PDA

View Full Version : Irani areston 15 ushtare -spiune britanik


eksperti 1
25-03-07, 19:06
hahaha cfra knaqesie :biggrin:

pirro
25-03-07, 19:46
Po dojke me i ba synet ata te 15,edhe rezultatin e synetis po dojshin me ja qu AJETOLLAHIT te iranit,dhe masi ta shijon ai per dreke,atehere tregojn rezultatet per sdudime berthamore hahaha.

Zero Cool
07-04-07, 13:17
hahaha cfra knaqesie :biggrin:

Knaqesie??
Hihihihi kush qesh i fundit qesh me se embli :wink:

SoKoLi-i-Maleve
08-04-07, 05:24
hahaha cfra knaqesie :biggrin:


Sa shpejt i gjykove ti dhe e zbulove te verteten,pa pa pa,,cka ban bota po mos te kishte ty si analizues shum i " sinqert"

SoKoLi-i-Maleve
12-04-07, 02:52
Kush qeshi ne fund te humorit?

eksperti 1
12-04-07, 18:54
e pa se kush qeshi i fundit ahmedinexhati

u tha o me dhune o me te mire ,anglezet e zgjodhen rrugen e diplomacise sepse me iranin pak ma avash ,e pane se nuk po ua mban me lufte.

qeshen iranianet ne fund

hahahaha

bashke me mua

Guri i madh
12-04-07, 18:59
e pa se kush qeshi i fundit ahmedinexhati

u tha o me dhune o me te mire ,anglezet e zgjodhen rrugen e diplomacise sepse me iranin pak ma avash ,e pane se nuk po ua mban me lufte.

qeshen iranianet ne fund

hahahaha

bashke me muae ti qka fitove nga kjo qeshja e ahmaki nexhadit

SoKoLi-i-Maleve
13-04-07, 01:44
e pa se kush qeshi i fundit ahmedinexhati

u tha o me dhune o me te mire ,anglezet e zgjodhen rrugen e diplomacise sepse me iranin pak ma avash ,e pane se nuk po ua mban me lufte.

qeshen iranianet ne fund

hahahaha

bashke me mua


Sigurisht te ka marr ne telefon ty Nexhati dhe te ka tregue,se cka ndodhi mbas dyrve te mbylluna.Ik se na knaqe me keto spekulimet tua.

eksperti 1
13-04-07, 18:59
hahaha simpati si krejt bota njeriu me i vogel e beri kahar usa ,britanin,okb dhe krejt terroristet si kta shtete.


e ti cfar din sew cndodhi pas dyerve te mbyllura ,mos valle ke qene edhe ty aty

Guri i madh
13-04-07, 19:07
hahaha simpati si krejt bota njeriu me i vogel e beri kahar usa ,britanin,okb dhe krejt terroristet si kta shtete.


e ti cfar din sew cndodhi pas dyerve te mbyllura ,mos valle ke qene edhe ty aty


po une po te kuptoj po ti personalisht ose ne si shqiptar qka shohim fitim nese AHMAKI NEGJADI nese del ngadhnjys ndaj SH.B.A ve dhe BRITANIS SE MADHE

SoKoLi-i-Maleve
14-04-07, 01:48
hahaha simpati si krejt bota njeriu me i vogel e beri kahar usa ,britanin,okb dhe krejt terroristet si kta shtete.


e ti cfar din sew cndodhi pas dyerve te mbyllura ,mos valle ke qene edhe ty aty


Simpati per kriminelin,kjo asht e dhimbshme, munges kulture dhe dijes.

eksperti 1
14-04-07, 10:35
hahah nuk e di kush eshte kriminel,nexhadi apo bushi

nexhati nuk ka vrare amerikan ne amerike kurse bushi ka vrare me te gjithe boten njerez,mere harten dhe ku te vendosish gishtin aty ka gisht edhe bushi.

vrases dhe terorist nr 1 GEORGE BUSH facker

SoKoLi-i-Maleve
14-04-07, 18:25
hahah nuk e di kush eshte kriminel,nexhadi apo bushi

nexhati nuk ka vrare amerikan ne amerike kurse bushi ka vrare me te gjithe boten njerez,mere harten dhe ku te vendosish gishtin aty ka gisht edhe bushi.

vrases dhe terorist nr 1 GEORGE BUSH facker


Po po Bushi dhe Amerika kan faj qe te shpetuan dhe cliruan nga dhunusi serb dhe tani leh i lire ,si mirenjohje>

Guri i madh
14-04-07, 18:29
Po po Bushi dhe Amerika kan faj qe te shpetuan dhe cliruan nga dhunusi serb dhe tani leh i lire ,si mirenjohje>lere njerin te qet sokol ky ka pas qef qashtu nen serrbi me met kosova se ma shpejt kish perparue vehabizmi e talibanizmi

eksperti 1
14-04-07, 18:55
te kish qene bushi me siguri do ishi ende nen thundren sllave,pastaj mua nuk me cliroj as amerika e as bushi ,po rroka vete pushken dhe dola ne mal ,se sikur te kish qene puna per ta ende do kishim qene nen okupimin serb ,pastaj nese ju supozoni se ju cliroj amerika pse nuk reagoj qysh para 70-80 vjetesh hahahahah heret ju kujtua amerikes


rrofte talibanizmi dhe vehabizmi boshte bushizmi dhe terrorizmi

Guri i madh
14-04-07, 19:08
te kish qene bushi me siguri do ishi ende nen thundren sllave,pastaj mua nuk me cliroj as amerika e as bushi ,po rroka vete pushken dhe dola ne mal ,se sikur te kish qene puna per ta ende do kishim qene nen okupimin serb ,pastaj nese ju supozoni se ju cliroj amerika pse nuk reagoj qysh para 70-80 vjetesh hahahahah heret ju kujtua amerikes


rrofte talibanizmi dhe vehabizmi boshte bushizmi dhe terrorizmine baz te shkrimeve tuaja deri me tani une kam konstatue se ju pos propogandes anti amerikane dhe predikimeve anti kombtare nuk dini diqka tjter


e ne baz ta atyre shkrimeve tuaja une po kanstatoj se kurr pushk kunder shkavit nuk ke rrok


do me than se qka shkruve tani esht nji rren me tupan

Toni_i_omel
15-04-07, 01:04
pike se pari ju pershendes te gjitheve...

meqenese edhe mirem vete ka pak me politik edhe kom punue edhe gjate kohes time si student ne nje instucion diplomatik dhe kom punuar ne Diplomatic COURT punen e arrestimit e kom percjellen vazhdimisht dhe ne kete arpekt Teherani ka bere nje diplomasi te shkelqyer ne lidhje me lirimin e tyre, dhe i kallxoj botes se Irani si shtet me emer ISLAM din te negocioj me perendimin. Dhe gjate gjithe percjelles qe kame bere kam pare se gjate gjithe periudhes se negociatave Teherani ka qene me ton te ulet qe duhet te vleresuar. Eshte e drejt e qdo shteti qe ne qoftese dikush shkel tokat pa leje te arrestohet padyshim por Teherani beri mire qe i arrestoj qe ti tregoje perendimit se nuk jeni PERFECT. Tash Ministria e Mbrendshme Britanike spekulon pas kthimit te tyre shnosh e rehat, qe ishte HIDIJE apo dhurat qe Irani ja dha UK te cilet e perbuzin e thojn se ata kane qene nen kercenime qe te thojn ne Video se ata kane shkelur Ujerat Iraneze...Atehere shtrohet pyetja Pse MPJ dhe MPB e Britanis ja ndaloj merinasve qe te mos i shesin Historin e tyre MEDIAVE qate arrestimit te tyre ne Iran... Sepse eshte e kunderta se Britania i ka kurdisen marinasit qe te thojn se kinse nuk i kane shkelur ulerat Iraneze. E si atehere, kinse marina Iraneze eshte futur ne ujera Irakene dhe i murr marinasit e i burgosi e ku qeka atehere Amerika dhe Europa qe nuk e sigurojn sigurin e kufijve Iraken.. Para disa diteve lexova se Teherani zyretar planifikon te gjiroj nje Dokumentar ne lidhje me qendrimin e te buregosurve ne Iran dhe do ti ja bej 8 me 2 perendimorve se ju kane versulen nje shteti vetem se vetem eshte ISLAM...po nejse politika globale eshte krejt loje e biznis por do te shihen te gjitha ne nje te ardhme. Qe tash per momentin jom duke e lexue nje liber " Bush and Saud " qe eshte ne lidhje me Bushin edhe Familjen mbreterore Saudite me mbretin Saud krejt historia qe po tregohet ne liber eshte BISNIS PERSONAL.

ky eshte opinioni jem te nderuar

P.S. me falni nese kame bere ndonje gabim ne gjuhe por me ju thane te drejten vetem filloren e kom te kryer ne gjuhe shqipe kurse te tjerat ne EN.

Gjithe te mirat

Rrespekte

eksperti 1
15-04-07, 10:57
ne baz te shkrimeve tuaja deri me tani une kam konstatue se ju pos propogandes anti amerikane dhe predikimeve anti kombtare nuk dini diqka tjter


e ne baz ta atyre shkrimeve tuaja une po kanstatoj se kurr pushk kunder shkavit nuk ke rrok


do me than se qka shkruve tani esht nji rren me tupane cfar lidhje ka tash kjo teme me anti kombtaren ???

thjesht ishte tema arestimi i 15 spijuneve britanik a dini ju te perbaheni temes apo si perhere me inate nga e drejta dilni nga tema

Toni_i_omel
16-04-07, 11:23
ja niset me kshyren kush ka rroken pushke apo jo... Luftat kane mbarue kush ka qene ne lufte ne te vertet dhe kush ka luftue per hire te atdheut apo dikushi per hire te Zotit ata njerez nuk qesin qalllama nese ka rroken pushk.


P.s. ju lutem jepni disa opinione te juaja ne lidhje me temen se shume po me intereson ti lexoj se qka mendojn tek ne,,,


Pershendetje

Toni_i_omel