PDA

View Full Version : Boks-Nuri Seferi kampion bote!


Ceni_de
16-12-07, 13:24
Nuri Seferi fiton titullin e parė nė boksin profesionist http://www.albanianboxing.com/images/shqiptaret/nuri%20seferi%20me%20flamur%20kombtar%EB2.jpgMbrėm ė nė Kirchberg tė Zvicrės "Tysoni Shqiptar" Nuri Seferi e fitojė titullin e tij tė parė nė ringun profesionist. Poashtu nė kėtė mbrėmje triumfonte edhe vėllai i tij Sefer Seferi.
Titulli tė cilin e fitoj Nuriu ėshtė titull i botės pėr "Cruiswerweight" nga organizata "GBU" Global Boxing Union e cila nuk ėshtė ndėr ato 4 organizatat mė te njohura tė botės, mirėpo ky titull do ta pėrmirėsoj shumė pozicionin e tij nėpėr tė gjitha ranglistat botėrore.
Lufta nė mes tė Nuri Seferit dhe Josip Jalusic kaloj mbi 12 raunde dhe ishte shumė interesante, rivali Kroat ishte i pregaditur shumė mirė pėr kėtė duel sepse e kishte tė qartė se Nuri Seferi ėshtė shumė i uritur pėr kėtė titull, prandaj edhe Seferi nuk rezikoj asgjė dhe e zhvilloj njė luftė shumė tė menqur duke i pritur rastet e volitshme pėr sulm. Lufta mbaroj pas 12 raundeve me kohė tė caktuar dhe fitues 3:0 u shpall Shqiptari i Ringut Nuri Seferi.
Nė luftėn e dytė kryesore tė mbrėmjes Sefer Seferi e shėnoj fitoren e dytė profesioniste nė njė luftė 6 raundeshe bindshėm me poena.
Poashtu nė kėtė mbrėmje vėllezėrit Seferi organizuan edhe disa lufta amatore me bashkatdhetarėt tanė qė boksojnė nė Zvicėr dhe tė gjithė kėta dolen fitues nga ringu, siq ishte Arnold Gjergjaj nė peshat e rėnda, Agron Xhila e shumė tė tjerė...

Dardan Kastrati
16-12-07, 14:48
Nuri Seferi fiton titullin e parė nė boksin profesionist http://www.albanianboxing.com/images/shqiptaret/nuri%20seferi%20me%20flamur%20kombtar%EB2.jpgMbrėm ė nė Kirchberg tė Zvicrės "Tysoni Shqiptar" Nuri Seferi e fitojė titullin e tij tė parė nė ringun profesionist. Poashtu nė kėtė mbrėmje triumfonte edhe vėllai i tij Sefer Seferi.
Titulli tė cilin e fitoj Nuriu ėshtė titull i botės pėr "Cruiswerweight" nga organizata "GBU" Global Boxing Union e cila nuk ėshtė ndėr ato 4 organizatat mė te njohura tė botės, mirėpo ky titull do ta pėrmirėsoj shumė pozicionin e tij nėpėr tė gjitha ranglistat botėrore.
Lufta nė mes tė Nuri Seferit dhe Josip Jalusic kaloj mbi 12 raunde dhe ishte shumė interesante, rivali Kroat ishte i pregaditur shumė mirė pėr kėtė duel sepse e kishte tė qartė se Nuri Seferi ėshtė shumė i uritur pėr kėtė titull, prandaj edhe Seferi nuk rezikoj asgjė dhe e zhvilloj njė luftė shumė tė menqur duke i pritur rastet e volitshme pėr sulm. Lufta mbaroj pas 12 raundeve me kohė tė caktuar dhe fitues 3:0 u shpall Shqiptari i Ringut Nuri Seferi.
Nė luftėn e dytė kryesore tė mbrėmjes Sefer Seferi e shėnoj fitoren e dytė profesioniste nė njė luftė 6 raundeshe bindshėm me poena.
Poashtu nė kėtė mbrėmje vėllezėrit Seferi organizuan edhe disa lufta amatore me bashkatdhetarėt tanė qė boksojnė nė Zvicėr dhe tė gjithė kėta dolen fitues nga ringu, siq ishte Arnold Gjergjaj nė peshat e rėnda, Agron Xhila e shumė tė tjerė...
I uroj te kete edhe suksese te tjera sikur ne kete mec dhe te stoliset edhe me titullin e me te miret ne versionet tjera ne Boks .URIME fitorjaaa Nuri......

Ceni_de
16-12-07, 14:56
Ketu himni shqiptar ku ndeshet Nuri Seferi (nga korita afer gostivari) ne zvicer! Aj edhe qe e ka pasaporten e zvicrres i perfaqson ngjyrat kuq e zi!
Nuri Seferi ne vitin e ardhshem do te paiset me pasaport shqiptare.

http://video.google.de/videoplay?docid=8759565809468863400&q=nuri+seferi&total=39&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=3