PDA

View Full Version : A ta bana mirė


Pupi
30-01-08, 21:36
Kėshtu plaqkitet, me gjentilitet.
http://www.clipfish.de/player.php?videoid=ODQwMzY0fDE4Mzk4Mzk%3D&utm_source=ext_player&utm_medium=ext_player_bedfeld&utm_campaign=cf

Pupi
30-01-08, 21:44
Flamuj pėr ēdo knaqėsi.
http://www.bendecho.de/825eb3346b-empoerungsindustrie

Pupi
30-01-08, 21:56
Verėra nga USB. kujdes tė mos pini shumė

http://www.bendecho.de/11fe0fb691-usb-wein

Pupi
30-01-08, 22:00
Mos u tut more....
http://www.bendecho.de/1191388877-auto-fahren

Pupi
31-01-08, 20:38
Akell-Akell, kujdes se po rreshqet!
http://www.autsch.de/25128/heisse_rasur/sort=5

Pupi
31-01-08, 21:26
Djali i Politiqarit
Baba mė thuja tė lutėm. "Ēka ėshtė Politika"? Thjesht fare, fillon tė pėrgjigjet i ati:
Shiqo, unė sjell tė hollat nė shtėpi, qė don tė thot unė jam Kapitali-zmi. Nėna jote menagjon me parat, qė don tė thot ajo ėshtė Qeveria.
Gjyshi kujdeset qė e gjitha tė shkoj si duhėt, dhe i takon Sindikatave, ndėrsa shėrbėtorja jonė ėshtė KLASA PUNTORE. Ne tė gjithė, e kemi vetėm njė qėllim, qė tė gjithėve t'u shkoj mirė.
Nė vijim: Ti je Populli, e vėllau yt i vogėl, qė akoma mban pelena, ėshtė ARDHMĖRIA!
E kuptove biri im ?
Djaloshi duke qenė birė politikani, mendohet njėher e thotė, Baba tė lutėm mė lėrė tė flej njė natė, e t'a mendoj mirė e mirė ? Tė atit i pėlqen qėndrimi i matur i tė birit!
Natėn tek flije, zgjohėt i vėllau i vogėl, i kishte mbushur pelenat dhe piskama si ndalej. Meq ai nuk dinte se ē'duhėt bėrė, vendos tė thėrras prinderit.
Hyn nė dhomėn e fjetjes, dhe sheh veteėm tė ėmėn gjersa flinte thellė, sa qė nuk zgjohej dot. Vendosi tė shkoj te shėrbėtorja e shtėpis (mamia), ē'tė shohėsh i ati kėnaqej me tė sa qė nuk e vėrenin fare. Derisa gjyshi kishte hedhur diku larg mendimet dhe as qė interesohej nė ėshtė dikush gjallė.
Me njė fjalė tė gjithė janė aq tė zėnė sa qė dajloshin nuk e vėrejn fare se nė ē'hall ėshtė. Si mbetet tjetėr veqse tė shkoj e tė bjer prap nė gjumė, duke i mbyllyr veshėt me batanije.
Tė nesėrmen Babai vendos tė pyet tė birin se ēfar kishte ndėrmend ti spjegonte lidhur me biseden e djeshme.
Paj ē'tė them baba, unė e shoh me njė kėndvėshtrim tjetėr "Politikėn", Pa hė mezi priste i ati njė pėrgjegjie nga djali trashėgimtarė.
Mund tė themė me plot gojė, qė Kapitalizmi keqpėrdorė Klasen Puntore, dhe qė Sindikata veq shiqon derisa Qeveria flen. Populli, baba i dashur injorohet si ėshtė mė keq. Derisa Ardhmėria e zhytur nė mut. KJO ĖSHTĖ POLITIKA!

luckyman
05-02-08, 22:06
Flamuj pėr ēdo knaqėsi.
http://www.bendecho.de/825eb3346b-empoerungsindustriehahahahahahah, e zete i paske pru do humoristika siiiiii me kop tuj keshė(:biggrin: )
qerkuzi se koke ti. :biggrin:

Pupi
13-02-08, 21:07
Nė treg:

Kojshike, ke dėgjuar pėr oferten e fundit ?

Jo valla kojshi.

E blen nji Kilogram banane, dhe njė e ke Gratis !