PDA

View Full Version : Motra_e_vllazni_ne_krejt_boten


^katunari^
17-02-08, 10:34
Me nji sy te mbushun lot , e me tjetrin plote gezim,
deshiroj t'ua uroj te gjithve pavaresine. Per ata qe prej 1912, kan luftu, qe gjenerata
e sodit ta perjetoje ket dite.
Nji sy me lot, se nuk jam ne Kosove , me te dashirit e mi,
me nane e me babe, me at popull krenar,
qe kurr nuk ka luftu per uzurpim, por vetem per mbrojtje.

Nji sy me gezim , per gjeneraten e sodit, qe me diten e sodit, hyn ne bashkesine e te gjithe atyne vendeve botrore ku
ku ka liri, demokraci dhe bashkjetese ne harmoni.

MOTRA E VLLAZNI, KU DO QE JENI,

URIME PAMVARESIA

aLbaChiCk
17-02-08, 14:37
Sot ne ket dit madheshtore ku Kosova feston ne familjen time rrjedhin lotet.Jan keta lot gezimi por edhe lot mallengjimi.Kujtohen ditet e veshtira qe kishte babai si femij ,trishtimet e shkaut kur i moren babain e tij qysh ne vitin 1954 e burgosen dhe me kurr se pan, kujtojm frigat tona qe vinte policia dhe kerkonte babain tim ne at koh qe quhej tradhtar ,e qe u detyrua ta leshoj vendin vetem e vetem qe te kemi nje jet me te rehatshme e pa frig se shkau nuk do tna bezdiste nese aj nuk eshte ne Kosove, kujtojm vuajtjet qe nuk paten te ndalur gjith ato vite sa ishim ne Kosov.Sot shofim baben te plakur , te rraskapitur nga burgjet e shumta qe i pesoi per ket dit te sodit dhe i qeshet fytyra qe arriten qellimin qe paten nisur me gjenerata. Urime , urime Pavaresia e Kosoves e lavdi bijve tan qe dhan jeten per ket Kosov qe ne do ta jetojm URIME...

lyra2
17-02-08, 14:59
Le te shprehim kete DITE TE MADHE vetem gezim,
e gjynahqaret e mekataret t'i shohim me perçmim.

GEZUAR GEZUAR

LABI
17-02-08, 15:07
Urime , urimeeeee (hoppaaa,hopppaa .Do t'i kallim fitilat e pavaresise eee , do ti kallim fitilat e pavaresise eeee !!) ....:biggrin:

Diana007
17-02-08, 16:49
Gezuarrrrrrrrrr , ishalla me kom te mbar ka ardh :smile: