PDA

View Full Version : Katunar e Sheherli!


Faqet : [1] 2 3

Shqiptare
24-05-07, 17:31
Cka te doni thoni veq mos ofendoni! :biggrin:

Shqiptare
24-05-07, 17:32
Sheherlit jane mendjemdhej :biggrin:

Virti
24-05-07, 17:33
Cka te doni thoni veq mos ofendoni! :biggrin:
katunar jam, por nuk me pelqen kjo menyre e ndarjes... :tongue:

Shqiptare
24-05-07, 17:34
Une jam sheherli po e them te verteten :tongue: :biggrin:

Shqiptare
24-05-07, 17:35
Ku e din sheherlia qka osht tagjia :biggrin:

KAtunari vjen pre fushe a mali edhe zor osht me e gdhend :biggrin:

Virti
24-05-07, 17:35
Une jam sheherli po e them te verteten :tongue: :biggrin:
allahile a je femer apo mashkull bre burre`:biggrin:

Shqiptare
24-05-07, 17:36
KAtunarqe pi thojne, mos vet se te kallxon vet :biggrin:

Virti
24-05-07, 17:43
KAtunarqe pi thojne, mos vet se te kallxon vet :biggrin:
nese nicku eshte "Shqiptare", kurse ne anen tjeter "sheherli", atehere s'di cka me kallxu...:biggrin:

vjeshta
24-05-07, 17:44
Katundari nxehet me rryme e sheherliu me dru !

Domira
24-05-07, 17:53
Katunari katunar e sheherlia sheherli qy...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

rilinda
24-05-07, 18:04
nc nc nc, te dyjat m'rrokin mu :D

vjeshta
24-05-07, 18:06
nc nc nc, te dyjat m'rrokin mu :D

Qenke si une ! hahahaaaaaaa

Domira
24-05-07, 18:06
Eeee ska valla Rilinda me dyjat, duhesh me vendos, o katunare o sheherlikehttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

rilinda
24-05-07, 18:19
Eeee ska valla Rilinda me dyjat, duhesh me vendos, o katunare o sheherlikehttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Ojjj tybe...nanėn t'Prishtinės, babin t'Prizrenit, gjyshin t'Suharekės, vet n'Priznren kom lind...

Ēka pi bjen me kan unė? :biggrin:

Domira
24-05-07, 18:21
Ojjj tybe...nanėn t'Prishtinės, babin t'Prizrenit, gjyshin t'Suharekės, vet n'Priznren kom lind...

Ēka pi bjen me kan unė? :biggrin:

Ti e Perzerenit moj kallaj koka...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

rilinda
24-05-07, 18:27
Ti e Perzerenit moj kallaj koka...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Sheherlike a? :D:D:D

Domira
24-05-07, 18:32
Sheherlike a? :D:D:D

Po de sheherlike e shehrit vocerr...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

rilinda
24-05-07, 18:46
Qenke si une ! hahahaaaaaaa

Unė dola sheherlike e qytetit t'vocėrr:biggrin: E ti?

Henori
24-05-07, 18:47
Quditem me ju se si keni kohe per tu marre me kesi senesh ne vitin 2007 edhe ne prag te pavaresis?

vjeshta
24-05-07, 18:47
Unė dola sheherlike e qytetit t'vocėrr:biggrin: E ti?

Une dola meleze .hahahaaaaaaa

vjeshta
24-05-07, 18:49
Quditem me ju se si keni kohe per tu marre me kesi senesh ne vitin 2007 edhe ne prag te pavaresis?

Quditem edhe une qe ne vitin 2007 ne grupin negociues nuk merr pjes nje femer ,per zgjidhejen e pavaresis !

Henori
24-05-07, 19:02
Quditem edhe une qe ne vitin 2007 ne grupin negociues nuk merr pjes nje femer ,per zgjidhejen e pavaresis !
Po arsyja eshte shume e leht per tu gjindur. Ju femrat nuk keni kohe mu marre me sene madhore, pasi ju jeni shume te angazhuara ne tema sikur p.sh "Kush eshte katunar dhe sheherli" .............

rilinda
24-05-07, 19:18
Po arsyja eshte shume e leht per tu gjindur. Ju femrat nuk keni kohe mu marre me sene madhore, pasi ju jeni shume te angazhuara ne tema sikur p.sh "Kush eshte katunar dhe sheherli" .............

Zotėri, ne, kėtu qenkemi tė "angazhuara", pasi qė nuk kemi mundėsi manevrimi tė bėjmė diēka tjetėr. Ka edhe femra tė atilla qė janė pjesė e "Parlamentit" (e futa nė thonjėza, pasi qė, po tė ishin me tė vėrtetė pjesė e atij grupi, do tė ishte ndonjėra edhe nė grupin negeciues).
Nė teorinė bashkėkohore, pėrveē: funksionalizmit, strukturalizmit, fenomenologjisė sociale, markcizmit, sociologjisė kritike dhe intereakcizmit simbolik bėn pjesė edhe teoria FEMINISTE, e cila paraqet njė sistem tė ideve dhe veēorive themelore tė jetės shoqėrore tė trajtuara nga kėndi, apo perspektiva e gruas. Kjo teori pėrqėndrohet nė tri shtylla, nė tė cilat gruaja (femra) mund tė ketė njė rol shumė tė madh dhe pozitiv nė jetėn shoqėrore:

Shtylla (mėnyra) e parė e paraqet femrėn me tėrė pėrvojėne saj nė shoqėri
Shtylla e dytė e paraqet atė si subjekt themelor dhe
Shtylla e tretė e paraqet femrėn si kritike dhe aktiviste qė pėr shkak tė pozicionit tė saj dhe nga pozicioni bėhen pėrpjekje qė tė krijohet njė botė mė e mirė pėr to dhe siē thonė ato (ne) edhe pėr mbarė njerėzimin.Ku ėshtė pozicioni i femrave qė kinse janė pjesė e shoqėrisė, kanė tė drejta tė barabarta...!

sunshine
24-05-07, 19:19
Quditem me ju se si keni kohe per tu marre me kesi senesh ne vitin 2007 edhe ne prag te pavaresis?

Ēudtėm me nejrėz si ju qė veq me iluzione jetoni! Nė prag tė Pavarėsisė thotė, hahahahaha! Qe sa je duke pritur te ky prag? 17 vite???

P.S. Sa pėr sheherli e katundarė: Pa qumshtin e katundarit sheherlisė i thahet shpirti!

luckyman
24-05-07, 19:46
Katunari me e zi me Sherbet ai zhallog se zhallog ka me mbet..:biggrin:

Preshevar
24-05-07, 20:34
Katunari rrin me pleq e t'ri,

Sheherlija rrin me gra e thmi :biggrin:

rafet llapjani
24-05-07, 23:05
Katunari han fli, sheherlia i than zorrt me raki ahahahahahahahhahahahahaha

selvija
24-05-07, 23:09
E perzire KOMPOT..:cool:

lonaaa
25-05-07, 00:59
Phaee askund sqenka nji sheherli veq katundar qenkan mbete!!!:rolleyes:

Agolli
25-05-07, 01:12
Phaee askund sqenka nji sheherli veq katundar qenkan mbete!!!:rolleyes:
Cka the? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif

lonaaa
25-05-07, 01:14
Cka the? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif


O per asgje se pata , por jam lodh me katund ( vet katundare) e thash mos ka ndonje sheherli e te dal pak ne drit.:tongue:

rilinda
25-05-07, 01:14
Cka the? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif

Kthe ka sateliti ta rrok ma mirė :biggrin:

rilinda
25-05-07, 01:15
O per asgje se pata , por jam lodh me katund ( vet katundare) e thash mos ka ndonje sheherli e te dal pak ne drit.:tongue:

Qe mori ku jom une :D

lonaaa
25-05-07, 01:17
Qe mori ku jom une :D


Ckaa????? :rolleyes: Me ty me ja msy drties a, okej ,okej , ditės ia msyjm ame nates jo, edhe ti ma ,na thojne ...pe din ti me :tongue:

Agolli
25-05-07, 01:19
Lonaaaaaaaa dhe Rilinda, cka keni me katundar a, une jam zorragji i sost! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

rilinda
25-05-07, 01:21
Ckaa????? :rolleyes: Me ty me ja msy drties a, okej ,okej , ditės ia msyjm ame nates jo, edhe ti ma ,na thojne ...pe din ti me :tongue:

:rolleyes: Ka na n'sheher u bo nisoj ma :tongue: :D:D:D

Agolli
25-05-07, 01:23
:rolleyes: Ka na n'sheher u bo nisoj ma :tongue: :D:D:D

:tongue: :tongue:

lonaaa
25-05-07, 01:24
:rolleyes: Ka na n'sheher u bo nisoj ma :tongue: :D:D:D


Jane asfaltuar rruget te terat a! :tongue:

rilinda
25-05-07, 01:27
Lonaaaaaaaa dhe Rilinda, cka keni me katundar a, une jam zorragji i sost! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

A mos t'nguci lemza ty?

rilinda
25-05-07, 01:28
Jane asfaltuar rruget te terat a! :tongue:

Rrafsh krejt. :biggrin:

Agolli
25-05-07, 01:30
A mos t'nguci lemza ty?
Po, a ki nje gote uje! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

lonaaa
25-05-07, 01:31
A mos t'nguci lemza ty?

Lemza spo e nguc por ky po i thot lemzes ngucem. :tongue:

Agolli
25-05-07, 01:34
Lemza spo e nguc por ky po i thot lemzes ngucem. :tongue:

:tongue: :tongue:

prishtinasi
25-05-07, 01:36
Cfare pyetje diskriminuese...e ku jane jashtokesorte ne kete teme....:tongue:

rilinda
25-05-07, 01:36
Po, a ki nje gote uje! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

shpejt te kafja...

Agolli
25-05-07, 01:37
shpejt te kafja...
erdha, mos ma harro kolegun tim, terrpianin! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Shqiptare
25-05-07, 03:28
'Ngjatjeta katunar e sheherli, a ju shkon muhabeti hiq, apo...:biggrin:

lonaaa
25-05-07, 03:30
'Ngjatjeta katunar e sheherli, a ju shkon muhabeti hiq, apo...:biggrin:

Muhabeti hiq kurfare vaj per mu qe kam qellu katundare.:tongue:

rilinda
25-05-07, 03:31
'Ngjatjeta katunar e sheherli, a ju shkon muhabeti hiq, apo...:biggrin:

Mosi erdhe ti, tash un e kreva ndrrimin. Shkova- maje fronin mir ti :D
Natėn e mirė SHQIPTARĖ (nuk t'thash veq ty Shqiptare, po krejt shqiptarve n'pergjithesi, pėrfshirė edhe ata qė janė kunder gjinisė femėrore :D)

Shqiptare
25-05-07, 03:35
Mosi erdhe ti, tash un e kreva ndrrimin. Shkova- maje fronin mir ti :D
Natėn e mirė SHQIPTARĖ (nuk t'thash veq ty Shqiptare, po krejt shqiptarve n'pergjithesi, pėrfshirė edhe ata qė janė kunder gjinisė femėrore :D)


Rilind, s'jom kah ri gjate edhe une te bohet qka te bohet :biggrin:

Natn e mir ty e mire u takofshim :)

Shqiptare
25-05-07, 03:36
Muhabeti hiq kurfare vaj per mu qe kam qellu katundare.:tongue:

Ti lone veten mos e nencmo, merre fjalen prap e veten vlereso :smile:

lonaaa
25-05-07, 03:38
Ti lone veten mos e nencmo, merre fjalen prap e veten vlereso :smile:

Ahh oj Shqiptare , me Rilinden u ben cope fare , fjalen hic spo ma len.:biggrin:

lonaaa
25-05-07, 03:39
Ti lone veten mos e nencmo, merre fjalen prap e veten vlereso :smile:

Ahh oj Shqiptare , me Rilinden u ben cope fare , fjalen hic spo ma len.:biggrin:

rilinda
25-05-07, 03:40
nc nc, mir moj i kem punt, u knaqem ani qysh po m'shkon llafi me Lonen se engjellore e kom kta :D:D:D

Agolli
25-05-07, 03:42
Sheherli dhe pike!

lonaaa
25-05-07, 03:44
Sheherli dhe pike!


Kur qenke zhdirgj ore ti nsheher?? :rolleyes: a sje kane ne katun a?? :tongue:

Agolli
25-05-07, 03:49
Kur qenke zhdirgj ore ti nsheher?? :rolleyes: a sje kane ne katun a?? :tongue:
Kurre...........:rolleyes:

Elina
25-05-07, 13:40
Oj Shipeeeee valla i ke temant interesant , te lumte...:tongue:

Shqiptare
25-05-07, 13:51
Oj Shipeeeee valla i ke temant interesant , te lumte...:tongue:

Faleminderit per kompliment-vleresimin :smile:

Elina
25-05-07, 14:00
Faleminderit per kompliment-vleresimin :smile:


E kam ndi kete fjale per katundare..... Katundar e katundar, me ti hjek 7-8 lekure, qytetar nuk behesh kurre....:biggrin: .......u myta tuj u rjepe po badihava, sheherli sun po bahem....:biggrin:Shpresoj te mos hidherohet kush, se me e kshyre me nje ane te gjith kemi origjinen prej katundit... edhe une gjithashtu...:tongue:

Domira
25-05-07, 14:01
Su murr vesh oj Shqiptare kush asht katunar e kush sheherli te qyteteve e qytezave...:tongue:http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Shqiptare
25-05-07, 14:03
Shpresoj te mos hidherohet kush, se me e kshyre me nje ane te gjith kemi origjinen prej katundit... edhe une gjithashtu...:tongue:

Ta merr menja, se krejt pej katunit po bishin me kry n'sheher, e kto te shehrit mozalla qe po shkojne te kcejne ne katune....a ke ni ti, une s'kam ni naj sheherli ne katun me ndertu shpi :biggrin:

Shqiptare
25-05-07, 14:04
Su murr vesh oj Shqiptare kush asht katunar e kush sheherli te qyteteve e qytezave...:tongue:http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Mos na shtin zjarrin ne mes....se krejt nje brum jena, veq vendbanimi na ndryshon :biggrin:

Elina
25-05-07, 14:05
Mos na shtin zjarrin ne mes....se krejt nje brum jena, veq vendbanimi na ndryshon :biggrin:

Shume e vertete...ja une per vete them qe jam katundare edhe nuk merakosem fare...:biggrin:

Domira
25-05-07, 14:08
Mos na shtin zjarrin ne mes....se krejt nje brum jena, veq vendbanimi na ndryshon :biggrin:
Qy zjarrin http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif...a une a ti qe ke hap temen hahahhahahaha...po hajt se bash mir ke ba Shqiptare ta shohim se qysh po sillemi rreth bunarit...hahahhaa

Elina
25-05-07, 14:15
Qy zjarrin http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif...a une a ti qe ke hap temen hahahhahahaha...po hajt se bash mir ke ba Shqiptare ta shohim se qysh po sillemi rreth bunarit...hahahhaa


Jo ne ketu ne katund as bunare nuk kemi....tan dita me shkon tek kroni...:biggrin:

Domira
25-05-07, 14:20
Jo ne ketu ne katund as bunare nuk kemi....tan dita me shkon tek kroni...:biggrin:

Valla Elin hem katun hem pa bunar ska tybe...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Elina
25-05-07, 14:22
Valla Elin hem katun hem pa bunar ska tybe...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Kysmet sivjet kemi me e qele nje bubar, se marova....:biggrin: Ani sa kenga po shkon ne ate krue te vironavt, phaaaaaaaaa, u knaqa e hajt...:biggrin:

Agolli
25-05-07, 14:24
Ka sa po shitet djathi! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Domira
25-05-07, 14:26
Kysmet sivjet kemi me e qele nje bubar, se marova....:biggrin: Ani sa kenga po shkon ne ate krue te vironavt, phaaaaaaaaa, u knaqa e hajt...:biggrin:

Zoti tmaroft oj Elin po e dreqnaft te koke ti hahahahaha

Domira
25-05-07, 14:27
Ka sa po shitet djathi! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

U barazu me ēmim te gjizes...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Elina
25-05-07, 14:27
Ka sa po shitet djathi! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Deri ne tri euro.... nuk po e blejne me shtrejte...:biggrin:Ti a dole me shit dru a cka???:biggrin:

Elina
25-05-07, 14:28
Zoti tmaroft oj Elin po e dreqnaft te koke ti hahahahaha


Pse moj...:eek: :biggrin:

Domira
25-05-07, 14:30
Pse moj...:eek: :biggrin:

Pse t'kshyrmen e gjynahit e gjuhen dy metra...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Agolli
25-05-07, 14:30
Deri ne tri euro.... nuk po e blejne me shtrejte...:biggrin:Ti a dole me shit dru a cka???:biggrin:
Po! ahahahahah a po mi blen? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Elina
25-05-07, 14:32
Po! ahahahahah a po mi blen? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Ika se nuk po kam kohe me ble dru hahahhaa :biggrin:

Domira
25-05-07, 14:33
Po! ahahahahah a po mi blen? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

deri sa ken ma lir i blejshmi Agoll tash ishin shtrejtu...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

rilinda
25-05-07, 14:35
ooooo SHQIPTAR ku jeni more? qysh ju kam? :D:D

Agolli
25-05-07, 14:36
deri sa ken ma lir i blejshmi Agoll tash ishin shtrejtu...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Une s'kshyri fort.....e as nuk shtyna....zorragji ma! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Domira
25-05-07, 14:37
Une s'kshyri fort.....e as nuk shtyna....zorragji ma! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

po ma merr menja hahahahhaa........http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif
ika dhe une se duhet me dal, kaloni mire.

rilinda
25-05-07, 14:38
po ma merr menja hahahahhaa........http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif
ika dhe une se duhet me dal, kaloni mire.

qao veq mos harro me ble qka t'porositi Agolli :D:D

Shqiptare
25-05-07, 14:48
ooooo SHQIPTAR ku jeni more? qysh ju kam? :D:D

Rilinda, a tu duke vetja se je ne mal moj. Je ne sheher, ule pak zanin :biggrin:

rilinda
25-05-07, 14:51
Rilinda, a tu duke vetja se je ne mal moj. Je ne sheher, ule pak zanin :biggrin:

S'po ni se e kom zanin e muzikės shumė t'lshum...

Shqiptare
25-05-07, 14:52
S'po ni se e kom zanin e muzikės shumė t'lshum...

Po, po, po a e din se sheherlit kane me te perqesh e kane me te thane se je shurdh. Ruju qiko mos po te del naj llaf :biggrin:

rilinda
25-05-07, 15:00
Qka ju nin katunarve se qka menojn sheherlit... me za thojn he kuku per ta, e n'zemer kajn veq qe sun bohen si na :P:D:D

Shqiptare
25-05-07, 15:03
Katunari me sheherline gjithmone jane ne kundershtim a thu pse?:rolleyes: :biggrin:

sherri
25-05-07, 15:41
Katunari me sheherline gjithmone jane ne kundershtim a thu pse?:rolleyes: :biggrin:
Pse?....na mungon Qytetrimi.....

Shqiptare
25-05-07, 15:47
Katunari thote: Une rrnoj ne katun, po mendjen e kam qe topi s'e lun!

Sheherlia thote: Une rrnoj ne sheher qe sa vjet, mendjen s'pys kerkan, baj si te du vet!

:tongue:

Merre njanin e perplase per tjetrin! :biggrin:

ssara
25-05-07, 16:01
Katunari thote: Une rrnoj ne katun, po mendjen e kam qe topi s'e lun!

Sheherlia thote: Une rrnoj ne sheher qe sa vjet, mendjen s'pys kerkan, baj si te du vet!

:tongue:

Merre njanin e perplase per tjetrin! :biggrin:


katunart jane ma mendjemdhej....

Preshevar
25-05-07, 16:06
katunart jane ma mendjemdhej....

Qyqy... :mad:

Sheherlit skan mende hiq :biggrin: (shaka) :biggrin:

ssara
25-05-07, 16:10
Qyqy... :mad:

Sheherlit skan mende hiq :biggrin: (shaka) :biggrin:


po de katunart po kshyrin me i msu........

Preshevar
25-05-07, 16:12
N'shėher sundojn Grat,.. :rolleyes:

N'Katun Burrat ! >Yhaaa !! :redface: :biggrin:

Shqiptare
25-05-07, 16:21
Grate po deshen sefa le te jetojne ne sheher, se per ni pale qorape me ble, s'shkon njeri me e dhez veturen prej katuni e deri ne sheher...phaaaa:biggrin:

Virti
25-05-07, 16:37
miredita katunarė, miremengjesi sheherli! :cool:

Shqiptare
25-05-07, 16:39
miredita katunarė, miremengjesi sheherli! :cool:

Katunari kur i vnon syzat e dillit, i duket vetja se osht nate :biggrin: :biggrin: (shaka)

selvija
25-05-07, 16:42
Katunari kur i vnon syzat e dillit, i duket vetja se osht nate :biggrin: :biggrin: (shaka)Hahaha o plaq sate ti haaaa ahahha:biggrin:

Virti
25-05-07, 16:44
Katunari kur i vnon syzat e dillit, i duket vetja se osht nate :biggrin: :biggrin: (shaka)
ndoshta i duket dita se eshte nate :cool:

Shqiptare
25-05-07, 16:45
ndoshta i duket dita se eshte nate :cool:

Katunar, katunar, po gabimin ne shkrim ma gjete :smile: Po, qashtu osht, a pajtohesh edhe ti? :cool:

Shqiptare
25-05-07, 16:46
Hahaha o plaq sate ti haaaa ahahha:biggrin:

:biggrin:................

Virti
25-05-07, 16:47
Katunar, katunar, po gabimin ne shkrim ma gjete :smile: Po, qashtu osht, a pajtohesh edhe ti? :cool:
katunari mundet me gabu ne shkrim, por koka i punon si sahati! :cool:

selvija
25-05-07, 16:47
:biggrin:................Ti qka me je veq drettt..???ahahah:biggrin:

Shqiptare
25-05-07, 16:48
katunari mundet me gabu ne shkrim, por koka i punon si sahati! :cool:

Sheherlise koka i punon po s'din me e perdor si duhet :biggrin:

Shqiptare
25-05-07, 16:49
Ti qka me je veq drettt..???ahahah:biggrin:


Une as anej as knej. Me thane qe jam katunare, me marrin per te keq, me thane se jam sheherlike, me marrin per mendjemadhe. ma mire po them qashtu si thashe ne fillim :biggrin:

Virti
25-05-07, 16:50
Sheherlise koka i punon po s'din me e perdor si duhet :biggrin:
nuk i njoh sheherlinjet, ashtuqe me duhet te flas vetem per katunarė! :biggrin:

Shqiptare
25-05-07, 16:52
nuk i njoh sheherlinjet, ashtuqe me duhet te flas vetem per katunarė! :biggrin:

Mos i paq njoft, ki pas ngu per to, sikur une qe kam ngu per katunart :biggrin:

selvija
25-05-07, 16:53
Une as anej as knej. Me thane qe jam katunare, me marrin per te keq, me thane se jam sheherlike, me marrin per mendjemadhe. ma mire po them qashtu si thashe ne fillim :biggrin:Edhe ti qenke kompote si duket ahaha meshavin... ani de ma mir me te dyjat shkon...kah fryn era..:biggrin:

Virti
25-05-07, 16:54
Mos i paq njoft, ki pas ngu per to, sikur une qe kam ngu per katunart :biggrin:
ti po shihesh qe je shume mire e informuar per katunarėt hehe :wink:

Shqiptare
25-05-07, 16:55
Edhe ti qenke kompote si duket ahaha meshavin... ani de ma mir me te dyjat shkon...kah fryn era..:biggrin:

A per qato e pate a? Se a jam sheherlike a katunare a?:rolleyes: Po s'e morra vesh, kryt e trashe, si sheherlike mo :biggrin:

selvija
25-05-07, 17:00
A per qato e pate a? Se a jam sheherlike a katunare a?:rolleyes: Po s'e morra vesh, kryt e trashe, si sheherlike mo :biggrin:Ani qenke per qef vjerre qka ka boll mir ahahah:biggrin:

Elina
25-05-07, 17:38
A mujti kush me i ra ne file kujt se cka eshte???:biggrin: Une e ceka me heret se cka jam...:rolleyes: :biggrin:

Preshevar
25-05-07, 17:39
Un as peshk e as mish... :biggrin: Neutral si Vjeshta !

Arkza
25-05-07, 18:05
Jo Jo Un s'jam Shehrelike e as Katunare jo veq jam Fshatare:biggrin: :tongue:
Viva Katuni valla he :biggrin:

Preshevar
25-05-07, 18:19
Be, thojke LuLja qe je marakli n'dhi,.. po si besojsha... tash u konfirmu :biggrin:

Arkza
25-05-07, 18:22
Be, thojke LuLja qe je marakli n'dhi,.. po si besojsha... tash u konfirmu :biggrin:Jo pasha mu e ty hiq marak ne to s'jam , se me pas marak duhet koxha me kan e zoja aty hehehehehe dojne shume pune si dhia e si Lopa , krejt qka kam kam veq Pula dhe zoj , apo don ti shes naj njo a :tongue:
uu gati harrova e kam edhe nje Klysh :tongue:

ssara
25-05-07, 18:25
Be, thojke LuLja qe je marakli n'dhi,.. po si besojsha... tash u konfirmu :biggrin:

mos i naj sjellni dhite ne qytete....

Sy_kaltra
25-05-07, 18:36
Tash po kqyri seri,mbasi nuk po di se qytetaret prej kah paskan pik ?!!

Agolli
25-05-07, 18:40
Tash po kqyri seri,mbasi nuk po di se qytetaret prej kah paskan pik ?!!
Prej majes se Hasanit! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Elina
25-05-07, 18:41
Tash po kqyri seri,mbasi nuk po di se qytetaret prej kah paskan pik ?!!


Prej bjeshkeve jane zhdjerge ne sheher...:biggrin:

Sy_kaltra
25-05-07, 18:43
Prej majes se Hasanit! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Ti ke begler apo .....? :biggrin: Veq mos rrej .

Sy_kaltra
25-05-07, 18:43
Prej bjeshkeve jane zhdjerge ne sheher...:biggrin:

Ehhh...per ata tash jan ba qytetar se nuk paskan qen gjith :biggrin:

Agolli
25-05-07, 18:44
Ti ke begler apo .....? :biggrin: Veq mos rrej .
Tacka!......e vulosa pa pik dallavere http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Elina
25-05-07, 18:45
Ehhh...per ata tash jan ba qytetar se nuk paskan qen gjith :biggrin:Jo moj une mendova per vete....bile prej malit jem zhdjerge ne mal perseri...:biggrin:

Sy_kaltra
25-05-07, 18:47
Tacka!......e vulosa pa pik dallavere http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Po de po ....Me kan me te besu une ty qysh jo :biggrin:

PS: Nime Agolli mos me pas kan katundart ish mshel loma djathit ,Veq te bucuki ish desht mu sherby :tongue:

~AmaZonA~
25-05-07, 18:47
Une jam e shehrit e rame n'katun hahahahah mbas lufte e kena zon njė shtepi ne katund e aty po jetojm tani...

Domira
25-05-07, 18:48
katunart jane ma mendjemdhej....

T'lumt goja ssara se ia ki qellu valla...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Agolli
25-05-07, 18:49
Po de po ....Me kan me te besu une ty qysh jo

PS: Nime Agolli mos me pas kan katundart ish mshel loma djathit ,Veq te bucuki ish desht mu sherby :tongue:
A din se si vike era aty te loma e bylmetit...... :tongue: :tongue:

Sy_kaltra
25-05-07, 18:49
Jo moj une mendova per vete....bile prej malit jem zhdjerge ne mal perseri...:biggrin:

Paj Elina spo di qka me te than moter se s`kam qen kaher ne KS , mirpo qka po shoh ne TV nuk po shoh dallim prej qytetit ne fshat hahahahahha....( Me qen se un jam shum adhuruese e fshatit edhe pse sjam jetu kurr un apo dikush nga Fam... ime quditrisht mu me pelqen shum ...!!!!)

Sy_kaltra
25-05-07, 18:51
A din se si vike era aty te loma e bylmetit...... :tongue: :tongue:

:tongue: hahahahahahhahah prej argjentaris pepshit kur e ndisha eren ,e disha qe koka e Shtunde ahhahahahahha

Agolli
25-05-07, 18:55
:tongue: hahahahahahhahah prej argjentaris pepshit kur e ndisha eren ,e disha qe koka e Shtunde ahhahahahahha

Ani me Laccoste :tongue: :tongue: :tongue:

Sy_kaltra
25-05-07, 18:56
Ani me Laccoste :tongue: :tongue: :tongue:

Nc.nc.nc...:rolleyes: hahahahahahahha

Preshevar
25-05-07, 18:56
Jo pasha mu e ty hiq marak ne to s'jam , se me pas marak duhet koxha me kan e zoja aty hehehehehe dojne shume pune si dhia e si Lopa , krejt qka kam kam veq Pula dhe zoj , apo don ti shes naj njo a
uu gati harrova e kam edhe nje Klysh :tongue:

:biggrin: T'kofshin t'hajrit ata Zoj,. lum pula qka po rritka hahahaa, Un i kisha ble,. po qka mi bo qe mi kish qit fare maca :rolleyes: Klyshin mos pe shet helbete ? Ja kisha bo nje shok macės :tongue:

Elina
25-05-07, 18:57
Paj Elina spo di qka me te than moter se s`kam qen kaher ne KS , mirpo qka po shoh ne TV nuk po shoh dallim prej qytetit ne fshat hahahahahha....( Me qen se un jam shum adhuruese e fshatit edhe pse sjam jetu kurr un apo dikush nga Fam... ime quditrisht mu me pelqen shum ...!!!!)Nuk ke cka me thua Sy kaltra, se me te vertete tash mbas lufte kan ndyshu shume fashatrat...nuk jane me si perpara, kan perparu shume...


Per mu nuk ka ndonje dallim fashati prej qytetit, bile me ajer te paster qe ka fshati, qyteti nuk i ofrohet kurre...

Po shyqyr qe edhe pse jatoj ne qytet e kam malin perballe, e nuk kam ndonje problem per ajer te paster apo gjelberim...:tongue: :biggrin:


Nime perseri se kuptova se kush cka ke???:biggrin:

Preshevar
25-05-07, 18:59
mos i naj sjellni dhite ne qytete....

Kush ? Po ato e zbukurojn qytetin be ?! :biggrin:
Po mos ke frig, se Rafeti si le me ra n'Shehėr kurr hahahahaha

Sy_kaltra
25-05-07, 19:01
Nuk ke cka me thua Sy kaltra, se me te vertete tash mbas lufte kan ndyshu shume fashatrat...nuk jane me si perpara, kan perparu shume...


Per mu nuk ka ndonje dallim fashati prej qytetit, bile me ajer te paster qe ka fshati, qyteti nuk i ofrohet kurre...

Po shyqyr qe edhe pse jatoj ne qytet e kam malin perballe, e nuk kam ndonje problem per ajer te paster apo gjelberim...:tongue: :biggrin:


Nime perseri se kuptova se kush cka ke???:biggrin:

Sa po te kame lakmi mori sis..... :smile:

Arkza
25-05-07, 19:04
Nuk ke cka me thua Sy kaltra, se me te vertete tash mbas lufte kan ndyshu shume fashatrat...nuk jane me si perpara, kan perparu shume...


Per mu nuk ka ndonje dallim fashati prej qytetit, bile me ajer te paster qe ka fshati, qyteti nuk i ofrohet kurre...

Po shyqyr qe edhe pse jatoj ne qytet e kam malin perballe, e nuk kam ndonje problem per ajer te paster apo gjelberim...:tongue: :biggrin:


Nime perseri se kuptova se kush cka ke???:biggrin:OPaaaa sa bukur keshtu !
Nese te duhet me dal deri ne qytet me ble diqka atehere e ke shume afre ,
Nese te duhet qetsia aty e ke afre ,
Nese te duhet Gjelbrimi ay e ke afre , Qdo gje e perfekt apo ajo Loqko ,
Ndoshta te dukem se po te Kopjoj ty Por bash keshtu edhe un i kam te gjitha per Rrethe meje :smile:

Arkza
25-05-07, 19:06
:biggrin: T'kofshin t'hajrit ata Zoj,. lum pula qka po rritka hahahaa, Un i kisha ble,. po qka mi bo qe mi kish qit fare maca :rolleyes: Klyshin mos pe shet helbete ? Ja kisha bo nje shok macės :tongue:hahahahahahha Jo Jo Klyshin e ka Ble vllau per veti me na rujt se po tutni mos po vjne kush mem Grabit mu :tongue:

Arkza
25-05-07, 19:10
T'lumt goja ssara se ia ki qellu valla...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifMe shume keq ardhje per te dyjat se asnjera s'keni qellu per kete qe thoni me Mendje madhe !

Preshevar
25-05-07, 19:12
hahahahahahha Jo Jo Klyshin e ka Ble vllau per veti me na rujt se po tutni mos po vjne kush mem Grabit mu :tongue:

hahahahahaahhaaha nuk po dika mori vllau yt :biggrin: Mu kon si aj e kisha ble nje ushtri me qen t'sharrit per me t'mbrojen :biggrin: At here,. flen rehat hahahahahahaahha

Arkza
25-05-07, 19:16
hahahahahaahhaaha nuk po dika mori vllau yt :biggrin: Mu kon si aj e kisha ble nje ushtri me qen t'sharrit per me t'mbrojen :biggrin: At here,. flen rehat hahahahahahaahhahjahahahahahahahhahaahhahahahahaha hahahahhahahahahahaha
Jo bre dreqi e han ! qka me duhet nje Ushtri pashe zotin , se mi shtine ethet e Luftes
dhe hiq mos tut se si kam 5 Ylla ne balle qe me Rujt mu nje Ushtri qy :tongue: hahahahahhahahahahahah

Preshevar
25-05-07, 19:22
hjahahahahahahahhahaahhahahahahahahahahahhahahahah ahaha
Jo bre dreqi e han ! qka me duhet nje Ushtri pashe zotin , se mi shtine ethet e Luftes
dhe hiq mos tut se si kam 5 Ylla ne balle qe me Rujt mu nje Ushtri qy :tongue: hahahahahhahahahahahah

hahahahahaa qeshtu ta mer mendja, :biggrin: Shko veti beqart kshyr se qka po t'thojn :tongue: hahahahahahhaha... ani kshyr rrite klyshin per hir t'vllaut. Ysheje me pershesh me tomel le t'bohet dikushi edhe aj :biggrin:

Murgesha
25-05-07, 19:52
Cka te doni thoni veq mos ofendoni! :biggrin:

A ka fyerje mė tė madhe se me i thonė Fshatarit-katundar e Qytetarit - sheherli?? http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Buqja_ch
25-05-07, 20:01
A ka fyerje mė tė madhe se me i thonė Fshatarit-katundar e Qytetarit - sheherli?? http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Mos posto ma Murgesha shko pusho ..edhe pse ende nuk te thash mir se erdhe ..
e vertet ajo qka thua ....

Murgesha
25-05-07, 20:09
Mos posto ma Murgesha shko pusho ..edhe pse ende nuk te thash mir se erdhe ..
e vertet ajo qka thua ....

Prit Buqe mos mė dėrgo edhe pak nė pushim se edhe ashtu veq sa skam ikė pėr nė punė...

Unė vet jam lind nė katund por si 11 muajshe i kam shpėrngul prindėrit nė shehėr. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif Tash spo e di se si ta quaj veten katundare a sheherlike hahahahaahhahaahah http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Buqja_ch
25-05-07, 20:28
Prit Buqe mos mė dėrgo edhe pak nė pushim se edhe ashtu veq sa skam ikė pėr nė punė...

Unė vet jam lind nė katund por si 11 muajshe i kam shpėrngul prindėrit nė shehėr. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif Tash spo e di se si ta quaj veten katundare a sheherlike hahahahaahhahaahah http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif


E pata per te miren tende me pushu ahhha se ja vlen shum her ni shkrim i yti sa 100 tonat

une ndoshta mund te them sheherlike jom ..lind e rrit ne Pr....
por baba katundar hhaahhahha

Elina
25-05-07, 23:08
OPaaaa sa bukur keshtu !
Nese te duhet me dal deri ne qytet me ble diqka atehere e ke shume afre ,
Nese te duhet qetsia aty e ke afre ,
Nese te duhet Gjelbrimi ay e ke afre , Qdo gje e perfekt apo ajo Loqko ,
Ndoshta te dukem se po te Kopjoj ty Por bash keshtu edhe un i kam te gjitha per Rrethe meje :smile:


A ka me mire se me e pase gjelberim para shtepise...:smile:


Mos te kam kojshike moj???:biggrin: (shaka)

Virti
26-05-07, 01:40
katunarė te te gjitha katuneve bashkohuni - ne sheher!

Elina
26-05-07, 02:13
katunarė te te gjitha katuneve bashkohuni - ne sheher!


Ne cilin sheher po bashkohemi???:rolleyes: :biggrin:

Virti
26-05-07, 02:15
Ne cilin sheher po bashkohemi???:rolleyes: :biggrin:
zgjedhe ti nje... :biggrin:

Elina
26-05-07, 02:16
zgjedhe ti nje... :biggrin:


Mire eshte me u bashku ne fshatin me te madh te Kosoves...:biggrin:

Virti
26-05-07, 02:18
Mire eshte me u bashku ne fshatin me te madh te Kosoves...:biggrin:
sepse ty s'te bjen me harxhu benzin a? :biggrin:

Elina
26-05-07, 02:43
sepse ty s'te bjen me harxhu benzin a? :biggrin:


Jo bre po ka vend me shume...:biggrin:

Virti
26-05-07, 02:51
Jo bre po ka vend me shume...:biggrin:
ju sheherlinjet nuk keni vend me fjete... :biggrin:

Elina
26-05-07, 02:53
ju sheherlinjet nuk keni vend me fjete... :biggrin:


Jo more na nuk jemi ne sheher hahahha:biggrin:

Virti
26-05-07, 02:56
Jo more na nuk jemi ne sheher hahahha:biggrin:
a jeni ne barileve? :biggrin:

Elina
26-05-07, 02:57
a jeni ne barileve? :biggrin:Shuj se e qellove...:biggrin:

Virti
26-05-07, 02:59
Shuj se e qellove...:biggrin:
u tuta se as me sheher as me barlieve... :cool:

Elina
26-05-07, 03:01
u tuta se as me sheher as me barlieve... :cool:Ashtu disi....:biggrin:


Vend rural ma ...:biggrin:

Virti
26-05-07, 03:07
Ashtu disi....:biggrin:


Vend rural ma ...:biggrin:
jo jo, ti je ne vend urban :wink:

Elina
26-05-07, 03:10
jo jo, ti je ne vend urban :wink:Hhahahaha


Nime asnjehere sun e kuptova kush eshte rural e kush eshte urban...:biggrin:

Virti
26-05-07, 03:12
Hhahahaha


Nime asnjehere sun e kuptova kush eshte rural e kush eshte urban...:biggrin:
ti je urbaneshe, une jam rural! :biggrin:

Elina
26-05-07, 03:18
ti je urbaneshe, une jam rural! :biggrin:


Jo more cfarti,edhe une jam rurale hahhahha:biggrin:

Virti
26-05-07, 03:19
Jo more cfarti,edhe une jam rurale hahhahha:biggrin:
tash po me pelqen ma shume... :biggrin:

Elina
26-05-07, 03:24
tash po me pelqen ma shume... :biggrin:


Yh, aq me mire....a po e sheh mire eshte me u tregu i drejte...:biggrin:

Virti
26-05-07, 03:27
Yh, aq me mire....a po e sheh mire eshte me u tregu i drejte...:biggrin:
njeriu i drejt fiton gjithmone, por nganjehere i del gerrba... :biggrin:

Elina
26-05-07, 03:30
njeriu i drejt fiton gjithmone, por nganjehere i del gerrba... :biggrin:Mos te ben vendin me i dale gerrba more ...:biggrin:

Virti
26-05-07, 03:31
Mos te ben vendin me i dale gerrba more ...:biggrin:
hajt se ia hekurosim! :biggrin:

Elina
26-05-07, 03:35
hajt se ia hekurosim! :biggrin:


More na ketu ne vend rural,bijme heret ne gjume e zgjohemi vone...:biggrin:Ika ne gjume une...

Virti
26-05-07, 03:37
More na ketu ne vend rural,bijme heret ne gjume e zgjohemi vone...:biggrin:Ika ne gjume une...
na ne kete vendin rural bijme vone dhe ēohemi heret... :biggrin:

Elina
26-05-07, 03:41
na ne kete vendin rural bijme vone dhe ēohemi heret... :biggrin:


Nuk qenkan vendet rurale njejte....:biggrin:Ok, Virti te falenderoje per shoqerim... naten e mire...:smile:

LuLjaa
26-05-07, 03:45
Kush katunar, e kush sheherli ketu :D a po ēka eshte kjo tem s'po di tybe :)

Virti
26-05-07, 03:51
Nuk qenkan vendet rurale njejte....:biggrin:Ok, Virti te falenderoje per shoqerim... naten e mire...:smile:
flm gjithashtu!
naten e mire Elina! :smile:

Elina
26-05-07, 03:53
Kush katunar, e kush sheherli ketu :D a po ēka eshte kjo tem s'po di tybe :)


Po mundohemi me e zbulu kush eshte kendej e kush andej...:biggrin:

LuLjaa
26-05-07, 04:06
Po mundohemi me e zbulu kush eshte kendej e kush andej...:biggrin:

Hajt ishalla zbulojn najsen se ketu shtir eshte me marr vesh se kush o knej e kush anej .. :biggrin:

rilinda
26-05-07, 04:07
katunar e sheherli, neser hi jau shkruj ni kang se per sante papa...

katunar bini tatni more se erdh koha me knu knusi, mos i kqyrni kta sheherlit se krejt mrapsht e kan jeten :P:D:D:D

LuLjaa
26-05-07, 04:24
rilinda e kahit je ti e katunit a e shehrit :D

Dreni30
26-05-07, 11:13
Une i katunit e kurr sheherli jooooo.
Katun e sheherli gjithemone ndermej veti kane pase xhelozi.

Paradox_13
26-05-07, 11:16
Une i katunit e kurr sheherli jooooo.
Katun e sheherli gjithemone ndermej veti kane pase xhelozi.

Ahahahaa....more Dren..kam degju bile edhe te thuhet...
"katunarin e mbyt inati e sheherlin e mbyt salltanati "
...edhe une katunar valla bile kurr si bie pishman.....

gazi-de
26-05-07, 14:23
dyat qy,.........hghghghghghghghghg

rilinda
26-05-07, 14:37
rilinda e kahit je ti e katunit a e shehrit :D

pas disa hulumtimeve t'Domirės, dola sheherlike :biggrin: edhe pse un jam e bindun qe i takoj te dy grupeve :biggrin:

rilinda
26-05-07, 14:38
dyat qy,.........hghghghghghghghghg

kqyre qysh m'kopjon ky :D:D

Arkza
26-05-07, 14:41
Huhuhuh a hala se murret vesh kete a !?
Qe un po ju kallxoj te gjitheve se ku eshte Puna , Krejt Sheherelih jan Katunaret ! Krejt jan dal ne sheher prej Katunit :biggrin:

rilinda
26-05-07, 14:45
Huhuhuh a hala se murret vesh kete a !?
Qe un po ju kallxoj te gjitheve se ku eshte Puna , Krejt Sheherelih jan Katunaret ! Krejt jan dal ne sheher prej Katunit :biggrin:

Me ty jam. S'duhet me qenė t'dam shqiptart n'katunar e sheherli, katolik e mysliman... SHQIPTAR JEMI :D:D

Sy_kaltra
26-05-07, 14:46
Tash une jam Qytetare prej stergjyshit,,po dashnin pak katundar ahhahahahah qka po i bjen me kan un ? ahhahahahaha

Arkza
26-05-07, 14:49
Tash une jam Qytetare prej stergjyshit,,po dashnin pak katundar ahhahahahah qka po i bjen me kan un ? ahhahahahahaKatunare e madhe po qka ! qy edhe ti kishe spo di :biggrin:

Domira
26-05-07, 14:50
Valla Sy_kaltra ajo i bjen se per momentin koke ma katunare se dashnija...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

gazi-de
26-05-07, 14:51
kqyre qysh m'kopjon ky :D:D
kush moj te kopjoj qy...po de po,mos me kopjove ti se qy..hghghghghghghghghghghg

Arkza
26-05-07, 14:52
Me ty jam. S'duhet me qenė t'dam shqiptart n'katunar e sheherli, katolik e mysliman... SHQIPTAR JEMI :D:D Jo Jo Rilinda as mendja spo me shkon me dallu dikon nga asnjeren , veq tema eshte keshtu se per mua eshte njesoj , un per veti jetoj ne Katun edhe pse kam Shpi ne Qytet nuk e ndrroj more as me Parisin Katunin teme pa Hajgare e kam :smile:

Sy_kaltra
26-05-07, 14:54
Arkza po ai nuk asht shum katundar moj veq pak hahahahahahhaha

Domira hahahaha Andrra ime u be realitet ahhahaha

rilinda
26-05-07, 15:13
kush moj te kopjoj qy...po de po,mos me kopjove ti se qy..hghghghghghghghghghghg

Mos ja bone COPY prej faqes 1, e tani PASTE n'faqe 12? :D:D:D

Domira
26-05-07, 15:14
Domira hahahaha Andrra ime u be realitet ahhahaha

Ani urime pra e bajsh me shnet titullin e katunares hahahahhahahaha (hajgare pe din ishalla)http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Arkza
26-05-07, 16:08
Arkza po ai nuk asht shum katundar moj veq pak hahahahahahhaha

Domira hahahaha Andrra ime u be realitet ahhahahaSy_Kaltra po de po , as un spo them se je 100% , por boll eshte Gjak Katunari kot e kem te gjithe se prap se prap jem Katunar dhe Pik qy :biggrin:

BaNu Ne JeT I sInQeRt
26-05-07, 16:11
Mmhhhhhhhhhh jam lind NQytet...... por edhe jetoj ne Qytet..por bash Qytetare nuk jam..ku ka ma mir me jetu me nje katund:-)))

BaNu Ne JeT I sInQeRt
26-05-07, 16:16
Jo Jo Rilinda as mendja spo me shkon me dallu dikon nga asnjeren , veq tema eshte keshtu se per mua eshte njesoj , un per veti jetoj ne Katun edhe pse kam Shpi ne Qytet nuk e ndrroj more as me Parisin Katunin teme pa Hajgare e kam :smile:
Me ty jam shoqe...qashtu asht. :-)

selvija
26-05-07, 17:03
Tyben per tjert se di qka jan ,,veq Rafeti has katundar me dhija eshte...

Shqiptare
12-06-07, 18:30
Pak rifreskim per temen! :biggrin:

Elina
12-06-07, 18:54
Pak rifreskim per temen! :biggrin:


Mire ja ke be, se i shtinem vesht ne lesh qe e thojne nje fjale...:biggrin:


Perseri une kurreshtare me e dite se kush eshte ruralist e kush urbanist...:rolleyes: :biggrin:

rilinda
12-06-07, 19:26
a hala nuk u bonum NJĖ a?! :P

Shqiptare
13-06-07, 11:31
Katunari e han buken edhe me kryp, e sheherlia s'ia din te miren bukes me kryp!:rolleyes:

Shqiptare
13-06-07, 11:32
a hala nuk u bonum NJĖ a?! :P

Rilinda, hahaha, kan me u ba najdite moj, kur te gjithe kane me u martu pa paragjykime vendbanimi :biggrin:

egi
13-06-07, 11:59
une jetoj ne qytet =)

aLbaChiCk
13-06-07, 12:04
Un kam lind dhe jetoj ne qytet edhe pse kam qef me jetu ne katun

Preshevar
13-06-07, 12:10
Un kam lind dhe jetoj ne qytet edhe pse kam qef me jetu ne katun

Inshallah ta sjell Zoti e t'Vendos n'katun (me tanat mirat sigurisht) :wink:

aLbaChiCk
13-06-07, 12:12
Inshallah ta sjell Zoti e t'Vendos n'katun (me tanat mirat sigurisht) :wink:

Preshevari flm :smile:

Shqiptare
13-06-07, 12:21
Njeriu ne katun munet me u vendos veq pej dashnise madhe qe ka ndaj dikujna, se tybe, ne katun asht jeta me qera, shitore e super markete atje nuk ka, per ni pal qorap duhet kerit me i grah :biggrin:

Elina
13-06-07, 12:29
Hahhahah ngadal ngadal po zbulohemi se cka jemi...:tongue:


Edhe un kam linde e jam rrite ne Prishtine,,,por nuk them qe jam urbaniste :rolleyes: Jam "mix" :biggrin: :biggrin:

aLbaChiCk
13-06-07, 12:35
Njeriu ne katun munet me u vendos veq pej dashnise madhe qe ka ndaj dikujna, se tybe, ne katun asht jeta me qera, shitore e super markete atje nuk ka, per ni pal qorap duhet kerit me i grah :biggrin:

hahahaahahh Shqiptare ani moj per ni nevoj mat voglen me llokall e drejt e n“sheher haahahahahahaahhaha (kuku sa mka mar malli me udhtu me autobus ne kosov :frown:

Shqiptare
13-06-07, 12:38
hahahaahahh Shqiptare ani moj per ni nevoj mat voglen me llokall e drejt e n“sheher haahahahahahaahhaha (kuku sa mka mar malli me udhtu me autobus ne kosov :frown:

Ani ne sheher kur te udhtosh ki qka me pa, po ne katune me udhtu veq barin e sheh edhe dhent tuj kullot:biggrin:

Dreni30
13-06-07, 12:40
Cka po zihet ketu ne katund edhe ne sheher bre se nuk po e di, hahahahaahahahaahhahahahahahahahhahaah

Elina
13-06-07, 12:41
Ani ne sheher kur te udhtosh ki qka me pa, po ne katune me udhtu veq barin e sheh edhe dhent tuj kullot:biggrin:


Oj Shqipeeeeeee, po a po e sheh qe gjelberimi po shkon flake ...edhe ketu ne forum mos me i pa katrotat e gjelbert po ankohen menjehere...:biggrin:

Pra me fshat nuk ka valla...:tongue:

Dreni30
13-06-07, 12:43
Oj Shqipeeeeeee, po a po e sheh qe gjelberimi po shkon flake ...edhe ketu ne forum mos me i pa katrotat e gjelbert po ankohen menjehere...:biggrin:

Pra me fshat nuk ka valla...:tongue:

Ma bre Elina mos me livdo shume se valla jam nga fshati. hahahahahahaahahha

Shqiptare
13-06-07, 12:44
Katuni e ka veq ni te mire, AJRIN e paster, kurgja tjeter hiq. :biggrin:

Elina
13-06-07, 12:48
Ma bre Elina mos me livdo shume se valla jam nga fshati. hahahahahahaahahha


Po bash mire qe je nga fshati...te kam verejte qe nuk po ankohesh prej kartonave te kuq,e ke gjelberim gjethmone...:biggrin:

Dreni30
13-06-07, 13:00
Po bash mire qe je nga fshati...te kam verejte qe nuk po ankohesh prej kartonave te kuq,e ke gjelberim gjethmone...:biggrin:

hhahahahahahahahaahhaah po valla vetem edhe kur te jap vetem gjelbrim se e dua shume natyren. hahahahahhahahahaahah

aLbaChiCk
13-06-07, 13:02
Oj Shqipeeeeeee, po a po e sheh qe gjelberimi po shkon flake ...edhe ketu ne forum mos me i pa katrotat e gjelbert po ankohen menjehere...:biggrin:

Pra me fshat nuk ka valla...:tongue:

hahahahahahahaahahahah Elina

Shqiptare
13-06-07, 13:05
Po a veq une e shehrit kokam a? :rolleyes: :frown:

aLbaChiCk
13-06-07, 13:07
Po a veq une e shehrit kokam a? :rolleyes: :frown:

Shqiptare un e shehrit jam ama me pelqen katuni ma shum hahhaha

Dreni30
13-06-07, 13:10
Shqiptare un e shehrit jam ama me pelqen katuni ma shum hahhaha

Nuk e ke edhe gabim se ne karun te knaqet shpirti e te freskohet zemra aty qy. hahahahahaahah

Shqiptare
13-06-07, 13:10
Shqiptare un e shehrit jam ama me pelqen katuni ma shum hahhaha

Alba, ti ma veq munet me u konsideru se je e katunit masi s'pi del zot shehrit :biggrin:

Shqiptare
13-06-07, 13:11
Qy, o jo, sun ma bani menjen edhe mue me than se katuni osht ma i mire se shehri!:biggrin:

Elina
13-06-07, 13:11
Po a veq une e shehrit kokam a? :rolleyes: :frown:

Po me duket se po hahahhahahhahahhaha,,, edhe veq ti je kah e pranon, se na tjeret po kshyrim me e laramu punen...:biggrin: Qe une pershembull une po mundohem me i ike pyetjeve ,mos po zbulohem kah se cka jam :tongue:

Shqiptare
13-06-07, 13:13
Po me duket se po hahahhahahhahahhaha,,, edhe veq ti je kah e pranon, se na tjeret po kshyrim me e laramu punen...:biggrin: Qe une pershembull une po mundohem me i ike pyetjeve ,mos po zbulohem kah se cka jam :tongue:

Ti je zbulu moj, a harove a? :biggrin:

aLbaChiCk
13-06-07, 13:15
Alba, ti ma veq munet me u konsideru se je e katunit masi s'pi del zot shehrit :biggrin:

hahahaahahahahahahaha Shqiptare

Elina
13-06-07, 13:15
Ti je zbulu moj, a harove a? :biggrin:

JO moj nuk e harrova,,, ama e laramova pak punen hahahhahahah

Paradox_13
13-06-07, 13:23
Qysh po i sho ksajde ma mire me qen prej katunit te urbanizuar......

Elina
13-06-07, 13:25
Qysh po i sho ksajde ma mire me qen prej katunit te urbanizuar......Tybe shpesh ndegjoj per qytetin tim qe thojne eshte katundi me i madh ne Kosove...:biggrin:

Paradox_13
13-06-07, 13:29
Tybe shpesh ndegjoj per qytetin tim qe thojne eshte katundi me i madh ne Kosove...:biggrin:

Kunderthenje e plot me ate qfar degjoj une,se katuni jem eshte fshati me i vogel megjithat me i urbenizuar ne Kosov.......

Shqiptare
13-06-07, 13:30
Ju folni sa te folni, apet po sillni edhe po e permendni shehrin, jo sheher i vogel katuni juj e jo i urbanizum katuni juj, merre kah ta marresh katuni o katun e shehri osht sheher :biggrin:

Paradox_13
13-06-07, 13:33
Ju folni sa te folni, apet po sillni edhe po e permendni shehrin, jo sheher i vogel katuni juj e jo i urbanizum katuni juj, merre kah ta marresh katuni o katun e shehri osht sheher :biggrin:

Kush tha se shehri nuk ashte sheher,larg saj veq katuni i urbanizum ani edhe i vogel eshte fshat me gjitha te mirat....ahaha

Elina
13-06-07, 13:41
Kunderthenje e plot me ate qfar degjoj une,se katuni jem eshte fshati me i vogel megjithat me i urbenizuar ne Kosov.......


Per mendim timin,po flas per Prishtinen e pasluftes, ka nderru shume... Nganjehere te haset mendja qe me mire me e pas shtepine dikund ne periferi te qytetit,,, ose dikund ne ndonje fshat te qete sesa ne nje qytet te sterngarkuar...

Paradox_13
13-06-07, 13:48
Per mendim timin,po flas per Prishtinen e pasluftes, ka nderru shume... Nganjehere te haset mendja qe me mire me e pas shtepine dikund ne periferi te qytetit,,, ose dikund ne ndonje fshat te qete sesa ne nje qytet te sterngarkuar...

Te jap shume te drejt duke pat parasysh se kush migroi neper te gjitha qytet e Kosoves pas lufte,duke shendrru ato ne fshatra te medha .....

Elina
13-06-07, 13:55
http://www.youtube.com/watch?v=YmBGuKOg8us

Shqiptare
13-06-07, 13:56
Qetu ua jap doren edhe une se keni shume te drejte, me hik njeri prej kallaballeku eshte arsyetim bukur i mire me jetu ne katun, ne netyre te paster e te bukur :smile:

Shqiptare
13-06-07, 13:58
http://www.youtube.com/watch?v=YmBGuKOg8us

E diskoja veq ne sheher osht, ne katun jo :biggrin:

Elina
13-06-07, 14:02
E diskoja veq ne sheher osht, ne katun jo :biggrin:


Ncuk... ka edhe ne katund...:biggrin:

Paradox_13
13-06-07, 14:03
E diskoja veq ne sheher osht, ne katun jo :biggrin:

Na ishte dikur.............

13-06-07, 14:03
po walla te lame e kena bo ni disko t'fort
aty te stroklla e arushes :D:D:D:D

Arkza
13-06-07, 14:03
Katunare bile edhe Katunare e madhe jam :biggrin:

Shqiptare
13-06-07, 14:11
Na ishte dikur.............

hahaha, e tash qa paska , a disko neper katun a? Kuku, une tuj nejt tan kohen ne sheher s'e paskam dit se bota ndryshon perdite :biggrin:

Paradox_13
13-06-07, 14:19
hahaha, e tash qa paska , a disko neper katun a? Kuku, une tuj nejt tan kohen ne sheher s'e paskam dit se bota ndryshon perdite :biggrin:

Mos u befasove rastesisht,....gjithqka po ec me kohen....

Shqiptare
13-06-07, 14:53
Mos u befasove rastesisht,....gjithqka po ec me kohen....

Jo, po ec, po ec, po mue me erdh keq se nita qe edhe katuni po u prishka si shehri kadal dale....:biggrin:

RiannA
13-06-07, 14:58
Katunare e prapametun deri npik tfundit hahahahaa

Murgesha
13-06-07, 15:00
Katunare e prapametun deri npik tfundit hahahahaa

Aso e pagdhendun fare nga dalta e qytetėrimit a????

Shqiptare
13-06-07, 15:00
Mire se erdhe oj katunare, kah ishe humb moj ti, neper fusha a?:biggrin:

Shqiptare
13-06-07, 15:01
Aso e pagdhendun fare nga dalta e qytetėrimit a????

Yyyy, erdh sheherlika, shuj se mu ba ni shoqe :biggrin:

vjeshta
13-06-07, 15:02
Me dy kultura.

Murgesha
13-06-07, 15:03
Yyyy, erdh sheherlika, shuj se mu ba ni shoqe :biggrin:

Cila ke ajo sheherlike oj Shqiptare??

Ishalla ske mendu pėr mua se ende balta e opingave katundare qė i kam nė tavan tė shpisė nuk ėshtė tha hahahahaahahahahaaaaaa

Shqiptare
13-06-07, 15:03
Me dy kultura.

Vjeshta, thuje troq, se me dy nuk ka. Ose njanen e ki ose tjetren. Po kallxona qat te perjetshmen qka e ki- a je katunare a je sheherli? :biggrin:

Murgesha
13-06-07, 15:03
Me dy kultura.

Ruaju se mos po tė grinden kulturat mes vete hahaahhahahahaa

e_martumja
13-06-07, 15:05
Me dy kultura. si duket nga nje qytez nga qenka vjeshta :biggrin:

Shqiptare
13-06-07, 15:05
Cila ke ajo sheherlike oj Shqiptare??

Ishalla ske mendu pėr mua se ende balta e opingave katundare qė i kam nė tavan tė shpisė nuk ėshtė tha hahahahaahahahahaaaaaa

Murgeshe, per ty moj e pata, Qyyy, mos um korit ej. Sa per opinga, te tan i kem rujt do neper tavan a neper shpi, veq me kallxu se tan e kem ranjen prej katuni e s'jem has sheherli :biggrin: