardani. sa shumė hije e rėndė tė paska rėnė.
,,Edhe pa ty po bajka po bajka'' do thoshte Gili....!
Natyrisht se pa mua bėn. bėn edhe mirė bile, por a bėnė pa atė, a bėnė pa shumicėn, qė mė sa pėrkushtime ju qasėn tėmave nga ato mė tė ndryshmet nė interes tė asaj qė: Kombin njohėn mbi tė gjitha !

E Dashura dardani
Tė dua edhe kėshtu si je
por kur tė shoh tė lir (nga flamujt e huaj)
Do tė dua edhe mė mirė

Murgesha
20-03-07, 23:57
Pupi si shumė shpejt je regjistruar nė kėtė forum, e akoma mė shpejt po na ikėn.

Sidoqoftė tė falemnderit pėr pjesėmarrjen e shkurtė e nėse ke vendos tė shkojsh ėshtė vendimi yt. Nuk e kam tė drejtėn tė tė them rri.

Murgesha!

sherri
21-03-07, 12:18
Pupi si shumė shpejt je regjistruar nė kėtė forum, e akoma mė shpejt po na ikėn.

Sidoqoftė tė falemnderit pėr pjesėmarrjen e shkurtė e nėse ke vendos tė shkojsh ėshtė vendimi yt. Nuk e kam tė drejtėn tė tė them rri.

Murgesha!
Dad!je e zoja e shtepis te takon me i lut kysafiret?
Formalisht tekefundit,me goj thauj rri,e me dor bani shej qe ec hahahahaahahaahaha

Guri i madh
21-03-07, 19:13
Nga koha e mangėt, dhe mė shumė nga kryeneqsia, apo edhe rrebelimi im. ndala sot tė lexoj njė ēikėz dardanin, dardanin qė dikur aq shumė e desha, dardanin qė mė vullnetin mė tė madhė ja falja shumė orė tė qmueshme tė jetės sime.
E ēfar tė lexoja, ēfar tė diskutoja me dikė, pėr cilat tema...???
Nė mos vallė tė pij njė kafe me avull interneti ?
Ose tė diskutoj thashethemet/dogmat religjioze tė simpatizuesėve tė kėtij apo atijė religjioni ???!
Eh, dardani, dardani. sa shumė hije e rėndė tė paska rėnė.
,,Edhe pa ty po bajka po bajka'' do thoshte Gili....!
Natyrisht se pa mua bėn. bėn edhe mirė bile, por a bėnė pa atė, a bėnė pa shumicėn, qė mė sa pėrkushtime ju qasėn tėmave nga ato mė tė ndryshmet nė interes tė asaj qė: Kombin njohėn mbi tė gjitha !

E Dashura dardani
Tė dua edhe kėshtu si je
por kur tė shoh tė lir (nga flamujt e huaj)
Do tė dua edhe mė mirė


eh kshtu na kish pas percjell fati neve dardanasve mezi e debum flamurin turk fuqit e mdhaja na e imponun flamurin jugosllav e tash kur duhet ta gzojm flamurin shqiptar fatkeqsisht disa shqiptar po i valvitin flamujt arab po edhe flamujt turq bile edhe krenohen po me ba e me i than pse tash flamurin arab apo turk te quan tradhtar te qun komunist te qun serb vetem e vetem pse nuk po e perkrah ne qellimet e tij anti shqiptare


pupi te deshiroj gjdo te mir

uck_aksh
22-03-07, 02:24
Nga koha e mangėt, dhe mė shumė nga kryeneqsia, apo edhe rrebelimi im. ndala sot tė lexoj njė ēikėz dardanin, dardanin qė dikur aq shumė e desha, dardanin qė mė vullnetin mė tė madhė ja falja shumė orė tė qmueshme tė jetės sime.
E ēfar tė lexoja, ēfar tė diskutoja me dikė, pėr cilat tema...???
Nė mos vallė tė pij njė kafe me avull interneti ?
Ose tė diskutoj thashethemet/dogmat religjioze tė simpatizuesėve tė kėtij apo atijė religjioni ???!
Eh, dardani, dardani. sa shumė hije e rėndė tė paska rėnė.
,,Edhe pa ty po bajka po bajka'' do thoshte Gili....!
Natyrisht se pa mua bėn. bėn edhe mirė bile, por a bėnė pa atė, a bėnė pa shumicėn, qė mė sa pėrkushtime ju qasėn tėmave nga ato mė tė ndryshmet nė interes tė asaj qė: Kombin njohėn mbi tė gjitha !

E Dashura dardani
Tė dua edhe kėshtu si je
por kur tė shoh tė lir (nga flamujt e huaj)
Do tė dua edhe mė mirė


Pupi paske vendosur me shku te uroj gjith te mirat nese je burr dihet se kthim mrapa nuk ka veq perpara

Reana
22-03-07, 04:13
Pupi paske vendosur me shku te uroj gjith te mirat nese je burr dihet se kthim mrapa nuk ka veq perpara

qy qy...veq perpara drejt ne pus...


Jo hiq keshille mire:tongue: !
Pupi rri ketu, se na duhet edhe ndonje Pup ketu, apo jo:tongue: !!!

Pupi
24-03-07, 22:05
Kush tha more qė po ikė, jo jo. nuk do tė ikė, pėrkundrazi do tė rrijė edhe gjat bile!!!

SheTa
24-11-07, 22:38
Dardania Nuk Shkon Askun Veq Hec ni Hap Me Kohen Gjenerat ndrohen po Dardania Mbet :) Si cilen Her Ma E fort :)

Sukses ....

luckyman
24-11-07, 22:58
Nga koha e mangėt, dhe mė shumė nga kryeneqsia, apo edhe rrebelimi im. ndala sot tė lexoj njė ēikėz dardanin, dardanin qė dikur aq shumė e desha, dardanin qė mė vullnetin mė tė madhė ja falja shumė orė tė qmueshme tė jetės sime.
E ēfar tė lexoja, ēfar tė diskutoja me dikė, pėr cilat tema...???
Nė mos vallė tė pij njė kafe me avull interneti ?
Ose tė diskutoj thashethemet/dogmat religjioze tė simpatizuesėve tė kėtij apo atijė religjioni ???!
Eh, dardani, dardani. sa shumė hije e rėndė tė paska rėnė.
,,Edhe pa ty po bajka po bajka'' do thoshte Gili....!
Natyrisht se pa mua bėn. bėn edhe mirė bile, por a bėnė pa atė, a bėnė pa shumicėn, qė mė sa pėrkushtime ju qasėn tėmave nga ato mė tė ndryshmet nė interes tė asaj qė: Kombin njohėn mbi tė gjitha !

E Dashura dardani
Tė dua edhe kėshtu si je
por kur tė shoh tė lir (nga flamujt e huaj)
Do tė dua edhe mė mirėVitin e pare i rregullt ,e mbas nje viti me korespodenc :tongue: :biggrin: ........vet ki thon!

Pupi
25-11-07, 10:55
Vitin e pare i rregullt ,e mbas nje viti me korespodenc :tongue: :biggrin: ........vet ki thon!
Vet kom thon, po bash ashtu asht!
Edhe sa duket(lexo sa postime kam) duket se paskem mbajtur "besen"
Eh mor mik, tė kam lexuar edhe para, dijė qė ti nuk je nga "ata"
Kujtoj tė citoj njė filozofi nga njė mikė:
,, Mos hargjo jetėn duke kėrkuar tė vėrtetėn"

luckyman
25-11-07, 11:48
Vet kom thon, po bash ashtu asht!
Edhe sa duket(lexo sa postime kam) duket se paskem mbajtur "besen"
Eh mor mik, tė kam lexuar edhe para, dijė qė ti nuk je nga "ata"
Kujtoj tė citoj njė filozofi nga njė mikė:
,, Mos hargjo jetėn duke kėrkuar tė vėrtetėn"Pupi,nuk e pata kurgjo me qellim (hajgare bona pak).

Ti e tregove veten !!as ni fije burre ste koke .!

Pupi
25-11-07, 12:01
Pupi,nuk e pata kurgjo me qellim (hajgare bona pak).

Ti e tregove veten !!as ni fije burre ste koke .!
Sa (s)jam unė burrė kėtė ma le mua.
E sa pėr hajgare unė veq tu pėrgjigja:biggrin:
Njė gjė duhesh ta dinė ti dhe gjithėsecili , kur shkruhet nė forum gjėrat mbesin, dhe si tė tilla lexohen nga gjithkushi, nese ti edhe unė i kuptojm kėshtu apo ashtu, tjetri i kupton ndryshe!
Prandaj edhe arsyeja e shkrimit tim.

UniCorN
27-11-07, 09:42
Nuk mund ta kuptoj se si njerezit lidhen emocionalisht me shkronja e ja nisin e ankohen here shkova here nuk shkova, jo dola se u idhnova. Hajt bre se ky eshte vetem internet, ftyrat nuk po na shihen, e dilni punoni dicka se ma mire ju bjen.

Kur te lexoni dicka qe nuk ju pelqen dhe eshte jashte normales, buzeqeshni pak, sillne pak kryt edhe thoni vet me vete: "Kqyre more gjithfare budalle paska kjo bote"

Kur te hyhet hi, kur te dilet, krejt e fshin me nje klik ne X ne pjesen e siperme ne anen e djathte. Ku ka me lehte se kaq!

Sa ma larg zemres se pasha forumin nuk ia vlen! ;)