PDA

View Full Version : Fjalori Shqi-Shqip :)


Tomori
11-03-08, 20:22
Shoqe:--i thuhet personit te seksit femer,seksualisht te kundert
me ty,me te cilen ke nje deshire te shfrenuar per te bere seks.

Shok:--i thuhet personit te seksit mashkull, seksualisht te njejte me ty, me te cilin nuk te shkon mendja asnjehere per te bere seks.

Arkitekt:-- i thuhet personit qe nuk eshte aq i zoti, per tu bere inxhinier...

Bankier :-- eshte nje tip qe te jep ēader kur ka diell dhe ta merr kur bie shi...

E lehte: -- i thuhet nje femre qe s'do tia dije fare per moralin...

Intelektual: -- individ i afte, per te menduar me shume se dy ore,
per dicka qe s'ka te beje fare me seksin...

Gjuhe (llape): -- organ seksual, por qe disa te degjeneruar,
e perdorin per te folur...

Pesimist: --optimist me eksperience...

Furre: -- pjese trupi e femres,qe cliron nxehtesi,
por qe disa persona, ne menyre te jashteligjshme, e perdorin per te gatuar...

Dashi: -- shenja e pare e horoskopit, por qe disa persona te prapambetur i therrasin burrit te deles...

Mashtrues: -- quhet ai politikan i cili flet me shume neper fushata
elektorale...

Lypsar: -- emri i policit te qarkullimit rrugor ne shqiperi..

Bilbil: -- organi seksual i mashkullit, qe policet dhe gjyqtaret e ndeshjeve,i fryjne pa pike turpi ne sy te popullit...

kurve:-- quhet ajo femer bujare e cila i kupton nevojat seksuale te seksit mashkullor ne kembim me pak te mira materiale.

Kushtetute: -- teresia themelore e ligjeve te xhungles..

Harrakat: -- person i cili kujdeset jashte mase per veten e tij...

Polic :- Coban te cilit i kane humbur delet apo lopet, (pak rendesi ka), dh qe ka dale ti kerkoje neper popull...

Deputet :- Bandit ose kontrabandist me imunitet...

Mjek :- Kriminel me bluze te bardhe...

Gazete :- Droge per pensionistet, dhe te papunet...

Parti e vogel politike :- Garnitute ne pjaten e qeverise...

Parlament :- Tragjikomedi reale...

Shites :- Vampir, qe nuk ka deshire te te leje asnje pike gjaku ne trup...

Internet :- Semundja e pasherueshme, qe po zevendeson virusin e AIDS-it tek shume te rinj...

Prezervativ :- Parrulle e cila i thote ne menyre te prere
" JO SHTATZANISE".....

Gazetar :- LLafazan me patente...

Martese :- Periudhe e jetes se njeriut, qe po u fute ne te, s'ka doktor, hoxhe e prift qe te te sheroje...

Zhvillim ekonomik : I thone pushtetaret e sotem, periudhes kur vendi sa vjen e zhytet ne varferim te thelle ...

Avokat mbrojtes :- I thuhet atij personi, qe te rrjep per se gjalli ne nje periudhe, kur ti kerkon qe te mbrohesh...

gjinekolog:-- person i autorizuar ne futjen e duarve.

atdhetar:-- person i paidentifikuar ne vendin qe ndodhet.

ushtar:-- merhum pa njohje politike dhe me gjendje ekonomike te shkaterruar.

pensionist:-- qenie njerezore e pa shprese.

turisti:--qenie njerzore qe miret me budalleqet e tomorit.
_________________