PDA

View Full Version : Lexo pastaj qello ........


Estella
20-02-08, 00:05
Te shkruajm ndonje Citat te ndonje filmi, apo te ndonje kenge, e te tjeret te ja qellojn se nga vjen! rregulla ketu nuk ka, ai qe din te pergjigjet ta ben quete citimin qe don te pergjigjet, dhe keshtu me radh.

Citati: Asta la vista baby


Si quhet filmi? :P

Flori-88
20-02-08, 11:29
Citati: Asta la vista baby


Si quhet filmi? :P

Mendoj se kete citat e thot Arnold Shfancenger ne filmin TERMINATOR por spo e di sigurt a ne 1 a 2 ... me shume qe ne 2 ciao kalojani mire

BE LK
20-02-08, 12:35
Te shkruajm ndonje Citat te ndonje filmi, apo te ndonje kenge, e te tjeret te ja qellojn se nga vjen! rregulla ketu nuk ka, ai qe din te pergjigjet ta ben quete citimin qe don te pergjigjet, dhe keshtu me radh.

Citati: Asta la vista baby


Si quhet filmi? :P
Asta la vista baby. Permendet ne dhjetra filma....:D

Estella
20-02-08, 16:36
Flori sakttttt

BELK po thua ? hehe

vazhdoni edhe ju.....

°Avan_Turist°
15-04-08, 14:16
Film:

Regjisor: Francesko Munzi
Disa nga artistet:Ana Feruzzo,Xhevdet Ferri,Genti Hazizi.....etj

Citat:"........................O bab! M'duhen ca lek! Per ca i do? te dal me nje goce...! sa te duhen.....?? kesaj rradhe do te kerkoj me shume..me duhen 200 euro.! 200 euro!!!??? je ne terezi ty?!Po si une te punoj te marresh leket ty,,,!!! ....."


Qelloja titullin e filmit:

BE LK
15-04-08, 14:24
Film:

Regjisor: Francesko Munzi
Disa nga artistet:Ana Feruzzo,Xhevdet Ferri,Genti Hazizi.....etj

Citat:"........................O bab! M'duhen ca lek! Per ca i do? te dal me nje goce...! sa te duhen.....?? kesaj rradhe do te kerkoj me shume..me duhen 200 euro.! 200 euro!!!??? je ne terezi ty?!Po si une te punoj te marresh leket ty,,,!!! ....."


Qelloja titullin e filmit:

Sajmiri..... * ..eshte ai djali .... :D

°Avan_Turist°
15-04-08, 14:27
Sajmiri..... * ..eshte ai djali .... :D

SAKT e qellove :lol:

BE LK
15-04-08, 14:29
SAKT e qellove :lol:
LOL.... cfar don me thene. apo ishte pyetje ...?! hahahahahahahahahahahahaha

°Avan_Turist°
15-04-08, 14:37
LOL.... cfar don me thene. apo ishte pyetje ...?! hahahahahahahahahahahahaha

Merre si ta marresh veq si pyetje mos e merr...:biggrin:

°Avan_Turist°
15-04-08, 14:58
Kenge:

Texti:

"Sitting here wasted and wounded
At this old piano
Trying hard to capture
The moment this morning I don't know
'Cause a bottle of vodka
Is still lodged in my head
And some blonde gave me nightmares
I think that she's still in my bed
As I dream about movies
They won't make of me when I'm dead"

Qelloja kush e kendon:

BE LK
15-04-08, 15:04
Kenge:

Texti:

"Sitting here wasted and wounded
At this old piano
Trying hard to capture
The moment this morning I don't know
'Cause a bottle of vodka
Is still lodged in my head
And some blonde gave me nightmares
I think that she's still in my bed
As I dream about movies
They won't make of me when I'm dead"

Qelloja kush e kendon:


Me duekt se nje zezak....me piano...!? * emra nuk di une...!

°Avan_Turist°
15-04-08, 15:09
Me duekt se nje zezak....me piano...!? * emra nuk di une...!

:biggrin:

B.N J...

Provo tani...!!!

°Avan_Turist°
15-04-08, 15:11
Kenge:

Texti:
"Hey girl, is he everything you wanted in a man
You know I gave you the world
You had me in the palm of your hand

So why your love went away
I just can't seem to understand
Thought it was me and you babe
Me and you until the end
But I guess I was wrong "

Qelloja kush e kendon?

rilinda
15-04-08, 15:17
Kenge:

Texti:
"Hey girl, is he everything you wanted in a man
You know I gave you the world
You had me in the palm of your hand

So why your love went away
I just can't seem to understand
Thought it was me and you babe
Me and you until the end
But I guess I was wrong "

Qelloja kush e kendon?
Justin Timberlake- What goes around

°Avan_Turist°
15-04-08, 15:23
Justin Timberlake- What goes around

Sakt.... per mos me humbe kohen kot vazhdojm:biggrin:

Roman:

citat:“- Bėmė derman, - iu pėrgjėrua Haki Ujera duke dihatur. Ka filluar tė mė fryhet gju... gjuha. S’e marr vesh hiē. Mė fryhet kur s’e pret e gati mė zė frymėn.
- Dhe mbetet ashtu fryrė?
- Jo shfryhet. Mirėpo qė tė shfryhet, duhet mė parė tė flas.
- Ēfarė tė thuash?
- E, kėtu ėshtė e keqja. Jam si nė mes njė mjegulle, si mes njė reje. Flas pėrēart, si duket, se e di qė flas, mirėpo mė vrafshin nė e di se ē’them. Mė kupto?
- Sa s’ta pret mendja, - e ngushėlloi Afrim Katrahura.
Tjetrit po i mbufatej gurmazi si ndonjė misėroku.”(f30-31)

Ardian Kycyku


Qelloja titullin e Romanit:

BE LK
15-04-08, 15:27
Sakt.... per mos me humbe kohen kot vazhdojm:biggrin:

Roman:

citat:“- Bėmė derman, - iu pėrgjėrua Haki Ujera duke dihatur. Ka filluar tė mė fryhet gju... gjuha. S’e marr vesh hiē. Mė fryhet kur s’e pret e gati mė zė frymėn.
- Dhe mbetet ashtu fryrė?
- Jo shfryhet. Mirėpo qė tė shfryhet, duhet mė parė tė flas.
- Ēfarė tė thuash?
- E, kėtu ėshtė e keqja. Jam si nė mes njė mjegulle, si mes njė reje. Flas pėrēart, si duket, se e di qė flas, mirėpo mė vrafshin nė e di se ē’them. Mė kupto?
- Sa s’ta pret mendja, - e ngushėlloi Afrim Katrahura.
Tjetrit po i mbufatej gurmazi si ndonjė misėroku.”(f30-31)

Ardian Kycyku


Qelloja titullin e Romanit:
Syte e .... e lash per rilinden....:D

rilinda
15-04-08, 15:28
Sakt.... per mos me humbe kohen kot vazhdojm:biggrin:

Roman:

citat:“- Bėmė derman, - iu pėrgjėrua Haki Ujera duke dihatur. Ka filluar tė mė fryhet gju... gjuha. S’e marr vesh hiē. Mė fryhet kur s’e pret e gati mė zė frymėn.
- Dhe mbetet ashtu fryrė?
- Jo shfryhet. Mirėpo qė tė shfryhet, duhet mė parė tė flas.
- Ēfarė tė thuash?
- E, kėtu ėshtė e keqja. Jam si nė mes njė mjegulle, si mes njė reje. Flas pėrēart, si duket, se e di qė flas, mirėpo mė vrafshin nė e di se ē’them. Mė kupto?
- Sa s’ta pret mendja, - e ngushėlloi Afrim Katrahura.
Tjetrit po i mbufatej gurmazi si ndonjė misėroku.”(f30-31)

Ardian Kycyku


Qelloja titullin e Romanit:

Mos ka diēka lidhje me SAHARA titulli?

°Avan_Turist°
15-04-08, 15:31
Mos ka diēka lidhje me SAHARA titulli?

Jo Rilinda....(me vjen keq) me sa e shoh BE LK....ja ka qelluar por se di ne cfare sysh ka aluduar:biggrin:

BE LK
15-04-08, 15:33
Jo Rilinda....(me vjen keq) me sa e shoh BE LK....ja ka qelluar por se di ne cfare sysh ka aluduar:biggrin:
Syte e jetes lol.......ahahahahahaahhaahahahahahah

°Avan_Turist°
15-04-08, 15:35
Syte e jetes lol.......ahahahahahaahhaahahahahahah

Ja qellove lol hahahahahaha

°Avan_Turist°
16-04-08, 12:35
Kenge

Texti:"Mjegullojnė ngadalė
Kujtimet e mia
Dal pranė detit
Dhe mė mbyt vetmija

(2 herė)
Me kitarė nė duar
Bėj dy-tri fjalė
Me kaltrinė e detit
Du pėr t'u ēmall

Qaj pranė detit
Mbi atė breg
Deti e hap zemrėn
Edhe ai flet ........."

Qelloja kush e kendon?

BE LK
16-04-08, 12:45
Kenge

Texti:"Mjegullojnė ngadalė
Kujtimet e mia
Dal pranė detit
Dhe mė mbyt vetmija

(2 herė)
Me kitarė nė duar
Bėj dy-tri fjalė
Me kaltrinė e detit
Du pėr t'u ēmall

Qaj pranė detit
Mbi atė breg
Deti e hap zemrėn
Edhe ai flet ........."

Qelloja kush e kendon?
Nė kitarė teli i kėputur
ndali kėngėn mė tė bukur
por s'e ndali shiun nė kėt qytet

Ku je buza e paputhur
dashuria ime e humbur
n'mes tė rrugės unė po lagem vetė

I harruar si njė letėr e djegur
nė kėt rrugė pa adresė kam mbetur

(Refreni)
E urrej shiun kur bie
se njė herė ma fiku njė zjarr
njė zjarr dashurie
I urrej lotėt e mi
sepse i ngjajnė njė shiu
qė mė ndau nga ty

Dashuria ish dikur
vetė kornizė pa pikturė
qė askund nuk e shoh nė mur

I harruar si njė letėr e djegur
nė kėt rrugė pa adresė kam mbetur

(Refreni)
E urrej shiun kur bie
se njė herė ma fiku njė zjarr
njė zjarr dashurie
I urrej lotėt e mi
sepse i ngjajnė njė shiu

(Refreni)
Urrej shiun kur bie
se njė herė ma fiku njė zjarr
njė zjarr dashurie
I urrej lotėt e mi
sepse i ngjajnė njė shiu
qė mė ndau nga ty

Ti ndoshta ishe njė rrufe
qė erdhe shpejt
dhe kur shkove nuk e dita as e di
por kėngėn edhe shpresėn
i le tė treten nėpėr shi

E l /i/t/a/ 5

°Avan_Turist°
16-04-08, 12:49
Nė kitarė teli i kėputur
ndali kėngėn mė tė bukur
por s'e ndali shiun nė kėt qytet

Ku je buza e paputhur
dashuria ime e humbur
n'mes tė rrugės unė po lagem vetė

I harruar si njė letėr e djegur
nė kėt rrugė pa adresė kam mbetur

(Refreni)
E urrej shiun kur bie
se njė herė ma fiku njė zjarr
njė zjarr dashurie
I urrej lotėt e mi
sepse i ngjajnė njė shiu
qė mė ndau nga ty

Dashuria ish dikur
vetė kornizė pa pikturė
qė askund nuk e shoh nė mur

I harruar si njė letėr e djegur
nė kėt rrugė pa adresė kam mbetur

(Refreni)
E urrej shiun kur bie
se njė herė ma fiku njė zjarr
njė zjarr dashurie
I urrej lotėt e mi
sepse i ngjajnė njė shiu

(Refreni)
Urrej shiun kur bie
se njė herė ma fiku njė zjarr
njė zjarr dashurie
I urrej lotėt e mi
sepse i ngjajnė njė shiu
qė mė ndau nga ty

Ti ndoshta ishe njė rrufe
qė erdhe shpejt
dhe kur shkove nuk e dita as e di
por kėngėn edhe shpresėn
i le tė treten nėpėr shi

E l /i/t/a/ 5

ha hahah shiqo sa bukur krrejt kengen...e tani si me te besua se nuk merr vesh ka Muzika :biggrin:

...ELITA 5 ja qellove ....

BE LK
16-04-08, 12:52
ha hahah shiqo sa bukur krrejt kengen...e tani si me te besua se nuk merr vesh ka Muzika :biggrin:

...ELITA 5 ja qellove ....
hahahahahhaahhahahhahah.....Se nuk mar vesh nga muzika eshte e vertete por se jam naiv e mos te mbaj mend ate qe e degjoj vetem njehere ska shance......hahahahahahaahahha!