PDA

View Full Version : Offenbacher kickers -Fc Prishtina


LOJETARI
21-01-08, 16:25
http://www.ofc.de/main/news/news2/upload/img/img_1200668646.jpg
18.01.2008
Bancés Heimpremiere für die Kickers – Testspiel gegen den FC Prishtina

Es ist für Aristide Bancé sein erster Auftritt im Stadion am Bieberer Berg. Wenn die Offenbacher Kickers am kommenden Dienstag, 22.Januar, das Testspiel gegen den FC Prishtina bestreiten, wird der Neuzugang aus Burkina Faso auch dabei sein. Anpfiff ist um 20 Uhr, die Stadiontore werden um 18:30 Uhr geöffnet. Aufgrund von Schweißarbeiten bleibt die Waldemar-Klein Tribüne an diesem Abend geschlossen. Für die Kickers-Fans wird die Offenbach-Post-Tribüne geöffnet, den Gästefans des FC Prishtina steht die Stahlrohrtribüne zur Verfügung. Die Karten für das Spiel sind zum Preis von 10,- Euro für Erwachsene, für Rentner und Schüler für 5,- Euro, ab sofort im Fanshop erhältlich.

Prishtinasja_
21-01-08, 16:27
Na, dann drücken wir FC Prishtina ganz fest die Daumen ! :biggrin:

LOJETARI
21-01-08, 16:30
Na, dann drücken wir FC Prishtina ganz fest die Daumen ! :biggrin:

Do ta kallim neser Offenbachun , hahahahahahahah.....................ju raportoj neser live .

Kodra
21-01-08, 16:37
Do ta kallim neser Offenbachun , hahahahahahahah.....................ju raportoj neser live .


**********
**********
**********

Do tė ishte mirė qė tė bėsh njė video dhe ta shiqojmė edhe ne qė jemi larg Offenbachut.

LOJETARI
21-01-08, 20:49
**********
**********
**********

Do tė ishte mirė qė tė bėsh njė video dhe ta shiqojmė edhe ne qė jemi larg Offenbachut.Me sa di une nje ekip i Rtk-sė do tė jetė nesėr kėtu .

Preshevar
21-01-08, 22:41
Me sa di une nje ekip i Rtk-sė do tė jetė nesėr kėtu .

Do t'transmetohet ne rrejtin toksor me duket. E pash ne reklama sonte.

Bond
21-01-08, 22:43
A ka mundėsi pėrkthimi tė kėtij artikulli nė gjuhėn shqipe?

LOJETARI
21-01-08, 22:51
A ka mundėsi pėrkthimi tė kėtij artikulli nė gjuhėn shqipe?
po i bie shkurt Bondi , ky shkrim eshte kopijim direkt nga web faqja e klubit futbollistik Kikers tö Offenbachut .
Aty mes tjerash shpjegohet loja miqesore mes fc Prishtines dhe OFF:kickers qe do tö zhvillohet neser nö ora 20.00 ne Offenbach afer Frankfurtit .

SANTANA-29
21-01-08, 23:46
Perpara Prishtina ,,,Mir qenka se e kemi lojtarin Moderator edhe ne stadium,,hahahah.
paska me na qit krejtve jashte...aba,vir verden gewinnen,:smile:

Marco
22-01-08, 00:38
A ka mundėsi pėrkthimi tė kėtij artikulli nė gjuhėn shqipe?

Valla mir e ki Bond se fjala Kicker pe dim pak prej anglishtes a qata tjert sen spo e marrum vesh , edhe qisi lajme te gazetave mos qitni, c`ka ėndėrrojn gjermant , mule me qit en forum te shqiptarve , Ajo koka veq supozim, e tasht let na tregon per rezultat dikush ose lojen me naj link mundesishte .. flm

LOJETARI
22-01-08, 00:55
Valla mir e ki Bond se fjala Kicker pe dim pak prej anglishtes a qata tjert sen spo e marrum vesh , edhe qisi lajme te gazetave mos qitni, c`ka ėndėrrojn gjermant , mule me qit en forum te shqiptarve , Ajo koka veq supozim, e tasht let na tregon per rezultat dikush ose lojen me naj link mundesishte .. flm

Marco , mirėmėngjesi sė pari , tė pėrshėndes aty ku je e nuk je .

Tash kalojmė te tema qe ne vete pėrmban njė lajm mė tepėr pėr ata qė jetojnė nė Gjermani konkretisht nė rrethinėn e qytetit tė Frankfurtit .
Loja Marco luhet nesėr nė ora tetė .Do tė jetė ky njė rast i mirė pėr Ekipin e prishtinės tė cilėt kanė ardhė para dy ditėsh ku dje kanė zhvilluar njė lojė me ekipin e Diasporės kosovare kėtu nė Gjermani epilogu i kėsaj ndeshje ishte 5:2 nė favor tė Prishtinės .

Tash , Kicker quhet ekipi i futbollit i Offenbachut ,ky ekip luan nė ligėn e dytė tė Gjermanisė [bundesliga] Nuk ėshtė prej me te mireve por besoj se pėr Prishtinaset do te jet njė pėrvojė e mire dhe nje shanc e bukur pėr shumė lojtarė tė tregojnė veten e ndoshta edhe do tė marrin ndonje ftese pėr te luajtur ne ndonje skuader te Gjermanise ku munde te fitojne ndonje lekė dhe do ua sheh edhe dikush tjeter hajrin.hahahahhaha..


Pėr neve mėrgimtareve kjo ndeshje ėshte me rendesi te veqant sepse neser do te mbledhemi dhe do ta shprazim barkun tu piskat Prishtina, Prishtina ,kosova ,kosova , Uēk Uēk e ku me ditė qysh ,na bjen neser ndermend ,sepse ne kete qytet edhe jeton nje numer shume i madh i shkieve .Kėshtu qė neser pasi te kthehemi dikur vone prej ndeshje do tė ju raportoj pėr zhvillimin e kėsaj ndeshje .

tung Marco

Dardan Kastrati
22-01-08, 16:36
Uroi qe FC Prishtine te tregoj nje loje te mire e mbi te gjitha fitoj kete ndeshje edhe pse eshte miqesore ..Perpara PRISHTINA .........................

SANTANA-29
22-01-08, 22:31
Prishtina fitoi 2,,1,,,,,:tongue:

LOJETARI
23-01-08, 00:44
Prishta sfidoi Offenbachun 2:1 .Njė lojė e pėrcjellur prej njė numri tė madh tifozėsh [patriotėsh] tė cilėt u ndanė tė stėrkėnaqur me djelmoshat nga Prishtina .Nė pjesėn e parė dominuam tėrė kohėn.Nė min. e 13 ,mė duket ,avansuam nga penaltia ,e ekzekutuar me mjeshtri .Nė pjesėn e dytė na lėshoi pak koncetrimi , e qe besa edhe takati ku si rrjedhoj pasoi barazimi . Kjo nuk na shokoi aspak ,pėrkundrazi na kėndelli edhe njėherė ku filluam sulme tė forta , tė njėpasnjėshme deri sa u referua nje goditje e lirė , prej nje distance 22 m . e cila nė mėnyre spektakulare pėrfundoi nė rrjetėn e kundershtarit . Nuk po vazhdoi mė shumė se zėri mė ėshtė shterrė .:biggrin:

Guri i madh
23-01-08, 01:06
Prishta sfidoi Offenbachun 2:1 .Njė lojė e pėrcjellur prej njė numri tė madh tifozėsh [patriotėsh] tė cilėt u ndanė tė stėrkėnaqur me djelmoshat nga Prishtina .Nė pjesėn e parė dominuam tėrė kohėn.Nė min. e 13 ,mė duket ,avansuam nga penaltia ,e ekzekutuar me mjeshtri .Nė pjesėn e dytė na lėshoi pak koncetrimi , e qe besa edhe takati ku si rrjedhoj pasoi barazimi . Kjo nuk na shokoi aspak ,pėrkundrazi na kėndelli edhe njėherė ku filluam sulme tė forta , tė njėpasnjėshme deri sa u referua nje goditje e lirė , prej nje distance 22 m . e cila nė mėnyre spektakulare pėrfundoi nė rrjetėn e kundershtarit . Nuk po vazhdoi mė shumė se zėri mė ėshtė shterrė .:biggrin:


urime urime ani lojtar shko flej e pusho a ka naj video qe edhe tė kemi mundsi me pae atmosfern nė stadionin e ofenbachut

LOJETARI
23-01-08, 16:14
http://www.youtube.com/watch?v=b1YRaqSJ3xc

DritonPR
23-01-08, 18:40
Po super, Prishtina ne ardhmeri do jet kampione e evropes sorre :D

Olle olle ooooo Prishtina PLISAT!!!!!!!!!!!