PDA

View Full Version : Ismajl Qemajli dhe mardhanjet Greke


SoKoLi-i-Maleve
25-08-07, 17:45
Gazeta Shqiptare sjell kete artikull:http://www.balkanweb.com/gazetav4/index.php?id=19129

Arb
25-08-07, 18:36
Gazeta Shqiptare sjell kete artikull:http://www.balkanweb.com/gazetav4/index.php?id=19129

Eh...

Ky Qemali i historise paska dasht me ia Shqiperine Greqise. Te tjeret donin nje Turqi te dyte ne Ballkan. Edhe sot e kesaj dyte ekzistojne keto rryma.

Kodra
31-08-07, 18:57
Gazeta Shqiptare sjell kete artikull:http://www.balkanweb.com/gazetav4/index.php?id=19129


**********
**********
**********

Pėrshėndetje i nderuari Sokoli,

as edhe vetė Ismail Qemajli, po tė ishte gjallė dhe tė bėnte njė deklaratė se ka dashur tė shiste Shqipėrin Greqisė, nuk do tė mund tė mė bindte qė ai ka pasur dorė nė kėto manipulime. Pse ? - Pas tė gjitha rrjedhave tė deritashme, Ismail Qemajli ėshtė figura e cila ngriti Flamurin Shqipėtar, i dha krah Shqiponjės dykrenare, i dha krahėt qė tė valvojė kudo nė tokat shqipėtare dhe mė tutje, pra i dha krah qė tė valvojė anėekėnd botės kudo qė gjenden shqipėtarėt.

Se shkruan njė gazetė, njė artikull, ėndėrrat e njė Albanologu i cili ndoshta ishte ngacmuar me Ismail Qemajlin dhe me paramendim se kaherė do tė lexohen shkrimet e tij dhe do tė sjellin ndėr shqipėtar mendime tė kundėrta, pra do tė sjellin pėrēarje, e kjo gazetė dėshiron qė tė fitojė nė popullaritet nuk mė brengos shumė.

Do ta bėja njė lutje drejtuar tė gjithve qė e lexojnė artikullin, qė tė analizojnė ngjarjet e deritanishme dhe arritjet e deritanishme, e mė pastaj tė gjykojnė.


Duke mos u lėkundur aspak nga ky artikull, ju pėrshėndet


Kodra