PDA

View Full Version : Barcoleta te zgjedhura


Faqet : [1] 2

Ma-Origano
14-12-07, 19:24
Majmuni

Dy vajza adoleshente po laheshin nėn dush dhe njėra prej tyre tha:
-Majmunit tim tė vogėl kanė filluar ti dalin qimet.
Ndėrsa vajza tjetėr tha:
-Kurse majmuni im ka filluar tė hajė dhe banane...


Martesa

A e dini qė nė kohėt e sotme 180% e grave nuk e duan martesėn!
Siē duket e kanė kuptuar qė pėr 60 gram salēiēe tė blejnė gjithė derrin.


Lepuri

Lepuri ishte duke mprehur dhėmbėt. Kalon ujku dhe e pyet
-"Ēfarė po bėn o lepur"
-"Po mpreh dhėmbėt se dua tė ha luanin"-ia kthen lepuri.
Pas pak kalon ariu dhe e pyet. -"Ēfarė po bėn o lepur?"-
-"Po mpreh dhėmbėt se dua ta ha luanin"-ia kthen lepuri.
Mė pas kalon Luani rastėsisht dhe e pyet lepurin -"Ēfarė po bėn o lepur?"-
-"Ja po mpreh dhėmbėt se flas ndonjėherė budalliqe" -ia kthen lepuri.


Shpėtimtarja

Nė ditarin e njė gruaje qė kishte udhėtuar me anije shkruante...
-E Martė, ėshtė dita e tretė e udhėtimit nė anije. Sot mu afrua kapiteni i anijes dhe po mė vardiset...
-E Mėrkurė, kapiteni i anijes mė ftoi pėr drek nė kabinėn e tij...
-E Enjte, kapiteni i anijes kėrkoi qė ta kalojė natėn me mua....
-E Premte, kapiteni i anijes m'u kėrcėnua se nėse nuk pranoj tė fle me tė do ta fundosi anijen me gjithė 387 pasagjerėt....
-E Shtunė, i shpėtova 387 pasagjerėt nga anija jonė!!!


Femra e pėrsosur

Njeriu mbeti i pamartuar, sepse tėrė jetėn kėrkonte femėr tė pėrsosur. Kur u bė 70 vjeē, dikush e pyeti:
-"Ke udhėtuar tėrė botėn. Si nuk e gjete njė femėr tė pėrsosur."
Plaku u pikėllua shumė dhe tha: -"Njėherė isha afėr njė femre tė tillė".
Tjetri vazhdoi: -"Po ē'ndodhi? Pse nuk u martove me tė?"
Plaku, edhe mė tej i pikėlluar, ia ktheu: -"Ē'tė bėj? Ajo po ashtu kėrkonte mashkullin e pėrsosur."


Dy pyetje

Femra e re erdhi te falltari. Ai i kėrkoi 20 dollarė dhe tha se do t'i
pėrgjigjet vetėm nė dy pyetje pėr atė shumė tė hollash.
Zonjusha e re pas mėdyshjes, megjithatė pagoi paratė dhe e pyeti:
-"A nuk ėshtė tepėr shtrenjtė pėr vetėm dy pyetje?"
-"Po, tepėr shtrenjtė ėshtė" -iu pėrgjigj falltari, "e cila ishte pyetja e dytė?".


Fshatari dhe Ferrari

Njė fshatar u nis pėr te vajtur nga qyteti pėr nė fshat me biēikletė,kur para tij ndaloi njė shok,i cili ishte mė njė ferrari dhe ky i thotė :
-Hajde tė tė shpie unė nė fshat!Mbahu mirė pas makinės dhe unė do tė tėrheq!Nė qoftė se iki me shumė shpejtėsi ,atėherė ti bjeri ziles dhe unė do ta ul shpejtėsinė.Fshatari ra dakort.
Duke ikur rrugės parakalon njėri me Porsh.Ky qė kishte Ferraru nuk u mbajt,por e shkeli gazin dhe makina arriti menjėherė 180km nė orė.
Fshatari me biēikletė filloi t’i binte ziles i tmerruar,por shoku i tij nuk po ja vinte veshin fare.Ai donte t’ja kalonte Porshit.Porshi kalon nė njė postobllok tė policisė,me njė shpejtėsi aq te madhe saqė polici nuk e ndaloi dot dhe menjėherė merr nė radio shefin.
-Shef!Njė makinė me shpejtėsi nė rrugėn qendrore...
Pa mbaruar fjalėn,kalon Ferrari po me shpejtėsi tė madhe dhe polici i tmerruar merr prapė shefin nė radio:
-Shef! Njė makinė tjetėr kaloi me shpejtėsi tė madhe,po lėre atė...po ishte njėri me biēikletė qė i ishte ngjitur nga mbrapa dhe po i binte ziles qė ta parakalonte...

Ma-Origano
14-12-07, 19:24
Ja dhe disa te tjera:

Fėmija Kurioz

Njė herė njė fėmijė i vogėl pyet mamanė e tij qė ishte shtatėzanė :
-O -Mami,pse e ke barkun e madh ti? Dhe Mamaja ja kthen :
-Sepse pres njė femijė ..
Njė ditė djali shef njė burrė qė e kishte barkun e madh dhe e pyet:
-Xhaxhi po ti ēfarė po pret? Ai ja kthen :
-Po pres autobuzin! Fėmija i thotė :
-Po doli biēikletė do ma japėsh mua?

Ma-Origano
14-12-07, 19:25
Gagaēi Klandestin

Njė herė ishin pėr tu nisur disa klandestinė pėr nė Itali me skaf.
Rrugės klandestinėt e kishin lėnė qė nė kohė tė ndryshme tė rrinte njeri prej tyre roje dhe tė shifte pėr policine qė patrullonte nė det.
Mirėpo,njėri prej klandestineve ishte gagaē,dhe kur i ra rradha atij,ai seē donte tė thoshte diēka dhe ja bėnte :
-Po..po...pol....
Dhe pak sekonda mė vonė kapen nga policia dhe u kthyen mbrapsht,vetėm atėherė skafisti e kuptoi qė gagaēi donte tė thoshte fjalėn Policia...
Ata ishin tė vendosur te niseshin perseri,dhe prapė filluan te bėnin roje.
Kur i ra radha Gagaēit,ai pak minuta pasi po bėnte roje,filloi te thoshte :
-P-p-pp-ppp
Menjeherė tė gjithė u hodhėn nė det se menduan mos ishte Policia..
Ne atė moment gagaēi e thotė fjalėn e plotė:
-P-p-pesh-peshkaqeni...


Gagaēi Parashutist

Ishin nje here disa Parashutiste te cilet benin prova.
Nje dite kishin ardhur inspektoret qe kontrollonin hedhjet,dhe kishin dhene urdher qe parashutistat para se te hapnin parashutat te numeronin nje here deri ne numrin 10-te,pastaj te hapnin parashutat.
Kur u hodhen parashutistat filluan ti hapnin parashutat me nje periudhe kohe prej 10-15 sekondash,vetem njeri prej tyre qe ishte Gagaē s’po e hapte...
Inspektoret shikonin qe poshte,dhe po vinin re qe gagaēi po i afrohej tokes dhe s’po e hapte parashuten.Ata e ndoqen me sy,dhe pane qe ai ra 100 metra larg tyre mbi nje mullar me bar.
Ata shkuan me vrap dhe e pane qe ai ishte gjalle,dhe po pėrshpėriste dicka!
Kur u afruan afer e degjuar mire qe ai po thoshte :
-P-pe-pesė Gj-gja-gjash-gjashtė....

Ma-Origano
14-12-07, 19:25
Skafisti

Nje here nje skafist kishte per te cuar nje rruge me Kineze per ne Itali.
Rruges skafisti i hedh ne det Kinezet,dhe kthehet perseri per ne Shqiperi.
Ne kohen qe kthenet i del nje peshkaqen perpara dhe i thote :
-Po boll duke hedhur vetem Kineze ore burr i dheut,se na zuri barku...

Ma-Origano
14-12-07, 19:26
Shqiptari Hileqar

Ishin nje here disa sportiste qe ktheheshin nga disa lojra Olimpike me avion.Ata ishin me kombesi te ndryshme,dhe midis tyre ishte dhe nje Shqiptar.Gjate rruges lajmerohen nga piloti qe avioni ishte prishur,dhe ata duhej te hidheshin me parashuta,mirepo sportistat ishin 11 vete,ndersa parashuta ishin vetem 10.
Dhe keshtu ata po diskutonin se kush prej tyre duhej te vdiste,dhe do benin nje short.Pa filluar shorti nderhyri Shqiptari dhe tha:
-Do vdes une,ndaj nxitoni te hidheni pa u rrezuar avioni!
Te gjithe po e pergezonin Shqiptarin,dhe i dhane fjalen qe familjen e tij do ta ndihmonin.
Nderkohe Shqiptari po i ndihmonte duke veshur cantat,dhe ata po hidheshin nje e nga nje..Ne fund Shqiptari ngeli me Amerikanin,dhe Amerikani ve re qe ngelej nje parashute per Shqiptarin,dhe i thote :
-Ja ku qenka edhe nje ēante per ty,duhet te kete gabuar piloti!
Ndersa shqiptari i thote duke qeshur :
-Po hec ore Amerikano,se une ja futa Kinezit,e hodha me ēante shpine...

Ma-Origano
14-12-07, 19:26
Harraqi

-Doktor,doktor vuaj nga amnezia.
-Qė kur?
-Qė kur,ēfarė?!

Ma-Origano
14-12-07, 19:27
Trashgimtari

-A tė ndihmoi ilaēi qė tė dhashė herėn e fundit?
-Shumė!
Gabimisht xhaxhai i piu ato,dhe unė mbeta i vetmi trashgimtar i pasurisė sė tij..


Fėmija

Babi,pash nė ėndėrr sikur mė fale njėmijė lekė
-Mirė bir,mbaji dhe harrxhoji pėr ēfarė tė duash.

Ma-Origano
14-12-07, 19:27
Romantiku

Ajo: Ti mė kujton oqeanin...
Ai: Ti do tė thuash se unė jam i pa pėrmbajtur dhe romantik?
Ajo: Jo jo,e kam fjalėn qė mė vjen pėr tė vjellė !

Ma-Origano
14-12-07, 19:36
Shėnimi

I vdiq gruaja dhe i shoqi porositi qė nė pllakėn e varrit tė saj tė shkruhej:
’’ E di qė lotėt e mi nuk tė ringjallin,prandaj edhe qaj.’’

Ma-Origano
14-12-07, 19:36
Lepuri shkon te lokali ku punonte ariu banakjer dhe i drejtohet ketij te fundit duke e pyetur....-o ari, a ke hashash?...-jo....ja kthen ariu dhe lepuri largohet
diten tjeter shkon prape dhe i ben te njejten pyetje....-o ari, a ke hashash?
-te thashe nje here,nuk kam!!!ja kthen ariu, kesaj rradhe i nervozuar...
lepuri largohet perseri dhe rikthehet prape diten tjeter....-o ari,a ke hashash?
kesaj rradhe ariu, i nevrikosur ne maksimum i thote...- e kam, pse c'fare doje ti!
Lepuri nxjerr pistoleten me vertik dhe i bertet....-ndal,antidroga!!!

Ma-Origano
14-12-07, 19:37
Njeher nje burr i zhgenjyer nga dashuria merr djalin e tij edhe vendos te jetoj mes maleve qe i biri tij mos vuante si ai, pas shum vitesh jetese ne mal cuni u rrit edhe i ati i thot bir sot do zbresim ne qytet te blejm disa gjera, dhe te dy nisen per ne qytet, kur shkojn atje i biri shef femra edhe i thot te atit ,baba baba cjan kto, pata te keqen babi ,dhe ky ja pret a ma blen edhe mua nje pat o babi........

Ma-Origano
14-12-07, 19:37
He pra i drejtohet profesori nje nxenseje,na flit per penisin
po e eshte prej kocke, dhe
tu ka dukur tu, ka dukur ty,ia kthen profesori
sidoqofte komplimente te dashurit.

Ma-Origano
14-12-07, 19:38
Biri im jam shume i merzitur me ty,nuk me ke dhene asnje lloj sadisfaksioni qe diten kur linde.Eshte e vertete babi,po para se te lindja?

Ma-Origano
14-12-07, 19:38
O Nasi, c'fare dhurate te sollen per vitin e ri?
Nje k.. me sollen
a e ndron me nje shall?

Ma-Origano
14-12-07, 19:39
C'fare ndryshimi ka nje ferrari me gruan?
Ferrarit pak vete i hypin

Ma-Origano
14-12-07, 19:39
Zinxhiri i marteses eshte kaq i rende per tu mbajtur,saqe shpeshhere duhet te jene tre veta.

Ma-Origano
14-12-07, 19:40
O burr a te pelqejne sutjenat e reja?Po c'fare po te duhen mi gru kur nuk ke gjo mrena me i mush?Po ti o burr pse mban breke atehere?

Ma-Origano
14-12-07, 19:40
E di qe ke bo sherr me gruan,si shkojne gjerat tani?Hee, erdhi ne gjunje tek une.Po c'fare te tha?Dil nga posht krevatit se ta tregoj une qefin.

Ma-Origano
14-12-07, 19:41
Dy te dashuruar ishin nje mbremje ne nje qoshe te parkut.Hiqi syzet i thote e dashura se po me vret qafen.Pas 2 minutash: veri syzet se po lepin barin

Ma-Origano
14-12-07, 19:42
Per policet

--------------------------------------------------------------------------------

Policet i lajne duart para,apo pasi urinojne?
I lajne gjate urinimit.


Pse policet nuk bejne me dashuri?
Sepse nuk kane prova me e fut mrena.


Sa barcaleta ka per police?
Vetem dy,te tjerat jane histori te verteta

Ma-Origano
14-12-07, 19:42
police rrezikojne te mbyten ne liqenin e Ohrit.
Ju fik motorskafi, dhe zbriten per ta shtyre


Nje polic telefonon doktorin:
Shpejt doktor,shefi gelltiti stilolapsin,
ja tani po vij,por ju c'fare po beni nderkaq
s'ka problem, po perdorim nje laps.

Ma-Origano
14-12-07, 19:43
Polici, policit: Pse e kruan koken me gjithe kapele?
Po pse ti kur kruan prapanicen i heq pantallonat?Pse polici kur shkon per te fjetur mbi komodine vendos nje gote me uje dhe nje bosh?Qe po ti pihet gjate nates pin,dhe ne qofte se nuk i pihet nuk pin.Pse qeshin policet kur vetetin?
Sepse kujtojne se po i nxjerrin ne fotografi.C'fare ndryshimi ka nje polic me nje shishe birre?
Asnje: te dy jane bosh nga qafa e siper


C'fare ndryshimi ka nje polic me nje teolog?
Teologu eshte nje studiues i Zotit,polici nje injorant te Zoti.

Ma-Origano
14-12-07, 19:43
police ndalojne prane nje prostitute.Sa kushton?
30 mije perpara,50 mije permbrapa.
Pse me shtrenjte per ne,pergjigjet njeri nag policet e ulur mbrapa

Ma-Origano
14-12-07, 19:44
Nje magjistar punonte ne nje anije kryqezte ne Karaibe.Meqe turistet ndryshonin c'do jave,atehere ai bente te njejtat numra.Por kishte nje problem.Papagalli i kapitenit e kuptoi se si vepronte magjistari dhe perseriste papushim fjale qe kompromentonin punen e magjistarit,si per shembull:
e fshehu nen tavoline,e fshehu ne menge,pse gjithmone del asi spathi,etj..
Magjistari filloi ta urrente shume papagallin,por nuk kishte c'ti bente,ishte papagalli i kapitenit tek e fundit.Nje dite anija mbytet dhe magjistari e shikon veten ne mes te detin mbi nje cope derrase sebashku me papagallin.E shikojne njeri tjetrin dy dite rresht ne sy pa folur.Me ne fund papagalli s'duron me dhe i thote: Dakord,po dorezohem,te kerkoj falje, po ku dreqin e ke fshehur anijen?

Ma-Origano
14-12-07, 19:44
Kishte qen nje djal i cili per te 10 here biente nga provimi per marrjen e lejes se vozitsit. Te 11 here 3 njerez ne komision vendosin ta testojn. Hyn te i pari dhe ai e pyet:
-Nese eshte nate dhe ti ecen me automjet, shikon dy drita qe vijn nga ti, ca mendon ca eshte ai send?
E djli pergjigjet : Vetur
Ky ja kthen
-Po cfar veture se BMW, Mercedes, Zastav :P......... Me fal po deshtove nga ky provim, po meqenese e ke te 11 here dhe hera e fundit, shko dhe te kolegu im te shohesh c'pyetje do te bie.
Ky shkon dhe te antari i 2-te i komisionit. Ky e pyet:
-Nese je duke vezitur automjet, Nga ti vin nje drite me shpejtesi, ca mendon ceshte?
Ky cuni pergjigjet: Motor.
Antari i komisionit ija kthen: Po cfar motori se..... Me fal po ne kete pjese deshtove, po meq. e ke heren e fundit shko te ky kolegu im sa per kuriozitet.
Ky i treti e pyet:
-Eshte nate, vijne 4 drita 2 te ngjitura nje mbi nje, cka mendon se eshte?
Djali i pergjijet: Eshte shleper.
-Po jo or djal cfar marke e shleperit, jo keshtu. Me vjen keq po ti kur sdo marish leje ne jete.
Djali para se te dal vendos ti pyet keto 3 antaret e komisioni:
- Je duke ecur rruges, sheh nje femer me minic, take te larta, gjoksin thuajse jasht, qendron ne cepin e trotuarit. Cka mendoni ceshte?
Keta te tre pergjigjen
-Prostitute.
-Po jo keshtu, cila prostitut, nena e kujt prej juve, e jotja, e jotja a e jotja.

Ma-Origano
14-12-07, 19:45
Nje dit profesori hyn ne klas dhe pasi pershendetet me nxenesit fillon ti pyesi ata se ku ju punojn prinderit ,dhe filllon pyt njerin i pergjigjet,me tjetrin edhe ai e kshu e me radh arrin te nxenesi x edhe i thot po ty ku te punon mami ...
Nxenesi : Mami im punon zevendesuse ,,
Mesusi : zevendesuse ???
Nxenesi : po presor zevendesuse .
Mesusi: po mir cfar pune esht kjo xhan se spo te kuptoj .
Nxenesi : zoti mesus i ke parasysh ato femrat me geta, me cizme me taka te larta, me styjena, me bluza te shkurtra ,me minifun lekure .
Mesusi : po , po ajo te keqen presori esht prostituta .
Nxenesi: presor prostitut osht motra ime mami im kur ajo spunon e zevendeson mami.....

Ma-Origano
15-12-07, 13:39
Zbulohet emaili i 1997-es

Arkeologet: Ure lidhese mes antikitetit dhe modernes

Durres- Zbulimi i nje emaili te vitit 1997 nga hard-drive i nje kompjuteri Compaq, pas germimesh te lodhshme, eshte konsideruar si suksesi i vitit nga nje grup arkeologesh te kryesuar prej specialistit te vjeter Sofo Sofuli. “Ky email na jep shume te dhena mbi jeten e perditshme te komunitetit primitiv te internetit, kur rrjeti ishte ne hapat e para te tij”, theksoi me entuziazem Sofuli per mediat. Sipas tij, vetem duke kuptuar te kaluaren e emailit, shkenca mund te hedhe drite mbi te tashmen dhe te ardhmen e postes elektronike ne vendin tone. Hard disku u gjet ne bodrumin e zyrave te nje firme ndertimi, dhe nga te dhenat rezulton se ne ate kohe emailin dinte ta perdorte vetem nje person i firmes. Teksti i tij deshmon se njerezit primitive, ne ate kohe vuanin nga e njejta merzi si edhe sot. “Ho me, ca ka bo? Do shkosh ne dasmen e Refikut apo jo? Une s’e kom venos hala”, thote emaili i derguar ne adresen “[email protected]”, prej derguesit “[email protected]”. Sipas arkeologut Sofuli, ky artifakt eshte pika lidhese e munguar mes botes antike te emailit dhe asaj moderne, dhe per qytetin bregdetar, ka te njejten rendesi si mozaiku i Bukuroshes se Durresit. Nga ana tjeter, me kete gjetje vertetohet katerciperisht se rraca shqiptare e para 1997-es, ndryshe nga sa mendohej, eshte paraardhesja e palekundur e shqiptareve te sotem. Hard-disku do te ekspozohet ne Muzeun Historik Kombetar te Tiranes.

Ma-Origano
15-12-07, 13:40
Ministrat, kunder qeverise

Tirane-Ne nje tubim te paralajmeruar, ministrat e qeverise Berisha protestuan dje para godines se kryeministrise, duke kercenuar qeverine me bojkot dhe greve urie, nese nuk do te plotesoheshin kerkesat e tyre. Ministri i Financave Bode, shprehu ne emer te protestuesve kerkesen per rritje te pagave dhe shpenzimeve te karburantit dhe celularit, duke deklaruar me megafon, se grupi nuk levizte nga sheshi pa takuar direkt titullarin e ministrise. Nga ana e tij, ministri Sokol Olldashi deklaroi per mediat se dhuna e policise ndaj grevisteve ishte e papranueshme. Pas nje ore proteste, greva u nderpre sepse kryeministri Berisha thirri mbledhjen e rradhes te qeverise.

Ma-Origano
15-12-07, 13:40
32% e shqiptareve, jo VIP-a


Tirane-Sipas studimit me te fundit te Zyres per Mbrojtjen e Fames, ZMF, rreth 32% e shqiptareve ende nuk jane te famshem, ose sic quhen ne ilirishten e vjeter, VIP-a. Duke numeruar me durim emrat e kengetareve qe kane nxjerre qofte dhe nje album ose qe premtojne se do ta nxjerrin, te te ftuarve neper emisione te ndryshme, te personave qe dalin ne lajmet e kronikes se zeze ne gazeta, te futbollisteve, ministrave e drejtoreve, policeve, shkrimtareve, poeteve e piktoreve, zedhenesve e kercimtareve, fermereve dhe kryepleqve te arrestuar per trafik droge, drejtuesit e ZMF deklaruan se totali i tyre shkon ne rreth 68% te popullsise, cka deshmon se 32% e shqiptareve kane mbetur ende anonime.

Ma-Origano
15-12-07, 13:41
Coca-cola sponsorizon


Tirane- Sonda e misionit te pare shqiptar ne Mars, te sponsorizuar nga kompania e njohur Coca-Cola, ka derguar te dhena interesante per planetin e kuq. Sipas deklarates qe ka shperndare per mediat zedhenesi i misionit, Beqir Beqiri, mesohet se ne Mars dikur ka patur jete, dhe kete e vertetojne gjetjet e gjurmeve te dikurshme te ujit “Tepelena” ne planet. “Duket se uji “Tepelena” ka qene jetesor per qeniet e gjalla ne Mars, ashtu sic eshte sot ne Toke”, tha Beqiri, i cili shtoi se thellimi i ekipit shkencor ne kampionet e sjelle nga sonda, pritet t’i shtoje suprizat per qendren hapesinore shqiptare: “Pa dashur te nxjerr konkluzione perfundimtare dhe te duket sikur mbaj anen e ndokujt, ka gjasa qe te zbulojme se ne Mars ka ekzistuar edhe Coca-Cola Light si dhe Fanta Exotic”, deklaroi ai per gazetaret

Ma-Origano
15-12-07, 13:41
Opozita e majte: Nuk heqim dore


Tirane-Ne nje konference shtypi diten e enjte ne seline e Partise Socialiste, kreret e partive aleate te opozites deklaruan me ze te larte se nuk kane per te hequr dore nga deshperimi dhe politikat e paqarta te se majtes, kjo pavaresisht nga performanca e pamjaftueshme e qeverise se djathte, nga shtimi i varferise dhe papunesise ne vend. “Jemi te vendosur”, deklaroi kryesocialisti Edi Rama, “qe kesaj rruge pa krye te ciles i jemi futur, t’i shkojme deri ne fund. E sigurojme popullin e majte se politikat tona as mish as peshk, dhe strategjia jone hiq e mos keput, do te mbeten te tilla. Per kete jemi te patundur”.

Shume emocionuese ishte fjala e kreut te LSI-se Ilir Meta: “Berisha ka nje vit qe ka ardhur ne pushtet. Pyesim popullin: A kane pare ndonje kryq leku investim te huaj? A kane pare ndonje cope buke me teper ne tavoline? Jo, jo dhe jo. E pra, ne si opozite jemi teresisht te afte, qe keto mundesi qe na jep e djathta duke humbur ne zgjedhjet e ardhshme per te na e lene neve pushtetin, te mos i shfrytezojme”.

Qendrimi u mbeshtet ne bllok edhe nga partite e tjera aleate. Ne fjalen e vet, aleancisti Neritan Ceka deklaroi se ai, ashtu si gjithe opozita e bashkuar, eshte i pashprese dhe ashtu do te mbetet: “Misionit tone do t’i dalim ne fund. Ajo cka lypset eshte vetem pak mungese kurajoje, dhe kjo neve nuk na mungon”.

I fundit e mori fjalen kryetari i PSD-se, Skender Gjinushi, sipas te cilit opozita nuk ka ndermend te heqe dore nga vlerat e saj tradicionale si politika e kafeneve, paqendrueshmeria, inkoherenca dhe corganizimi, per hir te nje fitoreje vulgare elektorale. “Jam i bindur”, tha Gjinushi, “se nese ne i luajme sic duhet kartat tona, kemi per te shkuar me te bashkuar se kurre drejt paralizes totale. Per kete jemi duke punuar si ketu ne qender, edhe ne strukturat tona ne baze”.

Ma-Origano
15-12-07, 13:42
Studimi pese vjecar

Universiteti i Tiranes- Studiuesit e qendres kerkimore te Fakultetit te Kimise ne Universitetin e Tiranes, shpallen diten e djeshme konkluzionet e studimit te tyre 5 vjecar mbi efektet qe ka tek femijet, ekspozimi i zgjatur ndaj diklorobenzenit. Perfundimet kryesore ishin se “5 vjet jane nje kohe tmerresisht e gjate dhe na ka ikur jeta per shalesh me kete studim idiot”. Nder gjetjet e tjera te raportit prej 350 faqesh, figurojne te dhena interesante si “Kush do na i ktheje keto vite te shkuara dem? Sa qenkan rritur femijet e mi. Po ty te ka ardhur fleta e divorcit nga gruaja? Kush eshte kryeminister sot? Etj.etj”, si dhe ankesat se shume prej kolegeve te studiuesve, gjate kesaj kohe kane siguruar karriera te kendshme dhe para me thase ne sektorin privat

Ma-Origano
15-12-07, 13:42
http://www.youtube.com/v/DcDZC0BDWLE

Ma-Origano
15-12-07, 13:43
Te shikoja me sy te zgurdulluar dhe dal nga dal fillova te te prek, te zhevesha me kujdes dhe ne vaske perfunduam! nen avujt e ngrohte te ujit kudo me prekje, aroma jote me kundermonte, ti me beje te enderroja, ti me sillje pasterti e kenaqesi ashtu sic dua une ... OH I DASHURI IM SAPUN.

Lona
22-01-08, 10:01
Drejte Marteses... Nje djale ne makine me nje shoqe te tij te fakulltetite pyet nje fshatar plak: me fal axhe, ku te qon kjo rrugice qe kalon permes pyllit? fshatari duke qeshur i tha: drejt marteses ore mik.

Plackitja- Rusta e Shul plackitin banken . Shuli i thote Rrustes , cka thua ati numerojme apo te presim lajmet te na tregojne sa jane ???!!!!!

°Avan_Turist°
24-04-08, 20:01
Mbesin nje nė ashensor nje bjondine dhe njė zeshkane . zeshkanja fillon te kerkoj ndihmė po nuk e dėgjon askush edhe i thot bjondines , tė bertasim te dyjat ndoshta na ndėgjon dikush. Edhe bjondina fillon TĖ DYJAT TĖ DYJAT

°Avan_Turist°
24-04-08, 20:05
Plaka
Shkon nje plak te mejku per mu kontrollu edhe kur shkon ajo nuk din ku te drejtohet edhe i sheh do gra ka presin per te gjinekologu edhe i pyt ato grat qa po pritni njera prej grave i thot qe po presim per bombona edhe plaka pret kur vjen radha mu kontrollu mjeku i thot hall edhe ti po e hankshe a ajo thot jo valla vec e silli neper goj hahaha !!!

°Avan_Turist°
26-04-08, 02:06
Polici
Nje polic cdo dite nga sherbimi vinte ne shtepi me njeren kembe te lagur. Nje dite e pyet nusja: Cfare ben qe gjithnje lagesh ne njeren kembe. Ai pergjigjet: Hedh cigaren ne n'uje dhe per te mos djegur gje e shkel me kembe.

Rizuana
17-09-08, 20:15
Njė herė njė fėmijė i vogėl pyet mamanė e tij qė ishte shtatėzanė :
-O -Mami,pse e ke barkun e madh ti? Dhe Mamaja ja kthen :
-Sepse pres njė femijė.
Njė ditė djali shef njė burrė qė e kishte barkun e madh dhe e pyet:
-Xhaxhi po ti ēfarė po pret? Ai ja kthen :
-Po pres autobuzin! Fėmija i thotė :
-Po doli biēikletė a do ma japėsh mua???

Rizuana
17-09-08, 20:20
Babi, mėsuesja sot mė ka lavdėruar nė klasė.
Na tha ju tė gjithė jeni gomarė, kurse ti Beni je mė i madhi. :D

Rizuana
17-09-08, 20:30
Shoku –shokut:
Hė ēka shkrove nė hartim?
Asgjė, e dorėzova letrėn e zbrazėt.
Aiii, sa keq-iu pėrgjigj i dyti.
Edhe unė e dorėzova tė zbrazėt, mėsuesja
mendon se kam kopjuar prej teje.

___________________

Njė burrė shkon ne kinema bashke me gruan dhe i thote biletashiteses:
- "Dy bileta, ju lutem"

Pas 2 minutash vjen serisht:
- "Dy bileta ju lutem", dhe vazhdon keshtu disa here derisa biletashitesja e pyet:
- "Me fal po c`ju duhen gjithe keto bileta?"

- Mos me pyet mua, pyet ate idioten qe rri te hyrja dhe sa t`i afrohesh t`i merr e t`i gris!

Skyfter
04-11-08, 17:31
mbas nje ndeshje futbolli .....

oooj gru i kom dhon dy gola!

bravo burri jem, e sa me sa mbetet??

njo me njo valla :biggrin:

Idila
17-12-08, 16:40
Njė cift po kėrcenin nėn tingujt e ėmbėl tė gitarės por qė tė dy mbanin syze. Pas njė momenti kėrcimi, djali i drejtohet vajzės me pyetjen:
-A martohemi bashkė?
Vajza e nervozuar ia kthen:
-Unė me syze, ti me syze, pse fėmijė me dylbi do bėjmė neve a???? :D

lola.G
15-05-09, 09:16
Nje cift vendos te kaloje pushimet ne nje nga plazhet e Karaibeve,
ne te njejtin hotel ku kishin kaluar muajin e mjaltit 20 vjet perpara.
Per shkak te disa problemeve ne pune, gruaja nuk mund ta shoqeroje
menjehere te shoqin: Do shkonte pas disa ditesh.
Kur burri mberriti atje, hyn ne dhomen e hotelit, dhe shikon nje
kompjuter me akses ne internet.
Keshtu, vendos t’i dergoje nje E-Mail gruas se tij, por ngaterron
nje germe te adresa dhe, pa e kuptuar, e dergon ne nje adrese tjeter.
E-Maili i shkon nje vejushe qe po kthehej nga funerali i te shoqit dhe
qe vendos te shikoje mesazhet e ardhura.
I biri, i cili kthehet ne shtepi pak me vone, shikon te emen, se ciles i
kishte rene te fiket para kompjuterit, dhe ne video shikon E-Mailin qe po lexonte:

E dashur grua, mberrita. Gjithcka mire. Me siguri po habitesh qe po
merr lajme nga une, nepermjet E-Mailit, por tani edhe ketu kane
kompjuter dhe eshte e mundur t’u dergosh mesazhe njerezve te dashur.
Sapo arrita u sigurova qe te ishte gjithcka gati per ty, kur te vish te
henen e ardhshme...
Kam shume deshire te te rishikoj dhe shpresoj qe udhetimi yt te jete
i qete, ashtu sic ishte i imi.
P.S: Mos merr shume veshje, sepse ketu ben shume vape!!!

Shkodranja
31-10-09, 23:32
Nje Vajze Niset Per Itali .pas Pak Kohe Merr Te Jatin Ne Telefon Dhe I Thot .bab Fort Mir Po Jam. Jan Ne 5 Kara.i Jati Bahet Me Nerva E Therret Gruen ,oj Grue Na Koriti Vajza , Pernjihere Ka Ik Ne 5 Kara ....gruja Merr Telefonin E I Thot ......oj Bi Nese E Gjen Te 6 Rujma Mue Se Itash Po Nisem .....e Fillon Shamata Mes Burrit E Grus....e Bija I Tho Oj Bab Pesekara Qyhet Veni Ku Jetoj..........

Shkodranja
14-11-09, 00:01
Nje Bjonde E Ndalon Poelici Dhe I Thot ....dokumentat Ju Lutem .bjondja Nuk I Kishte Me Vete Dhe Fillon Te Heq Pantallonat........polici I Thot, Jo Jo Mos I Hiq Se Mua Nuk Me Bijne Jane Te Vogla ...

Shkodranja
14-11-09, 00:05
Nje Polic Ne Nje Supermerkat Humb Gruan ...sheh Nje Vajze Te Re E Fillon Te Bej Muhabet Me Te .....vajza E Habitur I Thot.....qfar Kerkon Nga Une.polici I Pergjigjet Asgje,por Kur Humbi Gruan Me Duhet Se Sben Te Gjej Ndonje Femer Te Re E Gruaja Vjen Menjehere ...............................

Shkodranja
14-11-09, 00:11
Nje Fshatar Hyn Ne Nje Restorant .....porosit Nje Supe Por Ne Kete Moment I Vjen Te Shkoj Ne Banjo .nga Friga Se Mos Ja Haj Njeri Supen ,shkruan Ne Nje Leter -----------mos E Hani Kam Hedh Pshtymen -------- Kur Kthehet Gjen Nje Leter Tjeter ---------edhe Une Hodha Peshtymen Mos E Hani----------

gazi-de
04-07-10, 17:39
Amerikani gjermani e shqiptari shkojn mu anku te Zoti,

amerikani tu qajt i thot keq i kemi punet na ka rrok kriza globale e shum gjera,keq i kemi punet,Zoti i thot iii ec se ju punet shum mire i keni.
Gjeramani ashtu edhe ti i thot ik se mire jeni,

kur shkon shqiptari se e sheh Zoti ja fillon me qajt,qan Zoti me ze,i thon qa ke,Thot ku bre mos me qajt per keta shqiptar qe jom ra ne hall me te ase vet nuk po di qa boj me ta :biggrin:

Marco
06-08-10, 19:10
Nje Fshatar Hyn Ne Nje Restorant .....porosit Nje Supe Por Ne Kete Moment I Vjen Te Shkoj Ne Banjo .nga Friga Se Mos Ja Haj Njeri Supen ,shkruan Ne Nje Leter -----------mos E Hani Kam Hedh Pshtymen -------- Kur Kthehet Gjen Nje Leter Tjeter ---------edhe Une Hodha Peshtymen Mos E Hani----------

Prostitutka shkon te mjeku ne emergjenc .
Mjekja kujdestare e pyt se cfar ka prostitutka
Ajjo tregon se ka perbi Zhileten , ku ka pre fytin, barkun edhe ka shku zhileta deri posht ...
Mjekja shenon Rastin dhe thrret mjeket ,
te nesermen raporti ditor i i Mjekjes kujdestar ishte se njė prostitutk ka perbi njė Zhilet edhe 5 mjek tjer jan bo synet

sherri
09-11-10, 19:00
Kara Murati,(ni dost i jemi) ish dale nje nate me dosta...u vonu kogja,erdhe ne shpi si nervoz,po e vet gruja ku ke? dola pak,po ku e cka bane-kurgja bre qe qeshtu...
ajo prap cka bane?- i nervozum kara murati i tha : i matem Kalemat qe cka banem.
ajo po keshet ani cili e patet ma t'madh? ky si pak e zbuti nervozen tha : une po kush, ajo : pse nuk ke sherri aty a? ky:jo, ku pe din ti? jo jo vec thash :tongue:

panta_rhei
09-11-10, 19:55
Kara Murati,(ni dost i jemi) ish dale nje nate me dosta...u vonu kogja,erdhe ne shpi si nervoz,po e vet gruja ku ke? dola pak,po ku e cka bane-kurgja bre qe qeshtu...
ajo prap cka bane?- i nervozum kara murati i tha : i matem Kalemat qe cka banem.
ajo po keshet ani cili e patet ma t'madh? ky si pak e zbuti nervozen tha : une po kush, ajo : pse nuk ke sherri aty a? ky:jo, ku pe din ti? jo jo vec thash :tongue:

:biggrin:

Po shtyhen amerikani, gjermani edhe shiptari :P
Amerikani po thot na i kemi ndertesat e mdhaj ku mujn me u strehu mrena 2000 katunde,
Gjermani tha na e kemi kerret e shpejta qe shkojn 800 km/h :D
u qu shiptari tha, na e kemi nji shok prej llapi qe e ka kalemin 4 metra t madh :D:P

Kur e nijten shiptarin qe sharroj qaq fort, amerikani po thot "hej, burra une pak kom rrejt se nuk i zen ndertesa 2000 katunde po afer 700", edhe gjermani tha edhe une ja kom fut pak kot se nuk shkojn ma shpejt se 300 km/h :D
tash po duhet edhe shiptari mu bo fer :P
hej burra, tha, edhe une kom rrejt se ai shoki nuk osht prej llapi po osht prej deēanit :tongue:

premium
19-11-10, 19:07
Kara Murati,(ni dost i jemi) ish dale nje nate me dosta...u vonu kogja,erdhe ne shpi si nervoz,po e vet gruja ku ke? dola pak,po ku e cka bane-kurgja bre qe qeshtu...
ajo prap cka bane?- i nervozum kara murati i tha : i matem Kalemat qe cka banem.
ajo po keshet ani cili e patet ma t'madh? ky si pak e zbuti nervozen tha : une po kush, ajo : pse nuk ke sherri aty a? ky:jo, ku pe din ti? jo jo vec thash :tongue:
Po Sherri , edhe njoni e kish mat e kish kallxu se ka 38 :)

por dallash kish mat

me termometėr :)

Luana
09-12-10, 19:56
E takon nje grua nje femi ne rrug tu pi cigare..
Edhe gruja e pyet: si more ti kshtu kaq i vogel pin duhan sa vjet i ke?
-Femija: 10 vjet i kam,
po kjo so kurgja, une kom pas edhe maredhenie seksuale..
-Gruja: Ooo po kur ashtu ?
- Femija: nuk me kujtohet, kam qen pijan :biggrin:

Luana
10-12-10, 19:29
Alo miredita.
Mirdita. Me ken po flas?
Me shitesen e shitores per kepuce.
Aha m'falni se kam gabuar numrin.
Nuk ka problem ejani ua ndrrojm numrin, vetem mos harro ta marresh llogarin fiskale. :))

Luana
10-12-10, 19:30
E kom nji halle...
Gruaja m'ka tradhtuar me zog...
gjeta pendla ne krevet!
Ejjj, mua gruaja me tradhtoi me kamion...
e gjeta shoferin e kamionit ne krevet! :)))

Zana_ch
15-01-11, 16:23
Monika me Ilirin bashkebisedim ne krevat ne darke.
Iliri pyet Moniken:
-A me ke tradhetuar ndonjehere
-C eshte ai muhabet
-he se nuk ka gje vetem nje here te kam tradhtuar
-I poshter
-Po ti ...... Iliri-monikes
-Edhe une por vetetem tre here
-me ke
-ska rendesi
-he se nuk ka problem se tani jemi persona publik dhe nuk mund te divorcohemi
-hera e pare ka qene kur erdhem ne Tirane dhe bleme shtepine* mbane mend qe drejtori i bankes nuk na i dhe leket* une shkova me te por per te miren tone
-po mire e dyta
-e mban mend kur donin te te perjashtonin nga partia* une shkova me kryetarin
-po e treta dhe e fundit
-a te kujtohet kur dole deputet dhe te mungoni nja 2000 vota

Diana007
09-02-11, 19:51
Ishin kan nana e djali nė vetur* dhe djali po e vozit veturen ngadale dhe po i thot nana djalit o bir vozit pak ma shpejt dhe djali po e ndegjon nanen e tij* dhe pas 10 minutave vozitje te shpejt vetura hyn ne radar (te udhes me fotografim) e i thot djali nanes oj nane na fotografoj aparati e ia kthen nana o djali jem pse sme tregove e isha ndreq pak..... hahahahahhaa

Albonita
09-02-11, 21:02
Ishin kan nana e djali nė vetur* dhe djali po e vozit veturen ngadale dhe po i thot nana djalit o bir vozit pak ma shpejt dhe djali po e ndegjon nanen e tij* dhe pas 10 minutave vozitje te shpejt vetura hyn ne radar (te udhes me fotografim) e i thot djali nanes oj nane na fotografoj aparati e ia kthen nana o djali jem pse sme tregove e isha ndreq pak..... hahahahahhaa


Aahahhahahahahhahhahaaa....hahahahhahahhahhaaaaaaa

roadrunner
09-02-11, 22:53
Nje cift ne shtrat:

Ajo: Zemer
Ai: Po zemer
Ajo: A mdon
Ai: Po more qysh jo
Ajo: A martomi
Ai: Pse be gjith qeshtu saher jem tu fol mire* gjith ma ndrron temen qyhhhh

flutra
09-02-11, 23:20
Njė cift duke bere seks Trokitje nė derė.
Gruaja:
- Shpejt nga dritarja se burri.
I shkreti mashkull ngrihet me shpejtėsi drejt dritares dhe me tė mbėrritur atje kujtohet :
- Cili burrė. Unė jam burri jot.

flutra
09-02-11, 23:25
Njė polic shkon tė blejė syza qė i shikonin njerezit lakuriq. I merr dhe i vendos dhe kenaqet rrugės duke parė femra nga mė tė bukurat.
Kur vjen nė shtėpi shikon gruan me njė shokun e tij duke bėrė muhabet* kuptohet me syza dukeshin lakuriq. I heq syzat kur ē’tė shikoje prapė lakuriq.
- Mizerja mi ka dhėnė me difekt.

Antika
11-02-11, 07:34
E pyet djali babain se cka eshte politika . babai pergjigjet:Eshte nje familje si e jona * ku nana eshte qeveria *babai eshte biznesmeni * ti je opinioni publik e bebi i vogel eshte e ardhmja e vendit ....ik tani fli gjume e me thuaj neser se cfare kuptove .
Po mendonte se cka i tha babai degjon beben e vogel qe qan * shkoi te shikoj e shikon se bebi i ka mbushur bekat :D...shkn ti therras nanes e ne koridor shikon drite te dhoma e pastruses * shikon nga celsi e sheh babai qe puth pastrusen .....nan po flinte e nga qe skishte sec te bente iken e flen gjuem ......te nesermen ne mengjes e pyet babai sec kuptoj me shpjegimin qe i dha dje
....e djali pergjigjet :------kur qeveria fle* biznesmeni pallon klasen puntore * opinionit publik nuk i intereson dhe e ardhmja e vendit mbytet ne m.ut

Diana007
11-02-11, 10:47
Arsimtarja pyet nxenesit se kush e ka shkru romanin "Pse " qohet ni nxenes thot na valla jo arsimtare kjo del prej klasse nervoz edhe takohet mé drejtorin thot au pse je nervoze kjo i tot mé nxnsa i pyts Per roman e le qe sditen kush ka shkru po than na se kena shkruu thot drejtori ani de nashta se kan shkru ata kjo ...nervozohet teperr del prej shkolles takon nje polic au i tot ose je nervoze arsimtare kjo ja tregon rastin e nxnsave edhe plus drejtori se diti thot
ja kthen polici : e n kon po dyshon ti ? :biggrin:

Diana007
11-02-11, 10:49
E ki shpin ngat detit e sdin me notuu aa ??E ti qe e ke shpin ngat Airoportit do me then qe din me fluturu a :biggrin:

Diana007
11-02-11, 10:52
U kon ni djal edhe e ka rrok plumi nball edhe e ka myt at djalin kur e ka pa nana e vet ka thon : kuku per dy gishta mi ja qeerru synin :eek::biggrin:

roadrunner
11-02-11, 11:04
nje ausllander edhe ni kosovare shkojn me u kurorzu te ofiqari. ofiqari i vet ku jeni taku* ausllanderi i thot n'facebook. ofiqari i kthehet nuses* a pranon me ndrru statusin prej single ne married. ajo thot po* ofiqari i kthehet deshmitarve* hajdi qitu ju dy futjani nje big LIKE. :P

Albonita
11-02-11, 11:53
E ki shpin ngat detit e sdin me notuu aa ??E ti qe e ke shpin ngat Airoportit do me then qe din me fluturu a :biggrin:


Aahahhahahhahahahahahaaaa.....hahahahahahahahhahah ahaaaaaa .ah ah ah

Albonita
11-02-11, 11:53
nje ausllander edhe ni kosovare shkojn me u kurorzu te ofiqari. ofiqari i vet ku jeni taku* ausllanderi i thot n'facebook. ofiqari i kthehet nuses* a pranon me ndrru statusin prej single ne married. ajo thot po* ofiqari i kthehet deshmitarve* hajdi qitu ju dy futjani nje big LIKE. :P

Ahahahahahhaahhahahahahahahahahaaaaaaa...ah ah ah aha h

Antika
11-02-11, 17:09
Ishte nje mbret qe kishte shume pasuri dhe nje vajze te bukur.I futur ne hall se ku ti gjeje vajzes nje djale per ta martuar*e vendos nje kusht.Kishte thirrur njerezit dhe u tregonte kushtin.Kushti ishte-Ata qe mund ta kalonin me not nje pus aty te mbushur plot me krokodila pa u ngrene*.Pa i perfunduar fjalet mbreti*kur u degjua qe dikush ra ne uje dhe notonte sa mundte.Mbreti dhe njerezit tjere pritnin te habitur ne breg se cdo te ndodh.
Kur djali mberriti ne breg gjalle e shendoshe*po e pyet mbreti:
Pasi kalove *a po e do vajzen time per grua apo pasurine time.Zgjidh?
Djali ia ktheu : As spo e du ate as kete*por kallxoni kush me shtyu nga bregu ne uje.

Diana007
12-02-11, 10:43
Kishin qene tre shoke, dhe nje dite shkojne ne nje lokal per te pire nga nje pije.
Njeri kerkon shfeps, tjetri fanta, kurse I treti thote: a keni coca cole?
Kamarieri thote jo coca cole por, koka kolle .- Ky ia kthen : e si ashtu?
Atehere edhe shoku im qe e ka emrin Cali, a me thirre kali a ?????????????? :biggrin:

SANTANA-29
12-02-11, 12:08
Sa kushton qikjo pushk e vjeter? Vet ni turist en ni shitore antike t’Shipnis.
30 milion lek! Pi thot shitsi.
Fort shtrejt e paske bre! Turisti.
Shka pe menon ti, kjo pushk osht e kohes Pirros! Pi thot shitsi.
Allahile, ku ka pas pushk athere?
Po bash pėr qata osht e shtrejt. :biggrin:

SANTANA-29
12-02-11, 12:12
Pllumat

Po folin dy plluma en tela te rrymes:
Besom qe nuk jom i martun! Pi thot pllumi mashkell pllumejkes.
E shka osht ajo unaz?
Iiiii, ket unaz en kom e kom pi qe e bajsha posten.:tongue:

jadore
08-03-11, 23:37
What we have

In the USA we have Barack Obama, Stevie Wonder, Bob Hope and Johnny Cash.
In Kosovo we have Hashim Thaci, no wonder, no hope and no cash!p.s.
per ju, e vodha..

Diana007
17-03-11, 22:15
Kish pas shku njoni te doktori edhe pi thot doktor sa kushton me hek dhomin..? Doktori: Varet prej 5 dej 30... Pacienti: ani hekma njo t'Pesve.:biggrin:

Diana007
28-03-11, 18:15
Sot, te gjithe para televizorit!


E pse?

Se mbrapa nuk shikohet gje.

:biggrin:

Zana_ch
28-03-11, 19:15
Bisedoishin vjehrra e reja, vjehrra po i thote res me u qu ne mengjes me heret, se shoqet tua tana po qohen heret. E reja po ja kthen nan edhe ti spo ban si shoqet se ato tana jan dal ne bander

Dallandyshja_718
01-04-11, 00:30
- Ka dek Thaqi!
- Hec bre mos rrej!
- O pasha krejt kish dek n gjum
- hej pash familen mos rrej
- po more ka dek hej!!!
...Po mo bre mos m gzo palidhje o ti!:biggrin::biggrin:

uliksi31
01-04-11, 00:52
- Ka dek Thaqi!
- Hec bre mos rrej!
- O pasha krejt kish dek n gjum
- hej pash familen mos rrej
- po more ka dek hej!!!
...Po mo bre mos m gzo palidhje o ti!:biggrin::biggrin:

a spo ke tjera pune pa mu berzie en pune tona a? kur t'bashkohi edhe ju me Shkoder ci jeni kjen gjithmon bashk ater ec e fol me ne t'rrafshit...

Dallandyshja_718
01-04-11, 01:15
a spo ke tjera pune pa mu berzie en pune tona a? kur t'bashkohi edhe ju me Shkoder ci jeni kjen gjithmon bashk ater ec e fol me ne t'rrafshit...


I cilit rrafsh ije Ti, pash buken, vet gjith kam kujtoj se ije prej malit Gruds...eeee ēou Vuksan Gela me pa ka ke lan mrapa, per i grua e japin tan bajrakun...:biggrin::biggrin:

uliksi31
01-04-11, 02:28
I cilit rrafsh ije Ti, pash buken, vet gjith kam kujtoj se ije prej malit Gruds...eeee ēou Vuksan Gela me pa ka ke lan mrapa, per i grua e japin tan bajrakun...:biggrin::biggrin:

Nuk asht per i grua po per dy milion vllazen shqiptar, as spot vjen gjynah ci edhe pa president em kane met miqt a?:biggrin:

p,s. edhe vet si Gjovalini, ci jem ken vra me gjyse t'Hotit gati kur e ka pas grabit Gjovi nusen. Kur e dveta veres a e mban mend ci jem ken coptua gati me ta pru Gjysten en shpi, em tha e paj met por dvetem per sa e shes tash, nuk i kalon tha 50 evra. :biggrin: Ska grua en fis ton qe te pret e neron sikur ajo... rring

Dallandyshja_718
01-04-11, 03:31
Nuk asht per i grua po per dy milion vllazen shqiptar, as spot vjen gjynah ci edhe pa president em kane met miqt a?:biggrin:

p,s. edhe vet si Gjovalini, ci jem ken vra me gjyse t'Hotit gati kur e ka pas grabit Gjovi nusen. Kur e dveta veres a e mban mend ci jem ken coptua gati me ta pru Gjysten en shpi, em tha e paj met por dvetem per sa e shes tash, nuk i kalon tha 50 evra. :biggrin: Ska grua en fis ton qe te pret e neron sikur ajo... rring

Pse, a pashanok ini me Gjovalinin a?:biggrin: Hiē nuk po m'dhimen ēi kane pet pa t'a, por ishalla nuk ka me ken ... "shkou veziri e pet i biri":biggrin:
P.S. Apo u bjen bore atje ka mahalla juoj? Jektu asht lmua reja e veē po pres kur t'ia nisi:tongue:

uliksi31
01-04-11, 04:06
Pse, a pashanok ini me Gjovalinin a?:biggrin: Hiē nuk po m'dhimen ēi kane pet pa t'a, por ishalla nuk ka me ken ... "shkou veziri e pet i biri":biggrin:
P.S. Apo u bjen bore atje ka mahalla juoj? Jektu asht lmua reja e veē po pres kur t'ia nisi:tongue:


P.S. sa ja nisi, presem 12 incha bore 30 cm. mos kjoshin 12 incha bore mos u cudit se neser edhe ashtu asht 1 prill.

He a folem barcoleta te zgjedhuna boll tash se edhe ashtu Shejtonka eshte Pissed off n'mua e Murgeshen ci pe lem vetem ne dardani..:biggrin:

Elina
17-04-11, 11:56
I thot djali babes:apo dalim ne gjyeti,se na ka kape unja(urija):tongue:...perndyshe kta dy tipat kanibale.

Edhe nejse ma,qe mos me zgjate shume:biggrin:...dalin...e shohin nje femer,i thot baba..he djali jem a po e hajm qite....
djali i kthehet jo babe,se koka e thate,,,,asht e lekure koka...kurgjo s'na del prej saje.

Nejse ma,ecin pak...e shohin nje femer tjeter...po kjo shume e shendoshe,,,i kthehet djali babes, jo babe nuk ben as kjo,shume e shendoshe koka...vec vjam tjeter n'te s'ka.:biggrin:

Kur ma anedej,e shohin nje femen cakerr..femen t'bukur...i thot djali babes ..he babe a po e hajm qite...i kthehet baba i thot...jo djali jem,po e marrim e po e qojme ne shpi,,,e po shkojme e po e hajme nanen tande :biggrin:

Diana007
17-04-11, 12:06
I thot djali babes:apo dalim ne gjyeti,se na ka kape unja(urija):tongue:...perndyshe kta dy tipat kanibale.

Edhe nejse ma,qe mos me zgjate shume:biggrin:...dalin...e shohin nje femer,i thot baba..he djali jem a po e hajm qite....
djali i kthehet jo babe,se koka e thate,,,,asht e lekure koka...kurgjo s'na del prej saje.

Nejse ma,ecin pak...e shohin nje femer tjeter...po kjo shume e shendoshe,,,i kthehet djali babes, jo babe nuk ben as kjo,shume e shendoshe koka...vec vjam tjeter n'te s'ka.:biggrin:

Kur ma anedej,e shohin nje femen cakerr..femen t'bukur...i thot djali babes ..he babe a po e hajm qite...i kthehet baba i thot...jo djali jem,po e marrim e po e qojme ne shpi,,,e po shkojme e po e hajme nanen tande :biggrin:


Ahahahahahahahahahahahahahahahhaahahahahahah

Daglasi
23-04-11, 08:01
DASHURI KOMUNISTE APO DEMOKRATIKE.

Menjehere pas luftes nje djalosh i fshatit i vardisej nje vajze te qytetit.
E ndiqte,sic thuhet,per se lehti.
Prane nje qoshku ku shiten gazeta vajza,u ndal dhe e pyeti:
-Cka po do?
-Me pelqen ,te dua...
-Doni te bejme dashuri komuniste apo demokratike?
-Si esht njera e si tjetra?
-mbeti djali i habitur nga kjo pyetje e pazakonshme.
-Dashuri komuniste esht te me dhunosh,te me rrahesh,te mi rrembesh unazat,vathet,zinxhirin dhe te me kercenosh qe te mos i tregoj askujt se ndryshe do te me vrasesh.
-Jo,jo!-tha djali.-Une jam i kulturuar.Nuk jam prej dje ne qytet,po ka tre muaj qe kemi ra ne qytet.
-Ateher doni dashuri demokratike?
-E kjo si esht?-pyeti djali kureshtar.
-Te me marresh me makine,te me cosh ne nje restorant luksoz,te me shtrosh dreken per shtat pale qejfe,pastaj te me shpiesh ne shtepi,te me lash ne vaske,te me parfumohesh,te me shtrish ne shtrat dhe pikerisht kur une te perndizem ,ti te me thuash:
Vajzo,ta leme kete pune per me vone,sepse per me tej do te vendos populli me voten e lire ,sepse une jam demokrat dhe nuk dua te beje asgje ne menyre arbitrare““,-i tha vajza.
-As dashuria demokratike,nuk po me pelqen,tha djali.
-Ani cila dashuri te pelqen?-e pyet vajza.
-Dashuria qysh ka thene Zoti,qysh esht bere gjithnje!-tha djali.
-Eh per dashuri sic ka thene Zoti,djale,duhet te ma besh per vete zemren time,
duke u sjell rreth meje per muaj te tere si anija kozmike rreth orbites se vet,se nuk e kam ate senin ne gju,te ta jap menjeher,si ke bere turr ti.

Diana007
25-04-11, 16:25
Babi, babi mushkonjat nuk me lene te flej dhe po me pickojne.
Babai: fike driten se nuk te vine me.
Pas pak minutash ne dhome hyne nje xixellonje dhe femija bertet: Babi, babi tani mushkonjat po vine me elektrik dore :biggrin::biggrin:

Diana007
26-04-11, 20:44
ka qen nje grua shtatzen edhe e pyet nje femi te emen qfare po pret ! !? e ema ja beri po pres nje vlla per ty. edhe ky fmiu del ne rrug nji dit e sheh nje burr me bark te madh dhe e pyet qka po pret o axh ?! ai ja kthen nje autobus.femiu:nese dol bicikel a ben te ma japesh mua :biggrin::tongue:

Diana007
26-04-11, 20:46
E pyet burri gruan:
- “E dashur a jam unė i pari me tė cilin ke fjetur?”
- “Po i dashur je i pari. Me tė tjerėt kam qėndruar zgjuar tėrė natėn

:biggrin::biggrin::biggrin:

Daglasi
28-04-11, 08:18
Kishin qene nje here nje burre e nje gru.
Burri i falej e i lutej zotit per cdo dite.
-Lum,ti njeri,a po i lutesh ndonjehee Zotit te te shpetoj nga sherri i gruas!-i tha e shoqja.
-Nuk kam frike nga sherri i gruas!Se gruaja nuk ka mend as te beje sherr as hajr.
-Me gjithe mend e ke?
-Po!
-Mbahu ,pra.
-Mos te qofsha fale.:biggrin::tongue:

Daglasi
28-04-11, 08:25
Nusja.

Nusja,sa po u zgjua,ne mengjesin e dites se dyte te ardhjes ne shtepine e burrit,i mblodhi rrobat e veta e te burrit dhe i futi ne lavatrice.
Nuse-e thirri vjerrra.Rrobat laj me dore se na prishet lavatricja.
-Pse e keni blere? pyet nusja.
-Te mos thone hallku se nuk kemi lavatrice.:smile::biggrin:

Hajra
03-05-11, 17:18
Zoti kur e krijoi njeriun ia dha 40 vjet jete, mandej krijoi gomarin edhe atije ia dha 40 vjet jet, edhe qenit i dha 40 vjet, mirepo gomari dhe qeni u ankuan, gomari tha zot i dashur qka me duhen mua 40 vjet, tane kohen me samar ne shpin nuk munde te duroi dot vuajtjen.Atehere nderhyri njeriu tha qe don mi jep mua 20 vjet tuat, gomari tha dakord , keshtu qe njeriu beri 60 vite.Poashtu qeni u ankua tha kushe do te me qet mua te ha 40 vjet merri edhe nga une o njeri 20 vjet, keshtu qe njeriu tani beri 80 vjet. Tani njeriu deri ne moshen 40 vjeqare jeton si njeri, mandej 20 vjet punon sa mundet dhe bart e bjen ne shpi si gomar, mbas moshes 60 vjeqare ja nis e bertet duke i qortuar te tjeret, leh si qen po askush nuk ja vene veshin. hahah..

Dallandyshja_718
04-05-11, 03:01
Pse malazezt nuk e festojne 1 Majin?

Sepse 1 Maji eshte feste e punetorve...:biggrin:

Elina
15-05-11, 20:36
Vjen Gjakovari ne kafe dhe po i drejtohet njerit: -"A je ti qaj qe ma shpetove djalin pa u mbyte ne uje"?. -"Po une jam"-ia kthen ai. -"Po Ku dreqin ja ke lon kapuqin". :biggrin:

Hajra
18-05-11, 21:26
Pse ne Prishtin nuk behat kurre lufte qytetare?

Sepse te gjithe jan katunar, hahah..

emine
22-05-11, 17:46
Njė burrit i vdes gruaja.Shkojnė nė varrim miq e shumė shokė tė tij.Nė fund tė funeralit ecte burri dhe tėrhiqte nga dora dhe njė qen tė vogėl.E pyesnin shokėt:si tė vdiq gruaja se ishte mirė.Ja prej kėtij qeni vdiq - i thoshte ai.Atėhere njeri nga shokėt i tha: A ma jep dhe mua kėtė qen? Po, por ze radhėn pas kėtyre qė ke pėrpara..........:P:P

emine
22-05-11, 17:50
Njė burre ishte bėrė tap dhe doli para pasqyres dhe pa veten e tij dhe tha:"U hajduti". Zbriti poshte dhe i thirri njė polici:Tek shtepia ime ndodhet njė hajdut".
Kur shkoi polici para pasqyres tha:"
O budall por ja ku e paske pasur policin pse me thirre mua

emine
23-05-11, 21:28
Mbasi i kishte shpenzuar te hollat duke ber qefe, pa e vrare mendjen per mesimin , djali qe ishte me studime i con telegram babes, duke i kerkuar para :
"Babe, gjindem ne rruge te madhe".
I ati i pergjigjet po me telegram: "Ruju mos te zene automobilat!"

deas
30-05-11, 09:08
E kish therritur C.Dell Jakup Krasniqin ne zyren e tij per t'i shpjeguar ne lidhje me situaten zgjedhore(zgjedhjet e fundit ne Kosove) dhe Jakupi mbetet i shtangur kur lexon:-Emri i kompjuterit DELL,fotokopja DELL,printeri DELL,laptopi DELL dhe sapo vete ne zyren e tij therret stafin dhe iu hakerrehet;
-Si s'ju vjen pak turp j'u thote,ai eshte i huaj ne vendin tone dhe te gjithe paisjeve iu kish vene emrin e tij,shpejt mi beni dhe mua te gjitha me KRASNIQI

Zero Cool
07-06-11, 17:40
Vajza : Hė...
Djali : Ta vė .....
Vajza : Ik ore se ke 1 vit qė thua kshu e akoma ske bėr gjė..

emine
09-06-11, 17:58
Peshkimi
Herėt nė mėngjes burri zgjohet nga shtrati dhe fillon tė vishet.
Ku po shkon kaq herėt?, e pyet gruaja
Po shkoj nė peshkim, ti vetėm flej.
Kur doli jashtė, burri pa se ishte dimėr i madh, acar dhe vendosė tė kthehet sėrish nė shtrat. I afrohet gruas nė shtratin e nxehtė dhe i thotė: “Shumė ish ftohtė jashtė”
Gruaja i pėrgjigjet: “Paramendo ai burri im budalla shkoi nė peshkim

emine
09-06-11, 18:01
Shkon nje vajz ne dyqan rrobash dhe e pyet shitesin
vajza: sa kushton kjo bluz
shitesi : 5 puthje
vajza : po ky fustan
shitesi : 15 puthje
vajza : ok po i marr dyjat se i paguan babai

Murgesha
10-06-11, 13:49
Lutja e Kalit.

Pėr ty o zot kam njė lutje!

Mė jep barin dhe ujin tim tė pėrditshėm. Kur dita e punės ėshtė e gjatė, tė lutem mė siguro strehim, njė ahur qė ėshtė i tharė dhe i pastėr dhe qė tė kem vend tė mjaftueshėm pėr tu shtrirė e tė pushoj.
Fol me mua. Kam nevojė pėr zėrrin tėnd po aq shumė, si pėr frerin qė mė vihet! Mė pėrkdhel herė pas here, qė tė jem i lumtur e tė tė shėrbej e tė tė dua edhe mė shumė. Mos mi shtrėngo frerėt e as mos mė thuprro pėrpjet kodrės. Mos mė thuprro nėse nuk tė kuptoj se ēka po don. Ma jep njė shancė qė tė tė kuptoj.
Nėse nuk ndėgjoj urdhėrat e tu, atėher mė shiko. Ndoshta shala nuk ėshtė vendosur mirė, ose kam ndoj problem nė kėmbė. Nėse nuk ha, kontrollo dhėmbėt e mi, ndoshta kam ndonjė inflamcion nė ndoj dhėmbė dhe ėshtė ka mė dhemb. Mos ma lidh kokėn keq, dhe tė lutem mos ma merr armėn time mė tė mirė nė mbrojtje kundėr mizave, bishtin.
Dhe pėrfundimisht o zot, kur mė ka humbur e gjithė fuqia e nuk mundem tė punoj mė, mos mė lėr tė vuaj urie ose qė tė kem tė ftohtė, dhe mos mė shit te ndonjėri, qė nuk do tė jet i mirė me njė kalė tė plakur. Merrma jetėn nė njė mėnyrė humane, dhe zoti yt do tė shpėrblej ty.

Mos mė shiko tė padenjė nėse kėtė lutje po ta drejtoj nė emėr tė atij qė gjithashtu pat lindur me njė shtallė.

Zero Cool
11-06-11, 09:37
Hiq barcoletė por e vėrtetė:Ai:
du met kallxu diqka

Ajo:
ok

Ai:
t`duh

Ajo:
boll keq valla ,veq qka me ba

Murgesha
11-06-11, 14:08
Te mjeku:

Doktor kam filluar tė humbas kujtesėn. Ēfarė duhet tė bėj?

Sė pari duhet tė paguash - u pėrgjegj doktori.

roadrunner
11-06-11, 15:19
Pacientja: Doktor, kam problem me kujtesen
Doktori: Lidhu me IPKO-n


hihihihi
Te mjeku:

Doktor kam filluar tė humbas kujtesėn. Ēfarė duhet tė bėj?

Sė pari duhet tė paguash - u pėrgjegj doktori.

emine
16-06-11, 21:42
Nje grua plake shkon ne nje dyqan seksi.... Plaka: - keni vibrator?___ Po thote shitesi. ___Ja shiko aty ne krah te majte Ja thote plaka ,ate te kuqin atje dua une.___ Me vjen keq i thote shitesi po ate nuk e shesim. Ai sherben per te fikur zjarrin.......

emine
16-06-11, 21:43
Ne shtepi gruja me dashnorin!
bie dera tak tak,
uaaaaaaaaaaaaa burri, thot gruaja,
Dashnori del ne ballkon,futet burri ne shtepi dhe ne mes te nates bie dera ballkonit.
Tak tak,cohet burri dhe shef dashnorin.
...Dashnori i thote me fal po isha ketu siper tek komshija juaj por asaj i erdhi burri,a mund te dal pak nga dera juaj ?.
Po si jo i thot burri dil .
Dashnori iku, dhe e pyet gruaja burrin kush ishte morr burr?
Burri i thote shshshshshshtt pun burrash.
Ne mengjes cohet burri dhe del ne ballkon dhe shef qe nuk ka asnje komshi tjeter siper atyre,dhe i thote gruas!!
gruaaaaaa po ne nuk kemi komshi siper nesh,dhe gruaja i pergjigjet shshshshtt pun grash......

emine
16-06-11, 21:45
Ajo: -Perfundimisht e kam vendosur..!
Ai:- Cfar ?
Ajo: -Do vras veten !!
Ai:- ......................
Ajo:- Pse s'flet ?!
Ai:- Kam frik se cfardo qe te them,mund te ta ndryshoj mendjen...keshtu qe spo flas fare ma mire..........:

emine
16-06-11, 21:46
Nje djale shkon ne nje klub striptizmi dhe kur kthehet ne shtepi mamaja e pyet:-pe ndo1 gje qe nuk duhet te shihje ???djali i pergjigjet:-po , normalisht, pashe babin.....:

emine
16-06-11, 21:48
‎2 pleq pas shume perpjekjesh e kishin rregulluar te linin takim me 2 vajza 20-vjecare. Pas takimit, te nesermen pleqte takohen perseri.
- He mo c'bere mbreme? - pyet i pari.
- Aha keq. Si bera dot gje. Po ti ??
- Une per vete ja futa.
- Ja fute !? Po si !??
- Nuk vajta fare ne takim

Zero Cool
10-07-11, 09:15
Shoku i mburret shokut:
“Bashkėshortja ime ka disa vite qė punon me njė magjistar. Mendoj se edhe ajo i ka mėsuar disa numra magjie. Njė ditė u ktheva nė shtėpi, ndėrsa ajo ishte e shtrirė nė shtrat. Vetėm tha ‘Abrakadabra!’ dhe shoku im mė i mirė Hasani doli nga dollapi, krejtėsisht lakuriq”
“O i gjori ai me siguri e ka pyetur veten se ēfarė i ka ndodhur” i pėrgjigjet shoku.

Zero Cool
16-07-11, 19:22
Takohen dy shokė dhe njėri e pyet tjetrin: “kam dėgjuar qė ke pas probleme me zemėr. A ke qenė te mjeku?”
“Po kam qenė”
“E ēfarė tė tha?”
“Duhet ta heqė skarėn dhe ushqimin e yndyrshėm nga menyja. Duhet ta lė duhanin, birrat, rakinė dhe duhet tė pi vetėm ujė. Pastaj mė tha se duhet tė mos shikojė mė futboll dhe nuk guxoj t’i ndjekė mė gratė e hallkut. Me fjalė tjera, duhet ta ndryshojė jetėn time krejtėsisht”
“E ēfarė ke vendosur tė bėsh?
“Do ta ndryshojė mjekun”

Diana007
25-07-11, 14:03
E pyet mėsuesja nxėnėsin:
Si e ke emrin?
Nxėnėsi: Si babi jem.
Mėsuesja: Qysh e ka babi yt emrin?
Nxėnėsi: Si une.
...Mėsuesja: Qysh e keni ju 2 emrin?
Nxėnėsi: Nisoj... :P

:biggrin:

Skyfter
25-07-11, 16:41
Po e pyet i biri, t'atin...

Bab, qysh e ka emrin vjehrra e Adamit-Ademit?


Ncncnc cfar pyetje, Adami s'ka pas vjeherr se ka jetu ne parajs :tongue:

Zero Cool
27-07-11, 12:48
Blen gruaja nje celular dhe don me provu a punon, dhe futet ne banjo, thirr ne tel e shtepis.

Lajmrohet burri: Alo!
Gruja: zemer a pom ndegjon !?
Burri: po po, te degjoj por s’mund te flasim tani se eshte ajo lopa ne banjo.! :tongue:

Zero Cool
27-07-11, 19:39
Kthehet miu nė shtėpi nga udhėtimi zyrtar kur gjen gruan e tij nė shtrat me njė lakuriq nate. “Po mirė bre grua, prej tė gjithė atyre miushėve dhe minjve tė kanalizimit ti po mė tradhton me lakuriq nate?!”
“O zemėr, piloti ėshtė pilot!”

Diana007
31-07-11, 12:36
Bisedojnė dy shokė mes vete:A do tė ishim ende shokė nėse unė fle me gruan tėnde dhe ajo mbetet shtat zanė? Po sigurisht se atėherė bahemi baraz:biggrin:

Diana007
31-07-11, 12:46
ish kan niher djali edhe baba djali e kish ble ni or shum te shtrejt edhe ku shkon me ja kallxu babes baba i thot sa e ke ble qit or djali i thot200 euro baba i thot te pshurrsha ne te djali i thot pshurre se dush se nuk i hin uji

Diana007
31-07-11, 12:50
Njé njeri e kulloste lopen dhe aty e pa njč lokal ku shkruante BAR CAFFE , dhe hyn brenda, vjen kamarjeri e pyet qka don me pi ky i thot per lopen BARI, e per mu 1 CAFFE :p

Diana007
31-07-11, 12:54
u kan ni fmi dhe aj qante dhe papritms kalon nje burr dhe i thot qfar ke pse po qan femija ia kthen me kan humbur 1 euro dhe burri papritmas i thot ja merri 1 euro ti fali une ky femija prap qante burri i thot qfar ke tash femija thot po tash mu kan i kisha 2 euro:biggrin:

Zero Cool
31-07-11, 12:56
Diana boooooooooooool ma se [email protected] AHAHAHAHHAHAHAHA

Diana007
31-07-11, 13:04
Diana boooooooooooool ma se [email protected] AHAHAHAHHAHAHAHA


:smile: Ps po i vjedhi valla :confused:

E nxen nje politikan i Kosoves djaline vet t'u pi cigare edhe i thote:
Baba: Qysh bre djali jem n'klase t'6-te je e je kah pin cigare?
Djali, po valla babi edhe ti ki pi cigare kur je kon n'klase t'6-te!
Babi, po bre djali jem, veq atehere i kam pas 18 vjet une!!!

Diana007
31-07-11, 13:08
-Ajo : "Punon Ti" ? . . Ai : "Pooo , Ndihmoj Vllain" ! . . - Ajo : "Po Vllai Ca Pune Ben" ? . . Ai : "Pa Pune" . . ! :P :P :P

Diana007
31-07-11, 13:15
Babi , Pse Ai Burri Po I Prek Gjoksin Asaj Lopes ? . . Po Sepse Do Ta Bleje , Dhe Perpara Kontrollon Nese Eshte E Mire Apo Jo !
Babi , Me Duket Se Xhaxhi Gimi Do Te Bleje Mamin Atehere ! :biggrin::biggrin:

mentor*
31-07-11, 23:33
po qerkuze te kokshe be diana haha

Diana007
03-09-11, 12:48
Zemer, te dua.
- Edhe une.
- Te kam jete.
- Edhe une.
- Ke sy shume te bukur.
- Edhe une.
-Vdeeeeeksh, mos perserit fjalet e mia
-Edhe une........:P:P:P —

Diana007
03-09-11, 12:51
VAJZA :-O BA SA VJEC JE?...MJAFTUESHEM BIJ.
VAJZA SHKON TEK MAMI: O MA SA VJEC JE ?... MJAFTUESHEM BIJ..
VAJZA IKEN ME KOKEN ULUR .. TE NESERMEN VAJZA THERET MAMIN DHE BABIN DHE U THOT. "UN JAM SHTATZEN'
O BIJ , I THOTE BABAI, E KE IDEN SA VJECE JE ?... VAJZA:- MJAFTUESHEM.....:P:P

:biggrin:

Diana007
03-09-11, 12:55
Ishin 10 zezake dhe gjejne llamben e Aladinit.
U thote xhindi cfare deshire keni secili?
I pari thote une nje deshire te madhe kam, te me besh te bardhe.
Keshtu dhe i dyti, i treti...etj
I fundit po rrinte ne nje cep dhe po qeshte me te madhe.
Po ti ca deshire ke i thote xhindi?
Beji te nente zezake prape.

:biggrin:

Diana007
03-09-11, 13:05
A:-Djali im eshte perfekt!
B:-A pi ai cigare???
A:-JO,nuk pi.
B:-A pi ai alkol???
A:-JO jo nuk pi.
B:-Vjen vone ne shtepi???
A:-jo nuk vjen vone.
B:-Uauuuu,djali jot qenka me te vertete perfekt....Sa vjeē eshte???
A:-Pas 2 ditesh , mbush 1 vjec........:P:P:P

ssara
03-09-11, 13:07
Me ca merresh?? ......-Hic mo, ja kam nja 2 Restorante dhe ca dyqane... E ku i ke kshu???........-Te toka vllait ne Cityville

Diana007
03-09-11, 13:09
1 Djal amerikan studion larg ne nje universitet, dhe telefonon nenen e tij.
- Mama, kam SIDA!
- Atehere mos u kthe me, biri im.
- Pse nene?
- Nese kthehesh, gruaja jote do te infektohet. Nga gruaja jote do te infektohet vellai yt, nga vellai yt sanitarja, nga ajo babai yt, nga babi yt motra ime, nga motra ime i shoqi i saj, nga ai do te infektohem une, nga une do te infektohet shoferi im, nga ai do te infektohet motra jote dhe nese motra jote infektohet me SIDA, do te infektohet gjithe qyteti.......:P:P

Zero Cool
05-09-11, 15:42
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/283326_174398945962592_100001774647575_433266_8577 52_n.jpg

Zero Cool
07-09-11, 16:24
E pyet nxėnėsi mėsuesen:

Pse kur martohet nusja veshet me tė bardha?

Sepse pėr tė ėshtė ditė gėzimi, ju pėrgjigj mėsuesja.

Aha, tani e kuptova pse dhėndri veshet me tė zeza, tha nxėnėsi.

flutra
08-09-11, 12:56
Dy elefanta e takojne nje burre....
edhe po pyt ky elefanti ma i vogel ket tjetrin
bash jam, kah menoj qysh po hajka qeky njeri..

Zero Cool
08-09-11, 14:10
Pas natės sė parė tė martesės:
Ai: E dashur, sipas shkathtėsive tua, mendoj se unė nuk jam i pari nė shtrat me ty.
Ajo: I dashuri im, sipas shkathtėsive tua, besa nuk do tė jesh as i fundit!

panta_rhei
08-09-11, 18:36
Disa ushtarė duke ndejt nė njė bunker nė mes tė luftės. Krisma dėgjoheshin gjithandej, bam bum bam bum.
Aty edhe njėri prej ushtarėve qė i binte harmonikės... Nė njė moment, i thotė komandanti i togės kėtij me harmonikė: Pa qu kqyr njėherė, dil nga bunkeri, kqyr se ēfarė bėn armiku.
Si t'del ky, kur dėgjohet njė bam! Edhe rrėzohet pėrtokė i vdekur.
I kthehen ushtarėt e tjerė komandantit edhe i thonė: He po mirė ia bėre se na pat lodhė b*then me atė m*t harmonike!

p.s.

http://www.j4e.org/uploadedpics/931082634e523a09b.jpg

:biggrin: :biggrin:

Neferta
09-09-11, 15:10
Me ligj, nėpėr qytetet tona janė hequr nga qarkullimi karrocat me kalė, por tani ato janė zėvendėsuar me karroca qė terhiqen nga njerezit...
... kesaj i thone t'i besh qefin gomarit ta zevendesosh me njeri dhe ruajna Zot qe ky njeri te jete me shkolle te larte...!

Neferta
09-09-11, 15:13
Perfaqesuesi i Bankes Boterore deklaroi se shqiptaret jetojne me me pak se 2 dollare ne dite dhe se duhen ulur taksat per bizneset.
... shqiptaret vetem per politike mund te zihen, por po qe puna per para e mireqenje, vazhdojne akoma "te hajne bar"...!

Zero Cool
13-09-11, 20:54
Si tingėllon njė fjalė e urtė kineze?
Qeni qė leh nuk ėshtė i zier sa duhet.

Zero Cool
15-09-11, 13:04
Nje nate gruaja u zu me Nastradinin.
Idha te shtyre dhe e rrokullisi neper shkalle.
Komshia e ndjeu zhurmen dhe te nesermen e pyeti Nastradinin. - C`qe gjithe ajo zhurme dje?
Asgje, vetem se gruaja ime hodhi xhaketene nga shkallet,
Cfare nje xhaket vetem beri aq shume zhurme?
Brenda saj isha dhe une...hahahaha

Skyfter
15-09-11, 19:21
Ai: zemer e kam nje problem serioz.

Ajo: Jo zemer e kam nje problem serioz por E KEMI nje problem Serioz, ne jem nje Person.


Ai: OK. Ka mbet shtatzane Sekretaresha prej NEVE :biggrin:

Zero Cool
19-09-11, 21:19
Berisha, Bushi dhe Berluskoni udhėtojnė me avion. Thotė piloti, mbaroi karburanti, por njė parashutė kam, si t’ja bėjmė.
Ta hedhim nė votė, i thotė Sali Berisha.
Mirė i thonė dy tė tjerėt.
Votohet dhe fiton Sali Berisha. Merr parashutėn, ika unė thotė, dhe hidhet.

I thotė Bushi Berluskonit, ore si fitoi ky?!
Berluskoni i thotė, mirė qė fitoi po ku i gjeti 40 vota, ne 3 veta jemi.

jadore
27-09-11, 12:59
Njėjtė
Sekretaria automatike:
Mirėdita, keni thirrur sekretarinė telefonike tė Kuvendit tė Kosovės.
Pėr hajni dhe korrupsion zgjidhni PDK
Pėr paaftėsi dhe letargji zgjidhni LDK
Nėse jeni zgjuar nga gjumi zgjidhni AKR
Pėr zhurmė pa nevojė zgjidhni AAK
Pėr gallatė dhe zhurmė zgjidhni Vetėvendosje
Kėdo qė vendosni ta zgjidhni vetėm ta dini se nuk janė nė vendin e punės dhe njėjtė e keni kėdo qė e zgjidhni.

sherri
28-09-11, 07:34
E dergova Mamaun tek mjeku, i bani ate rutin kontrollen,edhe tha:e ka prek nje virus,por nuk eshte rrezik,me nje antibiotik i kalon...

Mamau, tha:cka po thot?, i thash: po thot Daktorri, nje virus e ki!
Mamau: qyqja e nates a kopjuter po i dokem a!??

panta_rhei
28-09-11, 10:16
Gjakovari tu pi raki me shoqni :biggrin:

- grue qitna ka nji raki, edhe bjernaj do kulaē te nxehte! i bjen gruja rakine edhe kulaēin.
pi raki keta e ha kulaē.*
burr a ta bi pulen? - i thote gruaja pasi kaloi pak kohe. Kqyr tavolinen ky, kqyr kah shoket,
Jo, jo, - i thote, - prit edhe pak.
Pasi kaloi pak, e pyet prape gruja, - he po tash?
jo, jo! - i thote, hala jo.
kalon pak kur i thote njoni nga shoket, - po kur do t'na e bjen ate pule mo se na myte?!!
n'sekond i thrret grues, - grue, gati, bjere!
vjen gruaja lshon pulen mbi tavoline. Edhe*pula*pa humbur kohe ia nisė me i ēukatė troshat e kulaēit.

:biggrin: :tongue:

lovely
28-09-11, 22:37
Nje djale kishte lene takim me nje bjonde, dhe teksa po i jipte ferrarit i thote:
- E dashur, dua te te them dicka te rendesishme... Une jam i martuar!
- Idiot,me trembe! Thashe se ferrari nuk ishte i joti… :D

Zero Cool
30-09-11, 12:29
Pasi shėtiti mirė e mirė sheshit tė qytetit dhe pa cullakhane nė tė gjitha anėt, Nastradini hyri nė njė shitore dhe po e pyet shitėsin:

-Allahile a po mė tregon diēka drejt?

-Po nėse di,-ia ktheu shitėsi.
-A mė tepėr tė vjedhin meshkujt apo femrat nė dyqan?

-Jo more meshkujt, po ēfarė femrash, ato nuk po kanė me ēka ta mbulojnė gjoksin e tyre e lėre mė sendet e vjedhura.

Zero Cool
30-09-11, 12:31
-Sa po kushton kjo motosharrė?- e pyet Nastradini tregtarin.

-Njėqind euro,-ia kthen ai.

-A ėshtė origjinale, apo prodhim bullgar, a turk, a?

-Nuk di mixhok, a ėshtė a nuk ėshtė origjinal, por e di se pėr njė familje tė bėn boll.

-Qy, qy, pėr njė familje, po unė pėr dru po e marr ore burrė e jo pėr familje.

Zero Cool
30-09-11, 12:38
Gruaja e Nastradinit e kishte thyer dorėn. Kur
pas njė mijė mundimesh arritėn nė QKUK, doktori e qortoi Nastradinin
pse nuk kishte shkuar mė herėt.Nastradini bėri yrysh ta rrahte gruan,
por e pengoi mjeku i cili e pyeti me habi:

-Pse Nastradin po don ta rrahėsh gruan, gjynah?

-Jo nuk ėshtė gjynah,-ia ktheu ai,-kjo i ka
fajet qė nuk e ka
thyer dorėn mė herėt qė tė vinim me kohė nė
Urgjencė.

jadore
08-10-11, 18:15
qe qysh bohet gjakovari shpi..
djali i drejtohet babes ,
babe ,ami 10 euro se po me duhen
baba, pse 5 euro ..qe 2 kthemi 1 euro ..

emine
08-10-11, 19:52
qe qysh bohet gjakovari shpi..
djali i drejtohet babes ,
babe ,ami 10 euro se po me duhen
baba, pse 5 euro ..qe 2 kthemi 1 euro ..

:biggrin::biggrin:

Skyfter
12-10-11, 18:42
Gjykatesi: Me siguri e din se cka te pret nese nuk e tregon te verteten?

Deshmitari: Po e di, nje kabriolet edhe 200 000 evra :biggrin:

Zero Cool
15-10-11, 21:28
Kur Chuck Norris shkon me vonese ne shkolle, msusja i thote : Na fal qe kena ardh para teje :P

Zero Cool
16-10-11, 21:46
Po vjen James Bondi nKosov po hyp me ni taxi edhe po ja bon taxistit:
My name is Bond, James Bond.
Taksisti : My name is Ban, Shaban

by: njona ;)

flutra
18-10-11, 22:01
Burri nxjerrė tė dashurėn nė shėtitje me makinėn e re BMW dhe nė njė moment papritur i thotė vajzės:
- Diēka nuk tė kam treguar drejtė.
- Ēka?
- Jam i martuar dhe i kam tre fėmijė.
- Uh Zot sa mė frikėsove, unė mendova se BMW-ja nuk ėshtė e jotja!

emine
22-10-11, 20:30
Nje djale e kishte ndaluar tre here nje vajze por ajo nuk kishte pranuar per ta degjuar. Heren e katert ajo ndalon dhe thote:
- Po he more cun, cfare do? Une jam e zene.
- Po pse moj Goce, sedilje autobuzi je ti????

emine
22-10-11, 20:30
Babi cfare do i bejme parate po fituam llotarine? -Havai, whisky, femra -Po nuk fituam? -Ne Golem, raki dhe nonen tate :P:P:P

emine
22-10-11, 20:32
Shkon nje plak 80 vjecar tek doktori dhe i thote:
-Doktor, gruaja ime 25 vjecare eshte shtatezene, cfare mendimi ke ?....
Doktori: Me lejoni t'ju tregoj nje histori....
"Shkon nje burre per gjah, ne vend te armeve kishte marr nje cader, arrin ne xhungel dhe aty perpara i del nje luan ky i gjuan me cader, bammm dhe luani bie pertok i vdekur..."
Plaku: Kjo eshte e pamundur, dikush tjeter duhet ta kete qelluar luanin......
Doktori: Pikerisht pra.

emine
22-10-11, 20:33
Kur isha i Vogel Babi me merrte per dore,me blinte Cokollata & Akullore , vetem mos ti thoja mamit, qe kishte 3 Dashnore!

emine
22-10-11, 20:34
Makina perplasi nje plake !!____C'fare beri makina?? ____Makina shpetoi nusen nga vjehrra

emine
22-10-11, 20:36
Une & gruja ime kur shkojm shoping mbahemi gjithmone per dore.Jo se duhemi jo, por po i leshova doren fillo e i prish leket ajo

emine
22-10-11, 20:40
Djali:-Zemer,me do ti mua? Vajza:-Po,shpirt ..Thuj me vdekte mami ..Me vdekte mami po..Djali :Shyqyr,E hoqa vjerren qafet...

lovely
26-10-11, 20:56
‎2 gra te martuara dalin per te bere jete nate...pine aq shume sa u bene tape,njera i thote tjetres :
-"une duhet te shkoj ne tualet.
shoqja i pergjigjet:
-"ketu afer eshte nje varreze, hajde shkojme atje se nuk ka njeri" .
Pasi mbarojne se urinuari e para per tu pastruar perdori mbathjet e i hodhi,ndersa tjetres i vinte keq ti hidhte se i kishte firmato, terhoqi nje shirit nga 1 kurore aty afer.Kur shkojne ne shtepi burri i se pares mer ne tel burrin e tjetres e i thote:
-"une do e le gruan se sonte me ka tradhetuar,erdhi ne shtepi pa te mbathura" Tjetri i pergjigjet:
-" ndersa e imja kishte ne mes te kembeve nje shirit ku shkruhej :
"nuk kemi per te harruar kurre..fabio,sandro,lino dhe miqte e tjere te palestres"

e_martumja
26-10-11, 22:00
‎2 gra te martuara dalin per te bere jete nate...pine aq shume sa u bene tape,njera i thote tjetres :
-"une duhet te shkoj ne tualet.
shoqja i pergjigjet:
-"ketu afer eshte nje varreze, hajde shkojme atje se nuk ka njeri" .
Pasi mbarojne se urinuari e para per tu pastruar perdori mbathjet e i hodhi,ndersa tjetres i vinte keq ti hidhte se i kishte firmato, terhoqi nje shirit nga 1 kurore aty afer.Kur shkojne ne shtepi burri i se pares mer ne tel burrin e tjetres e i thote:
-"une do e le gruan se sonte me ka tradhetuar,erdhi ne shtepi pa te mbathura" Tjetri i pergjigjet:
-" ndersa e imja kishte ne mes te kembeve nje shirit ku shkruhej :
"nuk kemi per te harruar kurre..fabio,sandro,lino dhe miqte e tjere te palestres"
hahahahahhahahahahha :biggrin: Cila isha prej tyre hahahaha

jadore
28-10-11, 18:54
Njeriu nė gjyq i akuzuar pėr vrasje me paramendim. E pyet gjykatėsi:
-Kemi tė bėjmė me vrasje mizore, si do tė mbroheni?
I akuzuari:
-Ishte aq budallaqe sa qė mu desh ta vras.
Gjykatėsi:
-Kėtė nuk e konsideroj aspak rrethanė lehtėsuese
I akuzuari:
-Po mirė, gjykatės i nderuar… t’ju rrėfej se si ishte. Jetonim nė njė banesė (apartament). Sipėr nesh jetonte njė familje me dy fėmijė. Vėrtetė ishte e dhembshme, fėmijėt ishin shumė tė shkurtėr me trup. Djali 12 vjeēar ishte vetėm 80 cm, ndėrsa ai 19 vjeēar kishte 85 cm. Njė ditė duke biseduar me gruan time, thashė qė kjo gjė ishte shumė e pikėlluar dhe se mė vinte keq.
- Po, mė tha gruaja, ata janė Pirinej!
- Po mendon Pigmej?
- Jo, jo, Pigmej janė ato qė i kemi nėn lėkurė dhe pėr ē’arsye nxihemi!
- Ai ėshtė pigment.
- Jo, pigment ėshtė ajo nė ēka shkruanin Egjiptasit e vjetėr.
- Pashė njė Zot oj grua, ai ishte pergament!!!
- Jo, pergament ėshtė kur dikush lexon apo shkėput njė pjesė tė njė vepre!

Gjykatės i nderuar mund ta merrni me mend qė mė nuk kisha asnjė vullnet t’ia shpjegoja se ishte fjala pėr fragmentin. U ula nė kolltuk dhe fillova tė lexoja gazetėn. Nuk vonoi shumė dhe erdhi gruaja me libėr nė dorė. Hapi librin, u shtri pranė meje dhe filloi tė lexonte njė pjesė tė njė teksti:
- Shpirt, shiko: Terrace e diellit nga ēanta e dorės ishte mėsuese e makroit 15.
Mora librin, e shikova dhe i thashė:
- E dashur, kjo libėr ėshtė nė gjuhėn frenge dhe kėtu shkruan: La Marquise de Pompadour est la Maitresse de Luuis XV, qė do tė thotė se Markeza de Pompadour ishte dashnorja e Lujit tė XV.
- Jo, mė tha ajo. La Marquiese ėshtė terracė dielli, Pompadour ėshtė ēantė dore. La Maitresse ėshtė mėsuese ndėrsa Louis XV ėshtė makroi 15. Unė kėtė e di me siguri. Nuk kam ndjekur kot orėt shtesė tė frengjishtes dhe ushtrimet me legjionarin tim.
- Po mendon, lektorin! – i thashė.
- Jo, lektori ėshtė njė hero grek.
- Ai ishte Hektori dhe ishte Trojan.
- Jo, hektori ėshtė masė e sipėrfaqes.
- Masa e sipėrfaqes ėshtė hektari.
- Jo, hektari ėshtė pije e perėndive.
- Grua, pija e perėndive ėshtė Nektari.
- Jooo, ai ėshtė lum nė Gjermani.
- Lumi nė Gjermani quhet Nekar.
- Nuk e di tė kėtė. Si e vogėl mė shoqen kėndonim duo pėr lumin Nekar.
- Po mendon, ke kėnduar duet?
- Jo, duet ėshtė kur qeverisin PDK e LDK.
- Gjykatės i nderuar, nuk durova mė shumė kapa ēekiēin dhe e godita nė kokė. Atėherė mė nuk foli.
- Gjykatėsi:
- I akuzuari lirohet… unė do ta kisha vrarė te Hektori.

panta_rhei
06-11-11, 00:07
Dy qingja duke diskutuar tema filozofike:
"Hej, a beson ti ne jeten pas Kurban Bajramit?"

:tongue:

jadore
08-11-11, 15:25
Disa fakte :
Jetojme ne kohe dhe vend ku:

- N`pazar, Specat e Turrshive i mushin uje me shiringa(shprica), me peshu ma ron

- BMW x6 i kan kthy me plin

- Ardit Stafa fiton V.I.P Shpija

- Faqja "Flija" n`Facebook i ka 27,000 fansa

- Sabri Fejzullahu knon ala me sy mshel

- Seriali "100 Vitrinat" nuk u kry hala

- Kengetarja Greta Koci hala i ka 16 vjet

- Emisionin "Kabare" e kqyr veq stafi i RTV 21

- Balat hala shesin man me Red Bull qysh prej vitit 2002

- Metra e druve t'dimrit kushton 1 dreq e gjys

- Krejt estrada bojn hita n`veti

- Seh'dat-it hiq nuk ja don

- Meda i ka thy krejt me shitje t`albumave edhe me koncerte.


p.s.
e dhova.

sherri
09-11-11, 10:57
e foert :D

jadore
01-12-11, 22:15
mu kujtua , e skam qahre pa e tregu , edhe pse banal por i vertet ..
nejse ne te lexuar ska efekt ndoshta por mua kur ma treguan vdiqa sa qe ushqimi me mbet ne fyt nga te qeshurat ..
ne drekim te sotem ishte njeri ne uniforme dhe biseda ra rreth gradave , qinave qe perpara ju kane thene ..
.. e dini tha ngjarjen reale te presidentes se sotme kur ka qene ne postin e me hershem ...

presin ne banke te Kosoves kuptohet te terhjekin rrogen mujore , kjo dhe shoqja e saj ne uniforme , kmisha me qina ne krah , kuptohet .. nje plak ne rradhe ulur afer tyre dhe e degjon biseden e tyre ..
e pyet Atifeten , a bone me te vet , ti tha qe te paska dal rroga -a..1000 euro , kjo shoqja jote tha po edhe mua 250 euro ..
e ku eshte dallimi pse ti me shume se kjo ..
Afka ja kthen , po une kam qina ,qato paguhem me shume ...
cka ..plaka .. qina .. ti ma shume kjo ma pak ..!!!!

une e ngrata qe 72 vjet jam iq..en ,e veq 40 euro penzon po mi japin ti kaq e re e 1000 muj per muj , po ti qetra pse me 250 a spo dine sa kjo-a!!!

..ju thuni cka doni .. mua lot me kane shku .. hall me qene edhe Afk e zonja u bo ..

Elina
02-12-11, 00:46
mu kujtua , e skam qahre pa e tregu , edhe pse banal por i vertet ..
nejse ne te lexuar ska efekt ndoshta por mua kur ma treguan vdiqa sa qe ushqimi me mbet ne fyt nga te qeshurat ..
ne drekim te sotem ishte njeri ne uniforme dhe biseda ra rreth gradave , qinave qe perpara ju kane thene ..
.. e dini tha ngjarjen reale te presidentes se sotme kur ka qene ne postin e me hershem ...

presin ne banke te Kosoves kuptohet te terhjekin rrogen mujore , kjo dhe shoqja e saj ne uniforme , kmisha me qina ne krah , kuptohet .. nje plak ne rradhe ulur afer tyre dhe e degjon biseden e tyre ..
e pyet Atifeten , a bone me te vet , ti tha qe te paska dal rroga -a..1000 euro , kjo shoqja jote tha po edhe mua 250 euro ..
e ku eshte dallimi pse ti me shume se kjo ..
Afka ja kthen , po une kam qina ,qato paguhem me shume ...
cka ..plaka .. qina .. ti ma shume kjo ma pak ..!!!!

une e ngrata qe 72 vjet jam iq..en ,e veq 40 euro penzon po mi japin ti kaq e re e 1000 muj per muj , po ti qetra pse me 250 a spo dine sa kjo-a!!!

..ju thuni cka doni .. mua lot me kane shku .. hall me qene edhe Afk e zonja u bo ..


...kukuuuu ....cka je halite moj ti k'shtu :tongue:

m'ke shti me keshe tybe :biggrin:

e-uritura
02-12-11, 09:14
mu kujtua , e skam qahre pa e tregu , edhe pse banal por i vertet ..
nejse ne te lexuar ska efekt ndoshta por mua kur ma treguan vdiqa sa qe ushqimi me mbet ne fyt nga te qeshurat ..
ne drekim te sotem ishte njeri ne uniforme dhe biseda ra rreth gradave , qinave qe perpara ju kane thene ..
.. e dini tha ngjarjen reale te presidentes se sotme kur ka qene ne postin e me hershem ...

presin ne banke te Kosoves kuptohet te terhjekin rrogen mujore , kjo dhe shoqja e saj ne uniforme , kmisha me qina ne krah , kuptohet .. nje plak ne rradhe ulur afer tyre dhe e degjon biseden e tyre ..
e pyet Atifeten , a bone me te vet , ti tha qe te paska dal rroga -a..1000 euro , kjo shoqja jote tha po edhe mua 250 euro ..
e ku eshte dallimi pse ti me shume se kjo ..
Afka ja kthen , po une kam qina ,qato paguhem me shume ...
cka ..plaka .. qina .. ti ma shume kjo ma pak ..!!!!

une e ngrata qe 72 vjet jam iq..en ,e veq 40 euro penzon po mi japin ti kaq e re e 1000 muj per muj , po ti qetra pse me 250 a spo dine sa kjo-a!!!

..ju thuni cka doni .. mua lot me kane shku .. hall me qene edhe Afk e zonja u bo ..


Jadore, ti po del edhe naive, nėse beson se njė gjė e tillė mund tė jetė e vėrtetė!

Duke e njohur mentalitetin e popullit tonė, dhe kohėn e lirė qė ata e kanė, kėto janė vetėm shpifje, dhe mė beso se ata kėnaqen me kėtö gjėra.
Iu duket se kan shpikur ajrin!

jadore
02-12-11, 10:29
...kukuuuu ....cka je halite moj ti k'shtu :tongue:

m'ke shti me keshe tybe :biggrin:

nuk jam halit jo motrushe , njerzte perrreth meje te halite hahhahah..motrushe kesh dek-a. ne fyt me mbet tuj kesh .. nje here nga forrja qe nima Atifetes i kish ndodh , e dy here nga situata qe u ngushtu ai qe e tregonte .. hala qasi skuqje ne fetyre te dikujte skam pa .. per dreq nuk mu kujtojke asnje barcolet e nivelit te tille , se thash hajt ti liroje njerzit qe nuk u bo nomi edhe une foli qishtuqene .. (o shok i vellaut ke , e aty ish forrja , qysh para saj keso forre ..)

qe po ta kallxoj nje tjeter , ky ka qene top 1 per mua kur e kam lexu

Profesori i Kimisė e pyet biondinėn. Ēka kuptojmė me kėtė formulė: Na2(OH)2 ?
Biondina pėrgjigjet: Na dy OH OH

Kalimero
02-12-11, 10:52
nuk jam halit jo motrushe , njerzte perrreth meje te halite hahhahah..motrushe kesh dek-a. ne fyt me mbet tuj kesh .. nje here nga forrja qe nima Atifetes i kish ndodh , e dy here nga situata qe u ngushtu ai qe e tregonte .. hala qasi skuqje ne fetyre te dikujte skam pa .. per dreq nuk mu kujtojke asnje barcolet e nivelit te tille , se thash hajt ti liroje njerzit qe nuk u bo nomi edhe une foli qishtuqene .. (o shok i vellaut ke , e aty ish forrja , qysh para saj keso forre ..)

qe po ta kallxoj nje tjeter , ky ka qene top 1 per mua kur e kam lexu

Profesori i Kimisė e pyet biondinėn. Ēka kuptojmė me kėtė formulė: Na2(OH)2 ?
Biondina pėrgjigjet: Na dy OH OH

dijuzee karzaj kalimer\s qish e ka furmulen ujiii,e di qi e din e di ,he

ee tash hajt karzam pra a e ka alkuoliH2OHOOOHOOOOO
a po be.:biggrin:

Kalimero
02-12-11, 10:54
mu kujtua , e skam qahre pa e tregu , edhe pse banal por i vertet ..
nejse ne te lexuar ska efekt ndoshta por mua kur ma treguan vdiqa sa qe ushqimi me mbet ne fyt nga te qeshurat ..
ne drekim te sotem ishte njeri ne uniforme dhe biseda ra rreth gradave , qinave qe perpara ju kane thene ..
.. e dini tha ngjarjen reale te presidentes se sotme kur ka qene ne postin e me hershem ...

presin ne banke te Kosoves kuptohet te terhjekin rrogen mujore , kjo dhe shoqja e saj ne uniforme , kmisha me qina ne krah , kuptohet .. nje plak ne rradhe ulur afer tyre dhe e degjon biseden e tyre ..
e pyet Atifeten , a bone me te vet , ti tha qe te paska dal rroga -a..1000 euro , kjo shoqja jote tha po edhe mua 250 euro ..
e ku eshte dallimi pse ti me shume se kjo ..
Afka ja kthen , po une kam qina ,qato paguhem me shume ...
cka ..plaka .. qina .. ti ma shume kjo ma pak ..!!!!

une e ngrata qe 72 vjet jam iq..en ,e veq 40 euro penzon po mi japin ti kaq e re e 1000 muj per muj , po ti qetra pse me 250 a spo dine sa kjo-a!!!

..ju thuni cka doni .. mua lot me kane shku .. hall me qene edhe Afk e zonja u bo ..

kshire dijuzkat qish folin kur jon viq vetun,a nersy neve mashkdhave kishe une mile :biggrin::biggrin::biggrin:

Zero Cool
03-12-11, 20:20
Ishin kon Amerikani, Gjermani edhe Shqiptari , e u bonen antare te Facebook-ut :tongue:

Antika
04-12-11, 16:21
mu kujtua , e skam qahre pa e tregu , edhe pse banal por i vertet ..
nejse ne te lexuar ska efekt ndoshta por mua kur ma treguan vdiqa sa qe ushqimi me mbet ne fyt nga te qeshurat ..
ne drekim te sotem ishte njeri ne uniforme dhe biseda ra rreth gradave , qinave qe perpara ju kane thene ..
.. e dini tha ngjarjen reale te presidentes se sotme kur ka qene ne postin e me hershem ...

presin ne banke te Kosoves kuptohet te terhjekin rrogen mujore , kjo dhe shoqja e saj ne uniforme , kmisha me qina ne krah , kuptohet .. nje plak ne rradhe ulur afer tyre dhe e degjon biseden e tyre ..
e pyet Atifeten , a bone me te vet , ti tha qe te paska dal rroga -a..1000 euro , kjo shoqja jote tha po edhe mua 250 euro ..
e ku eshte dallimi pse ti me shume se kjo ..
Afka ja kthen , po une kam qina ,qato paguhem me shume ...
cka ..plaka .. qina .. ti ma shume kjo ma pak ..!!!!

une e ngrata qe 72 vjet jam iq..en ,e veq 40 euro penzon po mi japin ti kaq e re e 1000 muj per muj , po ti qetra pse me 250 a spo dine sa kjo-a!!!

..ju thuni cka doni .. mua lot me kane shku .. hall me qene edhe Afk e zonja u bo ..

...kukuuuu ....cka je halite moj ti k'shtu :tongue:

m'ke shti me keshe tybe :biggrin: aahhahaha

Zero Cool
05-12-11, 12:07
Njė grua e re hyn nė butik dhe thotė: Dėshiroj t’ia blejė burrit njė kravatė, njė tė mirė e cila do t’ia hapte sytė.
Shitėsja: Tė gjitha kravatat ia hapin lehtė sytė burrave – vetėm duhet t’i shtrėngosh fort rreth qafės sė tyre!

Kalimero
05-12-11, 12:41
Mosha e gjyshes

Gjyshe sa vjet i ki? – e vet mesa gjyshen.
Valla qaq shum mu kan bo sa nuk i di mo?
Po pse nuk pi kqyl n’blek, se n’blekt e mija shklun pi tli vjeqe deli n’katel.

Zero Cool
05-12-11, 22:32
‎-Alo policia jeni ? ?
-Po..
-Per sa kohe vini deri te blloku ? ?
-Per 15 min ,p o cfare ka ndodhur zoteri ? ?
-Jo , jo nuk ka ndodh gjo, po desha me vra njonin , e doja me dit sa kohe kam me u arratis ....:P:P

Zero Cool
05-12-11, 23:20
Ajo:- C'fare eshte xhelozia ?
Ai :- Kur me sheh mua me dy femra,duke ecur ne rruge...
Ajo:-Dmth edhe une po te jem me dy meshkuj...
Ai : -Mos ngaterro xhelozine me dajakun....:P:P

Zero Cool
05-12-11, 23:24
Nje cift po putheshin ne park.
Nje burre i sheh dhe ju afrohet.
Djali :- He mo shoku c'fare shikon , ka mundesi t'na lesh rehat
Burri :- Po mo vlla vazhdoni ju , por ,,, desha ti them grus te me japi icik celsin e shpise. :pPp

Zero Cool
05-12-11, 23:26
Nje djale ishte ulur me te dashuren e tij e po pinte nje birre dhe thote: - Te dua! Vajza e pyet:- Je duke folur ti apo birra ???
Djali i pergjigjet:- Jam une, dhe po flas me birren time........:P:P

Zero Cool
08-12-11, 18:26
Shkuan nje grup turistash ne Hollande dhe do vizitonin mullijte me ere.Shoqeruesi i grupit po i shpjegonte se si funksiononin.Mas 1 ore shpjegim njeri i thote:More qe jane mulli me ere kete e morem vesh ne,po do na thuash se nga i vjen uji. :biggrin:

Zero Cool
08-12-11, 18:27
Kapiteni i titanikut mbledh ekuipazhin ne sallonin e anies."Kam nje lajme te mirre dhe nje te keq per tju thene,nga doni tja filloj?" pyet kapiteni."Nga i miri nga i miri" berrtet ekuipazhi."DO FITOJME 11 OSKAR!"

Zero Cool
08-12-11, 18:27
Nje burre e nje grua ishin duke bere dush. Papritmas bie zilja e deres, gruaja mbeshtillet me peshqir dhe shkon per ta hapur.
Eshte shoku i ngushte i burrit te saj qe i thote:-Te jap 500€ nese e ul peshqirin te shikoj pjesen e siperme te trupit, dhe gruaja e ben,
Shoku:-Te jap dhe 500€ po e hoqe komplet peshqirin, gruja i bindet dhe pasi i jep leket shoku i burrit iken.

Kush ishte i thote burri?

Shoku yt i ngushte.-ja kthen gruaja

A ti dha 1000€ qe na kishte borxh?

Zero Cool
08-12-11, 18:28
Po binte ashensori nga kati i pesembedhjete dhe gruaja i thote burrit:-te lutem per here te fundit me bej te ndihem grua!

Burri,menjehere heq pantallonat dhe i thote: hekurosi..! :tongue:

jadore
25-12-11, 13:39
Punė shefi
Cili ėshtė dallimi nė mes jush dhe shefit tuaj:

Kur ti punon pas orarit tė punės, atėherė je i ngadalshėm.
Kur shefi juaj punon mė gjatė, ai ėshtė i pėrkushtuar!

Kur ti nuk bėnė asgjė, je dembel.
Kur shefi juaj nuk bėnė asgjė, ėshtė tepėr i zėnė me punė.

Kur gabon, ti je vagabond.
Kur shefi juaj gabon, ai ėshtė – vetėm njeri!

Kur bėnė diēka pa e pyetur atė, i ke tejkaluar kompetencat tuaja.
Kur shefi yt e bėn tė njėjtėn gjė, ajo quhet iniciativė.

Kur mbron mendimin tuaj, ti je kokėfortė.
Kur tė njėjtėn gjė e bėn shefi juaj, ai ėshtė i fortė dhe i vendosur.

Zero Cool
25-12-11, 19:07
Nastradini ishte martuar dhe kishte marrė njė nuse tė shėmtuar. Nė atė kohė femrat mbuloheshin me ferexhe. Tė nesėrmen nusja i thotė Nastradinit:
Mė trego para kujt tė zbulohem e para kujt jo.
Zbulohu para kujt tė duash vetėm mua mos ma trego fytyrėn, – ia ktheu Nastradini

Zero Cool
27-12-11, 19:23
U kon ni mixh edhe dy kullera ja kan boo mixhes mixh en 2012 ka do mu bo shkatrrimi edhe ja bon mixha aiiii pe ma nin fort robt n ttrraktor e peer shipnjiii

Zero Cool
16-01-12, 17:25
Ishin dy pensionera dhe menduan tė jetonin pėr pak kohe sikur tė ishin tėrinj. Plaku i tha plakės qė kur tė fishkellente, ajo tė dilte tek dritarja.
Doli plaku dhe mė pas fishkelleu. Plaka nuk po dilte. Hyri plaku nė shtepi dhe i tha sė perse nuk dilte.
Nuk me la Mami -tha ajo!

Zero Cool
16-01-12, 17:26
Njė plak vete pėr tu vizituar tek mijeku, ēfar halli tė ka sjell e pyet mijeku?
Po ja pėrgjigjet plaku, mė dhėmb kemba e majtė.
Sa vjeē jeni? pyet perseri mijeku! 87 pėrgjgjet plaku.
Po ėshtė normal thot mijeku nė kėtė moshe qė keni ju tė keni ndonjė shqetesim tė vogel, mos harroni se jeni 87 vjeē. 87 vjeē ėshtė edhe kėmba e djathtė thotė plaku por smė ka sjell kurr shqetesime.

Zero Cool
16-01-12, 17:30
Njė ēift ishin grindur e nuk flisnin me njėritjetrin. Kur vene pėr te fjetur burri shkruan njė leter “tė lutėm me zgjo ne oren 6 fiks″ dhe e vendos poshte jastekut te gruas. Tė nesermen zgjohet shum vone….. “bobo thote ora 8″.Poshte jastekut tė tijė,gjen njė leter ku ishte shkruajtur “ZGJOHU TĖ LUTĖM SE ESHTE ORA 6″

Zero Cool
16-01-12, 17:34
Dy vėllellezer po rrinin bashkė kur vėlla i vogėl ja nis me u ankuar:
Aaa, nuk shtyhėt jeta kėshtu, spo kom nafakė….
Vėllai i madh: Mes u merzit se bohet mirė. Ti e din qe jeten e jap pėr ty p.sh. mi pas dy makina njonin ta jap ty, mi pas dy shpija njonėn ta lejė ty.
Vėllavi i vogėl: A mes e ki nji cigare?
Vėllai i madh: Vetem dy te fundit kan met e duhet me i rujte per vete

Zero Cool
17-01-12, 11:10
Burri ideal

Njė vejushė e pasur dhe e vetmuar vendosi qė kishte nevojė pėr njė burrė tjetėr nė jetėn e saj kėshtu qė ajo vuri njė reklamė ne nje gazetė, e cila thonte keshtu:
Nje vejushė e pasur kerkon te ndaje pasurinė dhe jeten e saj me njė burrė……..APLIKUSEVE JU NEVOITET TE KENE KETO KUALIFIKIME:
1) Te mos me rrahė kurr
2) Te mos me iki kurr
countdown to zero film
3) Duhet tė jetė teper i mirė nė krevat
Pėr disa muaj, kishte shum telefonata dhe vizitat nė shtepi ishin te shumta nga burrat qe e kerkonin por asnje nuk kishte kualifikimet qe ajo kerkonte.
Njė ditė i ra zilja e shtepise dhe ajo hapi derėn pėr tė gjetur njė njeri pa krahė dhe pa kėmbė shtrirė tek dera.
E hutuar, ajo pyeti: “Kush jeni ju? Dhe ēfarė doni?”
“Pershendetje,” ja kthej aj, “kekimi juaj ka mbaruar, sepse unė jam burri i ėndrrave tuaja. Unė nuk kam asnjė krah, kėshtu qė unė nuk mund t’ju godasė dhe nuk kam asnjė kėmbė, kėshtu qė unė nuk mund tė iki kurr.”
due date divx
“Po Po, athere,” tha ajo, “a mendoni qe jeni i mire nė krevat?”
Pėr tė cilėn ai u pėrgjigj….. “Epo, a nuk i rash zilės se shtepisė vete unė?

emine
27-01-12, 21:04
Pse b`e njeri ki flejt me grun teme? Vetėm deshta me pa dallimin ndėrmjet grus tone dhe temes – po i arsyetohet shoki. Po pse nuk m`ke vet mu?!

emine
27-01-12, 21:06
Dasma mori fund me kenge e hare, dasmoret shkuan nje nga nje. Mbeti dhenderri me nusen. Dhenderri e kapi per dore Nusen dhe e pyeti:
A u merzite qe e le nenen?Nusja:
Me shume u merzita qe e gjeta tenden (nenen)

Zero Cool
27-01-12, 22:23
Njė djalė po i thotė tė dashurės sė tij: Flokėt e tua tė arta mė kanė magjepsur! Vajza: Unė pak u besoj deklaratave tė tilla, jam shumė e sigurt se kėto fjalė ia keni thėnė edhe ndonjė vajze tjetėr. Djali: Jo tė betohem, ajo tjetra i kishte flokėt e zeza!..

Zero Cool
27-01-12, 22:23
Dy gjilpėra duke ecur rrugės, tejkalohen nga njė iriq. I thotė njėra gjilpėrė tjetrės: Ēfarė budallaqe qė jemi, si nuk hipėm nė autobus?!

Zero Cool
27-01-12, 22:24
N`facebook:
Cristiano Ronaldo kishte komentuar: Mua zoti i futbollit mė ka dėrguar qė t’i mėsoj njerėzit si luhet futbolli. Kur e kishte parė Messi kėtė koment, kishte shkruar: Nuk po mė kujtohet se e kam dėrguar pėr kėtė punė.

Zero Cool
27-01-12, 22:26
Sė shpejti martesat do tė duken kėshtu: Ofiqari: A pranoni qė tė ndryshoni statusin tuaj nė Facebook nga Single nė Married. Nusja: Po! Ofiqari: I lus kumbarėt tė afrohen dhe tė bėjnė LIKE!:biggrin:

Zero Cool
27-01-12, 22:35
Po e pyet mėsuesja njė nxėnės: -Ēka na jep dhia?. Qumėsht, mish, pėrgjigjet ai. Mėsuesja: -Ēka jep pula?. Nxėnėsi: -Vezė, mish, etj. Mėsuesja: -Ēka jep lopa?. -Detyrat e shtėpisė, pėrgjigjet nxėnėsi.

Zero Cool
27-01-12, 22:43
Duke biseduar me Romeon, Xhyla e pyet: I dashur, a mė dashuron?. Romeo: Po, e dashur! Xhyla: A do tė martohemi? Romeo: Prit e dashur, mos e ndėrro temėn!:biggrin:

Zero Cool
27-01-12, 22:46
Dy lopė po kullosnin bashkė nė njė livadh. Lopa e parė bėn: muuuuuuu, e dyta ia kthen: Ma more fjalėn prej goje.

Zero Cool
23-02-12, 17:30
Burri, duke plotėsuar fjalėkryqin, pyet gruan:
“Grua a e din ku janė Alpet?”
Gruaja: “Nuk e di njeri. Ti e ki pastru’ shpinė herėn e fundit”!

Gega 1
26-02-12, 21:07
Masi e zuni Mrika dashnorin e vet tuj e trathtu me i tjeter,t`i del n`prite

me manzere te babs t`vet, e si t`hin ky n`oborr ti bje n`ven t`keq!
Prit qe po qohet i plaguni,s`ka;prit,s`ka!Kur afrohet ngat e preke,
qka me pa : i ftofte!!
I ra ni lot Mriks,e ia nisi pe vajton :

Gjim-gjigjisht, bim ti havale,
Siqim ti pertale;
Nane e babe s`i ke ngue,
Po ku n`hamom do me shkue ?!

lovely
27-02-12, 22:22
- Njė burrė po urinonte me duar tė lidhura pas shpine, dhe me kokė tė ngritur nga qielli.
- Afrohet njė kalimtar dhe e pyet:
- Ēfarė po bėn kėshtu o njeri?
- Ndėrsa burri i pėrgjigjet krejt nerva :
“Kush mė zhgėnjen njė herė, as nuk dua ta shoh me sy as t’ia jap dorėn!”

emine
28-02-12, 18:04
- Njė burrė po urinonte me duar tė lidhura pas shpine, dhe me kokė tė ngritur nga qielli.
- Afrohet njė kalimtar dhe e pyet:
- Ēfarė po bėn kėshtu o njeri?
- Ndėrsa burri i pėrgjigjet krejt nerva :
“Kush mė zhgėnjen njė herė, as nuk dua ta shoh me sy as t’ia jap dorėn!”
jaran burri qe o burr ,i var ne mur edhe ju bje gure:tongue:

jadore
07-03-12, 21:33
Logjika
Nė orėn e Logjikės njė nxėnės ka lėshuar aq shumė ‘gazra’, saqė arsimtari e nxjerr jashtė.
Duke u larguar ai fillon ta shajė Logjikėn...
E zė drejtori nė korridor dhe i thotė pse e shan Logjikėn, ndėrsa nxėnėsi pėrgjigjet:
- Mua mė kanė nxjerrė tė marr ajėr tė freskėt, kurse ata thithin gazra. Ku qėndron kėtu logjika?

Zero Cool
26-04-12, 14:57
Burri i thotė gruas:
E dashur, duhet ta qesim qenin jashtė!
Gruaja duke qarė i pėrgjigjet, ēfarė po thua, qeni ka njė javė qė ka ngordhur!
E pikėrisht pėr kėtė po tė them qė duhet ta qesim jashtė!

lovely
09-05-12, 19:51
Pyet djali tė ėmėn:
- Mami, a fluturojnė engjėjt?
- Fluturojnė, zemėr.
- Mbrėmė e kam dėgjuar babin duke i thėnė ndihmėses tonė tė re “engjėllushe”. Kur do tė fluturojė ajo?
- Menjėherė nesėr, zemėr.:biggrin:

Zero Cool
09-05-12, 20:51
Mbreme takova rastesisht gruan tende dhe i tregova nje barcalete… I tha Hasani mikut te vet.
Dhe…?
Ajo qeshi aq shume, sa gati nuk ra nga krevati!

Zero Cool
09-05-12, 21:03
Ja si ua uronte Enver Hoxha grave 8 marsin

Te dashura shoqe
Ua kam vene dhe do tua ve
Ne dukje se sa te madh e kam
Karakterin dhe respektin ndaj jush.

Po ta dini ju sa te madh e kam
Karakterin dhe respektin ndaj jush
Te gjitha do te ma jepni nga nje here
Te drejten e fjales.

Prandaj Zhvishuni!
Nga keto mendime mikroborgjeze
Dhe mos me detyroni ti bie me dore ketu para jush
Tavolines dhe ta derdh…
Ujin e glines

Murgesha
09-05-12, 22:16
Motra medicionale mjekut:

Pse ke vėnė nė vesh termometrin?

Mjeku:

Fuck, sigurisht e paskam fut lapsin nė bythėn e zonjės sė dhomės 3.

lovely
09-05-12, 22:18
Mjekesia ka perparuar shume.
-Pse?
-Kur isha e re mjeku me kerkonte te zhvishesha e tera, ndersa tash me kerkon vetem me e pa gjuhen, dhe e din qka kam.
:biggrin:

Murgesha
11-05-12, 15:09
Dy gra po bisedonin.

- "Mendoj qė burri im ka sėmundjen e harresės."

- "Pse ēka po harron?"

- "Sa herė po shef femra tė bukura po harron krejt qė ėshtė i martuar!"

Zero Cool
11-05-12, 16:18
Niset burri per ne shtepi dhe ne dere e pret gruaja e shqetesuar.
He si vajti puna? C’te tha doktori?
He tha qe me kane mbetur vetem 30 here te tjera per te bere sex dhe ateher je i djegur.
Oh, atehere u dashkan perdorur me kujdes prandaj duhet te bejme nje liste.
Une rruges e bera listen dhe me vjen keq te them qe emri yt nuk eshte aty. :tongue:

Zero Cool
11-05-12, 16:23
Nje femer, teknike kompjuterash po ndihmonte nje djale qe te vinte ne pune kompjuterin. Pasi gjithshka po perfundonte teknikja i kerkon djalit te zgjedhi nje password. Djali per te bere pak lojra me vajzen i thote dua si password fjalen “penis”.
Teknikja nuk reagoi dhe e shkruajti fjalen por u shkri nga te qeshurit kur pergjigja e kompjuterit ishte:
“PASSWORD I PAPRANUESHEM.NUK ESHTE I GJATE SA DUHET” :biggrin:

Zero Cool
11-05-12, 18:11
Ishin mbledhe ne OKB krejt kryetaret/kryeministrat.

Ban ki Moon i thot atyre: Qajo dhoma qatje eshte plot me papagaj, por vetem 1 eshte mashkull, hajt kush e gjen cili eshte.

Disa e provuen e disa jo, poooooooooooooor Hasha (Hashim Thaci) e gjeti.

Pe pyet Ban ki Moon-i, Hashe, qysh e gjete bre?

I thashe jam Hashim Thaqi, e ai mu pergjegj:

Pom ha k..

Zero Cool
13-05-12, 09:19
Ishte nje here mami me gocen ne plazh.
Goca i thote mamit:
-O ma,cfare ka ai burri poshte robabanjove?
-Ai ka kuleten,-i thote mami ne siklet
-Po pse sa here qe te sheh ty i shtohen leket ne kulete??? :tongue:

Zero Cool
13-05-12, 16:29
Nje burre e kishte zakon me u rru/pastru per gjdo mengjes. Sa here delte nga banjo pastrohej thoshte:

Phaaa po ndjehem si mu kan 20 vjeq...

E pra, tash e tutje, ke me u rrujt/pastru gjdo mromje, ja kthej gruja :biggrin::tongue::biggrin:

Zero Cool
14-05-12, 08:26
Dy vajza po laheshin nė dush dhe njėra prej tyre thotė:
Majmunit tim tė vogėl kanė filluar ti dalin qimet.

Ndėrsa tjetėr ia kthen:
Kurse majmuni im ka filluar tė hajė edhe banane :rolleyes:

Zero Cool
14-05-12, 09:26
Ne ni kfiz special pėr Bjondina kur ti vjen rradha Kalimerkes per mu pėrgjigj en pytjen sa bojin 3 herė 4 Kalimerka thot: 7
Gabim!!! I thot spikeri.

Edhe ni shans, edhe ni shans! - Ja nisin me piskat Bjondinat.

Mir, sa bojin 2 herė 4?
Kalimerka pi thot: 6

Perseri Gabim! - Thot Spikeri

Apet bjondinat : Edhe ni shans, edhe ni shans!

Mir, sa bojin 3 herė 3!
9 pėrgjigjet Kalimerka.

Edhe ni shans edhe ni shans - Ja nisin apet Bjondinat .

Kalimero
14-05-12, 09:36
Ne ni kfiz special pėr Bjondina kur ti vjen rradha Kalimerkes per mu pėrgjigj en pytjen sa bojin 3 herė 4 Kalimerka thot: 7
Gabim!!! I thot spikeri.

Edhe ni shans, edhe ni shans! - Ja nisin me piskat Bjondinat.

Mir, sa bojin 2 herė 4?
Kalimerka pi thot: 6

Perseri Gabim! - Thot Spikeri

Apet bjondinat : Edhe ni shans, edhe ni shans!

Mir, sa bojin 3 herė 3!
9 pėrgjigjet Kalimerka.

Edhe ni shans edhe ni shans - Ja nisin apet Bjondinat .

mare dijuz mare, pur qata i du u pdhavushkat , a nuk e ki diten qi u jom qiki gjiksi posht a, kshire qa boj u, kshirem de

Amerikani thot : Na i kena pdhavushkat ma t hishme un dinja!
Italiani thot : Na i kena Hotelet ma t'mir un dinja !
Gjermani thot : Ne e kena ushtrine me te forteun dinja!
Japani thot : Kejta qa behet ne bote qkruhet un librin tone !
e u ju thom t : U i mar pdhavushkat e amerikanit, flej un hutel te italianit, um ruan ushtria e Gjirmanit e qi nese nuk bisoni ,kshirni tu libri Japanit..

Skyfter
14-05-12, 17:09
Vdiq njoni edhe direkt ne ferr :eek:


U afru Satani edhe pe pyet:

A je pertac?

Po jam, me gjys zani u pergjigj!

E shum mir, cdo te Hane eshte gjith dita per me fjet!

A je duhan-gji?

Po jam, tash pak ma kthjellt!

Cool, cdo e marte eshte dit e duhanit, kemi lloj lloj!

A e pi alkoholin?

Po e pi, me za pak te rritur!

Super cdo te merkure prej mengjesit deri ne mbramje vetem Alkohol!

Komorin a e lun?

PO, me za te kthellet dhe te lart u pergjigjij.

Bravo cdo te premte, zhol, poker, zara e cdo loj qe egziston!

Filloj tu mendu vetmeveti...he nanen po mir te koka n'ferr...po ta thejka.

Satani:

A je bulash?

Jo, me nje ze te thyer e te dyshimt u pergjigj!

Na vjen keq amo cdo te shtunde e te dielle eshte dita bythes :biggrin:

Gega 1
15-05-12, 19:08
Ish qu njeri e shku me ble speca n`pazar.
I afrohet te banaku njanit qe shitke,e po i thote :
-Mushma qit thes.
Ky shitsi po ia qet specat e prisht!
- O ti jaran,a pe di ti qe jom kane n`UCKe?!A po m`i qet speca,a ta msheli qitu e s`shet ma?!!,po i thote bleresi

- Qy qy,a n`Partine e `Dekneve t`Kosovse koke a?!Fol be daje,se s`e dita!...

- Ma mire `Deknive,se me ia Lujt Dashit Koq.et!,ia ktheu bleresi.

- Jo tybe,une s`jom as aty,jom telektual i panvarun!,I tha shitesi,
dhe i hoq specat e prisht e ia qiti t`shnoshe.

Zero Cool
15-05-12, 21:05
Pe folin dy plluma en tela te rrymes:
Besom qe nuk jom i martun! Pi thot pllumi mashkell pllumejkes.
E shka osht ajo unaz?
Iiiii, ket unaz en kom e kom pi qe e bajsha posten.

Zero Cool
15-05-12, 21:24
Shkon ni qift pleq en restoran edhe plaki porosit biftek e plaka sup.
Mas ja i gjys ore edhe ni her porosisin, plaki sup e plaka biftek.
Po pse nuk I porositet en fillim dy supa e tash ju kisha pru biftekat? Pe ju thot kamarieri!
Problemi osht qe i perdorim ni par dhom! I pėrgjigjen pleqt.

Zero Cool
16-05-12, 17:26
Naluni se ju vrasim! Ju piskatshin polict do hejnave tu i njek po ata s’ju vnojshin veshin e viq ngajshin.
Naluni bre pedera! Desh plesi njoni polic pi nervozes...
Njoni nalet edhe ju thot shokve: Ikni ju se mu m’pa. :biggrin:

Zero Cool
16-05-12, 17:30
Dy t’burgosen pe bisedojin: Pėr shka t’kan denu? Pe vet njoni.
Paj e kom thy ni dritare en pun.
Po a, e ku ki punu?
En nėndetse.

Zero Cool
20-05-12, 19:52
Ni menaxher i Coca Cola`s shkon te papa edhe ja ofron 100.000$ nese lutjen Buken tonė tė pėrditshme falna sot mi kthy ne Coca Cola-n tone tė perditshme falna sot. Sekretari i Papes kurqysh nuk pranon, ky tipi ja rrit oferten en 200.000$... 500.000$ apet sekretari kundėr. Dikur i thot:
Per 1.000.000$ mes em ndrro.
Shef, kur na kalon kontrata me furren e bukes?

Zero Cool
20-05-12, 20:00
Ni djal shaki ulet me honger buk me baben e vet. E kėrkon supen e ja nisin mi qit syt lot pi supes nxet.
Pse pe kan? Pi thot baba i vet.
Mu kujtu nona e dekne.
Edhe baba i vet e kėrkon supen e ja nisin mi qit syt lot.
Pse pe kan? Pi vet tash djali baben.
Mu kujtu nona jote se ēfar kupili ma ka lon.

Marsw
22-05-12, 17:02
Ishte nje here mami me gocen ne plazh.
Goca i thote mamit:
-O ma,cfare ka ai burri poshte robabanjove?
-Ai ka kuleten, (http://www.filmashqip.info/category/filma-te-dubluar-ne-shqip)-i thote mami ne siklet
-Po pse sa here qe te sheh ty i shtohen leket ne kulete??? :tongue:

hahahahhahahhah shume e forte!

Denim
24-05-12, 13:48
Nje dit nje djalosh hypi ne Autobus dhe shoferi i Autobusit e pyet: Po ta kishe babin luan dhe mamin luanesh qka do ishe ti? Djali: Luan i vogel.
Shoferi: Po ta kishe babin ari dhe mamin arushe qka do ishe ti? Djali: Ari i vogel.
Shoferi: Po ta kishe babin kurvan edhe mamin kurv qka do ishe ti? Djali: shofer autobusi.

halla e madhe
25-05-12, 18:47
Burri po e shan gruan pa nderpre,oj lope....oj lope..oj lope,dikur i erdhi gruas shpirti n'fyt dhe s'u dua pa i thene;uh pasna harru qe jam e martume me nje kali breeee..hahahahaaaaa ;)

Zero Cool
29-05-12, 20:42
Mas luftes atomik pshtojin viq dy majmuna burr e gru. Del gruja me gjet ushqim edhe nuk gjon kurgjo pėrveq ni molle. Kur t’kthehet me moll n’dor esheh majmuni qeter edhe i thot:
A apet pi fillimit me ja nis a? :biggrin:

Denim
03-06-12, 20:34
Babai i shkurorėzuar i thotė vajzės sė tij:
Merre kėtė ēek dhe dėrgoja nėnės tėnde. Meqė tash i ke 18 vjet, thuaji se kėto janė paratė e fundit qė merr nga unė pėr alimentacion. Pastaj tėrhiqu prapa dhe shikoje shprehjen nė fytyrėn e saj...

Vajza shkon nė shtėpi dhe i thotė nėnės:
Babai mė tha se kėto janė paratė e fundit qė i merr nga ai dhe tash duhet tė largohem dhe tė shikoj fytyrėn tėnde.

Herėn tjetėr kur ta takosh babanė thuaji se tash, pas 18 vitesh, kam vendosur t’i tregoj se ai nuk ėshtė baba yt. Pastaj tėrhiqu prapa dhe shikoje shprehjen e fytyrės sė tij... – thotė nėna.

emine
04-06-12, 20:26
Ai: zemer e kam nje problem serioz.

Ajo: Jo zemer e kam nje problem serioz por E KEMI nje problem Serioz, ne jem nje Person.


Ai: OK. Ka mbet shtatzane Sekretaresha prej NEVE :biggrin:

ishalla vec a vic,:biggrin:

jadore
07-06-12, 09:04
Mori fund!
Cilat janė reagimet e meshkujve (nė baza fetare, kombėtare, politike dhe mendore) kur e dashura bėn gati valixhet dhe i thotė se ka marrė fund lidhja e tyre:

Ateisti: Nuk besoj.
Budisti: Vetėm ti tė jesh e lumtur.
Katoliku: Fajet i kam unė.
Ēifuti: Do ta kthej!
Ortodoksi: Vetėm le tė jetė i yni!
Myslimani: Njė mė pak.
Melankoliku: Do tė bėj vetėvrasje!
Apatiku: Ok.
Pesimisti: E kam ditur...
Optimisti: Merre ēelėsin me vete – pėr ēdo rast...
Realisti: E ke marrė valixhen time.
Naivi: E kur kthehesh?
Racionalisti: Nuk ke arsye!
Skeptiku: A je e sigurt?
Romantiku: Por, unė tė dua!
Filozofi: E pse pikėrisht sot?
Avokati: Kjo do tė tė kushtojė shumė.
Bankieri: Kjo do tė mė kushtojė.
Liberali: Mė nė fund i lirė!
Komunisti: E kam obligim tė tė ndaj me tė tjerėt.
Ekologu: Merre biēikletėn.
Prifti: Po gabon...
Socialdemokrati: Respektoj vendimin tėnd.
Serbi: Me kusht qė tjetri tė mos jetė shqiptar!
Shqiptari: Udha e mbarė tė qoftė............................................

ra humori dhe e kuptova veten , definitiv me Buden paskem te baj ..!!

Denim
26-08-12, 20:27
Shkojnė 2 murgesha tek njė dyqan me ble 2 banane.
Shitėsja i thot se i kan ngel dhe 3 dhe u thot qe ti merrinin te trejat.
Mirė thot kjo murgesha, kėtė tė tretėn ta marim pėr ta hėngėr :D

Dardanesha
26-08-12, 20:31
Shkojnė 2 murgesha tek njė dyqan me ble 2 banane.
Shitėsja i thot se i kan ngel dhe 3 dhe u thot qe ti merrinin te trejat.
Mirė thot kjo murgesha, kėtė tė tretėn ta marim pėr ta hėngėr :D

hahahaha :eek:

Lona
30-08-12, 12:53
Nje dite Gruaj po e lute burin e i thote me dergo ne Kopshtin Zoologjik,ti shohe Kafshet
buri ia kthen ma mire le te vijne ato te te shohin Ty...:)

Dardanesha
30-08-12, 20:31
Burri ideal

Njė vejushė e pasur dhe e vetmuar vendosi qė kishte nevojė pėr njė burrė tjetėr nė jetėn e saj kėshtu qė ajo vuri njė reklamė ne nje gazetė, e cila thonte keshtu:
Nje vejushė e pasur kerkon te ndaje pasurinė dhe jeten e saj me njė burrė……..APLIKUSEVE JU NEVOITET TE KENE KETO KUALIFIKIME:
1) Te mos me rrahė kurr
2) Te mos me iki kurr
countdown to zero film
3) Duhet tė jetė teper i mirė nė krevat
Pėr disa muaj, kishte shum telefonata dhe vizitat nė shtepi ishin te shumta nga burrat qe e kerkonin por asnje nuk kishte kualifikimet qe ajo kerkonte.
Njė ditė i ra zilja e shtepise dhe ajo hapi derėn pėr tė gjetur njė njeri pa krahė dhe pa kėmbė shtrirė tek dera.
E hutuar, ajo pyeti: “Kush jeni ju? Dhe ēfarė doni?”
“Pershendetje,” ja kthej aj, “kekimi juaj ka mbaruar, sepse unė jam burri i ėndrrave tuaja. Unė nuk kam asnjė krah, kėshtu qė unė nuk mund t’ju godasė dhe nuk kam asnjė kėmbė, kėshtu qė unė nuk mund tė iki kurr.”
due date divx
“Po Po, athere,” tha ajo, “a mendoni qe jeni i mire nė krevat?”
Pėr tė cilėn ai u pėrgjigj….. “Epo, a nuk i rash zilės se shtepisė vete unė?

hahahahhhh shume e forte kjo...

Dardanesha
30-08-12, 20:37
Disa fakte :
Jetojme ne kohe dhe vend ku:

- N`pazar, Specat e Turrshive i mushin uje me shiringa(shprica), me peshu ma ron

- BMW x6 i kan kthy me plin

- Ardit Stafa fiton V.I.P Shpija

- Faqja "Flija" n`Facebook i ka 27,000 fansa

- Sabri Fejzullahu knon ala me sy mshel

- Seriali "100 Vitrinat" nuk u kry hala

- Kengetarja Greta Koci hala i ka 16 vjet

- Emisionin "Kabare" e kqyr veq stafi i RTV 21

- Balat hala shesin man me Red Bull qysh prej vitit 2002

- Metra e druve t'dimrit kushton 1 dreq e gjys

- Krejt estrada bojn hita n`veti

- Seh'dat-it hiq nuk ja don

- Meda i ka thy krejt me shitje t`albumave edhe me koncerte.


p.s.
e dhova.


hahahahahahhahahhha

Zero Cool
30-08-12, 21:43
hahahahahahhahahhha

jo hahahahhahahahahaha
por
ha, ha, haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaa

qe sa kam kesh kure ma shkrujti dikush qeta:njoni tha, ha pasul
ungju qaty np e futja pordhe
masnej qohu hava prej tute kush gjujti bume

emine
30-08-12, 22:02
jo hahahahhahahahahaha
por
ha, ha, haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaa

qe sa kam kesh kure ma shkrujti dikush qeta:njoni tha, ha pasul
ungju qaty np e futja pordhe
masnej qohu hava prej tute kush gjujti bume

u shkoq syla ka vjedh

Bona-us
07-09-12, 07:12
Ishin dy pensioniste dhe menduan tė jetonin pėr pak kohe sikur tė ishin tė
rinj. Plaku i tha plakės qė kur tė fishkellente, ajo tė dilte tek dritarja.

Doli plaku dhe mė pas fishkelleu. Plaka nuk po dilte. Hyri plaku nė shtepi
dhe i tha sė perse nuk dilte. Nuk me la Mami -tha ajo!

Zero Cool
17-09-12, 17:26
I krijon Zoti mashkullin dhe femrėn. E shikon mashkullin dhe i thotė:

Ti ke dalė mirė.

Pastaj e shikon femrėn dhe i drejtohet:

Hmm, ty patjetėr tė duhet makijazhi...

Zero Cool
21-09-12, 16:33
Pyet shoku shokun:
- he si te duket fejuara?
- ta ha dhe nuk ngopem.

Pas 10 vjetesh takohen prape.
- si shkon me gruan?
- ta kisha ngrene atehere do kisha shpetuar. :tongue:

LaCoStA
24-09-12, 09:57
Shkon dhėndri pėr herė tė parė nė darkė te prindėrit e gruas, ndėrsa gjatė gjithė kohės duke ngrėnė, qeni e shikonte me urrejtje.
Nė njė moment ai fillon tė shqetėsohet dhe pyet vjehrrėn:
- Pse mė shikon qeni ashtu, mos dėshiron tė mė sulmojė?
- Jo, jo, mos u brengos. Ai vetėm shikon ashtu kur dikush ha nga pjata e tij.