PDA

View Full Version : Pagesa kufitare (pėr makina)!


aroza
30-08-07, 18:18
Njoftim
Pėr krejt shqiptarėt e diaspores tė cilėt me makin i kalojnė pushimet ne Kosovė.
Ndoshta shumica e dijnė por pėr ata qė s'e dijnė ėshtė me rėndėsi tė informohen se pagesa prej 50, 70, apo 110 euro qė bėhet pėr tė hyrė nė Kosovė, nuk janė para tė humbura.
Ato para kthehen nga sigurimi i automjetit, nė vendin pėrkatės ku jetoni...
PS nėse njė njoftim i ngjashėm gjendet nė FD, at'here ju lus tė mos e botoni./aroza

sherri
31-08-07, 09:37
aroza.se di per cilin shtet e keni fjalen konkretisht,pore ne Gjermani,nuk kthehen:(:(

rafet llapjani
31-08-07, 14:37
Po kesh ne sigurim Aroza kom pyt, ty flm per informim por sigurimi i im e pyta ksi ski eshte puna kom ni qe pi ktheni keta le qe po pagujm ne kufi te kosoves ata ma kthyn pergjegjjen po tha si jo ta kthejm trasht e sules hahahahahahahahhaahahahahahahaahahahaha

Preshevar
31-08-07, 15:39
As nė CH, nuk e di qė kthehėn..... se n'koft ashtu, pasna me mar nje rrog tė mir :tongue:

aroza
31-08-07, 18:56
Eshtė fjala pėr CH respektivisht pėr Basler Versicherungen, por kam dėgjuar se edhe sigurimet tjera e akceptojn kthimin e parave. Realisht dhe logjikisht kjo duhet tė vlej edhe pėr shtetet tjera.