PDA

View Full Version : FemraT ><MashkujT


Estella
28-02-08, 18:31
Hajde Ketu Te Tregohemi Sa Me Feministe Normal dhe Mashkujt te Tregohen Cfare te Dijne per Veten e Tyre........Te Bejm Debat dhe ne Funde Te Shofim Kush po Fiton...Po Filloj Une e Para Ju Vazhdone....Nese dikush eshte i stresuar majton te kujtoj ne quhemi "seksi bukur"Intelegjenca jon eshte e krahasuar me at te burrav por pamja jone asht ma e mire !Ne quhemi Ylli DasmesFemra Eshte Gjysma Njerzimit
Por Edukon edhe Gjysmen Tjeter


Femrat Jan Te Bukura
Jan Intelegjente
Jan Tė Ėmbla etj etj...

Mashkujt Jan Mendjemedhenje,posesiv,mashtrues etj etj.....


Femrat

Ambicioze
Shume Vullnet
Shqetesohen per gjithcka
punojne shume
E vleresojne familjen


Meshkujt:

din me rrejt bukur, pa fije turpi, dhe me nje "Me fal" presin nga femra qe te jau falim.
Duan gjithmon te jen "Une jam une"
Krenohen me numrin e femrave qe kan pasur.

Pa Hidhrime OK.....

Vazhdojeni Ju Tani......

Prishtinasja_
29-02-08, 22:16
"Femra e ka shti dreqin ne gastare/shishe" :biggrin::rolleyes:

Oqeani
29-02-08, 22:17
Mashkulli nuk merret me aso pune se nuk ka kohe ;)

qika_pejes
01-03-08, 20:58
Hajde Ketu Te Tregohemi Sa Me Feministe Normal dhe Mashkujt te Tregohen Cfare te Dijne per Veten e Tyre........Te Bejm Debat dhe ne Funde Te Shofim Kush po Fiton...Po Filloj Une e Para Ju Vazhdone....Nese dikush eshte i stresuar majton te kujtoj ne quhemi "seksi bukur"Intelegjenca jon eshte e krahasuar me at te burrav por pamja jone asht ma e mire !Ne quhemi Ylli DasmesFemra Eshte Gjysma Njerzimit
Por Edukon edhe Gjysmen Tjeter


Femrat Jan Te Bukura
Jan Intelegjente
Jan Tė Ėmbla etj etj...

Mashkujt Jan Mendjemedhenje,posesiv,mashtrues etj etj.....


Femrat

Ambicioze
Shume Vullnet
Shqetesohen per gjithcka
punojne shume
E vleresojne familjen


Meshkujt:

din me rrejt bukur, pa fije turpi, dhe me nje "Me fal" presin nga femra qe te jau falim.
Duan gjithmon te jen "Une jam une"
Krenohen me numrin e femrave qe kan pasur.

Pa Hidhrime OK.....

Vazhdojeni Ju Tani......
yessssss e ke qillu

Estella
02-03-08, 12:37
Femrat jan si engjuj

Prishtinasja_
02-03-08, 15:33
Meshkujt jane nje pjese e rendesishme per cdo femer ! :rolleyes:

ERIKO
02-03-08, 15:54
Si Femrat Dhe Meshkujt Jane Te Rendesishem.sepse As Ne Nuk Bejm Dot Pa To Dhe As Ato Pa Ne!!!pra nga te dyja palet eshte e njejta gje!!

Prishtinasja_
02-03-08, 15:57
Si Femrat Dhe Meshkujt Jane Te Rendesishem.sepse As Ne Nuk Bejm Dot Pa To Dhe As Ato Pa Ne!!!pra nga te dyja palet eshte e njejta gje!!


Shume e SAKTE ! :rolleyes:

(p.s. : Te deshiroj mireseradhje ketu ne Forumin Dardan ! :smile:)

Estella
02-03-08, 16:01
Prishtinasja na po lujm ktu mi mund mashkujt kjo i thojka shume mire atij hauhauah :P

ERIKO
02-03-08, 16:04
pershendetie !!kur dikush eshte i stresuar mjafton te kujtoj castet e bukura te jetes se tij dhe cdo gje kalon.kurse per sa i perket ate qe the per djemt qe nuk jan per shpi,apo kur bejn gabime kerkojn te falen vetem nje fjal te veteme me fal e ke gabim e dashur...sepse jo te gjith jan njesoj ,po te shofim gishtat e dores nuk jan njesoj,pra edhe njerzit nuk jan njesoj...nuk them qe ne meshkujt jemi prefekt.sepse ka edhe nga ta qe thua ti...pastaj ju femrat tregouni pak me te shkathta mos bini pre e meshkujve me her te par,sepse nuk eshte faji jon nese ju nuk keni ment te kuptoni se cfar kerkojm prej jush!!!

Prishtinasja_
02-03-08, 16:06
Prishtinasja na po lujm ktu mi mund mashkujt kjo i thojka shume mire atij hauhauah :P

Valla...aty nuk pata qare pa e tregua te verteten bre...:rolleyes::tongue:

Ok pra "Femra eshte mbreteresh e Botes".....:biggrin: ( Je e knaqur tash ...:tongue:)

Vazhdoni!

ERIKO
02-03-08, 16:07
faleminderit!!sepse eshte kenaqsi te jesh ketu..

Agolli
02-03-08, 16:08
Femrat tuten prej hijes se vete..........:rolleyes:

Estella
02-03-08, 16:08
Bravo Prishtinasja ashtu eshte hauahuhauahauhauahuahauah a jemi bre :)

Agolli
02-03-08, 16:10
Femrat qeshin sikur te ishin jashtetoksore...:biggrin:

Estella
02-03-08, 16:12
Agolli pom dhimesh se hiq sja ke qellu

Agolli
02-03-08, 16:14
Loje eshte kjo, a the s'ka me'u idhnu.......:biggrin:

ERIKO
02-03-08, 16:14
pershendetie!!qe ka femra si engjej eshte e vertet por jo te gjitha jan keshtu,sepse ka dhe nga ato femra qe jan allau na rujt...hahahahha...pra me te keqia se nje mashkull..ne kete bot askush nuk eshte prefekt,sepse te gjith bejm gabime qe nuk i kuptojm...apo e kam gabim?..klm!!

Estella
02-03-08, 16:15
Agolli jo mor su idhnova veq thash sja ke qellu :P

Agolli
02-03-08, 16:17
Femrat jane engjuj ne kish, dreqejka ne shtepi.......:biggrin:

prishtinasi
03-03-08, 23:25
Femrat jane engjuj ne kish, dreqejka ne shtepi.......:biggrin:

Lum prifti pra...:biggrin:

Agolli
03-03-08, 23:27
Lum prifti pra...:biggrin:
hahahahah, e mjerra Murgesha.. :tongue:

prishtinasi
03-03-08, 23:28
hahahahah, e mjerra Murgesha.. :tongue:

hahahah:tongue: :tongue: :tongue:

LABI
03-03-08, 23:52
Hajde Ketu Te Tregohemi Sa Me Feministe Normal dhe Mashkujt te Tregohen Cfare te Dijne per Veten e Tyre........Te Bejm Debat dhe ne Funde Te Shofim Kush po Fiton...Po Filloj Une e Para Ju Vazhdone....Nese dikush eshte i stresuar majton te kujtoj ne quhemi "seksi bukur"Intelegjenca jon eshte e krahasuar me at te burrav por pamja jone asht ma e mire !
Vazhdojeni Ju Tani......

Pse cka e bejka seksin femerore me te bukure se seksin mashkullore ...:rolleyes:

Cka i bejkan vithet e femres, me te bukura se vithet e mashkullit . Gjoksin e femres me te bukur se gjoksin e mashkullit ....


Kjo ide ka te beje me psiken . Idene e te perceptuarit dhe botekuptimet mbi te bukuren ....Pra, ka nje shpjegim psikologjike

Bota maskuliste eshte ajo qe femren e ka shendrruar ne objekt seksi .... Ndersa veten subjekt (burim) te dijes dhe intelegjences ....:wink:

Eshte pikerisht ideja e te nenshtruarit (mazohizmi) qe femren e bene me te nenshtruar dhe objekt seksi .. Ndersa mashkulli si dominues subjekt ....

Mirepo sjellja mazohiste (edukata) nuk eshte ne imanencen (natyren) e femrores. Por eshte edukata , procesi socializues qe e bene (edukon) te jet e nenshtruar...

Kjo ide me shume nderlidhet me botekuptimet , perceptimet , idete/mendimin mbi te bukuren ... Se cka eshte e bukur ?! Cka eshte dashuri, cka eshte e mire dhe keshtu me radhe ... !!

Estella
05-03-08, 11:32
Pse cka e bejka seksin femerore me te bukure se seksin mashkullore ...:rolleyes:

Cka i bejkan vithet e femres, me te bukura se vithet e mashkullit . Gjoksin e femres me te bukur se gjoksin e mashkullit ....


Kjo ide ka te beje me psiken . Idene e te perceptuarit dhe botekuptimet mbi te bukuren ....Pra, ka nje shpjegim psikologjike

Bota maskuliste eshte ajo qe femren e ka shendrruar ne objekt seksi .... Ndersa veten subjekt (burim) te dijes dhe intelegjences ....:wink:

Eshte pikerisht ideja e te nenshtruarit (mazohizmi) qe femren e bene me te nenshtruar dhe objekt seksi .. Ndersa mashkulli si dominues subjekt ....

Mirepo sjellja mazohiste (edukata) nuk eshte ne imanencen (natyren) e femrores. Por eshte edukata , procesi socializues qe e bene (edukon) te jet e nenshtruar...

Kjo ide me shume nderlidhet me botekuptimet , perceptimet , idete/mendimin mbi te bukuren ... Se cka eshte e bukur ?! Cka eshte dashuri, cka eshte e mire dhe keshtu me radhe ... !!

LABI kjo tem eshte nje loj breeee ,tego ti qka kan meshkujt me mire se femrat :P

Agolli
06-03-08, 03:34
LABI kjo tem eshte nje loj breeee ,tego ti qka kan meshkujt me mire se femrat :P
Rrogen e kan, ma te madhe se femrat! :biggrin:

Preshevar
06-03-08, 10:15
Mue m'pėlqej titulli qe e paska kjo temė FemraT ><MashkujT.... Kto shenjat >,< tregojn qe meshkujt jan me te mdhej se femrat :biggrin:

DritonPR
06-03-08, 17:40
femra ska qare pa i rru komt :D

egi
06-03-08, 22:20
femra ska qare pa i rru komt :D

mashkulli s'ka qare pa e rru mjekrren...edhe dimrit...:tongue: kurse femrat dimrit i mshefin kimet hahahahahahahahahhahaa

DritonPR
07-03-08, 19:35
mashkulli s'ka qare pa e rru mjekrren...edhe dimrit...:tongue: kurse femrat dimrit i mshefin kimet hahahahahahahahahhahaa

ma ki ftoht

ok, femra ka dhimbje asi periods qysh i thuni shqip :D

ssara
07-03-08, 19:37
Femrat jane me te ndjeshme......

egi
07-03-08, 22:27
ma ki ftoht

ok, femra ka dhimbje asi periods qysh i thuni shqip :D

po po..amo thanks to ketyne periudave na e kemi mundesin te japim jet nje krijese...kete mashkulli kurr nuk mundet me perjetu :biggrin:

A don me ta ftof apet a hehehe

Oqeani
07-03-08, 22:29
hhahaEgi ne periodat i kemi ēdo minut per kriesa nceccccccc

egi
07-03-08, 22:32
hhahaEgi ne periodat i kemi ēdo minut per kriesa nceccccccc


phi..me mbet bota ne durt..(ose diqka tjeter) te jua....qfar krijesave kishim pas :tongue:

Oqeani
07-03-08, 22:35
phi..me mbet bota ne durt..(ose diqka tjeter) te jua....qfar krijesave kishim pas :tongue:
Nuk na kishte nxene bota !!!

egi
07-03-08, 22:38
Nuk na kishte nxene bota !!!

Nurmal qe jo..ju s'jeni te kujdeshem..e kishit lan prodhimin gjithkah

Oqeani
07-03-08, 22:40
Dihet, fale femrave, bota po na mban....

DritonPR
09-03-08, 21:09
po po..amo thanks to ketyne periudave na e kemi mundesin te japim jet nje krijese...kete mashkulli kurr nuk mundet me perjetu :biggrin:

A don me ta ftof apet a hehehe

ty be, pa neve ju smuni me lind jet, keshtu qe na prodhojm sperm, e femrat hajn aty posht hahahha (sa keq kom fol :X)

Estella
09-03-08, 22:12
DritonPR e paske shenndrru ne pa cenzur ktu ,t'lutem a

Estella
10-03-08, 20:02
Femrat edukojn gjysmen e njerzimit :)

Prishtinasja_
10-03-08, 20:04
Femrat edukojn gjysmen e njerzimit :)

Te lumt goja bre ...(ose gishtat qe e shkrujte) ! :biggrin::tongue:

Estella
10-03-08, 20:05
Te lumt goja bre ...(ose gishtat qe e shkrujte) ! :biggrin::tongue:

ahhaha prishtinasja a sosht qashtu a :)

Prishtinasja_
10-03-08, 20:07
ahhaha prishtinasja a sosht qashtu a :)

POOO po de !!!!!!:biggrin:

Une per ate te urova ty ..se vallahi tupi nuk e lun...:biggrin::wink::wink:

Estella
10-03-08, 20:12
POOO po de !!!!!!:biggrin:

Une per ate te urova ty ..se vallahi tupi nuk e lun...:biggrin::wink::wink:

eh mire :) se edhe ti mduket ke zan mu bo femniste :D

Prishtinasja_
10-03-08, 20:23
eh mire :) se edhe ti mduket ke zan mu bo femniste :D

Gjithemon kam qene...por nuk e kam shpreh bre edhe aq shume...:rolleyes:
Se mendojsha mos po idhnohet gjinia e kundert...:tongue:

Femrat sot eshte me e pavarur ! :biggrin:

Estella
10-03-08, 20:27
Femra eshe qafa e Mashkulli eshte koka

kah t'luhet qafa shkon koka :P

Agolli
10-03-08, 22:06
Truni i mashkullit e dirigjone qafen(femren):biggrin: ..qeshtu e ka flama e mashkullit, ta kall fytin (qafen)! :biggrin:

Estella
11-03-08, 11:36
ahhahahahahaa :P................................

Estella
12-03-08, 22:47
Pse e Kan Meshkujt ndergjegjejn e paster ?

-Se Nuk e kan perdorur KURRRR :p


Cili eshte titulli librit me te holl ne bot ?


-Cfar din meshkujt per Femra :P

Agolli
14-03-08, 08:52
Pse e Kan Meshkujt ndergjegjejn e paster ?

Sepse pastrohen me ndergjegjen e femres! :biggrin:


-Se Nuk e kan perdorur KURRRR :p

e perdorim, ama ndergjegjen e femres!:biggrin:Cili eshte titulli librit me te holl ne bot ?

Sikur t'isha djal! per ate lexohet nga femrat! ahahaha!-Cfar din meshkujt per Femra :P


E dim, qe jeni vesvese! e tranoni pasqyren! :biggrin:

egi
16-03-08, 14:56
-Cfar din meshkujt per Femra :P


E dim, qe jeni vesvese! e tranoni pasqyren! :biggrin:

Valla pe tranoni ju..ja tu qit zhele, gell neper flok..ja keni nis tash edhe vetullat po i hjekni..bile bile edhe voth po qitni ne vesh :tongue:

rilinda
16-03-08, 15:03
A e dini ēka ka than Zoti masi e ka kriju mashkullin?

egi
16-03-08, 15:50
A e dini ēka ka than Zoti masi e ka kriju mashkullin?

UPS :biggrin:

hahahhahaha

rilinda
16-03-08, 15:57
UPS :biggrin:

hahahhahaha

Jo nuk ja ke qėllu. Nuk ka than qashtu :biggrin:

lovely
16-03-08, 16:29
thoni qka doni ... amo qka doni... veq mos harroni, se femrat po udheheqin boten sot!! ju burrat (ecat) , as ne wc nuk shkoni pa i vet grate e juve..:biggrin: e knej m shitni burra.... burrat jane dek moti!!

Zoti kur ia ka dhane Ademit dhuraten "me mujt me u pshurr n kam" , Eves ia ka dhane "Trunin"..................

Meshqi, absolut nuk keni t gjalle pa neve femrave!! edhe na ua kontrollojme jeten!!!! :tongue:

rilinda
16-03-08, 17:33
thoni qka doni ... amo qka doni... veq mos harroni, se femrat po udheheqin boten sot!! ju burrat (ecat) , as ne wc nuk shkoni pa i vet grate e juve..:biggrin: e knej m shitni burra.... burrat jane dek moti!!

Zoti kur ia ka dhane Ademit dhuraten "me mujt me u pshurr n kam" , Eves ia ka dhane "Trunin"..................

Meshqi, absolut nuk keni t gjalle pa neve femrave!! edhe na ua kontrollojme jeten!!!! :tongue:

Hahahahhahahahhahah ahahhahahahahhaha... oh Zoti t'rujt ty! :biggrin:

LABI
16-03-08, 17:35
Femra eshe qafa e Mashkulli eshte koka

kah t'luhet qafa shkon koka :P

natyrisht qafa eshte SHERBETORE e KOKES... AJO LEVIZ kah t'i THOTE KOKA (qendra) ....:tongue:

Agolli
16-03-08, 23:00
Valla pe tranoni ju..ja tu qit zhele, gell neper flok..ja keni nis tash edhe vetullat po i hjekni..bile bile edhe voth po qitni ne vesh :tongue:
Qajo..qasi po lypen nga fembrat,sot, kuku_llera, :biggrin:
op egi, be njeriiiiiiiii :biggrin:

Agolli
16-03-08, 23:02
A e dini ēka ka than Zoti masi e ka kriju mashkullin?
Ka thone, femres duhet me ja rreh, vendin ku ungjet, jo per diēka, veq mes mi nirth, b''''!! :biggrin:

DEA
17-03-08, 08:36
Po nga Femra lind Mashkulli!

lovely
17-03-08, 09:30
Hahahahhahahahhahah ahahhahahahahhaha... oh Zoti t'rujt ty! :biggrin:
Flm shume!!!!

a eshte qashtu bre?? :biggrin: :tongue:

selvija
17-03-08, 11:14
Flm shume!!!!

a eshte qashtu bre?? :biggrin: :tongue:Qashtu shum e vertet..
po mos te ishin femrat..ku do gjendeshin mashkujt...??

LABI
17-03-08, 11:54
Po nga Femra lind Mashkulli!


Po nana e mire e bone djalin e mire, dhe anasjelltas

baba i mire e bene qiken e mire ... ndryshe s'ka mundesi; (perjashtimisht najhere pej skenderit dele edhe beteri ) ...:biggrin:

Estella
17-03-08, 12:16
Po nana e mire e bone djalin e mire, dhe anasjelltas

baba i mire e bene qiken e mire ... ndryshe s'ka mundesi; (perjashtimisht najhere pej skenderit dele edhe beteri ) ...:biggrin:


Femrat edukojn gjysmen e njerzimit :)

LABI
17-03-08, 12:31
Femrat edukojn gjysmen e njerzimit :)

Jo gjysmen por tere njerzimin/shoqerine ,,
Ndersa mesusi nje klase , nje gjenerate ... (pajtohem me ty plotesisht) .Pa juve bre sekna jeteee (vetem as ju paneve hiq s'boni :biggrin: :wink: )

Estella
17-03-08, 13:39
Jo gjysmen por tere njerzimin/shoqerine ,,
Ndersa mesusi nje klase , nje gjenerate ... (pajtohem me ty plotesisht) .Pa juve bre sekna jeteee (vetem as ju paneve hiq s'boni :biggrin: :wink: )


ahahahaha eh mire masi po pajtohesh :P

LABI
17-03-08, 14:12
ahahahaha eh mire masi po pajtohesh :P

Taman punaa ...

Femra eshte lulja me e bukur e kesaj bote/jete .... :biggrin:

Estella
17-03-08, 14:17
Taman punaa ...

Femra eshte lulja me e bukur e kesaj bote/jete .... :biggrin:

ahahhaah LABI :).............................

emine
17-03-08, 15:10
mashkulli...ka met me than se i shkret dejm ish kan:p

Estella
17-03-08, 16:43
Femrat Mund te vishen me rrobe te djemve :)

Meshkujt duken komplet idiota me rrobe te femrav :P
Meshkujt jane si medikametet-Nuk jane te kenaqshme por te domosdoshme :P

Meshkujt nuk kane kriza te moshes se mesme-Sepse arrijne vetem adoloshencen:P

Estella
17-03-08, 16:52
:).....................................

rilinda
17-03-08, 19:40
Femrat Mund te vishen me rrobe te djemve :)

Meshkujt duken komplet idiota me rrobe te femrav :P
Meshkujt jane si medikametet-Nuk jane te kenaqshme por te domosdoshme :P

Meshkujt nuk kane kriza te moshes se mesme-Sepse arrijne vetem adoloshencen:P

Hahahahhahahahhahah... a ma dreq ti a une?

Pse kane gjithmone meshkujt nje pamje idiote ne fytyre?
-Sepse ashtu jane....

Ēfare tha Zoti pasi krijoi burrin?
- Mund te beje me mire se kaq! Me pas krijoi femren!

Pse brodhi Moisiu neper shkretetire per 40 vjet radhe?
-Sepse edhe atehere, meshkujt nuk pyesnin per orientim.

Ēfare i ben meshkujt te shkojne pas grave kur nuk kane qellime martese?
-E njejta deshire qe ben qente te shkojne pas makinave edhe pse nuk kane qellim ta ngasin.

Pse meshkujt pelqejne grate e zgjuara?
-Tė kundertat terhiqen!p.s. mos u idhnoni djemaaaa... po qeshtu e ka gara. O jetė, o vdekje!
:biggrin:

DritonPR
17-03-08, 19:50
Ku qendron diferenca midis femres qe eshte gjat kohes qe periodes dhe terroristit?
- Me terroristin mund te besh negociata.

cka thirret femra qe punon aq shum sa mashkulli?
-dembelic

Nje gje qe nuk do i kuptojm femrat kurr eshte: qe femrat wax perveluese ne kemb per te hjekur leshin me rrenje me dhimbje, mirepo friksohen shum prej marimanges!

DritonPR
17-03-08, 19:55
qysh ja ndreq oren femres?
-ski nevoj. ka ore te shporeti

pse meshkujt bejn pordha me shum se femrat?
-sepse femrat nuk e mqelin gojen mjaft per te rritur presionin e duhur per pordh.

nese qeni eshte tu bo zhurm para deres shpis tonde, dhe femra jote ne deren prapa tu te piskat, kujt ja hap deren ma perpara?
-qenit, sepse kur ta futesh qenin brenda e mbyll gojen.

Ne fillim zoti e ka kriju token, dhe ka pushu
zoti e ka kriju mashkullin dhe ka pushu
tani zoti e ka kriju femren, prej tash as zoti as mashkulli ska pushu

Oqeani
17-03-08, 20:01
Mashkulli krenohet me ate se eshte per 4 gra, kurse femra me ate se eshte per nje katund....

Estella
17-03-08, 20:08
Meshkujt kan vetem 2 neurone

rilinda
17-03-08, 20:11
Mashkulli krenohet me ate se eshte per 4 gra, kurse femra me ate se eshte per nje katund....

dmth jemi ma t'forta :biggrin:
Edhe realisht nuk jemi veē pėr njė katund, po pėr gjithė botėn.

Xhenetin e keni te kėmbėt e femrės. :wink:

Estella
17-03-08, 20:14
dmth jemi ma t'forta :biggrin:
Edhe realisht nuk jemi veē pėr njė katund, po pėr gjithė botėn.

Xhenetin e keni te kėmbėt e femrės. :wink:

hahahah rilinda :P......................

DritonPR
17-03-08, 20:48
dmth jemi ma t'forta :biggrin:
Edhe realisht nuk jemi veē pėr njė katund, po pėr gjithė botėn.

Xhenetin e keni te kėmbėt e femrės. :wink:
varet cfare kemb, nese jan me lesh, athere aty eshte ferri

femrat , ju keni 1 neuron, ne krahasim me te miut :biggrin:

(a je happy tash)

Estella
17-03-08, 20:52
varet cfare kemb, nese jan me lesh, athere aty eshte ferri

Estella, ju keni 1 neuron, ne krahasim me te miut :biggrin:

Dritoni PR mduket se ktu asnjeher skam cekur emra te dikujt edhe asnjehr sju kam drejtuar dikujt personalisht

Sa po sho ti spo dike me lujt asnje loj

T'lutem mos provoko tjera here edhe edito postimin apo nikun tim

Estella
17-03-08, 21:03
shume flm per mirkuptim dritoni pr

egi
18-03-08, 15:06
Qajo..qasi po lypen nga fembrat,sot, kuku_llera,
op egi, be njeriiiiiiiii :biggrin:

Pha tybe une s'po lypi qasi mashkulli :mad: Mashkulli duhet me kan me i thjesht..e jo mu zbukuru e me ja mar bukurin femnes...asaj i ka hije me qen e bukur :tongue: :biggrin:

Estella
18-03-08, 15:09
Femrat asnjehr sjon pishmon per persing qe kan ne vesh :)

Murgesha
19-03-08, 00:33
Sikur femrat te udhehiqnin boten, ato do te flaknin te gjitha armet perveq gjuhes.

Grate i ka bere llafazane pushteti i burrave, qe ju ka rrembyer cdo gje perveq gjuhes.

Estella
19-03-08, 00:41
Sikur femrat te udhehiqnin boten, ato do te flaknin te gjitha armet perveq gjuhes.

Grate i ka bere llafazane pushteti i burrave, qe ju ka rrembyer cdo gje perveq gjuhes.


ahaha Murgesha qafr t'rrembyme bre kta femenav po shuj mos em fol favor meshkujv allaihle :P

LABI
19-03-08, 00:55
Sikur femrat te udhehiqnin boten, ato do te flaknin te gjitha armet perveq gjuhes.

Grate i ka bere llafazane pushteti i burrave, qe ju ka rrembyer cdo gje perveq gjuhes.

A nuk jemi gjeneroze... Ju kemi lane armen me te forte.

Ndoshta FJALA - nuk levize malet dhe kodrat si eskavatoret... MIREPO, fjala levize, organizon dhe ndergjegjeson turmat dhe masat ...:biggrin:

Murgesha
19-03-08, 11:35
ahaha Murgesha qafr t'rrembyme bre kta femenav po shuj mos em fol favor meshkujv allaihle :P

S`po flas nė favor tė mashkujve.

Gjuha asht nuk ka po eshtna thyen...http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Murgesha
19-03-08, 11:36
A nuk jemi gjeneroze... Ju kemi lane armen me te forte.

Ndoshta FJALA - nuk levize malet dhe kodrat si eskavatoret... MIREPO, fjala levize, organizon dhe ndergjegjeson turmat dhe masat ...:biggrin:

E krejt kėto i bajnė gratė, pėr meshkujt bota kish mbet aty ku ka fillu hahahahahahahahaahhaah

emine
19-03-08, 11:38
Shyqyr se ka dhan Zoti ,me lind femijte Mshkulli ..se kish dal fare Bota(sune durojne dhimbten hiq):p

Estella
27-03-08, 22:19
Nėse ndonjėra ėshtė e stresuar, mjafton tė kujtojė se ne quhemi "seksi i bukur

Nuk kemi nevojė tė vėmė kravat

Nėse vendosim tė bėjmė profesione burrash, quhemi "pioniere", nėse ata (burrat) vendosin tė bėjnė profesion grash quhen pederastė.

Inteligjenca jonė ėshtė e krahasueshme me atė tė burrave. Por pamja jonė ėshtė mė e mirė.

Nėse vrasim dikė dhe arrijmė tė vėrtetojmė qė kjo ka ndodhur gjatė ciklit menstrual, na ulet dėnimi.

Truri ynė ka tė njėjtin kapacitet me trurin e burrave,megjithėse kemi 6 miliard nervura me pak. Kjo do tė thotė se jemi mė eficente

Ne jemi nė gjendje tė bėjmė disa gjėra njėkohėsisht.
E dimė gjithmonė se ku i kemi vėnė ēorapet

Nėse martohemi me trashėgimtarin e fronit jemi "mbretėresha", nėse njė burrė martohet me trashėgimtaren e fronit, ėshtė vetėm burri i mbretėreshės)

Ne jemi ato qė vendosim sa fėmijė tė bėjmė.

Ne i ndiejmė fėmijėt tė na lėvizin brenda nesh.

Fėmijėt thonė gjithmonė "mami" fjalėn e parė.

Gjithmonė jemi tė sigurta qė fėmija ėshtė i yni.

Kemi leje lindjeje

Vizita te gjinekologu ėshtė mė e kėndshme sesa vizita te mjeku i prostatit.

Ne quhemi "ylli" i dasmės.

Keni dėgjuar ndonjėherė tė flitet pėr "muzė frymėzuese" nė gjininė mashkullore???!!!!!

Jetojmė mė shumė

Jemi mė rezistente ndaj dhimbjeve dhe infeksione. Kemi mė pak probleme kardiake.

Djersijmė mė pak.

Kur mbytet anija ne kemi pėrparėsi tė hipim tė parat nė varkat e
shpėtimit.

Jemi mė tė ndjeshme.

Kemi Festėn tonė Ndėrkombėtare.

MASHULLI ZIHET PER FEMREN NESE BEHET XHELOZ,FEMRA JO
MASHKULLI E ULE HUNDEN NESE NUK DO TE FLEJ ME VETEM NE DIVANIN E SALLONIT(KUR JAN TE ZEMERUAR)
MASHKULLI KA ME SHUME NEVOJ PER FEMREN NE .......KREVAT
MASHKULLI NUK ARRIN DOT TA FSHEH....DESHIREN PER FEMREN

rilinda
27-03-08, 23:33
Oj Estella.... priti sa shpullat kan me ardh n'konto tane prej djemve :P:D

Estella
27-03-08, 23:57
Oj Estella.... priti sa shpullat kan me ardh n'konto tane prej djemve :P:D


rilinda so qashtu a :P

thellenza
07-06-08, 19:26
edhe nese mashkulli i ka te gjitha ne jete, prap i duhet nje femer per ti treguar rrugen :biggrin:

emine
07-06-08, 19:36
na femrat...........bolla me bisht jena:biggrin:

Agolli
07-06-08, 19:45
Fembra eshte si zembra, meraku im, me u'a mbat tensionin dhe pulsin. :biggrin:

emine
07-06-08, 19:56
MAshkulli,,,boll sen i keq oshte,,,po pa to nuk ban pune hiq:tongue:

Agolli
07-06-08, 20:22
Fembra, sikurse garderoba, me pelqejen leckat e saj, sidomos ato te mbrendeshme-t, ani me qellu e rrezitme :biggrin:

Estella
07-06-08, 20:56
Ne te gjith boten femra karakterizohet si mencuria me e cmuar?


Kur nje femer ende nuk e ka krijuar jeten familjare te sajen ben shkoll,pun,qendrron pran familjes ne cdo moment,esht e perkushtuar pas gjithckaje qe mendon se esht e mir ne jet.....
Kur nje femer krijon familjen e saj ?
Eshte e perkushtuar pas burrit te saj,kujdeset per familjen,femijet,esht e gjendur ne cdo problem familjar pervec ktyre punon dhe ene vazhdon studimet.
Inteligjenca e nje njeriu bazohet ne gjendjen shpirterore te tij/saj?
Kush mund ta kundershtoj se nje femer ka gjendje shpirterore te fort???
Ne nje lidhje femra esht ajo e cila dhuron gjithcka per te mos humbur personin qe ka ne krah ndersa mashkullit nuk i pelqen kjo gje dhe tradhton Kjo nuk mendoj se trregon inteligjenc nga mashkulli ?A mendoni se nje mashkull trregon inteligjenc duke shkuar dhe then gjera qe nuk ndodhin ne te vertet me nje femer?A trregon inteligjenc kur nje mashkull meret me mall,prostitucjon duke mos patur aftesin per te punuar me krah?A trregon inteligjenc kur nje mashkull nuk mund ti qendrroj kurr familjes se tij kur e krijon vetem kerkon te vazhdoj te mendoj te dali te bej jet me shoqerin duke e harruar qe ka nje partnere ne krah???Pra duke filluar nga gjerat me elementare meshkujt trregojn qe nuk kan nivel pune dhe nuk jan te zotet per te mbajtur nje grua?
NuK flas per te gjith meshkujt por 50%kshu jan.
Shumica e intelektualve ne bot thon se nje mashkull ka shum frik nga nje femer inteligjente per arsye se mashkulli nuk esht ne gjendje te kundershtoj nje femer kur me an intelektuale.

Alkimisti_ch
07-06-08, 23:44
Femrat jan te bukura
jane engjuj,
jan intelegjente,
jane te ndjeshme,
Ato jane sikur LULET bre, plote arome

E meshkujt per kete arsye i duan e i ēmojne femrat dhe paramendoni sikur bletat te mos shtegtonin prej lules ne lule per te thithur nektarin e lules, bota bimore do te dukej ndryshe e mbase edhe njerzimi nuk do te mund te mbijetonte..!

Me nje fjale njera ploteson tjetren, e hajde me thuani ju te kunderten!!!

Skyfter
28-06-08, 16:42
femrat jane shoki me i mir i njeriut ...:biggrin:

rilinda
06-07-08, 16:19
Kush ka than kurrė nė jetė gruen s'kam me ngue
me gojė t’vet o i shkreti veten e ka mashtrue.
Kush ka vesh pėr me ni, kush ka sy me pa
gjithmonė gruja ēka ka than burri ka me ba.


Ju e sillni botėn na ju sjellim juve
ja merr zemrėn burrit fjala e ni gruje.

Edhe ndash me u idhnu pa u pajtu s'ki qare
n’paēa pas une faj ti prap jet me marre.
Nėse t’tham se ėshtė kėshtu mos thuj se bahet ndryshe
mos harro shejtanin kush e ka shti n’shishe.

Unė ni fjal e ti 20
pėr ty zor per mu ma lehtė
m’vjen gjyna qė flet kaq shum e n’fund bahet qysh tham unė.
E ndaq vetit me i than burrė, qefin grus mos ja prish kurrė
dita mar ty ndaq me t’shku mos i shtyj fjalt me mu.

Ju e sillni botėn na ju sjellim juve
ja merr zemrėn burrit fjala e ni gruje.Download here: Shyhrete Behluli- Kush ka than (http://www.speedyshare.com/694164219.html)

Linka_pz
06-07-08, 16:26
Mashkulli nga femra lind ,femra e ben burre dhe baba !

Agolli
06-07-08, 16:36
Femra si themra, gishtat me rrema, syte me bishte e vetullat e ndukme maraki i saj me shku nuse, prapanicen hava kur t'ja nise me nga.. :biggrin:

Skyfter
08-07-08, 13:11
nime tash pa hajgare ... fembrat jan te urta, inteligjente, te bukura, te kuptueshe, me humor, emocionale, llokumba, zembra, shpirt eshte... amo per me pas fember me krejt qeto cka i permenda ateher duhet mi marr 7 per nje her :biggrin::biggrin:

rilinda
28-08-08, 00:36
nime tash pa hajgare ... fembrat jan te urta, inteligjente, te bukura, te kuptueshe, me humor, emocionale, llokumba, zembra, shpirt eshte... amo per me pas fember me krejt qeto cka i permenda ateher duhet mi marr 7 per nje her :biggrin::biggrin:

Bile po mujshi me na kompletu... ama na juve qysh me ju kompletu kur krejt ni tru e keni!? :rolleyes:

vjeshta
28-08-08, 00:40
Bile po mujshi me na kompletu... ama na juve qysh me ju kompletu kur krejt ni tru e keni!? :rolleyes:

Skemi nevoj me i kompletu ,ja bajm vetem lavazhin e trurit ..:biggrin:

Oqeani
28-08-08, 00:43
hahahah lavazhin ....

rilinda
28-08-08, 00:48
Skemi nevoj me i kompletu ,ja bajm vetem lavazhin e trurit ..:biggrin:

Boll sen s'kan n'ta... edhe lavazhin me jau bo, ēka po jet prej tyne tani?! Veē skulptura a? :tongue:

lovely
28-08-08, 08:25
Kush ka than kurrė nė jetė gruen s'kam me ngue
me gojė t’vet o i shkreti veten e ka mashtrue.
Kush ka vesh pėr me ni, kush ka sy me pa
gjithmonė gruja ēka ka than burri ka me ba.


Ju e sillni botėn na ju sjellim juve
ja merr zemrėn burrit fjala e ni gruje.

Edhe ndash me u idhnu pa u pajtu s'ki qare
n’paēa pas une faj ti prap jet me marre.
Nėse t’tham se ėshtė kėshtu mos thuj se bahet ndryshe
mos harro shejtanin kush e ka shti n’shishe.

Unė ni fjal e ti 20
pėr ty zor per mu ma lehtė
m’vjen gjyna qė flet kaq shum e n’fund bahet qysh tham unė.
E ndaq vetit me i than burrė, qefin grus mos ja prish kurrė
dita mar ty ndaq me t’shku mos i shtyj fjalt me mu.

Ju e sillni botėn na ju sjellim juve
ja merr zemrėn burrit fjala e ni gruje.Download here: Shyhrete Behluli- Kush ka than (http://www.speedyshare.com/694164219.html)


hahahahahahahahahahhahahahahahahahahaa

topi nuk e luen :wink:

DritonPR
02-09-08, 21:49
ju femrat e keni bakllaven (vaginen), na e kena sherbetin (spermen), keshtu qe ju pa ne, si bakllava pa sherbet

LABI
02-09-08, 22:36
Paa Driton te lumte/hallall, cfare ilustrimi simbolik (cka shkon pastiqerija me anatomi/medicine) :biggrin:

Skyfter
04-09-08, 11:56
Bile po mujshi me na kompletu... ama na juve qysh me ju kompletu kur krejt ni tru e keni!? :rolleyes:

aahhhaaaaaa ...

mvaret prej juve se a rri truri ne koke apo zbret pak me posht :biggrin:

rilinda
04-09-08, 14:32
aahhhaaaaaa ...

mvaret prej juve se a rri truri ne koke apo zbret pak me posht :biggrin:

Aha... Kqyre n'faqen nr. 4 e pėrgjigjen bash t'saktė, edhe qė i pėrgjigjet qeti shkrimit tan :biggrin:

LaCoStA
04-09-08, 19:00
Aha... Kqyre n'faqen nr. 4 e pėrgjigjen bash t'saktė, edhe qė i pėrgjigjet qeti shkrimit tan :biggrin:

Cka po don me than ti me qeta?http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

LuLjaa
05-09-08, 00:36
Hee kush e ka zan vendin e pare qetu ,, Femrat apo Mashkujt :P ( per t'mire ama )

Skyfter
08-09-08, 14:58
A e dini ēka ka than Zoti masi e ka kriju mashkullin?


me vjen keq per ju ka then :biggrin: ...

eshte e vertet se femrat jan me intelegjente se meshkujt amo prap se prap nuk ka ndryshu asgje ne kuzhin :biggrin: ...

DEA
08-09-08, 15:11
Krejt dijenin e kane ne kome edhe ne ne supe ( krihe):biggrin:

Oqeani
08-09-08, 15:13
Krejt dijenin e kane ne kome edhe ne ne supe ( krihe):biggrin:

Po don me thene se vrapojme pas juve a !! jo jo ka nderrue moda !!!

Skyfter
08-09-08, 15:13
Krejt dijenin e kane ne kome edhe ne ne supe ( krihe):biggrin:

hej Dea :smile: ...

tregom ti a ka ndoj femer qe eshte gjeni? :cool:

DEA
08-09-08, 15:17
Po don me thene se vrapojme pas juve a !! jo jo ka nderrue moda !!!

O jo bre, po i pata do keso mashkuj te" fort "b qe i transportojne mobilet jau hapa deren dhe vazhdocva punen time, kur po i shoh me kauq ne dore nje here te dera e hymjes, mandej me kauq ne dore te dritarja e se fundmi te dera e ballkonit po ashtu me kauq ne dore, u habita me thane se spo e nxen kurreqysh hahaha. veq pak i udhezova dhe hyri pa preke mbrenda, thash me vete a ju bartni cdo dite mobile a?:biggrin:

e me lindi ideja, se ma shume pritojshin me mendu se sa me i barte nga dera ne dere:biggrin:

DEA
08-09-08, 15:19
hej Dea :smile: ...

tregom ti a ka ndoj femer qe eshte gjeni? :cool:

Po valla veq se nuk deklarohemi hahahahahahah

Oqeani
08-09-08, 15:26
O jo bre, po i pata do keso mashkuj te" fort "b qe i transportojne mobilet jau hapa deren dhe vazhdocva punen time, kur po i shoh me kauq ne dore nje here te dera e hymjes, mandej me kauq ne dore te dritarja e se fundmi te dera e ballkonit po ashtu me kauq ne dore, u habita me thane se spo e nxen kurreqysh hahaha. veq pak i udhezova dhe hyri pa preke mbrenda, thash me vete a ju bartni cdo dite mobile a?:biggrin:

e me lindi ideja, se ma shume pritojshin me mendu se sa me i barte nga dera ne dere:biggrin:

hahahaaha normal se force sa tre duash hahaha edhe po ushtrohet ne ate sfere ahahahah BODY.... - sa per mende ku me e pase kapacitet aq shume , me mire e hjekim deren e gjanojme e fusim kauqin se sa me mendue , ka me e sjelle, ēka me be ..... truni bblokon e muskujt jo ... sa te duash bre muskuj.... http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

DEA
08-09-08, 15:28
hahahaaha normal se force sa tre duash hahaha edhe po ushtrohet ne ate sfere ahahahah BODY.... - sa per mende ku me e pase kapacitet aq shume , me mire e hjekim deren e gjanojme e fusim kauqin se sa me mendue , ka me e sjelle, ēka me be ..... truni bblokon e muskujt jo ... sa te duash bre muskuj.... http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Eh vec, mos me thuaj qe ske fakte hahahaah

Oqeani
08-09-08, 15:29
ah ti qes tash me " skaner "

DEA
08-09-08, 15:32
ah ti qes tash me " skaner "

Pse a te funksionon a?:tongue: