PDA

View Full Version : Qka ndodhė kur sejcila fjalė zavendėsohet me fjalėt : asish...asishe etj......


^katunari^
31-07-07, 13:41
Tė nderuar, po e hapi njė temė tė re me qėllim zbavitje.
Rregulla: Qdo veprim tė zavendėsohet me fjalėt asish, asishe, i asisht, e asisht, etj..etj..
P.sh: Skova me pi ujė.Nė vend te "pi" , me thanė:Shkova me "asishe" ujė.
Ju lutem pa banalizime , falėmnderit. Do ta shifni vet, se fantazia nuk ka kufi :smile:

Shqiptare
31-07-07, 14:10
Tė nderuar, po e hapi njė temė tė re me qėllim zbavitje.
Rregulla: Qdo veprim tė zavendėsohet me fjalėt asish, asishe, i asisht, e asisht, etj..etj..
P.sh: Skova me pi ujė.Nė vend te "pi" , me thanė:Shkova me "asishe" ujė.
Ju lutem pa banalizime , falėmnderit. Do ta shifni vet, se fantazia nuk ka kufi :smile:

Erdha me "asish" ni pershendetje :cool:

^katunari^
31-07-07, 14:14
Erdha me "asish" ni pershendetje :cool:

Ani bafsh hajr, pate shume pune, a u "asishe" hiq?:biggrin:

lyra2
31-07-07, 14:36
Ani bafsh hajr, pate shume pune, a u "asishe" hiq?:biggrin:
Si kaluat sote a "asishte" dhe a i kryet "asishmet" per sot .:confused: :eek:

lyra2
31-07-07, 15:09
Si kaluat sote a "asishte" dhe a i kryet "asishmet" per sot .:confused: :eek:

hahahhahahhahahaha uuuu qysh koka asish fjalia:eek: :biggrin:

valiii
31-07-07, 15:33
Shumė e asishme kjo Lyra2....:smile:

Preshevar
31-07-07, 15:40
Jo veq lyra, po krejt qenkeni asish pak :rolleyes:

gertaa
31-07-07, 15:52
Qa kini asish me kit teme,koka e asishme e ju a jini asish sot i jini lodh tu asishen,a kini pas shum asishme sot a ju ka met naj asishme per nestra

gertaa
31-07-07, 15:53
asishni ma mire se mos me asish as buk nuk kini as nuk ju shkon koha as nuk kini roga,qa kokaaaaaaaaaaainteresant kjo asishme me asish qa mos.

gertaa
31-07-07, 15:56
Erdha me "asish" ni pershendetje :cool:
edhe une shoqe po ta asishi ni pershendetje edhe juve shok qa koki ktu ju asishi ka ni pershendetje,veq asishni mire sod se dita osht e asishme e spo asishet hiq.lumt ju qa nuk kini me asish sot po kini free se une u myta tu asish sot e kum me shku papa n kosov me asish familjen.

gertaa
31-07-07, 16:31
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Shqiptare
Erdha me "asish" ni pershendetje :cool:

edhe une shoqe po ta asishi ni pershendetje edhe juve shok qa koki ktu ju asishi ka ni pershendetje,veq asishni mire sod se dita osht e asishme e spo asishet hiq.lumt ju qa nuk kini me asish sot po kini free se une u myta tu asish sot e kum me shku papa n kosov me asish familjen.Sot 15:53gertaaasishni ma mire se mos me asish as buk nuk kini as nuk ju shkon koha as nuk kini roga,qa kokaaaaaaaaaaainteresant kjo asishme me asish qa mos.Sot 15:52gertaaQa kini asish me kit teme,koka e asishme e ju a jini asish sot i jini lodh tu asishen,a kini pas shum asishme sot a ju ka met naj asishme per nestra
apet erdhe qitu me asish ,se qikjo tem em asishi me qkru se mu dok zbavitse ,qishtu une e asishi kit fjal shum e per qata minspiroi ,nashta msona me fol me juve ma mir me asish guhen
UM FALNI SE RRJETA I KA BO KTO,I KA ASISH RJETA KTO GABIME,U KTHEVA ME ASISH KTU SE ANDENA ISH PALIDHJE SHUM ME ASISH,QITAJ PO ASISHI QITU SE KUR FOLI GJITH E KOM SHPREHJE QIT FJAL ASIH.E PO ASISHI QITASH UNE KTU SHLIRT .HAJDE PRA ASISHNI BRE QA PO ASISHNI QASHTU PA LIDHJE VEQ PO KQYRNI ASISHNI ,E KOM ME ASISH ME FOL SHQIP MIRE SE KOM ASISH KEQ DEJ TASH,SE NUK JAM ASISH N KOSOV MOTI E QITAJ MI KAN ASISH LETRAT,JU A I KINI ASISH LETRAT,SE ME KON I ASISHEM ISH MA MIR SE PA ASISH AS NUK PO T ASISHIN ATJE AS NUK PO T ASISHIN KTU

Preshevar
31-07-07, 22:42
M'doket qe mas shumti i paska pelqy tema Gertes, dek asishe be... :rolleyes::biggrin:

luckyman
31-07-07, 22:50
E kena ASISH nje pulé pér dark.....!!!!!!!:tongue:

LuLjaa
01-08-07, 16:36
Ahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahaa u pakaaaaaaaaaa

LuLjaa
04-08-07, 17:15
Hee ēka kokni koqit more .. a nuk keni asish ma kurgja aa :D

luckyman
05-08-07, 10:26
Dje jena koné me u asish ne bazen!........