PDA

View Full Version : Ēfarė ngjyre preferoni t'i keni flokėt?


Prishtinasja_
19-03-08, 19:49
Per vete 2 vitet e fundit i mbaj vetem ngjyre te zeze :biggrin:

Besoj se edhe me tutje nuk do e nderroj kete ngjyre ...:smile:

Po ju ? :biggrin:

Amina
19-03-08, 20:04
Une kam pas deshire gjithmone ne ngjyre te zeze te flokeve, po e kam te kafte.
Pas shume komplimenteve me hini ne qef heheheh

Elina
19-03-08, 20:05
Prishtinase, as vet nuk e di valla per floke… se kogja bej eksperimente ne to… edhe besa shpesh here nuk jam e kenaqur…:tongue:
Po kesaj here si i kam te ngjyrosta... po me duket qe nje kohe kogja te gjate kam me I lene keshtu….po me pelqejne.
Para nja dy javesh I kam ngjyrose floket pak me ndyshe se qe I kam pas perpara.
Nje pjese mrapa rreth qafes I kam ngjyre te zeze…floket tjera I kam ngjyre te kaft…e vetem perpara i kam be me ngjyre te bardhe.:tongue:

Linka_pz
19-03-08, 20:17
Para disa viteve kam ngjyros floket me te Zeze ....pas nje kohe me te kaft te mbyllt(me qellim qe te jete si ngjyra natyrale) e tani preferoj ta kem ngjyren time Natyrale por akoma kam nga ngjyrat, po pres edhe disa dite qe ta largoj ngjyren dhe te kem ngjyren NATYRALE TIMEN .....
Geshtenje te mbyllt .

natyra
20-03-08, 01:56
Ne fakt me se shumti preferoi ngjyren NATYRALE,ashtu si e tha dhe Linka_pz me par,sepse gjithe qka eshte natyrale,eshte dhe reale...
-por tani sikur ka arrijtur ne kulmacion e gjitha artificiale,lol! keshtuqe dhe une,pase ni kohe te gjate,perdori disa nder ngjyra artificiale,here ngjyre kafe, here ngjyre zez, kam perdorur dhe ngjyren e bardh,ishte hera e par qe kisha perdorur ngjyre ne flokun tim,mund t'them para 12 viteve,per vete faktin qe kishte kengtarja e njohur dikur'Gili...nderkohe dhe me quajshin Gili vetem se kisha bere floket si ajo,eee
ps..sikur ta dinin se kisha per zili kete kengetare,sa e talentuar qe ishte...:smile:

Ndaj,jupershendes ne pergjithesi....Zonje dhe Zonjusha....(be cool):cool:

Jufalemnderit
Natyra

pRiShTiNaLiKjA
20-03-08, 06:03
asnjehere si kam lyar flokt me ndonje ngjyre...i kam te kafta kacurrela..kam frike qe i prishi kacurrelat dhe floket nese i ngjyrosi..!!!!

rilinda
20-03-08, 16:55
asnjehere si kam lyar flokt me ndonje ngjyre...i kam te kafta kacurrela..kam frike qe i prishi kacurrelat dhe floket nese i ngjyrosi..!!!!

Si une koke :biggrin:

Albonita
21-03-08, 15:08
Gjith floket Bjonde i kam mbajtur, po ka nje Vit se i kam ber te zeza po prap do i ndryshoj ngjyren ..


SE shum egersive me thojn jam me flok te Zeza.!

emine
21-03-08, 19:00
cfaret .....hmmmmm te kuqe (taman shtrigulk):p

egi
06-04-08, 15:11
Kurr si kom ngjyros..qishtu boll mire po me rrijn..:biggrin: se po tutna po behna si shtrigulk qe po thot eminja hahaa

Prishtinasja_
06-04-08, 20:00
Une kam pas deshire gjithmone ne ngjyre te zeze te flokeve, po e kam te kafte.
Pas shume komplimenteve me hini ne qef heheheh

Mos u ankoh se boll ngjyren e mire e kishe ! :wink:

Bash sikur ngjyren time natyrale qe e kisha dikur....:rolleyes:

Prishtinasja_
06-04-08, 20:03
Prishtinase, as vet nuk e di valla per floke… se kogja bej eksperimente ne to… edhe besa shpesh here nuk jam e kenaqur…:tongue:
Po kesaj here si i kam te ngjyrosta... po me duket qe nje kohe kogja te gjate kam me I lene keshtu….po me pelqejne.
Para nja dy javesh I kam ngjyrose floket pak me ndyshe se qe I kam pas perpara.
Nje pjese mrapa rreth qafes I kam ngjyre te zeze…floket tjera I kam ngjyre te kaft…e vetem perpara i kam be me ngjyre te bardhe.:tongue:

Aaaa sa per eksperimente ti nuk priton hiq....:tongue:

Vetem nga viti i kalum qe te njofe, disa here e ke nderrua ngjyren e floktve bile edhe stilin e tyre...

Mendoj se te pershtatet ngjyra e bardh...besa edhe me ato "balosha" qe i ke be....(shaka) ! :wink:

Prishtinasja_
06-04-08, 20:08
Gjith floket Bjonde i kam mbajtur, po ka nje Vit se i kam ber te zeza po prap do i ndryshoj ngjyren ..


SE shum egersive me thojn jam me flok te Zeza.!

Nese je ti kjo ketu ne avatar dhe ke ende kete ngjyre flokesh, mendoj se po te pershtatet....Por per bjond nuk e di cfare te theme...:rolleyes:

Albonita
18-08-08, 12:13
Nese je ti kjo ketu ne avatar dhe ke ende kete ngjyre flokesh, mendoj se po te pershtatet....Por per bjond nuk e di cfare te theme...:rolleyes:

Te faliminderit per mendimin e dhen Prishtinasja..po mbas nje viti prap ju theva Ngjyres qe kisha gjith ..pra 1 jav pa kry pushimin prap i kam ber Flokt BJOND nuk di ta vlersoj veten, por ne sallon te bukuris me than ti mbaj keshtu bjond se me shkon me sy edhe me pamje te ftyres..!:smile:

Tinky-Winky
18-08-08, 12:52
Per vete 2 vitet e fundit i mbaj vetem ngjyre te zeze :biggrin:

Besoj se edhe me tutje nuk do e nderroj kete ngjyre ...:smile:

Po ju ? :biggrin:
Une valla i kam boj kshtaje ty shku pakez en zez edhe i kam gjys kaqurrela prej tepe t kres e teposhte , edhe diqysh kur i ritsha bishtat mu bashin diqysh si kadaif , e krejt katuni mi pilqejke po ja nisen me mu bo mitilat e i preva shkurt si van dami , e tash si vnoj fort ransi , tyben e tybs kaniher kur u tushiratsha harojsha edhe me ja fut peshkir kres tyben . shnetje

selvija
18-08-08, 17:56
Personalisht tek une floket kan nje rol shum te madh nje person...ne shikim te par syt e mi jasin ne flok,,,nuk di nuk shikoj aq bukurin e dikujt ama floket i kam ne shejnester,,,

gjithmon i kam pas bjonde floket,,,por ne kete vend skandinavik mu ndrru ngjyra u bere taman e kafte,,por mundohna me mbajt ngjyren time perpara qe kam pas e keshtu gjithnje i mbaj bjonde

kam bere disa her ngjyra te mbyllta por ne pasqy s'jam shiku se vetja me ka tut:wink:

Paradox_13
18-08-08, 17:59
Personalisht tek une floket kan nje rol shum te madh nje person...ne shikim te par syt e mi jasin ne flok,,,nuk di nuk shikoj aq bukurin e dikujt ama floket i kam ne shejnester,,,

gjithmon i kam pas bjonde floket,,,por ne kete vend skandinavik mu ndrru ngjyra u bere taman e kafte,,por mundohna me mbajt ngjyren time perpara qe kam pas e keshtu gjithnje i mbaj bjonde

kam bere disa her ngjyra te mbyllta por ne pasqy s'jam shiku se vetja me ka tut:wink:

E qka une qe meta kaher pa flok...???:mad:

DEA
18-08-08, 18:36
Ndoshta kisha me e provue edhe te gjelberten a te portokallten nese do te me shtynte kurreshtja, vetem nje e di qe sdo ta kem kurre e ajo eshte te shatiratne me garanti qe sdo ta provoj kurre...

selvija
19-08-08, 08:15
E qka une qe meta kaher pa flok...???:mad:Pa flok aa???:rolleyes: nje maskulli me than drjeten edhe qel i ka hije ,,ani kur lan me sapun mengjes tan diten vizllim i shkan,,,,bash dyqysh me pilqejn qelat....:biggrin:

aLbaChiCk
20-08-08, 09:34
Kam provu shum ngjyra te flokeve e kohen e fundit i kam me ngjyr Bordeaux kjo ngjyr me pelqen per momentin :smile:

Arkza
20-08-08, 13:27
Kam qellu pak demelic e vet-vetit se e kam nje Foto kur isha e vogel deri 12 vj i kam pas krejt te Bardha ... dhe nuk me pelqen te ndrroj me asnje Ngjyre sikur siq i kam pas ... Por kisha pas qef te boj edhe te kuqe qelt keshtu me shkon edhe kjo mir per ftyre por e Bardha e bardha e kam per zemre ... :smile:

egi
21-08-08, 15:48
Uh tanat jeni me provoj per ngjyra te flokve a? hahah..Une s'kam provu asgje ne to..sepse thjesht kjo ngjyr me pershtatet shum :biggrin: S'po lavdohna..veq qashtu po thom hahaa...edhe tutna me ba eksperimente...vet jam zeshkane keshtu qe me desht me qit ngjyren e zez nashta dal e zbeht, ose ngjyra e kuqe nuk me ka hije sepse i kam vetullat zi si futa :biggrin: E qishtu po rri me kete ngjyr te mbyllt te kaft me mire hehe

Arkza
21-08-08, 15:53
Uh tanat jeni me provoj per ngjyra te flokve a? hahah..Une s'kam provu asgje ne to..sepse thjesht kjo ngjyr me pershtatet shum :biggrin: S'po lavdohna..veq qashtu po thom hahaa...edhe tutna me ba eksperimente...vet jam zeshkane keshtu qe me desht me qit ngjyren e zez nashta dal e zbeht, ose ngjyra e kuqe nuk me ka hije sepse i kam vetullat zi si futa :biggrin: E qishtu po rri me kete ngjyr te mbyllt te kaft me mire heheHo Macush Ngadale se e3dhe vet kush isha Vakt Taninas qe i kam prek ... Por tash po kishe une dikush brehh Phaaaaaaaaaa ..... Ju qe i keni Floket te Bukura dhe Floket Natyrale aq sa keni Mundesi mos i Ngjyrosni e as Minevall e as Shatir ju them nga Provoja se ne maje te hunes dote ju vie te gjitha ... Si ajo Natyrale s'ka asgje ... :wink:

egi
21-08-08, 16:02
Ho Macush Ngadale se e3dhe vet kush isha Vakt Taninas qe i kam prek ... Por tash po kishe une dikush brehh Phaaaaaaaaaa ..... Ju qe i keni Floket te Bukura dhe Floket Natyrale aq sa keni Mundesi mos i Ngjyrosni e as Minevall e as Shatir ju them nga Provoja se ne maje te hunes dote ju vie te gjitha ... Si ajo Natyrale s'ka asgje ... :wink:

Hehehehe..pse a u plake ti tash ncncnncncncnc qy "ne vakt temin" ahahhah

Oh po me kan thene se me mire qishtu mi bajt se me eksperimentu...:biggrin: Edhe flm per kete keshill tende :biggrin: Tash e vertetova taman qe s'bon me eksperimentu..masi shum kushi me ka thene heheh

Arkza
21-08-08, 16:39
Hehehehe..pse a u plake ti tash ncncnncncncnc qy "ne vakt temin" ahahhah

Oh po me kan thene se me mire qishtu mi bajt se me eksperimentu...:biggrin: Edhe flm per kete keshill tende :biggrin: Tash e vertetova taman qe s'bon me eksperimentu..masi shum kushi me ka thene hehehOooo Maca e Trune ... po moj mos besofsh vete vete Shpullavicen asiii Binaken tende qe une jam shummmm ma e madhe se ju dyjat ... eh moj Maco ka dallim ka per 8-9-10 vite qyyy ne Vak Temin po qkaaa .... :biggrin: :biggrin:

rilinda
21-08-08, 16:59
Black and curly hair :biggrin:
Pra, t''zeza edhe kaēurrela... qeshtu kom qef mi pas edhe qeshtu i kom...po qekjo binakja jem s'di pse nuk m'ka ga n'kėtė drejtim!

Adrenalina
22-08-08, 14:44
Me se shumti e preferoj ngjyren bjonde.....po asnjeher nuk i kam ngjyros floket se mendoj qe i kam shume te pershtaqme per ngjyren qe kam natyrale!

...nuk me pelqen edhe aq fort te perdori ngjyra per flok se zakonisht ato pi thajne flokun...ndersa floku ka nevoje ma shume per ushqim te ndonje produkti qe i mban mire dhe te shendosha.

egi
22-08-08, 15:31
Hahhaa Rilinda..na dyja floket njesoj i kemi..veq se une rrafsh si ujvara qe bjen teposht..e ti si kerrshat e Pejes :tongue:

egi
22-08-08, 15:31
Me se shumti e preferoj ngjyren bjonde.....po asnjeher nuk i kam ngjyros floket se mendoj qe i kam shume te pershtaqme per ngjyren qe kam natyrale!

...nuk me pelqen edhe aq fort te perdori ngjyra per flok se zakonisht ato pi thajne flokun...ndersa floku ka nevoje ma shume per ushqim te ndonje produkti qe i mban mire dhe te shendosha.

Me lire pa i ngjyros floket moj..se tani po duhet me ble edhe shampona per mos me ta hjek ngjyren shpejt :tongue:

Adrenalina
23-08-08, 13:36
Me lire pa i ngjyros floket moj..se tani po duhet me ble edhe shampona per mos me ta hjek ngjyren shpejt :tongue:

Po valla Egi dy her ma lire...se te blej dy lloj shampona per te mbajt edhe ngjyren, keshtu qe me mire e blej veq per ta mbajte flokun!:tongue:

Estella
23-08-08, 21:48
qet ngjyr qe kam natyrale ,si ngjy flokt... :)

Prishtinasja_
28-08-08, 18:30
Kam provu shum ngjyra te flokeve e kohen e fundit i kam me ngjyr Bordeaux kjo ngjyr me pelqen per momentin :smile:
Te rralla jane femrat sikur ti qe ju pershtatet ngjyra Bordeaux ! :wink:

Eshte nje ngjyre qe nuk "i ka hije" gjitheseciles ! :rolleyes:

Prishtinasja_
28-08-08, 18:33
qet ngjyr qe kam natyrale ,si ngjy flokt... :)

E cfare ngjyre ke ajo ngjyra jote natyrale oj Estell ??? :biggrin:

Amina
05-09-08, 00:11
Une kam pas qef si coci, ngjyre flokeve te zeza,hehehehe

Elina
05-09-08, 00:16
Prishtinase, as vet nuk e di valla per floke… se kogja bej eksperimente ne to… edhe besa shpesh here nuk jam e kenaqur…:tongue:
Po kesaj here si i kam te ngjyrosta... po me duket qe nje kohe kogja te gjate kam me I lene keshtu….po me pelqejne.
Para nja dy javesh I kam ngjyrose floket pak me ndyshe se qe I kam pas perpara.
Nje pjese mrapa rreth qafes I kam ngjyre te zeze…floket tjera I kam ngjyre te kaft…e vetem perpara i kam be me ngjyre te bardhe.:tongue:

Ashtu i kam ende...per nja 2 vjet kam me i mbajte keshtu :tongue:

Prishtinasja_
05-09-08, 00:19
Une kam pas qef si coci, ngjyre flokeve te zeza,hehehehe

Heheheh ani sikur Coci...zi sikur korbi a `? :tongue::tongue:

Amina
05-09-08, 00:22
Heheheh ani sikur Coci...zi sikur korbi a `? :tongue::tongue:

Bash ashtu valla Coci, si korbi, per bukuri :biggrin:

Prishtinasja_
05-09-08, 00:27
Bash ashtu valla Coci, si korbi, per bukuri :biggrin:

:tongue::tongue::tongue:

Tinky-Winky
05-09-08, 00:33
Une valla i kam boj kshtaje ty shku pakez en zez edhe i kam gjys kaqurrela prej tepe t kres e teposhte , edhe diqysh kur i ritsha bishtat mu bashin diqysh si kadaif , e krejt katuni mi pilqejke po ja nisen me mu bo mitilat e i preva shkurt si van dami , e tash si vnoj fort ransi , tyben e tybs kaniher kur u tushiratsha harojsha edhe me ja fut peshkir kres tyben . shnetje
Edhe une valla sikur elina , halo i kum floket qishtuqene vetum se i kum shatiraten me do vija t kuqe . po edhe hidrogjeni smka mar mire dishka . tash du me i pre ma shkurt e me priten let mdel ngjyra jeme orgindalli e mo zdu me lujt me flok se bash i kam t mira natyrale . shnetje

Elina
06-09-08, 12:47
Edhe une valla sikur elina , halo i kum floket qishtuqene vetum se i kum shatiraten me do vija t kuqe . po edhe hidrogjeni smka mar mire dishka . tash du me i pre ma shkurt e me priten let mdel ngjyra jeme orgindalli e mo zdu me lujt me flok se bash i kam t mira natyrale . shnetje

Po Tinky...kogja problem asht me bo shatir ...mundet mos met marre ngjyra si duhet.:tongue:
Po nese ke qef me i bo me vija vija floket....medemek shatir...duhet me i marre fijet e flokeve qe don me i ngjyrose ...i ban me BLANC extra white.
E qet bllanzhin e perzine me hidrogjen 12% edhe qe ...i mbane nje kohe edhe kur te sheh qe tu kan zbardhe qatehete i pastron floket.:biggrin:
E tek masandej qato fije i ngjyrose me ngjyre cfare don.

Rizuana
07-09-08, 09:16
Te zeza, ama vetem per kete jave i kam bo kso ngjyre cfare po shkruj :)

Prishtinasja_
07-09-08, 18:04
Te zeza, ama vetem per kete jave i kam bo kso ngjyre cfare po shkruj :)

Wow ngjyre Aubergine :eek::biggrin:

Angel_
08-09-08, 13:36
Valla qat ngjyr qe ma ka fal Zoti edhe nuk e kam nermen me ndrru edhe per ni koh te gjat..............

aLbaChiCk
08-09-08, 16:26
Te rralla jane femrat sikur ti qe ju pershtatet ngjyra Bordeaux ! :wink:

Eshte nje ngjyre qe nuk "i ka hije" gjitheseciles ! :rolleyes:

Me vend e ke nuk i pershtatet gjithseciles allerdings mu shum keksi me rin :smile:

Tinky-Winky
08-09-08, 16:56
Po Tinky...kogja problem asht me bo shatir ...mundet mos met marre ngjyra si duhet.:tongue:
Po nese ke qef me i bo me vija vija floket....medemek shatir...duhet me i marre fijet e flokeve qe don me i ngjyrose ...i ban me BLANC extra white.
E qet bllanzhin e perzine me hidrogjen 12% edhe qe ...i mbane nje kohe edhe kur te sheh qe tu kan zbardhe qatehete i pastron floket.:biggrin:
E tek masandej qato fije i ngjyrose me ngjyre cfare don.

Le elina se ta pava sherin. Une i bana me bllanzh ,tonashile ja futa qat far hidrogjenin 12% po qka me pa. Ev shoq kejt mi ka djegen flokt. Zharit mi kae ,e qeshtu une kur t nigoj tye. Taksirati jem tash opet mi pre flokt tasllak. Shnetje

Arkza
08-09-08, 16:58
Le elina se ta pava sherin. Une i bana me bllanzh ,tonashile ja futa qat far hidrogjenin 12% po qka me pa. Ev shoq kejt mi ka djegen flokt. Zharit mi kae ,e qeshtu une kur t nigoj tye. Taksirati jem tash opet mi pre flokt tasllak. ShnetjeHuahauhauhauhauhauh E tash ecc Qiti Nje Liter Kiselin dhe perzie me Varakin dhe shi sa mir kan me tu bo Flokt hhahahahahahah :biggrin: :biggrin:

Elina
08-09-08, 17:01
Le elina se ta pava sherin. Une i bana me bllanzh ,tonashile ja futa qat far hidrogjenin 12% po qka me pa. Ev shoq kejt mi ka djegen flokt. Zharit mi kae ,e qeshtu une kur t nigoj tye. Taksirati jem tash opet mi pre flokt tasllak. Shnetje

Me vjen keq Tinky!
Po mesiguri i ke pas floket e demtume edhe me heret(pa i be me bllanzh)...normal qe ato demtohen edhe me shume...edhe ka mundesi me te ra ato fije krejt!!!

Tinky-Winky
08-09-08, 17:07
Huahauhauhauhauhauh E tash ecc Qiti Nje Liter Kiselin dhe perzie me Varakin dhe shi sa mir kan me tu bo Flokt hhahahahahahah :biggrin: :biggrin:
tash qiti shka dush badihava. Mu prishen zaher qi i kum paten shum mitila , e nasht ubu se ashtu kshtu jam kon lazem per mi pre se mu paten boe flokt si nersjetdha e tash belqi mdalin ma tmira. Po ku mhanger dreqi e me nigue qit elinen e mu pedaten me tyrlifar bllanzhi. Ev shoq rahat jam konen tyneherit kur i ngjysha me kon. Shnetje

Arkza
08-09-08, 17:09
tash qiti shka dush badihava. Mu prishen zaher qi i kum paten shum mitila , e nasht ubu se ashtu kshtu jam kon lazem per mi pre se mu paten boe flokt si nersjetdha e tash belqi mdalin ma tmira. Po ku mhanger dreqi e me nigue qit elinen e mu pedaten me tyrlifar bllanzhi. Ev shoq rahat jam konen tyneherit kur i ngjysha me kon. ShnetjeHuhauhauhauhauhauhauhauhauhauhauhau u tera tu kesh me ty ... :biggrin: :biggrin: :biggrin:

AliSia
05-08-10, 18:58
Ngjyre t'ze...

Suelaa
05-08-10, 20:27
kshti sic i kam nuk i ndryshoj une jo.

teutaA
10-08-10, 22:48
me pelqejn ngjyrat pank po floket e zeza spo me merr ngjyra:smile:

tipi engjellor
10-08-10, 22:54
kam qef ngjyre te gjyvezt hahahhaha

Daglasi
11-08-10, 18:03
Te verdhe.

emine
11-08-10, 19:27
i kam prek krejt me kaqurrela e me ngjyre,se su durojshin komplimentet:tongue:

AliSia
29-11-10, 15:48
Kam provu shum ngjyra te flokeve e kohen e fundit i kam me ngjyr te zez se kjo po me pershtatet mase shumti...:P:P

Kaltrina
17-12-10, 13:23
Gjithmone blonde hehhe mpuq klm

Qika^Me^Kule
17-12-10, 21:28
Gjithmone blonde hehhe mpuq klm


Oi.... Cikooo e kan e mpuch-e moi aa????:eek::rolleyes:


Sic cdo here..... keshtu.....

http://www.gutefrage.net/media/fragen/bilder/mich-wuerde-interessieren-worauf-ein-mann-mehr-steht-auf-blond-oder-auf-dunkle-haare/0_big.jpg

Elina
17-12-10, 22:25
Ngjyr boj pembe :biggrin:

AliSia
17-12-10, 22:57
Ngjyr boj pembe :biggrin:

Apo ju pershtatet bile....?!:biggrin:

Per momenti ngjyre te Zez,edhe shume po me pershtate...:biggrin::tongue:

emine
18-12-10, 00:58
i kam prek krejt me kaqurrela e me ngjyre,se su durojshin komplimentet:tongue:
i kam qeth krejt jam ba tas hhahahah:cool:

AliSia
09-01-11, 17:04
Keshtu sikur i kam ngjyre te zez....!!

Janna
10-01-11, 00:27
Per momentin i kam 4 ngjyra ...

emine
10-01-11, 23:53
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs475.ash2/74857_172998909383924_127868840563598_647377_27606 09_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=647117&id=127868840563598)
si ndryshoi ma

AliSia
11-01-11, 00:01
Per momentin sikur ketu

http://4.bp.blogspot.com/_LA7zryZfK4s/STYHbMYD99I/AAAAAAAAB68/xh5XtjdfOkU/s1600/kafazi-arte-003-albanax4-250.jpg

Elina
30-01-11, 20:52
Apo ju pershtatet bile....?!:biggrin:

Per momenti ngjyre te Zez*edhe shume po me pershtate...:biggrin::tongue:Si Pik ma :biggrin:


Floket i kam origjinal sikur kjo fembra ne avatar :tongue:

AliSia
30-01-11, 21:09
Si Pik ma :biggrin:


Floket i kam origjinal sikur kjo fembra ne avatar :tongue:

Jo shume po me pelqen ngjyren se e paske...:smile:


Un sikur ne Avatar veq edhe ma te Zeza...!:tongue:

Jana
30-01-11, 22:15
Bjondin jam ka du me u bo ...

Ł ć νD ī ĵ ä
03-02-11, 19:42
I kam pat t'bardha*tash per tash i kom te zeza por i kom shume ne qef dhe flokt e kuqe .....:smile:

YanYan
09-02-11, 06:27
Qefi mi ka me i provu floket e verdha.
Tani i kam natyrale e spo kam ndermend me provu eksperimente :D

Jana
09-02-11, 12:07
...tani jam duke i bo si kjo ne Avatar ...

Kaqanikasja
09-02-11, 14:56
ngjyre kaffeeee

Guri i madh
09-02-11, 16:16
ktyne here i kam pas flokt ngjyr gishtenje

perik nuk blej se e kisha ble ngjyr gishtenje

thellenza
06-03-11, 17:31
te kaft e deri ne te kaften e mbyllur, nuk e ndryshoj pamjen e zeshkanes, as me m 'lidh se jo:tongue:

AliSia
18-06-11, 23:14
Keshtu i kam per momentin..

http://nd04.jxs.cz/922/229/ff49d8ebe5_67994834_o2.jpg

VoOoglushja
23-06-11, 16:50
http://www.schwarzkopf.de/content/dam/sk/de/home/haarfarbe/braunes_haar/trendfarbe_braun/artikel_420x270.jpg

AliSia
15-07-11, 18:47
Sikur ktu per momentin


http://nd04.jxs.cz/922/229/ff49d8ebe5_67994834_o2.jpg


Por se shpeti do ta ndryshoihttp://kimoracochran.com/wp-content/uploads/2010/12/Jennifer-Lopez-Gets-12-Million-for-One-Year-on-American-Idol-2.jpg

emine
15-07-11, 21:31
sikure qe i kam natyrale,:biggrin:


http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/183572_183513571691241_141783849197547_451569_6120 309_n.jpg

AliSia
15-07-11, 21:46
sikure qe i kam natyrale,:biggrin:


http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/183572_183513571691241_141783849197547_451569_6120 309_n.jpg

Shume ngjyren e bukur Emine.:)

LaDy_Diaspora
20-07-11, 06:36
Per vete 2 vitet e fundit i mbaj vetem ngjyre te zeze :biggrin:

Besoj se edhe me tutje nuk do e nderroj kete ngjyre ...:smile:

Po ju ? :biggrin:

Mua ngjyra e zeze dhe kjo ne vazhdim (si qerrshi e mbyllte disi) me pelqejne, sepse pershtaten me syte e mi.

http://i55.tinypic.com/2qda004.jpg

Albonita
19-09-11, 06:45
http://i.rankingfamosos.com/imagenes/famosos/20110627/thalia-27.jpg


Por ce 7 dite i kam ndyshuar

http://www.superiorpics.com/wenn_album/Thalia_-_Pregnant/thalia_001_061307.jpg (http://www.superiorpics.com/php/forums.php?img=/wenn_album/Thalia_-_Pregnant/thalia_001b_061307.jpg)

Keshu i kam bere

Daglasi
19-09-11, 20:56
Gelb....

Guri i madh
19-09-11, 21:02
une nuk shpenzoj per flok bile as krahni nuk me duhet

AliSia
19-09-11, 21:04
Kur isha ne pushim e ndryshova ngjyren por nuk mu pershtat aspak!
Prape ngjyren e zez e kam!

Zero Cool
08-10-11, 20:14
A i ka najkush keshtu ? :tongue:


http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/313121_10150328105426896_190264426895_8159262_1795 718167_n.jpg

emine
08-10-11, 20:31
A i ka najkush keshtu ? :tongue:


http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/313121_10150328105426896_190264426895_8159262_1795 718167_n.jpg

qeshtu


http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/314527_2141751257941_1070991627_32353101_6198359_n .jpg

Zero Cool
08-10-11, 20:34
qeshtu


http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/314527_2141751257941_1070991627_32353101_6198359_n .jpg

awwwwwww ti i ke qeshtu t`tallavita aaaaaa ?

emine
08-10-11, 20:36
awwwwwww ti i ke qeshtu t`tallavita aaaaaa ?ani qysh u bajka kishe se din,jo talalvita po dredha dredha:P

Zero Cool
08-10-11, 20:42
ani qysh u bajka kishe se din,jo talalvita po dredha dredha:P


sdi, une shpesh te tallavita po i shoh :P

LaDy_Diaspora
08-10-11, 22:04
http://photos.erdbeerlounge.de/images/cms/hairstyleFinder/1/4/0/140/AICS/r/400/600/Lange-schwarze-Haare-stufig-geschnitten-und-gewellten-Spitzen-Pflaumenfarbenen-und-blauen-Straehnen-und-schraegem-Pony_140.jpg?t=1234567890

VoOoglushja
12-10-11, 14:30
per Momentin kshtu i kam floket nese qaq te hidista sjon hahahahaha


http://andersfriseur.de/haar-genau/frau-lange-haare.jpg

Ardea
08-11-11, 14:29
red or black

emine
13-11-11, 18:45
ngjyre geshtenje,,,:biggrin:

emine
13-11-11, 18:46
sdi, une shpesh te tallavita po i shoh :P

floke te qarta kam:biggrin::tongue:

Zero Cool
13-11-11, 18:49
floke te qarta kam:biggrin::tongue:

veq kush ta ka inati mundet me than ndryshe :biggrin:

sa mas me dale prej teme, qeshtu tash e kam bo frizin :tongue:

http://i100.twenga.com/wonen/kopje/pruik-kale-kop-grijs-tp_2515243555341134523b.jpg

emine
13-11-11, 18:54
veq kush ta ka inati mundet me than ndryshe :biggrin:

sa mas me dale prej teme, qeshtu tash e kam bo frizin :tongue:

http://i100.twenga.com/wonen/kopje/pruik-kale-kop-grijs-tp_2515243555341134523b.jpg

hahahhhaha mka than plaka ktu se si do qelat te hupi shansa

ps mu sma ka kerkush inatin pos xhelozis:P

Zero Cool
13-11-11, 18:56
hahahhhaha mka than plaka ktu se si do qelat te hupi shansa

ps mu sma ka kerkush inatin pos xhelozis:P

plakes kallxoja qeto ti, qy hajt ti se i krehi ndryshe une qy :biggrin:

ps; kan arsyje mu kan xheloze nty, por kopshin a po ta nin fort qy ;)


http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTZsCQJhbmnr1D_KLN2UbR4aN4RJpHR6 JZCpkDxnaI2rqkZpV6aitFNh4LF

Diana007
13-11-11, 18:58
plakes kallxoja qeto ti, qy hajt ti se i krehi ndryshe une qy :biggrin:

ps; kan arsyje mu kan xheloze nty, por kopshin a po ta nin fort qy ;)


http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTZsCQJhbmnr1D_KLN2UbR4aN4RJpHR6 JZCpkDxnaI2rqkZpV6aitFNh4LF

Syni keq mos te paft ,,,, far ferizi te bukur :biggrin:

emine
13-11-11, 19:01
Syni keq mos te paft ,,,, far ferizi te bukur :biggrin:

diana prej kurshit je msu me shkru si jadorka ( me ironi) hahahhahahhahahhahahahhahahhahahahh

Zero Cool
13-11-11, 19:02
Syni keq mos te paft ,,,, far ferizi te bukur :biggrin:

flm, e as ty ishalla, vete moj xhaxhin ai mi njeh floket mua qy, tynihere ja hjekshim morrat njani tjetrit nga flokt qy ahahahahhaha

Diana007
13-11-11, 19:04
diana prej kurshit je msu me shkru si jadorka ( me ironi) hahahhahahhahahhahahahhahahhahahahh


Sdi maj pse a si ajo kam fol aa,, :biggrin: un se spo di ahahahahahahah

Diana007
13-11-11, 19:05
flm, e as ty ishalla, vete moj xhaxhin ai mi njeh floket mua qy, tynihere ja hjekshim morrat njani tjetrit nga flokt qy ahahahahhaha


Uj keni pas mu la 3 lumenje i keni pas ngat ,,, e sidomos Vuqaki :biggrin: ,,,,

emine
13-11-11, 19:05
flm, e as ty ishalla, vete moj xhaxhin ai mi njeh floket mua qy, tynihere ja hjekshim morrat njani tjetrit nga flokt qy ahahahahhaha
morrani hahhahahhahahahh

Zero Cool
13-11-11, 19:06
morrani hahhahahhahahahh

morrat leht i hjekshim po qka mi ba pleshtave seeeeeeee ?

ahahaha kohe lufte u kon oj qikooo, ti ke lujt guralec :P

Zero Cool
13-11-11, 19:07
Uj keni pas mu la 3 lumenje i keni pas ngat ,,, e sidomos Vuqaki :biggrin: ,,,,

ahgahghagghagh smujshim mu la se e flliqshit ujin ju nga friga ghahgahgaghhaghgaghahga

emine
13-11-11, 19:08
Sdi maj pse a si ajo kam fol aa,, :biggrin: un se spo di ahahahahahahah

hahah ta hanksha xemlen;)

Diana007
13-11-11, 19:09
ahgahghagghagh smujshim mu la se e flliqshit ujin ju nga friga ghahgahgaghhaghgaghahgaAhahahahahahahaahahahahahahahahahahah,,, e shpirti omel ,,,e tuta madhe :biggrin:.... ju ka luni bilard e si mos mu tut ahahahahahahahhahahah

Diana007
13-11-11, 19:09
hahah ta hanksha xemlen;)Skam zemer se ma kan honger ahahhaahahha

Zero Cool
13-11-11, 19:10
Ahahahahahahahaahahahahahahahahahahah,,, e shpirti omel ,,,e tuta madhe :biggrin:.... ju ka luni bilard e si mos mu tut ahahahahahahahhahahah

po po na hobi e kemi pas bilardin edhe frizurat ahahahhaha

e_martumja
13-11-11, 21:15
Te zeza :biggrin: mbasi kurre si kam pas :biggrin:

Joraa
17-11-11, 22:52
Gėshtenjė.....

Zero Cool
05-12-11, 22:58
kush e ka keshtu?


http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/392115_314199235264697_110586278959328_1229637_166 5068869_n.jpg

e_martumja
05-12-11, 23:07
kush e ka keshtu?


http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/392115_314199235264697_110586278959328_1229637_166 5068869_n.jpg
Askush ahahhaha

Fshatari
06-12-11, 17:01
Askush ahahhaha
As floke, as ngjyre! Nje problem me pak!

premium
06-12-11, 17:11
Askush ahahhaha
si bishti i kalit , me tremb mizat ;)

premium
06-12-11, 17:13
As floke, as ngjyre! Nje problem me pak!
Ani mirė i paske
as pleshta as morra mos me pas n'to :)

me ni faculet tė lagėt e gllancirat kryt hahahaha

roadrunner
06-12-11, 18:35
sdi sjam ntripa te ngjyrosjes niher per tash i kam bjonde

emine
06-12-11, 18:37
ngjyren time,dhe njeher mendja sme shkone me ndryshu diqka:cool:

Zero Cool
06-12-11, 20:46
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/388524_10150393649175919_671715918_8830232_1224062 612_n.jpg

Zero Cool
06-12-11, 21:39
kush i pat qeshtu ?


http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/308887_192828797460437_192591077484209_423390_1181 500086_n.jpg

Lepurushe
06-12-11, 21:41
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/388524_10150393649175919_671715918_8830232_1224062 612_n.jpg

uuu cesht jo arush kshu mer cuno,,,vallai tmi kishin pague zdo i doja floke te tilla

Lepurushe
06-12-11, 21:42
i kam bjonde ,po ngjyra ime e se shpejti do jet kjo
http://www.rnbjunk.com/foto/2010/11/rihanna-562.jpg

prishtinasi
06-12-11, 21:49
bojpshtyme...

LuLjaa
07-12-11, 01:24
kush i pat qeshtu ?


http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/308887_192828797460437_192591077484209_423390_1181 500086_n.jpg


.. aj kuku medet, me fshi oborrin me to
qesi sene bojn vetum kinez/kat , s'di ēka ju doket mire keshtu evv :smile:

Zero Cool
07-12-11, 10:12
.. aj kuku medet, me fshi oborrin me to
qesi sene bojn vetum kinez/kat , s'di ēka ju doket mire keshtu evv :smile:

Lule, e merr njeri 1 qesi nuse e ska nevoje me ble fshise per oborr :biggrin::tongue:

roadrunner
07-12-11, 10:18
ose prej te shkurta edhe msoje burrin qysh fshihet oborri hahahahahaha.....

emine
31-01-12, 20:55
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/420362_322723851099475_164306706941191_898756_4789 77274_n.jpg


boj gjake,siq i kam ba:cool:

LuLjaa
31-01-12, 23:49
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/420362_322723851099475_164306706941191_898756_4789 77274_n.jpg


boj gjake,siq i kam ba:cool:


... ma merr menja qe te rrin mire pasi edhe vet je e mire dhe i ke kaqurrelaa

Zero Cool
01-02-12, 15:37
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/400263_236164203132400_207136759368478_506208_5233 89869_n.jpg

Zero Cool
10-03-12, 21:23
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/417592_10150613166036896_190264426895_9205311_1672 239920_n.jpg

Zero Cool
02-04-12, 16:50
Ēfarė zbulon ngjyra e flokėve pėr shėndetin


Ngjyra natyrale e flokėve me tė vėrtetė mund tė tregojė shumė pėr shėndetin tuaj dhe rreziqet shėndetėsore. Nė dhjetė vitet e fundit hulumtimet tregojnė qė ekziston lidhje e fortė nė mes ngjyrės sė flokėve dhe shanseve pėr zhvillimin e sėmundjeve dhe ērregullimeve tė ndryshme. Gjenet tė cilat i japin flokut tuaj njė ngjyrė tė caktuar, po ashtu ndikojnė nė problemet shėndetėsore, siē janė sėmundja e Parkinsonit, skleroza e shumėfishtė dhe endometrioza.

Flokėkuqet

Ndjeshmėria nė dhimbje

Para ndonjė ndėrhyrje tė caktuar mjekėsore theksojani mjekut qė ngjyra juaj natyrale e flokėve ėshtė e kuqe. Njė hulumtim ka treguar qė njerėzit me flokė tė kuqe janė mė rezistent nė anestezionin lokal, veēanėrisht nė atė qė pėrdoret nė stomatologji. Flokėkuqtė ka mundėsi qė kanė nevojė edhe pėr deri 20 pėr qind mė shumė anestezion lokal.

Kjo ėshtė sepse receptori melanokortin 1 (MC1R), i cili ėshtė pėrgjegjės pėr ngjyrėn e flokėve, nuk funksionon si duhet. Nė fakt, ngjyra e kuqe ėshtė vetė rezultat i mutacionit tė gjeneve. Mėnyra mė e mirė pėr tė shmangur dhimbjen gjatė ndonjė ndėrhyrje kirurgjike, pėr shembull kur shkoni te stomatologu, ėshtė tė flisni me ta para se tė fillojė intervenimi.

Sėmundja e Parkinsonit

Flokėkuqet kanė madje 50 pėr qind rrezik mė tė madh nga zhvillimi i sėmundjes sė Parkinsonit. Gjeni, i cili ėshtė pėrgjegjės pėr ngjyrėn e kuqe tė flokėve, ėshtė nė afėrsi tė gjenit, i cili nėse mutacionohet, mund tė rrisė rrezikun nga zhvillimi i sėmundjes sė Parkinsonit. Afėrsia e gjenit mund tė jetė mė shumė se e mjaftueshme qė njė gjen tė ndikojnė tjetrin. Flokėkuqet janė tė ekspozuar ndaj rrezikut mė tė lartė nga zhvillimi i melanomave, ndėrsa njė hulumtim ka treguar qė melanoma mund tė shkaktojė rrezik tė rritur nga zhvillimi i sėmundjes sė Parkinsonit.

Shqetėsimi

Flokėkuqet janė shpesh tė shqetėsuara. Kjo ėshtė sepse faktori i njėjtė gjenetik i cili kontrollon melaninėn (ADN-ja e cila i jep ngjyrė flokut) po ashtu ndikon nė atė se si trupi juaj menaxhon me stresin. Gjenet pėrgjegjėse pėr aftėsinė e prodhimit tė hormoneve pėr luftėn kundėr stresit gjenden nė afėrsi tė MC1R (gjeni i cili kontrollon pigmentimin e flokėve). Ndonjėherė mutacioni i gjeneve, i cili shkakton krijimin e ngjyrės sė kuqe tė flokėve, mund tė shkaktojė prodhimin e gabuar tė hormonit antistres, ēka shkakton probabilitet mė tė madh qė personat tė jenė nėn stres.

Biondet

Problemet me sy

Biondet kanė rrezik mė tė lartė nga zhvillimi i degjenerimit makular senil, sėmundja e syve e cila mund tė shkaktojė verbėrinė. Mė shpesh i prek femrat se meshkujt, ndėrsa mė shpesh biondet se personat me ngjyrat tjera tė flokėve. Rreziku ėshtė i mė i madh nėse keni edhe sy tė kaltėr. Shkencėtarėt pohojnė qė rreziku mė i madh shkaktohet me mungesėn e pigmentit, i cili i mbron sytė dhe lėkurėn nga dielli. Pėr tė reduktuar rrezikun, gjithsesi mbroni lėkurėn dhe sytė nga veprimi i dėmshėm i diellit.

Kanceri i lėkurės

Pavarėsisht lėkurės, biondet kurrė nuk duhet tė ekspozohen nė diell pa faktor mbrojtės. Biondet prodhojnė mė pak melaninė, qelizat tė cilat i japin pigmentim lėkurės dhe flokėve. Atėherė mund tė vijė deri te djegiet nga dielli dhe zhvillimi i kancerit tė lėkurės. Vetėm pse nuk e shihni diellin, nuk do tė thotė qė tėrėsisht jeni tė mbrojtur nga rrezet e tij, prandaj lėkurėn mbrojeni me krem, ndėrsa sytė me syzat e diellit.

Humbja mė e vogėl e flokėve

Fijet e verdha tė flokut janė mė tė hollat nga tė gjitha ngjyrat natyrale tė flokėve, ēka e bėn mė tė butė dhe shndritshme. Floku biond ėshtė po ashtu nė mėnyrė natyrale rezistent nga rrallimi i flokėve. Biondet mesatarisht kanė 140.000 fije floku, ēka ėshtė shumė mė tepėr se dendėsia e cilitdo tip tjetėr tė flokut.

Zeshkanet

Pirja e cigares

Zeshkanet janė mė tė ndjeshme nga ndikimi i nikotinės. Melanina e cila ua jep flokėve ngjyrėn e kafesė, po ashtu ngadalėson punėn e mėlēisė, ēka vėshtirėson dekompozimin e nikotinės, pėr ē’arsye nikotina qėndron mė gjatė nė organizmin tuaj. Nė kėtė mėnyrė rritet rreziku nga zhvillimi i varėsisė nga cigaret.

Humbja e flokėve

Zeshkanet kanė rrezik mė tė lartė nga humbja e madhe e flokėve. Pėr dallim nga fijet bionde dhe tė kuqe, fijet ngjyrė kafe tė flokut janė mė tė ashpra dhe trasha, ndėrsa trupi i prodhon mė pak. Njė hulumtim ka treguar qė ka mė shumė se 30 milionė femra tė cilat pėrjetojnė humbjen e flokėve dhe nė fakt janė zeshkane. Pėr tė parandaluar humbjen, rrisni konsumimin e hekurit, merrni 18 miligramė hekur nė ditė ose njė filxhan qull tėrshėre.

Rrezik mė tė vogėl nga kanceri i lėkurės

Shumė hulumtime kanė treguar qė zeshkanet kanė rrezik mė tė vogėl nga zhvillimi i shumė problemeve shėndetėsore siē janė melanoma, endometrioza ose skleroza e shumėfishtė. Nė shumicėn e rasteve zeshkanet kanė ten mė tė errėt, ēka i mbron nga kanceri i lėkurės, por edhe nga skleroza e shumėfishtė.

Floku i thinjur

Gjenet tuaja ndryshojnė kur flokėt tuaja thinjen. ADN-ja e cila u ka dhėnė flokėve ngjyrėn e kuqe, verdhė ose kafe ėshtė ende pjesė e juaja. Nėse flokėt tuaja natyrale janė tė kuqe por jeni thinjur, ende keni rrezikun e shtuar nga zhvillimi i sėmundjes sė Parkinsonit. Megjithatė, nėse keni vėnė re shfaqjen e parakohshme tė thinjave, shkoni te mjeku. Stresi ose pirja e cigares mund tė shkaktojnė ērregullimin e tiroideve, pėr ēka vjen deri shfaqja e parakohshme e fijeve tė thinjura.

emine
04-04-12, 15:56
qeshtu sic i kam pa te ngjyme hic:biggrin:http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/408964_309795602388964_140235479344978_779946_1249 520048_n.jpg

Zero Cool
30-04-12, 20:43
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/542022_10150724659296896_190264426895_9571904_8545 63261_n.jpg

Zero Cool
05-05-12, 17:53
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/380655_10150752489286896_190264426895_9600074_1662 547988_n.jpg

Zero Cool
06-05-12, 15:38
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/383544_10150771573926896_190264426895_9612133_7173 94328_n.jpg

Zero Cool
08-05-12, 21:19
kalimerka i preferon keshtu:


http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/543374_10150805292096896_190264426895_9631066_3434 33750_n.jpg

Albonita
11-05-12, 17:01
http://i4.ytimg.com/vi/_6fu4T-Wb1Y/0.jpg

Diana007
11-05-12, 17:03
http://i4.ytimg.com/vi/_6fu4T-Wb1Y/0.jpg


Jo ishalla :biggrin:

emine
27-08-12, 20:32
kisha deshte mi pas do thinja naper floke,po ka rrezik i ngaje gjyshes dhe nuk do ndodhe kurre kjo

Dardanesha
27-08-12, 21:39
Bionde si gjithmone, besoj qe deri te vdes skam me nderru kjo eshte definitivisht ngjyra ime :smile: