PDA

View Full Version : Humor shqip


Ma-Origano
02-12-07, 21:39
Ndalet kompjuteristi para pompes se benzines per te marre benzine. -Punetori aty prane e pyet: -95 apo 98? XP nese mundet ia kthen kompjuteristi

Ma-Origano
02-12-07, 21:41
Po hinė gjeli nė kotec me pula, kur po e sheh shotani i ka ranis pulat dhe po i maltreton seksualisht. Ēka je ka bonė bre, qu dil jashtė - po brtet gjeli? Mos me shti qetash mu shtri si i coft, e mandej krejtve me ju pre - po kercenon shotani.

Ma-Origano
02-12-07, 21:42
Gruas sė re ia tėrheq vėrejtjen njė mikeshė: - Unazėn e fejesės po e mbani nė gisht tė gabueshėm? - E di, jam fejuar pėr njeriun e gabuar

Ma-Origano
02-12-07, 21:43
Dy gra fqinje takohen nė korridor Cka ėshtė me ju fqinjė, mos jeni e sėmurė? Pse mendoni ashtu? Paj, qė tri ditė po shoh duke dalė doktorin nga banesa jote? Cka ėshtė pėr t’u ēuditur? Unė qė dhjetė ditė po e shoh njė oficer duke dalė nga banesa jote dhe nuk po ju pyes mos ka pėlcitė lufta

Ma-Origano
02-12-07, 21:44
dy cuna shikojne perpara tyre se ishin nja dy goca shume te bukur.u afrohen dhe njeri e ngacmon me fjale nje goce nga ato por nuk ja shikote fytyren kur kthehet me fytyre ajo goca,ky cuni e shef por sishte gje ajo dmth jo shum e mire ne syrrat i thot ky cuni mbylle pak ate goj o shpirt se me ate goje qe ke do na hash dhe ajo i htot NUK E HAJ MISHIN E GOMARIT

Ma-Origano
02-12-07, 21:44
andej nga vitet 60 njeri do martohej dhe ithot te emes shko me blej 33 metra cop per brek te kishe brek asaj kohe ishte gje emadhe e ema blen33 metra cop 1 meter eben brek ndersa tjtren eqon ne shpi djali vesh breket dhe shkon me mar nuse ishte rrug e ghat dhe djali nolon per nevoja personale dhe ihec breket se mos yi beje pis ivar me nje pem maron pun dh ngren pantollonat dhe iken harron breket ne pem kur shkon te shtepija enuses hap zinxhirn qe ti dukeshin breket dhe futet brenda e ema e nuses po eshifte i thot ky qar ke se shef kam edhe 32 metra te shpija

Ma-Origano
02-12-07, 21:45
ishte nje shqiptar dhe nje gjerman.ne ne gjermani i thote gjermani shqiptarit kemi industri te madhe , ja si p.sh ne futim thote derin ne fabrike dhe nxjwrim sallam.po juve? ne i thote shqiptari ne futim sallamin dhe nxjerim derri.pra jemi me te perparuar.........................

Ma-Origano
02-12-07, 21:46
Na ishte njėherė njė djalosh. Ai takon njė plak tė moshuar udhės dhe plaku i thotė: Djalosh, si e ke emrin? Djaloshi pa u menduar ia kthen: emrin e kam si tė babait tim! Atėherė plaku me padurim pyet pėrsėri: po si e ka babi yt emrin? Djaloshi qeshet dhe thotė: ashtu si emrin im!

Ma-Origano
02-12-07, 21:46
Ishin nje here te cmendurit dhe vendosen qe te hidheshin nga tarraca e spitalit.Mirepo duhet te gjenin nje menyre qe te mos vriteshin.Si perfundim ata vendosin qe ta lyejne sheshin poshte me blu, d.m.th te ishte det.Hidhet i pari-vdes, i dyti-vdes , i treti po ashtu.........vete i katerti dhe i thote shokeve:"O cuna mos u hidhni ketu se ka shkembinj....!!

Ma-Origano
02-12-07, 21:48
ishin 3 belbana ,dhe asnjeri prej tyre ska dit me thon numrin 3,nje dit shkuan ne kafiq dhe donin ti porosisnin 3 kafe .por zdinin si tja benin te thojn numrin tre e than kamarierit na sill 4 kafe ,njo ktheje.......

Ma-Origano
02-12-07, 21:48
kane qene dy shoke dhe teksa po bisedonin i pane dy gra shume te bukura ne anen tjeter te trotuarit dhe njeri i tha tjetrit: "hej po e njifka gruaja ime dashnoren time a?". e me pas i thote tjetri "aiii, ma more fjalen prej goje".

Ma-Origano
02-12-07, 21:49
Dy polica po ecnin ne nje rrug.Ne nje moment shohin nje femij duke pire cigare edhe e pyesin.
-Ne cfare klase je?
Ne kals te 2
Njeri nga ata fillon ta qortoj..kurse tjetri i thote :
-Cfare eshte me ty?Ti nuk pije cigare kur ishe ne klas te 2?
Po por un kisha 18 vjec

http://illiweb.com/fa/prosilver_red/icon_contact_pm.png (http://albdigital.forums1.net/msg.forum?mode=post&u=36)

http://illiweb.com/fa/prosilver_red/icon_contact_www.gif (http://albdigital.forums1.net/)

Ma-Origano
02-12-07, 21:50
Ne katin e 10-te te nje ndertese kishte rene zjari.Pas pak minuta vjen zjarfiksja dhe me ane te shkalleve hyn njeri nga dritarja dhe shikon qe ne dhome kishte shume femij zezak.Nderkohe njeri prej zjarefiksve pret poshte per ti hedhur dhe ai qe ishte larte fillon ti hedhe nga dritarja.Hedh 1 ai poshte nuk e kap hedh te 2 perseri nuk e kap.Ky qe ishte larte habitet dhe e pyet se pse nuk i priste.Ai tha boll hodhe te

Ma-Origano
02-12-07, 21:50
na ishte njehere nje familje e lumtur,e perbere nga 3 persona,2prinderit dhe femija.nje dite babai largohet nga shtepia dhe i thotedjalit qe te ket kujdes mamin,por djalin e korrupton mamaja dhe i jep 1 cokollate,nderkohe qe mami mer ne shtepi nje burre.kur vjen babai ne shtepi,djali ia tregon te gjitha duke i thene;babi babi babi erdhi erdhi xhaxhi puci puci mamin,xhaxhi i dha leket mami hoqi breket

Ma-Origano
02-12-07, 21:51
Nje grua e cila kishte dhjete femije, shkon ne zyren e perkrahjes sociale, qe ti lidhnin edhe asaj nje perkrahje, per femijet!
Aty takon drejtorin, te cilit ia shpjegon qarte se perse kishte ardhur ne zyre.
Edhe drejtori, merr nje dosje te paplotesuar, qe te shenoje te dhenat e gruas, e cila kerkonte perkrahje sociale.
Drejtori :- emer, mbiemer ju lutem?
Gruaja :- i thote emrin dhe mbiemrin e saj.
Drejtori :- sa femije ki-?
Gruaja :- dhjete.
Drejtori :- emrat e femijeve?
Gruaja :- Enver.
Drejtori :- tjetri?
Gruaja :- s'ka nevoje tjua them te tjeret, pasi te gjithe kete emer kane femijet e mi !!!
Drejtori :- si eshte e mundur kjo?
Gruaja :- po ja pra, te gjithe jane djem, dhe une ju kam vene te njejtin emer qe te gjitheve .
Drejtori :- po kur i therrisni, ndonjerit per tju ndihmuar per dicka,
si e kuptojne ato se cilit i keni thirrur ju, konkretishte?
Gruaja :- po e kuptojne ato, pasi une sejcilit i therras ne mbiemrin e te atit te tij

Ma-Origano
02-12-07, 21:52
Mesuesja i tha nxenesit:Me zgjedho foljen "ece"
Nxenesi filloi:Une ece,ti ece,ai ece,
Me shpejte,me shpejte i tha mesuesja.
Nxenesi:Une vrapoj,ti vrapon............

Ma-Origano
02-12-07, 21:52
Nje dite djali vete e i thote babes ...o babe o babe me pelqe
goca komshijes tone.... jo jo i thote baba ske pune me gocen e komshies se i bie ta kesh
moter....hmmm thote djali e vete i thote mamase, o ma o ma me pelqe goca komshies po me
tha babi jo se i bie ta kem moter...
Ik pa merak i thote mamaja te siguroj une qe nuk e ke gjo po sdi gjo babi

Ma-Origano
02-12-07, 21:53
Ne klase mesuesja pyet nxenesit :
-Ne nje peme jane 5 zogj.Nje gjahtar qellon me ēifte dhe vret 3 zogj.Sa zogj mbeten ne peme?
-2 zogj mesuese ,pergjigjet nje nxenes
-Bravo e gjete thote mesuesja
Nje nxenes tjeter ngrihet dhe e kundershton :
-Ne peme nuk mbeti asnje zog mesuese se u tremben nga zhurma Mesuesja e vene ne pozite mendohet pak dhe i thote: bravo me pelqen llogjika qe perdor.
Po ky nxenes thote:
-Ta them edhe une nje probleme mesuese?
-Thuaje ia kthen mesuesja
-Jane 3 femra duke ngrene akullore,e para e lepin me majen e gjuhes e dyta me gjithe gjuhen dhe e treta e fut akullore ne goje, cila nga keto te treja eshte e martuar?
-Ajo qe e fut te gjithe akulloren ne goje -thote mesuesja
Jo mesuese, ajo qe ka unaze te gishti, por gjithsesi me pelqen llogjika qe ndjek

Ma-Origano
02-12-07, 21:53
Njė nxėnės i sapoardhur ne klasėn e re pyet mėsuesen : “Mesuese a dėnohet dikush pėr diēka qė nuk e ka bėrė? –“Jo asnjėherė” pėrgjigjet mėsuesja. – Atėherė se besoj se do tė mė dėnoni pėr detyrat qė nuk i kam bėrė

Ma-Origano
02-12-07, 21:54
Njė plak i thotė njė djaloshi nė autobus: lėshoma karigėn djal i mirė se jam lodh dhe po mė dhėmbin kėmbėt. Djali ja kthen: po ti kur ki qenė i ri, a ja ki leshu vendin mė tė vjetėrve? Po i thotė plaku. Eeeee thote djali, pėr qata po tė dhambin edhe kėmbėt, e unė nuk e mashtrohem me ta lishuar ty vendin se kur plakna mė dhamin edhe mu kėmbėt

Ma-Origano
02-12-07, 21:54
-ti i ri i posamartuar vjen nė hotel. "Ju lutem dhomėn mė tė mirė pėr tri netėt e ardhshme", thotė burri. Portieri i pėshpėrit gruas sė re: "Ju pasket fat zonjushė, zakonisht ky e merr dhomėn vetėm pėr ca orė

Ma-Origano
02-12-07, 21:55
Aktori i drejtohet birit tė vet nė ditėn e suksesit shkollor:"Si kalove biri im, ēdogjė nė rregull?" "Paj, babi, kontrata ime me klasėn e tretė u vazhdua edhe pėr njė vit

Ma-Origano
02-12-07, 21:56
video humoristike http://qraft.net/fun/misc_videos/Cat%20Crash.mpeg

Ma-Origano
02-12-07, 21:56
http://qraft.net/fun/misc_videos/Bad%20Day.mpeg

Ma-Origano
02-12-07, 21:57
http://qraft.net/fun/misc_videos/Beach%20Mistake.mpeg

Ma-Origano
02-12-07, 21:58
http://qraft.net/fun/misc_videos/Opening%20The%20Door.MPE

Ma-Origano
02-12-07, 21:58
http://qraft.net/fun/misc_videos/Backward%20Trip.mpeg

Ma-Origano
02-12-07, 21:59
http://qraft.net/fun/misc_videos/Sumo%20or%20Karate.mpg

Ma-Origano
02-12-07, 21:59
url=http://qraft.net/fun/misc_videos/Toyota%20Trucks%20(Bugga).mpeg]http://qraft.net/fun/misc_videos/Toyota%20Trucks%20(Bugga).mpeg[/url

Ma-Origano
02-12-07, 22:00
http://www.rpallen.net/funny%20stuff/leech/traumjob.mpeg

Ma-Origano
02-12-07, 22:01
http://slubahn.dnsalias.net/traudel/videos/fun%20movie%20-%20soccer%20strange%20goal%20%20_SSBN.mpeg

Ma-Origano
02-12-07, 22:01
http://slubahn.dnsalias.net/traudel/videos/PinguinMobbing2.mpeg.mpe

Ma-Origano
02-12-07, 22:02
http://www.youtube.com/watch?v=svEPX2GpoXY

Ma-Origano
03-12-07, 14:14
te dashur forumista!
un personalisht nuk jam ndonje humoriste me shkoll te lart po di ca barcaleta qe mua me kan ber per te qesh nqs edhe ju dini shkruajini ketu e te qeshi populli nese e lexojne kete teme.
1
2
3
po filloj une .........


ne nje stacion autobuzi ishte nje kinez edhe nje zezak , ky kinezi 1 e dy e hidhte dicka metal;ike ne tok edhe zezaku i kurjozuar e pyet se cfar po bente, kinezi i pergjigjet se zhurma qe del kur hedh metalin ne toke eshte emri i para ardhesve te tij per shembul cin-cang-cung,
zezaku i thot kinezit pa ma jep ta hedh un nje her edhe te shikoj kush kan qen para ardhesit e mije......... e hedh metalin zezaku edhe degjoeht zhurma cim-pa-ze .

Ma-Origano
03-12-07, 14:15
Nje profesoreshe ne universitet i thote nxenesve se neser eshte provimi i fundit dhe ne menyre kategorike mos te mungoj njeri vetem ne rast semundje te rende ose hidherime familjare.
Ne fund te klases nje nxenes shakaxhi i thote:
- Po ne rast lodhje nga seksi?
Profesoresha duke qeshur ja kthen:
- Mund te shkruash me doren tjeter

Ma-Origano
03-12-07, 14:15
Nipi shkon te gjyshi dhe i thot:
-Gjysho, gjysho, sot bera kimi per her te pare dhe shkuam te laboratori. Aty kishte shum substanca edhe po te fusje ndonje gje brenda te njera prej tyre e bente te ngurte!!!!
-Ca thu ti mor nipo??? Kur te shkosh rradhen tjeter me sill ate substancen, edhe te nesermen do gjesh 1000 lek ne xhep!!!
- Mire gjysh.
Shkon nipi e merr ate substancen edhe ia jep gjyshit. Kur te nesermen gjen 2000 lek ne xhep. "Gjyshi paska lujt, me ka dhene 2000 ne vend te 1000". Edhe shkon ky e i that gjyshit
-Gjysh me ke dhene 2000 lek!!!
-E di i thot gjyshi, por 1000 i ke prej gjyshes

Ma-Origano
03-12-07, 14:16
vete vajza ne shpi ter gezim dhe i thote mamas mami kame zene nje te dashur te ri eshte manjak pase makinave dhe mua e di si me thot ca parakolpi qe ke, edhe prapakolpin e ke te mire fare
e digjon babai dhe i thote thuaj atij manjakut te mose ngre kofken dhe te fuse duart ne motor se ja q... nene
se di da kuptoni apo jo

Ma-Origano
03-12-07, 14:17
nje prift kishte vendosur te vizitonte nje fshat te quhet "q*nane te trejave" edhe kur prifti shkon tek ky fshati te gjithe grat edhe burrat ishin mbledhur per te pritur priftin , kur ai mberrin atje ja fillojn grat duke kenduar grupe grupe.......erdhi prifti ne q1nane q1nana te trejave edhe kshu me rradhe


edhe prifti per tiu pergjigjur kenges se grave u thot do tju q* po nje nga nje e nje nga nje


(i sa e turp po nejse un e thash lol)

Ma-Origano
03-12-07, 14:17
Ai fshati quhej "ajnaqi"; dhe ato ja thojshin :
"ajnaqi moj ajnaqi ne fshatone erth prift i ri"
dhe ai ja mbante:
"do ju qi moj do ju qi por vihuni ne rresht per nji"

Ca po bojshe ti kur po ta rrefente Ai ty????? haha

Ma-Origano
03-12-07, 14:18
Dy burra vune bast se kush do duronte me shume eren me te keqe. U fut i pari ne *** deri ne gryke. Duroi gjys ore. U fut i dyti 1 ore dhe fitoi bastin. I tha i pari:
- Po e ke duruar kete ere per 1 ore do te jap 1 milion lek.
- Mire, - tha tjetri.
Vajten te dy te shtepia e te parit. Ai i tha te fuste hunden te ***** i grus se vet. Duroi 10 sekonda dhe tha:
- Aman o mik, pirdh nje here te marim fryme.

Ma-Origano
03-12-07, 14:18
Gjithmone qe dilte nje grua e re me te birin nga mbrapa e ndiqte nje burre, i afrohej dhe i kerkonte qe t'a puthte njehere djalin e vogel.
Dakort, i thoshte gruaja dhe me pas ai largohej.
Vazhdoi kjo per ndonje jave dhe gruaja u merzit dhe nje dite i tha burrit te vet.
- Sec eshte nje tip , qe sa here dal me cunin, me ndalon dhe e puth cunin.
- Neser do vij dhe une mbas teje, - i thote i shoqi.
Te nesermen, kjo me djalin para dhe i shoqi nja 20 m larg. Prape ai tipi, e ndalon dhe e puth cunin.
Kur ndahet nga gruaja me cunin e takon i shoqi i saj dhe e pyet:
- Te kam vene re per disa dite me rradhe qe sa here takon ate gruan me ate femijen, ndalon dhe e puth femijen, perse?
- Si perse? A nuk e shikon se c'fare femre eshte ajo dhe nga c'fare p*dhi ka dale ai?
- Ah, ashtu qenka puna he? Po hajde puthe njehere dhe kete timin se ne mengjes doli nga p*dhi i saj! - ia kthen i shoqi i gruas.

Ma-Origano
03-12-07, 14:19
Duke ndejt njė ditė tė bukur e duke pirė alkool, Elefantit i afrohet me vrap Lepuri:
- Elefanto , ēfare ben o burrė. Lėre alkoolin dhe ec me mua, bėjmė sport.
Elefanti e thyn shishen (jazėk i qoftė) dhe fillon vrapin.
Rrugės takojnė Gjirafėn duke pire hashash. I thonė dhe Gjirafės, dhe ajo bashkohet me ta.
Ec e ec, ose mė mirė vrapo e vrapo, gjejnė Luanin tė ulur nė njė stol duke pirė mall.
I afrohet Elefanti dhe i thotė:
- Luano, boll o kafshė me kėto drogra! Lėre tani dhe ec me ne tė vrapojmė. Na ka mbledh lepuri tė gjithė, dhe i kemi lėnė dhe drogėn dhe alkoolin.
Luani ngre sytė dhe ia rras nė shpullė elefantit.
- Ēfare ke o kafshė? Pse gjuan? - i tha elefanti.
- Po pse, sa herė tė marri Ecstasy Lepuri, gjithė pylli duhet te filloje sportin

Ma-Origano
03-12-07, 14:19
K*ri, i dergon kete leter zyrave te punes, ku shkruhej:

Une k*ri, kerkoj menjehere nje rritje te rroges nga 50-60% per keto arsye:
1 - Bej pune te rende fizike.
2 - Punoj ne thellesi te medha.
3 - Punoj ne vende me lageshti.
4 - Aty ku punoj, une jane gjithmone prezente semundjet infektive.
5 - Punoj ne vende te erreta dhe pa ajer te kondicionuar.
6 - Punoj ne temperatura te larta.
7 - Punoj dhe ne fundjave.
8 - Punoj dhe gjate oreve te vona.

Pasi e lexojne letren e k*rit, zyrat e punes i dergojne atij pergjigjen ne nje leter tjeter ku shkruhej:

Ne, te zyrave te punes, e refuzojme ne menyre kategorike rritjen e rroges per ty. Arsyet jane keto:
1 - Ti nuk punon 8 ore rresht.
2 - Jo gjithmone i bindesh superiorit tend.
3 - Nuk je i qendrueshem ne vendin e punes dhe e ndryshon ate vazhdimisht.
4 - Ti nuk ke inisiative. Per te filluar punen, ke nevoje te te stimuloje dikush.
5 - Nuk e mban te paster vendin e punes pasi e mbaron ate.
6 - Pushon shume midis 1 pune dhe tjetres.
7 - Dhe per me teper, mban gjithmone me vete, 2 valixhe te dyshimta.

Ma-Origano
03-12-07, 14:20
ishte nje bur i cili do vente te blente dicka ne famaci , dhe ne dalje te dera e farmacise shef nje tip qe mbante doren e djathte ngritur nga qielli, ( u be kurioz ky ) s'po i durohesh me dhe vete e pyet
- si e ke hallin mer
i pergjigjet ky miku - mua sme ngrifet **** dhe bleva nja dy kokra viagra , po per te ber efekt me shum i piva te dyja bashk , dhe me ngecen ne gryk .........

Ma-Origano
03-12-07, 14:20
Ne nje vend per te diskutuar arritjet e fundit te teknollogjise qene mbledhur Amerikani, Rusi dhe Shqiptari.
Del Rusi dhe thote qe ushtria ruse ka nendetese te atilla qe zene fundin e oqeanit pa u demtuar fare.
Oh si ka mundesi i thone keta te tjeret?
Po jo fundin e oqeanit thote Rusi, por dy metra larg fundit.
Del Amerikani dhe thote qe NASA ka anije kozmike te tille qe vete ne Mars.
Oh si ka mundesi i thone keta te tjeret?
Po jo ne Mars thote Amerikani por dy pellembe larg.
Del Shqipoja dhe thote qe grate Shqipetare lindin femijet nga *****.
Oh si ka mundesi i thone keta te tjeret?
Po jo nga ***** thote ky por dy gisht me lart

Ma-Origano
03-12-07, 14:21
Nje person i shkruan te dashures se vete nje sms dhe ja cfare i thote:Pershendetje une qe po te shkruaj jam nje ufo
Jam future ne celularin tende
Dhe sa here qe ti shtyp nga nje buton
me perkedhel mua nga ko....
ėhėhė po qeshe eeeeeeeeeee
si duket te pelqekaaaaaaaaaaaa

Ma-Origano
03-12-07, 14:21
nje here martohet nje coban,dhe nuk kishte nate qe te mos ja bente nga 6-7 here gruas,u be kjo e shkreta nje dore e s'kishte me oreks per sex .Shkon tek e ema dhe i thote nene buri qe jam martuar me nxiu jeten nuk ka nate qe te mos e beje nga 6-7 here,prandaj me thuaj nje zgjidhje,thoj jam me zakone i thote e ema,u gezua kjo e shkreta se gjeti zgjidhjen,sa vjen nata i thote ky cobani zhvishu,jo i thote kjo se jam me zakone,filloi ky cobani duke ferkuar duart dhe duke qeshur,po ti i thote kjo pse ferkon duarte dhe qeshe,epo shyqyre thote ky cobani qe erdhi radha e by..es tani

Ma-Origano
03-12-07, 14:22
Dy vajza adoleshente po laheshin nėn dush dhe njėra prej tyre tha:
-Majmunit tim tė vogėl kanė filluar ti dalin qimet.
Ndėrsa vajza tjetėr tha:
-Kurse majmuni im ka filluar tė hajė dhe banane...

Ma-Origano
03-12-07, 14:22
A e dini qė nė kohėt e sotme 180% e grave nuk e duan martesėn!
Siē duket e kanė kuptuar qė pėr 60 gram salēiēe tė blejnė gjithė derrin.

Ma-Origano
03-12-07, 14:23
Lepuri ishte duke mprehur dhėmbėt. Kalon ujku dhe e pyet
-"Ēfarė po bėn o lepur"
-"Po mpreh dhėmbėt se dua tė ha luanin"-ia kthen lepuri.
Pas pak kalon ariu dhe e pyet. -"Ēfarė po bėn o lepur?"-
-"Po mpreh dhėmbėt se dua ta ha luanin"-ia kthen lepuri.
Mė pas kalon Luani rastėsisht dhe e pyet lepurin -"Ēfarė po bėn o lepur?"-
-"Ja po mpreh dhėmbėt se flas ndonjėherė budalliqe" -ia kthen lepuri.

Ma-Origano
03-12-07, 14:24
Nė ditarin e njė gruaje qė kishte udhėtuar me anije shkruante...
-E Martė, ėshtė dita e tretė e udhėtimit nė anije. Sot mu afrua kapiteni i anijes dhe po mė vardiset...
-E Mėrkurė, kapiteni i anijes mė ftoi pėr drek nė kabinėn e tij...
-E Enjte, kapiteni i anijes kėrkoi qė ta kalojė natėn me mua....
-E Premte, kapiteni i anijes m'u kėrcėnua se nėse nuk pranoj tė fle me tė do ta fundosi anijen me gjithė 387 pasagjerėt....
-E Shtunė, i shpėtova 387 pasagjerėt nga anija jonė!!!

Ma-Origano
03-12-07, 14:24
Njeriu mbeti i pamartuar, sepse tėrė jetėn kėrkonte femėr tė pėrsosur. Kur u bė 70 vjeē, dikush e pyeti:
-"Ke udhėtuar tėrė botėn. Si nuk e gjete njė femėr tė pėrsosur."
Plaku u pikėllua shumė dhe tha: -"Njėherė isha afėr njė femre tė tillė".
Tjetri vazhdoi: -"Po ē'ndodhi? Pse nuk u martove me tė?"
Plaku, edhe mė tej i pikėlluar, ia ktheu: -"Ē'tė bėj? Ajo po ashtu kėrkonte mashkullin e pėrsosur."

Ma-Origano
03-12-07, 14:25
Femra e re erdhi te falltari. Ai i kėrkoi 20 dollarė dhe tha se do t'i
pėrgjigjet vetėm nė dy pyetje pėr atė shumė tė hollash.
Zonjusha e re pas mėdyshjes, megjithatė pagoi paratė dhe e pyeti:
-"A nuk ėshtė tepėr shtrenjtė pėr vetėm dy pyetje?"
-"Po, tepėr shtrenjtė ėshtė" -iu pėrgjigj falltari, "e cila ishte pyetja e dytė

Ma-Origano
03-12-07, 14:25
Njė fshatar u nis pėr te vajtur nga qyteti pėr nė fshat me biēikletė,kur para tij ndaloi njė shok,i cili ishte mė njė ferrari dhe ky i thotė :
-Hajde tė tė shpie unė nė fshat!Mbahu mirė pas makinės dhe unė do tė tėrheq!Nė qoftė se iki me shumė shpejtėsi ,atėherė ti bjeri ziles dhe unė do ta ul shpejtėsinė.Fshatari ra dakort.
Duke ikur rrugės parakalon njėri me Porsh.Ky qė kishte Ferraru nuk u mbajt,por e shkeli gazin dhe makina arriti menjėherė 180km nė orė.
Fshatari me biēikletė filloi t’i binte ziles i tmerruar,por shoku i tij nuk po ja vinte veshin fare.Ai donte t’ja kalonte Porshit.Porshi kalon nė njė postobllok tė policisė,me njė shpejtėsi aq te madhe saqė polici nuk e ndaloi dot dhe menjėherė merr nė radio shefin.
-Shef!Njė makinė me shpejtėsi nė rrugėn qendrore...
Pa mbaruar fjalėn,kalon Ferrari po me shpejtėsi tė madhe dhe polici i tmerruar merr prapė shefin nė radio:
-Shef! Njė makinė tjetėr kaloi me shpejtėsi tė madhe,po lėre atė...po ishte njėri me biēikletė qė i ishte ngjitur nga mbrapa dhe po i binte ziles qė ta parakalonte...
__________________

Ma-Origano
03-12-07, 14:27
Njė herė njė fėmijė i vogėl pyet mamanė e tij qė ishte shtatėzanė :
-O -Mami,pse e ke barkun e madh ti? Dhe Mamaja ja kthen :
-Sepse pres njė femijė ..
Njė ditė djali shef njė burrė qė e kishte barkun e madh dhe e pyet:
-Xhaxhi po ti ēfarė po pret? Ai ja kthen :
-Po pres autobuzin! Fėmija i thotė :
-Po doli biēikletė do ma japėsh mua

Ma-Origano
03-12-07, 14:27
Njė herė ishin pėr tu nisur disa klandestinė pėr nė Itali me skaf.
Rrugės klandestinėt e kishin lėnė qė nė kohė tė ndryshme tė rrinte njeri prej tyre roje dhe tė shifte pėr policine qė patrullonte nė det.
Mirėpo,njėri prej klandestineve ishte gagaē,dhe kur i ra rradha atij,ai seē donte tė thoshte diēka dhe ja bėnte :
-Po..po...pol....
Dhe pak sekonda mė vonė kapen nga policia dhe u kthyen mbrapsht,vetėm atėherė skafisti e kuptoi qė gagaēi donte tė thoshte fjalėn Policia...
Ata ishin tė vendosur te niseshin perseri,dhe prapė filluan te bėnin roje.
Kur i ra radha Gagaēit,ai pak minuta pasi po bėnte roje,filloi te thoshte :
-P-p-pp-ppp
Menjeherė tė gjithė u hodhėn nė det se menduan mos ishte Policia..
Ne atė moment gagaēi e thotė fjalėn e plotė:
-P-p-pesh-peshkaqeni...

Ma-Origano
03-12-07, 14:28
Ishin nje here disa Parashutiste te cilet benin prova.
Nje dite kishin ardhur inspektoret qe kontrollonin hedhjet,dhe kishin dhene urdher qe parashutistat para se te hapnin parashutat te numeronin nje here deri ne numrin 10-te,pastaj te hapnin parashutat.
Kur u hodhen parashutistat filluan ti hapnin parashutat me nje periudhe kohe prej 10-15 sekondash,vetem njeri prej tyre qe ishte Gagaē s’po e hapte...
Inspektoret shikonin qe poshte,dhe po vinin re qe gagaēi po i afrohej tokes dhe s’po e hapte parashuten.Ata e ndoqen me sy,dhe pane qe ai ra 100 metra larg tyre mbi nje mullar me bar.
Ata shkuan me vrap dhe e pane qe ai ishte gjalle,dhe po pėrshpėriste dicka!
Kur u afruan afer e degjuar mire qe ai po thoshte :
-P-pe-pesė Gj-gja-gjash-gjashtė....

Ma-Origano
03-12-07, 14:29
Nje here nje skafist kishte per te cuar nje rruge me Kineze per ne Itali.
Rruges skafisti i hedh ne det Kinezet,dhe kthehet perseri per ne Shqiperi.
Ne kohen qe kthenet i del nje peshkaqen perpara dhe i thote :
-Po boll duke hedhur vetem Kineze ore burr i dheut,se na zuri barku

Ma-Origano
03-12-07, 14:29
Ishin nje here disa sportiste qe ktheheshin nga disa lojra Olimpike me avion.Ata ishin me kombesi te ndryshme,dhe midis tyre ishte dhe nje Shqiptar.Gjate rruges lajmerohen nga piloti qe avioni ishte prishur,dhe ata duhej te hidheshin me parashuta,mirepo sportistat ishin 11 vete,ndersa parashuta ishin vetem 10.
Dhe keshtu ata po diskutonin se kush prej tyre duhej te vdiste,dhe do benin nje short.Pa filluar shorti nderhyri Shqiptari dhe tha:
-Do vdes une,ndaj nxitoni te hidheni pa u rrezuar avioni!
Te gjithe po e pergezonin Shqiptarin,dhe i dhane fjalen qe familjen e tij do ta ndihmonin.
Nderkohe Shqiptari po i ndihmonte duke veshur cantat,dhe ata po hidheshin nje e nga nje..Ne fund Shqiptari ngeli me Amerikanin,dhe Amerikani ve re qe ngelej nje parashute per Shqiptarin,dhe i thote :
-Ja ku qenka edhe nje ēante per ty,duhet te kete gabuar piloti!
Ndersa shqiptari i thote duke qeshur :
-Po hec ore Amerikano,se une ja futa Kinezit,e hodha me ēante shpine...

Ma-Origano
03-12-07, 14:30
Doktor,doktor vuaj nga amnezia.
-Qė kur?
-Qė kur,ēfarė?!

Ma-Origano
03-12-07, 14:30
A tė ndihmoi ilaēi qė tė dhashė herėn e fundit?
-Shumė!
Gabimisht xhaxhai i piu ato,dhe unė mbeta i vetmi trashgimtar i pasurisė sė tij..

Ma-Origano
03-12-07, 14:31
Babi,pash nė ėndėrr sikur mė fale njėmijė lekė
-Mirė bir,mbaji dhe harrxhoji pėr ēfarė tė duash.

Ma-Origano
03-12-07, 14:31
Ajo: Ti mė kujton oqeanin...
Ai: Ti do tė thuash se unė jam i pa pėrmbajtur dhe romantik?
Ajo: Jo jo,e kam fjalėn qė mė vjen pėr tė vjellė !

Ma-Origano
03-12-07, 14:32
Babi,ē’ėshtė ligji i gravitetit?
Tė tė them tė drejtėn nuk e di.Ku ka kohė babi yt tė ndjekė punimet e Parlamentit dhe tė mėsojė pėr tė gjitha ligjet qė ai miraton?

Ma-Origano
03-12-07, 14:32
Lepuri vendosi te hapte nje wc publike me preferenca muzikore.
Mbasi e hap,te gjitha kafshet e pyllit shkojne ta perurojne.
Shkon i pari luani dhe i kerkon lepurit ti vendose muzike regeton.
Shkon i dyti ujku dhe i kerkon lepurit ti vendose muzike hip hop.
Mbas tij vjen ariu me vrap dhe kerkon te futet me ngut ne wc,lepuri e pyet se c'fare muzike deshiron ti vendose,ariu ja pret me nxitim...-ver ca te duash vetem
aman shpejt se me ka zene barku.....mbas disa minutash ariu del nga banja i bere elaq nga mezi e poshte dhe i drejtohet lepurit gjithe nerva....-po ti mor i uruar,himnin kombetar e gjete te me vije.....


Lepuri shkon te lokali ku punonte ariu banakjer dhe i drejtohet ketij te fundit duke e pyetur....-o ari, a ke hashash?...-jo....ja kthen ariu dhe lepuri largohet
diten tjeter shkon prape dhe i ben te njejten pyetje....-o ari, a ke hashash?
-te thashe nje here,nuk kam!!!ja kthen ariu, kesaj rradhe i nervozuar...
lepuri largohet perseri dhe rikthehet prape diten tjeter....-o ari,a ke hashash?
kesaj rradhe ariu, i nevrikosur ne maksimum i thote...- e kam, pse c'fare doje ti!
Lepuri nxjerr pistoleten me vertik dhe i bertet....-ndal,antidroga!!!

Ma-Origano
03-12-07, 14:33
Njeher nje burr i zhgenjyer nga dashuria merr djalin e tij edhe vendos te jetoj mes maleve qe i biri tij mos vuante si ai, pas shum vitesh jetese ne mal cuni u rrit edhe i ati i thot bir sot do zbresim ne qytet te blejm disa gjera, dhe te dy nisen per ne qytet, kur shkojn atje i biri shef femra edhe i thot te atit ,baba baba cjan kto, pata te keqen babi ,dhe ky ja pret a ma blen edhe mua nje pat o babi........
__________________

Ma-Origano
03-12-07, 14:33
He pra i drejtohet profesori nje nxenseje,na flit per penisin
po e eshte prej kocke, dhe
tu ka dukur tu, ka dukur ty,ia kthen profesori
sidoqofte komplimente te dashurit

Ma-Origano
03-12-07, 14:34
Biri im jam shume i merzitur me ty,nuk me ke dhene asnje lloj sadisfaksioni qe diten kur linde.Eshte e vertete babi,po para se te lindja

Ma-Origano
03-12-07, 14:34
O Nasi, c'fare dhurate te sollen per vitin e ri?
Nje k.. me sollen
a e ndron me nje shall?

Ma-Origano
03-12-07, 14:35
C'fare ndryshimi ka nje ferrari me gruan?
Ferrarit pak vete i hypin

Ma-Origano
03-12-07, 14:36
Zinxhiri i marteses eshte kaq i rende per tu mbajtur,saqe shpeshhere duhet te jene tre veta.

Ma-Origano
03-12-07, 14:36
O burr a te pelqejne sutjenat e reja?Po c'fare po te duhen mi gru kur nuk ke gjo mrena me i mush?Po ti o burr pse mban breke atehere?

Ma-Origano
03-12-07, 14:37
E di qe ke bo sherr me gruan,si shkojne gjerat tani?Hee, erdhi ne gjunje tek une.Po c'fare te tha?Dil nga posht krevatit se ta tregoj une qefin

Ma-Origano
03-12-07, 14:37
Dy te dashuruar ishin nje mbremje ne nje qoshe te parkut.Hiqi syzet i thote e dashura se po me vret qafen.Pas 2 minutash: veri syzet se po lepin barin

Ma-Origano
03-12-07, 14:38
Policet i lajne duart para,apo pasi urinojne?
I lajne gjate urinimit.


Pse policet nuk bejne me dashuri?
Sepse nuk kane prova me e fut mrena.


Sa barcaleta ka per police?
Vetem dy,te tjerat jane histori te verteta


4 police rrezikojne te mbyten ne liqenin e Ohrit.
Ju fik motorskafi, dhe zbriten per ta shtyre


Nje polic telefonon doktorin:
Shpejt doktor,shefi gelltiti stilolapsin,
ja tani po vij,por ju c'fare po beni nderkaq
s'ka problem, po perdorim nje laps.

Ma-Origano
03-12-07, 14:38
Polici, policit: Pse e kruan koken me gjithe kapele?
Po pse ti kur kruan prapanicen i heq pantallonat?Pse polici kur shkon per te fjetur mbi komodine vendos nje gote me uje dhe nje bosh?Qe po ti pihet gjate nates pin,dhe ne qofte se nuk i pihet nuk pin.Pse qeshin policet kur vetetin?
Sepse kujtojne se po i nxjerrin ne fotografi.C'fare ndryshimi ka nje polic me nje shishe birre?
Asnje: te dy jane bosh nga qafa e siper


C'fare ndryshimi ka nje polic me nje teolog?
Teologu eshte nje studiues i Zotit,polici nje injorant te Zoti.

Ma-Origano
03-12-07, 14:39
police ndalojne prane nje prostitute.Sa kushton?
30 mije perpara,50 mije permbrapa.
Pse me shtrenjte per ne,pergjigjet njeri nag policet e ulur mbrapa

Ma-Origano
03-12-07, 14:40
Nje magjistar punonte ne nje anije kryqezte ne Karaibe.Meqe turistet ndryshonin c'do jave,atehere ai bente te njejtat numra.Por kishte nje problem.Papagalli i kapitenit e kuptoi se si vepronte magjistari dhe perseriste papushim fjale qe kompromentonin punen e magjistarit,si per shembull:
e fshehu nen tavoline,e fshehu ne menge,pse gjithmone del asi spathi,etj..
Magjistari filloi ta urrente shume papagallin,por nuk kishte c'ti bente,ishte papagalli i kapitenit tek e fundit.Nje dite anija mbytet dhe magjistari e shikon veten ne mes te detin mbi nje cope derrase sebashku me papagallin.E shikojne njeri tjetrin dy dite rresht ne sy pa folur.Me ne fund papagalli s'duron me dhe i thote: Dakord,po dorezohem,te kerkoj falje, po ku dreqin e ke fshehur anijen?

Ma-Origano
03-12-07, 14:40
Kishte qen nje djal i cili per te 10 here biente nga provimi per marrjen e lejes se vozitsit. Te 11 here 3 njerez ne komision vendosin ta testojn. Hyn te i pari dhe ai e pyet:
-Nese eshte nate dhe ti ecen me automjet, shikon dy drita qe vijn nga ti, ca mendon ca eshte ai send?
E djli pergjigjet : Vetur
Ky ja kthen
-Po cfar veture se BMW, Mercedes, Zastav :P......... Me fal po deshtove nga ky provim, po meqenese e ke te 11 here dhe hera e fundit, shko dhe te kolegu im te shohesh c'pyetje do te bie.
Ky shkon dhe te antari i 2-te i komisionit. Ky e pyet:
-Nese je duke vezitur automjet, Nga ti vin nje drite me shpejtesi, ca mendon ceshte?
Ky cuni pergjigjet: Motor.
Antari i komisionit ija kthen: Po cfar motori se..... Me fal po ne kete pjese deshtove, po meq. e ke heren e fundit shko te ky kolegu im sa per kuriozitet.
Ky i treti e pyet:
-Eshte nate, vijne 4 drita 2 te ngjitura nje mbi nje, cka mendon se eshte?
Djali i pergjijet: Eshte shleper.
-Po jo or djal cfar marke e shleperit, jo keshtu. Me vjen keq po ti kur sdo marish leje ne jete.
Djali para se te dal vendos ti pyet keto 3 antaret e komisioni:
- Je duke ecur rruges, sheh nje femer me minic, take te larta, gjoksin thuajse jasht, qendron ne cepin e trotuarit. Cka mendoni ceshte?
Keta te tre pergjigjen
-Prostitute.
-Po jo keshtu, cila prostitut, nena e kujt prej juve, e jotja, e jotja a e jotja.

Ma-Origano
03-12-07, 14:41
Nje dit profesori hyn ne klas dhe pasi pershendetet me nxenesit fillon ti pyesi ata se ku ju punojn prinderit ,dhe filllon pyt njerin i pergjigjet,me tjetrin edhe ai e kshu e me radh arrin te nxenesi x edhe i thot po ty ku te punon mami ...
Nxenesi : Mami im punon zevendesuse ,,
Mesusi : zevendesuse ???
Nxenesi : po presor zevendesuse .
Mesusi: po mir cfar pune esht kjo xhan se spo te kuptoj .
Nxenesi : zoti mesus i ke parasysh ato femrat me geta, me cizme me taka te larta, me styjena, me bluza te shkurtra ,me minifun lekure .
Mesusi : po , po ajo te keqen presori esht prostituta .
Nxenesi: presor prostitut osht motra ime mami im kur ajo spunon e zevendeson mami.....
__________________

Ma-Origano
03-12-07, 14:41
Cfare ndodh kur ngaterron germat...

Psh: Mua me ka ndodhur qe duke folur me nje person ne Msn.
Sa veta jane ne grup i thashe.
Nga kater qe kishte grupi edhe nga shpejtesia i nderroi vendin T me R.......!

Ma-Origano
03-12-07, 14:43
Nje gru shtatzane po kalonte ne bulevard.Perballe grues kalon nje gure tjeter me nje fmi te vogel per dore qe pyeste mamin:O mami pse njajo gruaja e ka barkun te fryre?E ama i thote :E ka femine e vet ne bark.Femija thote ajo qenka nane e keqe e i haka femit

Ma-Origano
03-12-07, 14:44
Jane tri gra tuj ndeje ne punishte.Hyn shefi dhe i gjen ndejun.Shefi iu thote:Mos t'ju shofe duke ndejur Njera i thote Po jena plake'Shefi:Une po ju thom me punuae jo me u martu

Ma-Origano
03-12-07, 14:44
Mesuesi Perseri ti Altin me vonese ne shkolle? hera e fundit.Altini-Me fal ,zoti mesues kam babesn te semure ne spital.Babi-Gadi te paste baba.Ah,cka me gjeti.mu! Nje nate shkoi gruaja me fjete gjini e me la mu punet e shtepise e u bana si kembet e dhisa )
Ma-Origano
Admin

Mesazhe : 223
Anėtarėsuar : 27 Oct 2007
Age : 15
Lokacioni: : malesia
Profesioni: : nxenes
Interesat: : pc,internet,shettija,chat etj.

Personazh
AlbDiGitaL: DiGitaL

Ma-Origano
03-12-07, 14:45
Dembelave u thot shefi:Vendoste njat dhambe ne reparte se eshte djege.Dakort i thone.Shefi ike,dy dembelat rrine.I thote dembeli shokut te tij:Vendose llamben.Me c'ka me hype se.Me shkalle .Ku me marre shkallen ne oborr?Atehere po hypi ne supin tand dhe po e vendosi llamben.Ashtu veprojne .Ai qe eshte poshte i thote:A e vendose llamben?Duart te portollamba i kam,po s'di kush po mi levize duart"-i bertet ky.Ti mor po kush .Adi c'ka.Ti poshte sillu rrumbullak se edhe llamba hyne per marak

Ma-Origano
03-12-07, 14:46
.Shoku Kamarier 2.Urdheroni Cfare Deshironi? 1.Ky kotolet s'ma mbush syrin.2.Ska gje se ta mbush hesapin

Ma-Origano
03-12-07, 14:46
Pyetėn njė bjonde , se nė cilin trup qiellor kishte dėshirė tė shkonte?
Pėr tė qenė sa mė origjinale bjondja tha: Nė diell !
- Nė diell?? Po nuk e di se sa tė afrohesh atje do tė digjesh e shkrihesh

Ma-Origano
03-12-07, 14:47
pse biondina para se me ra me flejt i mbyll syt para pasqyres?
-sepse don me pa veten qysh doket kur t'flen...

******************************************

Japonia

Pse japonezet jane populli me i menēur ne bote ?

- Sepse nuk kan bjondina

*******************************************

Klasi i parė

Bjondja e kishte biletėn pėr New York tė klasit tė 2-tė tė Aeroplanit,mirėpo ajo shkon nė Aeroplan dhe drejt ulet nė klasėn e parė,vjen Stjuardesa dhe i thot se duhet me u bart nė klasėn e 2-tė, Bjondina ja kthen: Jo unė mirė jam kėtu se kam ndėrmend tė lėviz.Vjen piloti dhe e lutė prapė, mirėpo Bjondina nuk lėviz dot, mė nė fund erdhi Kapiteni dhe i thot diqka nė vesh, Bjondina ia kthen :Ooo po pse s'mė treguat mė herėt... ,ē'far njerėz! E pyet Stjuardesa Kapitenin: ēfar i the? Kapiteni ia kthen : I thash se klasa e parė nuk shkon pėr nė New York

Ma-Origano
03-12-07, 14:47
pse blondina nuk din te e shkruaj 11-shin??~sepse nuk din se cilin 1 te e shkruaj perpara!!
__________________________________________________ ______________


Nje bjonde dhe nje brune po diskutonin per te dashurin e tyre: Brunja tha:
-Naten e kaluar , pata tre orgazma, e imagjinon! Bjondja :
-kjo nuk eshte asgje, naten e kaluar un pata me shume se njezet!
Brunja:
-Oh zot i madh, nuk e mendoja qe i dashuri jot te ishte kaq i mire ne krevat...
Bjondja:
- Ah ti doje te thoje vetem me NJE djal ........
__________________________________________________ ____________

Eshte nje profesor dhe jep mesimin e historis 20 bjondeve..
- Pyetja e par : Ku ndoshet Amerika ne hart?
Nikol nje bjonde ngrihet dhe e gjen vendin ne harte
-Mire, pyetja e dyt: Kush e gjeti Ameriken?
Te 19 bjondet ngrihen menjeher dhe pergjigjen

Ma-Origano
03-12-07, 14:48
Nje bjonde po ecen ne autostrade me Ferrarin e saj te ri.
Nje polic e ndalon, dhe e pyet:
"Zonje perse po ecni me 20km/h?" dhe bjondja ju pergjigj
"Pasi ne tabel eshte shkruar A20"
Dhe policu ju pergjigje:
"Por Zonje, ajo eshte numri i autostrades"
Bjondja pergjigjet " Ah vertet "
Polici shikon te vendi i pasagjerit dhe ve reh koket e tij dhe i thot bjondes:
"Pa me thuaj, kjo nuk paska shume ajerin te jet mire shoqja juaj brune qe keni perkrah"
dhe bjondja pergjigjet
"Ah do jet keshtu sepse sa lam A313"

Ma-Origano
03-12-07, 14:49
Dy bjonde po diskutonin njera pyet _A e ke pare nataline se kam kohe pa e pare ?
Tjetra i thote_ nuk e ke marre vesh ti ajo ka vdekur
A shyqyr thote tjetra_ se kujtova se mos ishte zemeruar me mua
__________________________________________________ ______________

Pse duhet te kesh gjithmone nje bjonde si pasagjere ne makine?
Per tu parkuar ne vendet handikape
__________________________________________________ _____________
Pse bjondet vene buzekuq jeshil?
Sepse e kuqja do te thote stop
__________________________________________________ ______________
Pse nje bjonde kapercen nje muri prej xhami?
Per te pare ē'ndodh nga ana tjeter

Ma-Origano
03-12-07, 14:49
thot bjondja shoqes se vet
--Dje bera Testin e shtatzanis !
--Ishin te veshtira pyetjet ?? ja kthen tjetraCka ben bjondja kur zgjohet ne mengjes
Vishet dhe shkon ne shpi


Pse bjondet ven oren ne plage?
Sepse kan degjuar se koha sheron plaget !


Shefi i nervozuar tejmase i thot bjondes '' Truri yt eshte ne mes te kembeve ''
te nesermen bjondja e mer ne telefon shefin dhe i thot
'' nuk mund te vij ne pune, se kam gjakderdhje ne tru '' !

Ma-Origano
03-12-07, 14:50
kalojm pake te sms humoristike Nuk me zinte gjumi,dicka nuk me del nga mendja.....
E di cfar ishte?
fytyra jote,,,,,,buzeqeshja jote,,,,,,
gjithecka e jotja,,,,oh sa e frikshme!!!!!!

*S“po kuptoj si eshte problemi me telefonin tend,u perpoqa te te marr,por operatori me tha:-Miresevini ne xhungel,majmunin qe ju po kerkoni gjendet ne dege lart.....

*te kam menduar tere nates,,,,,dhe arrita ne nje konkluzion:
Do ishte mire qe te flija!!!!!!

*Kjo bukuri,kjo zgjuarsi,,,,dhe keto sy qe shohin gjithe magji,,,
disa here zoti i mbledh te nje njeri,nejse,boll fola per veten,nga ju c“kemi?

*E din i dashur,kur kalova prane nje shitojre mu kujtua te te bleja dicka qe ty vertet te mungonte,por kur hyra mbrenda me tha Kasapi:,,,,Tru s“ka me,jan mbaruar ,,,,,,
^LoVe^
Moderator/e

Mesazhe : 208
Anėtarėsuar : 10 Sep 2007
Age : 26
Lokacioni: : Deutschland
Profesioni: : student
Interesat: : muzike,leximi,,,,,etj

Personazh
AlbDiGitaL: DiGitaL

Ma-Origano
03-12-07, 14:50
zemer,ty te kam yll qe bien nga qielli,fatkeqesisht raje me fytyre ne toke,,,,

*ti je vertet aq idiot i dashur,qe kur luan rolin e budallit,dukesh shume normal,,,,
* i kerkova zotit bar,me dha nje fushe,,,i kerkova uje,me dha nje det,,,,,i kerkova numrin e nje shtrigani te shemtuar,me dha numrin tend,,,

*ty xhan te kam aq te shemtuar,sa qe kur kalon prane kompjuterit,aktivizohet antivirusi

Ma-Origano
03-12-07, 14:51
Poezi humoristike Memedhe quhet toka
ku per dhjame qeni te shkon koka
ku kam dashur meme e ate
ku fajdet te grine parate
ku kam fis e ku kam fare
ku ska drite po pishtare
ku te mbyt pluhury,tallashi
ku kercet e pret kallashi
ku ka diamant dhe ar
ku sgjen uje per tu lare
Memedhe eshte kjo cope toke
qe te ben me dhimbje koke
ku po shemben kombinate
dhe hajdutet ngrejne pallate
ku ben ligji kondrabanda
dhe nje pjese punojne ne banda
ku bejme cmos shesim dhe dhembet
vec te ikim nga syte kembet.
Memedhe quhet ky vend
qe ka deputete me mend
qe perleshen dhe bertasin
qe nuk dine as vete se c'flasin
ku ka ligje dhe rend
ver per forme jo me gjithemend
ku te grijne dhe te bejne sallate
jo me lart po ne gjykate
ku per kunje tjetri te zhvesh
e polici ri e qesh
ku te tredhin "duke qare"
si vellezer opozitare
Dhe kete tua dish per nder
se ka dhe tritol nen dere
ku rroj me gaz e me shprese
te gdhihem gjalle ne mengjes
ku ka buke veresie
dhe mijera lypsare si hije
ku nje vrases e nje gomar
vlejne me shume se nje shkrimtar
ku ngroh veze revolucioni
ku te grijne me ate gjys pensioni
ku c'kish bere "demokracia"
i fshin meritokcracia
ku gjithcka "lind" nga asgjeja
ku te te merr shpirtin TVSH-ja
ku zihen burrat si gjelat
kush e kush ti marre thelat.
Militaret, ish-sekretaret
per kolltuk na vijne te paret
memedhe eshte dhe milioni
beci, vila, telefoni
wiski, vere e rakia
kur ty xhan te ka "Partia".

Ma-Origano
03-12-07, 14:52
Syri yt i bukur, vdeksha une per ty,
Buza jote e kuqe, vdeksha une per ty,
Faqja jote si pjeshke, vdeksha une per ty,
Floket e tu si pras, vdeksha une per ty,
Ah ai shoku yt dje, krah per krahu, vdeksh ti ishallla.

* * *
Hap syte, te shoh ty,
Mbyll syte, te shoh ty,
Hap televizorin, te shoh ty,
Shkoj tek dritarja, te shoh ty,
Ho mi debile, ik qe anej.

Ma-Origano
03-12-07, 14:52
Une e di qe ti e di,
Ti se di qe une e di,
Ne te dy e dime,
Ate qe s'duhet ta dime....Shikimi

Une te pashe,
kur ti me pe,
pse bere sikur s'me pe,
kur une te pashe qe ti me pe?Dashuria informatike

Zemra ime tastiere,
zemra jote diskete,
Dashuria jone,
WINDOWS 98`

Ma-Origano
03-12-07, 14:53
Kreh balluket dit e nat
kok'n e shkret s'e le rehat
perdor vajra, xhelra, llaqe
tu bo koka porsi faqe.

Tre pasqyra na i theve
me parfum tere lagjen leve
kater pale kepuc i grise
mendjen goces dot s'ja prishe.

Ty te ndiqka fati i keq
goca t'qelloi e ftoht akull
i mjeri ti cke per te heq
do pendohesh qe je mashkull.

Por 1 dit do dashurohesh
prandaj, mos e merr me ngut
por ta dish qe do pendohesh
nusja n'shishe ka me t'fut.

Ma-Origano
03-12-07, 14:53
Kisha ngelur keq,
Beqare e pa martuar.
Kush me kishte ardh'
I kisha refuzuar.

Jo per gje
Po kisha pretendime
Vij nga der e madhe,
Me nam rraca ime.

Tani ta vazhdoj ,
Atje ku e lash.
Shum keq kisha ngelur,
Sic jua thash.

Te tere fshatit ,
I kish hyre halli per mua.
"Ngeli vajza ne dere,
U rrit u be grua."

Kushuri te panjohur
Filluan te dalin,
Nje te milte lopen
Nje te milte kalin.

Filluan te me cojne
Ne Xhami e Kisha,
Isha 18,
Magji than qe kisha.

Kur pane qe nuk nxorren
Dot qime nga qulli.
U hodh halla,t'me cojne
Ne Tiran te Luli.

S'lane njeri te shenjte
E harixheshk pa me cuar,
Por me ne fund u martova
Te 60-at sa i kisha kaluar.

Lumturi e madhe,
U mbush shtepia plot.
E levdonin dhendrin,
Qe na ish poliglot.

Te Shtunen,naten e dasmes,
Lumemadhi burri im,
Beri bishtin pyk,
Dje isha ne varrim

Ma-Origano
03-12-07, 14:54
Floke Jeshilja

n'internet kafe ty mi floke jeshile t'pash
me nji te pame n'dashni me ty rashe
mausin me dore e preke
t'gjith robt i mahnite e i meke

n'tastjere kur m'shkruje plot elegance
mu duk vetja sikur isha n'france
flok jeshile t'mort e mira
zemres sime iu plotsu deshira

emailin prij ekranit tat e vodha
ne me iher nji postcard dashnie ta cova

Ma-Origano
03-12-07, 14:54
Tosi:
Ja ku u takuam
Nė fundin e lojės
O doktor i vdekjes
O Cub i Tropojės!

Sala:
Unė kėtu kam qėnė
Si sot dhe mė parė,
O Kryehajdut
O Megakusar?
E po kėsaj here
N’munjtsha me tė kap
Mjekrėn krejt ta rruaj
More mjekėrcjap?

Tosi:
Merr njė brisk, o, Salė
Tamam pas oxhakut
Dhe mė rruaj mjekrėn
Nė fundin e barkut.

Kaso Kosa:
E gjizose, fare
Nano, kėtė herė
Sala ėsht' Doktor
S'ėshtė aspak berber.

Arixheshka:
Jo, o, shoku Kaso
Sala s'ėshtė Doktor,
Ėshtė, o traktorist,
Ose minator.
Harrove zotėrote
Vjet se ē'na punoi
Me tritol e rruspa
Veshėt na shurdhoi.

Sala:
Arixhofkė e dreqit
A kupton ē'po thue
Tosi edhe tye
Tė paska drogue.
Se tė marr pushtetin
Kėtu ma s'do rrish
Me kallėp tritoli
Kasollėn ta prish.

Kaso:
Ē'pate arixhofkė
Qė kujton tritolin
Ē'pate qė e zgjove
Nga gjumi gogolin!?..

Tosi:
Rri rehat, o, Kaso
Mos na bėj rrėmujė
Se Berisha mbytet
Nė njė pikė ujė.

Kaso:
Meqė sot tek ne
Sytė i kanė tė tėrė
A mund tė na thuash
Katėr vjet ē'ke bėrė?

Tosi:
Do t'i them, o, Kaso
Njė nga njė me radhė
Sala la kur iku
Prapa njė gėrmadhė
Dhe le ta shikojė
Ai qė ka sy
Mbi gėrmadhė tė Salės
Bėmė shtetin e ri

Sala:
Atė shtetin tuej
Unė menjėherė
Sa tė marr pushtetin
Do ta hedh nė erė.
Prap do ta baj vendin
Det edhe tėrmet
Shqiptarėt e mi
S'kanė nevojė pėr shtet.
Kujdo si tė dojė
Le t'i presi palla
Mė kot Edi Rama
S'thotė doktor Rumpalla

Arixheshka:
Tė lutmi, Berishė
Aman, mblidhi zoqjtė
Me kėto qė thua
Na tremb kalamoqtė

Tosi:
Vazhdojmė, o Kaso
Aty ku filluam
Qindra kilometra
Rrugė neve shtruam
Nga Jugu, Veriu
Lindja, Perėndimi
Gjithė vendin e kthyem
Nė kantjer ndėrtimi.
Kush ka sy tė shohė
Unė s'kam ē'them tjetėr
Salė mezi bėri
Gjashtė kilometėr!

Sala:
Jini maskarenj
Qė kaq shumė punoni
Kėshtu me hilera
Doni tė fitoni
Kjo taktika juej
Nuk zan vend tek unė
Tė fitosh me llafe,
Jo si ju me punė.
Kjo taktika juej
Krejt, gafil mė kapi
S'asht'aspak e ndershme
Tė fitoni prapė.

Tosi:
Doktor Dinamiti
Ti e di dhe vetė
Jona s'ėshtė taktikė
Ėshtė realitet.
Pėr ēdo metėr rrugė
Qė dhe natėn shtrohet
Kampi yt BF
Si demi tėrbohet.

Arixheshka pyet Kason:
Ē'do tė thotė BF?..
Qė sapo pėrmendėn
Se unė e kuptoj,
Pak a shumė:"Bėj Fėndėn"

Kaso:
Mund tė jetė "Bėj Fėndėn!"
Siē thonė nga Vlora
Por dhe mund tė jetė!
Jepi: "Bėja Fora.."

Sala:
Fora do t'ja bėjmė
A tė humbtė vula
Se nuk jemi vetėm
Pėr byrek e pula.

Tosi:
Nė njė hu tė kalbur
Gomarin e lidhe
S'fitohet pushteti
Me pesė karavidhe..

Sala:
Ja, e nxore kokėn
Besa, pasha nderin
Me kėtė fjalor
Mė kujton Enverin
Prap me babė Enverin
Dridhe, Nano, dridhe
Ai tha pėr Ballin:
"Shportė me karavidhe!"

Tosi:
Lėre Enver Hoxhėn
Aty ku ka rėnė
Po tė ish Ai
E shihje BF-nė.
S'do hidhej Shpėtimi
Si njė karkalec
Do rrinte si pulė
Fshehur nė kotec.
Ndėrsa Theodhori
Qė e ke merak
Do futej nė ferra
Porsi njė spurdhiak
Ndėrsa ti nė bjeshkė
Do dilje kaēak

Kaso:
Ato qė ka bėrė
Nanua na tregoi
Ē'do tė bėjė Berisha
Sikur tė fitojė?

Sala:
Dihet puna ime
Kaso, o, kulish
Ē'ka ndėrtuar Nano
Unė do t'i prish.
Tė gjithė komunistėt
Do t'i tėrheq zvarrė.

Arixheshka:
Kot thonė pėr Saliun
Qė ėshtė i marrė.

Sala:
Unė marr pushtetin
S'jam aspak nė hall

Tosi:
Unė them se s'tė duan
Kėtu, or, budall
Por po tė votuan
Tė paēin hallall!

Ma-Origano
03-12-07, 14:55
Enver Hoxha:

Biri im i dashur
Qė zbrite nga malet
Dhe ndonjė gabim
I vogėl tė falet.

Dhe ndonjė gabim
I vogėl tė falet
Sepse mė je ndeshur
Fort me dixhitalet.

Po tash qė me shi
Na e ktheu vera
Po tė vinė prej babės
Porosi tė tjera.


Sali Berisha:

Folė, o babė, i dashur
Folė, o bacė, Enver
Me njė fjalėn tėnde
Hidhem nė humnerė!

Pėr asnjė ēast bosh
S’ta lashė istikamin
Me njė fjalėn tėnde
Unė djeg gjithė vatanin!

Me njė fjalėn tėnde
E qėroj Bollanon
Vras Alfred Moisiun
Edhe Fatos Nanon.


Enver Hoxha:

Ty, mor, Sali biri
S’tė kam hiē merak
Se je siē ke qenė
Trim dhe luftarak.

Se je siē ke qenė
Trim dhe luftarak
Aq sa dhe Partia
Tė hyri nė hak!

Aq sa dhe Partia
Tė hyri nė hak
Sepse tė dha grada
Nga tė gjithė mė pak.

Sepse tė dha grada
Nga tė gjithė mė pak
Dhe gjithnjė pėr ty
Kishte vėnė njė cak.

Edhe gjithnjė pėr ty
Kishte vėnė njė cak
Ndaj dhe tė ka bėrė
Kjo punė pak idhnak.

Tani dėgjo mirė
Se nuk ta kam ngenė
Tė bėjmė pak pushim
Se boll vramė e premė.

Vėrtet fjalėn time
Ti e ke kushtrim
Por jo pėr tė vrarė
More biri im!

Por jo pėr tė vrarė
More Sali xhani
Se pėr 1000 vjet
Ėshtė pėrmbushur plani.

Se jemi rralluar
E s’kemi mė duk
Unė vrisja me plumba
E ti me pambuk!


Sali Berisha:

Komandant i dashur
Unė s’jam eunuk
Tė heq dorė nga pushka
Tė qes me pambuk.

Tė heq dorė nga pushka
Betejėn ta humb
Derri pėr tė ngordhur
Do patjetėr plumb!

Do patjetėr plumb
S’e them vetėm unė
Dhe derrat e dosat
Janė shtuar shumė!


Enver Hoxha:

Le tė shtohen bir
Aq edhe mė shumė
Pėr kauzėn tonė
S’prishin ndonjė punė.

Pėr kauzėn tonė
S’prishin ndonjė punė
Nuk merret me derra
Shqipja nė furtunė.

Ti je bir shqiponje
Bir i Vuēitolit
Ke detyrė tė bėhesh
Si punė e gogolit.

Si punė e gogolit
Tė bėhesh, o burrė,
Po vetėm t’i trembėsh
Mos t’i vrasėsh kurrė.

Se na i do puna
O bir zemėrhekur
Mė mirė tė trembur
Se t’i kesh tė dehur!

Mė thotė Mao Ce Duni
Kur llafos me tė
“Njė kokė qė kėputet
nuk u ngjitet mė”!

Biri im i dashur
Mos t’u ndaftė e mira
Tani do vazhdojmė
Me ca porosira.

Me ca porosira
Qė mė vinė nė ment
Se aty iu duhet
Tash njė president!

Tash njė president
Prej lisi e leshi
Jo si ai imi
Jo si Haxhi Lleshi!


Sali Berisha:

Ėshtė pak problem
Punė e presidentit
Jo se do ta zgjidhim
Tamam pas talentit.

Puna e talentit
Ka mbetur tek ura
Puna ėshtė se kemi
Shumė kandidatura.

Shumė kandidatura
Prej liri, prej leshi,
Kuptohet asnjėra
S’ėshtė si Haxhi Lleshi.

S’ėshtė si Haxhi Lleshi
Flakė e vetėtimė
Po tė gjitha janė
Nga ēanaku ynė.

Nga ēanaku ynė
Prej asaj lėtyre
Ose komunistė
Ose bij tė tyre.


Enver Hoxha:

Pėr kėtė unė kurrė
S’kam qenė pesimist
Se vendin tė tėrė
Kisha komunist.

Kisha komunist
Pėr botėn fanar
Dhe pėr 1000 vjet
Hodha pleh e farė.

Ne jemi si bari
Qė kurrė s’farohet
Sa mė shumė kositet
Aq mė shumė shumohet.

Ndaj dhe juve hani
Copėn e hallallit
S’mund tė dal nė krye
Njė kopuk i Ballit

Me ē’u bėra unė
Medet e medet
Nuk e marrin veten
Sot e 1000 vjet.

Pėr njė gjė gjithmonė
Kam qenė i sigurtė
Pėr ty lashė mbrapa
Njė popull tė urtė.

Njė popull tė urtė
Kokulur si ka,
Po s’i bėre mėmėn
Nuk tė thotė baba.

Ta mbaje nė vathė
Duhej goxha bythė
Po mua baba
Mė thoshin tė gjithė.


Sali Berisha:

Komandant i dashur
Dihej ajo punė
Tė kish babė vatani
Dhe Godua dhe unė.


Enver Hoxha:

Mos fillo me emra
Se nuk mbaron kurrė
Mė kishin baba
Tejembanė, o, burrė.

Mė kishin baba
Grurė e jo kashtė
Dhe ata nė burg
Edhe ata jashtė.

Madje, kur kam ikur
Ahere nė muzgje
Mė shumė se kudo
Mė kanė qarė nė burgje!

Mė kanė qarė nė burgje
More i bekuar
Atyre mė shumė
Ua kisha lėruar!

More, Sali biri,
U llafosėm shumė
Flasim sėrish nesėr

Ma-Origano
03-12-07, 14:55
Humori shkodran me vido i keni ketu!!http://www.youtube.com/v/h1u8Z4JzzBA

Ma-Origano
03-12-07, 14:56
http://www.youtube.com/v/U_KsusJAiSA

Ma-Origano
03-12-07, 14:56
http://www.youtube.com/v/2Iv5_CqPoeI

Ma-Origano
03-12-07, 14:57
http://www.youtube.com/v/ENsvEshmg8g

Ma-Origano
03-12-07, 14:57
http://www.youtube.com/v/tQXq1THrbvQ

Ma-Origano
03-12-07, 14:58
http://www.youtube.com/v/7u6JSFjzb18

Ma-Origano
03-12-07, 14:59
http://www.youtube.com/v/VUnz2eqGYhg

Ma-Origano
03-12-07, 15:02
http://www.youtube.com/v/cTogdE8bWHs

Ma-Origano
03-12-07, 15:05
http://www.youtube.com/v/2CyXePdivik

Ma-Origano
03-12-07, 15:05
http://www.youtube.com/v/QL8fLGxizFQ

Ma-Origano
03-12-07, 15:06
http://www.youtube.com/v/0-gsJm82RNg

Ma-Origano
03-12-07, 15:07
http://www.youtube.com/v/5ghCrvp5er8

Ma-Origano
03-12-07, 15:08
http://www.youtube.com/v/kxQjY7rhQ74

Ma-Origano
03-12-07, 15:09
http://www.youtube.com/v/LgITwSZk0WY

Ma-Origano
03-12-07, 15:10
http://www.youtube.com/v/ry8deDr4pSA

Ma-Origano
03-12-07, 15:11
http://www.youtube.com/v/rNt-HASj9VU

Ma-Origano
03-12-07, 15:12
http://www.youtube.com/v/qPy0HlfCgBE

Ma-Origano
03-12-07, 15:13
http://www.youtube.com/v/jAAW14dQfYA

Ma-Origano
03-12-07, 15:13
http://www.youtube.com/v/0etoswOWnbE

Ma-Origano
03-12-07, 15:14
http://www.youtube.com/v/y7Glc3mo9qQ

Ma-Origano
03-12-07, 15:15
http://www.youtube.com/v/o06PxuO-kJk

Ma-Origano
03-12-07, 15:15
http://www.youtube.com/v/-ZIt8e3tiIk

Ma-Origano
03-12-07, 15:16
http://www.youtube.com/v/paTDCQOMxrA

Ma-Origano
03-12-07, 15:17
http://www.youtube.com/v/0zVHdAAqQv0

Ma-Origano
03-12-07, 15:18
http://www.youtube.com/v/Xm9_oQkwYlA

Ma-Origano
03-12-07, 15:18
http://www.youtube.com/v/AM23rkXSKtE

Ma-Origano
03-12-07, 15:19
http://www.youtube.com/v/CZ1Fb4YTzic

Ma-Origano
03-12-07, 15:19
http://www.youtube.com/v/q_4t7Zkepis

Ma-Origano
03-12-07, 15:20
http://www.youtube.com/v/_07EkLJk25Y

Ma-Origano
03-12-07, 15:21
http://www.youtube.com/v/ru0qlPOqX7U

Ma-Origano
03-12-07, 15:22
http://www.youtube.com/v/lGozFCItgqw

Ma-Origano
03-12-07, 15:22
http://www.youtube.com/v/CNZj0KGB4_A

Ma-Origano
03-12-07, 15:23
http://www.youtube.com/v/g9CMqMQ9PBU

Ma-Origano
03-12-07, 15:24
http://www.youtube.com/v/zZFvWwVCEHw

Ma-Origano
03-12-07, 15:25
http://www.youtube.com/v/JE7q65Lr6CU

Ma-Origano
03-12-07, 15:25
http://www.youtube.com/v/KnTRyyAJeKY

Ma-Origano
03-12-07, 15:26
http://www.youtube.com/v/iHpCTxq4MLM

Ma-Origano
03-12-07, 15:31
http://www.youtube.com/v/P8Mo-1ZuWtY

Ma-Origano
03-12-07, 15:31
http://www.youtube.com/v/qbJWWjyoQcQ

Ma-Origano
03-12-07, 15:32
http://www.youtube.com/v/dNyoHM803tI

Ma-Origano
03-12-07, 15:33
http://www.youtube.com/v/2d4xnTv-xI4

Ma-Origano
14-12-07, 19:01
shum flm per mirkuptimin!

Ma-Origano
14-12-07, 19:02
un kur kam qene tu me postu keto budallaqe(humere shqip) edhe une kam qeshe ahahha

Ma-Origano
15-12-07, 13:33
ngjrje te vjetra Shkon nje hajdut ne dyqan per te vjedhur ne Virxhinia(USA) dhe ne koke kishte vene nje pale breke grash kurse si pistolete kishte perdorur nje cakmak te madh ne forme pistolete.http://www.dailymail.com/story/News/...store/?dumbass

Ma-Origano
15-12-07, 13:34
Panair gatimi ne Wiskonsin *b*o*l*e* demi dhe qengji te skuqura me gjize si sandwitch lol.http://news.yahoo.com/s/ap/20070513/...jQjJmsfcLMWM0F

Ma-Origano
15-12-07, 13:35
http://www.cbc.ca/cp/Oddities/070512/K051204AU.html

Ma-Origano
15-12-07, 13:35
Ne stacionin ku hipa ne tram, hipi dhe nje djale i vogel, 12-13 vjec, ishte Shqiptar sepse e degjova kur foli para se te hipnim. Ne nje nga sediljet ishte ulur nje nga ato plakat e renda, e sterlyer dhe stolisur me varese e unaza ari. Po e shihte e po e shihte kalamani...
Moj zonje i thote, nuk ke frike qe me bredh neper autobuza e ngarkuar me kaq shume stoli, nuk e ke idene sesa shqiptare qarkullojne, ata te vrasin per gjera shume me te vogla......

Dhe plaka me njemije urata djalit, e frikesuar, fillon e heq vathe, varese, byrzylyke e unaza, (dhe nuk kishte pak) dhe i fut ne cante. Ne stacionin me te afert, kur ndaloi trami... kalamani ja merr canten nga duart dhe fluturon nga dera....
Gjjithe njerezit qe ishin brenda filluan te qeshin me te madhe sepse e kishin degjuar te gjithe skenen.......

Ma-Origano
15-12-07, 13:36
Cuni i xhajes ka qene ushtare ne Fier-SHegan(nq s nuk gabohem)kemi pasur 1 shkodran thoshe qe gjumin e mengjesit e kishte vdekje nuk donte te cohej
NJe dite na vjen komandanti i brigades(flasim per kohen e enverit)dhe i gjithe reparti rreshtur no oborre,shkodrani mungonte e dergon 1 ushtare qe ta ngrinte
S ngrihet -tha ushtari.Mire thote kapteri ajde ta tregoj une si ngrihet,futet kapteri ne kapanon the fillon i bertet shkodrani
SHoku ushtar ne kembe gati tu para krevati,si per gjumesh ushtari i thote
Cfare kemi per mengjes shoku kapter
Kapteri-Mute qe ta hash
Po mire -i thote ushtari-per ju oficerat po per ne ushtaret cfare ka

Ma-Origano
15-12-07, 13:37
Jolanda dhe Klaudia jane motra. Amanda eshte shoqja e Klaudies.
Amanda merr ne tel te flase me Klaudien.Del Jolanda.
Hello Jolanda si je Jam Amanda,
O Amanda ckemi zemra si ke qene ti..pergjigjet Jolanda
Klaudia ishte e zene duke punuar e merr vesh qe eshte Amanda ne tel dhe i thote Klaudies.Thuaji qe nuk jam ketu.
Amanda thote ,ma jep nje cike Klaudien?
Jo jo i thote Jolanda,Klaudia tha qe nuk eshte ketu looooool
Me vone Amanda merr prape ne tel,Del answer machina dhe Amanda le mesazh,ja mora prape qe te te them do te te marr prape ne telefon loooool
krrak krrak krrak

Ma-Origano
15-12-07, 13:37
Humor

Mėsuesi: Si e quani ju njė person qė vazhdon tė flasė edhe kur tė tjerėt nuk janė tė interesuar tė dėgjojnė?

Nxėnėsi: “Mėsues”!

Mėsuesi: Mund tė mė pėrmendė ndonjėri prej jush njė shembull rastėsie?

Nxėnėsi: Me leje mėsues! Mami dhe babi im janė martuar nė tė njėjtėn ditė, nė tė njėjtėn kohė!