PDA

View Full Version : Pėrdore trurin tėnd!


sunshine
06-05-07, 10:56
Tė nderuar moderator dhe anėtar tė FD! Kam njė kėrkesė dhe njėkohėsisht lutje pėr tė gjithė! Kudo qė kam hyrė nėpėr forume si nė gjuhėn shqipe ashtu edhe nė gjuhė tė huaja, gjithmonė kam hasė nė shkrime tė anėtarėve tė forumit pėrkatės e jo si ėshtė bėrė kėtu me shkrime tė kopijuara nga diku tjetėr dhe lansuar pastaj nė FD!
Pėr mua njė forum ėshtė krijuar, qė njerėzit e ndryshėm tė i shprehin pikėpamjet e tyre pėr tema tė ndryshme, e jo pėr t'i mbushur p.sh. faqet me "Patika" apo "Fustane", apo pėr tė kopijuar faqe tė tėra nga dikush tjetėr e shkruar kėtu!
Ėshtė shumė e drejtė dhe logjike kur shkruhet ndonjė lajm qė ėshtė aktual dhe qė e vlen tė diskutohet pėr tė, por jo edhe tė shkruhen edhe lajme tė tėra qė i gjen nėpėr faqe tė lajmeve!
Duke mos akuzuar askėnd personalisht, shpresoj pėr mirėkuptim dhe pėrkrahje! Me nderime Sunshine!

Prishtinasja_
06-05-07, 15:19
Tė nderuar moderator dhe anėtar tė FD! Kam njė kėrkesė dhe njėkohėsisht lutje pėr tė gjithė! Kudo qė kam hyrė nėpėr forume si nė gjuhėn shqipe ashtu edhe nė gjuhė tė huaja, gjithmonė kam hasė nė shkrime tė anėtarėve tė forumit pėrkatės e jo si ėshtė bėrė kėtu me shkrime tė kopijuara nga diku tjetėr dhe lansuar pastaj nė FD!
Pėr mua njė forum ėshtė krijuar, qė njerėzit e ndryshėm tė i shprehin pikėpamjet e tyre pėr tema tė ndryshme, e jo pėr t'i mbushur p.sh. faqet me "Patika" apo "Fustane", apo pėr tė kopijuar faqe tė tėra nga dikush tjetėr e shkruar kėtu!
Ėshtė shumė e drejtė dhe logjike kur shkruhet ndonjė lajm qė ėshtė aktual dhe qė e vlen tė diskutohet pėr tė, por jo edhe tė shkruhen edhe lajme tė tėra qė i gjen nėpėr faqe tė lajmeve!
Duke mos akuzuar askėnd personalisht, shpresoj pėr mirėkuptim dhe pėrkrahje! Me nderime Sunshine!

Pershendetje sunshine...

nuk dua ta zgjase shume por sa ju perkete faqeve te "fustanave " etj. dhe rubrikes se MODES dhe ESTETIKES ...besoj se nuk kemi edhe shume per te komentuar.... Mos deshte te komentojn se si duhet me blere nje fustan apo se si duhet zgjedhur blerja e fustanit.... ?

Une nuk e di se cfare forume i paske vizitua ti por ne gati gjitha forumet... sdua te ceki tash emra.. te rubrika e Modes mbushen faqet fotografi te ndryshe ( kepuca, veshje,, etj.)!!!

Kaq nga une.. u detyrova te shkruaj sepse edhe une ju perkas atyre qe postojn tek rubrika e "Modes" ..!!!

Elina
06-05-07, 15:44
Nuk e di a u dash te shkruaj edhe une pak a u dash ta le me fjalet e Prishtinases...

Nuk e di cka ka te keqe nese postohen foto te fustanave apo patikave apo te diqkaje tjeter qe ka te beje me moden e estetiken...

Nese dikush don qe edhe te diskutoje per moden, apo te jep edhe ndonje mendim pse jo le te urdheroje...


E nese jane te teperta ato foto qe i postojme lus moderatoret qe lirisht te fshihen...

Linka_pz
06-05-07, 16:19
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga sunshine
Tė nderuar moderator dhe anėtar tė FD! Kam njė kėrkesė dhe njėkohėsisht lutje pėr tė gjithė! Kudo qė kam hyrė nėpėr forume si nė gjuhėn shqipe ashtu edhe nė gjuhė tė huaja, gjithmonė kam hasė nė shkrime tė anėtarėve tė forumit pėrkatės e jo si ėshtė bėrė kėtu me shkrime tė kopijuara nga diku tjetėr dhe lansuar pastaj nė FD!
Pėr mua njė forum ėshtė krijuar, qė njerėzit e ndryshėm tė i shprehin pikėpamjet e tyre pėr tema tė ndryshme, e jo pėr t'i mbushur p.sh. faqet me "Patika" apo "Fustane", apo pėr tė kopijuar faqe tė tėra nga dikush tjetėr e shkruar kėtu!
Ėshtė shumė e drejtė dhe logjike kur shkruhet ndonjė lajm qė ėshtė aktual dhe qė e vlen tė diskutohet pėr tė, por jo edhe tė shkruhen edhe lajme tė tėra qė i gjen nėpėr faqe tė lajmeve!
Duke mos akuzuar askėnd personalisht, shpresoj pėr mirėkuptim dhe pėrkrahje! Me nderime Sunshine!

Pershendetje sunshine...

nuk dua ta zgjase shume por sa ju perkete faqeve te "fustanave " etj. dhe rubrikes se MODES dhe ESTETIKES ...besoj se nuk kemi edhe shume per te komentuar.... Mos deshte te komentojn se si duhet me blere nje fustan apo se si duhet zgjedhur blerja e fustanit.... ?

Une nuk e di se cfare forume i paske vizitua ti por ne gati gjitha forumet... sdua te ceki tash emra.. te rubrika e Modes mbushen faqet fotografi te ndryshe ( kepuca, veshje,, etj.)!!!

Kaq nga une.. u detyrova te shkruaj sepse edhe une ju perkas atyre qe postojn tek rubrika e "Modes" ..!!!

Pershendetje e nderuara Prishtinase eshte shume e vertet ajo qe shkruani ju dhe pajtohem me ty !!
Se vet fjala estetik kush e kupton e ka domethenjen e vet per ata qe e kuptojn.
Edhe une nuk marr vesh shume do me thene shume pak ne gjuhe te huaja por edhe forumet e shteteve te ndryshme edhe Gjermane kan pikerisht keto rubrika.
Me kepuca ,patika, fustane etj.
Por nese nuk te pelqen ty i/e nderuar ka mjaf tema te ndryshme ketu.
Me shume respekt i/e nderuar Linka_Pz

sunshine
06-05-07, 16:37
Mė keni keqėkuptuar tė gjitha edhe iu paska penguar shumė se jeni nga ato qė keni mbushur faqet me foto tė modės!
Nėse ėshtė fjala pėr modė, mund tė fusni foto sa tė doni! Do e formuloj ndryshe. Tė mos kopijohen artikuj nga gazetat tjera e tė fuqen faqe tė panumėrta me atė ēka tė tjerėt shkruajnė!

P.S Nuk i takoj botės femėrore qė tė "ia di vlerėn" kaq shumė modės, por di tė i dalloj gjėrat, prandaj nuk ka nevojė tė ofendojmė asnjėri-tjetrin!

Me nderime Sunshine!

Prishtinasja_
06-05-07, 20:44
Mė keni keqėkuptuar tė gjitha edhe iu paska penguar shumė se jeni nga ato qė keni mbushur faqet me foto tė modės!
Nėse ėshtė fjala pėr modė, mund tė fusni foto sa tė doni! Do e formuloj ndryshe. Tė mos kopijohen artikuj nga gazetat tjera e tė fuqen faqe tė panumėrta me atė ēka tė tjerėt shkruajnė!

P.S Nuk i takoj botės femėrore qė tė "ia di vlerėn" kaq shumė modės, por di tė i dalloj gjėrat, prandaj nuk ka nevojė tė ofendojmė asnjėri-tjetrin!

Me nderime Sunshine!

Sunshine te keshilloj qe se pari ti lexosh rubrikat tjera ne cilat ndoshta ndodhen tekste te kopjuara e tani mundesh me fol per rubriken e Modes...

Sepse rubrika e modes eshte ajo qe ka ma se pakti tekste te kopjuara... perveq ndoshta disa temave... !!!
Kurse sa ju perkete fotove te kopjuara nga web faqe te ndryshe te internetit (gjermane,etj.) , besoj se eshte e lejuar... !

Te pershendes

Agolli
06-05-07, 23:09
Mė keni keqėkuptuar tė gjitha edhe iu paska penguar shumė se jeni nga ato qė keni mbushur faqet me foto tė modės!
Nėse ėshtė fjala pėr modė, mund tė fusni foto sa tė doni! Do e formuloj ndryshe. Tė mos kopijohen artikuj nga gazetat tjera e tė fuqen faqe tė panumėrta me atė ēka tė tjerėt shkruajnė!

P.S Nuk i takoj botės femėrore qė tė "ia di vlerėn" kaq shumė modės, por di tė i dalloj gjėrat, prandaj nuk ka nevojė tė ofendojmė asnjėri-tjetrin!

Me nderime Sunshine!

Pershendetje te sinqerta !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif
Plotesishte pajtohem me mendimin tende, per dikend argumenten jan te pamjaftushme dhe ne mungesa te tyre sjellin fjale apo kopijime nga tjeter kush, sepse thjesht ju mungon argumenti..
Ne konflikte verbale kure njeriut i mungon argumenti ai thjeshte e ngrit zerin,, (mekanizmi mbrojts) ky eshte nje fakt..
S'ka pas faj nofka Pokeri kure u shprehke se ne diten apo situaten ku gjindemi njeriu duhet me perdor gjuhen lakuriqe...
p.s. kjo s'ka asgje te beje me moden apo estetiken, thjesht nje perkrahje dhe formulim me i gjere !!!!

Albanian eX|PerT
07-05-07, 16:50
Tė nderuar moderator dhe anėtar tė FD! Kam njė kėrkesė dhe njėkohėsisht lutje pėr tė gjithė! Kudo qė kam hyrė nėpėr forume si nė gjuhėn shqipe ashtu edhe nė gjuhė tė huaja, gjithmonė kam hasė nė shkrime tė anėtarėve tė forumit pėrkatės e jo si ėshtė bėrė kėtu me shkrime tė kopijuara nga diku tjetėr dhe lansuar pastaj nė FD!
Pėr mua njė forum ėshtė krijuar, qė njerėzit e ndryshėm tė i shprehin pikėpamjet e tyre pėr tema tė ndryshme, e jo pėr t'i mbushur p.sh. faqet me "Patika" apo "Fustane", apo pėr tė kopijuar faqe tė tėra nga dikush tjetėr e shkruar kėtu!
Ėshtė shumė e drejtė dhe logjike kur shkruhet ndonjė lajm qė ėshtė aktual dhe qė e vlen tė diskutohet pėr tė, por jo edhe tė shkruhen edhe lajme tė tėra qė i gjen nėpėr faqe tė lajmeve!
Duke mos akuzuar askėnd personalisht, shpresoj pėr mirėkuptim dhe pėrkrahje! Me nderime Sunshine!
S'di pse akoma nuk kane shkruar lideret e forumit kunder ketij konceptit tend... :rolleyes: kjo eshte kunder politikes virtuale... rri edhe pak ne net, dhe do e kuptosh kete qe ta thash! :wink:

sunshine
07-05-07, 19:48
S'di pse akoma nuk kane shkruar lideret e forumit kunder ketij konceptit tend... :rolleyes: kjo eshte kunder politikes virtuale... rri edhe pak ne net, dhe do e kuptosh kete qe ta thash! :wink:

O zoteri, nuk ka nevoje te i fusesh se pari hundet ne ēdo artikull qe shkruhet ketu! E dyta, nuk rri tash e as qe e kam ndermend ne te ardhmen te ulem para kompjuteri tere diten si ju qe ta kuptoj esencen e politikes virtuale!
"E ke mizen pas veshi"- thote nje fjale popullore! Ju jeni njeri nga ata qe na lodhi ēdo dite duke kopijuar me qindra artikuj e shkruar ketu!

"rri edhe pak ne net, dhe do e kuptosh kete qe ta thash! :wink:"

... me kete e tregon sesa respekt ke per te tjeret ne kete forum!!!

gazi-de
07-05-07, 20:04
Plotesishte jame me mendimin ten sunshine,sepse nga nje here kopjimet jane katastrofale,te e perdorem koken ate qe e dime.Njeriu me kopjime nuke mundete kurre ta tregoj se kushe eshte,dhe qfare mendimi ka..
respeket per te gjithe...

LOJETARI
07-05-07, 20:25
Edhe pse siē shihet qėllimi i autorit tė temės nuk ėshtė i keq , mendoj se nuk ėshtė edhe aq lehtė tė pezullohet kopijimi si formė e komunikimit ngase faqet e forumit do tė mbeteshin tė zbrazta :tongue: , e kjo nuk ėshtė nė interes tė askujt .
Ne tė gjithjė nė njėfarė forme kopijojmė sepse pėr tė krijuar na nevojitet energji shtesė .

Albanian eX|PerT
07-05-07, 20:27
O zoteri, nuk ka nevoje te i fusesh se pari hundet ne ēdo artikull qe shkruhet ketu! E dyta, nuk rri tash e as qe e kam ndermend ne te ardhmen te ulem para kompjuteri tere diten si ju qe ta kuptoj esencen e politikes virtuale!
"E ke mizen pas veshi"- thote nje fjale popullore! Ju jeni njeri nga ata qe na lodhi ēdo dite duke kopijuar me qindra artikuj e shkruar ketu!

"rri edhe pak ne net, dhe do e kuptosh kete qe ta thash! :wink:"

... me kete e tregon sesa respekt ke per te tjeret ne kete forum!!!

Pffff,...:rolleyes: ėėėėhhhėė, e sheh dikush mendon se edhe hundėt kanė akses nė virtuale...hmmmm, diēka e re... tash e nita :lol:, nejse... dikush... dikush amo... nejse, s'po e them (ndėgjom ēka po tė them...politikėn virtuale edhe me njė postim ėshtė e mundur ta perceptosh, nėse je vigjilent pėr tė e akceptuar psikologjin e suksesit :wink:, porse ka edhe tė atille qė me njėzet e pesė mije postime prap mbesin pa koncept... ndėgjo xhaxhin ēka tė tha!)

Phaaaa, ku jemi tash o lala... tek fusha nė arė me Bacėn Brahim ku nė vap na lodhėn mizat, apo nė virtuale, ku promovohet civilizimi ... (nejse) - i ashtėquajtur :lol: -..!!!

Paj ti be sunumshkyme, upsss sunshine, s'po di be, para se me i postue ato tema... po i lexojmė, po e pėrdormi trurin "tėnd" upssss trurin tonė,... desha me thėnė...!!! bile bile, mos t'ardhtė mėrzi kėtė javė do e postoj njė libėr pėr psikologji 3 vėllime, mbase ke edhe tė atillė qė lexojnė (nėse mė lejon botuesi, me tė cilin kam njė takim nė njė panair kėto javė)... e kam fjalėn ka edhe tė atillė qe nuk i bėjnė me dhjetra mijėra postime "mirėmbrėma" e "natėn e mirė", pra... kemi edhe lexueshmėri, edhe pse dikujt kjo i "djeg" po nejse, neve kjo nuk na intereson...!!!

Kėtė javė -mbase kam qenė nė udhėtim pėr nė shtėpi- nuk kam postuar shumė shkrime... dhe menjėherė filluan porositė private nga miqt e dashamirėt qė mė inkurajonin tė postoj akoma, mbase siē thonin ata, nė kėtė mėnyrė po formojmė njė thesar intelektual...!!!

Nejse, rrespekti ėshtė diēka qė del nė botkuptime tė ndryshme tek njerėzit... ihaaa, ēkas ka n'deti, kėshtu mė tha njė shok dje, kur e pyeta se ku po e festojmė maturėn, e paramendo be njeri heeeeej, "nita" se po ekzsistonin asi tipa, qė me ja mor femrėn pėr me vallėzue e me "ja" argėtue po e llogaritke rrespekt...ēudi.. (nejse, desha me tė tregue se rrespektin ka qė se kuptojne :wink:)

Albanian eX|PerT
07-05-07, 20:32
Plotesishte jame me mendimin ten sunshine,sepse nga nje here kopjimet jane katastrofale,te e perdorem koken ate qe e dime.Njeriu me kopjime nuke mundete kurre ta tregoj se kushe eshte,dhe qfare mendimi ka..
respeket per te gjithe...
Njeriu atė qė e poston njėkohesisht edhe e aprovon, ose nėse e kundėrshton atė mospajtueshmėrinė e tij e shpalos nė forum...ah pra,... a... pra diskutim ėshtė edhe kjo? Kėtu i ka fillet polemika...:wink:!

Nejse, kėtu na "mbrojnė" nofkat, prandaj s'kemi nevojė shembull ta shkruajmė: Artikujt e paraqitur nė kėtė forum (copy/paste) janė mendime dhe komente personale te autorėve dhe nuk korespondojnė domosdoshmėrisht me ate qė postuesi i din pėr tė vėrteta. :tongue:

gazi-de
07-05-07, 20:39
Njeriu atė qė e poston njėkohesisht edhe e aprovon, ose nėse e kundėrshton atė mospajtueshmėrinė e tij e shpalos nė forum...ah pra,... a... pra diskutim ėshtė edhe kjo? Kėtu i ka fillet polemika...:wink:!

Nejse, kėtu na "mbrojnė" nofkat, prandaj s'kemi nevojė shembull ta shkruajmė: Artikujt e paraqitur nė kėtė forum (copy/paste) janė mendime dhe komente personale te autorėve dhe nuk korespondojnė domosdoshmėrisht me ate qė postuesi i din pėr tė vėrteta. :tongue:
flm i nderuare per vlersimin tene,te shkrimir time.................

sunshine
07-05-07, 22:18
Pffff,...:rolleyes: ėėėėhhhėė, e sheh dikush mendon se edhe hundėt kanė akses nė virtuale...hmmmm, diēka e re... tash e nita :lol:, nejse... dikush... dikush amo... nejse, s'po e them (ndėgjom ēka po tė them...politikėn virtuale edhe me njė postim ėshtė e mundur ta perceptosh, nėse je vigjilent pėr tė e akceptuar psikologjin e suksesit :wink:, porse ka edhe tė atille qė me njėzet e pesė mije postime prap mbesin pa koncept... ndėgjo xhaxhin ēka tė tha!)

Phaaaa, ku jemi tash o lala... tek fusha nė arė me Bacėn Brahim ku nė vap na lodhėn mizat, apo nė virtuale, ku promovohet civilizimi ... (nejse) - i ashtėquajtur :lol: -..!!!

Paj ti be sunumshkyme, upsss sunshine, s'po di be, para se me i postue ato tema... po i lexojmė, po e pėrdormi trurin "tėnd" upssss trurin tonė,... desha me thėnė...!!! bile bile, mos t'ardhtė mėrzi kėtė javė do e postoj njė libėr pėr psikologji 3 vėllime, mbase ke edhe tė atillė qė lexojnė (nėse mė lejon botuesi, me tė cilin kam njė takim nė njė panair kėto javė)... e kam fjalėn ka edhe tė atillė qe nuk i bėjnė me dhjetra mijėra postime "mirėmbrėma" e "natėn e mirė", pra... kemi edhe lexueshmėri, edhe pse dikujt kjo i "djeg" po nejse, neve kjo nuk na intereson...!!!

Kėtė javė -mbase kam qenė nė udhėtim pėr nė shtėpi- nuk kam postuar shumė shkrime... dhe menjėherė filluan porositė private nga miqt e dashamirėt qė mė inkurajonin tė postoj akoma, mbase siē thonin ata, nė kėtė mėnyrė po formojmė njė thesar intelektual...!!!

Nejse, rrespekti ėshtė diēka qė del nė botkuptime tė ndryshme tek njerėzit... ihaaa, ēkas ka n'deti, kėshtu mė tha njė shok dje, kur e pyeta se ku po e festojmė maturėn, e paramendo be njeri heeeeej, "nita" se po ekzsistonin asi tipa, qė me ja mor femrėn pėr me vallėzue e me "ja" argėtue po e llogaritke rrespekt...ēudi.. (nejse, desha me tė tregue se rrespektin ka qė se kuptojne :wink:)

Oooo, tė kėrkoj falje lartėmadhėria juaj! Nuk e paskam ditur se paskam tė bėj me njė njeri gjenial qė paska diapazon shumė tė gjėrė tė njė intelektuali! Besoj i gjithė Shkupi do krenohet me ju nė tė ardhmėn! Njė maturant qė di tė shtjelloj tema prej mė tė ndryshmėve, takon njeriu rrallė nė botėn shqiptare! Respekt! Vetėm tė lutem, ju jeni ai qė mė sė shumti sjell gjėra tė kopijuara kėtu, ju jeni ai qė nė emėr tė fesė islame na predikon pėr fenė dhe gjėrat e mira qė sjell ajo, e ju jeni qė fare nuk skuqeni kur llomotiteni gjėra tė pavenda kėtu! I ke kėto mėsime nga islami? Besoj edhe shpresoj se jo?!
Tė u kisha lut, shkruaj mė shpejt se javėn e kaluar jemi mėrzitur shumė nga mungesa e shrimive tuaja nė FD!

P.S. Kėrkoj falje nga tė gjithė anėtarėt tjerė, por nuk e lejoj tė ofendohem nga njė njeri qė na shet kopalla fetare kėtu ēdo ditė e vet punon kundėr ēdo ligji fetar e moral

kener
07-05-07, 22:31
Pershendetje. si mund te hapi nje tem ketu.Nuk figuron kurrfar butoni Flm per ndim

prishtinasi
08-05-07, 00:14
Mos e perdorni trurin shume...eshte humbje kohe...me e mundu mas punes!

Albanian eX|PerT
09-05-07, 02:54
Oooo, tė kėrkoj falje lartėmadhėria juaj! Nuk e paskam ditur se paskam tė bėj me njė njeri gjenial qė paska diapazon shumė tė gjėrė tė njė intelektuali! Besoj i gjithė Shkupi do krenohet me ju nė tė ardhmėn! Njė maturant qė di tė shtjelloj tema prej mė tė ndryshmėve, takon njeriu rrallė nė botėn shqiptare! Respekt! Vetėm tė lutem, ju jeni ai qė mė sė shumti sjell gjėra tė kopijuara kėtu, ju jeni ai qė nė emėr tė fesė islame na predikon pėr fenė dhe gjėrat e mira qė sjell ajo, e ju jeni qė fare nuk skuqeni kur llomotiteni gjėra tė pavenda kėtu! I ke kėto mėsime nga islami? Besoj edhe shpresoj se jo?!
Tė u kisha lut, shkruaj mė shpejt se javėn e kaluar jemi mėrzitur shumė nga mungesa e shrimive tuaja nė FD!

P.S. Kėrkoj falje nga tė gjithė anėtarėt tjerė, por nuk e lejoj tė ofendohem nga njė njeri qė na shet kopalla fetare kėtu ēdo ditė e vet punon kundėr ēdo ligji fetar e moral
Jo shkelqesija e juaj, te lutem me kurse nga ato provokime qe rrjedhin nga karakteri yt...!!!:wink:

Phaaaa, me falni se edhe kete jave i zene, se jam duke mesuar per provimin pranues per ne Xhorxh Uashigton :tongue:!

p.s. mos gjuj pa shenjester :wink:

legenda
11-05-07, 18:44
sunshine,,,pse po merzitesh,,,mos u merzite ka mjafte faqe BONDI,uhaaaaa deri ne PAFUNDESI.
Tė nderuar moderator dhe anėtar tė FD! Kam njė kėrkesė dhe njėkohėsisht lutje pėr tė gjithė! Kudo qė kam hyrė nėpėr forume si nė gjuhėn shqipe ashtu edhe nė gjuhė tė huaja, gjithmonė kam hasė nė shkrime tė anėtarėve tė forumit pėrkatės e jo si ėshtė bėrė kėtu me shkrime tė kopijuara nga diku tjetėr dhe lansuar pastaj nė FD!
Pėr mua njė forum ėshtė krijuar, qė njerėzit e ndryshėm tė i shprehin pikėpamjet e tyre pėr tema tė ndryshme, e jo pėr t'i mbushur p.sh. faqet me "Patika" apo "Fustane", apo pėr tė kopijuar faqe tė tėra nga dikush tjetėr e shkruar kėtu!
Ėshtė shumė e drejtė dhe logjike kur shkruhet ndonjė lajm qė ėshtė aktual dhe qė e vlen tė diskutohet pėr tė, por jo edhe tė shkruhen edhe lajme tė tėra qė i gjen nėpėr faqe tė lajmeve!
Duke mos akuzuar askėnd personalisht, shpresoj pėr mirėkuptim dhe pėrkrahje! Me nderime Sunshine!