PDA

View Full Version : Gjithmon do tė jeni ne zemrat tona o Dėshmor tė Kombit


uck_aksh
13-06-07, 17:03
Rreth flamurit,te pėrbashkuar
Me njė dėshirė dhe njė qėllim,
Tė gjithė atje duke iu betuar,
Tė lidhim besėn pėr shpėtim.
Prej lufte veē ai largohet,
Qė ėshtė lindur tradhėtor,
Kush ėshtė burrė nuk frikėsohet,
Po vdes, po vdes si njė dėshmor

http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/103.jpg


http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/98.jpg

http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/100.jpg

uck_aksh
13-06-07, 17:05
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/97.jpg
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/96.jpg
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/106.jpg

Pupi
13-06-07, 18:32
LAVDI.....

rilinda
14-06-07, 20:55
"Liria i ka rrėnjėt nė gjak
po tė jemi tė bashkuar
ėshtė bėrė Shqipėria."


"Bima zbukurohet me lule,
njeriu me mend,
populli me kulturė, nėna me fėmijė,
e arsimi me dituri."


"Lirinė nuk e meritojnė qyqarėt,
as frikacakėt,
kush nuk derdh njė pikė gjak
pėr tokė tė vet,
kush nuk jep asnjė qindarkė pėr tė,
ai s'ka tė drejtė as tė varroset nė tė."


"Ēlirimi i atdheut ėshtė obligim
jo vetėm ndaj tė gjallėve,
por edhe ndaj tė vdekurve."

(Janė kėto disa thėnie tė dėshmorit Xhemajli Berisha, nė ditarin e tij tė jetės)