PDA

View Full Version : Si ti hek disa programe


dexter
23-06-07, 00:53
Pershendetje kush nga ju mund te me tregoj si mund ti hek disa programe qe kur shkoj ti deinstaloj pra tua bej unistall per shkak qe kan disa probleme nuk heken fare , pra ka ndokush ndonje program apo ide si ti hek keta dhe ku eshte problemi qe s hiqen per qfar arsye klm ..

kener
23-06-07, 02:39
Tung.Duhesh te telefonosh ne qendren e vidofsit apo ne qendren e atij programi qe nuk te hiqet nga pc dhe atje i merr instruksionet per deinstalim.Ket problem kam pasur edhe une .Tung

Zero Cool
25-06-07, 02:11
aghaghghahgaghahgaghaghgha kener shuj se pot nin najkush ahahahahah...
dexter, jan 100 menyra me deintsalu programet e panevojshme, me se miri eshte nepermjer registery key, por pasi qe kjo menyre eshte e veshtire per ty dhe per ata qe nuk kan dije te duhur atehere qe se si: gjeje qet program dhe deinstalo qka ta don zemra edhe windowsin nesse don ;)

File MonsterZC

dexter
25-06-07, 02:40
ahaahahahhahahh more zero cool i qart je boll po menoj ne ate kuptimin e mir , sa i perket programit e mora veq sa me me kry pun se ish me pages me license trial pra le te rri te une derisa te ka afat per ni muaj a sa ka dhe me beri pun mir , aki far ideje si kisha mundur me mar naj qysh pa pages pra me download prej neti free lhehheh qfar mendon klm me te mira

Zero Cool
25-06-07, 03:08
ahaahahahhahahh more zero cool i qart je boll po menoj ne ate kuptimin e mir , sa i perket programit e mora veq sa me me kry pun se ish me pages me license trial pra le te rri te une derisa te ka afat per ni muaj a sa ka dhe me beri pun mir , aki far ideje si kisha mundur me mar naj qysh pa pages pra me download prej neti free lhehheh qfar mendon klm me te mira
Lype crack , ne google e gjon boll :biggrin:

uck_aksh
25-06-07, 14:55
Tung.Duhesh te telefonosh ne qendren e vidofsit apo ne qendren e atij programi qe nuk te hiqet nga pc dhe atje i merr instruksionet per deinstalim.Ket problem kam pasur edhe une .Tung


qka te instalon ti vet mundesh edhe vet me ba unstall ose me shly at program qka nuk te nevojitet ja disa foto si mundesh me shly ose me ba unstall
nje ndim e vogel nga uck_aksh


http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/a1.jpg
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/a2.jpg
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/a3.jpg

Zero Cool
25-06-07, 14:58
\


ahahahhahahaha uck_aksh nuk mundesh krejt po nejse flm qe u inkuadrove.

Artisti
25-06-07, 17:37
Jo krejt po Krejt² mundesh mi fshi, edhe preferohet qe qdo program qe e instalon, nese nuk ke nevoje me per te ta deinstalosh dhe te hysh ne Registry key, per ta fshire perfundimisht, sepse te dhenat e vogla mbesin ne RK nga qdo program, dikur behen shume.

.

Zero Cool
25-06-07, 19:57
Jo krejt po Krejt² mundesh mi fshi, edhe preferohet qe qdo program qe e instalon, nese nuk ke nevoje me per te ta deinstalosh dhe te hysh ne Registry key, per ta fshire perfundimisht, sepse te dhenat e vogla mbesin ne RK nga qdo program, dikur behen shume.

.

ahahahah artisti, mos em shtin tash me spjegu kete pune holle e gjate, qe shkurtimisht. Nese SO eshte nga Microsoft kurse programi te cilin don ta shlyesh nuk ka pasur .msi file gjate instalimit (dmth edhe instalimi nuk eshte ashtu si je mesuar ti vetem me kliku ne setup.......), atehere ne menyren se si e ka spjeguar uck_aksh nuk mund te deinstalohet (hajt provoje ta instalosh DEEP FREEZE psh). Ne keso raste e perdore ate qe te thash une (File Monster) dhe suksesi eshte i 100% .


ZC

Artisti
25-06-07, 21:49
ahahahah artisti, mos em shtin tash me spjegu kete pune holle e gjate, qe shkurtimisht. Nese SO eshte nga Microsoft kurse programi te cilin don ta shlyesh nuk ka pasur .msi file gjate instalimit (dmth edhe instalimi nuk eshte ashtu si je mesuar ti vetem me kliku ne setup.......), atehere ne menyren se si e ka spjeguar uck_aksh nuk mund te deinstalohet (hajt provoje ta instalosh DEEP FREEZE psh). Ne keso raste e perdore ate qe te thash une (File Monster) dhe suksesi eshte i 100% .


ZCHahahahaha ZC, a je si je burre i forteeeeeeeeeeee.

Po jo si jam mesue une, se une dy lidhje si kam me PC a me RK a me File Monster, hiq nuk di .

Qofte ai nga MC apo jo, mendja ime i fshin krejt, une jo :biggrin: .


I thjeshti

Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)

pirro
25-06-07, 23:09
zero cool

windows Genuine Advantage

Qyky asht ni program qe me ka met ne komp.edhe dreq se e hek nuk ka, e kom provu edhe ma heret me ate metoden e UCK AKSH po nuk rezulton qe osht aty hiq. a ka naj menyr me e hek a jo.Ma von te pershendes pasi te ma kthesh pergjigjen hahahah

Fshatari
26-06-07, 11:19
zero cool

windows Genuine Advantage

Qyky asht ni program qe me ka met ne komp.edhe dreq se e hek nuk ka, e kom provu edhe ma heret me ate metoden e UCK AKSH po nuk rezulton qe osht aty hiq. a ka naj menyr me e hek a jo.Ma von te pershendes pasi te ma kthesh pergjigjen hahahah
Pse po don me hjek Genuine-in ! Po ai nuk pengon kurgjo hiē. Nėse ke nji "licence" tė windows-it falso, atėherė duhet ta suprimosh se nuk tė le rehat.
Nėse suprimon atė prog nuk do tė kesh ma mundėsi tė instalosh versionet e fundit tė psh: window media player 11 ose Internet explorer 7, e prodhime tjera tė windows corporation-it.
Pźrndryshe ekzistojnė disa programe falas (kėrko nė google...) qė e pastrojnė kompjuterin prej spijunit shum efikas : windows Genuine Advantage!
Do t'i komunikoj adresat pak ma vonė se po e shoh se tu paska bo "halė" nė sy ky farė genuini i pa advantage hiē!
Tė pėrshendet, Fshatari

Fshatari
26-06-07, 11:35
Anglisht :http://www.softpedia.com/progDownload/RemoveWGA-Download-42782.html
Frėngjisht :http://www.clubic.com/telecharger-fiche21437-removewga.html
Programi quhet thjesht removewga.exe.
Boja nji save registrit tė windows-it para se tė pėrdorėsh removewga sepse mund ta destabilizojė krejt sistemin e kompjuterit!
Ndoshta zero-Cooli ka ndonji ide ma tė mirė!
Tung, fshatari

Zero Cool
26-06-07, 18:12
zero cool

windows Genuine Advantage

Qyky asht ni program qe me ka met ne komp.edhe dreq se e hek nuk ka, e kom provu edhe ma heret me ate metoden e UCK AKSH po nuk rezulton qe osht aty hiq. a ka naj menyr me e hek a jo.Ma von te pershendes pasi te ma kthesh pergjigjen hahahahWindows XP si dhe Windows Vista jane plot "shipjuna", te cilet e informojne Microsoftin per shume gjera qe ndodhin ne PC tuaj. Ka shume programe per parandalimin e tyre, por une e preferoj kete : xp antispy.

Te kjo faqe mund te gjeni verzione te ndryshme te xp antispy duke perfshi edhe antispy per Windows Vista.

Shkarko verzionin qe don:

http://www.xp-antispy.org/ (http://www.xp-antispy.org/)ZC

uck_aksh
28-06-07, 02:07
ahahahah artisti, mos em shtin tash me spjegu kete pune holle e gjate, qe shkurtimisht. Nese SO eshte nga Microsoft kurse programi te cilin don ta shlyesh nuk ka pasur .msi file gjate instalimit (dmth edhe instalimi nuk eshte ashtu si je mesuar ti vetem me kliku ne setup.......), atehere ne menyren se si e ka spjeguar uck_aksh nuk mund te deinstalohet (hajt provoje ta instalosh DEEP FREEZE psh). Ne keso raste e perdore ate qe te thash une (File Monster) dhe suksesi eshte i 100% .


ZC
Fshihet edhe DEEP GREEZE zero cool nese un e instaloj DEEP FREEZE duhet ta dish paswordin edhe vetem e jep paswordin i le hapur DEEP FREEEN e ristarton pc edhe mundesh me shly edhe ket program prej vitit 5004 e deri ne vitin 2006 kam pas internet caffe edhe qdo pc dihet perveq njeres pc qe kam kontrolluar nuk e ka pas ket program edhe DEEP FREEZE nuk e perdor kush perveq internet caffev ma merr mendja qka di un me ket mendje te budallaft edhe nese nuk arrish me shly ndonje program ateher mos me thirr windowsin ma let e ke e ban format pc ok zero cool mendoj keshtu se e kam provuar se kam punuar me ket DEEp FREEZE edhe me TINA SOFT 2 vite nuk po them qe jam i menqur se tisha qen i menqur nuk ma merr menja qe isha kan rrogtar i zvicrranit po isha kan me naj zyre tuj punu me pc

GJITHQKA ESHT E MUNDUR

Sy_kaltra
21-07-07, 11:54
Pershendetje..
Krejt ato opsionet ma lart ne foto i kame provu mirpo disa nga dosjet nuk po behen delit,,mbi te gjitha Hardware u mbush full ,,mirpo tash e kam zbraze me duket ....Por problemi qendron se ase Msn e windows dmth e vet programit nuk po funksionon,por as nje msn tjeter qfare do qe mar nga google...
E kam bė edhe Windows Installation por i njejti problem me Msn por edhe me dosjet e vjetra :redface:

Zero Cool
21-07-07, 12:29
zero cool

windows Genuine Advantage

Qyky asht ni program qe me ka met ne komp.edhe dreq se e hek nuk ka, e kom provu edhe ma heret me ate metoden e UCK AKSH po nuk rezulton qe osht aty hiq. a ka naj menyr me e hek a jo.Ma von te pershendes pasi te ma kthesh pergjigjen hahahahpirro von e paskna pa postimin tend me fal, per kete pytje qe ke bere ti jane ma se paku nja 10-15 zgjidhje, metoda. Une do te tregoj ketu vetem njeren dhe besoj qe ke me pas sukses.
Fillimisht me trego, nese te del perafersisht keshtu si ne foto:http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/film/wga-notification1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/film/wga-notification2.jpghttp://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/film/wga-notification3.jpg

Nese po atehere te preferoj kete menyre:

1.Startoje Windows Task Manager (CTRL + ALT + DEL).
2.Shuke wgatray.exe procesin ne Task Manager.
3.Restarto PC ne Safe Mode.
4.Fshije (Delete) WgaTray.exe nga c:\Windows\System32.
5.Fshije (Delete) WgaTray.exe nga c:\Windows\System32\dllcache.
6.Starto RegEdit(startpastaj run pastaj regedit pastaj ok).
7.Gjeje kete qeles: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Notify.
8.Fshije kete folder ‘WgaLogon’ (dhe te gjitha qka ka brenda tij).
9.Ristarto PC.

Verejtje: Ka mundesi qe prap te pyet windowsi me instalu "WGA Notifications", natyrisht mos e instalo ma.

Sukses .
ZC

Zero Cool
21-07-07, 15:37
Pershendetje..
Krejt ato opsionet ma lart ne foto i kame provu mirpo disa nga dosjet nuk po behen delit,,mbi te gjitha Hardware u mbush full ,,mirpo tash e kam zbraze me duket ....Por problemi qendron se ase Msn e windows dmth e vet programit nuk po funksionon,por as nje msn tjeter qfare do qe mar nga google...
E kam bė edhe Windows Installation por i njejti problem me Msn por edhe me dosjet e vjetra :redface:
sy kaltra me ty e kam lehte masi jeton ne Holand qe po te tregoj ½ Holandisht:

Kliko te start, gjeje deze computer, kliko me te djathten e mausit mbi deze computer dhe pastaj ne fund eigenschappen.
Tash te hapet nje dritare e vogel (systeemeigenschappen)edhe gjeje tablad Geavanceerd. Kliko aty dhe tash e sheh menihere ma posht Prestaties (visuele effecten, processorgebruik, geheugengebruik en virtuel geheugen.), aty kliko te instellingen.
Hapet nje dritare tjeter me visuele effecten por ti prap kliko te geavanceerd.
Tash gati te fundi e ke ???MB dhe nje knopje wijzigen, kliko te wijzigen dhe hapet dritarja e trete ma e vogel (virtueel geheugen). Ketu tash ndryshoje te beginngroote dhe bane aq sa te shkrun pak ma posht te Aanbevolen. Pastaj kliko te instellen pastaj OK , dritaren tjeter prap OK, dhe dritaren e fundit prap OK (nese ke mundesi me kliku te Toepassen klio e pastaj OK).
Tani ristartoje PC dhe provo me instalu msn qysh te thash nga www.msn.com (http://www.msn.com/) verzionin msn live.ZC

Sy_kaltra
21-07-07, 15:44
Faleminderi per ndihmen gjithqka u rregullu sa i perket msn...
Problemi tjeter tashe se ahhahaha

yllbardh
22-07-07, 14:23
zero cool

windows Genuine Advantage

Qyky asht ni program qe me ka met ne komp.edhe dreq se e hek nuk ka, e kom provu edhe ma heret me ate metoden e UCK AKSH po nuk rezulton qe osht aty hiq. a ka naj menyr me e hek a jo.Ma von te pershendes pasi te ma kthesh pergjigjen hahahah

Ashtu si tha edhe Zero_Cool ka mėnyra t'ndryshme tė zgjedhjes sė porblemtit tėnd....
Kjo mė poshtė mė duket si mėnyra mė e leht.
Kėrko file'n me emėr: "Windows[1][1].Genuine.Advantage.Validation.v1.5.512.0" ose, ose, qė ma jap munėsin mundem edhe me t'a dėrgue kėté nėpėrmes e-mail.
Pėr t'a hapur kėtė file duhet t'a kesh "WinRar" programin dhe pastaj vetėm i pėrcjell instruksionet nė ".txt" file dhe me ristartim problemi yt zgjidhet.

Tung

yllbardh
22-07-07, 18:40
Pershendetje..
Krejt ato opsionet ma lart ne foto i kame provu mirpo disa nga dosjet nuk po behen delit,,mbi te gjitha Hardware u mbush full ,,mirpo tash e kam zbraze me duket ....Por problemi qendron se ase Msn e windows dmth e vet programit nuk po funksionon,por as nje msn tjeter qfare do qe mar nga google...
E kam bė edhe Windows Installation por i njejti problem me Msn por edhe me dosjet e vjetra :redface:
qė ke problem me dosje tė vjetėra, tė cilat nuk mundė t'i shlyesh atėher ristarto Pc dhe hape nė nė DOS vetėm me commandcontrol. aty mundė tė pėrdorni komando si kjo e mė poshtmja:
P.sh. kur doni t'a hjekni dosjen Lojėra nga Games
C:\Games\ rem C:\Games\Lojėra;

ose kur doni tė shlyeni pėrmbajtjen e njė dosje mundė edhe tė pėrdoret komandoja:

rem *.*

Shpresoj se kjo do t'iu ndihmoj me problemin e dosjeve.

Pėrshėndetje

Sy_kaltra
22-07-07, 19:37
qė ke problem me dosje tė vjetėra, tė cilat nuk mundė t'i shlyesh atėher ristarto Pc dhe hape nė nė DOS vetėm me commandcontrol. aty mundė tė pėrdorni komando si kjo e mė poshtmja:
P.sh. kur doni t'a hjekni dosjen Lojėra nga Games
C:\Games\ rem C:\Games\Lojėra;

ose kur doni tė shlyeni pėrmbajtjen e njė dosje mundė edhe tė pėrdoret komandoja:

rem *.*

Shpresoj se kjo do t'iu ndihmoj me problemin e dosjeve.

Pėrshėndetje

Faleminderit shume yllbardh e rregullova te terin ket problem veq se nuk ishte e mundur te fshihen dosjet ne as nje menyre perveq me nje program qe ma dergoi ZC ,megjithate e formatizova pc sot dhe mendoje se u be sikur ase nje her me pare...
Flm shume.....
Edhe nga ZC faleminderit shume...

rilinda
23-07-07, 21:56
Nese po atehere te preferoj kete menyre:

1.Startoje Windows Task Manager (CTRL + ALT + DEL).
2.Shuke wgatray.exe procesin ne Task Manager.
3.Restarto PC ne Safe Mode.
4.Fshije (Delete) WgaTray.exe nga c:\Windows\System32.
5.Fshije (Delete) WgaTray.exe nga c:\Windows\System32\dllcache.
6.Starto RegEdit(startpastaj run pastaj regedit pastaj ok).
7.Gjeje kete qeles: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Notify.
8.Fshije kete folder ‘WgaLogon’ (dhe te gjitha qka ka brenda tij).
9.Ristarto PC.

Verejtje: Ka mundesi qe prap te pyet windowsi me instalu "WGA Notifications", natyrisht mos e instalo ma.

Sukses .
ZC

ZC, mundėsisht naj mėnyrė tjetėr se qekjo nuk po m'bon mu. sa her po ja boj end process, po hiqet niher e po del prap...

Zero Cool
24-07-07, 11:53
Fillimisht dua te them qe keto gjera jan ilegale dhe ne webfaqe nuk mesoj njerezit per tu bere hackera apo per te instaluar programe ilegal. Ne kete rast edhe vet Microsoft ka dhene mundesine per te bere "disable" Microsoft Windows Genuine Advantage Notifications. Per kete aresyje edhe po e shkruaj edhe nje menyre tjeter, ose te jem ma i sakt po jua jap linkun e Microsoftit ku eshte e pershkraur procedura ne detale.

Disable Microsoft Windows Genuine Advantage Notifications (http://support.microsoft.com/?scid=kb;en-us;921914)


PS: Nese edhe pas kesaj nuk keni sukses, me lajmeroni ne MP dhe jua jap programet e nevojshme por gjithnje duke thene qe kjo eshte ilegale dhe qe pergjegjesia eshte e juja.
Flm per mirekuptim.


ZC

yllbardh
24-07-07, 22:23
ZC, mundėsisht naj mėnyrė tjetėr se qekjo nuk po m'bon mu. sa her po ja boj end process, po hiqet niher e po del prap...

Rilinda nėse ende nuk e keni zgjedhur problemin nė fjalė dėrgoma njė mesazhė ku mas jepni mundėsin me u'a dėrgue filin tė cilin edhe e kam cekur mė herėt. T'a zgjedhė problemin mbrenda 0,00002 sec.