PDA

View Full Version : Sa kohė keni pa shkuar nė vendlindje?


Prishtinasja_
05-04-07, 11:40
Emigrimi na largoj nga vendlindja jonė, nga prindėrit, te afermit tanė, shoket e shoqet etj etj.
Plot janė larguar pėr njė jetė sa me te mirė,por zemra jonė do mbetet gjithmonė ne vendlindje !!!


Kurse tash tregoni se sa kohė keni pa shkuar nė vendlindje?

Une per vete kam qene vjet veres , ne muajin gusht ! :smile:

Pėrshėndetje gjithėve !!:smile:

Me respekt

Prishtinasja_ :smile:

prishtinasi
05-04-07, 11:59
Emigrimi na largoj nga vendlindja jonė, nga prindėrit, te afermit tanė, shoket e shoqet etj etj.
Plot janė larguar pėr njė jetė sa me te mirė,por zemra jonė do mbetet gjithmonė ne vendlindje !!!


Kurse tash tregoni se sa kohė keni pa shkuar nė vendlindje?

Une per vete kam qene vjet veres , ne muajin gusht ! :smile:

Pėrshėndetje gjithėve !!:smile:

Me respekt

Prishtinasja_ :smile:

Kur po na vjen prape vendase....:smile: !? Kjo teme nuk vlen per mu...veq ju deshiroje te gjitheve kthim sa me te shpejt ne vendlindje!

Prishtinasja_
05-04-07, 12:02
Kur po na vjen prape vendase....:smile: !? Kjo teme nuk vlen per mu...veq ju deshiroje te gjitheve kthim sa me te shpejt ne vendlindje!

Veres do vi ne Prishtinen time .............:biggrin:

Te pershendes perzemersisht vendas :biggrin:

prishtinasi
05-04-07, 12:06
Veres do vi ne Prishtinen time .............:biggrin:

Te pershendes perzemersisht vendas :biggrin:

Pershendetje vendase...and welcome to Prishtina:biggrin: !

Albanian eX|PerT
05-04-07, 20:16
Une neser e nxjerri bileten :biggrin: , ndoshta me 1 Maj udhetojė, dhe i mbushi 4 muje e 3 jave pa shkue ne shtepi :tongue:

Buqja_ch
05-04-07, 22:03
Une per vete shkoi nga dy her..para disa vitev..edhe nga 4 her se ashtu
i kisha kushtet e udhtimit te mira ..me mungon shume Prishtina
nese rri ma shume apo me pak dite ne pushim njejt ndihem kur te niset
ajroplani sikur nuk isha hiq..ah ndihem si keq kur merr drejtim nga qielli
dhe shume shpejt mendoi per pushimin tjeter....

gazi-de
05-04-07, 22:23
shume kohe,ma mire nuke po ja filloj me i numru hiqe...!!!

Buqja_ch
06-04-07, 19:58
shume kohe,ma mire nuke po ja filloj me i numru hiqe...!!!

Po me vije keq por edhe kesaj si na i thon jete
nuk je i vetmi...
te pershndet Buqja

uck_aksh
08-04-07, 15:18
po i baj 11 muaj qe skam qen sme kan met edhe shum edhe ja tre vjet edhe pastaj shkoj e nuk kthena kurr me ne ket vend

gjini
14-04-07, 14:13
une per veten time me duhet ta kompenzoj ate kohen qe nuk e kom pare kosoven per plote 13 vjete e tani shkoj gati per qdo dy muaj e veres rri gati tri jave .
E dua shum dhe kam vuajt shum gjate atyre viteve kur nuk kam mund ta shkel token e kosoves. disa here kam shkuar deri ne kukes perpara dhe jom kthye pa pasur mundesi ta shkeli token me kemb.
Tani e kompenzoj ate dhe qmallem shetis nganjeher kote neper rruget e pejes vetem ta kujtoj ate kohen e rinise.
ju uroj nga zemra te gjithve fitoren qe e kemi arrite me ndihmen e pejgamerit CLINTON.

Amina
14-04-07, 22:56
Une neser e nxjerri bileten :biggrin: , ndoshta me 1 Maj udhetojė, dhe i mbushi 4 muje e 3 jave pa shkue ne shtepi :tongue:

Oh qka po te lakmoj, se une ket ver nuk shkoj fareeeeeee

Toni_i_omel
15-04-07, 00:33
Vendelindja hmmmmmmmmm ma myti krejve neve qka jena jasht...

jane bae kogja si shume qe nuk kame qene.. veq e dije se afer 7 muaj jane bere deri tani dhe tash vetem te mbaroj semestrin dhe do te kthehem kismet me nejten krejt veren se jom student normal e kom pushim nja 3 muj kshtu qe do ta shfrytezoj deri ne maksimum... Por nuk po merzitna mbase e dije se kame dalen jashte trojeve shqiptare vetem per studime e jo per krejt..inshallah i kryte edhe do vite qka me kane mbetem e kthehem pergjithmon ne VENDELINDJE se qdo here e kom ne mend qe me u kthye e me angazhue per ato vende......

Respekte

Gjithe te mirat

edhe atyre gurbetxhive ju thame GAJRET BE NJEREZ hehhe

BaNu Ne JeT I sInQeRt
15-04-07, 23:41
Vendelindja hmmmmmmmmm ma myti krejve neve qka jena jasht...

jane bae kogja si shume qe nuk kame qene.. veq e dije se afer 7 muaj jane bere deri tani dhe tash vetem te mbaroj semestrin dhe do te kthehem kismet me nejten krejt veren se jom student normal e kom pushim nja 3 muj kshtu qe do ta shfrytezoj deri ne maksimum... Por nuk po merzitna mbase e dije se kame dalen jashte trojeve shqiptare vetem per studime e jo per krejt..inshallah i kryte edhe do vite qka me kane mbetem e kthehem pergjithmon ne VENDELINDJE se qdo here e kom ne mend qe me u kthye e me angazhue per ato vende......

Respekte

Gjithe te mirat

edhe atyre gurbetxhive ju thame GAJRET BE NJEREZ hehhe
Se pari sukses ne stundimet e tuaja..dhe ishalla plotesohet deshira dhe kthehesh ne vendlindje...
gjaret gajret valla se merzi boll

ju pershednes i nderuai

Toni_i_omel
16-04-07, 00:34
valla me qato shpresa jame duke e mbajtur veten deri ne kete deregje si thojn pleqt... se kom dalen jasht familjes me nje moshe shume te re dhe qe 5 vjet jom jasht shtetit dhe problemi qe ne shtetin ku jom ska shqiptare, kame mbaruar shkollen e mesme dhe tash ne mesin e fakulltetit dhe qdohere e kame pasur dhe do ta kem pike synim Vendelindjen. Se problem per ato vende eshte nese rinia largohemi dhe marrim boten neper kembe dhe nuk kthehen kurr. Por shyqyr qe prinderit e mi prej fillimit kur me kane derguar ne studime me pretendim qe me u kthye mas studime dhe qe do te kthehem ne emer te Zotit inshallah.....

Respekte dhe Gjithe te mirat

Zoti i ndihmoft te gjithe ata qe jane ne gurbet

Toni_i_omel

Preshevar
20-04-07, 17:55
Para dy jave kesh per qato festa t'pashkeve... sa me na looooooodh nihere :tongue:

Dhe Dasht Zoti,.. prap Verės !

selvija
21-04-07, 22:19
Ahhh qe 2 vite me behen...nuk muj as ti paramendoj gjerat si jan atje,,me kan humb thujse nga mallengjimi:frown: .. Por se shpejti do shkoj disa muj do rri..

Dreni30
22-04-07, 08:46
Po behen gati 8 vite pa e vizituar vendlindjen,.................................

Pupi
22-04-07, 09:24
Eh, Mergat o mergat.
Vertet ju lumt, ju qe keni mundur te duroni kaq gjate pa shkuar ne vendlindje.
Une isha per vitin e ri 2006/2007 dhe po nuk ika prap ketyre diteve do me luajn mendet.
E pati thene dikush ketu para nje kohe moooootttiiii:
,,Sa ju kendojn Shqiptaret me mallengjim therrave e gurishtave te trojeve Shqiptare, ama nuk pushojn tu kendojn dhe ti vizitojn".

Guri i madh
22-04-07, 11:28
Po behen gati 8 vite pa e vizituar vendlindjen,.................................


edhe une pas tet viteve kam pas shkue ne kosov

Prishtinasja_
22-04-07, 12:29
Po behen gati 8 vite pa e vizituar vendlindjen,.................................

Dreni nuk e di per cfare arsyje nuk ke muj me vizitua vendlindjen:frown: veq... une 1 vite mos me shkua me duken shumeeeeeeee...:rolleyes:

instruktori
22-04-07, 12:36
Pershendetje Prishtinase
Gjthashtu ju pershendes te gjithe mergimtarve kudo qe gjindeni.
Ju jeni pjesa e kesaj shoqerije qe duhet me ju vlersue dhe me ju respektue ma se shumti.
Ju deshiroj ne radhe te pare shendet te gjithve,pune te mbare dhe shume te mira ne familjet e juaja.
Edhe une isha mergimtare ma heret por tashti jam ne vendlindje .
Ju shume e deshironi vendelindjen kete e di se edhe une nje dite e deshiroja shume.
Por me besoni nje gje se aq shume me ka marr malli ta vizitoj ate vend ne perendim ku jetova ,se ndoshta ja kalon edhe mallit te zotriut Drenit qe nuk e paska vizitie vendlindjen qe sa kohe.
Ne fund:
Zoti ju ruajt kudo qe shkoshi dhe ngado qe kalofshi
Zoti ju sjellte shendosh e mire ne vendlindje.
Shum respekt per ju Mergimtare.
Instruktori.

Preshevar
22-04-07, 15:01
Qdo kush qė e ka fatkeqsin me imigrue njė here - vetėm njė here ! do te jesin pergjithmon metek, dhe i huaj ka te shkojnė, edhe nė shtetin e tij t'origjinės.
Ky ėshtė mallikimi jonė, i imigrantėve...

Dreni30
22-04-07, 18:03
Dreni nuk e di per cfare arsyje nuk ke muj me vizitua vendlindjen:frown: veq... une 1 vite mos me shkua me duken shumeeeeeeee...:rolleyes:

Ehhhhh po do te behen edhe shume vite e kur ti vij rendi te shkoj aty, do te jene vetem shenjat se ku kam jetuar nje pjese te jetes sime;- besoj se cdo gje do te jete e shkatrruar. Kur i vjen rendi nuk i dihet nuk mvaret nga une. Dhe une nuk jam fajtor per asgje, por keto jane fatet tona................

Prishtinasja_
23-04-07, 16:50
Ehhhhh po do te behen edhe shume vite e kur ti vij rendi te shkoj aty, do te jene vetem shenjat se ku kam jetuar nje pjese te jetes sime;- besoj se cdo gje do te jete e shkatrruar. Kur i vjen rendi nuk i dihet nuk mvaret nga une. Dhe une nuk jam fajtor per asgje, por keto jane fatet tona................

Dreni uroj qe ta vizitosh vendlindjen tende sa me shpejt !! :smile:

Te pershendes..:smile:

Dreni30
23-04-07, 23:46
Dreni uroj qe ta vizitosh vendlindjen tende sa me shpejt !! :smile:

Te pershendes..:smile:

te flm. Prishtinasja, por eshte kenge e gjate kjo e nuk eshte edhe lehte ashtu te behet, por njeriu nuk duhet shpresen kurr me humb deri sa te vdes per nje dite te mire.

teutaA
06-05-09, 04:12
Po behen gati 8 vite pa e vizituar vendlindjen,.................................

besoj qe deri tash ke qen veq ishalla nuk je zhgenjy si un:smile:

Dani11
07-05-09, 12:17
Vjet kesh ni here e sivjet ma rrall.

shfletuesi_
07-05-09, 12:22
1 vit..

Jana
07-05-09, 12:27
Moti bre hahahahhaha sa shum em ka marr malli...

ALlma
09-05-09, 14:10
KA NJE VIT qe skam qen...

thellenza
09-05-09, 15:14
..qe nje vit nuk kam qene!

>>{SpOnGeBoB}<<
09-05-09, 15:17
Sha zoten qata tu Kosova vetum edhe nja dy muj dite edhe te mahen mire, hej edhe kqyrni pu gaboni qishtu palidhe me naj pre udhen qysh pu dijshi se sha zoten keni me jeten ne rrota te limuzinave te shacave :tongue:

Zhaneta
09-05-09, 15:24
Qe nje vit nuk kam qene....!

Peja-Boy
10-05-09, 21:54
Prej 21 Mars 2005 :frown: :frown: :frown:

aLbaChiCk
10-05-09, 22:02
Edhe une moti nuk kam qen po gati erdhi koha me shku

Peja-Boy
10-05-09, 22:03
Edhe une moti nuk kam qen po gati erdhi koha me shku

Edhe Mua po ...U Afru Korriku edhe menjeher me marr Nenshtetsin e Kosoves .. e Lamtumir Gurbetit :wink:

aLbaChiCk
10-05-09, 22:05
Edhe Mua po ...U Afru Korriku edhe menjeher me marr Nenshtetsin e Kosoves .. e Lamtumir Gurbetit :wink:

Paske marr nje vendim qe nuk mundet gjithkush me vendos ashtu ... respekt per ty :smile:

Peja-Boy
10-05-09, 22:07
Paske marr nje vendim qe nuk mundet gjithkush me vendos ashtu ... respekt per ty :smile:

Mjaft 5 Vjet per ta Bind veten se Familja eshte mbi te gjitha !!

aLbaChiCk
10-05-09, 22:22
Mjaft 5 Vjet per ta Bind veten se Familja eshte mbi te gjitha !!

wowww nje mendim te tille nuk e ndegjoj shpesh .....Ju uroj bashkim sa me te shpejt e nje jete te lumtur ne familjen tuaj

Peja-Boy
10-05-09, 22:43
wowww nje mendim te tille nuk e ndegjoj shpesh .....Ju uroj bashkim sa me te shpejt e nje jete te lumtur ne familjen tuaj

Boll me Hyp se te vrava Zbrit se te Vrava ... I vdekur se i vdekur ma mire Ks hahahaha

jEtA_1
15-01-10, 10:18
Nga tetori i 2009.........dmth tre muaj

shfletuesi_
15-01-10, 10:27
Nga tetori i 2009.........dmth tre muaj


Si brre ke qen edhe nuk na ke lajmru te pakten 1 caj kamomile e kishim pi :):tongue:

jEtA_1
15-01-10, 10:39
Si brre ke qen edhe nuk na ke lajmru te pakten 1 caj kamomile e kishim pi :):tongue:
Hahahahha ki te drejt shfletuesi por si grua e martuar nuk me lejohen keto gjera te takohem me shoqerin virtuale hahahaha

shfletuesi_
15-01-10, 10:59
Hahahahha ki te drejt shfletuesi por si grua e martuar nuk me lejohen keto gjera te takohem me shoqerin virtuale hahahaha


Pajtohem me ty ne te gjitha pikat :) :biggrin: :smile: Por une nuk thash vetem por qe ta marresh dhe burrin me vete... :) hahahahahah

~Aurora~
15-01-10, 12:30
qe tri vite skam qen ne kosov..........

Llapjani_HH
15-01-10, 18:12
20 ditė :wink:

Isinqerti25
15-01-10, 19:35
shum pak se une nuk jetoj ne Mergim..........

Shkodranja
15-01-10, 19:59
Ne tetor ...tani shkoj prap ne mars.Shyqy.....r me padurim pres te vije kjo dite....

YanYan
18-01-10, 23:50
Tani ne Janar u ktheva dhe do shkoj prap ne Maj.
Mezi c'po pres!!! http://i45.tinypic.com/n3m2qv.jpg

deti_om :-)
22-01-10, 19:04
Isha ne muajt Tetor-Nentor mendoj me shku prap javen e ardhshme ..

elvio
24-01-10, 12:45
jam ne atdhe

~Aurora~
24-01-10, 12:46
dy vjet e gjysem....edhe me mungon shum vendelindja..............

Amina
25-01-10, 23:09
:frown: Dy vite.....

Prishtinasja_
27-01-10, 14:12
:frown: Dy vite.....
Uroj qe te behen punet sa me shpejt, dhe ta vizitosh Pejen tende !
Me mua bashke:biggrin:

Kurse une isha ne Mars/Prill 2009 per 17 dite !

teutaA
27-01-10, 20:39
mos ma permeni hee flaka i dalt qe hala ne minus jam :smile:

jadore
27-01-10, 20:50
mos ma permeni hee flaka i dalt qe hala ne minus jam :smile:

mos thuj bre qishtu , mos nam bre se s“u bo nomi , une e bona nje jete gati e nuk kesh ne Kanade e nuk po ankohem hiq..?

teutaA
27-01-10, 20:52
mos thuj bre qishtu , mos nam bre se s“u bo nomi , une e bona nje jete gati e nuk kesh ne Kanade e nuk po ankohem hiq..?

moj ne Kanad edhe me ardh me pak hargjon e knaqesh e shef me shum a ne vendlindje me ka 1 euro po fikemi :wink:

mentor*
22-02-10, 13:53
mos ma permeni hee flaka i dalt qe hala ne minus jam :smile:


cka t“kam faje une more qe shkon 2 her en vit pushime kosove qy,veq per mene t“madhe hahahaah

p.s.te pershendes teutaaA:smile:

Prishtinasja_
19-05-10, 15:43
U ban 1 vite e 2 muaj !
Menzi po e pres 13 korrikun !:biggrin:

emine
19-05-10, 16:12
3 vite e mdoket edhe nja 13 kan mu bo,,,

Prishtina-racing
19-05-10, 16:36
Hajde hajde mos thuj qe kesh :P3 vite e mdoket edhe nja 13 kan mu bo,,,

teutaA
19-05-10, 17:16
shtatorin e kaluem jam kthy :smile:

Qika^Me^Kule
20-05-10, 13:02
Shkova pernjeher me Peja-Boy por u ktheva para ti... prap......:biggrin:
Ne April / 2010

Mendoj te shkoj prap ne August.:biggrin:

teutaA
20-05-10, 16:26
Shkova pernjeher me Peja-Boy por u ktheva para ti... prap......:biggrin:
Ne April / 2010

Mendoj te shkoj prap ne August.:biggrin:

uhh sa u gzova qe paska qen peja boy :smile:

Oqeani
20-05-10, 16:29
Shkova pernjeher me Peja-Boy por u ktheva para ti... prap......:biggrin:
Ne April / 2010

Mendoj te shkoj prap ne August.:biggrin:

Per vitin tjeter, pergaditu per Prill dhe Gusht http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Zeqiri
20-05-10, 16:47
shkofshi emetshi qatje ne kosove pergjithmone ishalla jau marrinpasaportat e skthehni kurr permbrapa punoni ne kosove knaqni ehjekni mallin per tanjeten

Qika^Me^Kule
20-05-10, 16:54
uhh sa u gzova qe paska qen peja boy :smile:

Po valla synqe... pernjeher kemi shku qe te dyt.. ne Kosov.... por une vetem 10 dit kam ndejt e jam kthy prap , Ai.. ndejti me u qmalle me familje....

Qika^Me^Kule
20-05-10, 16:55
Per vitin tjeter, pergaditu per Prill dhe Gusht http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

ghaghahgaghaghaghahagh Ke te drete qe me ban korigjim... thnx...:biggrin:

Inshall-llah jem shendoshe mir deri atheher.....

Oqeani
20-05-10, 17:05
ghaghahgaghaghaghahagh Ke te drete qe me ban korigjim... thnx...:biggrin:

Inshall-llah jem shendoshe mir deri atheher.....
Jo korigjim - vetem ju percaktova pushimet http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Qika^Me^Kule
20-05-10, 17:10
Jo korigjim - vetem ju percaktova pushimet http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

aghaghaghaghaghaghagha

Hajdede
21-05-10, 02:14
korrik 2009


Me 12 korrik 2010 do te shkoj serish - do te rrugetoj me autobus me 2 kate. Mire dhe lire, si dhe e kam rezervuar nje ulese ne katin e dyte.

Me 13 korrik 2010 do te vije e fejuara.

Me 14 korrik do me merr ne tel.. Ndoshta do te dal me te, varet nga disponimi qe kam.

Me 15 korrik nuk do ta hapja celularin; fjala fjale, duhet te mbahet.

Me 16 korrik, sigurisht se do te vijne te afermit per caj. Me fat, urime, u trashegoheshin cifti i ri, o i zoti Shtepis!! Nga 2 caja secili, interesi prish shendetin, me dite te mire te afermit e mi.

Me 17 korrik, do te vije djali i xhaxhait te shkojme te lozim ca PlayStation ElClassico Reali - Barcelona. Une do te jem Barca - LeoZlatan, ndersa ai Reali - SergioRamos

Me 18 korrik, do ta marr ne tel. te fejuaren e do ta nxjerr jashte te darkojme diku - asgje s'duhet te kushtoje me shume se 10 €/pers. Ne ashtu, do e kthejme prapa ushqimin ose do te hame por pa pije.

Me 19 korrik, jemi grindur - nuk flasim me njeri-tjetrin. Rrethi i tere i shqetesuar, lokali eshte rezervuar, kengetaret qene te porositur - Jo, mos ma thuaj se jane ndare ata te dy pellumba dashurie. Ne fakt, ne jemi njerez, por keshtu u thone ciftave.

Me 20 korrik, gjithcka do te jete ne rregull, te gjithe do te te na shohin bashke - jo duke u puthur, ngase eshte haram!!

Me 21 korrik, po afrohet dasma nje dite me afer.

Me 22 korik, nje dite me afer se dje dasma.

Me 23 korrik, sot nje jave dasma.

Prishtinasja_
21-05-10, 10:32
korrik 2009


Me 12 korrik 2010 do te shkoj serish - do te rrugetoj me autobus me 2 kate. Mire dhe lire, si dhe e kam rezervuar nje ulese ne katin e dyte.

Me 13 korrik 2010 do te vije e fejuara.

Me 14 korrik do me merr ne tel.. Ndoshta do te dal me te, varet nga disponimi qe kam.

Me 15 korrik nuk do ta hapja celularin; fjala fjale, duhet te mbahet.

Me 16 korrik, sigurisht se do te vijne te afermit per caj. Me fat, urime, u trashegoheshin cifti i ri, o i zoti Shtepis!! Nga 2 caja secili, interesi prish shendetin, me dite te mire te afermit e mi.

Me 17 korrik, do te vije djali i xhaxhait te shkojme te lozim ca PlayStation ElClassico Reali - Barcelona. Une do te jem Barca - LeoZlatan, ndersa ai Reali - SergioRamos

Me 18 korrik, do ta marr ne tel. te fejuaren e do ta nxjerr jashte te darkojme diku - asgje s'duhet te kushtoje me shume se 10 €/pers. Ne ashtu, do e kthejme prapa ushqimin ose do te hame por pa pije.

Me 19 korrik, jemi grindur - nuk flasim me njeri-tjetrin. Rrethi i tere i shqetesuar, lokali eshte rezervuar, kengetaret qene te porositur - Jo, mos ma thuaj se jane ndare ata te dy pellumba dashurie. Ne fakt, ne jemi njerez, por keshtu u thone ciftave.

Me 20 korrik, gjithcka do te jete ne rregull, te gjithe do te te na shohin bashke - jo duke u puthur, ngase eshte haram!!

Me 21 korrik, po afrohet dasma nje dite me afer.

Me 22 korik, nje dite me afer se dje dasma.

Me 23 korrik, sot nje jave dasma.

Boll paske me perjetua, sa qe edhe per vitin e ardhshem! :biggrin:

Murgesha
21-05-10, 10:45
korrik 2009


*****

Me 20 korrik, gjithcka do te jete ne rregull, te gjithe do te te na shohin bashke - jo duke u puthur, ngase eshte haram!!

********

Me 23 korrik, sot nje jave dasma.


A e paskan haramizu edhe puthjen keta "harapt" e dreqit??:biggrin:
Kuku per mua qe me dy kom ne xhenem paskam me shku, as vet nuk e di sa her e kam puth dashnin tem!!

Te deshiroj martes te lumtur e voter te mbushur me djem e vajza!

YanYan
21-05-10, 15:33
Kismet te marten jam atje:smile:

Lapsi
21-05-10, 15:42
Kismet te marten jam atje:smile:mire se na vjen ne Ballkan :P

YanYan
21-05-10, 16:12
mire se na vjen ne Ballkan :P
Mir ju gjetsha :tongue:

Lapsi
21-05-10, 16:26
Mir ju gjetsha :tongue:do te pres me lule hahhahhha

teutaA
21-05-10, 18:12
A e paskan haramizu edhe puthjen keta "harapt" e dreqit??:biggrin:
Kuku per mua qe me dy kom ne xhenem paskam me shku, as vet nuk e di sa her e kam puth dashnin tem!!

Te deshiroj martes te lumtur e voter te mbushur me djem e vajza!

hahahah nasht moj se ne gjenet te kap alergjia prej pluhurit te luleve:smile:

Qika^Me^Kule
21-05-10, 18:19
A e paskan haramizu edhe puthjen keta "harapt" e dreqit??:biggrin:
Kuku per mua qe me dy kom ne xhenem paskam me shku, as vet nuk e di sa her e kam puth dashnin tem!!

Te deshiroj martes te lumtur e voter te mbushur me djem e vajza!

ghaaghaghaghaghahagghaaghaghaghaghaghagh ti e knaqne me u nda... per xhehnem.. qy se nashti as ene dheeee nuk te lan me hy oooooo dreqooooooo kuku bre sa kam kesh...

Kalimtare
23-06-10, 11:27
me 03.08 i bej 12 mauj... Of, do shkoj pa e mbush 1 vite...

roadrunner
23-06-10, 11:31
...edhe nu erdhe mem pa :redface: Po valla synqe... pernjeher kemi shku qe te dyt.. ne Kosov.... por une vetem 10 dit kam ndejt e jam kthy prap , Ai.. ndejti me u qmalle me familje....

Prishtina-racing
23-06-10, 12:12
A t-pa bilem a jo :@...edhe nu erdhe mem pa :redface:

Suelaa
23-06-10, 13:50
Shum- shummmmmmmmmmm.

Qika^Me^Kule
23-06-10, 19:11
...edhe nu erdhe mem pa :redface:

ooo isha atheher vetem 1 jave.... beso... kam mendu se kur ti vie ne gushte..... do i takoj 3 persona...... nga f/d.... po hmmm dicka mu ka ngatru gjithcka me punen....

e po em duket qe as ne gusht s'po muj me ardhe......

P/s E nese vie hajde ti ne Gjk..... e te mar ty e shkojm dikun vetem une e ti.... Mos e mere kete bylmezin tane... :P

teutaA
01-07-10, 02:58
shuni se hala jam tu pagu borgj qe kesh vitin e kalum:smile:

Qika^Me^Kule
30-07-10, 19:19
shuni se hala jam tu pagu borgj qe kesh vitin e kalum:smile:

Aaghaghaghaghaghagh ooo bre...... beso ma kujtove njanin... :tongue:

Qika^Me^Kule
30-07-10, 19:21
...edhe nu erdhe mem pa :redface:

Oj shkekooo sdi se kam ma nr... tand lejma dikund.. ne F/B apo ku te duash ti...?? Ok... dal ne int... caffee en Gjk... e hy tani e shikoj aghaghaghaghagha 2 jave nuk kam shum... :frown:

emine
30-07-10, 19:22
nja kater sene,mdoket edhe nja 40 dojne mu ba:biggrin:

emine
30-07-10, 19:24
ooo isha atheher vetem 1 jave.... beso... kam mendu se kur ti vie ne gushte..... do i takoj 3 persona...... nga f/d.... po hmmm dicka mu ka ngatru gjithcka me punen....

e po em duket qe as ne gusht s'po muj me ardhe......

P/s E nese vie hajde ti ne Gjk..... e te mar ty e shkojm dikun vetem une e ti.... Mos e mere kete bylmezin tane... :Pu paka tu kesh :biggrin:

Virti
30-07-10, 20:34
... nje jave. :cool:

halla e madhe
30-07-10, 23:17
..akoma gjindem ne vendlindje:smile:

~AnnA~
31-07-10, 09:27
Isha para 4 muajsh, por per pak dite

arTiiola_
31-07-10, 16:49
Qee Njjee WiiT..!

tipi engjellor
01-08-10, 09:55
Qee Njjee WiiT..!
moti skoke kan qiko dil se na ka marre malli hahahah te pershendes

teutaA
01-08-10, 16:29
ne shtator i bej nje vit :smile:

mos me vetni edhe sa ski me shku veq

ShEjToNkA
02-08-10, 23:44
Qe shtatė vjetė@@@@ :frown: :frown: :frown: :frown:

teutaA
02-08-10, 23:47
Qe shtatė vjetė@@@@ :frown: :frown: :frown: :frown:

woww :smile:

ShEjToNkA
02-08-10, 23:49
woww :smile:
Po c'farė wowi oj teutė@@@@@@@

Murgesha
02-08-10, 23:50
Qe shtatė vjetė@@@@ :frown: :frown: :frown: :frown:


Shejtonke prej kur ja ke nis me i numeru muajt si vite?

teutaA
02-08-10, 23:50
Po c'farė wowi oj teutė@@@@@@@

7 vjet po me dhimbesh moj gati aq kisha un deri shkova vitin qe shkoj:smile:

ShEjToNkA
02-08-10, 23:53
Shejtonke prej kur ja ke nis me i numeru muajt si vite?
:frown: </i>:frown: </i>:frown: </i>:frown: </i> Vec kur kam mall!!!

ShEjToNkA
02-08-10, 23:55
7 vjet po me dhimbesh moj gati aq kisha un deri shkova vitin qe shkoj:smile:
Jo sis, nė fakt tani i bėj shtatė muaj qė s'jam kanė, ama mua po mė duken vjetė!!!:frown: </i>

Murgesha
02-08-10, 23:55
:frown: </i>:frown: </i>:frown: </i>:frown: </i> Vec kur kam mall!!!

Jo, ski faj, se me te vertet nganjeher edhe diten e numeron si vit, po shendosh zemra se shpejt iken e rrin siq ja ke zanat plot 3 vite (muaj) atje ha,hahahaahahahahahaaha

Murgesha
02-08-10, 23:56
7 vjet po me dhimbesh moj gati aq kisha un deri shkova vitin qe shkoj:smile:

Ky numri 7 numer fati si duket, se edhe une rrumbullak 7 vite nuk pata qen atje, :smile:

DEA
03-08-10, 21:15
U be nje vit.

Qika_DugagjiniT
18-08-10, 09:39
Oj shkekooo sdi se kam ma nr... tand lejma dikund.. ne F/B apo ku te duash ti...?? Ok... dal ne int... caffee en Gjk... e hy tani e shikoj aghaghaghaghagha 2 jave nuk kam shum... :frown:

pur mometin jom ne ks edha qite jave

boll pake tka ra me dejte ks viq je e zoja pasha allahin pak pak viq erdhe e di qi ma shumti ki ardh pur mu e du ma shumti

tipi engjellor
18-08-10, 13:52
pur mometin jom ne ks edha qite jave

boll pake tka ra me dejte ks viq je e zoja pasha allahin pak pak viq erdhe e di qi ma shumti ki ardh pur mu e du ma shumti
a ne gjakove takohni a bet koka vij edhe une e pijm kafe knaqum hahahahah

teutaA
19-08-10, 18:21
me 5 shtator u ktheva vitin qe shkoj :smile:

Urata
20-08-10, 17:00
me 5 shtator u ktheva vitin qe shkoj :smile:


me 5 Shtator, 2008 jam kthye knej...! edhe 3-4 vite mire jam....!

drinibardhe
20-08-10, 17:47
me 5 Shtator, 2008 jam kthye knej...! edhe 3-4 vite mire jam....!


Shume vite paske ndejt .... kohe me e gjate qe i kam munguar vendlindjes ka qene tre vjet para 10 viteve ....... tashme jam bere mish e shpirt me atin e dheut ....

teutaA
20-08-10, 17:58
me 5 Shtator, 2008 jam kthye knej...! edhe 3-4 vite mire jam....!

edhe un kam than vetem kur te martoj vllaun do shkoj e se di a do e nderroj mendjen :smile:

premium
20-08-10, 18:13
edhe un kam than vetem kur te martoj vllaun do shkoj e se di a do e nderroj mendjen :smile:
..hajde tevut ta bojmė njė rokadė sikur nė shah ! vrrc ti kėdena hoop un andena ;)
edhe pak me duhet me qetsu trurin !

Suelaa
20-08-10, 18:24
Jane bere ca kohe.

Oqeani
20-08-10, 19:54
Selam nga vatani

premium
20-08-10, 20:01
... motiii shumė moooti ,, edhe 4 javė bahet 1 muaj hahahaha

teutaA
20-08-10, 20:24
..hajde tevut ta bojmė njė rokadė sikur nė shah ! vrrc ti kėdena hoop un andena ;)
edhe pak me duhet me qetsu trurin !

ahhaha ku je ti te di para se me ba rrokaden:smile:

tipi engjellor
20-08-10, 20:41
po me dhimbeni hahaha me ju marre malli i hypni sahora aeroplanit e ne shtepi po mos u lodhni hej une jam ksajde qka keni me ju tregoj prej ketuhit per situaten se qka ndodhe keshtu sju jet marak fort hahahah

ShEjToNkA
20-08-10, 20:51
Shume vite paske ndejt .... kohe me e gjate qe i kam munguar vendlindjes ka qene tre vjet para 10 viteve ....... tashme jam bere mish e shpirt me atin e dheut ....

Vec, vec rrobat s'po tė kanė hije:redface:

Mua po mė duket se as verė nuk pati kėtė vite meqe nuk isha andej:mad: :(((

shfletuesi_
20-08-10, 20:57
Me kete vit po behen 5 vite :(

Idila
20-08-10, 23:23
Vec, vec rrobat s'po tė kanė hije:redface:

Mua po mė duket se as verė nuk pati kėtė vite meqe nuk isha andej:mad: :(((
Veē na paralajmėro se ē`rroba ka patur mė herėt?
:(((

Urata
20-08-10, 23:54
Shume vite paske ndejt .... kohe me e gjate qe i kam munguar vendlindjes ka qene tre vjet para 10 viteve ....... tashme jam bere mish e shpirt me atin e dheut ....

nuk e kam ndermend ti corientoj femijet...! kam gocen ne moshen qe merr bazen universitare...! kur po shkoj atje femija po shperqendrohen, nje kohe e gjate po shkon derisa po sistemohen ketu....!


ps; rrofte FB e MSN t'gjitha po i shohim/degjojme....! edhe tjetra, qe 3 here shkoj n'vend tropical, e kam hargjue me pak se m'kushtojne biletat (4 persona) per nje t'vajtur n'Kosove...!

Prishtinasja_
21-08-10, 09:50
Sot u ban 3 jave qe jam kthy...!
Me gjithe deshirė do shkoja tash prap..!:rolleyes:

premium
21-08-10, 12:52
ahhaha ku je ti te di para se me ba rrokaden:smile:
... te shpija jom :)

elvio
21-08-10, 12:56
s'rri gjat

pak rri larg vendit tim

premium
21-08-10, 13:00
... kam me shku laarg diku ku nuk mė njohin hiē ..
e kur tė kthena pas 100 (njėqind)vjete ,, vendlindja ndoshta mė duket ma interesant :biggrin:

Virti
21-08-10, 17:17
4 jave!

Kalimtare
10-02-11, 14:49
ne vendlindje jam edhe une* por ne meme- apo ate- dhe skam qene qysh nga 18.08.2010!

Qika^Me^Kule
12-02-11, 21:23
Hmmm... edhe pse familien nuk e kam ne Ks... shum kam malle per vendlindien time....:frown: ce nga viti kaluar ne gushte ce isha ne pushim... eh... u bene goxha do muaj....:frown: shpresoi ne April te jem atje... per 1 jave...

Hajra
13-02-11, 01:10
.....prej festes se vitit te ri

tipi engjellor
13-02-11, 01:14
ne vendlindje jam veq ne ndrrofsha e me pelqen se tek e fundit shko kah dush do vorreza i kemi qaty e vend kam sa dush ....

Dallandyshja_718
13-02-11, 16:57
Qysh n'qershor 2009...:frown:

Daglasi
14-02-11, 00:57
Prej gusht 2009!

halla e madhe
18-02-11, 08:40
...plote dy muaj :(

Diana007
18-02-11, 11:17
...plote dy muaj :(


Edhe un ashtu :frown:

halla e madhe
18-02-11, 15:47
Edhe un ashtu :frown:

..ah moj Diana, u bane edhe ti gurbetqare,tash s'po te flas me shume sepse sa me gjate jeton ne gurbet aq me shume do te mundon malli per vendlindje:frown:

~AnnA~
18-02-11, 16:32
Ka nje muaj, por me duket sikur te kete kaluar nje vit....

elvio
19-02-11, 11:49
7 dite

AliSia
18-04-11, 20:03
2 vite nuk kam shkuar.!:(

rastesishT
18-04-11, 20:57
Ka 1 jave qe ishin pushimet e mesueseve. :P

~AnnA~
19-04-11, 10:33
Ka disa muaj dhe mezi pres te vij vera....

Qika^Me^Kule
19-04-11, 11:42
Oooohhh kam mendu per keto dit pushimi te shkoi.... ne Vendlindeien timeee , ce tani po i kaloi ketu prap :frown:

Ne Gusht behet 1 viet , prap ne ate koh do jem 3 jave kusmet

jEtA_1
19-04-11, 12:11
Me 3 janar jam kthy nga Kosova kshtu qe behen 3 muaj e 16 dit qe skam qen ne vendlindje

romansa
19-04-11, 16:03
3 muaj e gjys..

AliSia
18-08-11, 06:54
Shume kohe nuk kam qen,por per momentin jam ne vendlindje

winona
18-08-11, 08:59
..gjate... 6 muaj..

Giovanni
18-08-11, 09:01
5 dite ...;)

Virti
18-08-11, 17:10
tri jave. :cool:

Jana
18-08-11, 17:12
..gati u bo 1 muaj ...o pem doket 1 vit qe u bo ...

Oqeani
18-08-11, 19:18
..gati u bo 1 muaj ...o pem doket 1 vit qe u bo ...


Ani kur ta besh 1 vit sikurse une, vjen metregon se sa eshte !!! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Jana
18-08-11, 19:37
Ani kur ta besh 1 vit sikurse une, vjen metregon se sa eshte !!! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


.... ihaaaa 1 shekull ...

uck_aksh
19-08-11, 08:58
koha qe nuk kam qen ne kosov ka qen para disa viteve 2 vite e 8 muaj qe nuk kam qen ne vendlindje kurse tash maksimumi esht 7 muaj

jadore
19-08-11, 09:38
15 muaj ..
e dhimbeshme-a, 90 km te ndajne prej saj e kaq kohe te duhet ..
p.s.
haha, kjo ishte vetem nje forme e nje vertetesie idiotesise njerzore qe mendja dine ta reprodukoj , perdryshe vendlindjen e ke aq te misheruar me vehten sa qe e merr kudo qe je ,e ke aq afer ne imazhet tua sa qe ne cdo vende te ndryshme kudo qe je gjene copeza te saj , e ke aq afer sa qe as mungesen nuk ja ndjen , e e ndjen te domosdoshme te shkosh atehere kur tjeret prezencen ta kerkojne ..

LaDy_Diaspora
21-08-11, 22:10
Kam qenė nė shkurt, kur takova pėr herė tė fundit gjyshėn time. :frown:

Tash nė shtator do shkoj prapė, por s'do jetė ajo mė.
Do jetė vetėm varri i saj, pranė atij tė gjyshit, tė dytė shumė i deshta, por pėr fat tė keq, nga mungesa qė tė shkojmė nė vendlindje, nuk m'ka ra tė rri shumė me ta, por atė kohė qė isha nė vendin tim, kurrė s'do e ndrroja fare, as paratė e tėrė botės nuk kanė vlerėn qė kishin ato ditė qė i kaluam nė Kosovė...

jEtA_1
24-08-11, 11:27
.........ehhh me tre shtator i bej nent muaj cka me bo gurbeti qeto i ka

romansa
24-08-11, 16:54
...dy jave

jadore
24-08-11, 16:56
.........ehhh me tre shtator i bej nent muaj cka me bo gurbeti qeto i ka

hajt qik se ska gejle , s'u bo nomi..
p.s.
ktheu qe s'te rrihet ..

Elina
24-08-11, 17:03
........sot jan ba 72 dite,rrafsh :P

e-uritura
24-08-11, 17:06
Kam qenė nė shkurt, kur takova pėr herė tė fundit gjyshėn time. :frown:

Tash nė shtator do shkoj prapė, por s'do jetė ajo mė.
Do jetė vetėm varri i saj, pranė atij tė gjyshit, tė dytė shumė i deshta, por pėr fat tė keq, nga mungesa qė tė shkojmė nė vendlindje, nuk m'ka ra tė rri shumė me ta, por atė kohė qė isha nė vendin tim, kurrė s'do e ndrroja fare, as paratė e tėrė botės nuk kanė vlerėn qė kishin ato ditė qė i kaluam nė Kosovė...
Pse u ktheve te parate?

jadore
24-08-11, 17:07
........sot jan ba 72 dite,rrafsh :P


hahahaha, ha
cili ke aksi jot motrushe qe osilon ...! 72 dite -a..wow..

Elina
24-08-11, 17:11
hahahaha, ha
cili ke aksi jot motrushe qe osilon ...! 72 dite -a..wow..Shuj motrushe,,,vec e provova ndjenjen si eshte me qene mergimtare :biggrin:...........ncuk....nuk me pelqen :tongue:

jadore
24-08-11, 17:17
Shuj motrushe,,,vec e provova ndjenjen si eshte me qene mergimtare :biggrin:...........ncuk....nuk me pelqen :tongue:

o po ti sja dine lezetin moj kesaj pune , po hiqju ketynve shcatzave qe keshe na qishtu po merzitem , e po vuajme ..e kane me na shti ne gjyhnah keshe , po ncuk e kam provu kete forre ..

eh kuku ... , e cka me thone una qe per 5 vjet e 3 muaj e 22 dite , veq 5 here kesh , edhe zoni spo me ndihet ..

selvija
25-08-11, 15:54
Sot Dy jave......sikur te isha prape atje

Qika^Me^Kule
27-08-11, 14:34
Tre jave jan ba , shum shpet me shkuan ato 2 jave te njehme :rolleyes:

LaDy_Diaspora
28-08-11, 20:37
Pse u ktheve te parate?

Nuk jam kthyer tė paratė, por nė vendin ku jetoj qė mė tepėr se 20 vite. Unė kurrė nuk kam jetuar nė Kosovė, por qė nga mosha 16 vjeēare shkojmė rregullisht atje, edhe kishin bukuri kėto pushime pėrderisa ishin tė gjallė gjyshja dhe gjyshi, tash kjo bukuri ėshtė vyshkur komplet, se shumėēka mė nuk ėshtė ashtu siē ka qenė dikur...

Tė pėrshėndes!

MiTii
28-08-11, 20:54
asnje her

elvio
30-08-11, 21:55
20 ore ka qe u largova nga atdheu,,,,,,sot-dje:frown:.

AliSia
21-09-11, 21:44
Nuk ka shume qe jam kthyre nga vendlindja

LaDy_Diaspora
22-09-11, 07:16
Nuk ka shume qe jam kthyre nga vendlindja

Edhe unė ashtu, tė shtunėn jam kthy nga Kosova... :wink:
Kėsaj rradhe ka qenė pushim i jashtėzakonshėm, diēka e paparė. :smile:

Giovanni
22-09-11, 07:21
Ka dy muaj qe nuk kam qen jam be me shku prap....

AliSia
22-09-11, 07:42
Edhe unė ashtu, tė shtunėn jam kthy nga Kosova... :wink:
Kėsaj rradhe ka qenė pushim i jashtėzakonshėm, diēka e paparė. :smile:


Me vjen mire Lady qe keni kaluar pushime te mira..;)

Diana007
22-09-11, 10:33
Kysmet te shtunen ka ora 10 i mengjes jam ne Kosove :smile:

Zero Cool
22-09-11, 11:18
Kysmet te shtunen ka ora 10 i mengjes jam ne Kosove :smile:

selam pazhikasve :biggrin:

naj 2-3 jave jan bo valla :cool:

winona
22-09-11, 11:36
.....kohe e gjate 8 muaj a....

Oqeani
22-09-11, 15:13
389 ditė !!!!!

jEtA_1
22-09-11, 16:46
.....kohe e gjate 8 muaj a....
............ma shume se tet muaj une tet muaj e 20 dit

Artisti
22-09-11, 18:00
............ma shume se tet muaj une tet muaj e 20 ditE nderuara jeta,

e lexova njė shkrim tėndin te kafja e forumit, mė mallėngjeu edhe mua por kėshilla ime do tė ishte, jetoje jetėn aty ku je dhe mos lejo veten tė okupoj ėndėrra.

Bėhen nja dy muaj mė duket hahahhaa


Sinqerisht tė pėrshėndet


Artisti

Llapjani_HH
14-11-11, 18:11
T'shtunėn u largova nga atje :frown:

winona
14-11-11, 19:12
Ka kohe te gjate qe s'kam qen ne vendlindje....

tipi engjellor
14-11-11, 21:27
Ka kohe te gjate qe s'kam qen ne vendlindje....

e qka je kah pret pse se nxjerr bileten e une te pres aty te aeroporti edhe ma lire e ki bileten tash :biggrin:

Virti
14-11-11, 21:28
31 orė! :cool:

elvio
14-11-11, 21:39
Ngjit pas vendlindjes,,,,,,,,,,,,!!

Buqja_ch
03-12-11, 13:46
ende se kame be nje muaj qe kame ardhe per te 4 here mbrenda keti viti ..per qudi ky muj i gjat e nuk me besohet !!

.