PDA

View Full Version : Plotso fjalin


Adrenalina
09-04-08, 12:41
Ne ket Teme mendoj te hapi nje loje shume argetuse dhe mjaft ineresante per ju...
Ku ju mund te plotsoni fjalin tuaj vetem me 3-4 shkrojna qe jan te dukshme, dhe tjerat te gjeni apo zbuloni ju vet!!


A . . . t . m! (Pra fjalia e plote na del( Argetim)

Ju deshiroj argetim te kendshem ne vazhdim....

Adrenalina
09-04-08, 12:53
Po filloj edhe me nje kush mund ta gjen!

..R..N.A

gazi-de
09-04-08, 12:58
Po filloj edhe me nje kush mund ta gjen!

..R..N.A
RiNiA,eshte po?!................

DEA
09-04-08, 13:49
Adrenalina edhe kategorin me e tregu sish kone keq, me te mira DEA

^katunari^
09-04-08, 13:52
Po filloj edhe me nje kush mund ta gjen!

..R..N.A

DARDANIA

allahile a ja qillova a jo ?

DEA
09-04-08, 14:01
DARDANIA

allahile a ja qillova a jo ?

I zgjut ti, pasha nane:biggrin:

^katunari^
09-04-08, 14:06
I zgjut ti, pasha nane:biggrin:
qy.qy.. ver....., kann ich mich selbst- hajgare po ban me fukara ti a ? (hahahhahah)

DEA
09-04-08, 14:33
qy.qy.. ver....., kann ich mich selbst- hajgare po ban me fukara ti a ? (hahahhahah)

Hahhahaahha so kam bei dir an, zoti mos e boft me e bo une dikon ver.... :eek:, sa mos me dal prej temeE.. .h. .I.I " Film"

Linka_pz
09-04-08, 14:36
Hahhahaahha so kam bei dir an, zoti mos e boft me e bo une dikon ver.... :eek:, sa mos me dal prej temeE.. .h. .I.I " Film"


Era dhe Lisi .....film Shqiptare.

DEA
09-04-08, 14:44
Era dhe Lisi .....film Shqiptare.

E sakt........vazhdo tash...

Linka_pz
09-04-08, 15:19
F....r. .e .a..n.. t ... ? film Shqiptare

Adrenalina
09-04-08, 15:22
DARDANIA

allahile a ja qillova a jo ?


Allahile ja ke qellu shume e sakte!

Ju tjeret jo...Dea ti paske kerku edhe kategorin pak me shume me dite se qka permban....une e lash qe ta zbuloni vet se per ndryshe kjo po ngjan si ne anagarm siq paske kerku ti, ndersa kjo eshte thjesht nje loje qe keshtu e kam msuar.. dhe duhet vet ta zbulojm se qka mshifet ne fjalin tone, jo te japim me shume koment se per qka behet fjale!

Ketu loja eshte thjesht qe munde te shkruani cfardo fjalie qe ju pelqen juve...e me kryesorja eshte ta zbuloni fjalin e sakte.

Adrenalina
09-04-08, 15:30
. B . L . N .

Ju thash ne fillim me nalt se vetem 3 ose 4 shkrojna mund ti perdorni ne lidhje me lojen qe mund te nxerrni diqka....

Linka_pz
09-04-08, 15:42
. B . L . N .

Ju thash ne fillim me nalt se vetem 3 ose 4 shkrojna mund ti perdorni ne lidhje me lojen qe mund te nxerrni diqka....
Ahahahha, valla shume e veshtire kjo keshtu ,nuk me duket edhe aq interesant ...a eshte nje fjal a eshte e ndare ?!

Adrenalina
09-04-08, 16:00
Ahahahha, valla shume e veshtire kjo keshtu ,nuk me duket edhe aq interesant ...a eshte nje fjal a eshte e ndare ?!
Linka_pz une e sqarova njeher qe eshte nje fjali, dhe ju duhet ti plotsoni pikat qe gjinnden mes shkronjave.....shiko temen thot plotso fjalin: dhe katundari mendoj se menjeher e kuptoj dhe e zbuloj lojen!

Dhe ket fjalen me nalt qe e shkrova une prap do jav zbuloj qe ta keni me te qarte...

ZBULONI!

Adrenalina
09-04-08, 16:05
Hajede Linka, do ta shkruja une emrin tend ne ket forme dhe ja qellon me let ndoshta dhe do ta kuptojsh se si eshte loja, se per ndryshe nuk eshte ka ju duket ineresante hahahaha:)

L . N . A ...gjeje tash!

Linka_pz
09-04-08, 16:14
Hajede Linka, do ta shkruja une emrin tend ne ket forme dhe ja qellon me let ndoshta dhe do ta kuptojsh se si eshte loja, se per ndryshe nuk eshte ka ju duket ineresante hahahaha:)

L . N . A ...gjeje tash!


Linka_Pz .......po e kjarte eshte ama shume e veshtire.


.i.e.i

Adrenalina
09-04-08, 16:21
Linka_Pz .......po e kjarte eshte ama shume e veshtire.


.i.e.iPo valla eshte shume e veshtir veq thash te lodhemi pak se edhe te thjeshtat nav kan ber monotone qitash...hahahaha

MILETI ...mendoj sipas pikave qe mu plotsun.....

Adrenalina
09-04-08, 16:27
Po valla eshte shume e veshtir veq thash te lodhemi pak se edhe te thjeshtat nav kan ber monotone qitash...hahahaha

MILETI ...mendoj sipas pikave qe mu plotsun.....


. E . D . M . !

Preshevar
09-04-08, 16:34
Mendimi ? ::::::::::::::::::::::::::

Linka_pz
09-04-08, 16:34
Po valla eshte shume e veshtir veq thash te lodhemi pak se edhe te thjeshtat nav kan ber monotone qitash...hahahaha

MILETI ...mendoj sipas pikave qe mu plotsun.....


Jo ,sinqerisht nuk eshte e sakte .....

Adrenalina
09-04-08, 16:37
Mendimi ? ::::::::::::::::::::::::::

Bravo ja ke qellu!S . K . E

Linka_pz
09-04-08, 16:40
Bravo ja ke qellu!S . K . E


Sakte ...............a eshte a jo ?!!

.i.e.i

Preshevar
09-04-08, 16:42
Jo ,sinqerisht nuk eshte e sakte .....

Cilesi ?S . K . E

Sekte :biggrin: (prej n'korner qekjo hahahahaa

Adrenalina
09-04-08, 16:44
Sakte ...............a eshte a jo ?!!

.i.e.i
Po ja ke qellu shume e sakte!

Po tash une ket te juven spo muj te qelloj spo kam ide....a eshte emre apo fjali?

Linka_pz
09-04-08, 16:45
Cilesi ?

Sekte :biggrin: (prej n'korner qekjo hahahahaa


Jo ,Preshevar nuk eshte e sakt ,pasiqe eshte 3-4 shkronja pak ndihme po ju jap ....

.ire.i

Preshevar
09-04-08, 16:47
Jo ,Preshevar nuk eshte e sakt ,pasiqe eshte 3-4 shkronja pak ndihme po ju jap ....

.ire.iMirėsi ?????? :rolleyes::frown:

Linka_pz
09-04-08, 16:50
Mirėsi ?????? :rolleyes::frown:


Poooooooooooooo .


.n.a.i.

Adrenalina
09-04-08, 16:52
Mirėsi ?????? :rolleyes::frown:

Preshevar ishalla ja ke qellu.. se Linka si duket e pat veshtir derisa e kuptoj lojen dhe tash o ka thote ju tregoj qefin une juve hahahhahaa
Kalofshi mire se ika njeher....

Preshevar
09-04-08, 17:01
Preshevar ishalla ja ke qellu.. se Linka si duket e pat veshtir derisa e kuptoj lojen dhe tash o ka thote ju tregoj qefin une juve hahahhahaa
Kalofshi mire se ika njeher....

Hahahaha,,, jo be s'besoj, po eshte e vertet qe na lodhi trut tashė ! :tongue:

Sun po e gjej..... qeto ! E ti e qele temen edhe po na len tash :biggrin:

Kalo mir, tung !


.n.a.i.

Linka_pz
09-04-08, 18:52
Hahahaha,,, jo be s'besoj, po eshte e vertet qe na lodhi trut tashė ! :tongue:

Sun po e gjej..... qeto ! E ti e qele temen edhe po na len tash :biggrin:

Kalo mir, tung !

Ahahhaha,s`kam cfare bej ....vete autorja e temes vendosi keshtu .....

Adrenalina
12-04-08, 17:31
Si duket qetyre nalt nuk ju paska pelqyr loja...ose jan ka pritojn mi lodhe trurin per demela hahaha

...nejse insan!

Linka_pz
12-04-08, 17:42
Si duket qetyre nalt nuk ju paska pelqyr loja...ose jan ka pritojn mi lodhe trurin per demela hahaha

...nejse insan!


Kush te tha ....keshtu deshirove VETE ,gjeje ose po e zbuloj vete ,pyetjen qe e bera une ?!!!

Adrenalina
12-04-08, 17:48
Kush te tha ....keshtu deshirove VETE ,gjeje ose po e zbuloj vete ,pyetjen qe e bera une ?!!!

Ahahaha Linka, mua mu duk qe paska gjet Preshevari moj( Miresin)! Ok nese nuk e ka gje do e provoj....

Adrenalina
12-04-08, 18:01
Poooooooooooooo .


.n.a.i.


...shotja mori edhe nje shkronje masi eshte e lejushme, te paren bile hahahha!

Linka_pz
12-04-08, 18:09
...shotja mori edhe nje shkronje masi eshte e lejushme, te paren bile hahahha!


An.a.i. ja e shtova edhe nje shkronje ...gjeje tani eshte e lehte ...?

Adrenalina
12-04-08, 18:16
An.a.i. ja e shtova edhe nje shkronje ...gjeje tani eshte e lehte ...?


Antarin!

A e gjeta?

Linka_pz
12-04-08, 18:17
Antarin!

A e gjeta?


Jo ,nuk eshte e sakte (nuk e ke gjete ),a ta zbloj a jo ??

Adrenalina
12-04-08, 18:24
Jo ,nuk eshte e sakte (nuk e ke gjete ),a ta zbloj a jo ??


Ok nese nuk eshte edhe Antarim! Zbuloje vet:)

ssara
12-04-08, 19:37
An.a.i. ja e shtova edhe nje shkronje ...gjeje tani eshte e lehte ...?

ANTALIA.............

Linka_pz
12-04-08, 21:56
ANTALIA.............


Ahahhahha,Ssara jo nuk eshte ....

Pergjegjja eshte kjo Angazhim

P..a..n..

Adrenalina
13-04-08, 15:13
Ahahhahha,Ssara jo nuk eshte ....

Pergjegjja eshte kjo Angazhim

P..a..n..Linka moj bukuroshe ti na paske pas len nje pik mangi permes shkronjave Z dhe H per te na dal fjalia e plote Angazhim! keshtu qe pamarparasysh edhe kur te jan shkrojnat lidhse Zh ose, Dh ose th, duhet te vendosim piken qe mund ta gjejm dhe lidhim fjalin e sakte!

Mos beni lakime dhe ngatrime vetem per ti ikur fjalis tuaj kinshe nuk eshte e sakte...ju faleminderit per mirkuptim!

Linka_pz
13-04-08, 16:58
Linka moj bukuroshe ti na paske pas len nje pik mangi permes shkronjave Z dhe H per te na dal fjalia e plote Angazhim! keshtu qe pamarparasysh edhe kur te jan shkrojnat lidhse Zh ose, Dh ose th, duhet te vendosim piken qe mund ta gjejm dhe lidhim fjalin e sakte!

Mos beni lakime dhe ngatrime vetem per ti ikur fjalis tuaj kinshe nuk eshte e sakte...ju faleminderit per mirkuptim!


Jo ,nuk eshte aspak e vertet ,ate qe e kam menduar (parashtruar )ajo ka ngel pyetja pra ,s`kam bere asnje lakim edhe shkronja ZH eshte nje shkronje nuk behet me dy pika , akund nuk kam hasur qe nje shkronje te jete me dy pika apo dy katrora ,nese i paskam thyer rregullat me mbetet vetem t`ju pershendes dhe te uroj fat ne kete loje ,....per ate thash une me tregu se per cfare perafersishte behet fjale se eshte teper veshtire keshtu .....

°Avan_Turist°
13-04-08, 20:21
Ahahhahha,Ssara jo nuk eshte ....

Pergjegjja eshte kjo Angazhim

P..a..n..


Panatene :confused: :biggrin:

Linka_pz
14-04-08, 07:44
Panatene :confused: :biggrin:


Jo , nuk eshte e sakte ...ja edhe nje shkronje .

Pa.a..n..

Adrenalina
14-04-08, 09:21
Jo ,nuk eshte aspak e vertet ,ate qe e kam menduar (parashtruar )ajo ka ngel pyetja pra ,s`kam bere asnje lakim edhe shkronja ZH eshte nje shkronje nuk behet me dy pika , akund nuk kam hasur qe nje shkronje te jete me dy pika apo dy katrora ,nese i paskam thyer rregullat me mbetet vetem t`ju pershendes dhe te uroj fat ne kete loje ,....per ate thash une me tregu se per cfare perafersishte behet fjale se eshte teper veshtire keshtu .....


Linka, une qe ne fillim ju tregova qellimin e Temes....dhe arsyja qe nuk lejohet se qfar permban eshte shkurt thjesht nje loje qe te lodhim pak trurin dhe te nxerrim edhe diqka nga vetja!
....paske thene se askund nuk ke hasur qe nje shkronje te jet me dy pika apo dy katrore:
Me sa di une ato lidhen (lexohen) nje shkronje, ndersa shkruhen dy shkronja.....kam thene edhe me heret se nuk eshte kjo fjale "Kryqe" apo "Anagram" qe te jet me katrore.. dhe te japi me shume se qfar permban.., thjesht fund loje me plotsimin e pikave!

Me pelqev te hapi ket Teme, dhe mendoj se nuk eshte e detyrushme per askent perveq kujt i pelqen le te vazhdon ashtu...nese dikujt nuk pelqen dhe i duket e veshtire (jo ineresante) lirisht le ta mbyllin ket loje mu nuk pengon asgje nese ju duket gabim diqka!

Me te mira Adrenalina

Dukagjinas_i
14-04-08, 09:33
Jo , nuk eshte e sakte ...ja edhe nje shkronje .

Pa.a..n..Parafango....e vetures apo bicikletes :rolleyes:

Linka_pz
14-04-08, 09:38
Parafango....e vetures apo bicikletes :rolleyes:

Jo ,nuk eshte e sakte ....

Dukagjinas_i
14-04-08, 09:47
Jo ,nuk eshte e sakte .......s'kam ide, nese na jape edhe pakez ndihme ... :smile: ,me nje kafe t'qerasi kete mengjes Linka :smile:

Linka_pz
14-04-08, 13:34
...s'kam ide, nese na jape edhe pakez ndihme ... :smile: ,me nje kafe t'qerasi kete mengjes Linka :smile:


Po e zbuloj te teren ...

Parafonik.

Dukagjinas_i
14-04-08, 13:36
Po e zbuloj te teren ...

Parafonik.

...gati paskam qene,,,,ke munde te thuash edhe qe ja kam qelluar :biggrin:

Dukagjinas_i
14-04-08, 13:47
. . A . O . ai/ajo qe e gjene per 10 min. ka nje kafe gratis :smile:

vjeshta
14-04-08, 14:39
. . A . O . ai/ajo qe e gjene per 10 min. ka nje kafe gratis :smile:


Shtator ...:rolleyes:

Linka_pz
14-04-08, 14:46
. . A . O . ai/ajo qe e gjene per 10 min. ka nje kafe gratis :smile:


Orator... .....

Dukagjinas_i
14-04-08, 14:49
Orator... .....
Jo, nuk eshte e sakte,,,,eshte bime e vendeve te nxehta, me dru te cmueshem !

Adrenalina
14-04-08, 16:15
. . A . O . ai/ajo qe e gjene per 10 min. ka nje kafe gratis :smile:

Ananas! ...a eshte e sakte?

Dukagjinas_i
15-04-08, 15:20
Ananas! ...a eshte e sakte?
....po ju tregoj, se mjafte qenkeni munduar :smile:

A B A N O Z

Adrenalina
18-04-08, 14:18
E paska zbulu pa ja qellu :)


. N . . . A . . K .

Adrenalina
21-04-08, 18:30
E paska zbulu pa ja qellu :)


. N . . . A . . K .


Si duket askush s'paska qen ksajde....me siguri pak veshtir por do ju afroj edhe nga dy shkronja qe ta gjen dikush moreeee...!

EN . G . A . . K .


Tash eshte shume e let shpersoj se do e zbulon dikush dhe nuk me lojn mu..:)

°Avan_Turist°
21-04-08, 19:46
Si duket askush s'paska qen ksajde....me siguri pak veshtir por do ju afroj edhe nga dy shkronja qe ta gjen dikush moreeee...!

EN i. G m. A t. i. K .


Tash eshte shume e let shpersoj se do e zbulon dikush dhe nuk me lojn mu..:)

Gati qe nuk e paske thene vet......te gjithe:biggrin:

Adrenalina
23-04-08, 10:57
][/B]Gati qe nuk e paske thene vet......te gjithe:biggrin:Gati valla...hahaha

Shume e sakte qe e ke qellu! (Enigmatike)


Shiko shkronjen e fundit e keni lan mangi ndoshta nuk e keni ende te qart lojen se duhet ti mbushim pikat qe qendrojn per mes fjalis...!

Adrenalina
23-04-08, 11:10
Mire vazhdojme......

R . E . . L . . T

Murgesha
23-04-08, 23:39
Mire vazhdojme......

R . E . . L . . T

REALIST.
___________________

Adrenalina
24-04-08, 15:34
REALIST.
___________________


Jo nuk eshte e sakte. E keni shkortu veq tri pika i keni mbush ndersa aty qendrojn pes....shiko i ke pes pika per mes fjalis mi plotsu qe te del taman e sakte!

Prishtinasja_
24-04-08, 16:05
Mire vazhdojme......

R . E . . L . . T

RREGULLAT :smile:.................

Adrenalina
25-04-08, 13:18
RREGULLAT :smile:.................


Ashut eshte shume e sakte!

...mund te vazhdoni edhe ju me lojen:tongue:

Prishtinasja_
25-04-08, 13:22
_ _ N S _ _ U_S_ _ N :smile:

Adrenalina
25-04-08, 13:36
_ _ N S _ _ U_S_ _ N :smile:

Konseruasion:smile:................

Prishtinasja_
26-04-08, 21:35
Konseruasion:smile:................

Jooooo!:rolleyes:................................. .................

Adrenalina
30-04-08, 15:46
Jooooo!:rolleyes:................................. .................

Konstruksion! ...a ja qellova moj:smile:

Prishtinasja_
30-04-08, 21:05
Konstruksion! ...a ja qellova moj:smile:

Po Adrenalina...! E sakte eshte !

Adrenalina
01-05-08, 17:29
Po Adrenalina...! E sakte eshte !

Mire qe ja pasna qellu:tongue:


. T . . K . I . E

ssara
01-05-08, 17:32
Mire qe ja pasna qellu:tongue:. T . . K . I . E


ATRAKTIVE.......................

Adrenalina
01-05-08, 17:33
ATRAKTIVE.......................

Bravo po shpejt e ke gjet:tongue: e Sakte!

ssara
01-05-08, 17:35
Bravo po shpejt e ke gjet:tongue: e Sakte!

flm.... mu duke me e lehte kjo....

Adrenalina
01-05-08, 17:37
flm.... mu duke me e lehte kjo....

Ahahaha, vazhdoni pra edhe ju me nje te let:)

ssara
01-05-08, 17:39
V..e.es..


Provo Tash Ti

Adrenalina
01-05-08, 17:58
V..e.es..


Provo Tash Ti

A mos eshte Vlersim? ....po sdi disa pika nuk po mbushen!:tongue:

ssara
01-05-08, 18:01
A mos eshte Vlersim? ....po sdi disa pika nuk po mbushen!:tongue:

jo jo....provo

V.TEB.S..

pak po te ndihmoj...

Adrenalina
01-05-08, 18:06
jo jo....provo

V.TEB.S..

pak po te ndihmoj...

Vetebesim! ...a eshte?

ssara
01-05-08, 18:08
Vetebesim! ...a eshte?

po e sakte eshte ...vazhdo ti tash....

Adrenalina
01-05-08, 18:10
po e sakte eshte ...vazhdo ti tash....

per pak hahaha.....ok!

Skyfter
13-05-08, 18:53
E..t...a..n.e ??

Estella
20-05-08, 20:00
dogzona i bene t'bukra keto liojrat me poltsu fjalin ..... :)

Prishtinasja_
24-05-08, 10:04
E..t...a..n.e ??

Ekstravagante :wink:

lovely
30-05-08, 11:53
veq sa erdha prej punes dhe...............te shoh nese me ka ...........kush!!!kjo eshte, ploteso fjaline.................. :wink:

Skyfter
31-05-08, 22:33
Ekstravagante :wink:

Yeepp :smile: ....

LEDHATIMI
02-06-08, 17:30
veq sa erdha prej punes dhe vendosa te shoh nese me ka shkruar kush!!!kjo eshte, ploteso fjaline te lutem! :wink:


Me te kuqe jan plotesimet.

Alkimisti_ch
07-06-08, 23:24
E.AN.I..M

eshte fare e thjeshte..

lyra2
07-06-08, 23:40
E.AN.I..M

eshte fare e thjeshte..

EMANCIPIM............


Ot...no...ing...gj.a

Alkimisti_ch
07-06-08, 23:46
EMANCIPIM............


Ot...no...ing...gj.a

HMMM PASKE ZGJEDHUR NJE TE GJATE...

OTORINOLARINGOLOGJIA

Adrenalina
10-06-08, 11:54
HMMM PASKE ZGJEDHUR NJE TE GJATE...

OTORINOLARINGOLOGJIA

Lyra ku ke gjet gjithe ket fjali kaq te gjat moj?....ja paske zhvillu trurin mire mi gjet...:)

Alkimisti_ch
10-06-08, 12:27
Lyra ku ke gjet gjithe ket fjali kaq te gjat moj?....ja paske zhvillu trurin mire mi gjet...:)

Adrenalin ne fakt kur fjalia eshte me e gjat une e kam me lehte me gjet dhe a e din pse sepse se pari ka pake fjale qe jan shume te gjata, pastaj kur eshte e gjat ka me shume shkronja qe ajo veq i pat zbulu keshtu qe nuk e kisha te veshtir. Tash per me argumentu kete po e gjej nje fjale te shkurte edhe shpresoj qe sju kam lodhe hehehe

I . . E . J I .

Fshatari
10-06-08, 12:57
nji gabim shtypi se pergjigja ishte furnizue ma!

Alkimisti_ch
12-06-08, 23:58
nji gabim shtypi se pergjigja ishte furnizue ma!

IMPENJIM ka qene...?

Breshka
17-06-08, 14:30
T. . e . . n . .

Alkimisti_ch
19-06-08, 12:57
T. . e . . n . .

A eshte fjale shqipe kjo ???

lovely
20-06-08, 00:27
Me te kuqe jan plotesimet.mire tybe mire hahahahahahaKur shiqoj .... tu, seq ndiej nje...... ne gjoks.

Alkimisti_ch
25-06-08, 21:45
mire tybe mire hahahahahahaKur shiqoj .... tu, seq ndiej nje...... ne gjoks.

Kur shiqoj syte tu, seq ndiej nje rrahje ne gjoks!

S.P..T

teutaA
25-06-08, 21:47
Kur shiqoj syte tu, seq ndiej nje rrahje ne gjoks!

S.P..T

shpirt

teutaA
25-06-08, 21:49
T. . e . . n . .

breshkaa kallzona se spo e di:smile:

Alkimisti_ch
25-06-08, 21:53
breshkaa kallzona se spo e di:smile:
Breshka duhet te zbulosh me shume shkronja...se nga nje Fjale me 9 shkronja ke zbulu vetem 3 e keshtu eshte bukru veshtir...min. 4 ose 5 ..?

luckyman
25-06-08, 22:09
T. . e . . n . .Telefonat?!:rolleyes:

teutaA
25-06-08, 22:13
Telefonat?!:rolleyes:

edhe nese sja ke qellu ngat ja paske ba hahahah ti jo veq lycky po edhe smart:smile:

Prishtinasja_
14-07-08, 22:44
T. . e . . n . .

Breshka...

Mendoj se eshte Telebingo ! :tongue::biggrin:

selvija
15-07-08, 10:45
qfa ka ... qe loton ..... ty ta ......?

Prishtinasja_
15-07-08, 12:22
qfa ka ... qe loton ..... ty ta ......?

Cfare ka syri qe loton dhe ty te deshiron ?! :wink:

Prishtinasja_
15-07-08, 12:29
V_ _ h _ i _ :biggrin:

Agolli
15-07-08, 12:43
V_ _ h _ i _ :biggrin:

Vazhdim...

P_ _p_ _ ė_ i :biggrin:

Prishtinasja_
15-07-08, 13:30
Vazhdim...

P_ _p_ _ ė_ i :biggrin:

Gabim kopuk...:tongue::biggrin:

Agolli
15-07-08, 13:39
Gabim kopuk...:tongue::biggrin:
Ku saktesishte, ajt tregom vetem mua,..kokoroshka nihere :biggrin:

Prishtinasja_
20-07-08, 21:33
Ku saktesishte, ajt tregom vetem mua,..kokoroshka nihere :biggrin:
Ncuk !! :tongue:

Eshte fjala "VEZHGIM" !

gazi-de
31-07-08, 21:20
V_ _ h _ i _ :biggrin:
Veshtir...............:rolleyes: :biggrin:

gazi-de
31-07-08, 21:23
Ncuk !! :tongue:

Eshte fjala "VEZHGIM" !
aha :biggrin:
nejse nuk e pash......


P_R_ _ R_? :tongue:

Prishtinasja_
31-07-08, 21:23
Veshtir...............:rolleyes: :biggrin:

JO gazi !

Eshte fjala "VEZHGIM" por e kam shkrua edhe me lart zgjedhjen ! :wink:

Vazhdo ti !

gazi-de
31-07-08, 21:27
JO gazi !

Eshte fjala "VEZHGIM" por e kam shkrua edhe me lart zgjedhjen ! :wink:

Vazhdo ti !
po nuk e pash pergjigjejen me vones:rolleyes:


P_R_ _ R_? :tongue:

romansa
31-07-08, 22:42
PERPARA
K..p..t.r.

Prishtinasja_
07-08-08, 16:05
PERPARA
K..p..t.r.

Kompjuteri...(Computer) :biggrin:

romansa
07-08-08, 16:31
po ..kompjuteri

Prishtinasja_
07-08-08, 16:43
_ a _ i_ _s t _ _ :smile:

Adrenalina
08-08-08, 11:04
_ a _ i_ _s t _ _ :smile:


Karikastik ! :)

Prishtinasja_
08-08-08, 11:07
Karikastik ! :)

Jo ! :tongue:

Alkimisti_ch
11-08-08, 22:42
A mund te zbulosh edhe ndonje germe pasi qe kemi fjalen me 10 shkronja e kemi vetem 4 te zbuluara nga Ti...! Nese do ta zbuloje edhe nje shkronje apo te pakten te na tregosh se per ēka behet fjale...thjeshte nje ndihme e vogel be se na ke lodhe...ani tash sa jam ardhe prej pushimeve spo ma dojka shume me mendu...!!!

Prishtinasja_
11-08-08, 23:02
A mund te zbulosh edhe ndonje germe pasi qe kemi fjalen me 10 shkronja e kemi vetem 4 te zbuluara nga Ti...! Nese do ta zbuloje edhe nje shkronje apo te pakten te na tregosh se per ēka behet fjale...thjeshte nje ndihme e vogel be se na ke lodhe...ani tash sa jam ardhe prej pushimeve spo ma dojka shume me mendu...!!!
Po si jo alkimist tash te ndihmoje pakez, veq i kjofsh fale pushimeve...:tongue::biggrin:

_ a _ i f _s t _ m ! :biggrin:

Agolli
11-08-08, 23:08
_ a _ i f _s t _ m ! :biggrin:
Manifestim..

F_s_ i _a_!

Prishtinasja_
11-08-08, 23:21
Manifestim..Eshte e sakte kopuk ! :wink:

Prishtinasja_
12-08-08, 18:09
Manifestim..

F_s_ i _a_!

Festival !! :smile::biggrin:

Agolli
12-08-08, 18:20
Festival !! :smile::biggrin:
E sakte !! :smile:

B_b_ _e! :biggrin:

Prishtinasja_
12-08-08, 18:25
E sakte !! :smile:

B_b_ _e! :biggrin:

Babure :tongue:( Specat Babure tek recepta e Tinkyt a ? hahhahahahahhahahaah)

Agolli
12-08-08, 18:30
Babure :tongue:( Specat Babure tek recepta e Tinkyt a ? hahhahahahahhahahaah)
U kokoroshka nihere, shpejt e plotsove (s'kom qare pa e pyeten Tinky_n, se mos prish pune nqs perdoret sumborka/ :tongue:

Prishtinasja_
12-08-08, 18:37
_ _g _ a n _ _ :tongue::tongue:

Agolli
12-08-08, 18:43
_ _g _ a n _ _ :tongue::tongue:

I permendem Baburet dhe Sumborkat, mos eshte !?
Magdanos :rolleyes:

Prishtinasja_
12-08-08, 18:48
I permendem Baburet dhe Sumborkat, mos eshte !?
Magdanos :rolleyes:

Hahahhahahahahah bash valla ! :tongue::tongue: S'kemi faje se koha e turrshive veq eshte ka ofrohet ! :tongue:

Prishtinasja_
15-08-08, 12:58
_ o _ b _ _ i _ :biggrin:

Alkimisti_ch
15-08-08, 13:03
_ o _ b _ _ i _ :biggrin:

Eee Prishtinase manifestimet i kishe shplu krejt tash..heheh

mos eshte Kombinim..?

Prishtinasja_
15-08-08, 13:04
Eee Prishtinase manifestimet i kishe shplu krejt tash..heheh

mos eshte Kombinim..?

:rolleyes::rolleyes: eh poo !

Jo nuk eshte ! :biggrin:

Alkimisti_ch
15-08-08, 13:05
:rolleyes::rolleyes: eh poo !

Jo nuk eshte ! :biggrin:

Mos ka te bej edhe kjo me turshia...?

Prishtinasja_
15-08-08, 13:07
Mos ka te bej edhe kjo me turshia...?

Hahahhaha :tongue::tongue::tongue: Ncuk !

Besa pak po , sepse "NA" i hajme shume !

Kujdes....se fjala "Na" mundet me te ndihmua shume ! :tongue::biggrin:

Prishtinasja_
15-08-08, 13:26
Alkimist edhe nje shkronje e shtova....tash ske qare pe e gjete...:biggrin:

_ o _ b _ _ i a

Alkimisti_ch
15-08-08, 13:33
Alkimist edhe nje shkronje e shtova....tash ske qare pe e gjete...:biggrin:

_ o _ b _ _ i a

A di qysh fshije shkronjen e fundit "a" e tregoje te paren...heheh
Per zotin nuk kam iden edhe bash po me ben kurreshtar me u lodh edhe me shum..

Prishtinasja_
15-08-08, 13:34
A di qysh fshije shkronjen e fundit "a" e tregoje te paren...heheh
Per zotin nuk kam iden edhe bash po me ben kurreshtar me u lodh edhe me shum..

Hahahah ncuk :biggrin:! Ti thuje..."lume e shyqyr qe te ndihmova pak " qy...:tongue:

ssara
15-08-08, 13:34
Alkimist edhe nje shkronje e shtova....tash ske qare pe e gjete...:biggrin:

_ o _ b _ _ i a

Fillon me K..prishtinase...ko.......

Dukagjinas_i
15-08-08, 13:36
Fillon me K..prishtinase...ko.......

B o m b a j i........:biggrin:

Alkimisti_ch
15-08-08, 13:38
E ēka ka te bej ko me NEVE qekjo me ngaterron krejt...qajo far shkronja "o" diqysh po me duket shume pa lidhje se ka shume pak fjal qe ne shqipe fillojne me zanoren o si shkronje te dyte..!!!!

Prishtinasja_
15-08-08, 13:38
B o m b a j i........:biggrin:

Hahhahahahah :tongue::tongue::tongue:

Dukagjinas_i
15-08-08, 13:40
Hahhahahahah :tongue::tongue::tongue:
Bombani..desha more, ka doli ai J aty :biggrin:

Prishtinasja_
15-08-08, 13:40
Fillon me K..prishtinase...ko.......

Po ssara !

Ssara ndoshta e gjene ti bre...se keti Alkimistit sot nuk p'ja rroke dicka ! :biggrin:

Eshte shume lehte !

Alkimisti_ch
15-08-08, 13:40
Torbagjia...?

Prishtinasja_
15-08-08, 14:27
Torbagjia...?

Ncuk !

Eshte nje sinonim i fjales "popull" ! :wink:

Llapjani_HH
15-08-08, 18:19
Kombėsia :smile:

Alkimisti_ch
15-08-08, 18:47
Llapjan po ku je more me heret ...aii sa jam lodh deri sa e gejta e tash kur erdha veq e paske gjet ti..hahah mir etash gjene ju nje timen...keni parasysh eshte fjale e huaj por qe zakonisht e perdorim shpesh ne gjuhen shqipe e veqmas ne kete loje...


_ U _ E _ A

Prishtinasja_
15-08-08, 18:58
Kombėsia :smile:

Po Llapjan !

Eshte KOMBESIA ! :smile:

Prishtinasja_
15-08-08, 18:59
Llapjan po ku je more me heret ...aii sa jam lodh deri sa e gejta e tash kur erdha veq e paske gjet ti..hahah mir etash gjene ju nje timen...keni parasysh eshte fjale e huaj por qe zakonisht e perdorim shpesh ne gjuhen shqipe e veqmas ne kete loje...


_ U _ E _ A
Eh Alkimist , ai Llapjani e gjeti para teje ! :biggrin:

Vallah te kam shti me mendua me ore te teraa haha !

ssara
15-08-08, 19:03
Eh Alkimist , ai Llapjani e gjeti para teje ! :biggrin:

Vallah te kam shti me mendua me ore te teraa haha !

ehh Prishtinase e lashe te gatshme ..po ai e tha para meje

Prishtinasja_
15-08-08, 21:45
Llapjan po ku je more me heret ...aii sa jam lodh deri sa e gejta e tash kur erdha veq e paske gjet ti..hahah mir etash gjene ju nje timen...keni parasysh eshte fjale e huaj por qe zakonisht e perdorim shpesh ne gjuhen shqipe e veqmas ne kete loje...


_ U _ E _ A

E gjeta ! Eshte EUREKA ! :wink:

Alkimisti_ch
16-08-08, 22:04
Te lumte Prishtinase se ja le qellu.....E ke gjeur....Je shume e shkathte...Hallall..

Prishtinasja_
03-09-08, 20:43
_ u_ e q e _ _ _ e :biggrin:

Amina
03-09-08, 20:54
_ u_ e q e _ _ _ e :biggrin:

BUZEQESHJE....:smile:

Agolli
03-09-08, 20:55
_ u_ e q e _ _ _ e :biggrin:
Buzeqeshje!

Prishtinasja_
03-09-08, 20:57
Po Amina dhe Agolli e sakte eshte ! :biggrin:

Amina vazhdo ti se e gjete e para...:biggrin:

Amina
03-09-08, 20:58
_e_a........

Agolli
03-09-08, 21:03
_e_a........
Jeta ose Besa :confused: :biggrin:

romansa
03-09-08, 21:04
Amina kete eshte veshtire te qellosh..se ka shume fjale qe perputhen me ato shkronja ..po une po zgjedh vetem njeren Sheta

Elina
03-09-08, 21:07
_e_a........

META ......... :biggrin:

Amina
03-09-08, 21:07
Jeta ose Besa :confused: :biggrin:

Bingo, ashtu eshte Agoll, JETA

ninnela
07-09-08, 00:31
_u_a........

Mademoiselle
07-10-08, 17:40
_u_a........
buka_u_ _a

Mademoiselle
07-10-08, 17:40
_u_ _a

ritta
07-10-08, 17:46
_u_ _a


lulja


_mb _l_i_a

Mademoiselle
07-10-08, 17:58
lulja


_mb _l_i_a
Ishte FURRA. Ėmbėlsira. - t_k_ _m