PDA

View Full Version : Humor te perzgjedhur !


Linka_pz
24-12-07, 09:36
FshatariNa ishte nje here nje fshatar i cili nuk kishte pare asnjehere film ne kinema.Ai vendos te shkoje dhe pret bileten kor shkon tek dera sportelisti igris pjesen e duhur fshatari i merzitur shkon dhe pret tjeteren kete pune e ben disa here kukur filmi kishte filluar biletashitesi e pyet pse mer kaq shume bileta-Ai pergjigjet eshte nje trap tek dera qe mi gris -pergjigjet fshatari.

Linka_pz
24-12-07, 09:37
Kine


Ishte nisur austria dhe do ti hapte lufte kines mbas disa ditesh kishin arritur ne kine.Ministrat deputet e gjithe te shqetesuar s'di si tja thojne presidentit,e shkon ministri i mbrojtjes e i thot i nderuar: kane ardhur austriaket te na hapin lufte presidenti i cuditur e pyet kush jan keto i pergjigje ministri nje shtet i vogel ne europe mir atehere i thot presidenti gjejni se ke kush hotel po rrijne.

Linka_pz
24-12-07, 09:42
Si fitohet pasuria


Disa gazetare pyeten Anjelin se si ishte bere i pasur dhe ai ju pergjigj:
- Nje dite me dhuruan disa lireta, shkova ne treg dhe bleva nje koker dardhe. Ate dite nuk e hangra dardhen sepse nuk kisha uri. Te nesermen shkova perseri ne treg dhe pashe se cmimi i dardhave ishte rritur, keshtu shkova ne shtepi mora dardhen e shita dhe bleva disa kokra modhe. Te neserme ishte rritur cmimi i modheve, i shita dhe bleva ......
Nje gazetar i preu fjalen dhe e pyet i habitur:
- Ne kete menyre bere gjithe pasyrine??!!
Anjeli ju pergjigj:
- Jo nje dite me vdiq gjyshe dhe me la fabrikat e FIAT-it.


Hapa prap kete teme .....duke shpresuar qe mos te zhduket si tjetra !

LABI
24-12-07, 16:57
Nje dite nje femer po i ankohet te shoqes ... me mlleff ufffff si jane keta mashkujt , sa me shkojn nerva ,sa te shpifur qe jane ... Veq mos me dale... S'kane tjeter fjale ja kjo kuqka , lavirja ...

E shoqja ja kthen : mos dile aty ku te njohin ... :biggrin:

Linka_pz
24-12-07, 19:25
Parashuta


Ishin shqiptari,greku,kinezi,gjermani dhe anglezi ne nje aeroplan.Por aeroplani u prish dhe keta kishin vetem4 parashuta.Hedhin short dhe i ra anglezit te rrinte ne aeroplan.Hidhen te tere dhe mbetet shqiptari e anglezi vetem athere shqiptari thote:\"Na merre parashuten se hodha kinezin me cante shpine!\"

Linka_pz
25-12-07, 09:55
Dy hajdut

Dy hajdut po largoheshin nga vendi i krimit me motorciklete.Nga pas po i ndiqte policia.Ne nje moment Hajduti qe po i jepte motorcikletes i thote atij prapa :"Mbuloje pak me kembe targen qe te mos e marrin policet "
- jo more -ja pret tjetri -qe te me marrin numrin e kembes mua.Nje xhaxha ecte me bicikelet per ne shtepi
kalon nje djal me benc dhe e pershendet
i thote -xhaxhi per ku shkon
ne fshat i pergjigjet
eja te te coj une i thote djali
lidhe bicikleten pas makines se do ecim ngadal
nese do te ndalosh bjeri ziles dhe ne do ndalojme
-se mos ecni me shpejtesi i pyet xhaja
-jo i pergjigjet djali
dhe nisen ngadale pas pak i parakalon nje bmw me shpejtesi te madhe
dhe i fton ne gare
e shton shpejtesin dhe ky djali duke harruar se kishte xhajen nga mbrapa
me tej ishte nje polic ne nje postobllok ne sherbim
i ngre tabelen bmw te ndaloj po hic
-eh djem mendon me vete
sheh bencin dhe i ben shenje te ndaloj
dhe ky nuk ndalon
-te rinje mendon polici
por cmendet kur sheh xhajen qe i binte ziles te parakaloje....

Linka_pz
26-12-07, 13:44
Nxenesi & mesuesi


Nje dite nje nxenes i thote mesuesit:
-Mesus denohet njeriu per nje gje qe se ka bere?
-Kurre -thote mesuesi
-Keshtu qe edhe ti nuk do te denosh mua qe nuk i kam bere detyrat?-i tha nxenesi.

Linka_pz
26-12-07, 19:57
Komandanti dhe ushtaret


Komandanti pyeti ushtaret a ishte i mjaftushem ushqimi javen qe kaloi dhe ushtaret pergjigjen natyrisht qe ishte i mjaftushem bile dhe teproj.Po tepricen ku e cuat? e hengrem dhe s'na doli.

Linka_pz
27-12-07, 19:21
Kafshet e pyllit


Kafshet e pyllit do benin nje feste por kishin haruar te blinin birra.thote breshka do shkoj te blej une.u nis.kaloj nje ore s'ka,kaluan dy ore s'ka.kafshet u merziten.thote lepuri me mire te kisha vajtur vet dhe hap deren per te pare mos po vinte.shikon breshken dhe ajo e merzitur nga ato qe kishte degjuar i tha rri se nuk vete fare.

Linka_pz
28-12-07, 18:52
Nje shkencetar Shqiptar merr pjese ne nje konference rreth kerkimeve arkeologjike. Filluan te mburren Amerikanet: - ne vendin tone germuam 25 metra nen dhe dhe gjetem kabllo telefoni. Dmth te paret tane kane perdorur telefona. I vjen rradha Shqiptarit: - Ne ne vendin tone germuam 50 m sgjetem gje, germuam edhe 50 m te tjere prape sgjetem gje ... dmth. te paret tane kane perdorur celular.

Linka_pz
03-01-08, 19:49
Ishte Saliu me Skender gjinushin ne nje mbremje ne amerike me Bill klintonin po hanin darken mirepo aty luget dhe pirunjt ishin flori. Dhe Sali Berisha shikon Skender Gjinushin qe futi nje lug floriri ne xhep dhe skishte si ta merte 1 vet dhe tha " degjoni te dashur Amerikan une sjam vetem President Shqiptar por jam dhe magjistar, e shikoni kete lugen flori? Une e fus ne xhepin tim dhe e nxier nga xhepi Skender Gjinushit, donte sdonte skenderi e nxori lugen

Linka_pz
04-01-08, 09:52
Ishin njeher budallenjt po udhetonin me avjon, dhe tani do provonte doktori cili nga keta budallenjt ishte permisuar dhe hap deren e Avionit dhe thote: Hidhuni shpejt luani futboll ne ajer, u hodhen te gjithe budanjellt ne te njejten kohe, vetem njeri nuk u hodh, Ou tha doktori ehe qenka permisuar ky hallall, i vete doktori ketij dhe i thote po ti pse nuk u hodhe te luash futboll ne ajer? Ou tha ky cuni ata i zun te gjitha vendet skam ca roli te bej, portjer tha doktori, fiuuuuu u hodh dhe ky....

Dukagjinas_i
04-01-08, 09:57
hahahaaaaa,,,qa m'ke shti me qesh,,,edhe kafja mu derdh gati,,,

Linka_pz
04-01-08, 15:06
O Grua ēfarė kemi pėr mėngjes ?
-Byrek me spinaq- i thotė gruaja.

-Ne dreke:
-O grua ēfarė kemi pėr drek se me griu uria?
-Sallate me lakra - I thot gruaja.

-Ne darke:
-O grua ēfarė kemi pėr darke?
-Preshe me qepe kemi- i thotė gruaja.

-Lere fare se do iki te haj njė dorė bar nga lulishtja- tha burri...

Linka_pz
05-01-08, 17:32
Shqiptari ne Amerike
Kur shkon shqiptari ne Amerike, behet mbremje dhe vendose te shkoje ne nje hotel ku i duhej neser qe te zgjohej ne oren 07:00 te mengjesit sepse ne oren 08:00 e kishte trenin per te udhtuar me tutje. Shkon ne hotel dhe ekrkon nje dhome, mirepo recepsionisti i hotelit i thot se ka vetem nje divan te lire dhe se ne ate dhome flen nje zezak. Shqiptari pranon dhe kur shkon ne dhome menjeher e zen gjum. Mirepo ai fillon te kerrhat, pastaj zezaku nga inati ia lyn fytyren me ngjyre te zeze. Shqiptari nuk e ndegjon zezakin duke ia lyer fytyren dhe kur zgjohet ne mengjes jo siq e kishte parapare ne oren 07:00, por ne oren 07:30 minuta, nga ngutia harron ta shikon fytyren e tij. Kur shkon ne tren dhe e sheh fytyren e tij thot: "Uaaau - Ta haj djalli ate recepsionistin - Nuk me ka thirre mua por ate zezakun".

Zaim Vaksinca
05-01-08, 18:46
Shkojn tre veta nė nji restorant, dhe para porosije bajn me kusht me pronarin se nė pijatat e pastra, mund ta dijn me i marr er pijatės, e din se ēka ka pas ma herėt nė pijat.Nėse e qėllojn, ngranmjen dhe pirjen i kan falas, e nėse nuk ja qėllojn e paguejn dyfish, tė cilėn pronari e pranon.

Pronari, hyn nė kuzhin dhe i thot Francinės (kuzinjerės) me i pastrue kto tri pijata nė maqin tė larjes.Ma von vjen pronari me tre pijatat e zbrasta dhe tė lara. Njeni prej tyre, po i merr er pijates dhe po thot:
kjo pijat ka pas qebapa me kajmak,
Po ja qėllove (ja kthen pronari)

Nź ket pijat ka pas pasul me mish.
prap ja qėllove(thot pronari)

nė ket pijat ka pas mish hedhi viqi.
mir ja qėllove edhe ksaj, e tani keni drekėn falas (thot pronari).

Tė nesėrmen prap vijn tė tret nė restorant dhe prap po e pysin pronarin nėse pranon tė njejtin kusht pėr tja qėllue. Pronari pranon me dėshir dhe hyn nė kuzhin dhe i thon kuzinjerės(Francina) me i pastrue mir tre pijata dhe i thot nji pijat ta fėrkoje pėr bothe Francina. Pas pak kohe pronari i prezenton pijatat e zbrasta, dhe njeri prej tyre po i merr er nji pijate dhe thot:

Ktu ka pas mish lepuri, me speca e domate.
po ja qėllove ksaj;

ktu ka pas mish qingji me patate,
prap ja qėllove.

tė tretės pijat po i merr er e po sillet e prap po i merr er dhe po e pyt pronarin: Qy Francina a ktu po punojka a !?

Zaim Vaksinca
05-01-08, 21:05
Dy femije bisedojne :

-Tani e dij per ēka lejleku shtegeton per ne jug!
-Eee pse ?
-Sepse edhe zezaket kan qejf te ken bebe te vogla e te zeza.
http://forum.kosova.de/forum/images/statusicon/user_offline.gif http://forum.kosova.de/forum/images/buttons/report.gif (http://forum.kosova.de/forum/report.php?p=576333)

Linka_pz
05-01-08, 21:22
Arusha dhe LepuriIshte nje arush dhe shiste kulec ne pyll, aty kalon nje lepur dhe i thote o arush ke 100 kulec jo i thot arusha dhe lepuri vazhdoi rrugen

diten tjeter perseri e pyet lepuri o arush ke 100 kulec jo i thot perseri arusha. keshtu vashduan disa dite dhe arusha i tha mamas o ma me vien nje lepur me kerkon perdit 100 kulec, mir i thot e ema dhe vazhdojn gjith naten deri ne mengjes per te ber kulect,

kur del arusha per ti shitur vien lepuri dhe i thot o arush ke 100 kulec po ja pren ajo...

AHH E SHKRETA TIIIII MOJJJJ SI DO TI SHESESH...

I THOT LEPURI DHE VAZHDON RRUGEN...

Dreni30
08-01-08, 09:21
Burri dhe gruaja udhtojne me auto per ne pune. Dhe tash gjate rruges i thot gruaja burrit: me jep nje cigare se po me pihet.
Dhe burri e zgjat doren dhe ja jep cigaren te ndezur.
Gruja i tha: Oh ty te kam loqken e themrres.
Dhe pasi u mendua burri pak e pyeti, pse loqken e themrres??
Gruaja, o njeri por ti gjithemone prej aty po fillon............

Linka_pz
08-01-08, 21:16
Papagalli

Zonja Halime do te bleje nje papagall. Shkon ne dyqanin e kafsheve dhe sheh ne kafaz dy
papagajt e fundit. Zonja Halime i drejtohet shitesit dhe i thote ua kete papagallin ketu!
Shitesi i thote:-Nuk mund ta jap vetem njerin...-Po pse?,-pyet zonja Halime.- Sepse njeri flet
anglisht e tjetri eshte perkthyes.

Zaim Vaksinca
09-01-08, 15:56
Babai e pyt Lulin e vogėl:

Lul e e ke pi supėn ?

po babi (ia kthen Luli)

me sigur ? (pyet babai)

Jo me lug !

:biggrin:

Linka_pz
09-01-08, 21:48
Teksas
Jemi ne teksas. Nje pistoler futet ne nje sallon i armatosur deri ne dhemb. Duke u mbeshtetur
me kurriz nga banaku thote: "Nese ka ndonje qe do te matet me mua, te dale perpara..." Ne
kete kohe nga fundi i lokalit del nje burre sa nje dollap dhe duke qendruar perpara i thote:
"Une dua te matem me ty"- Mire i thote pistoleri dhe kthehet nga kamarieri e i thote: "Ma sill
nje meter!"

Linka_pz
10-01-08, 14:06
Nena

Djaloshi qe u kthye nga mergimi nena e pyeti: Me ēka erdhe biri ime Me aeroplan, u pergjigj djali.
Uh mjeret ne, s`kemi ku ta parkojme.

Linka_pz
11-01-08, 12:48
Drejtori i burgjeve viziton
te burgosurit.I burgosur per
cfare jeni brenda?
Per nje pakujdesi te vogel ne vjedhje.

Rikky
11-01-08, 13:44
E vet ky shqiptari si e ki bo ket shpi kaq te mir kaq te bukur iu per gjigjet Italjani a pe sheh at Autostrad ky thot po eh ka pas me e shtru te trash 15 cm veq 12 cm e kom shtru , Mas nji kohe vjen Italijani me vet shqiptarin si e ke bo ket shpi kaq te mir kaq te bukur me peshin mrenda me tana te mira iu pergjigjet shqiptari eh a e sheh at ur atje italjani thot jo shqiptari normal qe se sheh se sosht hiq ajo ur eshte ne shtepin time .

Linka_pz
14-01-08, 10:21
Dialogu i moskuptimit.
Nji ditė me fortunė ishte nisun njani pėr peshk. Rrugės takoi njė tjetėr, i cili e pyeti:
- Ku po shkon, pėr peshk a?
- Jo more, po shkoj pėr peshk...
- A ha..., kujtova se je tuj shku pėr peshk!

Linka_pz
15-01-08, 12:40
ME TE DREDHUR
Mė falni shok se po ju shqetsoj, a e pini duhanin?
- Po - u pėrgjegj shoku - me tė dredhun...
- A keni njė letėr duhani se mė mungon?
- Posi urno, me gjithė qef.
- Po duhan a keni?
- Sigurisht po.
- A ma mbėshtjell njė fije se nuk po di.
- Po mor zotni urno!
- Po me e ndez a keni?
- Po! tjetėr gja a ju duhet?
- Jo, tė tjerat i kam vetė...

Linka_pz
16-01-08, 16:55
Ishin dy pensioniste dhe mendune te jetonin per pak kohe sikur te ishin te rij. Plaku i tha plakes qe kur te fishkellente, ajo te delte te pexherja . Doli plaku dhe me pas fishkelleu. Plaka nuk po dilte. Hini plaku ne shtepi dhe i tha se perse nuk po delte. Nuk me len Mami -tha ajo....

Murgesha
18-01-08, 14:59
Magjistari dhe djaloshi...

Njė djalosh qė qe “fiksuar” mbas bukurisė sė mbretėreshės, tek takohet me njė magjitstar tė njohurin e tij, i thotė:
- “Ah sikur tė mbėshtesja njė herė kokėn nė gjoksin e saj tė mrekullueshėm…”
-”Unė mund tė tė gjej njė mėnyrė qė ti edhe ti puthėsh”, ju pėrgjigj miku i tij magjistar
-”Aman, tė keqen, bėje kėtė pėr mua”, ju lut djaloshi.
-”kjo do tė tė kushtojė 100 monedha floriri” ju pėrgjigj magjistari
- “Sa tė duash, vetėm ma realizo kėtė dėshirė” gati sa nuk ulėriti djaloshi nga entuziazmi.
Pas disa ditėsh, magjistari hyri nė banjon e mbretėreshės dhe i hodhi mbi gjoks njė “ilaē” qė tė krijonte kruarje(natyrisht, pasi qe bėrė i padukshėm http://babacjapi.wordpress.com/wp-includes/images/smilies/icon_razz.gif ).
Pasi e kruajtura po e mundonte shumė mbretėreshėn, mbreti nxori tellallin qė tė gjente ndokėnd nė gjėndje qė ti bėnte derman, dhe magjistari vajti dhe i tha:
-”Lartmadhėri, sipas llogarive tė mija, vetėm ai djali mund ta shėrojė mbretėreshėn, por mėnyra qė duhet tė pėrdorė ėshtė pak e ēuditėshme… Ai duhet tė lėpijė dhe tė thėthijė gjithė pjesėn e sėmurė pėr tre-katėr orė”
Mbreti, duke e parė tė dashurėn e tij qė vuante, mė dhimbje nė zemėr thėrriti djaloshin (tė cilit nė gjuhė, magjistari i kishte vendosur antidotin pėr kruarjet) dhe e dėrgoi tek dhoma e sė shoqes.
Mbasi kaloi gjithė pasditen duke puthur, lėpirė e thithur tek gjinjtė qė gjithmonė kishte ėndėrruar, djaloshi mė nė fund, doli nga pallati mbretėror dhe jashtė, takoi magjistarin qė e priste pėr tė marrė paratė qė ja kishte premtuar.
Djaloshi, qė tashmė kishte realizuar ėndėrrėn e tij i tha:”Ik re pirdhu, dashke pare ti… “
P.s: Tė nesėrmen, mbreti dhe tė gjithė ministrat ndjenin tė kruajtura tė padurueshme nėn brekė…. imagjinoni se kush do ti “shėronte”?????

Murgesha
18-01-08, 15:08
http://babacjapi.files.wordpress.com/2008/01/burri-dhe-gruaja.jpg

Linka_pz
18-01-08, 19:51
Tefa shkel kufirin...

Pasi ishte mėrzitė me komunizmin nė Shqipėri, Tefės i shkrep mendja e vendos tė arratiset nga Shqipėria. Ai niset e shkon nė kufi nga Zogajt, dhe don tė arratiset pėr nė Mal tė Zi. Por syri vigjilent i kufitarėve tė kohės sė xhaxhit, e pikas kėtė shtrembaluq, qė po i afrohet kufirit. E rrethojnė ushtarėt dhe si rezultat e kapin dhe kur e shohin se ishte Tefa, e marrin dhe e vėnė nė njė makinė pėr nė Shkodėr. Kur mbėrrijnė nė Shkodėr, policėt i thonė Tefės:
- Tefė, a ke dashtė me thy kufinin a?...
- Jo more, - ua kthen Tefa, - po kisha mbetė nė rrugė e nuk dijsha si me u kthy nė Shkodėr. Atėherė thashė, ma mirė po i afrohem kufinit, se ushtarėt kanė me mė kapė, e kanė me mė pru me makinė nė Shkodėr..

Zaim Vaksinca
19-01-08, 22:38
Nji polic e ndal Astritin pėr kontrol, i kėrkon letrėn e njoftimit, por Astriti nuk e ka pas letrėn e njiftimit, dhe polici e ēon te shefi pėr verifikim. Shefi po e pyt:

si e ke emrin ?

Astrit pa "p" shoku shef.

si ? prap shefi;

Astrit pa "p" shoku shef;

spo t'kuptoj tė lutem (ia kthen shefi)

ASTRIT pa gjermėn "p", ia kthen me tė madhe Astriti;

normal se nuk ka gjerm "p" emri Astrit, ia kthen shefi i policis;

Jo nuk ka "p" shoku shef, e katra (4) here se ju thom.:biggrin: :biggrin:

Linka_pz
21-01-08, 14:40
Dy cuna ne autobuz po luanin me njeri-tjetrin:
-Po e gjete cili eshte ndryshimi mes nje polici dhe nje gomari?
Shoku po mendohej te gjente pergjigjen kur degjohet zeri i hakerruar i nje polici qe ishte aty afer:
-He cili eshte e di ti?
Cuni gjoja si i zene ne faj i pergjigjet:
-Jo mo s'kane ndonje ndryshim.
-Jo, thashe se mos thoje ndonje gje te keqe.

Linka_pz
24-01-08, 22:05
Pyet mesuesja nxenesit:

Nėse dikush nga ju e konsideron veten budalla,le tė ngritet ne kėmbė.
Ne fillim askush prej nxenesve nuk ngritet. Pas pes minutash,derisa ne klase mbreteronte qetėsi relative, ne kėmbė ngritet Toni.
Mesuesja habitet. Ajo nuk besonte se toni e konsideron veten budalla.
Mesuesja e pyeti: Ēka toni? ti veten e konsideron budalla?
Jo moj, por me erdh keq kur te shihja vetėm ty te ngritur ne kėmbė!!!

Linka_pz
26-01-08, 16:06
PasagjeriNjė pasagjer hipėn nė autobus dhe shtyp biletėn.Mbas pak shtyp njė tjetėr.Dikush e pyet
pse shtype dy bileta?
Pasagjeri pėrgjigjet po tė humb njėrėn kam tjetrėn.Personi e pyet pėrsėri,po ti humbėsh tė dyja?Pasagjeri pėrgjigjet kot e kam abonenė unė!

Linka_pz
27-01-08, 12:58
MesuesiNje dite djele mesuesi vajti per te peshkuar. Nderkohe kapi nje cironke te vogel dhe filloi ta sodiste, por e pa qe nuk ia vlente dhe e hodhi perseri ne uje. Kur po e hidhte i tha, mos harro, te djelen tjeter hajde me prinderit!

Linka_pz
28-01-08, 17:03
Ishin 3 te cmendur,per te dal nga cmenduria u ben 1 test ne jan ne gjendje me shku shpi apo jo,ai burri qe po u ben testin,i con tek nje pishin pa uj,i thot te parit hidhu,hidhet ai dhe then kemben,tani hidhu ti i thot te dytit,hidhet dhe ai dhe then krahun,i thot te fundit hidhu,jo i thot ky nuk hidhem,te lumt i thot ti do shkosh shpi se u tregove i zgjuar,tani para se me shku shpi me trego pse nuk u hodhe?po jo mo zotni i thot si te hidhem un qe nuk di notin.....

Linka_pz
29-01-08, 13:06
E ka pas njoni shpin te vorret edhe u tut shum me kalu ka vorret edhe nihere ka prit derisa vjen dikush e qon ne shpi ...
vjen ni plak edhe ja bon ky djali a bon bre me me percjell deri ne shpi se po tutna po more ja bon plaku...
kur shkon ne shtepi ky djali ja bon flm shum ...ky
plaku ja bon ska perser se edhe une jom tut kur jom kan gjall...

Linka_pz
30-01-08, 19:00
3 budalle
Kishin qene 3 budalle , edhe njeri prejt tyre tha; neser ka me ra bore 2 metra , tjetri thote; jo bre, neser kish mu kan nxehte 30 grade, e i treti thote ; ani ani ,luni hajgare ju , po qysh me hek na 2 metra bor n'gjeth ate nxehte.

Linka_pz
31-01-08, 18:04
AMERIKAIshte nje burre qe jetonte ne AMERIKE.ai i tha nje shokut te tij:hajde ne AMERIKE se ketu i ke rruget te shtruara.ai i shkreti e hangu rrenen dhe iku...pas disa ditesh shoku i ketj burrit e merr ne telefon dhe i thote:more!po ketu jo qe nuk i kisha rruget te shtruara por keto me vune mua per ti shtruar!!!!

Linka_pz
03-02-08, 12:45
SHQIPIA


Arabi,afrikani dhe shqipja po ziheshin per vendet e tyre se ku bente me nxehte.
Arabi:Ne arabi mjafton te hedhesh vezet ne asfalt dhe skuqen nga temp. Turku:ne Turqi behet buka per dielli.SHQIPJA:Ne Shqiperi i japin pules akullore per mos me be vezet e ziera.

Linka_pz
05-02-08, 21:56
QytetarjaNjė vajzė e re nga qyteti ishte martuar ne fshat pėr njė djalosh tė bukur...Njė ditė nė mėngjes nusja e re ishte zhgjuar pėr ta fshirė oborrin...aty afėr ishte edhe vjehėrri i saj....dhe kjo i drejtohet vjehėrrit...o bab a ta fshi tė tėrė (d.m.th.krejt ),ndėrsa vjehrri i thotė: Oj bi mos ban tėrr-tėrr po fshije krejt.

Linka_pz
12-02-08, 09:44
Pylli


Ishin mbledhur te gjithe kafshet e pyllit se do tregonte lopa barsalet . kur tregoi te paren te gjithe qeshen pervec gomarit kur tregoi te dyten te gjithe qane pervec gomarit kur e pyeten gomarin pse po qeshte ai tha:-\'mu kujtua e para.....

Linka_pz
14-02-08, 14:44
Arra koke trashe

Nje polic ka nje kokerr arre ne dore dhe don ta hapi.si mendoni ju si e hap arren ai?

shume kollaj

e godet me dore tak tak tak dhe i thote hapu se eshte policia.

Linka_pz
19-02-08, 17:22
A me degjon njeri


Nje djale po ngiste motorin e ti anes gremines.pa e kuptuar i shket goma.bie ne gremine per fat mbahet ne nje dru. per momentin tha se vdiq.dhe theret ..................Ame degjon njeri ,a me degjon njeri.a me degjon njeriiiiiiiiii .per momentin degjon nje ze te degjoj une biri im.po kush je ti zoti yt o zot merme qe ketu te lutem.leri duart dhe hajde tek une biri im.djali ul koken dhe mendohet:::::::::::NDONJE TJETER ME DEGJOooN...

Linka_pz
24-02-08, 22:50
Jete nate

Beni i vogel hyn ne nje night club , e sheh e cuditur nje kubiste i afrohet dhe e pyet ???
A e di mami jot qe je ketu ?
Po une per ate erdha po e kerkoj ,me thane qe punon ketu ..........!

Linka_pz
28-02-08, 21:39
Sahati(ora)


U kan niher ni djal edhe baba ja kish ble ni orE edhe aj nesrit shkon ne shkolle edhe fryhet me qat or ,kur ni shok pja bon ktina djalit me or hej ku e ke ble oren ,ky ja kthene me ka ble baba,e aj hin uji ...ky ja ktheu .pse a ky bojler po te doket aaa.

Agolli
28-02-08, 23:21
Nxensi me aftesi te budallaqeve..:biggrin:

Njeher na ishte nje klase shume zhurmetare. Hyn mesusi tuj bertit e thot !
Let qohen ne kamb ata qe jane budall ??!!, dhe mbas nja 10 sekondave qohet njani ne kamb.
Mesuesi thote ja qe e gjetum budallen e klases. Ai i thote jo bre mesues se me erdhi gjynah me te lane veten!

Linka_pz
29-02-08, 20:32
Ora (http://mamadhia.wordpress.com/2007/12/12/ora/)

Nje shqiptar pas vdekjes shkon ne parajse.Aty takohet me Shen Pjetrin i cili i thote:
-Meqenese ke bere shume te mira gjate jetes tende, e ke merituar nje shetitje ne nje nga muzete interesante te parajses.
Futen ne nje nga muzete dhe gjeja e pare qe i bie ne sy qene ora..O zot sa shume ora kishte.Pyet i habitur Shen Pjetrin:
- Ē’jane keto ora?
-Eh, secila ore i perket nje shteti.Per ēdo gabim apo gafa historike akrepat fillojne te ecin me shpejt -, thote .
-Une jam shqiptar ku eshte ora e vendit tim se u bera kurioz-, thote burri.
- Ehhhh ajo nuk eshte ketu -, thote Shen Pjetri - e ka marre Zoti ne dhomen e tij si ventilator.

Linka_pz
01-03-08, 20:51
PYET MESUESJA BENIN :BENI SA BEJN 8 x 2?
beni:21
mesuesja:jo ben me pak!
beni:20
mesuesja :jo beni akoma me pak
beni:16
mesuesja:po beni po pse sma the me perpara
beni:po qe te beja pak pazar me ty....

Linka_pz
04-03-08, 20:35
Kanuni


Njė shoqatė pėr mbrojtjen e tė drejtave tė njeriut vjen nė Shqipėri pėr tė vėzhguar nga afėr tė drejtat e grave. Shkon nė Malėsinė e Pukės dhe vė re burrin me mustaqe hipur mbi njė kalė dhe gruan e tij teksa vinte e ngarkuar rėndė me dru nga prapa nė kėmbė. E ndalin burrin dhe e pyesin:
- Pėrse ti nė kalė dhe gruaja mbrapa teje e ngarkuar me dru?
- Kanuni thotė se gruaja nuk bėn tė ecė pėrpara burrit dhe duhet vetėm ajo tė punojė..., – pėrgjigjet burri.
Shoqata vazhdon vėzhgimin e saj nė vende tė tjera derisa arrin nė njė fshat tė Kukėsit, nė kufi me Kosovėn. Atje shohin sėrish njė burrė me mustaqe mbi kalė dhe gruan e ngarkuar me dru, por kėsaj here gruaja ecte para. Tė ekzaltuar e pyesin burrin:
- Si ka mundėsi qė gruaja ecėn para kur Kanuni thotė ndryshe?
- Keni tė drejtė, por po ecim nė zonė tė minuar, – ia kthen ai.

Linka_pz
20-03-08, 11:53
Ni lyps lypke ne udhe e kish ul kryt te posht e thoshte:O Zot qomi 10 euro,edhe veq qishtu kish pas than.Asajde kapercejn nja dy postjera e kur e shohin ashtu,njani thot pe ja lam 10 euro tjetri tha hajt se 5 i ka boll.E ja lan 5.Aj lypsi kur i qel syt i she 5 euro kshyr kur i she ata te postes tu shku tanej e thot"O Zot ma mos um qo pare permes postes se kta gjysen po mi nalin".

Tomori
27-03-08, 13:08
Bibilushi ...Nje gruaje qe kishte nje femije 5-vjecar, fatkeqesisht i vdes burri.
Qe nga dita e vdekjes se te shoqit, gruas nuk i thaheshin lotet ne sy! Djalin e vogel po e shqetesonte shume kjo gje, ndaj shkon qe te pyese gjyshen, se perse qante e ema.
Djali:- O gjyshe perse qan kaq shume mami im?
Gjyshja:- Qan per babane tend mor bir !
Djali:- O gjyshe, a ishte i madh babi im?
Gjyshja:- I madh ishte, i madh.
Djali:- Po i forte a ishte?
Gjyshja:- Shume i forte ishte. Asnji se hidhte pertoke!
Djali:- Po bibilush, a kishte ai o gjyshe?
Gjyshja:- Eh mor bir...
Po jot eme per ate dreq bibilush
po shembet duke qare nate e dite ...!!!

Linka_pz
29-03-08, 09:21
Polici dhe telefoni

Njė polic shkon nė punė me tė dyja faqet e djegura.
-Po ku e ke djegur faqen kėshtu, more derėzi? - e pyet shefi.
-Po ja, ra telefoni... unė isha duke hekurosur dhe duke menduar se kam nė dorė telefonin ngrita hekurin e u dogja.
-Mirė, – i thotė shefi, - po faqen tjetėr si e dogje?
-Epo, kur dogja njėrėn faqe, vendosa tė telefonoj ambulancėn...

Linka_pz
31-03-08, 15:36
Beqoja nje ditė gjen njė thesar dhe gėrmon nje vend pėr ta fshehur. Mė vonė pėr tė gjetur vendin ku e ka fshehur shkruna aty: ”Beaua nuk ka fshef thesar kėtu.” Kalojnė ditėt dhe Bequa kthehet pėr tė marrė thesarin, shkon tek vendi ku e ka fshehur, e sheh shenjėn qė ka lėne por sheh tė shkruar sipėr : “ Kėtė thesar se ka vjedhur Zequa.

Tomori
04-04-08, 15:05
Fantazma:

“O babi, o babi” po thėrret fėmija i tmerruar nga frika.
“Ēka ke bre djali i jem?”.
Nė shtėpinė tonė ka fantazma”.
“Shuj bre djali i jem mos tė ndin ndokush, t’kanė ba sytė” “
O po babi, njė fantazmė e ka fshehur mami nė orman”, dhe po e ngreh djali pėr gishti babėn dhe po shkojnė me kēyrė tek ormani. Kur po e ēelė tipi ormanin, ēka me pa - kojshija veq me njė peshqir i mbėshtjellur.
“Qysh bre kojshi kėshtu?-po nervozohet tipi. “Vjet t’kam dhanė pare, kerrin ta kam ndreq, ēikėn t’a kam regjistru n’shkollė e ti po vjen kėtu natėn e po ma tut djalin”.
</B>

dardana78
06-04-08, 21:38
Beni emigron me familjen ne Greqi. Diten e pare te shkolles mesuesja e pyet per emrin.
- Me quajne Beni.
- Jooooo! - i thote mesuesja greke. - Tani e tutje ti do te quhesh Vangjel.
Pas mesimit Beni kthehet ne shtepi.
- Beni...... Beniii...... Beniiiiiiii - E therret babai, por ai nuk i pergjigjet.
- Beniiii - i flet mamaja, por ai nuk pergjigjet. Ate dite prindrite e rrahen Benin. Te nesermen ai me syte e nxire shkon ne shkolle.
- Vangjel - i thote mesuesja - Cfare te ka ndodhur keshtu?
- Aman moj mesuese, me rrahen ca shqiptare.

Linka_pz
08-04-08, 08:16
Njehere shkon plaku me plaken ne treg per te bere pazar.Ndaloj te nje tregetar peshku. Plaku-I fresket eshte ky peshku usta? Tregtari-Po shikoje xhaje eshte i gjalle? Plaku-E gjalle eshte edhe plaka ime por nuk eshte e fresket se....

Dukagjinas_i
10-04-08, 09:16
Dy shokė shkojnė sė bashku nė kamp pėr pushim. Rregullojnė tendat dhe vonė bien pėr tė fjetur. Disa orė mė vonė njė prej tyre zgjohet dhe i thėrret shokut tė tij.

“Hej! Hapi sytė dhe shiko lart nė qiell. Ēfarė sheh?”

Shoku i tij, i hutuar pėr disa sekonda, pėrgjigjet, “ Mijėra yje.”

“Ēfarė tregon kjo?” pyet pėrsėri shoku.

“Nga ana astronomike mė tregon se atje lart janė me mijėea Galaksi dhe miliona planetė. Nga ana astrologjike, Saturni ndodhet nė shenjėn e Luanit. Pėrsa i pėrket kohės duhet tė jetė 3:15 pas mesnate. Nga ana fetare, ėshtė krejt e qartė se Zoti ėshtė i plotfuqishėm dhe ne jemi tė vegjėl e tė papėrfillshėm. Nga ana metereologjike, duket se nesėr do tė kemi njė ditė tė bukur. Po pėr ty, kjo ēfarė tregon?”

“Idiot! Kjo tregon se na kanė vjedhur tendėn.”

Linka_pz
15-04-08, 09:09
Dalin pėr tė shėtitur atė e bir kur papritur ndalen para njė pallati dhe shohin pėr herė tė parė nė jetėn e tyre njė ashensor. Aty hyn njė plakė dhe pas pak del vajzė e re, biondedhe seksi sa nuk bėhet mė e bukur. Babė e bir e shohin me gojėhapur:
-Prit kėtu djalė sa tė shkoj tė marr nėnėn tėnde... – i thotė ai tė birit.

Diva
17-04-08, 08:17
Ish kane gruaja e Hashimit pran telefonit dhe thirr dikush, kja lajmrohet kur e sheh se ne tel eshte nje vajze dhe aja jo bon, a eshte Hashimi ketu, kja ja kthen kush po e kerkon, ajo thot nje shoqe e shkolles se mesme, por kja pergjigjet kshtu a kurva e keqe a e din se Hashimi nuk ka shku ne shkolle te mesme


Del nje shqiptar ne gjermani me e shetit nje qen te vogel e te lesht sa si dallohej as kah e ka bishtin e as kah e ka gojen,tu shetit qeni e qon kamen dhe e pshurr shqiptarin ne kepuc.
Ky e shikon nje here dhe e nxjerr nje cope mish dhe ja qet.Po e sheh nje gjerman dhe quditet se qysh qeni e pshurri e ky po i qet mish,i afrohet dhe po e pyet pse veprove keshtu.Shiptari po i thot: O veq po du me e dit kah e ka kryet se ti kum q* nanen shkelum.

Linka_pz
17-04-08, 09:25
Dy emigrante ne greqi

Takohen nje dite dy shqiptare ne greqi. Mire po njeri prej tyre ishte memec, dhe i mbahej goja.
i pari :- si e ke emrin ti o patriot?
i dyti :- Mu..mu ..ha..ham..med. po ti si e ke emrin?
i pari :- edhe une ashtu si ti e kam, por jo aq te gjate....

Linka_pz
20-04-08, 15:06
Nje shkencetar Shqiptar po studionte nje plesht. “Hidhu??? i thote pleshtit, pleshti hidhet, “hidhu??? pleshti hidhet. Me pas i keput krahet. “Hidhu??? i thot? pleshtit, pleshti hidhet. Raport1: Pleshti me krahe te keputur u hodh. Me pas i pret kembet. “Hidhu??? i thot?, pleshti hiē, “hidhu??? edhe nje here, pleshti hiē. Shkencetari shkruan: Raporti2: Pleshtit kur pret i kembet, nuk degjon nga veshet.

°Avan_Turist°
22-04-08, 17:19
Takohen dy shkrimtar..
Cka po shkruan koheve te’fundit?
Jam duke shkruar ditarin koleg.
Po a? A mos je ardh te ajo dita qe mi pate marr nja 1000 euro borxh. !!! :D

°Avan_Turist°
22-04-08, 17:33
Njoftohet ni djal pi katunit me ni qik pi Qytetit!
Katunari ja jep doren edhe i thot un jom: Rrahmani.
Qytetarja j jep doren edhe i thot: Edita
Katunari: hamomin tem e dite.. :D

°Avan_Turist°
22-04-08, 17:38
Babai i pergjgjet te birit student!
Ja bire po ti dergoj 100 euro,ama ta dishe se nr 100 shkruhet me dy zero ,e jo me tri zero bire,sikur e kishe shkruar ti.

Linka_pz
22-04-08, 18:28
More bir

Disa te rinj pane Nastradinin qe ishte mbeshtetur tek stalla
e gomareve dhe deshen ta tallnin. Njeri me i shkathti i thote:
-Ku je o nastradin, o baba i gamareve.
I pergjigjet Nastradini:
-Po ti mor bir pse ke dal nga stalla?

Nastradini dhe Shoket

Nje dite Nastradini shkoi ne pyll.Aty shikoi shoket e
tij dhe ata i thane:
-Na thuaj nje genjeshter.
-Jo
-He mo
-Mua me ka vdekur babai dhe skam lek per ta
varrosur, ju doni genjeshter.
Edhe shokeve u erdhi keq dhe i dhane lek.
Te nesermen shoket shofin babain e Nastradinit duke lexuar gazeten
dhe kapin Nastradinin dhe i thone:
-Po ti mer qen pse na genjeve?
-Po ju vete deshet genjeshter...

Linka_pz
23-04-08, 11:57
Ndalon polici njė vozitės:
- “Keni kaluar nė tė kuqen! Me rregulla tė reja kjo ėshtė 350 euro”!
- Vozitėsi ia kthen: “Mė falni, unė jam daltonist”.
- “S’ka lidhje. Edhe pėr tė huajt vlejnė tė njėjtat rregulla”, ia kthen polici....

Linka_pz
24-04-08, 12:01
POLICI DHE UNAZA


Ishte nje polic dhe i kishte rene unza ne toke. Por tani ne nje pjese te rruges kishte drite dhe pjesa tjeter ishte errsir. Unaza i ra tek pjesa pa drite, dhe ai po shikonte per unazen aty ku kishte drite. Po hecte nje burre dhe i thote
-Cfare ke o polic?
polici- kam humb unazen
-po ku?
-Aty.
Dhe e drejton gishtin ku skishte drite.
-po pse po e kerkon ketu pra?
-Sepse atje nuk shikoj dot.

°Avan_Turist°
24-04-08, 12:08
Polici

Nje here ishte nje polic i cili shkonte ne sherbime te shumta.Kur u kthye nga sherbimi sheh qe gruaja e tij ishte shtatzene.Gruaja justifikohet duke i thene se ai i kishte lene fotografine.Atehere polici pranon dhe niset serish per ne sherbim.Gjate rruges mendohet mire dhe i thote vetes se tij:"Po une sikur i kisha lene vetem pjesen e siperme te fotografise?!?!"

Linka_pz
24-04-08, 12:14
SIGURIMI I JETES!!!


Nje plak 97 vjec shkon tek nje zyre sigurimesh.
- Pershendetje, dua te bej siguracion per jeten
- Cfare thua re gjysh.. siguracion per jeten?? Sa vjec je?
- 97, i thote plaku
Cmendet nenpunesi..
- Flet seriozisht tani. Cte duhet ty siguracioni??
- Po ja dua te shkoj me babane tim jashte shtetit. dhe thame mire eshte qe te jemi te siguruar..
Nenpunesi u cmend..
- Me babane tend? Sa vjec eshte ai?
- Muajin tjeter mbush 125.
- E cfare do beni jashte shtetit?
- Po ja do shkojme te vizittojme gjyshin tim.
Nenpunesi i bie me koke murit..
- Cfare thua re plako. Tallesh me mua? E sa eshte gjyshi yt?
- Mbyll per nje jave 142.
- E cfare do beje atje?
- Po ja martohet.. dhe ne do shkojme ne dasem.
Nenpunesi i eshte afruar dritares, i gatshem te hidhet..
- Po.. pse martohet?
- Budallalliqe more.. e sforcojne prinderit e tij.

Linka_pz
25-04-08, 12:01
Dy gjirokastrite laheshin ne lume. Thote njeri:
-Bejme nje gare! Kush e mban me gjate frymen nen uje do te marre 2000 leke (te vjetra) nga tjetri.
-Dakort,- thote i dyti.

Policet sot kerkojne per trupat e tyre, ngaqe asnjeri nga gjirokastritet nuk donte te humbte 2000 leke.

Linka_pz
26-04-08, 17:03
Organizohej ndeshja e futbollit nė mes tė Kosovės dhe Argjentinės.
Trajneri i thotė Hasės.
-Hasė pasi qė ti je mė i miri ruaje Batistutėn.
Korneri i parė pėr Argjentinėn ,Hasa e ruan Batistutėn,Hysa jep autogol.
Kur pėrsėri akordohet korner Hysa pėrsėri jep autogol,kur pastaj i thotė trajneri:
Hasė,Hasė nuk ki nevojė ta ruash Batistutėn,ruaje Hysėn.

Linka_pz
29-04-08, 18:17
ME TE DREDHUR
Mė falni shok se po ju shqetsoj, a e pini duhanin?
- Po - u pėrgjegj shoku - me tė dredhun...
- A keni njė letėr duhani se mė mungon?
- Posi urno, me gjithė qef.
- Po duhan a keni?
- Sigurisht po.
- A ma mbėshtjell njė fije se nuk po di.
- Po mor zotni urno!
- Po me e ndez a keni?
- Po! tjetėr gja a ju duhet?
- Jo, tė tjerat i kam vetė...

Sa mendjemadh je mor Gėzim!
Gėzimi: Pse?
Tė pashė mbramė nė televizion, dhe s'mė fole me gojė!...

Linka_pz
30-04-08, 15:53
DĖMI (http://lajme.dervina.com/?sherbimi=barcoleta&idebarcoletes=284212656-0252) Takohen dy miq tė vjetėr, tė cilėt nuk ishin parė qė moti. Eh sa m’u bė qejfi qė tė pashė- I tha njėri-, por ēka do tė bėsh sonte? Nuk kam planifikuar asgjė. E nesėr? Plotėsisht jam i lirė. E pasnesėr? Gjithashtu. Mirė e tė premtėn? Nuk kam kurfarė obligimesh. E tė shtunėn nė mbrėmje? Kam pėr tė shkuar nė njė premierė tė operės. Dėm! Desha qė tė shtunėn tė tė thėrrasė nė darkė.

Linka_pz
01-05-08, 08:41
Martesa e gabuar

Kish qen nje femer nga katundi edhe martohet me nje djal nga qyteti i cili jetonte ne Zvicer dhe kur vjen aj djali nga zvicra vjen me nje kerr te vitit 2004 bmw m3 edhe kur e hyp at femren ne kerr e vet a po don me ta lshu klimen ajo i ka thon se jo vallahi veq mahmut feratin e ngoj.

Linka_pz
02-05-08, 18:17
Tre lakuriqe nate, vendosin te bejne nje gare. Kush pi me shume gjak
Niset i pari dhe kthehet me gojen plot me gjak
- Ku e pive gjithe ate gjak -pyesin dy te tjeret
- E shifni ate kembanen, -thote i pari - Piva gjakun e priftit qe ishte aty poshte
Niset e dyti, dhe kthehet me buzet gjithe gjak
- Ku e pive gjithe ate gjak, pyesin dy te tjeret
- E shikoni ate kembanen atje, piva gjakun e gjithe banoreve poshte asaj kembanes
Niset i treti, dhe kthehet me ftyren gjithe gjak
Shoket te habitur pyesin
- Ku e pive gjithe ate gjak?
- E shikoni ate kembanen atje?
- Po ...
- Une nuk e pashe....

selvija
04-05-08, 20:52
Hajt kujt mi besu...??

Mos i Besoni...........

Djemve

Mos i besoni djemve nga PRISHTINA,
se ata vetėm kanė qef me tė hi nė tlina!!!
Mos i besoni djemve nga MITROVICA,
se ata vetėm kanė deshir me ladru me tjera frajerica!!!
Mos i besoni djemve nga DRENICA,
se ata vetėm kanė qef me tė shtin me qitė qaj kamelica!!!!
Mos i besoni djemve nga FERIZAJ,
se ata mundėsh mi marr shumė kallajė!!!
Mos i besoni djemve nga SKENDERAJI
se ata tė pijn e tė lajn that si njė got pa qaji!!!
Mos i besoni djemve nga PRIZRENI,
se ata vetėm janė tė mirė kur fleni!!!
Mos i beso djemve nga PEJA
se ata vetėm kanė deshir me lujt me vajza ma tė reja!!!
Mos i beso djemve nga VUSHTRIA,
se ata kanė qef me tė majt mbyllė te shtėpia!!!
Mos i besoni djemve nga KLINA,
se ata kanė shumė marrina!!!
Mos i besoni djemve nga GJILANI
se mos po tė del najfar trullani!!

Linka_pz
14-05-08, 10:32
Djaloshi dhe polici
Polici shikon njė djalosh duke pirė duhan:
- “A nuk e di se cigaret ta shkurtojnė jetėn? Sa vjet i ke”?
- “Jo nuk e kam ditur. I kam 12 vjet”, ia kthen djaloshi.
- “Eeeh more ēun - po tė mos kishe pirė duhan, do t’i kishe pasur 15”, ia kthen polici.

Fshatari
14-05-08, 11:18
Djaloshi dhe polici
Polici shikon njė djalosh duke pirė duhan:
- “A nuk e di se cigaret ta shkurtojnė jetėn? Sa vjet i ke”?
- “Jo nuk e kam ditur. I kam 12 vjet”, ia kthen djaloshi.
- “Eeeh more ēun - po tė mos kishe pirė duhan, do t’i kishe pasur 15”, ia kthen polici.
Shumė i mirė!
Kam ndėgjue qe ai polici nė fjalė asht profesor i matemarikės po masi nuk kish mujt me gjet punė nė ndonji gjimnaz paska dasht me u bo polic!(Komunicatė e SHPK-vės, 12 prill 2008).

Fshatari
14-05-08, 11:21
Hajt kujt mi besu...??

Mos i Besoni...........

Djemve

Mos i besoni djemve nga PRISHTINA,
se ata vetėm kanė qef me tė hi nė tlina!!!
Mos i besoni djemve nga MITROVICA,
se ata vetėm kanė deshir me ladru me tjera frajerica!!!
Mos i besoni djemve nga DRENICA,
se ata vetėm kanė qef me tė shtin me qitė qaj kamelica!!!!
Mos i besoni djemve nga FERIZAJ,
se ata mundėsh mi marr shumė kallajė!!!
Mos i besoni djemve nga SKENDERAJI
se ata tė pijn e tė lajn that si njė got pa qaji!!!
Mos i besoni djemve nga PRIZRENI,
se ata vetėm janė tė mirė kur fleni!!!
Mos i beso djemve nga PEJA
se ata vetėm kanė deshir me lujt me vajza ma tė reja!!!
Mos i beso djemve nga VUSHTRIA,
se ata kanė qef me tė majt mbyllė te shtėpia!!!
Mos i besoni djemve nga KLINA,
se ata kanė shumė marrina!!!
Mos i besoni djemve nga GJILANI
se mos po tė del najfar trullani!!

Pėr tjerėt fol qysh ta don zemra veē ēata t'Gjilanit lej rehat ose sėpakut thueje naj fjalė t'mirė pėr ta! Gabimin e parė (Gjilan-trullan) po ta fali se t'kam mikeshė tė mirė dhe tė sinqertė si loti!

Fshatari i Gjilanit

Fshatari
14-05-08, 11:27
FshatariNa ishte nje here nje fshatar i cili nuk kishte pare asnjehere film ne kinema.Ai vendos te shkoje dhe pret bileten kor shkon tek dera sportelisti igris pjesen e duhur fshatari i merzitur shkon dhe pret tjeteren kete pune e ben disa here kukur filmi kishte filluar biletashitesi e pyet pse mer kaq shume bileta-Ai pergjigjet eshte nje trap tek dera qe mi gris -pergjigjet fshatari.

Ta kam pas thanė ne besė kėtė mesele! Kam pas besue se ti nuk ke me iu kallėzue krejtve hajvanllėkun tim kur kam shkue pėr herėn e parė n'film!
Nuk t'kallxoj ma kurgjė n'besė oj ēika e qytetit historik! Ti nuk po i ruejshe sekretet si duhet!
Fshatari

emine
14-05-08, 11:37
Humor e jo mahi:P

Sote qka pashe :nje femer qe 24 ore eshte me hendy ne dore(pra sa her ta shofe )ajo eshte ne bised rruges dhe kudo,,,,,,,,koheve te fundit eshte mbuluare(ka ven shami) dhe sote derisa me kaloi afer kishte kolicen(po shtynte beben) ,kurse telefonin(hendyn)e kish futur ne shami dhe fliste me dikend (ne gjuhen arabe) kam mbet e befasuare,,,tesh e dita pse ajo eshte mbuluar koheve te fundit,,,, derisa telefonon nonstop e ka tesh shum praktike e fute telefonin ner shami dhe mundet te kryje pune tjetra(te ec te shtyje ,femijen etj etj) KJO ESHTE QKA SOTE PASHE....se di se ju duket juve vetem une kam qesh me zo(dhe me erdh keq per gjepin e saj)sa shum mbushje i duhet asaj ne muaje ,,,,,hahhahahhahhahahhahhaha

Linka_pz
14-05-08, 12:04
Ta kam pas thanė ne besė kėtė mesele! Kam pas besue se ti nuk ke me iu kallėzue krejtve hajvanllėkun tim kur kam shkue pėr herėn e parė n'film!
Nuk t'kallxoj ma kurgjė n'besė oj ēika e qytetit historik! Ti nuk po i ruejshe sekretet si duhet!
Fshatari


Ahahahahhaahhahah, ufffff, ē`me bere te qeshem dhe ti .

Fshatari
14-05-08, 13:01
Humor e jo mahi:P

Sote qka pashe :nje femer qe 24 ore eshte me hendy ne dore(pra sa her ta shofe )ajo eshte ne bised rruges dhe kudo,,,,,,,,koheve te fundit eshte mbuluare(ka ven shami) dhe sote derisa me kaloi afer kishte kolicen(po shtynte beben) ,kurse telefonin(hendyn)e kish futur ne shami dhe fliste me dikend (ne gjuhen arabe) kam mbet e befasuare,,,tesh e dita pse ajo eshte mbuluar koheve te fundit,,,, derisa telefonon nonstop e ka tesh shum praktike e fute telefonin ner shami dhe mundet te kryje pune tjetra(te ec te shtyje ,femijen etj etj) KJO ESHTE QKA SOTE PASHE....se di se ju duket juve vetem une kam qesh me zo(dhe me erdh keq per gjepin e saj)sa shum mbushje i duhet asaj ne muaje ,,,,,hahhahahhahhahahhahhaha

Pėr ēfarė "mbushjesh" e "ngjeshjesh" e kie fjalėn emine se nuk e kuptova krejt!

Dukagjinas_i
14-05-08, 13:30
Pėr ēfarė "mbushjesh" e "ngjeshjesh" e kie fjalėn emine se nuk e kuptova krejt!
....Werbung per T-Mobile ,,,ashte ka mendon Eminja :biggrin:

emine
14-05-08, 13:56
Pėr ēfarė "mbushjesh" e "ngjeshjesh" e kie fjalėn emine se nuk e kuptova krejt!


kredi te telefonit(HENDY) pha po shume kerkon shpjegime (kurse ju gjeth shenoni fjale em bishta) .....................

emine
14-05-08, 13:57
....Werbung per T-Mobile ,,,ashte ka mendon Eminja :biggrin:


e prah,shyqyre qenkeni pergjigj ju ,,,hahhahhahahhahahha
ps.fshatar eshte ky *fshatari*e ka mendjen te ngjeshnja:p

Fshatari
14-05-08, 14:54
....Werbung per T-Mobile ,,,ashte ka mendon Eminja :biggrin:
Flm Dukagjinas,
E kam dit se dikush ka me ma sqarue mesazhin e errėt tė Emines. Kjo e fundit mendon se gjithė bota jeton nė Gjermani: jo emine, jo! Bile me thane drejt as kete fjalen T-Mobile nuk e kuptova po po me vjen marre me ma shpjegue edhe i here! po nejse, po shtirem sikur e kuptova...!

selvija
14-05-08, 16:52
Pėr tjerėt fol qysh ta don zemra veē ēata t'Gjilanit lej rehat ose sėpakut thueje naj fjalė t'mirė pėr ta! Gabimin e parė (Gjilan-trullan) po ta fali se t'kam mikeshė tė mirė dhe tė sinqertė si loti!

Fshatari i GjilanitPaj qeshtu pa ma merr mendja Fshatar qe djemte e gjilanit se jan trullani,,se nganiher po shkojn si fjet,,,:biggrin:
veq per pune dhe blektori jan nomr 1,,e per tjerat valla si dyshimt diqka shum,,,:biggrin:

Por per ty se kam fjalen se ti nuk rrin nje vend kurr je i perzim ,,edhe ne ujvaren time..:wink:

Murgesha
21-05-08, 14:52
I kish pas vdekė njonit gruaja e po atė ditė i cofė edhe Lopa. Qon djalin e vet me i thirrė kojshinė e thot tregoju sė pari pėr nėnėn qė tė ka vdek e thirri le tė vijnė mė shpejt me na e hjek Lopėn prej ahrit sa nuk u ftof se sun e nxjerrim mė jashtė.
Djali prej mėrzie hupet e te kojshiu i parė thot kėshtu.
M`ka qu baba me ju thirrė se na ka dekė Lopa, e Nėnėn qė o cofė nė ahėr me e nxjerrė mė shpejt prej aty sa nuk u ftofė.

Linka_pz
17-06-08, 18:52
Ishte nej her nje fshatar dhe vete ne qytet dhe i thot njerit ne dyqan sa ben ky dollapi ?? tregtasri i thot nuk ja shesim fshatarve . vjen nej dit me von i veshur si qytetar dhe epyet sa ben ky dollap ? nuk ja shesim fshatarve tha prap dyqanxhiu. i i ken truri keti . vishet si italajn dhe i fllet italsihte sa ben ky dollap ?? perseri ai i i kthen pergjigje nuk ja shesim fshatarve. i ken truri keti ne e pyet pastaj shitesin nga e kuptove ti qe jam fshatar uen tha ?? po ai nuk eshte dollap por frigorifer .

Dreni30
17-07-08, 08:40
Nje dite u nisen per rruge me auto gruja dhe burri. Dhe rruges duke kaluar nje qyteze, afer aty pan nje grua te pashme dhe qe kalonte per rreth. Ishte e bukur se sidomos ana e mbrapme fantazi. Gruaja nuk u duru pa i than: oj gru ty ne b*** te Q*** ndesra burri ne anen e kunder u qesh dhe i tha gruas te vet:
O leshoma bre muaa...............

Linka_pz
25-07-08, 17:50
Nje shqiptar pas vdekjes shkon ne parajse.Aty takohet me Shen Pjetrin i cili i thote:
-Meqenese ke bere shume te mira gjate jetes tende, e ke merituar nje shetitje ne nje nga muzete interesante te parajses.
Futen ne nje nga muzete dhe gjeja e pare qe i bie ne sy qene ora..O zot sa shume ora kishte.Pyet i habitur Shen Pjetrin:
- Ē’jane keto ora?
-Eh, secila ore i perket nje shteti.Per ēdo gabim apo gafa historike akrepat fillojne te ecin me shpejt -, thote .
-Une jam shqiptar ku eshte ora e vendit tim se u bera kurioz-, thote burri.
- Ehhhh ajo nuk eshte ketu -, thote Shen Pjetri - e ka marre Zoti ne dhomen e tij si ventilator.

Linka_pz
14-09-08, 10:36
Nje student per te marre provimin i jep rryshfet mesuesit. Ai i fut leket ne nje zarf dhe shkruan: I dashur mesues ketu ne zarf kam vene 100.000 mije lek, nga 10.000 lek per note.

Pas nje jave i vjen nje zarf studentit nga mesuesi. Studenti hap zarfin dhe brenda ishin 60.000 lek.Ne te shkruhej: I dashur student kam mbajtu 40.000 lek per kater nota kusurin po ta kthej.

deti_om :-)
16-09-08, 18:57
E pyet njé kengetar hoxhen se ku rrin kengetari n'xhenet hoxha i thot:
kengetari eshte qen i xhenetit dhe rrin n'dere t'xhenetit i zgjedh kush me hy e kush jo
kengetari ja ktheu e pra n'koft q'ashtu n'bafsha me deké para teje s'tje hy q'aty :biggrin: !!

Diana007
13-07-09, 21:11
http://www.youtube.com/watch?v=LfCoWFQ0kNo&feature=related

Tomori
16-07-09, 17:47
Pushka ilire

Sa kushton qikjo pushk e vjeter? Vet Turisti en ni shitore antike t’Shipnis.
30 milion lek! Pi thot Tomor shitsi.
Fort shtrejt e paske bre! Turisti.
Shka pe menon ti, kjo pushk osht e kohes Pirros! Pi thot Tomor-shitsi.
Allahile, ku ka pas pushk athere?
Po bash pėr qata osht e shtrejt.

Tomori
16-07-09, 17:58
Tomori e Turisti n’kinema

Shkojin Tomori e Turisti mi kqyr ni film en kinema. Diku ka mesi i filmit dalin dy vet tu bo gara me kerre e Tomori e Turisti lidhen me ka 100 € se a kan me bo ndeshje a jo?
Nejse, aktort bojin ndeshje edhe Turisti ja jep paret Tomorit, po kur t’maron filmi, tu dal jasht Tomori i thot Turistit:
Merri paret, se nuk pe muj me t’i marr se e kom pa ket film edhe ni her ma pėrpara.
Aiiii, edhe un e kom pa dy her ma pėrpara po menova qe heren e 3 jan mush men edhe nuk ndeshen...

Tomori
16-07-09, 18:08
Vorrimi

U dek Kercovari. A pe vjen n’vorrim? – pi vet Tomori Turistin.
Valla duhet me shku se mes mi shku nuk em vjen as ai mu.

GURI SYLAJ
17-07-09, 10:50
Per kete humor kerkoj falje por nuk pata qare pa e ckru!


I kushtohte "trimive" tona qe po i shesim ketu ne kete Forum!!


Njani ,cdohere kur bisedonte me gruan e vet i thoshte se e ka rrehe njanin ,e ka sha njanin ,e nuk dij cka tjeter po gjithe ne azgani e trimni!
Po e kish pas ni behane ,kur dilte naten me kry nevojen te plehi gjimone ne percjellje te grues se nuk guxonte me dal vet!
Nje nate dolen dhe ,ky erifi pe kqyre havane ,kfjellt ,Hana rrezojke si me kan dite edhe po i thot grues!
A cka koka nata me vjedhe sante!!
E ajo pa nja pa dy -se e njihke mire, po i thpt;
Bane m... m..-in se me kan i hajnive nuk kisha pas nevoje une me te rujt ktu para shpie!!

Kercovari
17-07-09, 11:20
Vorrimi

U dek Kercovari. A pe vjen n’vorrim? – pi vet Tomori Turistin.
Valla duhet me shku se mes mi shku nuk em vjen as ai mu.

Nuk ka pas nevoj qe permes humorit te i deshirojsh dikujt vdekjen.Sot,shprehjet jan te lira sa qe nuk te duhet te konfrontohesh me vehten a te i tregojsh dikujt deshiren mortale dhe shpirtin e felliqur.Beje kete si une p.sh.Te deshiroj ne cdo cast vetevrasje ngase keshtu si je nuk je i cmuar as ne shpi po as ne shoqeri Tomor aga..

shfletuesi_
17-07-09, 13:22
Nje mesuese jav jep per detyra nxeneesve te vet qe ta vizatojn hekurudhen dhe trenin duke levizur mbi te... Nje nxenes qellon dembel edhe e vizaton vetem hekurudhen e trenin hiq....

Kur shkon mesuesja aty i thot Po ti pse se ke vizatuar Trenin
Msuse ti u vonove se treni ke veq sa shkoj i pergjigjet nxenesi....

Tomori
17-07-09, 14:55
Nuk ka pas nevoj qe permes humorit te i deshirojsh dikujt vdekjen.Sot,shprehjet jan te lira sa qe nuk te duhet te konfrontohesh me vehten a te i tregojsh dikujt deshiren mortale dhe shpirtin e felliqur.Beje kete si une p.sh.Te deshiroj ne cdo cast vetevrasje ngase keshtu si je nuk je i cmuar as ne shpi po as ne shoqeri Tomor aga..hahahahahaaaa,,,
Kercovari deshira jote eshte ce une te bej vetevrasje...
Ani de Kercovari a ta prishi un ti qejfin a te kam shok...vec me thuaj si ke deshire ti me mbyt veten...A ke merak te varrem litar, a te mbytem uje, apo tja hek vetes koburen,,
..me thuaj si do ti ashtu do tja baj shoki im...

Kercovari shrytezoje rastin dot pershendes shoqi....,,,

turisti
17-07-09, 17:51
hahahahahaaaa,,,
Kercovari deshira jote eshte ce une te bej vetevrasje...
Ani de Kercovari a ta prishi un ti qejfin a te kam shok...vec me thuaj si ke deshire ti me mbyt veten...A ke merak te varrem litar, a te mbytem uje, apo tja hek vetes koburen,,
..me thuaj si do ti ashtu do tja baj shoki im...

Kercovari shrytezoje rastin dot pershendes shoqi....,,,

Provo ne :biggrin: gotė :biggrin: ,eshte me ekologjike :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

turisti
17-07-09, 17:53
Pushka ilire

Sa kushton qikjo pushk e vjeter? Vet Turisti en ni shitore antike t’Shipnis.
30 milion lek! Pi thot Tomor shitsi.
Fort shtrejt e paske bre! Turisti.
Shka pe menon ti, kjo pushk osht e kohes Pirros! Pi thot Tomor-shitsi.
Allahile, ku ka pas pushk athere?
Po bash pėr qata osht e shtrejt.

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahaha.

turisti
17-07-09, 17:59
Nuk ka pas nevoj qe permes humorit te i deshirojsh dikujt vdekjen.Sot,shprehjet jan te lira sa qe nuk te duhet te konfrontohesh me vehten a te i tregojsh dikujt deshiren mortale dhe shpirtin e felliqur.Beje kete si une p.sh.Te deshiroj ne cdo cast vetevrasje ngase keshtu si je nuk je i cmuar as ne shpi po as ne shoqeri Tomor aga..

Mos ja merr per te madhe shoki,se edhe vet ke then se : :biggrin: ju ka perzi TARATURI :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahaha ahahahahahahahaahahha.

Tomori
18-07-09, 13:50
Tomor hajduti, pasi u hyri pėr te vjedhur njė shtepi.merr peng dy pleqte e shtepise.
Duke dashur te vrase njerin prej tyre, nuk di se ke te vrase dhe pyet plaken:

-Ti, si e ke emrin?
-Urata
-Jo, Urata e ka emrin mami im.
Nuk te bėj gjė ty.
Me pas pyet plakun:

-Po ti, si e ke emrin?
-Shiko,unė e kam Turist, por me thėrrasin dhe Urata.

Tomori
18-07-09, 14:07
cifti Urata Turisti ngec ne ashensor ne katin e 10.
Urata i thote Turistit
"Te lutem per here te fundit me bej te ndihem grua".
Turisti menjehere heq pantallonat dhe i thote Urates: " HEKUROSI".

Tomori
18-07-09, 14:25
Ne nje qytet te Afrikes lind nje femije i bardhe, dhe burri i gruas qe lindi (zezak) shkon dhe i drejtohet hoxhe-Tomorit qe i ishte i vetmi i bardhe ne qytet.
-Si ka mundesi efendi-Tomori kjo qe ndodhi me gruan time, ti je i vetmi i bardhe ketu.
-Biri im, keto jane gabimet e natyres, ja per shembull e shikon ate grupin e deleve atje te gjithe jane te bardhe dhe vetem nje eshte e zeze.
-Mire- i thote zezaku hoxhe Tomorit,- une pso them gje per femijen, po as ti mos thuaj gje per delen.

Tomori
18-07-09, 14:47
Turisti po hante biskotat me gjithe qesen mbeshtjellese...
Tomori po e shikon cuditshem dhe e pyet:
Pse po i han biskotat me gjithe qese?
Ia pret Turisti:
epo Doktori me ka thene se vitaminat qendrojne tek LEKURA.

lovely
18-07-09, 15:03
Tomor hajduti, pasi u hyri pėr te vjedhur njė shtepi.merr peng dy pleqte e shtepise.
Duke dashur te vrase njerin prej tyre, nuk di se ke te vrase dhe pyet plaken:

-Ti, si e ke emrin?
-Urata
-Jo, Urata e ka emrin mami im.
Nuk te bėj gjė ty.
Me pas pyet plakun:

-Po ti, si e ke emrin?
-Shiko,unė e kam Turist, por me thėrrasin dhe Urata.


hahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahah aha
hahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahah aha

lovely
18-07-09, 15:05
Ne nje qytet te Afrikes lind nje femije i bardhe, dhe burri i gruas qe lindi (zezak) shkon dhe i drejtohet hoxhe-Tomorit qe i ishte i vetmi i bardhe ne qytet.
-Si ka mundesi efendi-Tomori kjo qe ndodhi me gruan time, ti je i vetmi i bardhe ketu.
-Biri im, keto jane gabimet e natyres, ja per shembull e shikon ate grupin e deleve atje te gjithe jane te bardhe dhe vetem nje eshte e zeze.
-Mire- i thote zezaku hoxhe Tomorit,- une pso them gje per femijen, po as ti mos thuaj gje per delen.


:biggrin: :biggrin: :biggrin:

e pyet shef Tomori sekretareshen e vet biondine:

Idila, qfare kemi ne plan kete jave?

Idila; kemi te henen , te marten, te merkuren, te enjeten, te premten, te shtunen dhe te dielen...

:biggrin:

Tomori
18-07-09, 15:25
Ne katin e pare te nje pallati jetonte lovely, ne te dytin kasap-Turisti,
ne te tretin-Tomor qorri dhe ne te katertin Idila.

Naten e vitit te rri lovely, shkon tek Idila per t'i dhene nje pako mirepo Idila ishte ne dush.. ajo del e mbeshtjelle me peshqir dhe e merr pakon.

me pas vjen kasap-Turisti dhe i dhuron mish, Idila del serish me peshqir dhe e merr.

me pas vjen Tomor-qorri dhe troket ne dere. kete rradhe Idila del pa Peshqir se qorri nuk shikonte, por kur Idila del perpara,..... Tomor-qorri therret:-Me erdhen syte Idila!

turisti
18-07-09, 16:34
cifti Urata Turisti ngec ne ashensor ne katin e 10.
Urata i thote Turistit
"Te lutem per here te fundit me bej te ndihem grua".
Turisti menjehere heq pantallonat dhe i thote Urates: " HEKUROSI".

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

turisti
18-07-09, 16:36
Ne nje qytet te Afrikes lind nje femije i bardhe, dhe burri i gruas qe lindi (zezak) shkon dhe i drejtohet hoxhe-Tomorit qe i ishte i vetmi i bardhe ne qytet.
-Si ka mundesi efendi-Tomori kjo qe ndodhi me gruan time, ti je i vetmi i bardhe ketu.
-Biri im, keto jane gabimet e natyres, ja per shembull e shikon ate grupin e deleve atje te gjithe jane te bardhe dhe vetem nje eshte e zeze.
-Mire- i thote zezaku hoxhe Tomorit,- une pso them gje per femijen, po as ti mos thuaj gje per delen.

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ku pahan hy n'gjynah te dyte,hahahahahahahahahahahahahaahahahahahaha.:bigg rin:

turisti
18-07-09, 16:37
Turisti po hante biskotat me gjithe qesen mbeshtjellese...
Tomori po e shikon cuditshem dhe e pyet:
Pse po i han biskotat me gjithe qese?
Ia pret Turisti:
epo Doktori me ka thene se vitaminat qendrojne tek LEKURA.

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahaha,po qesja nuk eshte :biggrin: molle :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahaha.

turisti
18-07-09, 16:39
Ne katin e pare te nje pallati jetonte lovely, ne te dytin kasap-Turisti,
ne te tretin-Tomor qorri dhe ne te katertin Idila.

Naten e vitit te rri lovely, shkon tek Idila per t'i dhene nje pako mirepo Idila ishte ne dush.. ajo del e mbeshtjelle me peshqir dhe e merr pakon.

me pas vjen kasap-Turisti dhe i dhuron mish, Idila del serish me peshqir dhe e merr.

me pas vjen Tomor-qorri dhe troket ne dere. kete rradhe Idila del pa Peshqir se qorri nuk shikonte, por kur Idila del perpara,..... Tomor-qorri therret:-Me erdhen syte Idila!

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahaha.

Idila
18-07-09, 17:37
hahhahahaaa po ku i merr tė gjitha kėto ore Tomor?
:biggrin: :biggrin: :biggrin:

e pyet shef Tomori sekretareshen e vet biondine:

Idila, qfare kemi ne plan kete jave?

Idila; kemi te henen , te marten, te merkuren, te enjeten, te premten, te shtunen dhe te dielen...
hahahhaahahaa, hajt ti hajt se ta qėndis xhaxhi Tomori njė mė tė mirė tani ty! :biggrin:

Tomori
18-07-09, 22:09
Sekretareshja Tomorit, po vinte ne pune kompjuterin.
Pasi gjithshka po perfundonte Sekretareshja i kerkon Tomorit te zgjedhi nje password.
Tomori per te bere pak lojra me Sekretareshen i thote dua si password fjalen "penis". Sekretareshja nuk reagoi dhe e shkruajti fjalen por u shkri nga te qeshurit kur pergjigja e kompjuterit ishte :
"PASSWORD I PAPRANUESHEM.NUK ESHTE I GJATE SA DUHET"

Tomori
06-09-09, 22:31
Njė emigrant Shqiptar nė Greqi njė dite ishte zėnė me komshiun e vet grek dhe nuk flisnin me njėri-tjetrin.
Njė ditė rastėsia i solli pėrballė njeri tjetrit ndėrkohė qė greku shėtiste me qenin e tij.
Shqiptari:
-Ku vete kėshtu me kėtė gomar?"
Greku i habitur qė Shqiptari po i fliste duke kujtuar se bėri njė gabim nė tė folur pėrgjigjet nė greqisht:
-I thonė 'qen' jo 'gomar'.
Shqiptari i kthehet:
-Nuk te fola ty i fola qenit

lovely
16-09-09, 15:59
Historia e fatit tė njeriut!
Krijoi Zoti gomarin dhe i tha:

Do tė jesh gomar, do tė punosh prej mėngjesit e gjer nė mbrėmje.
Do tė bartėsh nė shpinėn tėnde ēdo gjė qė tė ngarkojnė dhe do tė
Jetosh 30 vjet.

Ndėrsa gomari u pėrgjegj:
Le tė jetė sipas dėshirės Tėnde Zot i nderuar, por ... 30 vite janė shumė, a nuk ėshtė mė mirė tė jenė 10?

Zoti dėgjoi lutjen e gomarit dhe e bėri tė tillė. ( -20)

-------------------------------------------------------------------------------------


Pastaj, Zoti krijoi qenin dhe i tha:

Do tė jesh qen. Do tė ruash shtėpinė e njeriut. Do tė hash ēka tė japin dhe do tė jetosh 25 vite.

Dhe qeni u pėrgjegj:Le tė jetė dėshira Juaj Zot, por ..... 25 vite janė pak si shumė. A nuk ėshtė mė mirė 10?

Zoti aprovoi lutjen e tij dhe e bėri tė tillė. ( -15 )

-------------------------------------------------------------------------------------


Mė tej krijoi Zoti majmunin dhe i tha:

Do tė jesh majmun. Do tė kėrcesh prej dege nė degė dhe bėsh majmunllyqe pėr argėtimin e rrethit tėnd dhe do tė jetosh 15 vite.

Majmuni u pėrgjegj:

Letė jetė dėshira Juaj Zot, por ..... 15 vite janė pak si shumė.
A nuk ėshtė mė mirė 5?

Zoti aprovoi lutjen e majmunit dhe e bėri tė tillė. ( -10)

-------------------------------------------------------------------------------------

krijoi njeriun dhe i tha:

Do tė jesh njeri, krijesa mė intelegjente nė tokė. Tė tė zotėrosh me botėn dhe me ēdo gjė nė te, pėrveē me gruan. Kėte nuk do ta arrish kurrė. Do tė jetosh 30 vite.

Dhe njeriu iu pėrgjegj:

Tė falenderoi shum dhe letl jetė dėshira yte o Zot, por ... 30 vjet janė pak. A nuk kisha mundur ti shtoi edhe ato 20 qė nuk i deshi gomari, 15 qė i refuzoi qeni dhe 10 qė nuk i deshi majmuni?

Ia plotėsoi Zoti dėshirėn njeriut dhe e krijoi tė tillė. ( 30 + 20 + 15 + 10 = 75 ! )
-------------------------------------------------------------------------------------

Prandaj njeriu jeton 30 vite si njeri.

Pastaj martohet dhe jeton 20 vite si gomar, duke punuar prej mėngjesit gjer nė mbrėmje dhe duke bartur nė shpinėn e tij barrėn e tėrė familjes.

Pastaj shkon nė pension dhe jeton 15 vite si qen, duke e ruajtur shtėpinė dhe duke ngrėnė atė qė ia japin.

Dhe nė fund, jeton edhe 10 vite si majmun, duke kėrcyer nga banesa nė banesė tė fėmijėve tė vet pėr tė argėtuar nipėrit e vet

jadore
18-09-09, 19:27
Kongresi Evropian i Transplantimit
Pėrfaqėsuesi i mjekėve britanik paraqet prezentimin e tyre:

Rasti i studimit tonė ėshtė njė pacient pa bosht kurrizor, tė cilit i ėshtė transplantuar boshti dhe i cili pas shtatė ditėve tė kaluara nė spital, duke ju falėnderuar kolegjiumit te mjekėve tanė po ndihet shkėlqyeshėm, dhe se tani ėshtė duke kėrkuar njė punė me orar tė plotė..

Pėrfaqėsuesi i mjekėve francez raporton:

Ah, ne nė Francė kemi njė arritur edhe me tė madhe! Ne kemi trajtuar njė pacient i cili nuk e kishte njė krah tė mushkėrisė. Ne i kemi bėrė transplantimin dhe pas vetėm tri ditėve ai po ndihet jashtėzakonisht mirė. Pacienti momentalisht ėshtė duke kėrkuar punė nė Paris.

Pėrfaqėsuesi i mjekėve italian raporton:

Ne kemi marrė dy pacientė pa zemėr, u kemi transplantuar nga njė gjysmė zemre dhe pas vetėm dy ditėve qė tė dy po ndihen pėr mrekulli dhe momentalisht janė nėpėr rruget e Romės duke kėrkuar punė.

Pėrfaqėsuesi i mjekėve kosovar bėnė prezentimin e radhės:

Me sa duket neve nuk mund t’na ofrohet askush. Ne kemi zgjedhur tre njerėz pa tru, i kemi vendosur nė krye te shtetit, dhe nė afat rekord kohor, mė shumė se gjysma e kosovarėve janė nė rruge duke kėrkuar punė!
__________________

p.s.
e huazuar nga prishtinasi ,( kuptohet pa dijenin e tij )

Tomori
18-09-09, 23:31
Shikoja me sy te zgurdulluar dhe dal nga dal fillova te te prek, te zhevesha me kujdes dhe ne vaske perfunduam! nen avujt e ngrohte te ujit kudo me prekje, aroma jote me kundermonte, ti me beje te enderroja, ti me sillje pasterti e kenaqesi ashtu sic dua une ... OH I DASHURI IM SAPUN

uliksi31
23-09-09, 16:45
Nje polic me gruan duke bere foto buze liqenit.....ajo ja ben...... : I dashur mamaja ime po mbytet eja shpejt.....- Ehhhhh tani me thua ti mua qe i mbaroi filmi aparatit.:biggrin:

Murgesha
25-09-09, 17:24
Bjondina duhet ta shes makinėn.


Mi ka bėrė makina 300.000 km e nuk po dua ta mbaj mė, por edhe shkaku i kilometrazhit nuk po mė japin ēmim tė favorshėm.

Shoqja e saj ja jep adresėn e njė mekaniku ku ajo mund ti kthej km mbrapa deri nė 50.000 km.
Bjondina e qon te mekaniku dhe ai ja bėn 50.000 km!


Pas ca ditėsh takohen kėto dyja prap e po e vet shqoja:

Hė moj sa e shite makinėn??

Jo moj si ta shes unė makinėn kur vetėm 50.000 i ka tė kaluara! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Skyfter
25-09-09, 17:42
Takohen dy te mencur:biggrin: ne nje mbremje....pash ni zot tregom Hasan, a eshte ma afer Hena a Londra?

Ncncnc c'far budalle, ku pe sheh ti Londren??

lovely
11-10-09, 17:17
Letėr burrave...

Gati ēdo ditė pėrplaset dera te ne. Gati ēdo ditė nė kėmbė, herė para vjehrre, herė para kunatave, herė para kunatit, herė para shokėve tė tij, herė para kushėrinjve, kushėrinj tė kushėrinjve, gjithmonė duhet tė jem e buzėqeshur, mikpritėse... Dhe, askush nuk paralajmėron ardhjen, shumica janė tė papunė, zyrtarisht tė papunė... Si edhe burri im personal: Sherifi.

Nėse mė dhemb koka, duhet tė shtirem se jam shėndoshė e mirė, sepse mysafirėt, dhembjen e kokės e shpjegojnė si qėllim i fshehtė pėr t“i dėbuar. Ata nuk e konsiderojnė vetėm kėshtu, por edhe analizojnė qėndrimin tim, dhimbjet e mia dhe gjendjen time shpirtėrore.
Ata shkoqisin dhe shtjellojnė tundjen e kokės, rrudhjen e buzėve apo edhe lėvizjen e duarve dhe tė gishtave. Shtrirjen e kėmbėve, lėvizjen e gishtave tė kėmbės dhe ngritjen e vetullave. As nė banjė nuk duhet shkuar kur ke mysafirė, thonė ėshtė marre!

Pėr shembull, nėse ngre vetullat, kunata thotė se po i shikoj mysafirėt me dyshim, nėse i ngrys vetullat, thonė se po i shikoj me habi. Nėse shtrij kėmbėt, e shpjegojnė si indiferencė. Kėtė gjest, vjehrra e shpjegon ndryshe: mosrespektim ndaj saj dhe mysafirėve.
Kur lėviz gishtat e kėmbės, thonė se jam nervoze. Nėse lėviz gishtat e duarve, thonė se jam e paqejf. Ēdo lėvizje imja ka interpretues dhe analizues. Madje, kėto shpjegime mbėshteten, sipas tyre, edhe me fakte shkencore, sepse shumė herė, vijat e karakterit tim ravijėzohen nė filxhanin e kafesė. Kunata e madhe ėshtė eksperte pėr interpretimin e filxhanit.

Para dy javėve mė ranė gotat e ēajit nga dora, mu para vjehrrės, (thėnė sinqerisht, gėzohem kur bėj ēaj, sepse gotat e ēajit nuk lexohen, pėr fat!). Aty brofi Sherifi, burri im personal, mė qėlloi me grusht nė hundė dhe unė u pėrplasa pranė dritares, nė prehėr tė kunatės.
Ajo u largua anash, duke mė vėshtruar me njė shikim pėrbuzės dhe qortues. Vjehrrės i ra vetėm pak ēaj nė gishtat e kėmbės, (po ata gishta qė, kur i lėviz unė, shpjegohen si nervozizėm i theksuar), por ajo u ngrit duke kuisur, duke hequr ēorapen me forcė dhe duke gjėmuar, sikur t“i kishte rėnė njė bombė.

Sherifi mė qortoi me zė tė ashpėr pėr mungesė pėrqėndrimi, se ku e di se ku i kisha pasur mendtė dhe se kisha tentuar t“ia pėrvėloj nėnėn (ai e thėrret: nanushi). Kur pa se mė rridhte gjaku nga hunda, pėr ta arsyetuar dėnimin apo pėr tė krijuar njė ekuilibėr mes veprės dhe dėnimit, shtoi me zė tė zbutur: "Desh na e vrave nanushin!"
Atė ditė pata menstruacionet, i kam ēdo muaj, por askush nuk duhet ta dijė; mė dhembte koka, por njerėzit e mi kishin nevojė pėr shėrbim; ata nuk ishin tė sėmurė, mirėpo nė familjen tonė, gratė e sėmura quhen shtirake. (qė shtirren)

Ka dhjetė vite qė jetoj nė Gjermani. Kėtu jetohet ndryshe dhe femra trajtohet me respekt, por nė shtėpinė time nuk ka ndryshuar gjė. Gati po ato orendi, po ato ushqime dhe kursejmė shumė. Kemi mundėsi fantastike tė vdesim tė pasur, sepse jetojmė tepėr varfėrisht.
Shumė njerėz kanė ndėrtuar shtėpi nė vendlindje, Sherifi ka ndėrmend ta bėjė mė tė madhe se kushėrinjtė e tij, me katėr kate. Tre kate pėr djemtė dhe nė tė katėrtin duhet tė banojmė ne. Sherifi preferon katin e fundit, pėr t“i mbikėqyrė hyrjet dhe daljet nga ballkoni.

Nė mėngjes bėj gati fėmijėt pėr shkollė. Pak para orės tetė nisen. Janė shumė tė zellshėm dhe i dua shumė. Nė orėn tetė shkoj unė nė punė. Sherifi fle. Nė orėn katėrmbėdhjetė e gjysmė e mbaroj dhe nxitoj nė shtėpi pėr tė gatuar drekėn. Sherifi, nė kompjuter. Fėmijėt kthehen pak para meje.
Dy orė pasdite i kaloj me fėmijėt, duke u bėrė detyrat. Sherifi nė divan apo duke telefonuar, ose duke ndėrruar kanalet televizive tė planetit tonė. Sapo t“i mbarojmė detyrat, nis tė pėrgatis darkėn dhe dėgjohet Sherifi: "Ku mbeti ajo dreq darkė"?
Darkojmė. Unė laj pjatat, pastroj tryezėn. Sherifi tash lexon gazetėn dhe hedh faqet njė pas njė nė dysheme. I pėrcjell fėmijėt nė shtrat. Grumbulloj faqet e gazetės qė kanė dėshpėruar Sherifin. Sherifi shikon lajmet; televizionin gjerman, nėse nuk kemi mysafirė. Unė nis me hekurosje, pastaj pastroj shtėpinė. Sherifi shikon sėrish lajme, kėsaj here nė televizionet shqip satelitore. Kėrkon njė gotė ujė, edhe pse ka shishen me gotė para vetes.
Pas orės dhjetė, Sherifi shkon nė krevat dhe bėrtet: "Eja moj loēkomane t“i bėjmė detyrat e shtėpisė...Laju se po tė vjen era djersė!".. Herė pas here thotė se nuk i bėri detyrat mirė dhe se duhet korrigjuar!

Sherifi nuk mė ndihmon nė punėt e shtėpisė. As fėmijėt. Djemtė nuk i lejon, sepse sipas tij, kjo ėshtė punė grash. Vajzat janė tė vogla. Ai thotė se kur djemtė ndihmojnė nėnėn, atėherė feminizohen dhe ka rrezik pėr orientimin e tyre tė mėvonshėm dhe mund tė devijojnė... Ata duhet tė mbeten burra me karakter mashkullor, pra si burri im personal, Sherifi.

Mė pret ulur mbi krevat, cullak, si zakonisht. I pėlqen tė ekspozohet, thotė se ka trup atleti. Ofshan nja dy a tri herė, kthehet nė anėn tjetėr dhe fle i kėnaqur, duke gėrhitur. Unė shikoj drejt tavanit me sy tė zgurdulluar. Aty nga ora njė pas mesnate, mė vjen gjumi dhe zgjohem nė orėn pesė e dyzetepesė.
Nė orėn gjashtė e gjysmė bėj mėngjesin gati. Zgjoj fėmijėt, hanė mėngjes dhe nė orėn shtatė e gjysmė ikin nė shkollė. Nė njė pjatė lė mėngjesin gati pėr Sherifin kur tė zgjohet, edhe kafenė. Pesėmbėdhjetė minuta pas fėmijėve, vrapoj edhe unė shkallėve teposhtė pėr nė punė.

Sherifi ėshtė i kėnaqur me mua, mirėpo ai ka edhe njė cen: sa herė nervozohet, shqetėsohet apo dėshpėrohet, ai dėshiron seks. Tė shtunėn, Sherifi e kalon ditėn duke luajtur shah nė klubin shqiptar, duke pirė ēaj dhe duke analizuar, politikėn e Shqipėrisė, politikėn e shqiptarėve tė Kosovės dhe atė ndėrkombėtare.
Telefonon me shokėt dhe flasin pėr lirinė dhe robėrinė, pėr kombet e shtypur nė botė. Kėtė javė ndjehet shumė i preokupuar pėr Rripin e Gazės.
Njė herė nė javė Sherifi shkon nė palestėr. Tė dielėn, luan top me shokė.
Unė, nė fund tė javės, zakonisht rregulloj shtėpinė dhe shėrbej nanushin qė vjen me tri bijat te ne. Mirėpo, nė klubin shqiptar mė merr edhe mua rregullisht: ēdo 28 nėntor dhe tani edhe pėr 17 shkurtin. Ēdo 9 mars mė blen njė lule, pasi tė ketė marrė vesh se dje kishte qenė tetė marsi.

Kėshtu shtatė ditė nė javė, kėshtu ēdo muaj, kėshtu me vite. Nėse refuzoj, bėhet potere e madhe.
Ndjehem njė shportė hedhurinash, ku sikush zbrazet pėr ta fituar ekuilibrin e vet. Unė jam njė qoshe e rrugicės, ku ndalet qeni pėr tė bėrė shurrėn. Seksin nuk e dua. Ai ėshtė pėr mua dhunim dhe nėnshtrim, nėnshtrim deri nė asgjėsim, Sherifi ėshtė i kėnaqur me mua, edhe rrethi familjar, po!
Epilog
Nė shoqėri me struktura fisnore, statusi superior fitohet jo nė bazė tė aftėsive, por nė bazė tė organeve gjenitale...

lovely
11-10-09, 17:18
Letėr grave..
Top of Form
Zoti, qė kur krijoi njeriun, parashikoi rregulla tė pėrkufizuara mirė. Nuk i krijova unė, por Zoti. Detyra jonė ėshtė t“i praktikojmė ato. Gruaja ime ėshtė e imja, siē janė tė miat makina, banesa dhe veshmbathjet e mia. Nėse mė gėrvisht dikush makinėn, unė acarohem dhe denoncoj, nėse dikush prek edhe pa dashje gruan time, e dėrgoj nė spital, sepse ka prekur pronėn time private.
Asaj i kam falur mbiemrin tim. Duke i dhėnė mbiemrin, kam treguar pushtetin dhe rregullat e lojės pėr kėtė jetė. Nėse nuk do, mund tė detyrohet, nėse jo me fjalė, atėherė dhuna e riedukon. Pėr tė mirėn e saj, nesėr mė falėnderohet. Sė paku, njė herė nė ditė ajo duhet ta ndjejė peshėn e dominimit tim, qoftė fizik, qoftė verbal, varet se ē“kėrkon situata...Mbiemrin ia kam huazuar pėr pėrdorim, derisa t“u nėnshtrohet rregullave morale tė mia. Nė familjen tonė, nė dyqind vitet e fundit (ndoshta edhe mė shumė), nuk ka pasur shkurorėzime dhe, nuk mund tė ketė.
Edhe nėse ndodh, atėherė fėmijėt mbeten tek unė. Ajo mund ta marrė njė trastė nė dorė dhe pėrjashta...Shkurorėzim mund tė bėhet nėse vdes ajo, jo nėse vdes unė, sepse edhe pas vdekjes sime, nė supet e saj rėndon mbiemri im: mbiemri disiplinues, rikujtues dhe qortues.
Pas vdekjes sime, ajo duhet tė kujdeset pėr fėmijėt dhe nuk guxon tė martohet. Tė ecė kokulur dhe e mėrzitur. Pas vdekjes sė saj unė duhet tė martohem sa mė shpejt qė ėshtė e mundur, brenda jave, sepse fėmijėt kanė nevojė pėr pėrkujdesje dhe unė duhet ta vazhdoj jetėn time. Tė mos bėhem rezil, sepse martesa e burrit pas vdekjes sė gruas, ėshtė vepėr preventive...
Pse duhet trajtuar gruaja si njė gurė i ēmueshėm? Zoti e ka pllakosur me bukuri tė jashtėzakonshme, bukuri qė e bėn tunduese pėr rrethin dhe pėr ta mbrojtur kėtė ėshtė detyrė e imja.
Nėse shikoni gruan nga prapa, ėshtė e bukur dhe ngashėnjyese. I shikoni flokėt e saj, tė mrekullojnė. E ktheni pak anash dhe shikoni vithet, t“i marrin mendtė. E rrotulloni nė anėn tjetėr, po ato pėrshtypje marramendėse.
E shihni nga para, shquhen sytė e saj tė mėdhenj, faqet e bukura engjėllore, buzėt e kuqe, qafa e gjatė, gjoksin e fryrė e tė mrekullueshėm, belin e ngushtė dhe kėmbėt e gjata, qė duket se nuk mbarojnė kurrė. Ēdo gjymtyrė e saj ėshtė e pėrkryer dhe marramendėse: ajo rrezaton njė mori dėshirash, provokon edhe kur qan, edhe kur qesh. Ajo rrezaton dalldi dhe shkakton turbullim tė brendshėm!
Ėshtė njė koncert dėshirash dhe instrument qetėsues. Ajo ėshtė njė diamant dhe po e la nė liri, ta vjedhin.
Ta vjedhin, sepse ajo ėshtė cak i gjuetarit. Si nuk lejohet lopa tė shkojė vetė nė treg, edhe gruaja nuk mund ta posedojė kėtė liri. Bukuria e saj duhet fshehur, se ngacmon rrethin, dalldis ambientin... Prandaj, jashtė shtėpisė, njė bisht pas, njė pasanik...Koka saj, nėn kėmbėn time, si e gjarprit!Mashkulli qė nė kohėn e gurit ishte gjuetar dhe i lejohet, por njė burrė i vėrtetė nuk toleron qė gruaja e tij tė dalė e bukur nė qytet. E bukur dhe pushtuese vetėm nė shtratin tim. Kurrė jashtė. Unė si Sherif kam frikė nga konkurrenca dhe shumė herė besoj se tė tjerėt janė mė tė mirė se unė, prandaj burri i vėrtetė dominon pėr ta evituar konkurrencėn! Burri me brinjė sjell konkurrencėn nė shtėpi!
Burri, edhe nėse bėhet i pėrdalė, ėshtė mashkull i vėrtetė, por nėse bėhet zonja e shtėpisė, atėherė ajo bėhet kurvė dhe fėmijėt bėhen bij tė kurvės. Detyra e Sherifit ėshtė t“i parashikojė situatat, t“i analizojė mirė dhe t“vlerėsojė drejtė e burrėrisht. Edhe pse Sherifi jeton nė Gjermani, nuk ėshtė gjerman. Ai ka ardhur me software tė instaluar kėtu dhe nuk ka bir nėne qė mund ta ndryshojė. Edukatėn time tė pastėr dhe burrėrore e pėrfitova nga babushi, dhe ky nga gjyshi im, sa u pėrket grave, mėsimet e nanushit janė tė pazėvendėsueshme!

Kur futem nė shtėpi bashkėshortja duhet tė ngrihet, tė mė pėrshėndesė dhe pyes: a jam i lodhur, a kam uri, a dua kafe dhe tė mos ulet kurrė para se tė ulem unė. Pa marrė parasysh a vij nga puna apo nga argėtimi. Duhet tė mė marrė pallton apo tė ma japė kur dal jashtė. Tė m“i pastroj kėpucėt dhe tė mė pėrcjellė deri te dera. Kėto janė rregullat elementare qė duhet“i respektojė njė grua e mirė, grua me moral. Pėr tė qenė e dashur dhe e respektuar: ajo duhet tė jetė nėnė, edukatore, grua trasgresive, dashnore, kuzhiniere e mirė, kameriere e pėrkryer dhe e gatshme pėr dėshirat e mia.
Nė ēdo ēast! Nėse mungon diēka nga ato, atėherė, ajo grua nuk meriton burrė tė vėrtetė dhe nuk shkon nė parajsė. Ajo nuk mund tė ketė dėshira, sepse dėshirat dhe planet e mia janė ligj. Kėtė nuk po e zbuloj unė, por kėshtu ėshtė kodifikuar. Detyra e saj nuk ėshtė tė mendojė, por tė veprojė, tė menduarit ėshtė obligim mashkullor. Pa lejen time ajo nuk futet as nė parajsė.
Para nanushit ajo duhet tė rrijė gatitu, se e ka pėr detyrė, edhe para mysafirėve, pėrndryshe lėndon dhe dėmton virilitetin tim.
Nanushi i ka falur asaj djalin dhe ajo duhet ta falėnderojė ēdo ditė! Kur kemi miq, ajo duhet tė jetė shėrbėtore e pėrkryer, tė flasė me zė tė ulėt, tė mos pėrzihet nė bisedė (ashtu-ashtu, nuk din gjė dhe mund tė gabojė diēka, prandaj detyrė e imja ėshtė t“ia ndaloj dhe shpėtoj nderin), tė duket si viktimė e vėrtetė, sepse sa mė shumė qė lė pėrshtypje te mysafirėt, aq mė shumė mė rritet mua vlera, para nanushit dhe para miqve. Para nanushit dhe motrave tė mia ėshtė me rėndėsi tė jashtėzakonshme...Kėto rregulla ia kam treguar ditėn e parė tė martesės. Ajo qė atė ditė pat provuar ta marrė timonin nė dorė dhe e zura: nanushi mė pat tėrhequr vėrejtjen se gratė qė tentojnė ta sundojnė burrin, hedhin rrobat mbi ato tė burrit mu natėn e parė. Pikėrisht atė natė.
Dhe, e zura me presh nė dorė, e kapa pėr flokėsh si burrė i vėrtetė dhe pastaj ajo futi vullnetarisht tė vetat ndėr tė miat, sikur kishte bėrė nanushi nė kohėn e vet, mirėpo pa qenė e detyruar. Si nanushi, nuk ka grua nė botė!Barazi nė bashkėshortėsi nuk ka. Nėse i jap asaj mė shumė tė drejta, zvogėlohen tė miat dhe humbi pushtetin dhe kjo nuk ėshtė mashkullore; kėtė e bėjnė burrat qė nuk kanė bole! Ai qė ka forcėn, i cakton rregullat jetėsore. Dispozitat jetėsore nuk pėrcaktohen nga bukuria, por nga fuqia reale... Sherifi, d.v., Gjermani

Antika
11-10-09, 18:03
Letėr burrave...
Letėr grave..
hahahahahahahahahahhhahaha

Linka_pz
04-11-09, 18:58
Operacioni

Ishte nje njeri qe ishte semure dhe donte te behej operacion.U mblodhen te gjithe atje tek spitali dhe filloj operacioni.Mbas ca oresh doli doli doktorri nga salla operacionit dhe tha qe: Operacioni shkoi me sukses por pacienti vdiq.

lovely
12-11-09, 22:39
Leter derguar nga nje nene djalit te saj polic:

I dashur biri im!

Te shkruaj keta pak rreshta qe ti ta dish qe te kam shkruar. Nese e merr kete
leter, do te thote qe ka arritur. Nese nuk e merr, ma thuaj se ta nis prape.
Po te shkruaj ngadale, sepse e di qe nuk te pelqen te lexosh shpejt.
Pak kohe me pare babai yt lexoi ne gazete qe pjesa me e madhe e aksidenteve
ndodhin brenda nje km distance nga vendi i punes. Keshtu qe vendosem te
shperngulemi pak me larg. Shtepia e re eshte fantastike! Ka nje lavatrice, po nuk
jam e sigurte qe funksionon. Pikerisht dje vura rrobat brenda, terhoqa ujin dhe
rrobat u zhduken te gjitha.
Koha ketu nuk eshte shume e keqe. Javen qe shkoi ka rene shi dy here gjithsej:
heren e pare per tre dite rresht, ndersa heren e dyte per kater.
Persa i perket xhaketes qe me kishe kerkuar, xhaxhai yt me tha qe nese ta nisja
me kopsa do me kushtonte shume (kopsat peshojne).
Keshtu qe ia hoqa fare. Nese do qe t'ia vesh prape, t'i kam futur te xhepi i brendshem
i xhaketes. Vellai yt para ca ditesh beri nje budallallik te madh me makinen:
zbriti dhe mbylli deren pas vetes, duke harruar celesat brenda. Keshtu qe u detyrua te
kthehej ne shtepi per te marre celesat rezerve, keshtu edhe ne mundem te dilnim nga
makina. Nese takon Kristinen beji te fala nga une. Nese nuk e takon, mos i thuaj asgje.

Mamaja jote qe te do shume.

P.S. : Doja te te fusja brenda edhe ca leke, por per fat te keq e kisha mbyllur zarfin... :biggrin:

selvija
12-11-09, 22:53
Leter derguar nga nje nene djalit te saj polic:

I dashur biri im!:redface:

Te shkruaj keta pak rreshta qe ti ta dish qe te kam shkruar. Nese e merr kete
leter, do te thote qe ka arritur. Nese nuk e merr, ma thuaj se ta nis prape.
Po te shkruaj ngadale, sepse e di qe nuk te pelqen te lexosh shpejt.
Pak kohe me pare babai yt lexoi ne gazete qe pjesa me e madhe e aksidenteve
ndodhin brenda nje km distance nga vendi i punes. Keshtu qe vendosem te
shperngulemi pak me larg. Shtepia e re eshte fantastike! Ka nje lavatrice, po nuk
jam e sigurte qe funksionon. Pikerisht dje vura rrobat brenda, terhoqa ujin dhe
rrobat u zhduken te gjitha.
Koha ketu nuk eshte shume e keqe. Javen qe shkoi ka rene shi dy here gjithsej:
heren e pare per tre dite rresht, ndersa heren e dyte per kater.
Persa i perket xhaketes qe me kishe kerkuar, xhaxhai yt me tha qe nese ta nisja
me kopsa do me kushtonte shume (kopsat peshojne).
Keshtu qe ia hoqa fare. Nese do qe t'ia vesh prape, t'i kam futur te xhepi i brendshem
i xhaketes. Vellai yt para ca ditesh beri nje budallallik te madh me makinen:
zbriti dhe mbylli deren pas vetes, duke harruar celesat brenda. Keshtu qe u detyrua te
kthehej ne shtepi per te marre celesat rezerve, keshtu edhe ne mundem te dilnim nga
makina. Nese takon Kristinen beji te fala nga une. Nese nuk e takon, mos i thuaj asgje.

Mamaja jote qe te do shume.

P.S. : Doja te te fusja brenda edhe ca leke, por per fat te keq e kisha mbyllur zarfin... :biggrin:


Ggagagagagagaga kjo paska ndodhe bash si mu dje,, flaka me dul:eek:

Antika
14-12-09, 11:35
Njė shembull i menēur i fjalimit dhe politikės ndodhi kohėt e fundit nė Asamblenė Kombeve tė Bashkuara dhe e bėnė tė
qeshė komunitetin ndėrkombėtar

Pėrfaqėsuesi i Palestinės nė fjalimin e tij nė Kombet e Bashkuara tha: ``Pėrpara se tė filloj fjalimin, dėshiroj t`u tregoj diēka rreth Musasė a.s. { Moses a.s..}

Kur ai ( Musau a.s.) goditi shkėmbin dhe nga guri doli uji, mendoi : `` Ēfarė mundėsie pėr tė bėrė banjė ( pėr tu larė)``! Ai u zhvesh dhe rrobat e tij i la mbi njė gur dhe hyri nė ujė. Kur doli nga uji i kėrkoi rrobat e tij, por ato ishin zhdukur. Rrobat ia kishte vjedhur njė izraelit !

Pėrfaqėsuesi i Izraelit brofi egėrsisht nė kėmbė dhe bėrtiti, ``Ēka po thua? Nė atė kohė nuk ka pasur atje Izraelitė.``

Pėrfaqėsuesi i Palestinės buzėqeshi dhe tha: ``eh tash, pasi qė na u bė e qartė kjo, do tė filloj fjalimin tim.

Makresh
14-12-09, 13:48
Njė shembull i menēur i fjalimit dhe politikės ndodhi kohėt e fundit nė Asamblenė Kombeve tė Bashkuara dhe e bėnė tė
qeshė komunitetin ndėrkombėtar

Pėrfaqėsuesi i Palestinės nė fjalimin e tij nė Kombet e Bashkuara tha: ``Pėrpara se tė filloj fjalimin, dėshiroj t`u tregoj diēka rreth Musasė a.s. { Moses a.s..}

Kur ai ( Musau a.s.) goditi shkėmbin dhe nga guri doli uji, mendoi : `` Ēfarė mundėsie pėr tė bėrė banjė ( pėr tu larė)``! Ai u zhvesh dhe rrobat e tij i la mbi njė gur dhe hyri nė ujė. Kur doli nga uji i kėrkoi rrobat e tij, por ato ishin zhdukur. Rrobat ia kishte vjedhur njė izraelit !

Pėrfaqėsuesi i Izraelit brofi egėrsisht nė kėmbė dhe bėrtiti, ``Ēka po thua? Nė atė kohė nuk ka pasur atje Izraelitė.``

Pėrfaqėsuesi i Palestinės buzėqeshi dhe tha: ``eh tash, pasi qė na u bė e qartė kjo, do tė filloj fjalimin tim.

Ahahahahahaa kjo me t'vertet ka ndodhe.

jadore
14-12-09, 17:28
Njė shembull i menēur i fjalimit dhe politikės ndodhi kohėt e fundit nė Asamblenė Kombeve tė Bashkuara dhe e bėnė tė

qeshė komunitetin ndėrkombėtar

Pėrfaqėsuesi i Palestinės nė fjalimin e tij nė Kombet e Bashkuara tha: ``Pėrpara se tė filloj fjalimin, dėshiroj t`u tregoj diēka rreth Musasė a.s. { Moses a.s..}

Kur ai ( Musau a.s.) goditi shkėmbin dhe nga guri doli uji, mendoi : `` Ēfarė mundėsie pėr tė bėrė banjė ( pėr tu larė)``! Ai u zhvesh dhe rrobat e tij i la mbi njė gur dhe hyri nė ujė. Kur doli nga uji i kėrkoi rrobat e tij, por ato ishin zhdukur. Rrobat ia kishte vjedhur njė izraelit !

Pėrfaqėsuesi i Izraelit brofi egėrsisht nė kėmbė dhe bėrtiti, ``Ēka po thua? Nė atė kohė nuk ka pasur atje Izraelitė.``


Pėrfaqėsuesi i Palestinės buzėqeshi dhe tha: ``eh tash, pasi qė na u bė e qartė kjo, do tė filloj fjalimin tim.''ment shoqe ment''( kur kam qene studente luante komedia , kur kishe mujt me me pa, qysh me kishe pa!... ment shoqe ment, ka qene citati me i qelluar ne gjithe ato seri teatrore , nuk e di a ju kujtohet ..?)
ment pra , me mend hahet dynjaja .. thote mama jeme ..e cdo dite e me shume po e vertetoj valla..
se ti Antike, e di po qe po .!

Peja-Boy
15-12-09, 19:06
http://erpics.de/data/media/3/18897-gbpics.eu.jpg

lovely
18-02-10, 19:35
1. Burrat jane si pushimet, nuk zgjasin kurre aq sa duhet
2. Burrat jane si bananet, sa me shume kohe kalon aq me shume squllen
3. Burrat jane si puna e kohes, nuk ke c'ben per ta ndryshuar
4. Burrat jane si Kafeja, me cilesoret jane te ftohta, intense dhe te
lene pa gjume gjithe naten
5. burrat jane si kompjuteri, me veshtiresi ja meson komandat dhe
gjithmone me memorie te pamjaftueshme
6. burrat jane si reklmat, mos ju beso as edhe nje fjale
7. burrat jane si depozita ne banke, pa lek nuk japin asnje interes
8. burrat jane si popcorn, te kenaqin po per fare pak
9. burrat jane si puna e bores, nuk i dihet kurre kur vjen, sa cm dhe sa do duroje
10. burrat jane si fotokopja, vetem per riprodhim
11. burrat jane si vendet e parkingut, vendet e mira jane te zena, te
tjerat nuk bejne

selvija
18-02-10, 23:44
1. Burrat jane si pushimet, nuk zgjasin kurre aq sa duhet
2. Burrat jane si bananet, sa me shume kohe kalon aq me shume squllen
3. Burrat jane si puna e kohes, nuk ke c'ben per ta ndryshuar
4. Burrat jane si Kafeja, me cilesoret jane te ftohta, intense dhe te
lene pa gjume gjithe naten
5. burrat jane si kompjuteri, me veshtiresi ja meson komandat dhe
gjithmone me memorie te pamjaftueshme
6. burrat jane si reklmat, mos ju beso as edhe nje fjale
7. burrat jane si depozita ne banke, pa lek nuk japin asnje interes
8. burrat jane si popcorn, te kenaqin po per fare pak
9. burrat jane si puna e bores, nuk i dihet kurre kur vjen, sa cm dhe sa do duroje
10. burrat jane si fotokopja, vetem per riprodhim
11. burrat jane si vendet e parkingut, vendet e mira jane te zena, te
tjerat nuk bejneKuku qka kokan Burrat Qurana breeee ahahahahhaha deka tuj qesh hor paske boo:biggrin:

progress
11-03-10, 20:05
Plaku i moēėm

Nė fshat njė i metė nga mendtė hipėn majė pemės dhe qėndron aty pėr dy ditė pa lėvizur fare. U mblodhėn tė gjithė, i madh e i vogėl, pėr t’i folur dhe pėr t’ia mbushur mendjen budallait, por ai, siē duket, ishte i vendosur qė tė mos zbriste prej andej. Pasi diskutuan mirė e shtruar se si ta zgjidhnin kėtė problem, fshatarėt panė qė ēdo zgjidhje dukej e dėshtuar. Atė moment dikush thotė:
-Po sikur tė thėrrasim plakun mė tė vjetėr tė fshatit qė tė na tregojė me menēurinė e tij si tė dalim nga ky problem?
Tė tjerėt miratojnė me kokė dhe dikush shkon e lajmėron plakun. Pas 20 minutash duket plaku i thinjur, me mjekėr e me mustaqe tė bardha dhe me bastun.
-Si ėshtė puna qė mė keni kėrkuar, djema?
-Xhaxha, ka hipur ai budalli nė pemė dhe kemi dy ditė nuk e zbresim dot. Po e premė pemėn do tė vdesė, po qėndroi aty edhe pak, prapė do tė vdesė. Si t’ia bėjmė?
- E thjeshtė fare, djema. Hidhini njė litar dhe lidheni mirė, pastaj tėrhiqeni me forcė.
Fshatarėt e lidhin me litar dhe e tėrheqin. Budallai bie poshtė dhe vdes.
-Po ē’na bėre kėshtu, more xhaxho? – i thotė ata plakut.
-More djema, unė mbaj mend nė ’44-n... kur ra njėri nė pus, kėshtu e nxorėm

progress
11-03-10, 20:06
Dy gra komshie takohen nė korridor.

-O komshi ēka bo vaki me ju,mos jeni gjė smurė?-pyet e para.

-Jo-i thot tjetra,pse mendon ashtu?

-Po ka nja tre dit qė po shof doktorin,qė del nga shpija jote,e kujtova se jeni smur.

-Edhe ēa ka kėtu pėr tu ēuditur?Un kam 10-dit qė shof njė oficer qė del nga shpija jote,e duhet tė pyes se mos ka plas lufta

Idila
19-03-10, 10:32
http://www.youtube.com/watch?v=H3KKcklghd0&feature=related:biggrin:

Lapsi
19-03-10, 21:31
E lexuat gazetėn Koha Jonė ē'shkruante dje? Berisha rrit rrogat e pensionet kurse Europa i ul. OK, mė nė fund edhe Koha Jonė e kuptoi qė nuk jemi nė Europė.

YanYan
31-03-10, 03:40
Nje burre shkon tek doktori dhe i thote:
- Doktor, mendoj se gruja ime ka fillu me shurdhu...
- Mire, i thote doktori, kur te shkosh ne shpi, ke me ba nje prove. Ke me i ba nje pyetje me ze normal prej nje largesie. Nqs te pergjigjet, mire. Nqs nuk te pergjigjet, afroju edhe beji te njejten pyetje me te njejtin ze. Nqs nuk e degjon, prap beja kete pune me afer, derisa te te degjoje.
Shkon ne shtepi ky edhe sa mbyll deren e shtepise, pyet gruan:
- Gru, ca kena per drek?
Gruaja hic. Ky afrohet dhe e pyet prap.
- Gru ca kena per drek?
Gruaja hic. Ky vazhdon dhe e ben kyt pyetje derisa afrohet krejt afer saj kur ja kthen gruja:
- Per te 12 her te thashe qe makarona kena:biggrin:

YanYan
31-03-10, 03:51
Dy hajduta po shikonin nje vitrine me bizhuteri dhe i thot njeri:
- Sa do kushtoje thua ajo unaze?
- 2, shum shum 3 vjet burg.

YanYan
31-03-10, 04:00
I thote njeri shokut te tij:
- U zgjova sot ne mengjes...u ndjeva aq keq sa desha te vras veten me nje kuti aspirina.
- Vertet? Po ca ndodhi?
- Po pasi morra dy te parat u ndjeva me mire.

qekiqi
02-04-10, 23:13
o le be se ktu po uqkoqka nieri tu kesh hahahhhaaaaaaaaaaaaaaaaa
qfar vicash qishtu s kom kesh o pu kanqka nieri ktu pu knaqka

qekiqi
03-04-10, 08:31
1. Burrat jane si pushimet, nuk zgjasin kurre aq sa duhet
2. Burrat jane si bananet, sa me shume kohe kalon aq me shume squllen
3. Burrat jane si puna e kohes, nuk ke c'ben per ta ndryshuar
4. Burrat jane si Kafeja, me cilesoret jane te ftohta, intense dhe te
lene pa gjume gjithe naten
5. burrat jane si kompjuteri, me veshtiresi ja meson komandat dhe
gjithmone me memorie te pamjaftueshme
6. burrat jane si reklmat, mos ju beso as edhe nje fjale
7. burrat jane si depozita ne banke, pa lek nuk japin asnje interes
8. burrat jane si popcorn, te kenaqin po per fare pak
9. burrat jane si puna e bores, nuk i dihet kurre kur vjen, sa cm dhe sa do duroje
10. burrat jane si fotokopja, vetem per riprodhim
11. burrat jane si vendet e parkingut, vendet e mira jane te zena, te
tjerat nuk bejne


ohaha q ja u paska ftof burrave qikjo

Idila
08-04-10, 18:20
....
-Babi, pse ti nė kokė ke disa flokė tė bardha?
-Po ja o biri im, sa herė ti mė bėn nervoz, mua hop mė del njė flok i bardhė.
-Ah prandaj gjyshi i ka flokėt fare tė bardha... phaaaaaa sa grindavec paske qenė ti o babi im!!!

YanYan
28-04-10, 21:23
http://i42.tinypic.com/2zjlx0h.jpg

Lapsi
10-05-10, 12:16
Nje vajze shkon te bleje nje fustan dhe brege. E pyet shitesin se sa kushtojne.
Shitesi: Fustani 10 euro kurse breget 15 euro
Vajza: bene me lire?
Shitesi: po, pse jo. 10 euro breget, 15 fustani
vajza: shife njehere, fustanin e ngrite kurse breget i ule:P

sherri
10-05-10, 12:27
"Teme" kjo, kalem a?! interesant per diskutim:tongue:

Lapsi
10-05-10, 12:28
"Teme" kjo, kalem a?! interesant per diskutim:tongue:jemi te humori sherri

Oqeani
18-06-10, 17:40
Hasani - E fitova lloton !

Hyseni - O te ka vdeke gruuaja !

Hasani - O budalle, me dy te mira !!!!!!!!!!!

Elina
18-06-10, 17:57
E vete burri gruan e vet: gru a muj me te rrehe?....gruaja ja kthen thot po munesh.....po a muj me ta thy kamen ...ajo ja kthen po mundesh...burri i thot e doren a muj me ta thy....gruaja ja kthen po bre burre munesh....nejse ma burri duke ja permende kogja dofar turturash gruas.....gruaja veq po ja ben rrafsh ......e ne funde i kthehet burri e i thot e pse pra masi muj krejt qeto me ti ba apet t'tutna? :biggrin:

lovely
18-06-10, 18:10
E vete burri gruan e vet: gru a muj me te rrehe?....gruaja ja kthen thot po munesh.....po a muj me ta thy kamen ...ajo ja kthen po mundesh...burri i thot e doren a muj me ta thy....gruaja ja kthen po bre burre munesh....nejse ma burri duke ja permende kogja dofar turturash gruas.....gruaja veq po ja ben rrafsh ......e ne funde i kthehet burri e i thot e pse pra masi muj krejt qeto me ti ba apet t'tutna? :biggrin:

qe t kallxoj une pse, se tipka e ka shti n gipc heret burrin hahahahahahahahahahahahahahaa :wink:

Idila
30-06-10, 08:45
Na ishte njėherė njė vajzė e cila po mbushte njė fjalėkryq, duke e mbushur fjalėkryqin hasi nė njė fjalė qė nuk e dinte...
- Ē’ėshtė fundi i jetės? Me shtatė shkronja? - pyet vajza tė atin.
- Martesa! – pėrgjigjet babai.

doGzona
30-06-10, 08:49
E pyet vajza tė dashurin e saj:
A tė pėlqejnė mė shumė vajzat e menēura apo tė bukura?
Djali i pėrgjigjet:
As njėra as tjetra! Tė dua vetėm ty.

shfletuesi_
30-06-10, 09:01
Takohen 2 vet ne stacion te autobusit edhe ja nisin me u prezantue:

Une quhem Qerim
Edita ja kthen qika..
Qerimi ja kthen e dite hamamin tem masi t'kallxova e dite.

Idila
30-06-10, 09:03
Mėsuesja

-Nxėnės tė dashur ēfarė na jep delja?
-Leshin.
-Po pula ēfarė na jep?
-Vezėt.
-E lopa ēfarė na jep?
-Detyrat e shtėpisė!

doGzona
30-06-10, 09:03
Gjyshja

Gjyshe e si erdhe?
Me autobus.
E pse pra babi po thotė se ‘dreqi e solli kėtu’?

Idila
30-06-10, 09:07
Disa fėmijė po mburreshin se i kanė baballarėt tė shpejtė.
Njėri thotė: Babi im pasi hedh shigjetėn, vrapon dhe e kap pa arritur nė shenjestėr.
I dyti: Babi im gjuan me pistoletė dhe e kap plumbin pa arritur shenjestrėn.
I treti: Se mos ėshtė ndonjė gjė kjo! Babi im punon nė qeveri dhe megjithėse puna i mbaron nė orėn 16, vjen nė shtėpi qė nė ora 13.

shfletuesi_
30-06-10, 09:09
I thot gjyshja gjyshit
Gjyshja: Po qu ti njeri thuju djemve le te shkojn me punu se a po e sheh krejt hallku po punojn e na metem hala pa mjell.

Gjyshi ja kthen : Le plak allahile kallxom kush eshte ka ban sefa se kush po hek po i shoh vet :)

Idila
30-06-10, 09:25
Banditi: – O paret, o shpirtin!
Burri: – Grua, ēohu shpirt, se tė kėrkojnė!

LOL

Idila
30-06-10, 09:29
Gruaja burrit:
- I dashur, mbas njėzet vjet martesė nuk ka asgjė tė re nė jetėn tonė. Gjithmonė tė njėjtat gjėra nė tė njėjtin moment, nė tė njėjtėn orė, nuk ndodh asnjė surprizė, asnjė spontanitet. Unė jam grua dhe kam nevoj tė dėgjoj prej teje ndonjė gjė elektrizuese.
Burri:
- Yyyyy tė vraftė rrufeja!

(ahahha)

Idila
30-06-10, 09:33
Ishte njė ditė e bukur vere. Njė djalė ishte ulur nė rėrė, aty kalon njė vajzė, pengohet dhe i bie sipėr.
-Mė fal tė vrava?
Djali i pėrgjigjet -hidhu edhe njė herė se nuk e pata dot mendjen.:biggrin:

Idila
30-06-10, 09:41
Njė Grua nė jetė ka nevojė pėr 5 kafshė.
1–njė jaguar nė garazh
2–njė tigėr nė shtrat
3–njė krokodil nė ēizme
4–njė zog mes kofshėve dhe
5-njė gomar qė tė paguajė gjithėēka.


(mos e mirrni me gjithė mend juve :P )

Idila
30-06-10, 09:54
Aman, bėma katrėn pesė

Njė nxėnės nuk kishte mėsuar fare nė provim dhe pėr tė mos marrė 4 i shkruan mėsueses:
-Hap kllap , mbyll kllap … nuk di gjė se jam tapė … Rroj me frikė e rroj me shpresė qė ti katrėn tė ma bėsh pesė.
Pasi korrigjon provimet, pėrgjigja e mėsueses nė fletėn e provimit ishte:
-Hap e mbyll ndrin si yll … njė 5 tutje atje nė pyll, por… ne jemi nė qytet e mbajtsh 4 me shėndet!!

Lapsi
30-06-10, 15:21
Na ishte njehere nje mesues quhej Kola dhe e kishte marre gruan shume here me te re madje e kishte studente. Nje dite kur hyri ne mesim gjeti ne derrase keto fjale

profesor Kola e ka gruan e re si per vete dhe per ne

te neseremne ne derrase prof shkroi keto fjale

profesor Kola kur ka qene i ri me nenat tuaja ka bere dashni , prandaj s'eshte cudi qe ju te gjithe te jeni femijet e mi http://cokollata.com/forumi/Smileys/default/m1.gif http://cokollata.com/forumi/Smileys/default/m1.gif