PDA

View Full Version : Tė rejat nga bota e modės


rilinda
04-10-07, 13:24
Paris- Valentino paraqet koleksionin e lamtumirės

Stilisti Valentino ka paraqitur nė javėn e modės nė Paris koleksionin e tij tė fundit praneverė- verė 2008, pasi disa muaj mė vonė ai do t’i thote lamtumirė botės sė modės. Numėrimi mbrapsht i stilistit filloi mbrėmė nė Paris me paraqitjen e kėtij koleksioni, i cili do tė pasohet me koleksionin e fundit tė modės pėr meshkuj dhe koleksionin e fundit Alta Moda. Ndėrkaq, veshjet e koleksionit tė paraqitur mbrėmė nė Paris tė binin nė sy pėr ngjyrat dhe copat me pika. Ngjyrat mbizotėruese kanė qenė e kuqja, e verdha dhe roza. Ndėrsa veshjet shoqėroheshin me portofola nė ngjyrė vjollce.


http://img63.imageshack.us/img63/932/75307109kq6.jpg (http://imageshack.us)

http://img65.imageshack.us/img65/3376/97122494zo6.jpg (http://imageshack.us)

http://img65.imageshack.us/img65/8069/24125700ig3.jpg (http://imageshack.us)

http://img179.imageshack.us/img179/7950/77092386ur0.jpg (http://imageshack.us)

rilinda
04-10-07, 13:30
http://img229.imageshack.us/img229/4121/91314477iy9.jpg (http://imageshack.us)

http://img440.imageshack.us/img440/8648/65779738sc9.jpg (http://imageshack.us)

http://img76.imageshack.us/img76/7917/61681222wc4.jpg (http://imageshack.us)

http://img300.imageshack.us/img300/3346/76458810ej1.jpg (http://imageshack.us)

rilinda
18-10-07, 19:52
Indi: Sfilata e modės me temė nga ngrohja globale

18-10-2007Nė Indi, u zhvilluan kėto ditė sfilata mode me teme nga ngrohja globale.
Stilistėt thanė se, me krijimet e tyre, kishte patur si synim ndėrgjegjėsimin e njerėzve pėr rrezikun qė i kanoset Planetit tonė. Pyje tė pėrfshira nga flakėt, lule me ngjyra zbehta, qė ngjajnė thuajse tė thara, gjethe tė thara dhe copra shkombinjsh qė rrokullisen, dhe nė anėn tjetėr frymėmarrja e ajrit tė freskėt, me ngjyrat e kthjellta... tė gjitha kėto ishin pasqyruar nė dizenjot e veshjeve tė paraqitura nė sfilatė.
Stilistėt thonė, sfilata e titulluar "Toka jonė e bukur, tė ndalohet ngrohja globale", e ka marrė frymėzimin nga dokumentari "Njė e vėrtetė e pakėndshme" e fituesit tė Ēmimit Nobel tė Paqes, Al Gore.
Materialet e pėrdorura pėr veshjet e paraqitura nė sfilatė bazoheshin nė traditat e kulturės indiane, tė cilat artistėt i kanė pėrpunuar, duke u dhėnė njė frymė moderne.

rilinda
01-11-07, 11:45
Tokio- Nė pasarele modelja me fustanin e artė


Ndoshta nuk janė veshjet qė mund t'i ketė kushdo, apo komode pėr t'i mbajtur nė trup ēdo ditė, e megjithatė ėshtė ndėr veshjet mė tė vlerėsuara nė pasarelat e Tokios. Veshje tė bėra me monedha ari. Ēmimi? Njėri prej tyre ka njė vlerė rreth 1 milion dollarė.

http://img68.imageshack.us/img68/340/66539852zt4.png (http://imageshack.us)

http://img136.imageshack.us/img136/3432/61529397jw7.jpg (http://imageshack.us)

http://img217.imageshack.us/img217/6844/12164618nc2.png (http://imageshack.us)

Elina
06-11-07, 15:30
Rilinda te lumte,,,si CIA je...:biggrin:

Ket fustanin me monedha ari e kam pa ne TV nja 3-4 dite mbas postimit tend ketu qe e ke be :tongue:

Edhe po ma merr mendja qe lajmin e kan marre prej Forumit keta te televizionit ,,, ti kan vjedhe fotot me nje fjale ahhahahahahhahahahah :biggrin:

Ps;ishalla nuk e blen dikush ket fustan ,,,se i vihen pas hajdutet e e len pa te :biggrin:

egi
10-11-07, 15:06
Nė kėtė vjesht duhet tė pėrdorni njė gjė, qė deri nė diten e sodme ka qen "i harruarr"... A mund tė dini se pėr qka bėhet fjala? Pėr RRYPAAAA!

Pra vjeshta kėrkon prej juve njė rryp nė bel, por jo njė rryp tė thjesht: rrypi duhet me shtrengu belin e juaj plotėsisht.
Siq po thojn dizajneret kjo vjesht ka me qen plot me ngjyra dhe forma tė ndryshme.
Nė qoft se nuk e keni trupin ideal me numra 90 - 60 - 90, provoni me rryp mbi seter ose pallt te gjat. Nuk ėshtė me rendesi a ėshtė i gjan apo i holl, kryesorja ėshtė me pėrdor.
http://www4.slikomat.com/07/1110/t9n-b20e886c38d1e7da660117b340afc161-3-001.jpg (http://www.Slikomat.com/slika/1928435.htm)

egi
10-11-07, 23:51
ROMA - MUZEJUM I MODES

Nė vitin e ardhshem nė shtator Roma ka vendos tė hap nje muzejum tė modes. Muzejumi ka me qen njė rezolut i bashkpunimit tė komunes dhe dizajneren Micol Fontana, e cila do ja fal muzejumit 208 kreacjone tė veta. Muzejumin dojn ta hapin nė vend tė shpijes Doria Pamphili, rreth kėsaj shpije ėshtė njė park me 9 km2, mė i madh nė krejt Romen.

Nė ekspozit do e qesin dhe vellen e artistes Amerikane Linda Cristian, e cila ėshtė martuar me aktorin Tyrone Power, gjithashtu dhe disa fustana nga VIP-at botėrorė, pėrshembull : Rita Hayworth, Elizabeth Taylor in Ava Gardner.


http://www4.slikomat.com/07/1110/8pe-moda-6-fp1.jpg (http://www.Slikomat.com/slika/1928651.htm)

egi
10-11-07, 23:52
GISELE NUK PRANON DOLLAR, POR VETEM EVRO

Manekenja Gisele Bündchen i ndėgjoj ekonomistat dhe pagesat do ti pranon vetem nė evro - me kėtė na tregoj qė nuk ėshtė vetem e bukur, por edhe e menqur.

Ekonomistat mė tė njohur tė botes thojn qė dollari ende ka me humb vlerė, pėr kėtė arsyje motra e Gisele, Patricia, e cila ėshtė menegjerja e saj, e shpalli lajmin qe prej ketij momenti Gisele do pranon pagesa vetem nė evro.
Bjondina Gisele ėshtė manekenja mė e pasur nė botė. Pasurija e saj ėshtė rreth 75 milijon funt dhe siq po duket, nuk e ka ndermend ti humb keto para pėr shkak te inflacionit tė dollarit.


http://dne.enaa.com/upload/gisele.jpg

rilinda
23-11-07, 20:53
Moda Lufton Varfėrinė
"Moda Lufton Varfėrinė" ėshtė njė nga fushatat mė tė mėdha tė grumbullimit tė fondeve nė Washington DC. Synimi i saj ėshtė tė ndėrgjegjėsojė opinionin dhe tė grumbullojė fonde pėr zbutjen e varfėrisė globale pėrmes modės. Gala e tretė vjetore e kėsaj ngjarjeje pėrfshiu gjithashtu njė paradė mode me stilime tė prodhuara nė komunitetet e varfėra nė mbarė botėn.
“Moda Lufton Varfėrinė” ėshtė njė fushatė humanitare qė synon tė luftojė varfėrinė globale, pėrmes fuqisė qė ka moda pėr tė nxjerrė fitime. Synimi i saj ėshtė tė rrisė ndėrgjegjen dhe tė ngrejė fonde pėr projekte qė inkurajojnė dhe mbėshtesin mėnyrat krijuese pėr tė luftuar varfėrinė nė botė.
Njė nga partnerėt e kėsaj fushate ėshtė Shoqata e Kombeve tė Bashkuara nė Zonėn e Kryeqytetit, e cila punon pėr tė inkurajuar amerikanėt tė mbėshtesin punėn e OKB-sė.
Nė kėtė shfaqje marrin pjesė stilistė kombėtarė dhe ndėrkombėtarė qė i realizojnė produktet e tyre duke nxitur zhvillimin ekonomik nė vendet e varfėra. Rrjeti i Stilit dhe Imazhit, njė firmė pėr marrėdhėniet me publikun me seli nė Washington, organizoi kėtė shfaqje bamirėsie. Drejtor krijues ėshtė Michael Dumlao. “Ne reklamojmė punėn e stilistėve vendas. Me kėtė dua tė them, tė atyre qė pėrdorin materiale jo tė dėmshme pėr mjedisin dhe qė kontribuojnė me koleksionet e tyre pėr tė krijuar njė lidhje sociale pėr njė ēėshtje tė rėndėsishme globale".
Shfaqja e kėtij viti ishte njė bashkėpunim ndėrkombėtar i stilistėve si Basia Frossard nga Polonia, Ecliptica nga Puerto Rico, Liliana Castellanos nga Bolivia, Natalia Nafalieva nga Rusia dhe Elizabeth Muir nga Washingtoni e cila i krijoi punimet e saj nė Afganistan.
Janelle Funair ėshtė njė stiliste nga Orangia, qė pėrdor pambukun organik dhe po punon pėr njė linjė prodhimi tėrėsisht me material organik. “Tani pėr tani po prodhojmė veshje nė Miami tė Floridas dhe punėsojmė 10 artizanė nga e gjithė bota, kryesisht nga Amerika Latine. Kemi punėsuar artizanė nė Kolumbi pėr tė prodhuar copėn”, thotė stilistja.
Nė shfaqje u paraqitėn punėt e stilistit Thomas Christopher me rrobat e banjės pėr meshkuj, nė koleksionin pėr Cha-cha Boy. "Ėshtė njė mėnyrė pėr tė mbėshtetur vendet ku ėshtė e nevojshme asistenca financiare".
Pasi punoi me fėmijėt nė rrugėt e Amerikės Latine, stilistja Heidi Rauch u frymėzua pėr tė krijuar veshje me material organik tė prodhuar nė fabrika tė drejtuara nga familje tė vogla nė Brazil. "Nė tre vitet e fundit, kemi punėsuar qindra tė rinj. Kėtu nuk shfrytėzohen punėtorėt. Ata kanė siguracion shėndetėsor", thotė stilistja. Fushata “Moda Lufton Varfėrinė” po pėrpiqet tė edukojė konsumatorėt se blerjet e tyre mund tė kenė njė ndikim tė madh nė botė.

rilinda
08-12-07, 20:54
Tendencat e modės mashkullore vjeshtė/ dimėr 2007-2008

Mbizotėrimi i toneve tė errėta, pothuajse krejtėsisht e zezė. Pak prekje ngjyrash ekscentrike dhe tė metalizuara. Kėshtu do tė paraqitet burri i kėsaj vjeshte qė ėshtė protagonist i materialeve tė teknologjisė sė lartė dhe inovativė, tė pėrdorura si pėr veshjet e ditės por edhe pėr ato tė mbrėmjes. Nėse pėr femrat rehatia ėshtė fjala kyē, pėr mashkullin e kėtij viti, janė xhaketat e shkurtra deri nė bel dhe pantallonat e ngushta nė kavilje.

http://revistaone.com/revista/images/stories/tetor07/tendence1.jpg

Nga xhentėlmeni i kollarisur te pamja e yllit tė muzikės rrok. Nga babai i respektueshėm i familjes te pamja prej astronauti. Tendencat dhe stilet pėr vjeshtėn dhe dimrin 2007-‘08 janė shumė, por kanė njė gjė tė pėrbashkėt: cilėsinė dhe elegancėn. Kudo dhe kurdoherė. E reja? Pėrdorimi i materialeve tekno si plastika, pėlhura tė llakuara dhe veshje tė argjendta. Look-u prej xhentėlmeni: dopiopeti ėshtė rikthyer, pardesyja ėshtė klasike dhe nuk shkon pėrtej gjunjėve.

Ndikimi i rrokut: Grija ėshtė e zeza e re: gri nė tė gjitha nuancat si pėr meshkuj ashtu edhe pėr femra. Xhaketa e rehatshme dhe e ngrohtė. Pulovra tė gjata: pulovra dhe triko me kopsa edhe pėr meshkujt. Look-u i ardhshėm: materiale tė preferuara nė tonalitete tė argjendta pėr njė pamje sikur keni zbritur nga njė e ardhme e largėt. Stil kalorėsi: ēizme tė gjata edhe pėr meshkuj pėr t’u mbajtur mbi pantallona. Lėkurė e butė: lėkura e butė dhe elegante pėr njė stil mė tė sofistikuar, por nuk mungojnė as elementėt fetish apo ato sado-mazokistė.Propozimet e stilistėve pėr vjeshtė-dimėr 2007. Veshjet mė origjinale dhe interesante...

Versace

Njė mashkull bipolar, ėshtė propozuar nga Versace pėr kėtė vjeshtė/dimėr. Nė sfilata vihen re dy tipologji pėr mashkullin e ri. Imazh i ri pėr njė mashkull qė duhet tė jetė i sertė. Janė zhdukur ngjyrat e ndezura, tė shndritshme, tokėzat dhe ari. Donatella Versace propozon versionin klerikal. Ky ėshtė provokimi i ri i shtėpisė sė famshme tė modės. Por nuk mund tė mungonte njė prekje rrok: me smokingėt dhe bojėn e pėrdorur pėr ēizmet tashmė legjendare me takė. Dhe pėr koleksionin e ri Versace zgjedh blunė si gamėn kryesore tė ngjyrave.- nga bluja e letrės karbon te bluja mikropēip. Mashkulli i Versaces ėshtė xhentėlmeni klasik, por shumė bashkėkohor dhe modern- qė e ka shumė tė lehtė tė veshė kostume dhe pardesy, por edhe qė mund tė ndryshojė nė pulovra dhe xhaketa tė shkurtra nė njė pulitje sysh.http://revistaone.com/revista/images/stories/tetor07/tendence2.jpgPrada

Ndėrsa mashkulli i propozuar nga Prada vishet me materiale tė rinj, ngjyra tė reja dhe vėllime tė reja. Nga mėndafshi te leshi i angorės, nga peliēet te lėkura e dashit: shtylla e koleksionit janė trikot. Por risia e vėrtetė janė xhaketat, qė vjedhin vėllimet e linjave femėrore e dizajnojnė njė trup tė ri pėr mashkullin duke e transformuar atė. Ndėrsa pantallonat janė “tė guximshme”, me shtratin e shkurtėr e tė ngushta te kaviljet. Me koleksionin e fundit pėr meshkuj, Prada ofron njė version qė pėrqafon tė njėjtėn ide me atė tė koleksionit tė femrave- diēka mes njė mashkulli tė egėr, gati primitiv dhe njė kukulle “baby-boy”, tė pėrkufizuar nė mėnyrė lakonike. Ky ėshtė statusi i mashkullit modern pėr shtėpinė e modės Prada.

Bottega Veneta

Bottega Veneta i rikthehet traditės sė rafinuar qepėse duke e vėnė theksin mbi ngjyrat: jeshile, mustardė, ngjyrė qumėshti, bezhė. Kujdesi pėr detajet bėhet gati nė formė maniake: xhaketa deveje, aksesorė luksi si mbėrthesa nė lėkurė krokodili dhe kapėse tė arta, pėr tė cilat do tė jenė artikuj tė domosdoshėm pėr kėtė sezon. Njė koleksion i larmishėm, i pasur nė detaje qė me njė pamje kompleton tė gjithė gardėrobėn mashkullore. Frymėzimi: shija e qėndrueshme mashkullore e interpretuar me njė shtysė krijimtarie tė fortė dhe ndonjėherė profane, depėrton nga njė shpirt i klasės sė lartė me reflekse magjepsėse. Materialet: tė shndritshme, lėkurė tė llakuara, tė lyera me varak, tė metalizuara, kamoshe tė ylberta, dhe kadife e butė. Me luspa tė mėdha, pėlhura tė leshta me fije tė ngjyrosura me dizajno bardhė e zi.Armani

Armani, pėr koleksionin Emporio, vendos gjithēka mbi materialin, nė risinė e pėlhurės. Sertėsisht e zezė, me pak lėshim nė grinė. Pantallona tė puthitura pas trupit me shtesa xhinsi ose pantallona kostumi tė propozuara nė anėn sportive. Mashkulli i propozuar nga Giorgio Armani pėrzien stile dhe tendenca. Pėlqen tė zhdramatizojė dhe ėshtė nė gjendje tė kombinojė veshje klasike me ato sportive. Giorgo Armani kombinon materiale tė ndryshėm pėr xhaketat dhe pantallonat nė njė blu mesnate, jeshile tė errėt dhe kadife ngjyrė vjollcė. Ndėrsa e zeza ėshtė sunduesja e pėrhershme. Nė vend tė kėmishės dhe kravatės Armani e sheh mashkullin nė artikuj tė trikotuar dhe jelekė. E zeza Emporio Armani mund tė dallohet lehtė: elegante, e matur dhe njėkohėsisht trendi.Roberto Cavalli

Roberto Cavalli e shpie mashkullin nė perėndimin e vjetėr, me pantallona pitoni, ēizme, rripa voluminozė, por nuk e nėnēmon, pėrkundrazi thėrret nė stampa, nė prerjet e pantallonave, nė peliēe, botėn e rrokut. Njė koleksion mbase tepėr i pasur, por i kalibruar. Nė linja ėshtė argėtues dhe pėr njė mashkull tė sigurt nė vetvete ėshtė shumė bashkėkohor. Koleksioni ėshtė pėrzierje mes artizanatit fiorentin dhe botės sė yjeve tė rrokut. I lidhur nė njė siluetė tė ngjitur pas trupit me xhaketa tė ngushta dhe pantallona lėkure qė ndalen mbi kavilje. Mashkulli i Roberto Cavalli-t deklaron haptas natyrėn e tij. E pėrmbledhur nė njė gamė kromatike qė shkėputet fare pak nga e zeza, me pak devijim drejt devesė dhe blusė elektrike, koleksioni ėshtė antitezė absolute e ngjyrave klasike tė Cavalli-t.Valentino

Nė koleksionin e tij Valentino ofron kalorėsin e bardhė, duke sjellė tė gjithė elementėt e sė bardhės qė pėrfshijnė pardesy dopiopet, kostum dopiopet, xhaketė me dy kopsa dhe xhaketė tė shkurtėr deri nė bel nė lėkurė gjarpri. Kravatat janė fakultative, ndėrsa rripat tė hollė. Pulovrat nė jakė rrumbullake mund tė vishen nė vend tė kėmishėve dhe kravatave tė rregullta. Ngjyra tjetėr qė ofron Valentino ėshtė grija e gurtė. Pardesytė vijnė nė ngjyrė tė zezė ose bezhė dhe jelekėt e punuar me shtiza mund tė vishen me kostume nė vend tė jelekėve klasikė .

Nuk mungojnė as pantallonat dhe xhaketat e lėkurės nė stilin e pėrditshėm.Calvin Klein

Stilisti Italo Zucchelli e sheh mashkullin e propozuar nga Calvin Klein nė veshje tė qepura nė mėnyrė elegante me njė shtesė teknologjie. I njohur pėr estetikėn e tij minimaliste ai dizajnon xhaketa tė shkurtra tė mbuluara nė PVC tė tejdukshme ose kostumet ne materiale tė leshta.

Italo Zucchelli ka punuar nė njė gamė tė gjerė ngjyrash si ngjyrė deti, ngjyrė e pėrhimė dhe nuancat e grisė me pak ndėrthurje lejla dhe tė verdhė kanarinė.Dsquared

Dean dhe Dan Caten kanė befasuar me sfilatėn e tyre pėr koleksionin vjeshtė / dimėr 2007-2008. Shtėpia e modės ka prezantuar njė mashkull shumė tė veēantė: agresiv, qė thyen rregullat dhe tė mbuluar nga koka te kėmbėt me lėkurė tė zezė. Njė mashkull qė e di mirė se ēfarė dėshiron dhe di si ta arrijė. Njė mashkull me pantallona lėkure tė zezė dhe me kamxhik nė dorė . Ky ėshtė mashkulli i Dsquared. Gjithēka me tone tepėr tė ndezura. E zeza ėshtė ajo qė mbretėron, ashtu si edhe pėr Emporio Armanin. Nėse lėkura ishte njė element shumė i pėrdorur pėr femrėn e vjeshtės 2006 kėtė vit do tė jetė sėrish. Por kėsaj here i takon mashkullit.

Pėrgatiti: Suadela Balliu

egi
08-04-08, 20:35
Brian Reyes – pranvera dhe vera 2008

Nė kėtė koleksion kan qen kombinacionet e ngjyrave dhe stofeve te ndryshėm. Reyes, me fustane modeste tė shkurt, ka shfaqur shumė lekur te kėmbeve, por me se shumti pershtypje kan lene fustanet tė formuar si kėmisha dhe fustani i zi pėr mbrėmje.

http://www4.slikomat.com/08/0408/dvt-IMG-52.jpg (http://www.Slikomat.com/slika/2538382.htm)

http://www4.slikomat.com/08/0408/kz-IMG-52.jpg (http://www.Slikomat.com/slika/2538407.htm)

http://www4.slikomat.com/08/0408/9v-IMG-52.jpg (http://www.Slikomat.com/slika/2538410.htm)

http://www4.slikomat.com/08/0408/vyv-mirage.jpg (http://www.Slikomat.com/slika/2538412.htm)

egi
08-04-08, 20:57
Sipas revistest britane Glamour dhe sondazhit qė e kan bėrė Kate Moss, pas njė vitit pushimor, e ka zėnė vendin e parė nder yjet tė veshur me stil dhe me modė.
Kate ka udhhequr tre vite rend, deri sa vjet nuk e zuni kėtė vend Kylie Minogue. 39-vjeqaren Kylie e ka rrėzuar pėrseri Kate. Ylli qė vishet mė sė keqti ishte zgjedhur Britney Spears.
Pas Kate kan qen Sienna Miller, Scarlett Johansson, Rachel Bilson dhe Jennifer Aniston.

http://www.telegraph.co.uk/fashion/graphics/2008/04/07/efkate107.jpg

natyra
18-04-08, 01:42
Modelet Indiane...
http://bp1.blogger.com/_vQ-IH9NDO_c/R_h1xmRtTMI/AAAAAAAAAz4/jM8NWXmjRs4/s400/5.jpghttp://bp3.blogger.com/_vQ-IH9NDO_c/R_o3JmRtTSI/AAAAAAAAA0o/Q0H70RlHoas/s400/4.jpghttp://bp0.blogger.com/_vQ-IH9NDO_c/R_o3I2RtTPI/AAAAAAAAA0Q/lrEcES6D2Vw/s400/1.jpg

Urata
26-04-08, 20:55
http://img179.imageshack.us/img179/7950/77092386ur0.jpg (http://imageshack.us)

Love it, totally my style...!

Urata
31-07-09, 03:02
http://www.youtube.com/watch?v=WmeRG6WIoKQ&feature=fvw

http://www.youtube.com/watch?v=fHzh6VEVODQ&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=WySs0RVfFvI&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=VbonDpv8OVE&feature=related


shamia, shton hijeshi...!

Urata
31-07-09, 03:03
Pretty (Muslim) Woman

http://www.youtube.com/watch?v=_NFL-EfDVEw&feature=related

Urata
31-07-09, 03:20
http://www.youtube.com/watch?v=MelMu7chZHM&feature=related

Urata
31-07-09, 03:24
ueeeeehhhh....http://www.youtube.com/watch?v=1xeKguZQ2F4&feature=related

Lijanna
31-07-09, 09:13
http://i983.photobucket.com/albums/ae317/anaan_01/etc/wraphijab03nt9.jpg

Lijanna
31-07-09, 09:17
http://i983.photobucket.com/albums/ae317/anaan_01/etc/h3.jpg

Lijanna
31-07-09, 09:23
http://i983.photobucket.com/albums/ae317/anaan_01/etc/t6.jpg


http://i983.photobucket.com/albums/ae317/anaan_01/etc/t8.jpg


http://i983.photobucket.com/albums/ae317/anaan_01/etc/t1.jpg

Lijanna
31-07-09, 19:30
http://i983.photobucket.com/albums/ae317/anaan_01/etc/hanan_turk5.jpg

Lijanna
31-07-09, 19:31
http://i983.photobucket.com/albums/ae317/anaan_01/etc/hanan_turk12.jpg

LOJETARI
31-07-09, 19:49
http://i983.photobucket.com/albums/ae317/anaan_01/etc/hanan_turk12.jpg


Oj Lijana , e ku ka qisi katrore te bardhe me ble ?

Lijanna
31-07-09, 20:23
Pse Lojtar don edhe ti me ia vnu ftyres tane nja kshtu a, apo per gruan po te duhet?

NP nese don kallxom ta gjej 1, nuk kushtojne shume shtrenjte :)

Urata
31-07-09, 20:36
http://i983.photobucket.com/albums/ae317/anaan_01/etc/t6.jpg


http://i983.photobucket.com/albums/ae317/anaan_01/etc/t8.jpg


http://i983.photobucket.com/albums/ae317/anaan_01/etc/t1.jpg

Lijanna, me pelqekan keto tri stilet...! E dyta i cike me shume....!

ps: LOJETARI, i martuem a...?

Pupi
31-07-09, 20:37
Shfrytzoj rastin edhe unė tė inkuadrohem kėtu, njėherit pėrshėndes Uratėn pėr nismėn.

Shqiptarėt nuk duhen tė jenė alergjik edhe aq me bartjen e shamis te femra Shqiptare, Shiptarėt edhe pa i pranuar besimet fetare mbanin shamin mbi kokė femrat dhe burrat plisin. E vetmja gjė qė nuk pėrket me neve do tė ishte mbulimi i tėrsishėm e nė tė zezė i femrės. kjo mendoj unė ska tė bėjė me asnjė religjion, dhe ėshtė e dėmshme pėr syrin e njeriut, derisa te fėmijėt len pasoja traumatike (pyeste vajza ime 6 vjeqe, derisa frigohej kur i shihte ato).

Lijanna
31-07-09, 20:42
Lijanna, me pelqekan keto tri stilet...! E dyta i cike me shume....!

ps: LOJETARI, i martuem a...?

Po Urata te bukura jane, mu me pelqejne te trija :)

P.S LOJETARI nuk e di a eshte i martum, ama kot thash mos ndoshta ka gru ose per vete po i duhet nje aso katrori tekse ka pyt. Megjithse ndoshta veq ka desht ta din cmimin :)

Lijanna
31-07-09, 20:43
Shfrytzoj rastin edhe unė tė inkuadrohem kėtu, njėherit pėrshėndes Uratėn pėr nismėn.

Shqiptarėt nuk duhen tė jenė alergjik edhe aq me bartjen e shamis te femra Shqiptare, Shiptarėt edhe pa i pranuar besimet fetare mbanin shamin mbi kokė femrat dhe burrat plisin. E vetmja gjė qė nuk pėrket me neve do tė ishte mbulimi i tėrsishėm e nė tė zezė i femrės. kjo mendoj unė ska tė bėjė me asnjė religjion, dhe ėshtė e dėmshme pėr syrin e njeriut, derisa te fėmijėt len pasoja traumatike (pyeste vajza ime 6 vjeqe, derisa frigohej kur i shihte ato).

Pajtohem Pupi :)

PS une kam zgjedh avatar veshur zi, ama besoj ktu ska fmij qe te frikohen, e ne jeten reale nuk vishem zi :)

Urata
31-07-09, 20:47
Shfrytzoj rastin edhe unė tė inkuadrohem kėtu, njėherit pėrshėndes Uratėn pėr nismėn.

Shqiptarėt nuk duhen tė jenė alergjik edhe aq me bartjen e shamis te femra Shqiptare, Shiptarėt edhe pa i pranuar besimet fetare mbanin shamin mbi kokė femrat dhe burrat plisin. E vetmja gjė qė nuk pėrket me neve do tė ishte mbulimi i tėrsishėm e nė tė zezė i femrės. kjo mendoj unė ska tė bėjė me asnjė religjion, dhe ėshtė e dėmshme pėr syrin e njeriut, derisa te fėmijėt len pasoja traumatike (pyeste vajza ime 6 vjeqe, derisa frigohej kur i shihte ato).


O Pupi oooooooo...! A je si je ....? hishem po doken muslimkat, doren n'zemer a...?!

Pupi
31-07-09, 20:50
O Pupi oooooooo...! A je si je ....? hishem po doken muslimkat, doren n'zemer a...?!
Jemi te Moda dhe Estetika, dhe tė bėjė nga ato komentet e mija politike(ta marr NAMA gjithēka asht e lidhne me pilitik), ndoshta nuk pėrket me Temėn (mos po ta prishi?), po mė dhe leje ti, unė e thom nji fjalė, qė e dridhi forumin!

LOJETARI
31-07-09, 20:52
Ju lutem mos e prishni temen pa lidhje .Ketu po bisedohet per stile e jo per ndalesa e liresa .

Ps. Lijana me bere kurreshtar me ata katrore .

Pupi
31-07-09, 20:58
Ju lutem mos e prishni temen pa lidhje .Ketu po bisedohet per stile e jo per ndalesa e liresa .

Ps. Lijana me bere kurreshtar me ata katrore .
Jo bre mos u tut, nuk besoj qė mendon qė pikėrisht Pupi po don mi prish dardanin, spaku ti duhesh mi ditė...

Urata
31-07-09, 21:14
Jemi te Moda dhe Estetika, dhe tė bėjė nga ato komentet e mija politike(ta marr NAMA gjithēka asht e lidhne me pilitik), ndoshta nuk pėrket me Temėn (mos po ta prishi?), po mė dhe leje ti, unė e thom nji fjalė, qė e dridhi forumin!


mu tek Moda pshtillet politika....!

Pupi, gjithemon, e ke lejen nga une qe "ta dridhesh" forumin ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... ! n'llogari t'Urates thuej cka te duesh...! Pse a po bohet nami, a...!

qe dhe nje video sa i perket temes:

http://www.youtube.com/watch?v=eA9puJdRz88

Lijanna
31-07-09, 21:16
Ju lutem mos e prishni temen pa lidhje .Ketu po bisedohet per stile e jo per ndalesa e liresa .

Ps. Lijana me bere kurreshtar me ata katrore .

OK LOJETARI, ata katrorat i kam ba se ato femrat e bukura.

E thash mos t'ju qes pune meshkujve me nejt vec te kjo teme tu i kqyr :D
(shaka kjo e fundit :)

Urata
31-07-09, 21:35
http://www.youtube.com/watch?v=Jv-7zHKLwdM&feature=related

Urata
31-07-09, 21:36
http://www.youtube.com/watch?v=CGvuhjQ5a_o&feature=related

Jana
20-12-09, 20:12
Recipetat 2.2 milione euro


Recipetat e firmes Victoria’s Secret jane legjendare. Cdo vit, perpara blerjeve te Krishtlindjeve, shtepia e famshme amerikane e te brendshmeve prezanton recipetat me te shtrenjta ne bote, te krijuara me diamante dhe gure te tjere te cmuar.

http://thashethe.me/wp-content/uploads/2009/10/recipeta-181x300.jpg
Me kete rast eshte zgjedhur edhe “engjelli” qe do t’i mbaje veshur, modelja e famshme e Victoria’s Secrets, Marisa Miller.
Ekstravaganca e fundit e pagezuar me emrin “Harlequin Fantasy Bra”, me 2.300 diamante, 22 rubine vlen 2.2 milione euro.
Rekordi i fundit i ketij lloji ka qene ai i vitit 2001, kur Heidi Klum veshi nje pale recipeta me vlere 12.5 milione dollare.

emine
20-12-09, 20:54
Recipetat 2.2 milione euro


Recipetat e firmes Victoria’s Secret jane legjendare. Cdo vit, perpara blerjeve te Krishtlindjeve, shtepia e famshme amerikane e te brendshmeve prezanton recipetat me te shtrenjta ne bote, te krijuara me diamante dhe gure te tjere te cmuar.

http://thashethe.me/wp-content/uploads/2009/10/recipeta-181x300.jpg
Me kete rast eshte zgjedhur edhe “engjelli” qe do t’i mbaje veshur, modelja e famshme e Victoria’s Secrets, Marisa Miller.
Ekstravaganca e fundit e pagezuar me emrin “Harlequin Fantasy Bra”, me 2.300 diamante, 22 rubine vlen 2.2 milione euro.
Rekordi i fundit i ketij lloji ka qene ai i vitit 2001, kur Heidi Klum veshi nje pale recipeta me vlere 12.5 milione dollare.

:cool:

Kalimtare
02-02-10, 18:59
nude look... gjithcka ne facetet e lekures...
Urata, e kosova.de's a?

Zero Cool
19-09-11, 12:23
Qerpikėt artificialė

http://www.gazetaexpress.com/repository/images/large/style%201_371620_thumb_large.jpg


Nga Express mė 19 shtator 2011 nė ora 12:03
Qerpikėt artificialė, sa ēil e mbyll sytė, mund t’ju japin njė pamje seksi dhe glamuroze. Por, vėnia e tyre nuk ėshtė edhe aq e thjeshtė, sikur qė mund tė mendohet. Ja disa kėshilla tė rėndėsishme.

Te vėnia e qerpikėve artificialė, me rėndėsi ėshtė qė ato tė jenė tė renditura sipas gjatėsisė, ku mė tė gjatėt duhet tė jenė nė pjesėn e jashtme tė syrit, kah tėmthat, e mė tė shkurtra kah hunda.

1. Para se ta veni kurorėn e qerpikėve, vizatoni me ajlajner vijėn e qerpikėve tė epėrm. Mė pas, fėrkojeni pak linjėn e vizatuar, nė mėnyrė qė tė fitoni njė efekt ‘mjegullor’. Kjo do tė mundėsojė qė tė mbetet pa u dukur shiriti qė mbanė qerpikėt artificialė.

2. Qiteni ngjitėsin nė gisht dhe ngadalė lyejeni shiritin e qerpikėve artificialė. Pritni disa sekonda. Nėse vendosni qė tė vini qepalla pjesė-pjesė, tė cilat duken mė mirė, atėherė skajet e tyre duhet t’i zhytni nė ngjitės, e mė pas, me pincė, ngjitni nė sy.

3. Ngjiteni kurorėn e qerpikėve nė kapakun e epėrm, sa mė afėr vijės sė qerpikėve natyrorė, duke i shtrėnguar paksa me gishta. Edhe qerpikėt e ndarė duhet t’i veni nė kapakun e epėrm, kah kėndi i jashtėm i syve.

4. Nė fund, me anė tė lakuesit, lakoni qerpikėt natyrorė dhe ata artificialė, si dhe vejeni maskarėn.

Njė kujdes i veēantė duhet t’i kushtohet higjienės sė qerpikėve artificialė, nė mėnyrė qė tė mos vijė deri te ndonjė infeksion. Qerpikėt artificialė hiqen me tretės specifikė, gjė qė duhet ta bėni me kujdes, nė mėnyrė qė tė mos dėmtoni qerpikėt natyrorė.

Zero Cool
01-10-11, 09:30
Tableta kundėr rrudhave


http://www.telegrafi.com/fo/lifestyle/f.0929000700995_m.jpg


Shkencėtarėt nga Britania e Madhe kanė gjetur njė mėnyrė pėr zėvendėsimin e botoksit dhe kremrave qė vendosen nė lėkure, duke perfeksionuar tabletat tė cilat veprojnė nė shtresat e thella tė lėkurės dhe nė kėtė mėnyrė eliminojnė rrudhat dhe zvogėlojnė ‘lepezėn’ rreth syve.


Nė hulumtimin klinik tė preparatit tė ri, ku kanė marrė pjesė 500 femra, ėshtė vėrejtur se rrudhat e thella rreth syve tė kėtyre femrave janė zvogėluar pėr 30 pėr qind pėr njė periudhė prej 14 javėsh.

Tabletat e bukurisė pėrmbajnė kombinim tė ekstrakteve ushqyese, vitamina C dhe E, izoflavone, likopine dhe omega-3.

Shkencėtarėt janė tė bindur se kėto komponentė i kundėrvihen plakjes sė lėkurės nė nivel gjenetik.

Tabletat kundėr rrudhave sė shpejti do tė paraqiten nėpėr barnatoret e zakonshme angleze, ndėrsa pėr trajtim njė javor do tė kushtojnė rreth 35 funte.

natyra
25-10-11, 04:02
Si kurreshtare qe jam per moden,mora pak kohe te ju sjelle disa me pamje modele,dhe ato te Kanadas,bilem:) Jufalemnderit

besoi se pelqein ne veshje,jo shum te dukshme

natyra
25-10-11, 04:16
previous (http://ca.shine.yahoo.com/photos/toronto-fashion-week-spring-2012-1319117366-slideshow/2011-lg-toronto-fashion-week-20111021-170844-978.html#)http://l.yimg.com/bt/api/res/1.2/W1CxuMhoatdGLZlgL57mXw--/YXBwaWQ9eW5ld3M7Zmk9aW5zZXQ7aD0zMDA7cT04NTt3PTIwMA--/http://media.zenfs.com/en_CA/News/RogersGroupSweetSpot/2011_10_24_SL_SST_Arthur-Menconca.JPGnext (http://ca.shine.yahoo.com/photos/toronto-fashion-week-spring-2012-1319117366-slideshow/2011-lg-toronto-fashion-week-20111021-170844-978.html#)
previous (http://ca.shine.yahoo.com/photos/toronto-fashion-week-spring-2012-1319117366-slideshow/2011-lg-toronto-fashion-week-20111021-170844-978.html#)http://l3.yimg.com/bt/api/res/1.2/LUBLEkDvnHbltca4Luc5sw--/YXBwaWQ9eW5ld3M7Zmk9aW5zZXQ7aD0zMDA7cT04NTt3PTIwMA--/http://media.zenfs.com/en_CA/News/RogersGroupSweetSpot/2011_10_24_SL_SST_jeremylaing.JPG
previous (http://ca.shine.yahoo.com/photos/toronto-fashion-week-spring-2012-1319117366-slideshow/2011-lg-toronto-fashion-week-20111021-170844-978.html#)http://l1.yimg.com/bt/api/res/1.2/bZHlxdEMLtKUZYVQYtUE2Q--/YXBwaWQ9eW5ld3M7Zmk9aW5zZXQ7aD0zMDA7cT04NTt3PTIwMA--/http://media.zenfs.com/en_CA/News/RogersGroupSweetSpot/2011_10_24_SL_SST_bustlesailboat.jpgnext (http://ca.shine.yahoo.com/photos/toronto-fashion-week-spring-2012-1319117366-slideshow/2011-lg-toronto-fashion-week-20111021-170844-978.html#)
http://l2.yimg.com/bt/api/res/1.2/ivQ1BvJkum.zlw2orG4JmA--/YXBwaWQ9eW5ld3M7Zmk9aW5zZXQ7aD02MzA7cT04NTt3PTQ3OQ--/http://media.zenfs.com/en_us/News/gettyimages.com/2011-lg-toronto-fashion-week-20111021-170844-923.jpgnext (http://ca.shine.yahoo.com/photos/toronto-fashion-week-spring-2012-1319117366-slideshow/2011-lg-toronto-fashion-week-20111021-170844-978.html#)
previous (http://ca.shine.yahoo.com/photos/toronto-fashion-week-spring-2012-1319117366-slideshow/2011-lg-toronto-fashion-week-20111021-170844-978.html#)http://l2.yimg.com/bt/api/res/1.2/fCIa.TuIoa_KrI9gt8Vorg--/YXBwaWQ9eW5ld3M7Zmk9aW5zZXQ7aD02MzA7cT04NTt3PTQ2Mg--/http://media.zenfs.com/en_us/News/gettyimages.com/2011-lg-toronto-fashion-week-20111021-170845-045.jpgnext (http://ca.shine.yahoo.com/photos/toronto-fashion-week-spring-2012-1319117366-slideshow/2011-lg-toronto-fashion-week-20111021-170844-978.html#)
previous (http://ca.shine.yahoo.com/photos/toronto-fashion-week-spring-2012-1319117366-slideshow/2011-lg-toronto-fashion-week-20111021-170844-978.html#)http://l1.yimg.com/bt/api/res/1.2/hZKKCGmJSSdAe0m_TIycWg--/YXBwaWQ9eW5ld3M7Zmk9aW5zZXQ7aD02MzA7cT04NTt3PTUxMg--/http://media.zenfs.com/en_us/News/gettyimages.com/2011-lg-toronto-fashion-week-20111021-170844-917.jpgnext (http://ca.shine.yahoo.com/photos/toronto-fashion-week-spring-2012-1319117366-slideshow/2011-lg-toronto-fashion-week-20111021-170844-978.html#)
previous (http://ca.shine.yahoo.com/photos/toronto-fashion-week-spring-2012-1319117366-slideshow/2011-lg-toronto-fashion-week-20111021-170844-978.html#)http://l2.yimg.com/bt/api/res/1.2/.m3Jdl1lGLkBgEmeatygFA--/YXBwaWQ9eW5ld3M7Zmk9aW5zZXQ7aD02MzA7cT04NTt3PTQ3MQ--/http://media.zenfs.com/en_us/News/gettyimages.com/2011-lg-toronto-fashion-week-20111021-170844-978.jpg

Zero Cool
02-03-13, 15:40
Xhinset qė ndryshojnė ngjyrėn sipas temperaturėshttp://www.knninfo.com/repository/images/xhinse.jpgKompania e xhinseve Naked & Famous ėshtė e njohur pėr dizajnimin e rrobave. Kohėt e fundit kompania ka zbuluar njė palė xhinse me ngjyrė tė lėngshme kristali, qė ndryshon ngjyrėn sipas temperaturės sė trupit.

Kur keni ftohtė, xhinset fillojnė dhe marrin ngjyrėn blu. Kur trupi fillon tė nxehet, ngjyra e xhinseve zbehet nė tė bardhė. Ndryshimi i ngjyrave funksionon me njė ngjyrė tė lėngshme kristali, e cila ka njė molekulė brenda qė mundėson ndryshimin e ngjyrės sė tyre sipas temperaturės, transmeton BW.

Xhinset janė nxjerrė nė treg nėn koleksionin “Weird Guy” dhe janė nė dispozicion pėr 240 dollarė.

Zero Cool
08-06-13, 17:52
Sonte “Mis Zvicra 2013”, votoni pėr kandidatet shqiptare


http://knninfo.com/repository/images/miss_zv.jpg


Bern, 08.06.2013

Nė njė spektakėl bukurie qė do tė mbahet sonte nė Hallenstadion nė Zürich, dhe qė do tė transmetohet drejtpėrdrejt nga Sat1 i Zvicrės, nė mesin e 12 finalisteve janė edhe dy shqiptaret me prejardhje nga Kosova, Heidi Lushtaku dhe Dorina Podrimja.

Vendimi ėshtė nė duart e jurisė dhe tė telespektatorėve. Nė katėr raundet e votimit nė spektaklin e sontėm juria dhe telespektatorėt kanė tė drejtė tė vendosin nė mėnyrė tė barabartė pėr mbretėreshėn e bukurisė “Miss Zvicra 2013”, raporton Albinfo.

Heidi Lushtaku nga Cugy (Vaud) dhe Dorina Podrimja nga Hägendorf (SO) synojnė qė sonte tė trashėgojė kurorėn nga bartėsja zyrtare e vitit 2012 Alina Buchacher.

Dorina Podrimja, 21 vjeēe, ka lindur nė Olten tė Zvicrės dhe ėshtė me origjinė nga Gjakova, kurse Heidi Lushtaku, 22 vjeēe, ėshtė me origjinė nga Vushtrria. Shqiptarėt mund tė votojnė me SMS nė numrin 377, duke shėnuar numrin 07 pėr Dorinėn dhe 04 pėr Heidi Lushtakun.

Votat mund tė shkojnė pėr kandidatet shqiptare edhe nėpėrmjet numrit tė telefonit: 0901544504.