PDA

View Full Version : Loja Shqiperi Holande


Brahim Pit
12-09-07, 18:44
Pershendetje

A e din ndokush ndonje adrese te internetit ku eshte e mundshme me percjelle ndeshjen e shqiperise kuinder holandes

Tung e faleminderit per info

RiannA
12-09-07, 18:49
jo valla nuk e di....amo TIFOZAT kan me fitu (ishalla)

Pershendetje

Brahim Pit
12-09-07, 19:15
Sipas faqes www.albania-sport.com (http://www.albania-sport.com) eksiston nje menyre me e percjelle ndeshjen sonte. Te gjitha detajet jane te dhanuna ne kete adrese.

Perpara shqipnia. Kina me e korite holanden ose ko me ja lujte nanen Bariqit :biggrin:

Lijanna
12-09-07, 19:52
Une ne Tv kam me shiku, edhe mezi jam tu prit me fillu loja

inshallah fiton Shqiperia...:wink:

Brahim Pit
12-09-07, 21:05
Une jam tu e shiku kaja nanen me koment kinezisht :rolleyes: perj nje kanali ne internet se keut ku jam nuk kam qasje.

Autogolin 100% na e murr trainer maniaku. Schqieria mire po lun vetem tutje

LOJETARI
12-09-07, 22:00
0:1 , Lojė katastrofale nė pjesėn e dytė .Lojė rrebelash !!!!!!!!

Lijanna
13-09-07, 11:58
.Lojė rrebelash !!!!!!!!

Pse loje rrebelash, boll mire kane lujt, me hile ua ka bo gjyqtari:redface: ...Tiranė, 13 shtator 2007 (Kosovapress) Koha 08:20
http://www.kosovapress.com/ks/repository/images/13.9%20curri_thmb.JPG
Kombėtarja e Shqipėrisė nė stadiumin”Ēemajl Stafa” nė Tiranė ka pėsuar humbje tė pamerituar kundėr Holandės me rezultat minimal (0:1) , nė kuadėr tė kualifikimeve pėr kampionatin evropian qė vitin e ardhshėm do tė mbahet nė Zvicėr dhe Austri.

Holandezėt golin e fitores e arritėn nė minutat shtesė nėpėrmjet Van Nistelrojit, kur kombėtarja kuq e zi ishte me dhjetė futbollistė nė fushė, pasi Rajli pėrjashtoi Lorik Canėn dy minuta mė herėt. Shqipėria tregoi lojė mjaft tė mirė gjatė 90 minutave, por pikėrisht nė momentet e fundit, mė saktėsisht nė minutėn e parė tė kohės shtesė pėsoi golin e humbjes. Edhe nė takimin e kthimit holandezėt kishin fat me referat. Nė minutėn e fundit tė pjesės sė parė gjyqtari anglez Rajli pa asnjė arsye anuloi golin e epėrsisė sė Shqipėrisė kur mbrojtėsi holandez Melēiot me kokė tundi rrjetėn e Edvin van der Sarit.

Grupi G:

Shqipėria – Holanda 0:1 (0:0)

Preshevar
14-09-07, 12:23
Lojė palidhje bash !

Ajo s'ishte lojė po LUFTĖ !

M'doket qė kurr sun do te marim pjes nė njė Championat..... :-( Shnosh... !

Lijanna
16-09-07, 17:38
Lojė palidhje bash !

Ajo s'ishte lojė po LUFTĖ !

M'doket qė kurr sun do te marim pjes nė njė Championat..... :-( Shnosh... !

Mos bre preshevar mos na i humb shpresat qeshtu:frown: ...

arton bala
17-09-07, 14:26
Lojė palidhje bash !

Ajo s'ishte lojė po LUFTĖ !

M'doket qė kurr sun do te marim pjes nė njė Championat..... :-( Shnosh... !

ani TI po thu k“shtu aaa?

po ti garant qe kurre nuk ke arrite mu kone ma shume se rezerve kur eshte lujte futbolli!!

i ki mbledhe topat kur jan dale jasht stadionit. kallxo drejt.. :wink:

lojen nuk e kam pare (nuk e disha qe shfaqet ne RTSH), ama me duket se 0:1 kunder holandes eshte nje rezultat i mire, sidomos kur mirret parasysh se nje gol nuk ju pranua shqiperise.

une besoj se kuqezinjet po vijne ngadal ne ate nivel qe mund te sfidojne ekipe me renome.. e ti na kurse nga ky pesimizmi yt!! :redface:

:smile:

Preshevar
17-09-07, 18:34
ani TI po thu k“shtu aaa?

une besoj se kuqezinjet po vijne ngadal ne ate nivel qe mund te sfidojne ekipe me renome.. e ti na kurse nga ky pesimizmi yt!! :redface:

:)

Inshallah be Arton fitojn e i shohim njė here ne kampionat,.. mė kujtohet, kam qen mi shique nė zvicėrr kur erdhėn me lujt njė here, besom qė as Luan Krasniqin me pas kqyr ma interesant nuk mu kish dok :biggrin:

Loja Shqipri-Holand s'ka qen hiq e mir. Mė vjen keq... edhe plus 1 goll s'na pranuan. Edhe mo veq le t'ushtrohen per kualifikimėt e kupes botrore, qė do tė mbahen pas 2 vitėv !

Shnosh, se behet mir :biggrin:

ps| Kur kam lujt un futboll s'ka pas as Ronaldinio e as Shevshenko me mue bre :biggrin:

Preshevar
17-09-07, 18:36
Mos bre preshevar mos na i humb shpresat qeshtu:frown: ...

Hajt be se fitojn, fitojn, jo menjėhere, po i vjen reni edhe kombtares :tongue: Amu se kur ? Zoti e din !

Gjumashja
22-11-07, 19:56
loja rumani-shqiper 6:1...... katastrofe e madhe.....

valiii
22-11-07, 20:04
loja rumani-shqiper 6:1...... katastrofe e madhe.....


Ne zhargonin bastoreske kesaj i thojne 7+ dhe e ka diku kuoten minimum 35.00 , nuk eshte qudi aspak se loja eshte e montuar kure dihet se Rumunia e ka siguruar plasmanin kurse Shqiperia eshte ra kahere prej lojes dhe ka qene thjeshte formalitet perballja e ketij derby ballkanas ( nese mundemi me quajt ashtu ) ,me kete rezultat bastoret i "shtren per toke" ... nuk eshte qudi aspak se Shqiperia ka bo forre ..........

de01
22-11-07, 21:24
Hajt be se fitojn, fitojn, jo menjėhere, po i vjen reni edhe kombtares :tongue: Amu se kur ? Zoti e din !
Mos po don me na ofenduar kombetaren zoteria juaj.