PDA

View Full Version : 500 vjetori i kėpucėve me take tė larta


egi
07-09-07, 23:13
I veshin kavbojat, Johny Travolta ka vallėzuar me to nė filmin The heat of Saturday night, Victoria Beckam thojn qė nuk bien me flejt pa to.

Kėpucėt me take tė nalt sivjet e festojn 500 - vjetorin tė ekzistences tyre. Pėr ta nderuar kėtė ditė njė prodhues i kėpucėve nė Britani ka bėrė njė par kėpucė me taken mė tė madhe deri tani - 30 cm. Ato i ka veshur njė modele, por jo mė shum se 10 minuta. Kėto kėpuca me siguri nuk do i vesh mė askush, por mund ti shikoni vetėm nė ekspozita.


Naomi Campbel rrėzuar pėr shkak tė takės tė madhe

Askush nuk do tė harron momentin shkandaloz nė vitin 1993, kur "panterka e zez"
Naomi Campbel ishte rrėzuar nė njė event mode nė Pariz e organizuar nga Vivenne Westwood. Arsyja: kėpucėt 20 cm te nalta. Por kjo nuk ju ndodh vetėm modeleve, fatkeqėsishtė dhe 8000 femna britanike jan rrėzuar dhe kan thyer kyqin e kėmbes mbrenda njė viti.

Mona Lisa me take tė nalt

Krijusi i "shtikllave" ka qen kush tjeter pėrpos Leonardo Da Vincit, i cili i ka bėrė nė vitin 1507. Egziston njė teori pėr spjegimin e buzėqeshjes e Mona Lises: nė momentin kur Da Vinci e ka portretuar, ajo ka mathur "shtiklla", prandaj kjo do t'a spjegojė buzėqeshjen e quditshme - ajo ka qen nė torture, sepse i dhimbėshin kėmbėt.

http://images.amazon.com/images/P/B00099E4R2.01-A39U745IDK2WMA._SS500_SCLZZZZZZZ_.jpg

prishtinasi
15-09-07, 20:29
I veshin kavbojat, Johny Travolta ka vallėzuar me to nė filmin The heat of Saturday night, Victoria Beckam thojn qė nuk bien me flejt pa to.

Kėpucėt me take tė nalt sivjet e festojn 500 - vjetorin tė ekzistences tyre. Pėr ta nderuar kėtė ditė njė prodhues i kėpucėve nė Britani ka bėrė njė par kėpucė me taken mė tė madhe deri tani - 30 cm. Ato i ka veshur njė modele, por jo mė shum se 10 minuta. Kėto kėpuca me siguri nuk do i vesh mė askush, por mund ti shikoni vetėm nė ekspozita.


Naomi Campbel rrėzuar pėr shkak tė takės tė madhe

Askush nuk do tė harron momentin shkandaloz nė vitin 1993, kur "panterka e zez"
Naomi Campbel ishte rrėzuar nė njė event mode nė Pariz e organizuar nga Vivenne Westwood. Arsyja: kėpucėt 20 cm te nalta. Por kjo nuk ju ndodh vetėm modeleve, fatkeqėsishtė dhe 8000 femna britanike jan rrėzuar dhe kan thyer kyqin e kėmbes mbrenda njė viti.

Mona Lisa me take tė nalt

Krijusi i "shtikllave" ka qen kush tjeter pėrpos Leonardo Da Vincit, i cili i ka bėrė nė vitin 1507. Egziston njė teori pėr spjegimin e buzėqeshjes e Mona Lises: nė momentin kur Da Vinci e ka portretuar, ajo ka mathur "shtiklla", prandaj kjo do t'a spjegojė buzėqeshjen e quditshme - ajo ka qen nė torture, sepse i dhimbėshin kėmbėt.

http://images.amazon.com/images/P/B00099E4R2.01-A39U745IDK2WMA._SS500_SCLZZZZZZZ_.jpg

500 vjet a..per pak Skenderbeu si paska nxane shtikllat!
A s'mujte me gjete naje kembe tjeter Egi a...se qekjo na gerrditi me thonje!

egi
16-09-07, 19:31
500 vjet a..per pak Skenderbeu si paska nxane shtikllat!
A s'mujte me gjete naje kembe tjeter Egi a...se qekjo na gerrditi me thonje!

hehhe qe po ja prej thojt hahaaha

http://www.eprodaja.com/images/thumb_scipalka_v.jpg