PDA

View Full Version : Po ju si lexoni,shkronj pr shkronj apo......????


lyra2
24-07-07, 23:08
Nje zlubim inertesdan!!

Tnug!

Spias nje zlubimi te br n nje uivtnierset bitraink, ska lhdije se si vnedeson shnjrokat n fajli. Me rdsni tsh q shnjroka e pra dhe e fnudit t jne t vnduseora si dehut. T tajret mnud t hdhuen pa lihdje dhe parp se parp tsketi mnud t loxeeht pa porbelm. Kjo nodhd pr asrye se ne nuk loxemj shronjk pr shnjrok por fajln si tsri.

Virti
24-07-07, 23:11
te vegjelit sherbehen me shkronja, te rriturit sherbehen me kuptime...

lyra2
24-07-07, 23:12
ha ha ha hah po ata mesataret?!!

Murgesha
24-07-07, 23:12
Ha, hahahahaaaaaaa edhe pse e shkruar qllimisht me shkronja t prziera un prap se prap e kuptova se far ke shkru.
Po mu dashka me e vrejt tash e tutje veten gjat leximit nse i lexoj t gjitha shkrrolat apo jo se nuk po m kujtohet pr momentin si lexoj un??? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

lyra2
24-07-07, 23:14
Provo,se une jo shkronje per shkronje......

Virti
24-07-07, 23:14
ha ha ha hah po ata mesataret?!!
mesataret, here andej e here kendej... :biggrin:

Peja-Boy
25-07-07, 10:39
Nje zlubim inertesdan!!

Tnug!

Spias nje zlubimi te br n nje uivtnierset bitraink, ska lhdije se si vnedeson shnjrokat n fajli. Me rdsni tsh q shnjroka e pra dhe e fnudit t jne t vnduseora si dehut. T tajret mnud t hdhuen pa lihdje dhe parp se parp tsketi mnud t loxeeht pa porbelm. Kjo nodhd pr asrye se ne nuk loxemj shronjk pr shnjrok por fajln si tsri.

Pjer Bsideva formhoet Tmea....!!!

Desha te them me heret ne nje tem tjeter kur e pash kete Postim qe te hapesh te njejten teme !!

lyra2
31-07-07, 09:34
Ish kna nje here nej pocil edhe shnok shtejp ne qedhre te fejimve me e e marr fejimen e tji edhe kru shkno ky po e ptyte edutkorena:
Me flani cili eshte fejima juaj ?
Pocili i po ja kthnek ama nje cnilin dush se apet neres keut ta bi ...

gertaa
31-07-07, 16:23
ha Ha Ha Ha Ha Ha Ah Ah Ha Interesant Qitash Pe Sho Qysh Lexoj Une Kur Nuk E Kom Kqyr Ha Ha Ha Ha ,kom Menu Qi Lexoj Mire Po Nuk Po Ditsha

niemand
12-04-08, 11:05
Vertet e kam lexuar pa asnje gabim. U habita hahahaha se njeher mendova mos ke kerkuar si ta sbulojm tekstin..sapo deshta me shkru si duhet hahaha e tani me von e kuptova..

Me habite..

BE LK
14-04-08, 12:50
Nje zlubim inertesdan!!

Tnug!

Spias nje zlubimi te br n nje uivtnierset bitraink, ska lhdije se si vnedeson shnjrokat n fajli. Me rdsni tsh q shnjroka e pra dhe e fnudit t jne t vnduseora si dehut. T tajret mnud t hdhuen pa lihdje dhe parp se parp tsketi mnud t loxeeht pa porbelm. Kjo nodhd pr asrye se ne nuk loxemj shronjk pr shnjrok por fajln si tsri.
Mendoj se ata qe nuk e dine mire nje gjuhe duhet te perqendrohen ne shkronja, ndersa ata qe dine mire te lexojne dh e njohin mjaft mire gjuhen qe po lexojne, mjafton te shohe shkronjen e pare dhe te fundit, se percaktuese te formes se fjales...!

*

rilinda
14-04-08, 13:43
Mendoj se ata qe nuk e dine mire nje gjuhe duhet te perqendrohen ne shkronja, ndersa ata qe dine mire te lexojne dh e njohin mjaft mire gjuhen qe po lexojne, mjafton te shohe shkronjen e pare dhe te fundit, se percaktuese te formes se fjales...!

*

E ti si loxeve? :biggrin:

BE LK
14-04-08, 14:05
E ti si loxeve? :biggrin:
Mbrapsht.....:D.............

Preshevar
14-04-08, 14:08
...gjene gabimin :tongue:

http://i8.photobucket.com/albums/a28/skitzoph/Zaha.jpg

Linka_pz
14-04-08, 17:50
...gjene gabimin :tongue:

http://i8.photobucket.com/albums/a28/skitzoph/Zaha.jpg

Mrekullia e Arkitektures shkruhet ose E ARKITEKTTURES.

Preshevar
15-04-08, 09:58
Mrekullia e Arkitektures shkruhet ose E ARKITEKTTURES.

Mir e pave, un e kam lexuar s'di sa here deri sa i rash ne fije :biggrin:

Kurse "ArkitekTTurs, me dy "TT" s'jam i sigurt, por ok ! Po e miratoj siq thoshte dikushi ktu pari :biggrin:

lyra2
15-04-08, 10:20
Prevesh,leox atshu qshy e sheh se nku loxeehet shrjonke per shrjonke ,ti qshy i klaove ktoe dit.a e neqre klumin e shsipe,qe kshi pik.:),nej dtie the qe shjipa po te pki ne kumle, Kjo nodhd pr asrye se ti nuk e ke mleu kumlin si duehud.:)

BE LK
15-04-08, 10:41
Protestoj....

eshte e disata here qe nuk kam mundesi me votue. I bej thirrje te gjithe fashtit te rilindes te vijne e ta ndihmojne ti beje mire keto sondazhet ose ti leje fare...!

me te mira EB KL

Elina
15-04-08, 10:57
Ish kna nje here nej pocil edhe shnok shtejp ne qedhre te fejimve me e e marr fejimen e tji edhe kru shkno ky po e ptyte edutkorena:
Me flani cili eshte fejima juaj ?
Pocili i po ja kthnek ama nje cnilin dush se apet neres keut ta bi ...

Po i marr vetes lakmi...sa e meqme kokna e kurre nuk e paskem dite :biggrin:

Ooooo ksi te shkrume qe ke be oj Lyra nuk eshte veshtire me e kuptu... se me e lexu edhe ma hiq ....na ka msu komunikimi permes msn ,,,,se kshtu tuj u ngute nganjehere bejme gabime katastrofike ...po apet bashkebiseduesi e kupton se cka kem dashte me shkru :tongue: :biggrin:

lyra2
15-04-08, 11:00
Po i marr vetes lakmi...sa e meqme kokna e kurre nuk e paskem dite :biggrin:

Ooooo ksi te shkrume qe ke be oj Lyra nuk eshte veshtire me e kuptu... se me e lexu edhe ma hiq ....na ka msu komunikimi permes msn ,,,,se kshtu tuj u ngute nganjehere bejme gabime katastrofike ...po apet bashkebiseduesi e kupton se cka kem dashte me shkru :tongue: :biggrin:
..eeehh Eline,e e mban men kur folshim veq mrapsht seee,para paraaa msn ka qen.
E na thonin "uuh folshi me gishta"
veq na ka nxana nema.

Ti qshy je eejj si po klaon a je ldho hiq.:P

Preshevar
15-04-08, 11:07
Prevesh,leox atshu qshy e sheh se nku loxeehet shrjonke per shrjonke ,ti qshy i klaove ktoe dit.a e neqre klumin e shsipe,qe kshi pik.:),nej dtie the qe shjipa po te pki ne kumle, Kjo nodhd pr asrye se ti nuk e ke mleu kumlin si duehud.:)

Ti po fol, se hala se s'idn qka ehste me t'pik uji nen klum :rolleyes: nime qteo dit, pse kisua uje i kmei mubsh, thahs mi rjut si rerezva se tahs ehde pak na nialn uijn, se ehde burani na ka stherr :tongue:

Elina
15-04-08, 11:11
..eeehh Eline,e e mban men kur folshim veq mrapsht seee,para paraaa msn ka qen.
E na thonin "uuh folshi me gishta"
veq na ka nxana nema.

Ti qshy je eejj si po klaon a je ldho hiq.:P

Hahhahah....Lyra e mbaj ne mende kur folshim me "F" hahhahhaha ...haj kuku qe edhe masandej kur nau dashke me fole si duhet i ngaterrojshim shkronjat :biggrin:Mire flm...po kaloj si nje badihavgji ma tan dites :tongue:

Ti is ej :biggrin: