PDA

View Full Version : Zvicra


Xuki
27-02-08, 17:03
http://photos1.hi5.com/0022/361/108/KoGsA4361108-02.jpg

Virti
27-02-08, 20:11
Danke der Schweiz !

Urata
27-02-08, 20:25
Faleminderit Zvicrra...!

Estella
27-02-08, 20:49
Ein grosses dankeschön CH :)

SANTANA-29
27-02-08, 20:57
Schwyz Danke :smile:

Arb
27-02-08, 21:12
Falemindet Zvicer! Flm edhe prej juve Shqiptareve qe jetoni atje!

Guri i madh
27-02-08, 21:44
falemenderit zvicer zoti ju ndihmoft

luckyman
27-02-08, 21:50
26 vite ka zgjazë derisa Zvicrra e ka pranuar Koren si shtet
10 vite derisa e ka pranuar Kinen dhe Vjetnamin

kurse Kosoven brenda 10 ditve,..........ky është një shenjë i mirë!

Buqja_ch
27-02-08, 23:43
Faleminderit CH .........

uck_aksh
28-02-08, 02:37
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/zvicrra.gif

DEA
28-02-08, 08:36
Boll u pata tut , se Zvicrra nuk po na del ne ndihme, se nje nate nje expert i Ballkanit Zvicrran hiq fjale te mira nuk folke per ne, dikur ja ndala zanin e e veq e kqyrsha seri:tongue:.

Nje faleminderit te madhe Zvicrres

Bjeshka1
28-02-08, 09:24
Ne RTK pash nje program nga Zvicera ku u pa se diten e shpalljes se pavarsise ne nje meshe shqiptare mori pjese Micheline Calmy Rey(edhe pse nuk eshte katolike), ministre e puneve te jashtme te Zvicres, dhe aty tha qe ky shtet do te njohe pavaresine e Kosovos.(Ende nuk ishte bere publike shpallja)..

http://www.news.ch/news_img/article/113168-calmy-rey2.jpg:wink:

Rianne
28-02-08, 10:19
fylymy CH...kojshi tpaqa gjithmon

Dukagjinas_i
28-02-08, 12:31
Faleminderit Zvicra....Faleminderit bashkeatdhetar Shqipetar !

GjIlAnAsI_cSi
28-02-08, 13:04
E ka pas per detyr haha.. se Zvicrren Shqiptart e ndertuan.. e besoj qe kjo ka qen e pritur moti koh qe do e njoh shtetin e ri ;)

Po sidoqoft i falemnderohemi Zvicrranve..

Preshevar
29-02-08, 07:31
Merci M. Le président de la confédération Hélvétique,.. M. Pascal COUCHEPIN. :smile:

Flm edhe Micheline Calmy Rey,.. shoqja e Kosovarve,.. :wink:

lazdrani
29-02-08, 11:47
Ne RTK pash nje program nga Zvicera ku u pa se diten e shpalljes se pavarsise ne nje meshe shqiptare mori pjese Micheline Calmy Rey(edhe pse nuk eshte katolike), ministre e puneve te jashtme te Zvicres, dhe aty tha qe ky shtet do te njohe pavaresine e Kosovos.(Ende nuk ishte bere publike shpallja)..

http://www.news.ch/news_img/article/113168-calmy-rey2.jpg:wink:

Kjo ishte ministre e pare ne Europe qe deklaroje se Zvicra do ta njohe shtetin Kosovar.
Po ashtu gjithmone kam besuar se populli Gjerman,Austriak dhe Zvicrran do ta njohin shtetin tone kush me pare e kush me vone per mua jane keto shtet nje.Une them Zvicres dhe popullates shqiptare qe jetoje dhe punoje Faliminderit.

Arkza
29-02-08, 12:03
Te Flm Zvicra Te Flm............:smile:

Dardan Kastrati
29-02-08, 12:39
Zvicra te flm nga ju.Nje kujtim i paharruar do te jete ,nje madheshti qe e njohet Kosoven shtet te pavaruar dhe sovran .

Estella
29-02-08, 13:03
ahahaa boll neutarle ka qef me met zvicrra qudit jam qysh na ka pranu kaq shpejt :)

Preshevar
29-02-08, 13:22
ahahaa boll neutarle ka qef me met zvicrra qudit jam qysh na ka pranu kaq shpejt :)

Zvicrra eshte shtet Neutral,... por sa i perket njohjës së pavarsisë kjo s'ka pas lidhje neutralitet.

Ftesa i ka ardhur me pyetjen Po ose Jo ?...

Dilaver
04-03-08, 18:35
27 shkurt


Falëminderit Zvicra

Gjumashja
08-03-08, 16:59
Thnx..............:biggrin: ............

Diana007
08-03-08, 21:40
http://www.bgreetings.com/ecards/flowers/thank_you/05.gif