PDA

View Full Version : C'ka mendoni Besim Muratin...


Jana
31-05-08, 18:33
E hapa ket tem sepse lexova kaq shum per ket Karatist edhe asnje her sme ka ra me degju shum per te..Pse nganjher disa njerz jan shum te mdhaj por nuk folet shum per ta...

Kisha dashur ta diskutoj kete bashke...?
http://www.shkoder.net/images/fjala/2008/besim_murati.jpg


Rezultatet e Besim Muratit janė tė shumta. Rradha e tyre e solli tė ndalemi tek titulli mė i fundit Karatisti kosovar, Besim Murati, kampion i Kosovės si dhe kampionė i shumė garave tė ndryshme, u bė edhe kampion i parė i shtetit tė ri tė Kosovės, nė arenėn ndėrkombėtare. Karatisti kosovar Besim Murati, kėtė titull e ka quajtur" fundin e njė ėndrrė tė tij e cila u bė realitet". Gjithnjė thotė ai kam deklaruar se unė do tė jem ai qė do ta pėrfaqėsojė Kosovėn nė Botė, nė sportin e Karates, Dhe ja nė momentin mė tė duhur duket se u realizua ėndrra e tij - nė garėn ndėrkombėtare tė Karates "Atlanta Cup" "Internashional Championship Karate" Atlanta Cup". Garė kjo e cila mbahet ēdo vit nė kėtė shtet dhe ka nisur prej vitit 2000.

Arb
07-06-08, 19:10
Para disa vjeteve kemi lujt shpesh futboll me keta djeme. Djeme te mire jane sa t'dush.

E kam dite qe merren me Karate, por nuk e kam dite se kane vazhdu hobin e tyne, dhe kane arrit suksese te ketilla.

Iu lumte! Osht me iu gezu sukseseve te cdo Shqiptari.

Jana
24-06-08, 01:19
Para disa vjeteve kemi lujt shpesh futboll me keta djeme. Djeme te mire jane sa t'dush.

E kam dite qe merren me Karate, por nuk e kam dite se kane vazhdu hobin e tyne, dhe kane arrit suksese te ketilla.

Iu lumte! Osht me iu gezu sukseseve te cdo Shqiptari.

Poa edhe une i gezona faktik qe kta kan arrit shum...
Seshte rastesi qe ekam hap kete tem sepse Besimin e kam Te Aferm...dhe me gezon fakti qe ka arrit kaq shum......

Para dy muajve ishte ne Kosov kemi kaluar shum mir....?

Pershendetje per juve....