PDA

View Full Version : E Keqja Dhe E Mira


illyria
11-10-07, 20:57
Ku mė sė shumti nė diasporė shqiptarėt na e zbardhin fytyrėn:smile: dhe ku mė sė shumti na e nxijnė:mad: !?

zamira
12-10-07, 15:26
Ku mė sė shumti nė diasporė shqiptarėt na e zbardhin fytyrėn:smile: dhe ku mė sė shumti na e nxijnė:mad: !?
te nderuar lexues
kjo teme eshte shume e gjetur, sepse ne shqiptaret jemi tipa qe bejme gjera te mira dhe te keqia
Gjeret e mira jane, se shqiptaret punojne ne diaspore, dhe kujdesen per familjet e veta, nuk ilane te vuajne, per asgje, dhe kane shpirt e zemer, per ta.
Gjithe shqiptaret, bashkohen ne qat, flasin argetohen , por edhe njohtohen.
\E keqja e disa shqiptareve ketu ne qat, eshte se ata perdorin nje gjuhe, qe sduhet te egzistoje ne kombin tone. Disa i keqperdorin femrat,dhe sepse i shajne.
PO
DESHIROJ QE SENDET E KEQIJA TE HIQEN, DHE TE MBETEN GJESTET E MIRA NE POPULL, DHE TE KRENOHEMI ME TO, DHE NE SY TE BOTES TE FITOJME AUTORITET TE VEQANTE.
I PERSHENDES GJTIH SHQIPTARET KUDO QE TE JENE.

gjini
24-10-07, 14:54
te nderuar lexues
kjo teme eshte shume e gjetur, sepse ne shqiptaret jemi tipa qe bejme gjera te mira dhe te keqia
Gjeret e mira jane, se shqiptaret punojne ne diaspore, dhe kujdesen per familjet e veta, nuk ilane te vuajne, per asgje, dhe kane shpirt e zemer, per ta.
Gjithe shqiptaret, bashkohen ne qat, flasin argetohen , por edhe njohtohen.
\E keqja e disa shqiptareve ketu ne qat, eshte se ata perdorin nje gjuhe, qe sduhet te egzistoje ne kombin tone. Disa i keqperdorin femrat,dhe sepse i shajne.
PO
DESHIROJ QE SENDET E KEQIJA TE HIQEN, DHE TE MBETEN GJESTET E MIRA NE POPULL, DHE TE KRENOHEMI ME TO, DHE NE SY TE BOTES TE FITOJME AUTORITET TE VEQANTE.
I PERSHENDES GJTIH SHQIPTARET KUDO QE TE JENE.

Zamira, shum mire e paske cekur se ne jemi prap ma te miret ne krahasim me te tjera kombe qe jetojne ne diaspor.
Ka edhe asi qe ti i permende qe nuk duhet me qen por qe jon dhe per fatin tone te keq duhet me jetue ne nje bashkesi me ta.
Ata , qe ti thua se jon nje e keqe e kombit tone duhet sa ma shum te izolohen dhe te mbesit vetun qe ta shofin veten se ku jon.

sa i perket chatit aty asgje e keqe dhe lus qe sa ma shum te kyqen dhe te njoftohen te nderojne mendime dhe te ecin me kohen.
Keqperdorimi i disa femrave ne chat eshte tek fakti se nje pjese e femrave jon fillestare dhe nuk dijne aq mire te perdorin pc dhe i lejojne vetes qe ne fillim dhe leshohen ne biseda duke mendue se jon krejt anonime dhe askush nuk i njef dhe ketu munden te leshohen pakez ma te lira qe eshte krejt normale por nder ata qe hyjne aty ka edhe asi qe i vjedhin IP dhe pastaj lujne me informatat e tyre se ju dijne te gjitha dhe kan materijal me i keqperdore.

Kjo , nuk duhet te na shqetesoj, por mos lejoni qe ne chatet si ne msn dhe te ngjashme te dilni pa e sigurua mire dhe pa u njoftue siq duhet te dilni me kamera se njerzit e pandergjegjshem ato i ruajn ne" Verlauf" e pastaj te gjitha bisedat e bera i qete ne publik ndodhe qe mundet edhe me foto me i qite nese e ka bere me programin PAINT.

pra vetem kujdes se ska asgje te keqe.

rrumi
29-10-07, 13:27
na cbardhin kur kur nuk veprojn ndonje gje te keqe qi sna perket neve. kurse me na nxi kur slejohen ndonje gje e bejm at her na nxin kaq kisha nga dija ime etj.