PDA

View Full Version : **Emina Ēunmulaj**


Prishtinasja_
21-03-07, 20:15
Emina Cunmulaj – modele, SHBA

Supermodelja me origjinė shqiptare, Emina Cunmulaj, ėshtė shpallur ylli i ri i revistės sė famshme te fotomodeleve “Elite” dhe “Vogue” nė SHBA. Prinderit e saj emigruan ne Mal te Zi kur ajo ishte vetem 4 vjece dhe jetuan atje deri kur Emina i mbushi16 vjet(me origjin nga Hani i Hotit-Shkoder). Dhe prej disa vitesh jetojn ne SHBA.


Emina,njė nga fotomodelet mė tė kėrkuara tė pistės sė modes gjat vitit 05/06, ngadal por sigurt po ngjitet nė maje. E njoftur pėr sfilata tė ndryshme si Gucci, Armani, Valentino, dhe Versace Emina po bėhet njė nga fytyrat mė tė njohura tė industris sė modės.

Emina Gjunmulaj shprehet se eshte e apasionur pas basketbollit, shtetitjeve ne park dhe c'ka eshte me e habitshmja eshte nje vajze qe i pelqen te gjuaj peshk.

Siē do ta kuptoni edhe nga intervista Emina nuk e fsheh qe ėshtė shqiptare me origjinė. Gjithashtu ajo ka pozuar edhe pėr fotografin e njohur me origjinė shqiptare Fadil Berisha.
http://img85.exs.cx/img85/3010/emina1lt.jpg


http://supermodels.nl/ModelPics/eminacunmulaj/138.jpg

http://supermodels.nl/ModelPics/eminacunmulaj/147.jpg

http://www.style.com/slideshows/fashionshows/S2007RTW/BMISCHKA/RUNWAY/00200m.jpg

Prishtinasja_
21-03-07, 20:16
http://www.style.com/slideshows/fashionshows/F2007RTW/CLACROIX/DETAILS/00140m.jpg

Prishtinasja_
21-03-07, 20:17
http://x92.xanga.com/98fa83576233280394164/z54740986.jpg

http://img146.imageshack.us/img146/1827/eliesaabeminacunmulaj3of.jpg

Prishtinasja_
21-03-07, 20:21
http://i37.photobucket.com/albums/e88/myphotobin/Paris%20Catwalk/ChristianDior16EminaCunmulaj.jpg

Prishtinasja_
21-03-07, 20:22
http://www.vogue.de/imperia/dw/axium/images/1/2/3/6070/MDimage1_1_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
21-03-07, 20:22
http://www.vogue.de/imperia/dw/axium/images/1/2/3/6070/MDimage1_1_0_0_2.jpg

instruktori
21-03-07, 22:00
Po Po top modele per bes qenka

adhuruesi
23-03-07, 18:05
Shume e bukur vertet kjo gje tregon se shqipetaret jemi te bukur.

E kam pa nje interviste ne RTK qe kan bere me Eminen dinte shqip me fol shum mire.

I deshiroj suksese. se shpejti vjen ne Prishtine mduket.

dr1ta
24-03-07, 01:02
Fytyra plot karakter

Elina
25-03-07, 22:05
Me te vertete e bukur. Me ne fund,nje shqipetare qe ne menyre marramendese po ngjitet majave te botes se modes!
Kam pas rastin ta shoh ne disa sfilata mode ne Fashion TV. Pata lexu diku qe ajo eshte njera nder yjet e agjencise se njohur te modes ELITE te New york,e cila punon si modele ne firma te njohura boterore.

uliksi31
26-03-07, 06:47
Sot ishte Emina ketu, i lexoj shkrimet tuaja dhe ju falemderoj te gjithve.

Murgesha
26-03-07, 12:33
Sot ishte Emina ketu, i lexoj shkrimet tuaja dhe ju falemderoj te gjithve.

Pa hajt organizo njė ditė peshkimi me Eminen e po vij edhe unė se kogja e kam marak me peshku. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Ndėrsa Emines i dėshiroj edhe shumė e shum suksese.

uliksi31
26-03-07, 16:32
Pa hajt organizo njė ditė peshkimi me Eminen e po vij edhe unė se kogja e kam marak me peshku. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Ndėrsa Emines i dėshiroj edhe shumė e shum suksese.

Me nje prill fillon peshkimi, Emina eshte shume e nxen, por do tja percilli ket message. E ti kur te vijsh merre edhe Hallen.Ahahahaha

Prishtinasja_
26-03-07, 23:05
http://www.malesia.org/emina_cunmulaj/feature_shot1.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:06
http://i10.tinypic.com/2f0ep1c.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:06
http://i9.tinypic.com/3zthizo.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:07
Emina Cunmulaj


http://www.filibertoputzu.it/intranet/resize2.asp?path=locandadelpittore/img3685-04-1.jpg&width=500

Prishtinasja_
26-03-07, 23:09
http://x05.xanga.com/f040835510cb414216275/s10191246.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:10
http://i37.photobucket.com/albums/e88/myphotobin/Paris%20Catwalk/Hermes6EminaCunmulaj.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:11
http://www.exposay.com/celebrity-photos/emina-cunmulaj-viva-glam-casino-shanghai-to-benefit-diffa-481yHR.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:14
http://onethousandmodels.com/eminacunmulaj/images/eminacunmulaj2.jpg (http://www.premiermodelmanagement.com/ViewPreview.aspx?refnum=76192)

http://onethousandmodels.com/eminacunmulaj/images/eminacunmulaj12.jpg

http://onethousandmodels.com/eminacunmulaj/images/eminacunmulaj1.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:14
http://onethousandmodels.com/eminacunmulaj/images/eminacunmulaj5.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:14
http://onethousandmodels.com/eminacunmulaj/images/eminacunmulaj10.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:16
http://www.bastardly.com/wp-content/2006-image-uploads/2006/09/emina-cunmulaj09060602.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:16
http://www.elle.se/catwalkthumbs/2006/Modeller/Emina%20Cunmulaj/emina%20cunmulaj-299x478.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:17
http://www.condenast.co.uk/ImageLib/320x480/Shows/AW2005/New_York/R-T-W/Diesel/00090f.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:18
http://www.condenast.co.uk/ImageLib/320x480/Shows/AW2005/New_York/R-T-W/Diesel/00560f.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:18
http://www.condenast.co.uk/ImageLib/320x480/Shows/AW2005/New_York/R-T-W/Monique_LHuillier/00060f.jpg

http://www.condenast.co.uk/ImageLib/320x480/Shows/AW2005/New_York/R-T-W/Roland_Mouret/00190f.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:20
http://img236.exs.cx/img236/2705/high12344694xr.jpg

http://www.condenast.co.uk/ImageLib/320x480/Shows/AW2005/New_York/R-T-W/Lela_Rose/00090f.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:21
Emina duke ngren molle :tongue:

http://www.vogue.co.uk/ImageLib/320x480/Shows/AW2005/Milan/R-T-W/MaxMara/Backstage/00110f.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:21
http://www.style.com/slideshows/fashionshows/S2005CTR/VALENTIN/DETAILS/00240f.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:24
Dolce & Gabbana Fall 2005

Linda Vojtova, Ana Milahovic, dhe Emina Cunmulaj.


http://i2.photobucket.com/albums/y25/speca/dg7.jpg


Emina Cunmulaj dhe Ana Mihajlovic

http://i2.photobucket.com/albums/y25/speca/dg8.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:26
http://i3.photobucket.com/albums/y81/weeblfan/elle-brit-1204-goddess-01.jpg


http://i3.photobucket.com/albums/y81/weeblfan/elle-brit-1204-goddess-02.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:27
http://www.elle.com/assets/image/0204200517593140.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:50
Martesa e Emina Cunmulaj me Bekim Lulanajhttp://www.safijahakaj.com/bekim/images/a1a.jpg

http://www.safijahakaj.com/bekim/images/c7.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:52
Emina duke vallezuar :biggrin:

http://www.safijahakaj.com/bekim/images/f1.jpg

http://www.safijahakaj.com/bekim/images/d1.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:55
http://www.safijahakaj.com/bekim/images/f3.jpg

Prishtinasja_
26-03-07, 23:58
http://lrg.zorpia.com/0/540/3459656.aa873e.jpg

Prishtinasja_
27-03-07, 00:01
http://org31.zorpia.com/0/617/3951183.0bad47.jpg

Prishtinasja_
27-03-07, 00:01
http://org31.zorpia.com/0/630/4034356.b92040.jpg

Prishtinasja_
27-03-07, 00:03
CHANEL 05/06

http://www.style.com/slideshows/fashionshows/F2005CTR/CHANEL/RUNWAY/00120m.jpg

Prishtinasja_
27-03-07, 00:08
http://www.lerage.com/shows/041008_ParisSpring2005/Rochas_backstage/2206P0013.jpg

Prishtinasja_
27-03-07, 00:12
http://tinypic.com/dwz713.jpg

Prishtinasja_
27-03-07, 00:15
Emina mesiguri e lodhur...........:rolleyes:

http://www.style.com/slideshows/fashionshows/S2006RTW/ROCHAS/BACKSTAGE/00190f.jpg

Prishtinasja_
27-03-07, 00:17
http://www.elle.com/assets/image/2005/1007200514344085.jpg

rafet llapjani
27-03-07, 02:00
Emina duke ngren molle :tongue:

http://www.vogue.co.uk/ImageLib/320x480/Shows/AW2005/Milan/R-T-W/MaxMara/Backstage/00110f.jpg


Qysh more Eminja po bashk ikena ru dhit me to krejt shkune perpara veq une meta me dhit ahahahahahahh

Agolli
27-03-07, 04:03
Qysh more Eminja po bashk ikena ru dhit me to krejt shkune perpara veq une meta me dhit ahahahahahahh

I lumi ti, dhe te lumet ato dhen qe te kan ty ghaghaghaghagh po a s'po ta rrok ajo kenga O dhet e mija oooooooo ma te mirat ne stane ghaghaghaghaghagha

Prishtinasja_
28-03-07, 11:42
http://img107.exs.cx/img107/3149/model.jpg

Prishtinasja_
28-03-07, 11:43
http://www.style.com/slideshows/fashionshows/F2006RTW/DLAM/BACKSTAGE/00030m.jpg

Prishtinasja_
28-03-07, 11:43
http://models.com/agencies/i/399_v2.jpg

Prishtinasja_
28-03-07, 11:47
http://www.style.com/slideshows/fashionshows/F2007RTW/SMCCARTN/BACKSTAGE/00460m.jpg

Prishtinasja_
28-03-07, 11:48
Modelet :

Caroline Trentini, Freja Beha Erichsen, Emina Cunmulaj, and Julia Dunstall.


http://www.style.com/slideshows/fashionshows/F2007RTW/SMCCARTN/BACKSTAGE/00140m.jpg

Prishtinasja_
28-03-07, 11:49
Emina Cunmulaj dhe Caroline Trentini.

http://www.style.com/slideshows/fashionshows/F2007RTW/KLAGERFELD/BACKSTAGE/00140m.jpg

Prishtinasja_
28-03-07, 11:49
http://www.style.com/slideshows/fashionshows/F2007RTW/KLAGERFELD/BACKSTAGE/00290m.jpg

Prishtinasja_
28-03-07, 11:50
Modelet :

Coco Rocha and Emina Cunmulaj.

http://www.style.com/slideshows/fashionshows/F2007RTW/KLAGERFELD/BACKSTAGE/00590m.jpg

Prishtinasja_
28-03-07, 11:52
Heather Marks, Emina Cunmulaj, and Caroline Winberg.

http://www.style.com/slideshows/fashionshows/F2007RTW/VIKROLF/BACKSTAGE/00510m.jpg

Prishtinasja_
28-03-07, 11:52
http://www.style.com/slideshows/fashionshows/F2007RTW/MISSONI/BACKSTAGE/00190m.jpg

Prishtinasja_
28-03-07, 11:53
http://www.style.com/slideshows/fashionshows/F2007RTW/MISSONI/DETAILS/00360m.jpg

Prishtinasja_
29-03-07, 17:43
http://www.youtube.com/watch?v=mapc0CSoqY0&eurl= :smile:

Elina
22-04-07, 17:53
http://supermodels.nl/ModelPics/eminacunmulaj/401.jpg
http://supermodels.nl/ModelPics/eminacunmulaj/402.jpg

Elina
22-04-07, 17:55
http://supermodels.nl/ModelPics/eminacunmulaj/403.jpg
http://supermodels.nl/ModelPics/eminacunmulaj/407.jpg

Elina
22-04-07, 17:57
http://supermodels.nl/ModelPics/eminacunmulaj/409.jpg
http://supermodels.nl/ModelPics/eminacunmulaj/410.jpg

Elina
22-04-07, 18:00
http://supermodels.nl/ModelPics/eminacunmulaj/420.jpg
http://supermodels.nl/ModelPics/eminacunmulaj/426.jpg