PDA

View Full Version : Para dhe pas martesės


Alko71
25-08-07, 10:09
Para Martesės - - -


Ai: Ah,,, me ne fund. Mezi po prisja.

Ajo: A do qe te iki?

Ai: Jo! As qe te te shkoje ne mendje.

Ajo: A me do?

Ai: Sigurisht! Gjithmone e me shume!

Ajo: A me ke tradhetuar ndonjehere?

Ai: Jo! C'eshte kjo pyetje?

Ajo: A do te me puthesh?

Ai: Sa here te me jepet shansi!

Ajo: A do te me qellosh ndonjehere?

Ai: Je e ēmendur!

Ajo; A mund te kem besim tek ty?

Ai: PO.

Ajo: Zemer!


Pas martese - - - thjesht lexo nga fundi ne fillim te tekstit.

Alko71
25-08-07, 10:10
Gruaja: I dashur.....cka po shikon aty?

Burri: Asgje.

Gruaja: Asgje...?? Je duke e lexuar certifikaten e kurorezimit per gati nje ore??

Burri: Isha duke e kerkuar daten e skadimit.:biggrin:

Alko71
25-08-07, 10:11
Pyetje: Ku eshte dallimi ne mes nenes dhe gruas?

Pergjigja: Njera grua te sjell ne kete bote duke qare ndersa tjetra te siguron qe te vazhdosh ashtu.:confused:

Alko71
25-08-07, 10:12
Gruaja: A do te hash darke?

Burri: Sigurisht, cfare zgjedhjesh kam?

Gruaja: Po dhe jo.

Alko71
25-08-07, 10:13
Gruaja: Ti gjithmone e mban foton time ne cante dore kur shkon ne zyre, pse?

Burri: Kur kam ndonje telashe, pa marr para sysh sa e pazgjidhshme, e shikoj foton tende dhe problemi zhduket.

Gruaja: E sheh, cfar fuqije te mrekullueshme kam tek ti?

Burri: Po, e shikoj foton tende dhe them "Cfar telashe tjeter mund te ket me te madh se kjo?".

Alko71
25-08-07, 10:15
Vajza: Kur te martohemi, dua qe t'i ndaj me ty te gjitha brengat dhe telashet tua ne menyre qe te ta lehtesoj barren.

Cuni: Me vjen mire nga ti e dashur, por une nuk kam asnje brenge apo telashe!

Vajza: E po, kjo eshte per shkak se ende nuk jemi martuar .:wink:

Alko71
25-08-07, 10:16
I biri: Nene, kur isha sot ne autobus me babin, ai me tha t'ia leshoja vendin nje zonje.

Nena: Mire, ti paske vepruar gjene e duhur.

I biri: Por nene, une isha i ulur ne preherin e babit!:eek:

Alko71
25-08-07, 10:17
Nje burre i sapomartuar e pyet gruan e tij:" A do te martoheshe me mua sikur babai im te mos ma linte tere kete pasuri?"

"I dashur" iu pergjigj gruaja embel: " Do te martohesha me ty PA MARRE PARASYSH KUSH DO TA LINTE PASURINE TY".

Alko71
25-08-07, 10:18
Intervistuesi Milionerit: "Kujt ia ke borxh suksesin tend si milioner?"

Milioneri: "Cdo gje ia kam borxh gruas sime."

Intervistuesi: "Wow, duhet te jete nje goxha grua. Cka ishe para se ta martoje ate?"

Milioneri: "Bilioner".

Alko71
25-08-07, 10:19
Vajza te dashurit te saj:" Nje puthje dhe do te jem e jotja pergjithmone."

Djaloshi: "Te falemnderit per verejtjen.":biggrin:

Alko71
25-08-07, 10:24
Gruaja e pyet burrin: "Cka te pelqen me shum tek une, fytyra ime e bukur apo trupi im?"

Ai e shikoi ate nga koka e gjer tek gishtat e kembeve dhe u pergjigj:"Me pelqen sensi yt per humor."http://www.forumivirtual.com/images/smilies/18.gif

Alko71
25-08-07, 10:30
Burri gruas: Po te ribashkohemi ne parajse, nuk do te jete me parajse apo jo?

Alko71
25-08-07, 10:32
Nja cun i vogel e pyet babain:

"Babi, sa kushton qe te martohesh?"

Babai:"Nuk e di bir, akoma po paguaj per te."http://www.forumivirtual.com/images/smilies/pikepyetje.gif

Alko71
25-08-07, 10:33
Burri:"E ke verejtur e dashur, biri yne e ka trurin tim?"

Gruaja:"Besoj qe po, une timin akoma e kam me vete."http://www.forumivirtual.com/images/smilies/20.gif :redface:

Alko71
27-08-07, 08:22
Ju i keni dy zgjidhje nė jetė:

Ju mund tė jetoni beqarė dhe tė jeni te mjerueshėm, ose te martoheni dhe te dėshironi tė vdisni.

Alko71
27-08-07, 08:23
Ne nje koktej party, nje grua i thot tjetres:

"A nuk e ke vene unazen e marteses ne gisht te gabuar?"

"Po", iu pergjigj kjo. Jam martuar me njeriun e gabuar.

Alko71
27-08-07, 08:23
Nje zonjushe e vendos tek kendi i shpalljeve:

"Kerkoj Burre". Te nesermen ajo pranoi me qindra letra. Te gjitha thoshin te njejten gje:

"Mund ta kesh timin."

Alko71
27-08-07, 08:24
Kur njė grua ta vjedhė burrin, nuk ka hakmarrje mė tė mirė se ta lėsh ta mbaj atė.http://www.forumivirtual.com/images/smilies/18.gif

Shqiptare
27-08-07, 09:36
Para Martesės - - -


Ai: Ah,,, me ne fund. Mezi po prisja.

Ajo: A do qe te iki?

Ai: Jo! As qe te te shkoje ne mendje.

Ajo: A me do?

Ai: Sigurisht! Gjithmone e me shume!

Ajo: A me ke tradhetuar ndonjehere?

Ai: Jo! C'eshte kjo pyetje?

Ajo: A do te me puthesh?

Ai: Sa here te me jepet shansi!

Ajo: A do te me qellosh ndonjehere?

Ai: Je e ēmendur!

Ajo; A mund te kem besim tek ty?

Ai: PO.

Ajo: Zemer!


Pas martese - - - thjesht lexo nga fundi ne fillim te tekstit.

Qka po na pritka neveeee!!!!:biggrin: ..................

Alko71
27-08-07, 09:58
Qka po na pritka neveeee!!!!:biggrin: ..................

Hahaha. Mos u tut se ndoshta hajgare ka bo AJO.:rolleyes:

Alko71
27-08-07, 19:09
Si mund ta dish qe gruaja eshte duke dashur te thot dicka te mencur?

Kur e fillon fjaline me: "Nje here me ka pas thene nje burre....."

Alko71
29-08-07, 07:47
Ēuni i ri: " A eshte e vertet babi, se ne disa pjese te Afrikes burri nuk e njeh gruan e tij deri sa ta martoje ate?"

Babai: " Kjo ndodhe ne secilin vend bir."http://www.forumivirtual.com/images/smilies/coffee.gif

Alko71
29-08-07, 07:51
Ēuni i ri: " A eshte e vertet babi, se ne disa pjese te Afrikes burri nuk e njeh gruan e tij deri sa ta martoje ate?"

Babai: " Kjo ndodhe ne secilin vend bir."http://www.forumivirtual.com/images/smilies/coffee.gif

Alko71
29-08-07, 07:56
Nese deshiron qe gruaja e jote te degjoj, dhe t'i kushtoj vemendje seciles fjale qe e flet, fol kur je ne gjume.

Shqiptare
29-08-07, 09:41
Alko, nuk eshte e drejte, na sjell ndonje anekdote ku burri do te paraqitet si ana negative e asaj anekdote!!!:tongue:

Alko71
30-08-07, 11:21
Alko, nuk eshte e drejte, na sjell ndonje anekdote ku burri do te paraqitet si ana negative e asaj anekdote!!!:tongue:

Nje njeri po shiste tru. Nje femer iu afrua dhe e pyeti:

Gruaja: "Sa kushton ky tru?"

Shitesi: "Ky eshte tru femre dhe kushton 500 euro."

Gruaja: "Po ky tjetri?"

Shitesi: " Ky eshte tru mashkulli dhe kushton 5000 euro?"

Gruaja: " E pse i mashkullit me shtrenjet?"

Shitesi: " Sepse eshte i paperdorur.":biggrin:

Alko71
30-08-07, 11:50
Shqiptare, lexoi edhe postimet #4, #14, #16, #17, #18, aty bie poshte mashkulli.
Jane me pak por peshojne sa te gjitha tjerat.:smile:

Shqiptare
30-08-07, 11:52
Shqiptare, lexoi edhe postimet #4, #14, #16, #17, #18, aty bie poshte mashkulli.
Jane me pak por peshojne sa te gjitha tjerat.:smile:

Dembelizmi s'ka kufi....:biggrin:

Nje ēift i sapodashuruar po qendronin ulur ne stolin prane nje peme. Papritur vajza shikon se ne peme po putheshin dy zogj dhe i thote djalit:
-Ej shiko shiko bejme edhe ne si ato?!
Djali pergjigjet:
-Ohuuuuu kush lodhet me hyp ne peme!!!!!:biggrin:

Alko, shume pak postime qenkan, duhet numri te jete baraz :smile: :))))

Alko71
30-08-07, 12:05
Ku ke pa ti t'i biesh vetes.Nuk kam folur me gruan time per 18 muaj. Nuk me pelqen ta nderpres ate.:tongue:

Alko71
30-08-07, 12:14
Burri 1: "Gruaja e ime eshte nje engjėll."

Burri 2: " Qenke me fat, e imja ende eshte gjalle!"

Alko71
30-08-07, 12:15
Pse femrat kane kembe (shputa) me te vogla se mashkujt?

Eshte nje nga ato "gjerat e evolucionit" qe e lejojne te qendroj me afer lavamanit te kuzhines.http://www.forumivirtual.com/images/smilies/pikepyetje.gif:biggrin:

Alko71
30-08-07, 12:18
Grate kurre nuk do te mund te jene te barabarta me burrat deri sa ato te mund te ecin rruges me koke tullace dhe nje birre ne dore, dhe ende te mendojne se ato duken seksi.http://www.forumivirtual.com/images/smilies/qesh_me_te_madhe.gif

Shqiptare
30-08-07, 12:28
Martesat e kohes se sotshme

Njė njėri shkon te miku i tijė se nuk kishte qenė koh tė gjat.Hyn mbrenda dhe pas pak cuni i mikut tijė ju sjell nga nje kafe,kur ja shef cunin ky zotriu e pyet:

Koh te gjat jemi miq dhe kurr nuk te kam pyet sa djem i ke?

Miku i tijė i pergjigjet dhe i thotė: Pesė i kam pas e dy prej tyre jetojn!Zotriu i merzitur i thot:
Pse a te kan vdekur ata tre tė tjerėt a? Jo nuk kan vdekur por jan martu,iu pėrgjigj ai. :rolleyes:

Alko71
30-08-07, 12:32
Martesat e kohes se sotshme

Njė njėri shkon te miku i tijė se nuk kishte qenė koh tė gjat.Hyn mbrenda dhe pas pak cuni i mikut tijė ju sjell nga nje kafe,kur ja shef cunin ky zotriu e pyet:

Koh te gjat jemi miq dhe kurr nuk te kam pyet sa djem i ke?

Miku i tijė i pergjigjet dhe i thotė: Pesė i kam pas e dy prej tyre jetojn!Zotriu i merzitur i thot:
Pse a te kan vdekur ata tre tė tjerėt a? Jo nuk kan vdekur por jan martu,iu pėrgjigj ai. :rolleyes:E sheh se grate i kan prap fajet? haha

^katunari^
30-08-07, 12:33
Kush martohet, i ndane gajlet me bashkeshortin/en, te cilat nuk i ka pase para martese:smile:

lyra2
30-08-07, 12:45
Pas martesesnjeriu bene ,zgjidhjen e mėrzisė, marrjen e lirisė, shumėzim i
pėrgjegjėsive dhe pjesėtim i tė hollave.

Shqiptare
30-08-07, 12:57
CIFTI MODERN

Mashkulli zbuloi armet, dhe shpiku gjahun.
Gruaja zbuloi gjahun, dhe shpiku peliēet

Mashkulli zbuloi ngjyrat, dhe shpiku pikturat
Gruaja zbuloi pikturat, dhe shpiku trukun

Mashkulli zbuloi agrikulturen, dhe shpiku ushqimin
Gruaja zbuloi ushqimin, dhe shpiku dietat

Mashkulli zbuloi shoqerine, dhe shpiku dashurine
Gruaja zbuloi dashurine, dhe shpiku martesen

Mashkulli zbuloi gruan, dhe shpiku seksin
Gruaja zbuloi seksin, dhe shpiku dhimbjen e kokes

Mashkulli zbuloi tregtine, dhe shpiku paret
Gruaja zbuloi paret, dhe qe nga ajo dite s 'funksionon me asgje :biggrin:

Alko71
30-08-07, 13:48
Nje burre dhe gruaja e tije, pas nje ngaterrese nuk po flisnin me njeri tjetrin. Per nje moment burrit iu kujtua se te nesermen, do ti nevojitej gruaja per ta zgjuar sepse kishte nje fluturim biznesi ne oren 5.00 te mengjesit.

Duke mos dashur qe ta thej heshtjen i pari( dhe te humbte), ai shkroi ne nje cope letre, " Te lutem me zgjo ne 5:00".
Ai e vendosi letren diku ku mund ta gjente ajo.

Te nesermen burri u zgjua vetem per ta zbuluar se ishte bere ora 9:00 e mengjesit dhe se e kishte huqur fluturimin.

I frustruar, ai deshi te shkonte ta zgjonte gruan e tij, kur e verejti nje cope leter afer shtratit.

Letra thoshte, " Zgjohu, ora eshte 5:00 mengjes."

Shqiptare
30-08-07, 14:04
Nje cift i lumtur, nga 60 vjec secili ishin ne pushime verore. E hasen nje llampe magjike. E ferkuan ate tri here dhe ja deshireplotesuesi doli. Ai ua plotesonte secilit nga nje deshire.

Gruaja deshironte qe te udhetoje neper tere boten, dhe ja, nje grumbull biletash aeroplani iu paraqiten ne duar.

Burri mendonte se cfare deshire te mendoje. Ai i tha deshireplotesuesit: "Do te doja qe gruaja ime te ishte per 30 vjet me e re se une." Dhe ja, ai u be 90 vjec, pra 30 vjet me i vjeter se gruaja e ajo mbeti 30 vjece me e re se ai! :biggrin:

Kujdes se cfare deshirash keni :biggrin:

Shqiptare
30-08-07, 14:53
Jeta martesore eshte teper frustruese:

Ne vitin e pare martesor, burri flet e gruaja degjon.

Ne vitin e dyte, gruaja flet dhe burri degjon,

Ne vitin e trete te dy flasin dhe fqiu eshte ai qe i degjon! :biggrin:

DEA
30-08-07, 15:00
Jeta martesore eshte teper frustruese:

Ne vitin e pare martesor, burri flet e gruaja degjon.

Ne vitin e dyte, gruaja flet dhe burri degjon,

Ne vitin e trete te dy flasin dhe fqiu eshte ai qe i degjon! :biggrin:


Hhahahahahahaa kur ti kalosh 10 vite, ndegjon dynjaja hahahahaaha

Shqiptare
30-08-07, 15:05
Hhahahahahahaa kur ti kalosh 10 vite, ndegjon dynjaja hahahahaaha

Dea, sa deshta te pyes ne ate postim :" Kush na tregon, a eshte e vertete ajo qe thuhet aty?" :biggrin: Faleminderit per pergjigje, po ne te tjerat do ta ndryshojme kete stil pra, do sjellim pak ndryshim ne kete, do iu blejme fqinjeve "degjuese" dhe do iu leshojme muzike ne vesh :biggrin:

DEA
30-08-07, 15:12
Dea, sa deshta te pyes ne ate postim :" Kush na tregon, a eshte e vertete ajo qe thuhet aty?" :biggrin: Faleminderit per pergjigje, po ne te tjerat do ta ndryshojme kete stil pra, do sjellim pak ndryshim ne kete, do iu blejme fqinjeve "degjuese" dhe do iu leshojme muzike ne vesh :biggrin:

Pergjigjet jane gjithmon te ndryshme, mvaret nga qiftet njoh aso qe pa e bo nje vit kane fillu te dyte te flasin e kane ndegju kojshillak e akraballak besa edhe ma larg, po njoh edhe aso qe jane mbi 10 vite bashke dhe drejtojne nje jete si ne perralla, ne jem ata qe kem timonin e jetes ne duart tona, ateher ju lutem mos e drejtoni ne drejtim te gabuar, se gjithmon ke mundesin ta zgjedhesh, por kurr mos e zgjedh rrugen e gabuar sepse eshte me e lehte, me mire ate qe te sjell pak mund dhe i dine vleren me shume!!!!


DEA

Shqiptare
30-08-07, 15:24
Per mos ta shendruar ne teme serioze humorin, po vazhdoj edhe me nje barcalete:wink: :

Ne tavoline, ne darke....

Nje nate ne tavolinen e darkes, gruaja komentoi: "Kur u martuam, ne fillim ti e merrje pjesen e vogel te stekut (mishit) dhe ma jepje ate me te madhen mua. Tani ti e merr ate me te madhen, ndersa me te voglen ma jep mua; Ti nuk me dashuron me....":frown:

"E pakuptimte, e dashur" iu pergjigj burri, "ti vetemse tani gatuan me mire, prandaj":biggrin:

Alko71
30-08-07, 17:03
Burri 1: "Gruaja e ime eshte nje engjėll"

Burri 2: " Qenke me fat, e imja ende eshte gjalle"http://www.forumivirtual.com/images/smilies/18.gif http://www.forumivirtual.com/images/smilies/18.gif http://www.forumivirtual.com/images/smilies/18.gif

Alko71
30-08-07, 17:05
Nese qeni juaj leh tek dera e pasme dhe gruaja e juaj eshte duke trokitur dhe bertitur tek dera kryesore, cilin e le te hyj i pari?

Qenin, natyrisht. Ai e mbyll gojen sapo e le brenda.:biggrin:

Alko71
30-08-07, 17:08
Pse burrat vdesin para grave te tyre?

Ashtu dojne ata.

Shqiptare
31-08-07, 08:39
Njė vajzė e re nga qyteti ishte martuar ne fshat pėr njė djalosh tė bukur...Njė ditė nė mėngjes nusja e re ishte zhgjuar pėr ta fshirė oborrin...aty afėr ishte edhe vjehėrri i saj....dhe kjo i drejtohet vjehėrrit...o bab a ta fshi tė tėrė (d.m.th.krejt ),ndėrsa vjehrri i thotė: Oj bi mos ban tėrr-tėrr po fshije krejt.:biggrin:

Shqiptare
31-08-07, 08:45
Nje cift i anes dardane shkojne ne pushime verore ne Shqiperi. Burri shtrihet ne plazhe per t'u rezitur, kur ngrihet ne kembe per te shku tek uji, gruaja i thote: Qenke bėrė tėrė rėrė (d.m.th. krejt zallė - gjoja ta ndryshoje pak te folmen, e te flas paster shqip)!

Buri i thote: Kujt bre ti i thu "tėrė rėrė". Hajde shpejt shkojme te shpia!!! :mad: :biggrin:

Alko71
05-10-07, 03:11
Para - "Ti mė merr frymėn."
Pas - "Po ndiej se po mė zihet fryma."

Para - "Dy here ne natė."
Pas - "Dy herė nė muaj."

Para - "Ai me bėn tė ndihem si milion dollarėshe."
Pas - "Sikur tė fitoja njė cent pėr secilin budallėk tė tij?"

Para - "Mos u ndal."
Pas - "Mos i'a fillo"

Para - "Zėri i muzikės."
Pas - "Zėri i heshtjes."

Para - "Ėshtė si njė ėndėrr."
Pas - "Ėshtė si njė llahtar."

Para - "Ne pajtohemi pėr ēdo gjė."
Pas - "A nuk ka ndonjė mendim tė vetin ajo?"

Para - Victoria's Secret.
Pas - Fruit of the Loom.

Para - "Nuk po mund tė besoj se e kemi gjetur njėri tjetrin."
Pas - "Nuk e di si pėrfundova me ty?"