PDA

View Full Version : Barcoleta


LABI
30-03-08, 14:56
Qohet njani (shqiptari) nje dite edhe e vjedhe nje pjese te binareve/shinave te hekurudhes trenit ...
Nejse, policia i bijne ne trag ; i thojne : si u bo qe shina e trenit te vjedhur te gjendet ne podrum tandin ( e pyet polici) ...

Ai i thote se di valla, KA MUNDESI FEMIJA E KANE PRU ... Polici ja pret : qysh bre femija e kane pru ....shina 400 kg .... ?!

Hajni (shqiptari) ja prett... Po cka dine femija qka jane 400 kg... ja ka ngjite (shines) e ka pru ne shpi...:rolleyes:

Daglasi
20-07-10, 11:11
Shkon ni i shnosh(trash si mu kan mujin e 6) me ni perkthyes te mjekja,edhe ja japin ni leter me mbush shenime,aty dikund ishte pyetja a je shtatzan,ky i thote asaj/atyne femrave te repatcioni ,cka me shkrue ketu,dhe me sy nga to e drejton synin te barku i ketij .

roadrunner
23-07-10, 08:16
Nė njė qytet ishte hapur njė qendėr tregtare ku shiteshin burra, aty qdo femėr mund tė shkonte pėr tė zgjedhur njė burrė sipas shijes sė saj. Njė ndėr rregullat e shitblerjes nė kėtė qendėr ishte edhe: qdo femėr ka vetėm njė shans pėr tė hyrė nė kėtė treg! Ajo duhet tė zgjedhė burrin nė njė prej kateve ose mund tė shkojė deri te kati mė tė epėrm, mirėpo qdoherė humb tė drejtėn tė zbresė njė kat mė poshtė.Njė femėr paska hyrė te kjo qendėr tregtare ku shiteshin burra.

Nė hyrje tė katit tė parė shkruante:

Burrat e kėtij kati janė besimtarė dhe janė tė punėsuar

Nė hyrje tė katit tė dytė shkruante:

Burrat e kėtij kati janė besimtarė, janė tė punėsuar dhe i duan fėmijėt

Nė hyrje tė katit tė tretė shkruante:

Burrat e kėtij kati janė besimtarė, janė tė punėsuar, i duan fėmijėt dhe janė shumė tė bukur

Femra mendoi: Woow, nejse do tė shkoj mė lart

Vazhdoi tė ngjitet qė tė arrijė nė katin e katėr ku shkruante:

Burrat e kėtij kati janė besimtarė, janė tė punėsuar, i duan fėmijėt, janė shumė tė bukur dhe u ndihmojnė bashkėshorteve nė punėt e shtėpisė

Ajo u mahnit ndėrsa zemra i rrihte me shpejtėsi: "O Zot, nuk mund tė mos pranoj, do ta blej nė kėtė kat!".

Por, sėrish vendosi tė ngjitet mė lart.

Nė hyrje tė katit tė pestė shkruante:

Burrat e kėtij kati janė besimtarė, janė tė punėsuar, I duan fėmijėt, janė shumė tė bukur, janė shumė romantikė dhe vazhdimisht shprehin fjalė dashurie

Femra gati se hyri nė kėtė kat, por vendosi tė ngjitet mė lart.

Nė hyrjen e katit tė gjashtė shkruante:

Ti je vizitorja numėr

4 363 012

Nė kėtė kat nuk shesim burra

Sepse ky kat u ndėrtua veqanėrisht pėr tė argumentuar se gratė nuk mund t'i kėnaqėsh.

Faleminderit pėr shopingun te qendra tregtare e burrave.

Kujdes shkallėve teposhtė ndėrsa ne tė dėshirojmė njė ditė tė lumtur. :-)

Lona
29-07-10, 13:59
Nje burre plake pyet gruan nje nate nese e ka tradhetuar ndonjehere?
po i pergjigjet ajo se donte te ishte e ndershme,vetem 3 here..
Cfare i thote burri i nxehur, kur ???
hera e pare ishte kur banka sna dha leke per shtepine e re edhe une vajta
te drejtori i bankes qe te na ndihmonte....
te dyten kur ti ishe i semur edhe skishim leke per doktorin, une vajta te doktori
edhe ai ta trajtoi semundjen falas...
-po te treten?? pyet burri
A te mbahet mende kur ti u bere deputet, edhe para se te zgjidheshe te duheshin
edhe 300 vota!!!!

Arb
29-07-10, 14:13
E forte kjo e roadrunner...

Lona
30-07-10, 08:34
Nė njė qytet ishte hapur njė qendėr tregtare ku shiteshin burra, aty qdo femėr mund tė shkonte pėr tė zgjedhur njė burrė sipas shijes sė saj. Njė ndėr rregullat e shitblerjes nė kėtė qendėr ishte edhe: qdo femėr ka vetėm njė shans pėr tė hyrė nė kėtė treg! Ajo duhet tė zgjedhė burrin nė njė prej kateve ose mund tė shkojė deri te kati mė tė epėrm, mirėpo qdoherė humb tė drejtėn tė zbresė njė kat mė poshtė.Njė femėr paska hyrė te kjo qendėr tregtare ku shiteshin burra.

Nė hyrje tė katit tė parė shkruante:

Burrat e kėtij kati janė besimtarė dhe janė tė punėsuar

Nė hyrje tė katit tė dytė shkruante:

Burrat e kėtij kati janė besimtarė, janė tė punėsuar dhe i duan fėmijėt

Nė hyrje tė katit tė tretė shkruante:

Burrat e kėtij kati janė besimtarė, janė tė punėsuar, i duan fėmijėt dhe janė shumė tė bukur

Femra mendoi: Woow, nejse do tė shkoj mė lart

Vazhdoi tė ngjitet qė tė arrijė nė katin e katėr ku shkruante:

Burrat e kėtij kati janė besimtarė, janė tė punėsuar, i duan fėmijėt, janė shumė tė bukur dhe u ndihmojnė bashkėshorteve nė punėt e shtėpisė

Ajo u mahnit ndėrsa zemra i rrihte me shpejtėsi: "O Zot, nuk mund tė mos pranoj, do ta blej nė kėtė kat!".

Por, sėrish vendosi tė ngjitet mė lart.

Nė hyrje tė katit tė pestė shkruante:

Burrat e kėtij kati janė besimtarė, janė tė punėsuar, I duan fėmijėt, janė shumė tė bukur, janė shumė romantikė dhe vazhdimisht shprehin fjalė dashurie

Femra gati se hyri nė kėtė kat, por vendosi tė ngjitet mė lart.

Nė hyrjen e katit tė gjashtė shkruante:

Ti je vizitorja numėr

4 363 012

Nė kėtė kat nuk shesim burra

Sepse ky kat u ndėrtua veqanėrisht pėr tė argumentuar se gratė nuk mund t'i kėnaqėsh.

Faleminderit pėr shopingun te qendra tregtare e burrave.

Kujdes shkallėve teposhtė ndėrsa ne tė dėshirojmė njė ditė tė lumtur. :-)

E gjithe kjo po te kthehet ne te kunderten vlen per meshkujt se ata nuk ngopen me asgje .

Te mjeret djeresohen duke puno po sen ne drite nuk qesin...heheheh:wink:

valiii
31-07-10, 01:19
Polices tė SHPK-se gjat patrollimit po i vijin menstruacionet dhe pasi qe nuk ka guxu me e leshu detyren, po thir ne stacion me lyp ndrimin e saj. Pas tri ore pritje, po vjen nji koleg me e ndru, por aj ishte pit qorr. Po e pyet policja, qysh ka mujt me u vonu kaq shum dhe plus me ardh i pit? Shuj se, kur ke lajmru me ardh me te ndru, se te kan ardh menstruacionet, se pari shefi na qiti ka nji ture, mandej zavendsi tine, mandej krejt ndrimi, mandej Ragipi, Hashimi.....

valiii
01-08-10, 23:36
Nji kille limona ju lutem? A po doni kese? Jo, po i shutoj deri te shpia!!!

valiii
02-08-10, 00:05
Doktor, mė ka hanger gjarpri: Ku t`ka hanger? Mrapa shpisė! S`po mė kupton, pėr qka t`ka hanger? Lidhje s`kom, pa i bo kurgjo!

Skyfter
05-08-10, 11:20
Polices tė SHPK-se gjat patrollimit po i vijin menstruacionet dhe pasi qe nuk ka guxu me e leshu detyren, po thir ne stacion me lyp ndrimin e saj. Pas tri ore pritje, po vjen nji koleg me e ndru, por aj ishte pit qorr. Po e pyet policja, qysh ka mujt me u vonu kaq shum dhe plus me ardh i pit? Shuj se, kur ke lajmru me ardh me te ndru, se te kan ardh menstruacionet, se pari shefi na qiti ka nji ture, mandej zavendsi tine, mandej krejt ndrimi, mandej Ragipi, Hashimi.....


Qekjo barcolet qenka pa kryp.... sikur ta kishe tregu per ndoj sekretaresh:biggrin: apo hoxhenic a murgeshe (ishalla nuk me keqkupton Murgesha forumit:biggrin: :biggrin: ) ish duk noshta ma qesharak!