PDA

View Full Version : Adrenalina


Luana
03-07-07, 15:31
Nje mire se ardhje ne pallatin ton te Dardanis , te pershendes dhe te uroj fat e lumturi ne mesin ton ....

Luanesha e msheft :biggrin:

Zero Cool
03-07-07, 15:43
Adrenalina, mire se vjen (http://smg.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/flowers/?action=view&current=rosse.gif)

niemand
03-07-07, 15:48
ciao Adrenaline .. seee mezi e shkruajta kete emer lol

Uroj te ja kaloni sa me mire ketu mesin ton

niemand

Preshevar
03-07-07, 16:49
Mir se vini Adrenalina,. shpresoj qe t'ja kaloni Mirė nė mesin e Dardan'live

Tungat nga >Preshevari

Adrenalina
03-07-07, 17:26
Nje mire se ardhje ne pallatin ton te Dardanis , te pershendes dhe te uroj fat e lumturi ne mesin ton ....

Luanesha e msheft :biggrin:

Wowowowo luana, nje her te pershendes shume dhe te faleminderoj per nje ode te bukur qe ma paske hap ne pallatin ROMAN ku munden te me urojn shoqria dardane.....
Megjithate po me merka nje kohe te madhe kjo ode qe tua kthej te gjithve pergjigjejt, se adrenalines nuk i premton edhe aq koh per dardanin.

Te uroj gjithashtu luanesha e msheft qe fati dhe lumturia qofshin gjithmon me ju ashtu edhe ne shoqrin ton....

Adrenalina
03-07-07, 17:37
Adrenalina, mire se vjen (http://smg.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/flowers/?action=view&current=rosse.gif)

Njeher je i pershendetur nga adrenalina zero cool, dhe te them te drejten me befasove me ket drandafil te bukur dhe mire se ju gjeta ne oden time!

Adrenalina
03-07-07, 17:41
ciao Adrenaline .. seee mezi e shkruajta kete emer lol

Uroj te ja kaloni sa me mire ketu mesin ton

niemand


hahahaa ski faj se emri pak sa i gjat, po me rendesi koka se paske shkrujt pa gabim qe te mos ngatrohet hahahhaaha

Flm shume per urimet tua gjithashtu je i pershendetur nga une lol!

Adrenalina
03-07-07, 17:45
Mir se vini Adrenalina,. shpresoj qe t'ja kaloni Mirė nė mesin e Dardan'live

Tungat nga >Preshevari

Pershendetje preshevar dhe mire se ju gjeta ne oden time, tung

Paradox_13
03-07-07, 17:57
Me lejoni qe edhe une tu bashkangjitem pershendetjeve paraprake duke ju deshiru mireseardhje dhe qaste te kendeshme pran sofres se madhe Dardane.
Me respekt Paradoxi_13

uck_aksh
03-07-07, 18:02
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/andrelina.jpg

aLbaChiCk
03-07-07, 18:04
Qaste te kendshme ne Dardania Adrenalina

http://i198.photobucket.com/albums/aa149/ponny_22/i48268149_8734_2.gif

Adrenalina
03-07-07, 18:18
Me lejoni qe edhe une tu bashkangjitem pershendetjeve paraprake duke ju deshiru mireseardhje dhe qaste te kendeshme pran sofres se madhe Dardane.
Me respekt Paradoxi_13


Te faleminderit shume per pershendetjet tua i nderuari paradoxx...
Pa diskutim se te gjith shoqria mund te me pershendesin ne oden tim dardane, gjithashtu edhe une ju uroj argetim te kendshem.

Adrenalina
03-07-07, 18:21
Qaste te kendshme ne Dardania Adrenalina

http://i198.photobucket.com/albums/aa149/ponny_22/i48268149_8734_2.gif

Flm bukuroshe, gjithashtu edhe une te uroj knaqsi ne dardani

SANTANA-29
03-07-07, 18:23
http://meguicabrera.blogia.com/upload/gato.JPG
MIR SE NA ERDHE ADRENALINA,,,,,,,,

Adrenalina
03-07-07, 18:32
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/andrelina.jpg


Awawawa uck mire se te gjeta, qfar suprize me paske sjelle sod ne oden time...
Gjithashtu te pershendes shume dhe te uroj argetim te kendshem ne shoqrin ton.

Me respekt nga Adrenalina

instruktori
03-07-07, 20:33
Nje mire se ardhje ne pallatin ton te Dardanis , te pershendes dhe te uroj fat e lumturi ne mesin ton ....

Luanesha e msheft :biggrin:


Me knaqesin ma te madhe qe kam i deshiroj mireseardhej ne mesin tone Adrenalines
Uroj qe te kalojm mire se bashku

Me shume respekt per ju

Instruktori

Adrenalina
03-07-07, 20:49
http://meguicabrera.blogia.com/upload/gato.JPG
MIR SE NA ERDHE ADRENALINA,,,,,,,,


O mir se ju gjeta SANTANA ..!

Luana
03-07-07, 20:52
Evvvvvv qfar fati , Oda e jote filloj te shendrit nga anetaret e dashur te Dardanis , mbrenda 1 ore u ban dy faqe ......I'd like to offer sincere thanks and congrats .....!!!!!!


Best wishes from me...:wink:

instruktori
03-07-07, 20:56
Evvvvvv qfar fati , Oda e jote filloj te shendrit nga anetaret e dashur te Dardanis , mbrenda 1 ore u ban dy faqe ......I'd like to offer sincere thanks and congrats .....!!!!!!


Best wishes from me...:wink:


OOOOOOOOOO Luana po ju e filluat e para qe te shkruni ne kete Ode.
Nje gje duhet ta dini ju dhe te tjeret
Ju jeni e madhja LUANA

respekt per ju

Instruktori

Adrenalina
03-07-07, 21:12
Me knaqesin ma te madhe qe kam i deshiroj mireseardhej ne mesin tone Adrenalines
Uroj qe te kalojm mire se bashku

Me shume respekt per ju

Instruktori


Mire se ju gjeta i nderuari instruktor, me te vertet e ndjej veten shume te lumtur ne nje shoqri kaq te madhe dhe rrespektuar si ju, per fillim po habitem me te gjith dhe shoqrusen te par luaneshen...
Ju uroj gjith te mirat ne jet ashtu edhe ne mesin e shoqris ton.

Ju falenderon me shume respekt adrenalina

Adrenalina
03-07-07, 21:24
Evvvvvv qfar fati , Oda e jote filloj te shendrit nga anetaret e dashur te Dardanis , mbrenda 1 ore u ban dy faqe ......I'd like to offer sincere thanks and congrats .....!!!!!!


Best wishes from me...:wink:


Evvvvvv bre ja nisi me gjelozu zonja luanesh hehhhehe spo muj me e besu as une se qfar fati i mire po me perciell per 1 ore mu mbush oda plot musafir saqe spo muj te gjith me i pershendet!

Flm per urim bukuroshe

instruktori
03-07-07, 21:33
Evvvvvv bre ja nisi me gjelozu zonja luanesh hehhhehe spo muj me e besu as une se qfar fati i mire po me perciell per 1 ore mu mbush oda plot musafir saqe spo muj te gjith me i pershendet!

Flm per urim bukuroshe


Jo Luana nuk eshte gjeloze

Por kjo me disa te tjer e mbajn te gjall kete forum

te gjith i pershendes

Adrenalina
03-07-07, 21:37
Jo Luana nuk eshte gjeloze

Por kjo me disa te tjer e mbajn te gjall kete forum

te gjith i pershendes

Hahaha bera pak shaka se e di se Luanesha eshte e gjall!

Shqiptare
04-07-07, 12:29
Dite te bukur e te mbare,

Shqipja :smile:

Adrenalina
04-07-07, 12:39
Dite te bukur e te mbare,

Shqipja :smile:

Flm shume edhe mir se te gjeta Shqipe, te uroj edhe une ty nje dite te mbar.

Tung

Naki
04-07-07, 20:37
Adrenalina,mirė se ju gjejė nė oden tuajė,tani tė ndertuar aq bukur nga shoqėria dardanas.
Ju dėshirojė ēaste tė mira nė mesin tonė!

Tani nuk do tė kemi frigė qė plogėshtija dhe dembelia do tė na ngulfatė,adrenalina ėshtė ajo qė na mbanė vitalė.
Sjella nė oden tuajė njė shpjegim rreth nikut tuajė,ndoshta pėr ata qė nuk e dinė definicionin ja vlenė.

Me nderime Naki


Adrenalina ėshtė hormon i gjėndrave mbiveshkore qė lėshohet nė trupin e njeriut kur ai ėshtė nė gjendje rreziku apo nė stres . Ky hormon shkakton rritjen e frekuencės tė rrahjes sė zemrės (http://sq.wikipedia.org/wiki/Zemra), rritjen e shtypjes sė gjakut, zgjerimin e bronkeve, rritjen e yndyrave (lipolzė) dhe sheqerit (glukolizė) nė gjak. Adrenalina e ndryshon qarkullimin e gjakut nėpėr organe duke e zvogėluar sasin e gjakut qė qarkullon nė organet e tretjes dhe duke shtuar gjakun nė muskuj. Adrenalina gjithashtu gjendet si transmitor nė tru nė neuronet neuroadrenerge.
[/URL][URL="http://sq.wikipedia.org/wiki/Figura:Adrenaline_chemical_structure.png"] (http://sq.wikipedia.org/wiki/Figura:Epinephrine-3d-CPK.png)

Adrenalina
04-07-07, 21:16
Adrenalina,mirė se ju gjejė nė oden tuajė,tani tė ndertuar aq bukur nga shoqėria dardanas.
Ju dėshirojė ēaste tė mira nė mesin tonė!

Tani nuk do tė kemi frigė qė plogėshtija dhe dembelia do tė na ngulfatė,adrenalina ėshtė ajo qė na mbanė vitalė.
Sjella nė oden tuajė njė shpjegim rreth nikut tuajė,ndoshta pėr ata qė nuk e dinė definicionin ja vlenė.

Me nderime Naki


Adrenalina ėshtė hormon i gjėndrave mbiveshkore qė lėshohet nė trupin e njeriut kur ai ėshtė nė gjendje rreziku apo nė stres . Ky hormon shkakton rritjen e frekuencės tė rrahjes sė zemrės (http://sq.wikipedia.org/wiki/Zemra), rritjen e shtypjes sė gjakut, zgjerimin e bronkeve, rritjen e yndyrave (lipolzė) dhe sheqerit (glukolizė) nė gjak. Adrenalina e ndryshon qarkullimin e gjakut nėpėr organe duke e zvogėluar sasin e gjakut qė qarkullon nė organet e tretjes dhe duke shtuar gjakun nė muskuj. Adrenalina gjithashtu gjendet si transmitor nė tru nė neuronet neuroadrenerge.

Pershendetje Naki dhe mire se ju gjeta, wowowowo paske ber nje sqarim mjaft te mire Adrenalines sa kur e pash u habita dhe thash me te vertet duhet me qen nje BIOLOG i shkelqyshem!

Me shume rrespekt ju falenderon Adrenalina

rilinda
04-07-07, 21:23
U bashkangjitem dhe unė urimeve tė bėra pėr ju nga shumė parashkrues.

Shėndet!
Rilinda

Adrenalina
05-07-07, 20:56
U bashkangjitem dhe unė urimeve tė bėra pėr ju nga shumė parashkrues.

Shėndet!
Rilinda

Faleminderit per urimet dhe mire se te gjeta Rilinda, gjithashtu edhe une te uroj qe fati dhe shendeti te qendrojn me ju.

Adrenalina

ninnela
13-07-07, 19:51
Pershendetje per ty Adrenalina duke te deshiruar mireseardhje ne keshtjellen tone dardane

Kalofsh bukur

Respekt NINNELA

uck_aksh
14-07-07, 00:57
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/hahahahahahah.jpg

Adrenalina
15-07-07, 17:28
Ninnela dhe Uck aksh... ju faleminderit shume per urimet dhe pershendetjet qe kishit lan ne oden time.
Gjithashtu ju pershndes dhe u uroj gjith te mirat ne jet Adrenalina

ergent gjoklaj
15-07-07, 17:46
pse aq gjate a nuk eshte shume?

Luana
22-07-07, 01:07
http://i64.photobucket.com/albums/h191/curion123/m60/mmss3z/d2/42.jpgTė pėrshėndes sinqerisht ......Luana.....!!!!!

Adrenalina
23-07-07, 15:12
http://i64.photobucket.com/albums/h191/curion123/m60/mmss3z/d2/42.jpgTė pėrshėndes sinqerisht ......Luana.....!!!!!

A maiii, qfar suprize ne ket foto....qeto bukuloset e vockla po duken si Luana me Adrenalinen hahaahaa!!
Real friend, i'm always there for you.

Te pershendet sinqerisht gjithashtu.....Adrenalina....!!!!!

aLbaChiCk
23-07-07, 18:44
Adrenalina te pershendes dhe te uroj gjith te mirat ne jet aLbaChiCk

http://i190.photobucket.com/albums/z184/EsmerJa/haveaniceday-1.gif

Adrenalina
25-07-07, 09:59
Adrenalina te pershendes dhe te uroj gjith te mirat ne jet aLbaChiCk

http://i190.photobucket.com/albums/z184/EsmerJa/haveaniceday-1.gif


Faleminderit Albachick...te uroj qe fati dhe lumturia te jan gjithmon me ty ashtu edhe ne rrethin e shoqris...

Adrenalina
25-07-07, 10:07
pse aq gjate a nuk eshte shume?

Ty send spot marr vesh qa ke shkrujt....veq te pershendes

aLbaChiCk
25-07-07, 13:49
http://i190.photobucket.com/albums/z184/EsmerJa/bf45b751.gif

Paradox_13
27-07-07, 05:31
http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/morning3.gif

Nje mengjes te fresket,per nje dite me shume te mira te deshiron Paradox_13.

Adrenalina
27-07-07, 14:25
http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/morning3.gif

Nje mengjes te fresket,per nje dite me shume te mira te deshiron
Paradox_13.


Faleminderit Paradox, qe na paske sjell mengjes te fresket sot, edhe pse do kishim deshiru cod dite me i pas mengjeset me freski...!!

Te uron nje dite te bukur Adrenalina

Dreni30
28-07-07, 07:15
Nje pershendetje per ty, duke te deshiruar nje vikend te kendshem dhe shendet ne jete.

Dreni.

Zero Cool
30-07-07, 16:03
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/flowers/4e.gif

rilinda
03-08-07, 15:16
Ka kaluar kohė e gjatė e nuk kam qenė kėtu pėr tė tė lėnė pėrshėndetje tė sinqerta, por nuk ju kam harruar.

Shėndet!
Rilinda

Elina
04-08-07, 09:38
Pershendetje nga Elina!

Adrenalina
04-08-07, 11:18
Zero cool, Rilinda, Elina, ju faleminderit per pershendetjet e sinqerta qe mora nga ju!
Gjithashtu ju pershendes shume dhe ju uroj argetim te kendshem ne mesin e shoqrise tuaj.

Adrenalina

instruktori
07-08-07, 15:19
tung Adrenalina

Uroj qe te kaloni mire

uck_aksh
08-08-07, 00:30
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/1973.jpg

gazi-de
08-08-07, 11:53
Pershendetje.........

Adrenalina
09-08-07, 16:59
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/1973.jpg

Njeher te falenderoj shume per urimet dhe buqetin e drandafilave te pa thyshem qe i mban edhe ne uji vetem per ta mbajt shoqrin e vertete, te lumte Uck aksh
Edhe une te pershendes dhe te uroj qe ne mesin e shoqris tuaj te mbretron gjithmon e verteta.

Me rrespekt per ju Adrenalina

Adrenalina
09-08-07, 17:03
Dreni, Gazi...faleminderit per pershendetjet tuaja.
Ju uron gjith te mirat ne jet Adrenalina

ninnela
09-08-07, 20:05
Pershendetje per ju ........

Tomori
13-08-07, 13:09
Pershendetje Adrenalina...me ruaj kur te me gjesh qe te me kesh kur te me duash

Adrenalina
15-08-07, 15:25
Ninnela, Tomori, ju faleminderit ...
Gjithashtu jeni te pershendetur nga Adrenalina

lyra2
20-08-07, 12:58
Shendeti gezimi dhe dashuria le te jene percjellesit Tuaj gjat gjith jetes.

Adrenalina
22-08-07, 14:54
Shendeti gezimi dhe dashuria le te jene percjellesit Tuaj gjat gjith jetes.

Faleminderit Lyra, gjithashtu edhe une te uroj qe fati shendeti dhe lumturija te jan gjithmon me ty, ashtu edhe ne mesin familjar..

Te pershendes

Me rrespekt per ju Adrenalina

egi
22-08-07, 16:23
pershendetje adrenalina, kalofsh sa me mire :smile:

Adrenalina
22-08-07, 16:55
Faleminderit Egi, edhe une te uroj qe te kalojsh nje nate te bukur per qefin tend..

Dreni30
23-08-07, 08:43
Nje pershendetje per ty, me deshire qe shendeti dhe lumturia te jen prijes te jetes tuaj.

Dreni.

aLbaChiCk
23-08-07, 12:45
http://i190.photobucket.com/albums/z184/EsmerJa/haveaniceday-1-1.gif

Adrenalina
23-08-07, 14:05
Nje pershendetje per ty, me deshire qe shendeti dhe lumturia te jen prijes te jetes tuaj.

Dreni.

Faleminderit Dreni, edhe une te uroj gjithe te mirat ne jet.

Adrenalina
23-08-07, 14:09
http://i190.photobucket.com/albums/z184/EsmerJa/haveaniceday-1-1.gif

Faleminderit Albachick, gjithashtu te uroj nje dite per qefin tuaj te perqafoj...

~AmaZonA~
24-08-07, 19:13
http://img265.imageshack.us/img265/30/normalkartolinemz7.jpg (http://imageshack.us)

Adrenalina
26-08-07, 14:37
http://img265.imageshack.us/img265/30/normalkartolinemz7.jpg (http://imageshack.us)

Njeher te falenderoj shume per urimin Amazona
Gjithashtu edhe une te uroj qe fati, shendeti, lumturija te jan gjithmon me ju, ashtu edhe ne mesin e familjes tuaj.

Pershendetje nga Adrenalina

SANTANA-29
28-08-07, 12:24
http://albino02.skyrock.com/pics/594400314.jpg
pershendetje adrenalina te mirat te percjellshin gjith jeten,,,,

egi
02-09-07, 19:15
pershendetje adrenalin, veq kujdes se shum adrenalin mund te demton hehe

seriozisht te pershendes shum, kalofsh super :biggrin:

Adrenalina
04-09-07, 10:39
Santana, Egi, ju faleminderit per pershendetjet...

Egi mos ta nin moj se nese me shtohet Adrenalina mu do ta lshoj gjysen ty dhe kaloj ma let une hahahaaha
Te pershendes gjithashtu bukuroshe

instruktori
04-09-07, 16:08
Pershendetje....................

Paradox_13
08-09-07, 08:33
http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/goodluck2.gif

Adrenalina
08-09-07, 12:27
Instruktor, Paradox, ju faleminderit per viziten dhe pershendetje qe keni lan ne oden time.

Ju uroj nje vikend te bukur...

Preshevar
11-09-07, 13:13
Adrenalina e Nderuar, :smile:

Erdha tė uroj muajin e shenjtė e tė bekuar tė Ramazanit duke e lutur All-llahun
xh.sh. qė tė na japė shėndet e fuqi qė kėtė muaj ta pėrfundojmė sa mė lehtė e sa me mė
shumė sevape dhe mė nė fund tė na i bėjė kabull tė gjitha ibadetet tona: agjėrimin,
namazet, duatė e lutjet qė ia drejtojmė All-llahut xh.sh.

Tė pėrshėndes me pėrshėndetjen mė tė bukur qė Egziston !

Es-Selamu Alejkum ve rahmetullah ve berekatuhu,
Vėllau i juaj,

Preshevari

http://www.takingitglobal.org/images/connections/tigblogs/entryphotos/44139.jpgps: Mos harro pėr Bajram :lol:, Paqe... ;)

Adrenalina
12-09-07, 17:26
Adrenalina e Nderuar, :smile:

Erdha tė uroj muajin e shenjtė e tė bekuar tė Ramazanit duke e lutur All-llahun
xh.sh. qė tė na japė shėndet e fuqi qė kėtė muaj ta pėrfundojmė sa mė lehtė e sa me mė
shumė sevape dhe mė nė fund tė na i bėjė kabull tė gjitha ibadetet tona: agjėrimin,
namazet, duatė e lutjet qė ia drejtojmė All-llahut xh.sh.

Tė pėrshėndes me pėrshėndetjen mė tė bukur qė Egziston !

Es-Selamu Alejkum ve rahmetullah ve berekatuhu,
Vėllau i juaj,

Preshevari

http://www.takingitglobal.org/images/connections/tigblogs/entryphotos/44139.jpg
ps: Mos harro pėr Bajram :lol:, Paqe... ;)Faleminderit Preshevar,
Edhe une ju uroj gjithashtu ket muaj te shejt Ramazan qe tu ndihmon Allahu dhe t'jav pranon agjerimin tuaj....Pershendetje dhe gjithe te mirat i nderuar dhe mos ke dert se nuk do harroj per BAKLLAV veq sa te vjen Bajrami se nje tepsi kam me jav qit krejtve hahahaa

LuLjaa
15-09-07, 02:49
http://www.123glitter.com/graphics-gallery/happy-weekend/40.gif

ARI_03
16-09-07, 14:01
http://www.radio-pendimi.info/cpg1410/albums/userpics/10001/normal_Radio_Pendimi____.jpg (javascript:;)

Adrenalina
16-09-07, 14:20
http://www.123glitter.com/graphics-gallery/happy-weekend/40.gif

Faleminderit shume Lule per viziten...te pershendes

Adrenalina
16-09-07, 14:24
http://www.radio-pendimi.info/cpg1410/albums/userpics/10001/normal_Radio_Pendimi____.jpg (http://javascript<b></b>:;)

Ari_3, te faleminderit shume per viziten, edhe une te uroj nje dite te mabre.

egi
17-09-07, 14:27
http://dl9.glitter-graphics.net/pub/233/233089oqcw4kznpl.gif

Adrenalina
21-09-07, 14:27
Te faleminderit shume Egi.. po moj e pranova se edhe ashtu moti skam shkrujt me ty sa me ka marr malli te perqafoj shumeeeee!

ninnela
24-09-07, 01:35
Te pershendes kudo qe je Afrenalina

Fillim te mbare te javes

Adrenalina
25-09-07, 13:38
Te faleminderit shume Ninnela

Une te uroj nje dite te bukur per qefin tuaj...

instruktori
07-10-07, 15:49
Uroj qe te kaloni nje jave te mire

rilinda
11-10-07, 20:47
Simbolika e kėsaj dite le t'ju bėhet udhėrrėfyese nė jetė! E pėrforcoftė besimin tuaj dhe e shtoftė dashurinė, mėshirėn dhe solidaritetin mes jush!
Me fat!

aLbaChiCk
12-10-07, 11:35
Paqa dhe meshira e All-llahut qofte mbi Ju Me fat per shumė vite, festa e Fitėr Bajramit


http://i190.photobucket.com/albums/z184/EsmerJa/bajrami.gif

SANTANA-29
12-10-07, 15:29
Uroj Festen eBajramit e Allahu Ja u Pranoft Agjerimin Allahu Ju Shperbleft Me Te Mirat e Tij ,Duke Uruar Te Keni Ne Trup Shendet, Ne Pune Vullnet, Ne Mendje Qetesi, Ne Ide Drejtesi, Ne Familje Harmoni e Ne Jete Qdo Here Lumturi.
Psh....santana-29...............

LuLjaa
12-10-07, 16:52
http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/bajram10.gif

Adrenalina
12-10-07, 20:04
Instruktori
Rilinda
Albachick
Santana
Lulja

Ju faleminderit shume....me fat ju koft te gjithve festa e fiter bajramit, paqja dhe bekimi qofshin gjithmon me ju.

gazi-de
19-10-07, 16:15
pershendetje e nderuar me plot respeket...
http://photos.andreas-waechter.de/Bilder/Pflanzen/Photos/Rose5.jpg

ninnela
21-10-07, 01:12
Adrenalina te uroj nje uikend te qete

Gjithe te mirat

Adrenalina
24-10-07, 10:39
Gazi e paske gjet ket drandafil bash qe e pelqej une, per qudi te gjithe njerzit i adhurojn drandafilat me ngjyr te kuqe kurse une ket ngjyre te qelt sikur met pas porosit! Te faleminderit shume.


Ninnela engjullushe
ende asnjeher nuk mu ka dhen rasti te shkruaj me ty, ndersa ti cdoher me shoqrove me pershendetje te kendshme...te falenderoj shume nga zemra...

Luana
03-12-07, 14:37
http://i99.photobucket.com/albums/l317/bonnieusascot/Friend/pmscd1ds.jpg

Gjumashja
05-12-07, 11:08
Adrenalina te pershendes dhe te uroj qdo te mire . . .

turisti
11-12-07, 19:16
Lule shkon tek lulja.
http://www.orichas.com/espanha/reflexiones/perfect%20rose.jpg __________________

Paradox_13
19-12-07, 12:33
http://ourworld.cs.com/fei%20hun%2018/Disejne_Mia/Eid.gif

Zero Cool
19-12-07, 12:35
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/Merry_Christmas_1024.jpg

LuLjaa
21-12-07, 02:14
Urime festa e Kurban Bajramit

Gėzim, harmoni dhe dashuri mbreterofte ne Familjen tuaj!

~AmaZonA~
21-12-07, 08:59
http://img17.glitterfy.com/355/glitterfy015837146D32.gif

Dukagjinas_i
21-12-07, 09:32
Urime Festa e Kurban Bajramit, Fati, Gezimi dhe Lumturia qofshin mbi Ju, dhe familjen Tuaj !

hasanmehmeti
23-12-07, 01:27
E nderuara Adrenalina,

Pranoni Urimet me rastin e Festes se Kurban Bajramit , shendet dhe sukses ne qdo sfer te jetes.Paqja dhe Meshira e Krijuesit qofte me ju.

http://img513.imageshack.us/img513/7173/urimza9.jpg (http://imageshack.us)

aLbaChiCk
26-12-07, 23:24
http://i190.photobucket.com/albums/z184/EsmerJa/Gezuarvitineri.jpg

Buqja_ch
30-12-07, 06:58
..... Urime vitin e ri 2008 ...

Dardan Kastrati
30-12-07, 15:15
http://img247.imageshack.us/img247/2464/shtepianedimerdv3.gif

Elina
30-12-07, 15:17
Me shprese qe viti i ardheshem te jete edhe me i sukseseshem ne te gjitha sferat e jetes,,, te pershendes...


GEZUAR!


Elina !

Diana007
30-12-07, 15:21
http://img80.imageshack.us/img80/841/ngadianatb2.jpg (http://www.dardania.de/vb/upload/)

turisti
21-02-08, 23:01
http://www.rtv21.tv/site/img/images/content/marketing/pavaresine.gif

Diana007
23-02-08, 18:07
http://www.shefdomi.com/graphics/glitterdollz/created/N5h5Ll5bZk5Utwf.gif

Dardan Kastrati
23-02-08, 21:00
http://img229.imageshack.us/img229/2580/1kc1a9be97cdei6.jpg

Adrenalina
27-03-08, 12:00
Gjumashja
Paradox
Z. Cool
Lulja
Albachick
Buqja
Dardan kastrati
Elina
Diana

Ju faleminderit shume per urimet qe keni lan ne oden time....jeni te veqant ju pershendes te gjitheve.


Luanesh dhe Turist, me ju kam kalu nje rruge te gjat nje hap para dhe dy mrapa hehehe...ishalla me bani hallall qiko se valla veshtire ke t'ju perballoj shterngatave te pa fundsise! Sidoqoft une ju falenderoj shume me punen qe e beni ju...., dhe ju uroj nje dite relaksuse me nje kenge qe e preferoni ju:)
http://nl.youtube.com/watch?v=4zlCLI8zO04&feature=related

emine
28-03-08, 10:27
Pershendetje te ngrohta nga Eminia!!!!

Adrenalina
28-03-08, 10:32
Pershendetje te ngrohta nga Eminia!!!!

Te faleminderit Eminia, dhe mire se ju gjeta ne oden time!

Gjitheashtu je e pershendetur nga Adrenalina

instruktori
01-04-08, 16:30
tung...................

Adrenalina
02-04-08, 17:57
tung...................

Te faleminderit.....

Pershendetje nga Adrenalina

egi
09-04-08, 21:41
Oj ti e mbushur me adrenalin...te pershendet qikjo xinxilushja shum shum shum..moti s'kem fol..po shpresoj se do te flasim sa me shpejt :biggrin:
qe pak zbukurim per kete faqen tende..=)
Klm dhe mpuq (nese me lejohet :tongue: )

http://www4.slikomat.com/08/0409/ecv-517776.gif (http://www.Slikomat.com/slika/2542356.htm)

Adrenalina
12-04-08, 17:14
Oj Xinxilushe ti mospa po ma merr diqka lakmi Adrenalinen...hahahaha Te faleminderit shume per zbukurimin e faqe qe duket mjaft impozante per engjulloret, dhe per pershendetjet mpuqat qe jan shume te ngrohta dhe te lejushme per shoqrimin tuaj.....jeni e veqnat nga ana ime te pershendes shume dhe te perqafoj perzmersisht.

Zero Cool
15-04-08, 21:08
http://i1.tagstat.com/images/user/27/50/20/5380275020-67558740.jpg

Adrenalina
18-04-08, 09:33
Z. Cool se pari te faledneroj per lulet e bukra dhe bobonjerin qe duket me kon i shishem edhe pse eshte larg shijes mi marr nje hahaha!

Ju uroj nje dite te bukur ku do qe gjindeni..

selvija
18-04-08, 13:24
Pershendetje Ardelina nje vikend te kendshem per ty...
http://srv0106-07.oak1.imeem.com/g/p/e204e4be7af5461cc830344ac002c57a_web.jpg (http://www.imeem.com/people/atHcBMs/photo/KtbipS3BbN/)

emine
18-04-08, 19:24
http://media.imeem.com/p/vzhLC4zVd7.jpg (http://www.imeem.com/people/AdUnhUP/photo/vzhLC4zVd7/)

uck_aksh
21-04-08, 00:42
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/tung-1.gif

Adrenalina
21-04-08, 17:55
Pershendetje Ardelina nje vikend te kendshem per ty...
http://srv0106-07.oak1.imeem.com/g/p/e204e4be7af5461cc830344ac002c57a_web.jpg (http://www.imeem.com/people/atHcBMs/photo/KtbipS3BbN/)

Selvije te faleminderit shume per ket pamje te bukur dhe mire se ju gjeta ne oden time!

Pershendetje gjithashtu...te uron qaste te mire ne ket mbremje, Adrenalina

Adrenalina
21-04-08, 18:04
http://media.imeem.com/p/vzhLC4zVd7.jpg (http://www.imeem.com/people/AdUnhUP/photo/vzhLC4zVd7/)


Emine te faleminderit per buqetin me lule se menxi koka ka i mban arusha hahaha ...shume e ngroht koj pamje me pelqev, ta kthefsha per te mire shpejt ne oden tuaj!

Te pershendes dhe uroj nje mbremje te kendshme...

Adrenalina
21-04-08, 18:11
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/tung-1.gif

Te faleminderit i nderuar Uck_aksh, per viziten dhe pamjen mjaft interesante FD!

Elina
21-04-08, 18:20
http://www.wondercliparts.com/good_luck/graphics/good_luck_graphics_05.gif

Adrenalina
21-04-08, 19:08
http://www.wondercliparts.com/good_luck/graphics/good_luck_graphics_05.gif


Elina te faleminderit shume per ket shkelqim te bukur qe po i ngjan edhe NALQES t'kualve, ku shumica e njerzve i mbajn si simbolike neper oda vetem per ti kujtuar kohrat e lashta dhe ti ruajn ato diqka antike! keshtu qe edhe une do ta ruaj dhe ta kujtoj si shej rrespekti nga ju ket...

Pershendetje te ngrohta nga Adrenalina!

Zero Cool
26-04-08, 15:53
http://i2.tagstat.com/images/user/21/39/90/5381213990-67884986.jpg

Jana
26-04-08, 15:55
http://i246.photobucket.com/albums/gg110/dxixex/rose.jpg

ssara
28-04-08, 17:17
http://i78.photobucket.com/albums/j88/ravenswp64/Harp1.jpg

gazi-de
28-04-08, 23:13
http://www.grassmyer.de/resources/anikamaus_26_blackmagic_140.jpg:smile:

lirik
29-04-08, 00:12
ADRENALINA

SHKRUAN XHELAL FERIZI
(xhelal i mitrovices)
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' '''
Kush po i mbanė kroje e qetina
porsi hije e freskisė
thon se i mbanė adrenalina
e kthjellt si gurra e bukurisė

ajo thonė ka kthye shum yje
me shikime kureshtare
per me e pa ket zanė nder pyje
tue flutrue mbi tokė shqiptare

thonė ka zbrit adrenalina
edhe zemra shum qiellore
ka joshė zogj e kanarina
me cicrue mbi tokė arbnrore

prandaj me joshi edhe mue
tė mjerė poetin kureshtarin
me pendė dore me ligjrue
porsi zogu mbi beharin

e ma ka joshė zemren shqiptare
si ujvarė me e derdhė me valė
me e shtrydhė penden argjentare
me ia nxjerrė ma t' bukurat fjalė


po edhe barin mbi ledina
qė i rrin shpirti nė ngjyrė t 'gjelbrimit
e ka joshė adrenalina
me harlisje t' zbukurimit

po edhe hana tue shtegtue
krue mė krue ndėr shtigje e gllija
me sy sharmi e ka shikjue
ket perri qė e ka etnija

edhe tingulli i violines
qė i lmon zemres bukurinė
u lmue n' sharm tė adrenalines
yjt e qiellit kjo po i shkrinė

po kso vashash si gji kroni
i kullimit nė dritė rane
nuk ka kush veq dhe i joni
fusha e gjerė e tok's dardane

prandaj joshet kanarina
fllanza e zogj e shum krahlira
se nė kosovė adrenalina
qenka zanė mbi dhe ma e mira

thonė me fat e ka lind moti
i ka lidh shtatin si fletė
porsi lulja me vesė loti
thonė kjo qiellit i jep jetė

dhe e qiellit e shiut me pika
se currrilas thonė kjo fletė
thue ka ardh nga galaktika
me i mahnit kjo dhe e det

me i mahnitė kjo diell e hanė
me i mahnitė shkumbardhat n 'valė
prandaj yjet mbi dardanė
at kurreshtje ma kan ndalė

e tue pa adrenalinen
po rrijn arti e gjiri i detit
e ka ndalė kjo orė e stinen
e kallijt e bereqetit

po e shijojnė edhe lisa e degė
me sy t' ballit e pa hile
kėt vashė shqipe porsi shegė
porsi fleta karajfile

po as un faj s' kam poeti
se zemra e vargut nė rimė shqiptare
u kthye nė vrulll si nji valė deti
me ja pa zemren bujare

me ja pa qerpikt si fije
tė refleksit me shartime
ku bjen rrezja nė valė me hije
kah shtegbardhat gurgullime

prandaj fjala mua mu thye
kah ai sharm ku i rrin hjeshija
porsi valė mbi gurė bjen rrmye
shkon pėrthye kah bukurija

po e kan shkrue thonė moti e stina
siq e shkruajn gurren larmitė
ashtu n'sharm adrenalina
i shkrou n' kroje bukuritė

e i ka shkrue nė valė safire
porsi drita shkrue nė ujė zalli
thon se dielli me ngjyrė ilire
ja dha sharmin n' mjedis balli

prandaj sot me vargje ujvare
penda ime art valore
grugullueshėm nė rimė shqiptare
po e kėndon kėt vashė arbnore

xhelal ferizi kushtuar adrenalines vashave shqiptare dardane
poeti mitrovicas ju kendon bukurive te atdheut dhe vashave shqiptare
neper faqet e forumit ne shenj miqsie e rrespekti dhe malli per atdhe
autori qe afro tridhjet vjet ne burgje emergime
me vargje shqiptare


Me ktto vargje safire te gjuhes shqipe te lasht ilire miqsisht pershendes adrenalinen

Adrenalina
29-04-08, 13:48
http://i2.tagstat.com/images/user/21/39/90/5381213990-67884986.jpg

Z. Cool, ty me duhet me vet se ku pi gjen keto lule kaq te bukura, se une s'po muj gje dot krejt kohen e humbi ne google me gjet diqka romantike te bukur!:rolleyes: hahaha...ju faleminderit shume per zbukurimin e faqes...

Adrenalina
29-04-08, 13:50
http://i246.photobucket.com/albums/gg110/dxixex/rose.jpg

Jana te faleminderit per viziten dhe tufen me lule qe keni lan ne oden time!

Ju pershendes

Adrenalina
29-04-08, 14:00
http://i78.photobucket.com/albums/j88/ravenswp64/Harp1.jpg

Ssara keni sjell nje pamje jasht zakonisht te veqant! Faleminderit nga ju.. te pershendes

Adrenalina
29-04-08, 14:05
http://www.grassmyer.de/resources/anikamaus_26_blackmagic_140.jpg:smile:

Gazi Ju falenderoj per viziten dhe drandafilin e bukur......uroj te kaloni nje dite te mire.

Adrenalina
29-04-08, 14:53
ADRENALINA

SHKRUAN XHELAL FERIZI
(xhelal i mitrovices)
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' '''
Kush po i mbanė kroje e qetina
porsi hije e freskisė
thon se i mbanė adrenalina
e kthjellt si gurra e bukurisė

ajo thonė ka kthye shum yje
me shikime kureshtare
per me e pa ket zanė nder pyje
tue flutrue mbi tokė shqiptare

thonė ka zbrit adrenalina
edhe zemra shum qiellore
ka joshė zogj e kanarina
me cicrue mbi tokė arbnrore

prandaj me joshi edhe mue
tė mjerė poetin kureshtarin
me pendė dore me ligjrue
porsi zogu mbi beharin

e ma ka joshė zemren shqiptare
si ujvarė me e derdhė me valė
me e shtrydhė penden argjentare
me ia nxjerrė ma t' bukurat fjalė


po edhe barin mbi ledina
qė i rrin shpirti nė ngjyrė t 'gjelbrimit
e ka joshė adrenalina
me harlisje t' zbukurimit

po edhe hana tue shtegtue
krue mė krue ndėr shtigje e gllija
me sy sharmi e ka shikjue
ket perri qė e ka etnija

edhe tingulli i violines
qė i lmon zemres bukurinė
u lmue n' sharm tė adrenalines
yjt e qiellit kjo po i shkrinė

po kso vashash si gji kroni
i kullimit nė dritė rane
nuk ka kush veq dhe i joni
fusha e gjerė e tok's dardane

prandaj joshet kanarina
fllanza e zogj e shum krahlira
se nė kosovė adrenalina
qenka zanė mbi dhe ma e mira

thonė me fat e ka lind moti
i ka lidh shtatin si fletė
porsi lulja me vesė loti
thonė kjo qiellit i jep jetė

dhe e qiellit e shiut me pika
se currrilas thonė kjo fletė
thue ka ardh nga galaktika
me i mahnit kjo dhe e det

me i mahnitė kjo diell e hanė
me i mahnitė shkumbardhat n 'valė
prandaj yjet mbi dardanė
at kurreshtje ma kan ndalė

e tue pa adrenalinen
po rrijn arti e gjiri i detit
e ka ndalė kjo orė e stinen
e kallijt e bereqetit

po e shijojnė edhe lisa e degė
me sy t' ballit e pa hile
kėt vashė shqipe porsi shegė
porsi fleta karajfile

po as un faj s' kam poeti
se zemra e vargut nė rimė shqiptare
u kthye nė vrulll si nji valė deti
me ja pa zemren bujare

me ja pa qerpikt si fije
tė refleksit me shartime
ku bjen rrezja nė valė me hije
kah shtegbardhat gurgullime

prandaj fjala mua mu thye
kah ai sharm ku i rrin hjeshija
porsi valė mbi gurė bjen rrmye
shkon pėrthye kah bukurija

po e kan shkrue thonė moti e stina
siq e shkruajn gurren larmitė
ashtu n'sharm adrenalina
i shkrou n' kroje bukuritė

e i ka shkrue nė valė safire
porsi drita shkrue nė ujė zalli
thon se dielli me ngjyrė ilire
ja dha sharmin n' mjedis balli

prandaj sot me vargje ujvare
penda ime art valore
grugullueshėm nė rimė shqiptare
po e kėndon kėt vashė arbnore

xhelal ferizi kushtuar adrenalines vashave shqiptare dardane
poeti mitrovicas ju kendon bukurive te atdheut dhe vashave shqiptare
neper faqet e forumit ne shenj miqsie e rrespekti dhe malli per atdhe
autori qe afro tridhjet vjet ne burgje emergime
me vargje shqiptare


Me ktto vargje safire te gjuhes shqipe te lasht ilire miqsisht pershendes adrenalinen

I nderuar Lirik,
Se pari ju falenderoj per prezncen dhe viziten tuaj qe keni lan ne oden time, me nje poezi mjaft e rrjedhshme dhe e perkushtuar Adrenalines!

Paskeni talent te shkelqyshem per Poet!
Me ju thene te drejten mbeta e habitur kur e pash dhe lexova keto vargje aq te bukura qe vetem nje Poet si ju qe keni mar apo gjet kohe me perpilu dhe kendu per vashat e bukura Dardane!

Une e shfrytzoj rastin t'ju uroj gjithe te mirat ne jet ty dhe familjes tuaj, shendeti, gezimi, malli ndaj atdheut te jet bashkim dhe perciells i lumturis dhe realizim i endrrave tua ne te gjitha sferat e jetes.

Me shume rrespekt ju pershendes

Adina-R.Ks
29-04-08, 20:42
Pershendetje...
http://www.nur-im-vest.de/Blume100.jpg

lirik
29-04-08, 21:38
Ju falenderoj edhe un adrenalina sa per dijeni po ju them se kshtu kam vepruar edhe ne burg si i burgosur politik te gjith e dijn ku njerzve ju krijoja vargje e ua lehtesoja shpirtin e ju jepja moral
ky esht zanat i imi qe ti ndihmoj popullit tim me at qka mundem qe te ndikoj ne moral bukuri jete dhe vullnet
vargjet kan perpmbajtje vullneti dhe motivimi psiqik ndikojn shum pozitivisht prandaj un
veproj kshtu e ndihmoj prandaj motivoj rinin e gjallroj e pasuroj shpirtin e tyre dhe i motivoj kam deshir popullin tim gjithmon ta gezoj dhe ndjehem mirė ne mesin epopullit tim edhe pse me shum popuj enacionalitete kam miqsi por poullin tim shum e dua
dhe shum permallohem
Fati e deshti kshtu kaq pa mshirshem te me rropat neper jet por nuk jam i vemti un vuajti shum populli im
Jam i lumtur qe keni filluar te me kuptoni dhe ta dini kush jam e ta me ma njihni talentin por edhe ta kuptoni njė gjė se un kam deshir lat“rt e ma lart ta ngris artin bukurin njerzit tanė dhjem e vasha rininė fjalen dhe ta shendrroj ne legjendė vashen shqiptare ti jap vullnet e motiv
ndersa miqsin e ruaj me ata qe dijn ta ruajn qysh se jam ba me dit
ty te flanderoj per fjalt e ėmbla sa per dijeni po ta them edhe ket
sigurimi i shtetit qetnik ish jugosllavia antishqiptare pra serbt shoven paten informata
per vargjet qe i shkruaja si 15 16 vjeqar dhe filluan te mos me lanė rahat sepse un me vargje i kendoja ku do bashkimit kombtar shqiperis etnike
pra qe nga ajo moshė e deri ne vitin 1989 kur kam ik ne gjermani qetsi nuk kam pas prej tyre
ata ne forma te ndryshme vepronin kunder meje se un perveq se isha veprimtar siq po e shihni recitoja bukur e kjo i tmerronte ne at kohė agjente dhe mu gjuan ne shpin nepermes veglave te tyre nji jet ne shpin i pata ata ndytsira
tash po shkruaj dhe po bindeni vet ne talentin tim e mos harroni sa e sa vargje mi kan marr ata fiudnrrina dhe kam vuajt shum nga ata
te fala shum adrenalina dhe me vjen mirė qe vargjet kan nxit te ti ndjenjė mirsie
ruaj sepse vargjet kan ndikim te evqant pozitiv ne psiqikė te njerzit ehst diqka bukuri shpirtrore
UN SA TE JEM KTU NE DARDANI DO TE JU KUSHTOJ VARGJE HER MBAS HERE QE JU TE KNAQENI E TE GZOHENI E TE AGRTOHENI E TE NDJEHNI MIRė FUNDI I FUNDIT PER PULLIN TIM ISHA EDHE NE BURG PRA KONTRIBUTI VAZHDON TE FALA SHUM BASHKATDHETARE E NDERUAR RRESPEKT PER JU DHE FJALEN E MIRė QE MA KTHEVE ME NJERZI ME GEZOVE
U GZOFSH DHE PAQ FAT E LUMTURI DHE SHUM PO ME VJEN MIRė QE EKNI KUPTUAR QELLIMIN TIM HUMANITAR ENJERZORė JENI RINI INTELEGJENTE
POETI KA DESHIR TE KONTRIBOJ POETI ESHT SI MSUESI QE KNAQET KUR NXANSI JA DIN MSIMET ASHTU EDHE POETI GZOHET KUR VARGJET E TIJ KAN SUKSES
RRESPEKT PER TY ENDERUARA ADRENALINA BASHKATDHETARE

LuLjaa
30-04-08, 00:16
http://i121.photobucket.com/albums/o207/bicfomh/gg01/hello/hllo005.gif

rilinda
01-05-08, 10:07
http://www.zwani.com/graphics/days_of_the_week/thursday/images/5thursday16.gif

Jana
01-05-08, 10:16
http://i155.photobucket.com/albums/s286/desertdiva_777/10672truscrumxl.gif

Adrenalina
01-05-08, 16:52
Adina..
Lirik
Lulja
Rilinda
Jana

http://img.123greetings.com/eventsnew/enov_thanks_thankyou/8493-010-03-1047.gif

Arkza
26-05-08, 15:55
Te Pershendes dhe gjithe te mirat ty........

ninnela
31-05-08, 00:22
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0f/Flores.gif

Luana
31-05-08, 00:50
http://media.imeem.com/p/bfI4nv1yGV.jpg

aLbaChiCk
07-06-08, 20:36
http://i190.photobucket.com/albums/z184/EsmerJa/weekend.gif

lirik
07-06-08, 23:03
Pėrshėndes adrenalinen e nderuar dhe uroj qė tė jet mirė kudo qė ėsht e nderuara bashkatdhetare

Adrenalina
08-06-08, 09:54
Arkza
Ninnela
Luana
Albachick
Lirik

Pershendetje per te gjithe ju miq te dashur.... ju faleminderit per viziten tuaj te kendshme

Adina-R.Ks
11-06-08, 08:20
Miqt janė engjujt tė cilėt na ngrisin nė kėmbėt tona atėhere kur Krahėt tonė kanė problem tė kujtojnė si tė fluturojnė!

Zero Cool
11-06-08, 13:28
Njė ditė te bukur tė uroj tyhttp://i216.photobucket.com/albums/cc24/mrsorrell/mrsorrell3Tagged/angel-comments-1.gif

Adina-R.Ks
24-06-08, 13:17
Pranoni pershendetje e mija me te sinqerta, per nje dite te mbar dhe te qet.

LuLjaa
25-06-08, 00:24
http://img504.imageshack.us/img504/5942/pershendetjevl3.png

Adrenalina
26-06-08, 12:20
Vertet miqet e dashur qe na rrethojn me miresjelljen e tyre na duken gjithmon engjuj.....Adina..., Z cool, Lulja ju faleminderit shume dhe pershendetje te ngorhta per ju...

ssara
29-06-08, 14:38
Pershendetje Adrenalina...qaste te kendshme kudo qe je

http://www.mayblog.de/images/blumex.thumb.jpg

Adrenalina
05-07-08, 15:48
Pershendetje Adrenalina...qaste te kendshme kudo qe je

http://www.mayblog.de/images/blumex.thumb.jpg

Faleminderit Ssara....gjithashtu pershendetje te veqanta per ju

gazi-de
29-07-08, 13:20
http://i168.photobucket.com/albums/u185/bellaz511/MJayne/DIVIDER-BLUROSE.gif

Adrenalina
30-07-08, 14:37
http://i168.photobucket.com/albums/u185/bellaz511/MJayne/DIVIDER-BLUROSE.gif

Gazi te faleminderit per shkelqimin e faqes....te uroj qaste te mira ku do qe je

egi
01-09-08, 21:28
http://www4.slikomat.com/08/0831/sv-ramaza.jpg (http://www.Slikomat.com/slika/3089856.htm)

Jana
02-09-08, 00:30
Urime Muaji i Ramazanit....

Allahu ju shtoft ato qe i keni dhe ju dhuroft ato qe si keni.....

http://forumi.kurandhesunet.net/fotohost/226447fe86c14d1ae.jpg

rilinda
04-09-08, 16:18
Me fat muajin e Ramazanit!
Qoftė ky muaj i paqes, mirėsisė dhe mbarėsisė!
Allahu xh.sh. ua pranoftė agjerimin dhe na udhėzoftė gjithmonė drejtė rrugės sė mbarė!

Zero Cool
06-09-08, 09:28
http://www.coolfreeimages.net/images/good_morning/good_morning_03.gif

gazi-de
07-09-08, 16:32
http://www.foontastic.com/images/ramadan/ramadan001.jpg

lirik
08-09-08, 15:07
Koha ime me shum stina
AUTORI XHELAL FERIZI LIRIKU Nė MėRGIM
pyet shum yje diell e hanė
ku po shndritė adrenalina
a thue e din ti mori zanė
-----
a thue e din ti o bilbil
o ju zogza me shum lara
dil o dritė qė m' rrin n 'kandil
ta kėrkojmė n'pėr fusha e ara
-------
ta kėrkojmė n'pėr hije e kroje
ku i thonė tokes shqip me dhe
kahdo ka tė bukura troje
kahdo rrijnė shqipet n' fole
----------
ti o zot qė e ke ndertue
e ja ke dhanė vet bukurinė
emrin tė bukur ja ke shkrue
a thue yjet kund po e shndrijnė
-------
a thue kund nder shum mahni
ajo shtrue ma ka kund flokun
si shtron hana n'bukuri
art e dritė mbi borzilokun
------------
a po shtrue ma ka at zemer
pran ndoj bregu a ndoj ujvare
e flladisin si nji lpener
erėra tė lehta nė tokė shqiptare
------------
vargu im me dritė poeti
po vrapon n gjuhė kureshtare
gjerė tu hapė si qielli e deti
mne e pershkrue n'ė gjuhė pendttare
---------
mė ndihmo o erė puhije
kahdo malit shkon tue shprushė
neper fletė e nėpėr hije
nė tokė dardane nė arė e fushė
----------
mė ndihmo me mot e stinen
me tė magjikshme rreze dielli
ku ta gjejm adrenalinen
tue flutrue kah toka e qielli
-------------------

Autori Xhelal Ferizi
-----------------

lirik
08-09-08, 15:10
Koha ime me shum stina
AUTORI XHELAL FERIZI LIRIKU Nė MėRGIM
pyet shum yje diell e hanė
ku po shndritė adrenalina
a thue e din ti mori zanė
-----
a thue e din ti o bilbil
o ju zogza me shum lara
dil o dritė qė m' rrin n 'kandil
ta kėrkojmė n'pėr fusha e ara
-------
ta kėrkojmė n'pėr hije e kroje
ku i thonė tokes shqip me dhe
kahdo ka tė bukura troje
kahdo rrijnė shqipet n' fole
----------
ti o zot qė e ke ndertue
e ja ke dhanė vet bukurinė
emrin tė bukur ja ke shkrue
a thue yjet kund po e shndrijnė
-------
a thue kund nder shum mahni
ajo shtrue ma ka kund flokun
si shtron hana n'bukuri
art e dritė mbi borzilokun
------------
a po shtrue ma ka at zemer
pran ndoj bregu a ndoj ujvare
e flladisin si nji lpener
erėra tė lehta nė tokė shqiptare
------------
vargu im me dritė poeti
po vrapon n gjuhė kureshtare
gjerė tu hapė si qielli e deti
me e pershkrue n'ė gjuhė pendttare
---------
mė ndihmo o erė puhije
kahdo malit shkon tue shprushė
neper fletė e nėpėr hije
nė tokė dardane nė arė e fushė
----------
mė ndihmo me mot e stinen
me tė magjikshme rreze dielli
ku ta gjejm adrenalinen
tue flutrue kah toka e qielli
-------------------

Autori Xhelal Ferizi
-----------------

lirik
08-09-08, 15:12
Pėrshėndes Adrenalinen Me Kto Vargje Shqiptare Ne Shenj Rrespekti E Miqsije
Per Vajzat Shqiptare Si Dhe Ju Uroj Shum Lumturi E Fat Vajzave Shqiptare
Urime Nga Poeti Nė Mėrgim Xhelal Ferizi Liriku

speci
08-09-08, 15:48
Une nuk di me shkru poezi se nuk jam poet,as nuk di me thur vargje se nuk jam prozator e n'paq najsen me bajt apo din me qu rand fishkello a?
KLM

Adrenalina
09-09-08, 16:50
Egi
Jana
Rilinda
Gazi
Lirik.....ju flm shume nga ju... gjithashtu per poezin e bukur lirik jeni shume i mire ne shej rrespekti me len shume mbresa ne ket ode ti...une te pershendes dhe uroj cdo te mire ne jeten tuaj.

Ahahaha Spec, nese fishklloj une ti e din se ushton krejt shpia hahaha ...mjafton edhe ajo ndihme e jotja, veq mire ish kon me pas lodhe pak trurin edhe per poezi me nxerr far fara te specit..!!![QUOTE]

hasanmehmeti
09-09-08, 17:52
Pershendetje Adrenalina,

Duke shpresuar se jeni mire me shendet te Uroj Agjerim te lehte te Muajit te Ramazanit.

Me Respekt,
Hasani

lirik
10-09-08, 10:17
Flm Adrenalina Edhe Nga Ju
Poashtu Mua Mė Mundsohet Ktu Ta Qes Ne Drit Talentin Vargun Krijimin Artistik
Ne Sherbim Te Krijimit Ne Sherbim Te Pendes
Pra Edhe Ju Ju Falenderoj Qe Me Jepni Ket Mundsi
Arti Pernda Krijimtarija Gjejn Frymzim Ne Vargje Kur Ka Mirkuptim Dhe
Knaqsi
Krijimi I Disa Vargjeve Tė Bukura Bėhet Kur Ka Mirkuptim
Te Ju Kam Gjet Mikpritje Dhe Mirkuptim Neper Odat E Njerzit E Mrekullueshem Dardan
Pikrisht Ktu Ne Forumin Dardania Me Jan Mundsuar Disa Krijime Te Shkelqyeshme Prandaj Ju Falendseroj Per Mikruptimin
Ju Jam Mirnjohs Dhe Ju Pershendes
Vargu Vargjet E Krijuara Jan Vlerė Njerzore Qe Nuk Shlyhen Nder Shekuj
Bukuria E Vargut Esht Bukuri Mbi Bukuri Qe Nuk Paguhet
Me Vjen Mir ė Qe Keni Vetedije Te Formuar Dhe Ja Mundsoni Poetit Frymzimin
Poeti Esht Si Piktori Kudo Gjen Frymzim Krijon
Te Pershendes Adrenalina

lirik
10-09-08, 10:24
Mė Vjen Shum Mir Qe Te Njerzit E Gjej M Irkuptimin
Pra Nuk Ka Ktu Injorancė Primitivizem Peapambeturi
Por Dritė Emancipim Mirkuptim Vet Fjala Tregon Se Populli Yne Ka Ecur Para Me
Konceptet E Kohes Dhe Te Emancipimit Shoqror Ku Edhe Femra Po Del Ne Siperfaqe Gjithnji Ma Bashkkohore E Ma E Formuar
Vargjet Qe I Kam Shkruar Ktu Neper Faqet Dardania Jam Mirpritur Nga Te Gjith
Prandaj Jam Mirnjohs Dhe Me Gzon Aftesia E Te Kuptuarit Drejt Dhe Emancipimi
Pershendetjet E Mia Per Ju Adrenalina Me Shum Miqsi Dhe Sinqeritet
Gjithashtu Falenderim Per Mirkuptimin Jeni Shum E Mrekullueshme Ju Pergezoj Per Kto Aftesi Ne Te Kuptuar Drejt Per Vargun Dhe Vargjet Te Cilat Jan Ne Sherbim Te Cilsive Artistike Te Krijimtarisė Shqiptare
Si Protagonista Ku Merreni Shperher Ju Neper Faqe Te Ndryshme Te Kti Forumi
E Kam Fjalen Per Ma Shum Persona Femra Dhe Mashkuj Poashtu Mund Te Jeni Krenarė Edhe Per Sjelljet Tuaja Te Shkelqyeshme Per Edhe Se Si Protagonist Merren Shpeshher Emrat Tuaj Ktu Per Te Krijuar Nji Vjersh Te Bukur Dhe Vargje Te Bukura Me Cilsi Artistike E Te Ndjeshme Poetike Me Vargje Te Kendshme
Te Pershendes Me Shum Mirnjohje E Ndruara Adrenalina

lirik
10-09-08, 10:47
Nėse qiellit vjen mbi dhe
------------
AUTORI XHELAL FERIZI
----------------
Nėse qiellit vjen mbi dhe
ndonji fat i bardhė pėr shpresė
do ta marr nji rreze tė re
qė s' mė len n# pendim tė vdes
---------
do ta marr si aortė qielli
tė gjerė me e lidhė n' zemer shqiptare
si dhuratė ari prej dielli
me e nisė jeten ngazllimtare
---------
me art tė ri mu nė gjak t'haresė
do ta vloj si vrull shpirtė gjerė
do tė dal me tė re nji besė
porsi lulja mbi pranverė
------------
do tė qelem nė ledina
nė gjelbrime do tė harlisem
kur t'mė shohin moti e stina
nė ag me yllin nė cak do t' nisem
---------

do tė nisem nė kosovė tė re
bardh si drita diellatare
me fat tė ri se mjaft jam bre
nė t' huaja udhė e trotoare
-------------
AUTORI XHELAL FERIZI
------------------

aLbaChiCk
12-09-08, 10:50
http://i190.photobucket.com/albums/z184/EsmerJa/wefalov652.jpg

ninnela
14-09-08, 01:59
Pershndetje Per Ty

selvija
18-09-08, 11:46
Selam keni prej Babes plak dhe inxhes karimane ju ftojn ne Dasem...tek kaffja e forumit
]http://img529.imageshack.us/img529/415/41406342cd4.jpg (http://imageshack.us/)

Jana
30-09-08, 01:15
Urime Festa....

http://img227.imageshack.us/img227/2363/lulakuranioq0.gif

Prishtinasja_
30-09-08, 15:24
http://img215.imageshack.us/img215/1930/rosekoranpk3.jpg

ninnela
01-10-08, 00:36
Zoti leshon bekimin
mbi ata qe besojne
u dhuron dite
kur mund te festojne
ruaji keto festa
si ata dy sy
dhe dije se Bajrami
eshte dhurate per ty


ME FAT FITER BAJRAMI

turisti
14-11-08, 16:12
Pershendetjet,shendet dhe momentet romantike deri ne thellesi te horizontit

ju deshiron,

thjeshte & sinqerte,
TURISTI.

http://www.brightcompany.nl/upload/image/menu/Blue%20Flower1.jpg

gazi-de
26-12-08, 17:29
http://img187.imageshack.us/img187/4574/2009in4.gif

Dreni30
27-12-08, 01:09
http://i7.tinypic.com/6x0yxld.gif

Uroj qe ky vit te jet vit i sukseseve, njeherit edhe plotesim i deshirave tuaja.

Urime.

Dreni.

lazdrani
27-12-08, 16:08
http://www.tobiaspfau.de/cms-gfx/media-i00001722w771h556q97.jpg (http://www.tobiaspfau.de/de/photo_list-00000001-3DEDB8E0.html)

emine
27-12-08, 23:40
http://www.ekartenwelt.de/images/3720.jpg

MemphiSx
30-12-08, 01:19
http://i166.photobucket.com/albums/u92/sueyoderson/ny/ny0904.gif

Adrenalina
05-04-19, 12:35
Emine
Luana
Preshevar
Instruktori
Turisti
Memphix
Ninela
Sara
Albachik
Egi
Sheta

Ju flm shume per urime qe keni lan ketu me vite....sod ju falenderoj shume dhe shpresoj qe jeni shendosh e mire ku do qe gjendeni ju uroj nje dite te bukur...., dhe shpresoj qe do te kthehi sa me shpejt ne fd se valla shume keq po dukt pa juve spo ka gjallni :)