PDA

View Full Version : Paraqitet Sony Ericsson W910i


iliros
11-10-07, 20:20
http://img265.imageshack.us/img265/5159/f1009155009614mqu6.gif
Sony Ericsson W910i
Sony Ericsson ka mbajtur konferencė virtuale pėr media, gjatė sė cilės ka paraqitur telefonin-walkmen mė tė avancuar deri mė tani. I paralajmėruar para verės, Sony Ericsson W910i tani ėshtė kompletuar dhe pas pak kohe, pritet fillimi i shitjes sė tij.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bėhet fjalė pėr modelin mė tė ri nga seria e telefonave Walkman nga Sony, e cila dallohet nga mundėsitė e jashtėzakonshme tė riprodhimit tė muzikės.

Sony Ericsson ka vendosur qė me modelin W910i t’ju ofrojė adhuruesve tė muzikės edhe disa zbulime shumė interesante - e fillimisht bėhet fjalė pėr teknologjitė SensMe e Shake.

SensMe mundėson shfaqjen e tė gjitha dosjeve muzikore me njė lėvizje duke i grupuar dhe krijuar playlist-at sipas dėshirės sė shfrytėzuesve.

Shake nė anėn tjetėr mundėson kontrollin me anė tė vibrimit, qė do tė thotė se W910i ka detektues tė lėvizjeve, i cili shėrben pėr udhėheqje me muzikė. Me dridhjen e telefonit, kalohet nė kėngėn e radhės apo tė pėrparme, varėsisht nga kahja e dridhjes. Detektori i dridhjes pėrdoret nė mėnyrė interesante edhe pėr lojėra, me tė cilat udhėhiqet thjesht – me lėvizjen e telefonit.

Specifikimet e telefonit, tė cilat megjithatė janė diē mė pak se tė jashtėzakonshme, pėrfshirė edhe monitorin me rezolucion 240 x 320 pikselė dhe paraqitje tė 262 mijė ngjyrave, shtėpizė tė hollė dhe rrėshqitėse dhe fotoaparat me rezolucion prej dy megapikselash. Mundėsitė fotografike nuk i pėrcjellin mundėsitė nga seritė Cybershot.

Evolucioni nė serinė Walkman ėshtė Walkman Player 3.0 dhe softueri bindshėm mė i pėrpunuar i koleksionit muzikor nė kompjuter, si dhe transferimin e tyre nė telefon. Nė paketė me telefon, do tė shitet edhe njė gigabajt memorie, nė formė tė kartelės Memory Stic Micro, stereo dėgjuese, USB kabllo dhe softueri i pėrmendur.

www.sonyericsson.com

© Portali Telegrafi