PDA

View Full Version : Boksieri ukrainas sfidon shqiptarin


Fokus
06-01-08, 23:29
http://www.franziska-kelly.de/bilder/tnluan_shooting8big.jpg http://www.boxnews.com.ua/photos/355/Alexander%20Dimitrenko12t_crop.jpg
Krasniqi Dimitrinenko
Boksieri ukrainas sfidon shqiptarin Dimitrenko: Ta mund Luan Krasniqin
edhe pėr tė promovuar Serbinė

Kundėrshtari i ardhshėm i Luan Krasniqit, ukrainasi Aleksander Dimitrenko, dėshiron qė nė tė ardhmen tė pėrfaqėsojė Serbinė nė boksin profesionist. Kėtė e ka bėrė tė ditur vetė Dimitrenko nė njė intervistė dhėnė tė pėrditshmes
serbe “Sport”. Sipas kėsaj gazete, 25-vjeēari Dimitrenko ka paraqitur kėrkesė pėr marrjen e pasaportės serbe. Do tė jetė boksieri kosovar me shtetėsi gjermane, Luan Krasniqi, ai qė do tė boksojė kundėr Aleksander Dimitrenkos, mė 8 mars nė “Porsche Arena” tė Shtutgartit. Kjo sfidė do tė jetė e vlefshme pėr titullin e kampionit tė Evropės nė kategorinė e rėndė qė ėshtė vakant
dhe pėr titullin WBO Intercontinental. Aktualisht kampion nė WBO Intercontinental ėshtė Dimitrenko. “Dua tė pėrfaqėsoj Serbinė nė tė ardhmen, pasi dėshiroj qė ky vend tė bėhet i famshėm. Mė duket jonormale qė njė vend me kaq shumė talente nuk ka pasur asnjėherė kampion bote nė boksin profesionist. Dėshiroj qė tė luftoj pėr njė pamje mė tė mirė tė Serbisė nė botė. Ky vend i mrekullueshėm dhe populli i tij e meriton kėtė. Pėr mua Ukraina, Rusia dhe Serbia janė si njė shtet i vetėm.Jam lodhur me trajtimin e keq
qė i bėhet Serbisė nė media.Do tė mundohem ta ndryshoj kėtė, madje nėse fitoj ndeshjen e radhės (kundėr Krasniqit) suksesi do tė jetė edhe pėr serbėt”, ka thėnė Dimitrenko. Arsyeja e afėrsisė sė Dimitrenkos me Serbinė ėshtė bashkėshortja e tij, Vanja Dobriē, e cila ėshtė serbe nga Novi Varoshi.
--------------------------------------------

DEKLARATA E KRASNIQIT

“Dua tė tregoj se akoma mund tė llogaritet nė mua. Dhe do tė shfrytėzoj kėtė shans pėr tė fituar edhe njė herė rastin pėr njė ndeshje pėr titullin botėror. Pėr mua ka qenė e qartė se nėse dėshiroj qė tė mbetem lart duhet tė boksoj me dikė qė ėshtė nė mesin e 5 boksierėve mė tė mirė”, ka deklaruar Krasniqi.


info:gazeta Panorama

Arb
06-01-08, 23:57
Luan he burre!

Paske me shume se sa te deshmosh per veteveten. Me kete mec, paske mundesi te tregosh edhe me shume. T'ia zbehesh shpresat qe ky bir sllavi te perfaqesoj Shkinine, se paku, ne nje te ardhme te afert.

SANTANA-29
07-01-08, 00:07
O,Ai shka ka mi ra pishmanit pse ka hy ne ring ,,,tek e funi pe rrehin na shikust,,:tongue:

Preshevar
07-01-08, 13:12
E kam par duke u rreh ket Kryemadhin Ukrainas.. dhe bukur nifar budalle eshte.

Nese e rreh qeto LUANI Shqiptar, at'here ka shpresa me vazhdue,.. e nese jo. Le t'kenaqet me titullat e deri metashme qe i ka fitu ! Veq "Shnosh".

Guri i madh
08-01-08, 01:11
LUANI ėsht 37 vjeqar e kundershtari esht 25 vjeqar kshtu qe LUANI nuk e ka fort leht me fitue ,nė meqin e fundit LUANI nuk ka tregue boks tė nji prefesionisti


po shpresoj se do tė fitoj

ari_m
23-02-08, 20:36
Mendoj o Luan Krasniqi qe nese e fiton at bir sllavi do te jesh nje HERO per ne Shqipetaret.
Te deshiroj shum fat

Artisti
23-02-08, 21:05
Ooooooo e ka dorezue shkauuuuu ende pa ja fillue meēi hejjjjjj.


Po ku guxon shkau kunder shqiptarit me boksue!!!

Qysh nė ish Jugosllavi ja u kemi thye hundet jo veq bokserave sllav po edhe gjyqtareve a e mbani mend Xhevdet Peci ēka ju ka be gjyqtareve.

Nese doni me pa Luanin shikoni sonte meēin Klitschko kunder Ibragimov, Luani eshte i ftuar nga RTL.


.

Autori
29-02-08, 14:40
E kam par duke u rreh ket Kryemadhin Ukrainas.. dhe bukur nifar budalle eshte.

Nese e rreh qeto LUANI Shqiptar, at'here ka shpresa me vazhdue,.. e nese jo. Le t'kenaqet me titullat e deri metashme qe i ka fitu ! Veq "Shnosh".

O jahudec!

Po shihet se as nė sport nuk e paske haberin!
Njėsoj pėrndryshe si nė cdo sferė tjetėr tė mundshme tė jetės!

Nė degėn e sportit, boksin, nuk pėrdoret shprehja "e rrehi" por "e dominoi" ngaqė aty bėhet fjalė pėr njė demonstrim tė shkathtėsisė fizike nė kuadėr sportive. E jo nė njė tė tillė rrugaqėsore!
E "rrehme" ėshtė atėherė kur nuk ekziston ringu e referi dhe kur njėri nga kundėrshtarėt ėshtė aq superior ndaj tjetrit sa ky i fundit nga goditjet e fituara detyrohet tė bie nė tokė apo tė fshihet dikun pėr tė evituar maltretimin!
Pėrafėrsisht njėsoj sikur une kur tgjej se ku je, e kur tbombardoj me direkta e kroshea deri sat alivanosesh disa herė me rradhė mirė e deri sa pastaj tė bish para kamve dhe tė mė lusėsh pėr mėshirė!

A e ke tė qartė tash o xhahil?!

Preshevar
29-02-08, 16:36
Tu me montrera ą notre rencontre :biggrin:

Si c'est pas toi ,

alors

c'est moi qui vais te trouvé ! :biggrin:

Catho,... mes meilleurs selam !

Tomori
04-03-08, 18:40
Shum rrende do ta ket Luani me ket Thi, arsyja eshte mosha Luani eshte 37 vjeqar kurse kundeshtari 25 vjeqar...ehhhh kjo ka te bej shum ..ishalla Luani ndron taktiken e luftes ..dhe vazhdimish te sulmoj kundershtarin me gjithe forcen qe ka, e mos te lejoj veten siq e kemi pare qe vazhdimishte te ndodhet ne defanzif..por ne ofanziv te jet vazhdimishte ateheres besoj dhe kam bindjen qe Luani qysh ne fillim te lojes do ta shkatroj ket majmun sllavin.
Luan te lutem emito Tajsonin mshoji pa meshire qysh ne fillim te lojes te lutem Luan mshoji qenit pa meshire qysh ne fillim te rundit te pare...